Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Raad Terneu zen verkoopt industrieterreinen Burgemeester Poortvliet 25 jaar ambtenaar DUCANA Raad van Honwil verbeteringen aanbrengen Aantal verkeersdelicten voor Middelburgs kantongerecht en waai MIDDELBURG VLISSINGEN lï.-K. Vrouwengilde opent seizoen Nogmaals: Dorus Heymans Opnieuw tegenslag HULST Dagblad De Stem Hoge grondprijzen te Sluiskil Zevenjarig meisje uit Heyningen verongelukt Uitslag ballonwedstrijd MIDDELBURG VLISSINGEN GOES AXEL TERNEUZEN HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Groot of klein wild: vizier altijd gericht Eerst in Hulst en Terneuzen EXAMENS Hondenkeuring HOOGWATER Vandaag AANBESTEDING IJZENDIJKE Industrieterrein te Walsoorden Morgen DAGBLAD DE S¥EM VAN VRIJDAG 5 OKTOBER 1962 aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek De Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg werd in september uitge breid met de volgende werken. Romans: Baardman, Het geslacht Dal man op drift. Blake, Belagers van het leven. Bruijn, De vuistslag. Chilton, Aan val op aarde. Christie, Miss Marple en haar 13 problemen. Dijk-Has, van, Ge snoeide rank. Godden, Het huis van de familie Quin. Gombrowicz, Ferdydurke. Hillesum, Twee brieven uit Westerbork. Keitien, De duisternis overwonnen. Kirst, Kameraden. Lennep, van, Late regen ten. Marsh, Moord in de studio. Martin, Herfsttij. Mens, Het heldere uur. Oyono, De oude neger en de medaille. Ranken, De onvolmaakte illusie. Ravius, Ik zweer en beloof. Rombach, Heer Alexius. Shel- labarger, Conquistador in Mexico. Solti- kov, De kat. Trevor, De brandende grens lijn. West, De tweede overwinning, id., De vrucht van de stilte. Weissmann, Het leven alleen. Studiewerken: Anderson, Marian An derson vertelt haar leven. Baaren, van, Bezielend beelden. Boesman, Wij waren in de wolken. Blom, Tien eeuwen en meer; het een en ander over. Aarden burg en zijn St.lBaafs. Bouman, Geschie denis van den Zeeuwschen landbouw. Brody-Johansen, Kleding en het AaBe ervan. Cottrell, Verdwenen steden. Doo- ley, De bamboe-dokter. Hana, Wadden- land en Waddenzee. Heer, Balans der Middeleeuwen. Jaspers, Inleiding tot de filosofie. Jong, De, De bezetting. Korf, Tegels. Lucas-Dubreton, Zo leefden de Florentijnen ten tijde van de Medici. Maxwell, Als de kinderen huilen gaan we stelen. Russell, Tussen Maleachi en Mattheus. Schreiner, De polder in. Schroevers, Op zoek naar Dordogne; Speels ABC der Nederlanden. Tak, van der, Bento de Spinoza. Ullmann, Israël; het avontuur van een jonge staat. Veer, van 't, Op houten schoenen. Waagenaar, De kleine vijf. (Liechtenstein, San Ma rino, Monaco, Vatican, Andorra). HARTEN TWEE, HARTEN DRIE De toneelgroep Studio zal woensdag 10 oktober in de Schouwburg alhier een parabel van Paul Rodenko, genaamd Harten twee, harten drie" ten tonele voeren. Albert Abspoel voert de regie. Het r.-k. vrouwengilde afd. Vlissingen begint hedenavond zijn activiteiten van het nieuwe seizoen met een modeshow voor de leden in het gebouw Het Anker aan de Bonedijkestraat. Op deze show, die om acht uur begint, fungeren eigen leden als mannequins, die de nieuwe na jaarscreaties op het gebied van kleding schoeisel, tassen enz. zullen tonen. Voorts zullen kinderkleding en corset- terie worden getoond. LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal werd uitgebreid met de volgen de nieuwe werken ROMANS. Bruck, Leven wil ik; Durrell, Balthazar; Gruhl, Vijf dode dametjes; Hennink, Boe- ken en liefde; Kouwenaar, Ik was geen soldaat; Lampo, Hermione betrapt; Martin, Herfsttij; Mens, Het heldere uur; Shute, Ergens, waar de wereld ophoudt; Simenon, Maigret, in de wereld van gis teren. Longrigg, Daughters of Mulberry. STUDIEBOEKEN. Beets, Volwassen worden; Chanakya, Nehroe; Egeraat, van, Op reis in Duits land; Feininger, Vorm en functie in de natuur; Filius en Lissenburg, Gered om te redden; Groslier. Achter-Indië; Hal verhout, Het extra elktrische kookboekje Hardenberg, Woest maar kalm; Heering, Tragiek; Ionesco, Le rhinocéros; Met schering en inslag; Schenk en Spaan; Vlotbrug tussen school en wereld; Wijs- muller-Meijer, Geen tijd voor tranen. LEZING OVER OPGRAVINGEN IN EN OM AARDENBURG De heer J. van Hinte zal dinsdagavond a.s, in Britannia onder auspiciën van de Z.V.U. een lezing houden over de Ro meinse opgravingen in en om Aarden burg. De heer van Hinte, die lange tijd in Nederl. Oost-Indië heeft doorgebracht, woont sedert 1950 in St.