t STetn Kennedy's geduld ten einde Burnett wil het hoofd niet buigen UNO regeert thans Nieuw-Guinea i J SPRANKELEND FEEST IN HET KURHAUS Twee doden bij verkeers ongeval nabij Antwerpen Prof. Mönnicksprak op landdag St.-Adelbert GESPREKKEN 8000 kg boter aangeslagen Eervol verliezen wij onze post VLAGGEN- CEREMONIE GESCHRAPT Verf met voldoening Keur van artiesten bij Grand Gala Zeventig verhaaltjes in enkele uren DAGBLAD VOOR ZEELAND zonder resultaat Rouw in Breda en Bergen op Zoom DODE IN BREDA NABIJ KESSENICH Zuidwestenwind AALMOEZENIER OMGEKOMEN Eigen winkeltje kost twee KLM-pursers ontslag op staande voet Bromfietsen in Breda Uitwijzing gevraagd Diplomatenspion New York in Vrijheidgewetenleergezag Schade in Spanje bijna 6 miljard peseta's 102e JAARGANG No. 24094 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland asihlaP MAANDAG 1 OKTOBER 1962 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (BijbureausTerneuzenIJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) FEDERALE TROEPEN CONTRA MISSISSIPPI Het conflict lussen de federale regering van Amerika en de slaat Mississippi over de toelating van de neger-student Meredith tot de universiteit van Oxford, nadert zijn hoogtepunt. Presi dent Kennedy heeft zondagmorgen de nationale garde van deze staat onder federaal gezag geplaatst en het ministerie van justitie opgedragen eenheden van de militaire politie naar de grenzen te zenden. Kennedy gaf tevens een proclamatie uit, waarin hij gelastte alle obstructie van de wet in Mississippi te staken. Deze procla matie is de laatste stap, die de wet eist vóór federale troepen de staat kunnen binnentrekken. (Van onze verslaggever) Twee doden, drie ernstig gewon den en een totaal vernielde auto waren zaterdagavond laat het droe vige resultaat van een verkeerson geval, dat zich op de Belgische E-3 weg TurnhoutAntwerpen onder de gemeente Westmalle heeft voor gedaan en waarbij vier mensen uit Breda en een Bergen op Zooms meisje betrokken waren. De bestuurder van de Peugeot, de tweeëntwintig jarige Jac, Stoof uit Breda reed omstreeks kwart over elf 's avonds in de richting Antwerpen door nog on bekende oorzaak links van de weg tegen een boom, ter hoogte van hotel Beuken hof. De rijkswacht van Oostmalle, die het onderzoek heeft geleid, kwam tot de bevinding dat de uursnelheid van de wagen op het moment van de botsing honderd kilometer geweest moet zijn, terwijl een maximale snelheid van tach tig kilometer was toegestaan, algemeen geldend voor de Belgische wegen van zaterdagmiddag vijf uur tot één uur 's nachts, Op slag gedood zijn de vierentwintig jarige mejuffrouw G. Lippens uit Bergen (Van onze Belgische correspondent) De mobiele brigade van de Belgische douane te Neervelt is erin geslaagd op de Nederlands-Belgische grens ter hoog te van Kessenich de grootste vracht bo ter in beslag te nemen die ooit in dit district kon worden gevangen. Drie Duitsers waren met acht ton bo ter onderweg van Nederland naar België. Dit gebeurde zaterdag om twee uur. De bestuurder van de Duitse vrachtwagen trachtte de douane nog te misleiden. Nadat zij het contactsleuteltje van hun auto in hun zak had gestoken, stelde de douane een nauwkeurig onderzoek in. In de vrachtwagen bevond zich 8000 kg Ne derlandse boter. Tussen de boter vond de douane ook een derde Duitser, die daar lag te slapen. De drie Duitsers W. R., K. L. en P. H. werden naar Tongelre overgebracht. De boter en de vrachtwagen met aanhanger zijn