-Kruis, waar hij grote belangstelling toonde voor de tij dens de restauratie van de Aardenburg- se Sint Baafskerk ontdekte grafschilde ringen. Tevens werd door hem het feit van de Romeinse bewoning in en om Aardenburg bewezen. Sedert 1955 heeft de heer van Hinte de leiding bij de op gravingen. In ons blad van gisteren plaatsten wij een foto van het in de takels hangende bietenschip „Dorus Heymans". Dit schip wordt wel door pech achtervolgd. Het schip, dat een maand geleden is gezon ken, was dinsdags enkele uren boven water. Van een tot vijf uur 's middags hing het gevaarte in de takels van de bokken „Ahrend" en „Walcheren". De bokken manoeuvreerden enkele uren met hun last en slaagden er in- het een kwart slag te laten draaien, met de bedoeling het schip droog te zetten. Zo ver is het echter niet gekomen. Voortijdig heeft men het schip moeten loslaten. Een deel van het schip zit nu nog dieper in het water dan voorheen. Het zal zaak zijn het gevaarte voor het aanbreken van het stormseizoen te heb ben geborgen. Anders kon Neptunus wel eens voor onaangename tegenzetten zor gen. VOLLEYBALTOERNOOI Morgen, 6 oktober wordt door de Vol leybalvereniging Terhole" een toer nooi gehouden in de sportzaal van het Lyceum te Hulst. Aanvankelijk zou dit toernooi op 22 september hebben plaats gehad, doch wegens de minder gunstige weersomstandigheden moest het worden uitgesteld. Wel hebben op die dag de da mes gespeeld. Nu zijn de herenteams aan de beurt. Verschillende bekende teams hebben ingeschreven. De wedstrijden vangen aan om 14.00 uur. Biervliet s-Heerenhoek VOETBALWEDSTRIJD T.B.V. ZEEUWSE COLLECTE Morgenmiddag om drie uur zal een elftal van het gemeentepersoneel en de brandweer van 's-Heerenhoek alhier de strijd aanbinden tegen een team van de provinciale griffie. De opbrengst is be stemd voor de Zeeuwse Collecte 1962. Ovezande BILJARTVIJFKAMP Nauwelijks is de strijd om het kampi oenschap in de extralibre-klasse van het K.N.B.B. district Walcheren - Zuid-Beve land achter de rug, of er dient zich in Ovezande weer een biljartevenement van de eerste orde aan. Op zaterdag 6 oktober zal nl. een sterk vijftal uit het Brabantse Zegge in de biljartarena, zaal Doene te Ovezande aantreden te gen de vijf sterkste biljarters, die de plaatselijke vereniging D.O.S. op de been kan brengen. Daartoe behoren zon der twijfel de drie deelnemers aan ge noemd kampioenschap, nl. J. Eggermont J. Goense en J. v.d. Guchte. Een bijzonder attractie in de aanstaan de vijfkamp is de deelname in het team van Zegge door de oud-Ovezandenaar Peet Vermeulen, die in zijn Ovezandse periode niet zelden series heeft gescoord, welke dicht bij de 1000 lagen en die in sommige partijen een gemiddelde kon bereiken van niet minder dan 75. Men ziet dan ook met spanning uit naar het duel tussen deze crack en de sterkste spelers van de organiserende vereniging D.O.S.die in vele opzichten zijn leer meesters zijn geweest. Wolphaartsdijk met arm in aardappelrooier Dezer dagen had de landbouwer J. Boonman het ongeluk met fijn lin keronderarm in zijn aardappelrooier te recht te komen, waardoor hij vrij ernstig werd gewond. Hij moest direct naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes worden vervoerd. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes. SCHIETING In café „Nieuwlandse Molen" bij de heer J. Lippens werd een schieting op de liggende wip gehouden. Als prijzen waren kaapse eenden beschikbaar ge steld. De uitslag werd als volgt Hoogvogel: Aug. de Paauw, Biervliet; le zijvogel: Joh. Lippens. Biervliet, 2e zij vogel: R. Matthijs, Watervliet; kleine vogels o.a. P. Torbijn, A. Kotvis, W. de Pré, W. Duysserinck, H. Lippens en O. de Dobbelaere. St,'Jansteen VOETBALLERS TERUG. De voetbalvereniging „Steen", die erg gehandicapt was doordat verschillende spelers in N.-Guinea vertoefden, zal bin nenkort weer over deze spelers kunnen beschikken. Keeper Fanny Vonck zal op 26 oktober per vliegtuig op Schip hol aankomen, terwijl de midhalf A. van Goethem reeds op 2 oktober is inge scheept naar Nederland. BRANDWEERJUBILEUM Op zaterdag 13 oktober zal de com mandant van de vrijwillige brandweer, de heer M. J. Verschueren, zijn 25-jarig jubileum vieren. Namens het gemeen tebestuur zal op deze dag in de raads zaal om drie uur een speciale bijeen komst worden gehouden. Kloosterzande kippenroof De heer v. d. B. kwam deze week op een morgen tot de ontdekking, dat een vrij groot aantal kippen gedurende de nacht uit een op zijn erf staand hok aan de Groenendijk alhier verdwenen was. Uit een door de politie ingesteld on derzoek bleek, dat vermoedelijk een hond de schuldige was. Verschillende kippen werden dood en enkele ook nog levend in de omgeving teruggevonden, begraven onder mest en aarde. Voor de eigenaar is dit een aanzienlijke schade post. Van de dader is nog geen spoor ge vonden. Perk polder veerdienst belemmerd. Woensdagmorgen werd de veerdienst Perkpolder-Kruiningen op de Wester- Schelde alhier ernstig gestagneerd door een zeer dichte mist. Tot ongeveer tien uur lag de veerdienst geheel stil, tenge volge waarvan zich op de Hulsterweg bij Perkpolderhaven een file van wach tende motorvoertuigen gevormd had van minstens een kilometer lengte. Op zulke dagen bestaat er bij de gebruikers van de veerdienst niet ten onrechte een groot verlangen naar 'n veste oeververbinding, want de wachttijd betekent in de regel geldelijk nadeel. Sas van Gent GOUDEN BRUILOFT De harmonie ,,De Verenigde Vrien den" heeft een bezoek aan haar trouwe lid Jan Schroder gebracht, die zijn gou den bruiloft vierde. In zijn toespraak memoreerde de voorzitter van de har monie, de heer R. Verhelst, dat de heer Schroder reeds 42 jaar als trouw lid van de harmonie zijn beste beentje heeft voorgezet. ,,Dank zij de liefde en de steun van zijn echtgenote zijn zij alle moeilijke tijden goed doorgekomen", al dus de voorzitter. Namens de harmonie werd aan het gouden bruidspaar een ca deau aangeboden. In zijn dankwoord antwoordde de heer Schroder, dat hij dankzij de harmonie steeds met muziek door het leven is ge gaan. Na het spelen van ons volkslied en het Zeeuwsch-Vlaamse volkslied, werd de gehele harmonie bij de jubilaris op een borrel getrakteerd. Walsoorden BEGIN SUIKERBIETENCAMPAGNE Sedert een paar dagen is het duidelijk zichtbaar, dat de suikerbietencampagne weer een aanvang heeft genomen. Aan de haven alhier heerst een gezellige drukte bij de schepen, die de door de landbouwers aangevoerde suikerbieten naar de verwerkingsfabrieken vervoe ren. Dat ook in de fabrieken de produk- tie is begonnen kan men zien aan de ladingen pulp die reeds terug komen om als veevoeder te dienen. De eerste dag werd aan de haven reeds 600.000 kg sui kerbieten aangevoerd, wat wel een zeer goed begin is. (Advertentie) De gemeenteraad van Terneuzen heeft de heer Huybrecht, niet tevreden te zijn over het antwoord van de Z.V.T.M. De voorzitter gaf daarop een uitleg, waar zin goedkeuring gehecht aan het voor stel van b. en w. ruim 5000 m2 industrie terrein aan de elektrotechnische maat schappij Van Rietschoten en Houwens te Rotterdam en 19.700 m2 aan de konink lijke maatschappij De Schelde te Vlis singen te verkopen. Hierbij sprak de heer Huybrecht er zijn voldoening over uit, dat nu ook een Nederlands toeleverings bedrijf de weg naar Zeeuwsch-Vlaan deren heeft gevonden. Voor wat De Schelde betreft zei de heer Huybrecht, dat deze maatschappij blijkt in te zien, dat er belangen in Zeeuwsch-Vlaanderen liggen. De thans beschikbare voorraad indu strieterrein is hiermee zo goed als uitge put, antwoordde de voorzitter, burge meester H. Rijpstra, op een desbetref fende vraag van de heer Van Lange- velde, maar het gemeentebestuur stelt alles in het werk nieuwe terreinen aan te wijzen. Dit is wel noodzakelijk omdat er nog meer belangstelling voor industrie vestiging te Terneuzen bestaat. De voor zitter zei de raad toe spoedig met nieu we voorstellen te zullen komen. Het exploitatieplan Sluiskil baart het gemeentebestuur heel wat zorgen, zei wethouder De Vos in de rondvraag, toen de heer Bleyenberg vroeg hoe het met het exploitatie- en uitbreidingsplan in dat gedeelte van Sluiskil staat. De heer Bleyenberg had van een geval gehoord, waarin een timmerman voor een perceel grond van 500 m2 rond f 20.000,zou moeten betalen. Alle kosten inbegrepen. Zijn werkplaats en woning zouden op ongeveer f 40.000.komen. Deze ver houding vond de heer Bleyenberg alles behalve normaal. Voorzitter en wethou der van openbare werken waren het met deze zienswijze wel eens, maar er be stond wel enige twijfel omtrent de juist heid van dit bedrag. Vooral wethouder De Vos wees er nadrukkelijk op, dat de