in beslag genomen. Zaterdag zijn de Duitsers voorgeleid voor de officier van justitie in Tongelre. De inbeslaggenomen boter heeft een waarde van ongeveer f 32.000. De vracht wagen met aanhanger is f 75.000 waard. DE WESTDUITSE scheepvaartmaatschap pij „Columbus" die met 70 vrachtsche pen en tankers in dienst staat van het Oetker-concern in Bielefeld, heeft giste ren te New York bekend gemaakt, een „algehele boycot" tegen Cuba te zullen beginnen. DE CANADESE aardsatelliet „Alouette" welke vrijdag is gelanceerd, heeft zon dag signalen naar de aarde gezonden. De ongeveer 120 kg wegende satelliet werd vrijdagavond gelanceerd met behulp van een Thor-Agena-raketcombinatie, vanaf de basis Vandenberg in de Verenigde Staten. IGOR STRAWINSKY, de beroemde Ame rikaanse componist van Russische af komst heeft een lichte hartaanval gehad, toen hij het conservatorium van Moskou verliet. ZATERDAG is de 30-jarige los-werkman G. H. Swart uit Den Haag in een café aan de Hoef kade te Den Haag tijdens een vechtpartij neergestoken en direct over leden. HET PERSONEEL van de Londense bus sen heeft zondag besloten zich niet aan te sluiten bij de voor woensdag uitgeroe pen algemene spoorwegstaking in Enge land. f i i f door J i Weersverwachting meegedeeld J het KNMI, geldig tot vanavond: f Nu en dan opklaringen maar plaatse- t i lijk ook wat regen. Matige en aan de i kust tijdelijk krachtige wind tussen J zuidwest cn zuid. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als gisteren. i Heden: zon onder 18.20 uur, maan on- der 19.45 uur. Morgen: zon op 6.41 uur maan op 10.09 uur. op Zoom en de vijfentwintigjarige Bre- danaar C, v. d. Jagt. Levensgevaarlijk gewond raakte de dertigjarige Breda- naar M. Korteweg, aan wie de ver ongelukte wagen toebehoorde. Bestuur der J. Stoof en de vierentwintigjarige Maria van Aart uit Breda werden ern stig gewond. De overlevenden zijn allen opgenomen in de Jozefkliniek in de Belgische gemeente St.-Antonius-Brecht. De verongelukte wagen volgde een tweede personenauto uit Breda, die niet bij de botsing betrokken was. Bij een tragisch verkeersongeluk ter hoogte van de Wilhelminabrug te Breda is zaterdagavond omstreeks zes uur de twaalfjarige Marian de Wilt, woonach tig aan de Ginnekenweg te Breda, zo ernstig verminkt dat ze enkele uren later in het Bredase St.-Ignatiuszieken- huis is overleden. Ze zat bij de elfjarige, met de schrik vrijgekomen, Lenie Tim- mers uit de Bredase Van Duyvenvoorde- straat achter op de fiets, die op het kruispunt bij de brug onder de laadbak van een truck met aanhanger raakte. De chauffeur, die van de Boeimeersingel kwam en in de richting Wilhelmina singel reed, remde uit alle macht toen hij zijn doorgang plotseling door de meisjes zag versperd. Zij kwamen van de Wilhelminasingel en wilden links af slaan in de richting Ginnekenweg. In het gezin De Wilt waren zeven kinderen. Het verongelukte meisje wordt dinsdag begraven. In Arnhem is zaterdag bij een ver keersongeluk om het leven gekomen de vijftigjarige majoor-aalmoezenier van de luchtmacht P. Coppens, van de Paters der Heilige Harten te Nieuw-Ginneken. Pater Coppens, afkomstig uit Veghel, botste komend van de vliegbasis Deelen op de Zijpendaalseweg met zijn auto frontaal tegen een vrachtwagen, die ten gevolge van een slip en daarna door krachtig afremmen op de linker weg helft was geraakt. De rijbaan is ter plaatse smal en bochtig. Het stoffelijk overschot van pater Coppens wordt woensdag 3 