situatie in Sluiskil bijzonder ongunstig is. Men wil toch een exploitatie krijgen, die zo goed mogelijk klopt, en met Sluiskil wil dat niet zo best vlotten. Men bekijkt momenteel de mogelijkheid van enkele kleine wijzigingen. Wanneer grond moet worden onteigend waarop geen ge bouwen staan, is de prijs al hoog, dan ligt Sluiskil nog ongunstiger. in dit antwoord werd verklaard. De heer Hol had ernstige kritiek op een ontvangen rapport omtrent de sport accommodatie in Terneuzen. Daarin zijn totaal verkeerde cijfers genoemd. En hij was bang dat dit een verkeerde indruk zou wekken. De voorzitter kon hem ge rust stellen door te zeggen dat de juiste cijfers door het gemeentebestuur aan alle betrokkenen zijn doorgegeven. Benoemingen De voorstellen tot verkoop van grond voor de bouw van woningen zowel te Terneuzen als te Sluiskil werden goed gekeurd. Mr. H. Rijpstra en de heer M. de Vos werden met algemene stemmen aangewezen tot resp. gemeentelijk ver tegenwoordiger en plaatsvervangend vertegenwoordiger van het bestuur der schoolartsendienst district Zeeuwsch- Vlaanderen Met algemene stemmen werd ook de heer Walraven te Dinteloord tot onderwijzer in vaste dienst aan de schip- persschool benoemd, mits hij vrijstelling van militaire dienst krijgt. De heer Compiet wees op het ontbre ken van straatverlichting aan het einde van de Bosjesweg te Sluiskil. N.a.v. een vraag van de heer Huybrecht over het bestekklaar maken van de haven plannen kon de voorzitter tot zijn vreug de antwoorden, dat hiermee op 19 okto ber zal worden begonnen, en dat het provinciaal bestuur de provinciale wa terstaat daarbij heeft ingeschakeld. Wel een bewijs dus, dat men ook op een bre der niveau hiervoor belangstelling heeft, aldus de voorzitter. Vindt U beslagen ramen prettig? DUCANA kan dit verhelpen! INLICHTINGEN: St. Jansteen Tel. 01140 - 2820 Donderdagavond is op de Oude Hey- ningsedijk onder de gemeente Fijnaart het zevenjarig dochtertje van de fam. Bos verongelukt. Het meisje liep achter een geparkeerde auto langs de rijweg op en werd gegrepen door een juist pas serende auto, bestuurd door de heer B. uit Fijnaart. Het kind was op slag dood. (Van onze verslaggever) Voor het Middelburgse kantongerecht diende een aantal verkeersdelicten. Te gen de V. uit Vlissingen, die op 5 juni door onoplettendheid bij het links af slaan in de Scheldestraat naar de Gla- cisstraat. een aanrijding had veroor zaakt, met de scooterberijder H. even eens uit Vlissingen, werd door de offi cier een eis van f 25.of vijf dagen geëist. V, vond deze eis aan de hoge kant, naar zijn mening was hij al ge noegzaam gestraft door de geleden pijn en de 22 dagen ziekenhuis. De rechter, mr. J. Moolenburgh, was het hier wel mee eens. „Voor de aan de scooter be rokkende schade zal V. trouwens nog door een civiele vordering worden be sprongen. Daar er toch een overtreding was begaan vonniste hij f 15.—. Tegen portier Voor het onvoorzichtig openen van het linkerportier van zijn auto op 15 Zierikzee Van de half augustus door de speel tuinvereniging De Molleman georgani seerde ballonwedstrijd is thans de uitslag bekend. Van de 220 opgelaten balonnen werd van 22 een vindmelding ontvangen. De verste reis maakte de ballon van Elsje Lens. Haar ballon kwam helemaal terecht tussen Wenen en Graz, in Zuid- Oostenrijk. De balonnen van de 2e en 3e prijswinnaressen Hannie Fluyt en Corrie van der Wekken, werden terug gemeld uit Münchkirchen, ook in Oos tenrijk en Niederklingen in Zuid-Hessen in Duitsland. Hieruit blijkt, dat de wind die augustusdag bijzonder goed stond voor de lange reis naar onbekende ver ten. Alg. redacteuT koot Zeeland F. DE LIGT, tel. 6252, Goes I Ëx-ptoitaue- I inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG I tel. 2371 - HUIST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS telefoon 2377 - Hulsl privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, oestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 pei mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 2>/, mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regel meer f 0.20. Bij nlaatsing ook m de Brabantse oplage resp 1.60 en 1 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewtlzlgde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Sluis BLIKSEMINSLAG. Waarschuwing De heer Weterings merkte op, dat er op de gemeentesecretarie te Terneuzen lukraak grondprijzen worden genoemd, die kant noch wal raken. Hij vroeg b. en w. hiertegen te waken. De voorzitter zei graag deze waarschuwing ter harte te nemen. De heer Weterings constateerde, dat men voor een noodgedwongen sane ring staat. Geeft het rijk dan ook een bijdrage? Dat zal het rijk zeker doen, aldus wethouder De Vos, maar toch zul len de prijzen mettertijd naar boven moeten. Ook in Terneuzen. Over de zeer hoge prijzen, die op de gemeentesecre tarie zouden genoemd worden zei de wethouder, dat de raad nog niet zo lang geleden zelf besluiten omtrent de grond prijzen heeft genomen. Naar aanleiding van een ontvangen brief over de bushalte op de Markt, zei CITY HERCULES EN DE KONINGIN DER AMAZONEN Een film zonder enige pretentie, die zoals al uit de titel valt op te maken, in „mytholo gische tijden" speelt, Er wordt veel met klatergoud gewerkt, terwijl van- zelfsprkeend ook het vrouwelijk schoon niet vergeten werd. (K.F.C 14 jaar) LUXOR: ZONDARES VAN ASSYRIë Een zogenaamde historische film, waarin - natuurlijk mooie vrouwen, liefde en haat de voornaamste aspec ten zijn. Het geheel is niet onaardig om eens te bekijken, maar wanneer men al vaker films in dit genre heeft gezien, kan deze rolprent de kijker niets nieuws bieden. (K.F.C., 14 jaar). ALHAMBRA: U VRAAGT ..WIJ DRAAIEN: Een verdienstelijke muziek film, waarin onder andere Rudolf Schock een van de hoofdrollen speelt. Het is een redelijke film, waarvan zowel de film als de muziekliefhebber ten volle zal kunnen genieten. De Wie ner Sangerknaben en Helmut Zacha- ris maken samen met de andere muzi kale spelers deze film tot een succes. (K.F-C. alle leeftijden) GRAND: ONDER SPERVUUR NAAR TOBROEK: Een spannende oorlogs film van de betere soort. Het ver haal speelt zich af in de woestijn, waar enkele geallieerde soldaten een Duitse patrouille tegenkomen. Zij ge- vernietigen die en nemen de vijande lijke officier - de enige overlevende gevangen (K.F.C., 14 jaar). Tijdens een hevige onweersbui die zich boven Sluis en omgeving ontlaadde, sloeg de bliksem in op het landbouw bedrijf van de heer Quaak te Heille. De schade beperkte zich tot elektrische geleiding neen apparaten; voor de rest kwamen de bewoners met de schrik vrij. Terhole JAARVERGADERING DIEPVRIES Op de jaarvergadering van de Coöp, Vereniging tot Exploitatie van Diepvries- kluizen bleek, dat deze vereniging, die nu drie jaar bestaat, een gunstige perio de achter de rug heeft. Alle aanwezige boxen zijn thans omgezet in vaste aan delen onder de leden. Op een wachtlijst staan nog verschillende gegadigden. Het ziet er echter nog niet naar uit, dat deze voorlopig een box zullen krijgen. De huurprijs is verlaagd tot 70.. per jaar. Ook financieel staat de vereniging er zeer goed voor. Begonnen zal worden met aflossing der leningen. Het periodiek aftredende bestuurslid H. v. d. Manacker werd met algemene stemmen herkozen, terwijl C. Vinke ge kozen werd als lid van de Centrale Com missie. AANRIJDING Op het kruispunt EmmalaanVan Steenbergenlaan noordzijde verleende de bromfietser F. H. uit Zaamslag gister avond geen voorrang aan de autobestuur der A. J. O. uit Gouda, waardoor een aanrijding ontstond. Na behandeld te zijn door dokter Hoving, kon de bromfiets bestuurder met een taxi naar huls terug keren. De auto werd vrij ernstig be schadigd. HET CENTRUM: THE YOUNG ONES: zie onder Sas van Gent. SALAMMBO: Een historische spektakel film uit de Italiaanse studio's, die bijzonder onwaarachtig aandoet Na tuurlijk komen ook in deze fiïm de gebruikelijke massa-scènes voor die zich afspelen tegen de even gebruike lijke pittoreske achtergronden. Senti ment en bloederige taferelen wisselen elkaar af met de regelmaat van een klok. (K.F.C. 18 jaar met voorbe houd) BIOSCOOPGEB.MACISTE. ZOON VAN HERCULES Maciste is de sterkste man ter wereld zo zegt ons de reclame - en men moet dit maar voor kennis geving aannemen, want talloos zijn de sterkste mannen, die wij al op het witte doek gezien hebben. Ook in dit verhaal toont Maciste weer verschil lende ongelofelijk sterke staaltjes van zijn kracht, maar ze zijn niet anders, dan in andere films van dit genre. (K.F.C- 14 jaar) MARIANDL Een komedie van de be kende zoete Heimat-soort", zoals we er al veel gezien hebben. Voor de liefhebbers heeft deze film misschien nog wel zijn bekoring. Voor anderen stelt ze ook zo weinig voor, dat