oktober in Nieuw-Ginneken op het kloosterkerkhof begraven. De nationale garde van Mississip pi omvat 11.500 man; 2200 van hen hebben bevel gekregen maandag ochtend in Oxford aanwezig te zijn. Troepen zijn samen getrokken in de basis van de marine-lucht macht te Millington in de staat Tennessee. Het zijn eenheden mili taire politie, die onverwijld op weg gezonden zijn. Een genie-bataljon is in het natuurreservaat Holly Springs gearriveerd om er ei tentenkamp op te slaan. Kennedy voert het opperbevel. Hij is tot deze hardhandige maatrege len overgegaan na een drietal gesprekken met Ross Barnett. Deze gesprekken heb ben geen enkel resultaat opgeleverd, al dus het Witte Huis. Drie eenheden van de nationale garde van Mississippi hebben bovendien bevel James Meredith, middelpunt van fel le strijd tussen federale regering en gouverneur Barnett. gekregen om heden de stad Oxford bin nen te trekken, waar de staatsuniversi teit van Mississippi is gevestigd. Alleen het toegeven van Barnett zou een gewa pend conflict kunnen voorkomen, aldus waarnemers. Maar de gouverneur heeft te kennen gegeven, liever de gevangenis in te gaan dan negers op de universiteit toe te laten. Hij schijnt zeker te kun nen zijn van de steun van tienduizenden vrijwilligers. Ook verscheidene staten zouden het standpunt van Mississipi steu nen o.m. zou er een toezegging zijn van 1500 gewapende mannen uit omliggende staten, die Barnett ter hulp willen ko men. Kennedy zal het Amerikaanse volk hedenmiddag 3 uur (Ned. tijd) toespreken via radio en televisie. Het onderwerp van zijn rede werd niet bekendgemaakt, maar men twijfelt er niet aan of de crisis in Mississippi zal worden bespro ken. Evenals hijzelf is ook Barnetts plaats vervanger Paul B. Johnson door een hof te New Orleans schuldig bevonden aan belediging van een rechtbank in de kwestie Meredith. Hij kreeg een boete van 5000 dollar per dag dat hij in ge breke blijft zijn houding te herzien. Bar nett is door hetzelfde Hof tot 10.000 dol lar per dag veroordeeld. Voor beide func tionarissen is dinsdag vier uur als limiet gesteld. Barnett zal bovendien worden gearresteerd, indien hij Meredith blijft tegenhouden zich op de universiteit te laten inschrijven. In de hoofdstad van Mississippi, Jack son, heeft een duizendtal mensen zich om de ambtswoning van Barnett verza meld naar aanleiding van een oproep van een plaatselijke vereniging voor rassen scheiding om te verhinderen dat de gou verneur door federale agenten wordt ge arresteerd. Later bleek dat federale agenten het terrein van de universiteit door een zij- ingang hebben betreden. Zij hebben daar na het registratiekantoor omsingeld. De Nederlandse souvereiniteit over Nieuw-Guinea is geëindigd. Plaatsvervangend gouverneur Hein Veldkamp sprak gisteren deze his torische woorden, terwijl de UNO- vlag in de brandende zon boven Hollandia wapperde. De Papoea- vlag is door de Verenigde Naties afgeschaft, zij hangt nog alleen in Merauke, ter voorkoming van wanordelijkheden. Het Neder landse bewind over het laatste ge biedsdeel in Oost-Azië eindigde vol waardigheid, 367 jaar nadat Hout man voor de kust van Bantam het anker liet vallen. Onder krachtige druk van Nederland se zijde was uit het program van de overdracht van het bestuur de vlagge ceremonie geschrapt. De Nederlandse driekleur werd dus niet officieel ge streken en de UNO-vlag werd evenmin plechtig gehesen. Na een kort woord van de plaats vervangend gouverneur sprak de tijde lijk V.N.