ze zich nauwelijks zullen kunnen ver maken (K.F.C., alle leeftijden). LEDEL: THE ALAMO: Een western, die in Todd Ao is uitgevoerd. Het is de eerste - zeer kostbare film, die is vervaardigd onder de regie van John Wayne. De film, die af en toe tamelijk ruw is, heeft enkele zeer goede natuuropnamen en zal liefheb bers van het genre zeer zeker kunnen bekoren. (K.F.C. 14 jaar) OLYMPIA: THE YOUNG ONES: Een film van de bekende zanger Cliff Richard, die in deze rolprent - die overigens wemelt van de top-hits - begeleid wordt door The Shadows. Cliff Richard lijmt het verhaal - dat beslist niet veel om het lijf heeft met zijn liedjes aan elkaar en dit doet hij op een zo vlotte manier, dat het geheel toch nog de moeite van het bekijken waard is geworden (K.F.C. alle leeftijden) MET EEN BAJONET IN DE RUG Het verhaal speelt zich af tijdens de Koreaanse oorlog. Een groepje Ame rikaanse mariniers verlost vijf ver pleegsters (eveneens Amerikaans) uit Chinese krijgsgevangenschap. Het is een redelijke oorlogsfilm, waarnaar de liefhebber met genoegen zal gaan kij ken. (K.F.C. 14 jaar) DE AVONTUREN VAN BULLETJE EN BONESTAAK Een gezellige film van het bekende duo, waarvan iedereen ten volle zal kunnen genieten. Dolle grappen zijn in dit verhaal niet van de lucht. (K.F.C- alle leeftijden) LUXOR: EEN MEISJE WERD AANGE RAND: Een zedenschets, die is ver vaardigd naar een actueel en interes sant gegeven. Jammer is het, dat het geheel enigszins onwaarachtig wordt door de vertekening van de karak ters, terwijl ook het scenario hier en daar wat tegenvalt. Toch is de film - over het geheel gezien - zeer geniet baar. (K.F.C. 18 jaar) OORDEEL TE NEURENBERG: Een film, die het beruchte proces tegen nazi-misdadigers te Neurenberg behan delt. De kijker wordt hier geconfron teerd met verschillende bekende lie den, die tijdens de oorlog in Duits land vooraanstaande functies hadden, en die uit hoofde van die functie allerlei misdaden tegen de mensheid begingen (K.F.C., 18 jaar). DE ONVERZOENLIJKEN: Een wes- tern-op-niveau, die helaas hier en daar wat simpeltjes aandoet. De vormgeving van deze film is goed en regisseur John Huston geeft verschil lende keren blijk van zijn artistieke vermogens. Het verhaal is een bewer king van een roman van Alan le May. (K.F.C. 14 jaar) CONCERTGEB.: DE NIEUWE AVON TUREN VAN BULLETJE EN BONE STAAK. zie onder Sas van Gent. april in 's-Heer Arendskerke, waardoor een meisje met haar fiets er tegen aan was gereden, en letsel had opgelopen, kreeg V. een boete van f 30.W. uit Middelburg was met zijn bakkerskar op een onoverzichtelijk kruispunt te Kou- dekerke op het fietspad gereden, en had een botsing veroorzaakt, met een krui sende bromfiets, waarbij de berijder ver wondingen opliep. De rechter besloot tot een mild vonnis, f 27,50 of vijf dagen, daar het uitzicht ter plaatse inderdaad gebrekkig was, hetgeen o.m. is geble ken uit voorzieningen, die door de auto riteiten ter plaatse zijn getroffen na het gebeurde. Onvoorzichtig Voor onvoorzichtig afslaan op 5 juni te Goes van de M. A. de Ruyterlaan naar de M. H. Tromplaan, waardoor met een achteropkomende auto een aanrijding ontstond, kreeg mevr. M. uit Kloetinge een boete van f 30.of zes dagen hech tenis, nadat de officier f 40.of acht dagen had geëist. J. H. uit Hansweert veroorzaakte op 7 juli bij Kapelle een botsing, die voor hem zeer onprettig afliep. Voorbij de brug wilde hij op het noordelijk rij wielpad van richting veranderen. Hij lette niet voldoende op het achterop komende verkeer, en werd door een motorvoertuig geschept. De verwondin gen brachten hem zeven weken in het ziekenhuis, terwijl hij nog steeds niet geheel genezen is. De rechter handhaafde de eis van de officier: f 25.— of vijf dagen. De bus chauffeur W. uit Middelburg, die op 21 juni achteruitrijdend op de Kanaalweg een aanrijding had veroorzaakt, kreeg een boete van f 10.— of twee dagen. Stroper De zaak tegen D. S.. die op 19 sept. op een verboden terrein bij Vrouwen- polder was aangetroffen in het bezit van materiaal voor het uitzetten van strik ken, werd bij verstek behandeld. De j jachtopziener ter plaatse de H. had hem, na te zijn gewaarschuwd door zijn zoontje betrapt. In de nabijheid van D. S. trof hij een groot aantal strikken, op scherp gesteld aan, terwijl de verdach te een rol draad, van hetzelfde merk als de strikken, en een mes bij zich had. Het schriftelijk verweer van D. S., waarin hij stelde dat hij slechts over het terrein wandelde, en daar het ma teriaal had gevonden, werd niet door mr. Moolenburgh geaccepteerd. De officier eiste f 50.— of tien dagen. Het vonnis was comform de eis. (Van onze correspondent) „Er mogen dan geen trossen vruchten te plukken vallen, anderzijds is het ze ker niet vruchteloos geweest dat we nu al enige jaren als streek aan de bel heb ben getrokken." Dat is de conclusie van de voorzitter van de commissie tot bevordering van de werkgelegenheid op Tholen, burge meester W. J. van Doorn uit Poortvliet, die deze week het feit heeft herdacht dat hij 25 jaar geleden zijn ambtelijke loop baan begon. Op 1 oktober 1937 kwam de heer van Doorn in zijn geboorteplaats Terneuzen namelijk op de secretarie. La ter werkte hij in Hulst. Sedert 1 juni 1952 is hij burgemeester-secretaris van Poortvliet. Sedert tien jaar is hij óók een goodwillkweker voor de streek Tho len. Als voorzitter van de commissie ter bevordering van de werkgelegenheid op Tholen (een commissie, die in het begin van de vijftiger jaren bijzonder noodza kelijk was geworden) heeft hij veel bij gedragen tot de afwending van het ont volkingsgevaar, dat door het gebrek aan voldoende arbeidsplaatsen was ontstaan. Eveneens als voorzitter van de sociaal- agrarische werkgroep, die een onderdeel is van de na ruilverkaveling gestichte streekverbeteringscommissie Tholen, heeft hij een zeer werkzaam aandeel gehad in de bewustwording van de Tholense bevol king aangaande de problemen in eigen gewest. Daarnaast is burgemeester Van Doorn nog in vele andere streekorganen actief werkzaam, terwijl hij vanzelfspre kend, en getuige ook wat reeds bereikt is, de belangen van zijn eigen gemeente niet naar de achtergrond laat verdwijnen. Burgemeester Van Doorn is in zijn vrije tijd een verwoed jager. In Zeeuwsch- Vlaanderen was hij reeds secretaris van Burgemeester W. J. van Doorn in zijn werkkamer de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het Koninklijk Nederlands Jagersgenoot schap. In zijn Poortvlietse periode werd hij hoofdbestuurslid van de landelijke organisatie en provinciaal vertegenwoor diger van de landelijke adviesraad van deze jagers vereniging. Groot of klein wild: altijd is het vi zier van burgemeester W. J. van Doorn op Poortvliet gericht. Gericht 'op het wel zijn van zijn gemeente. Gericht op bevor dering van de welvaart in de streek. LANDBOUWHOGESCHOOL WAGEN1NGEN. De heer J. C. P. Quist uit Schoondijke is geslaagd voor het ingenieursexamen akker- en weidebouw. De afdeling hondendressuur, welke door de oud adjudant der Rijkspolitie Dhr. F. van der Zande te Clinge werd geleid, heeft weer een keuring gehad. Deze keuring wordt gehouden door de Nederlandse Politiebond. Ditmaal waren de keurmeesters Baron Speyaert van Woerden uit Arnhem. H. van der Werf, Commissaris, van Politie te Ede en J. van de Wetering, Politieambtenaar te Nijmegen. Aan de opperwachtmeester der Rijks politie Dhr. H. Middeljans te Koewacht werd een onderscheiding toegekend- Zijn hond „Minka", kreeg het certifi caat van Politie-surveillance-diensthond. Morgen, zaterdag 6 oktober, zijn de tijden van de hoogwaterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 7.01 en 19.31 uur, Terneuzen 6.35 en 19.07 uur, Vlissingen 6.06 en 18.33 uur, Wemeldinge 7.56 en 20.17 uur. HOFZICHTTHEATER: AFSPRAAKJE IN SEPTEMBER: Een zeer geestige film met Doris Day in een van de hoofdrollen. Een miljonair gaat ieder jaar in september naar zijn hyis aan de Rivièra. Wanneer hij dat voor de verandering eens in het voorjaar doet, blijkt er een stel jongelui in zijn villa te wonen. Een en ander is natuurlijk aanleiding tot een heleboel moeilijkheden, maar alles komt van zelf in orde- (KFC. 14 jaar) bejaardentehuis te sas van gent Voor het te bouwen bejaardentehuis met 8 bejaarden woningen te Sas van Gent werd een onderhandse aanbeste ding gehouden, met de volgende uitslag: fa. A. Vernaeve en Zn., Sas van Gent 885.740; fa. Gebr. van Steenbergen, Sas van Gent 756.050; Gebr. Krieckaert Hengstdijk 743.000. De gunning werd aangehouden. (Van onze verslaggever) In de raadsvergadering van Hontenisse, bleek de 17 punten tellende agenda gro tendeels uit hamerstukken te bestaan, wat overigens niet wegnam, dat nog een dik uurtje was gemoeid met de discussies rond de overige agendapunten, waartoe o.a. het b. en w.-voorstel behoorde tot rio lering, verbetering en overname van de toegangsweg naar het industrieterrein Walsoorden, waar de n.v. Enkev uit Vo- lendam een gezonde aanspraak maakt op een betere ontsluiting. B. en w. achtten het volkomen billijk, zelfs gewenst, dat hiertoe de nodige voorzieningen worden getroffen, en zij denken bijgevolg een voorstel te doen om de uitvoering van deze werken te realiseren, en gëzien de geringe omvang hiervoor een onder handse aanbesteding te houden. Tegen dit laatste had de heer Rademakers princi piële bezwaren, omdat een openbare aan besteding voor de buitenwereld in elk geval altijd de indruk wekt van eerlijker te zijn. Hij kreeg daarbij steun van de heer G. van Leuven en maakte er een officiële stemming van. Tezamen met de heer E. Dobbelaer kwamen zij evenwel met drie tegen zeven stemmen nog te kort, zodat derhalve het oorspronkelijke b. en w.-voorstel ongewijzigd zal worden verwezenlijkt. Een tweede hoofdelijke stemming werd gehouden over het voor stel van b. en w. tot aanwijzing van de onlangs benoemde wethouder P. J. Everaert als afgevaardigde van de ge meente bij Huize St.-Antonius. Hij werd met algemene stemmen in deze functie benoemd, waarvoor hij zich erkentelijk verklaarde met de toezegging, dat hij er uit zal halen wat menselijkerwijze moge lijk is. De onlangs opgerichte afdeling Lamswaarde van het Wit-Gele Kruis diende een verzoek in ter verkrijging van gemeentelijke subsidie voor het bou wen van een W.G.K.-gebouw. Het dage lijks bestuurscollege stond hier niet af wijzend tegenover, maar bleek anderzijds van oordeel, dat men deze financiële hulp beslist ook niet moet overdrijven, omdat met tenslotte voor het consultatiewerk kan terugvallen op 't prima geoutilleerde wijkgebouw te Kloosterzande, dat is op gezet als streekgebouw. Hierover werd nogal uitvoerig van ge dachten gewisseld, waarbij b. en w. hun standpunt op overtuigende wijze wisten te verdedigen. De openbare lagere school te Kloosterzande krijgt op verzoek van ds. E. Gramsbergen financiële steun voor het aanschaffen van lesmateriaal ten ge rieve van godsdienstonderwijs en de uit breiding van de inventaris der school, terwijl de r.-k. lagere school te Terhole mag rekenen op de gevraagde medewer king voor de aanleg van een olieleiding. Dat blijkens het officiële schrijven van het schoolbestuur sinds jaar en dag geen schoonmaakster aanwezig is, en er voor lopig geen kans bestaat er eentje in dienst te krijgen, waardoor het hoofd van de school zich ziet gedwongen een allesbe halve representatief bijbaantje te vervul len, vonden de heren Rademakers en Van Leuven „geen stijl". SAS VAN GENT Olympia 20 uur The young ones TERNEUZEN Luxor 20 uur Een meisje werd aange rand, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur The Alamo, 14 j. GOES Grand 20 uur Onder spervuur naar Tobroek, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Hercules en de ko ningin der amazonen, 14 j. City 20 uur Twee beste vijanden, 14 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Zondares van Assyrie, 14 jaar Alhambra 20 uur U vraagt, wij draaien, 14 jaar ZUIDDORPE Arthur de Block 14 uur Kalkoenschie- ting GOES Grand 19 en 21 uur Onder spervuur naar Tobroek, 14 j. MIDDELBURG City 14.30 uur Twee beste vijanden, 14 jaar Electro 19 en 21.15 uur Hercules en de koningin der amazonen, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur U vraagt, wij draaien, 14 j. Luxor 19 en 21 uur Zondares van As- syrië, 14 j. TERNEUZEN Concertgebouw 14.30 uur De nieuwe avonturen van Bulletje en Bonestaak 20 uur De onverzoenlijken, 14 j. Luxor 20 uur Een meisje werd aange rand, 18 j. IJZENDIJKE Hof zicht 20 uur Afspraakje in septem ber. a.l. KIELDRECHT G. Praet 15 uur Grote jubelschieting HELLESTRAAT L. Janssens 14 uur Kermisschieting SAS VAN GENT Olympia 16.30 uur De avonturen van Bulletje en Bonestaak; 20 uur Met een bajonet in de rug DE KLINGE Cinema van Dijck 19.30 uur Een paard voor twee HEIKANT E. v.d. Velde 15 uur Kermisschieting AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur The young ones, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur The Alamo, 14 j. GRAAUW T, B. Plasschaert 15.30 uur Kelkoenscme- ting op staande wip HULST BioscoopKcbouw 20 uur Maeirte. de zoon van Hercules, 14 j. ANTWERPEN KVO 20 uur Het Rijngoud

de Stem | 1962 | | pagina 2