-bewindvoerder, verbonden aan Oe Thants kabinet, de 44-jarige José Rolz Bennett- Hij zeide o.m. het te be treuren niet langer te kunnen beschik ken over de Nederlandse ambtenaren en deed voorlezing van een boodschap van Oe Thant. Een uur later vond de offi ciële overdrachts-ceremonie plaats, die behalve uit enige redevoeringen be stond uit het voorlezen van een pro klamatie. Het vertrek van ongeveer 2200 amb tenaren betekent een ware handicap voor de V.N. Slechts ongeveer 500 van hen hebben zich bereid verklaard te blijven en de U.N.O. beschikt slechts over 35 man, onder wie zestien Indone siërs. (Advertentie) Een produkt van de Sikkens Groep, Na het gedeelte lichte muziek van het Grand Gala Du Disque 1962 heeft Wim Sonneveld aan de uitverkoren arties ten of hun vertegenwoordigers, de Edisons uitgereikt. Op deze foto: voor ste rij v.l.n.r. mevr. Brei, die namens haar man kwam, Jules de Corte, Jean Dulieu, Wim Sonneveld en Ellen Craamer. Twee KLM-stewards, de purser Van K. en de hofmeester D. S. zijn dezer dagen op staande voet ontslagen omdat ze de vorige week tijdens een vlucht van Ham burg naar Schiphol voor eigen rekening belastingvrije drank en sigaretten aan de passagiers verkochten. Ze hadden deze tevoren op het vliegveld van Hamburg legaal bij de belastingvrije winkels ge kocht en mee aan boord genomen. Hun privé-handeltje kwam aan het licht omdat de stewardess zich later be klaagde, dat zij tijdens de vlucht al het werk had moeten doen, aangezien pur ser en hofmeester voortdurend bezig wa ren met de verkoop van sigaretten en drank. Bij controle bleek echter, dat er van de officiële voorraad niets verkocht was. Purser Van K. was al vijftien jaar in dienst van de KLM. (Van onze Haagse redacteur) Scheveningen-show-shawl-show Volgens dit recept heeft de AVRO voor miljoenen kijkers zaterdag avond een t.v.-menu bereid, dat we om in culinaire termen te blijven spreken gerust een feestmaal kunnen noemen. De show werd gevormd door directe uitzending van het grote evenement „Grand Gala du Disque 1962" uit het Scheveningse Kurhaus. Ingrediënten: een keur van binnen- en buitenlandse topartiesten. Als intermezzo fungeerde de laatste aflevering van de met top- spanning gevolgde detective: De Shawl. Een avond dus zoals Bussum t.v.-kij- kend Nederland helaas te weinig biedt. Kan bieden, moeten we zeggen, want het zal duidelijk zijn, dat een gebeuren als dit Grand Gala du Disque financieel alleen mogelijk is wanneer daar een grammofoonplaten-industrie zelf achter staat. Wij hebben ons laten vertellen dat alleen met het bijeenbrengen van de artiesten een bedrag van 75.000 gulden gemoeid was. Hardnekkig werd ook volgehouden, dat op de zwarte markt plaatsbewijzen voor het Grand Gala werden verhandeld voor honderd gul den en meer. Een feit is in ieder geval dat ruim 1100 mensen in het Kurhaus aanwezig waren terwijl organisator Willem O. Duys een maximum van 1000 zitplaatsen kon verkopen en dat vele honderden aanvragers van kaarten het gebeuren thuis op het t.v.-scherm moes ten volgen. Het Grand Gala du Disque: Neder land heeft ervan genoten hartver- overend, sprankelend en bruisend was het optreden van de keur van artiesten die, ingeleid door een charmante Conny Stuart, in een vlot en getimed program ma voor het voetlicht traden, al dan niet begeleid door het Cosmopolitain Orkest o.LvJos Cleber. Cleber was er even speciaal voor uit Zuid- Afrika komen overvliegen. Aan orkes ten had het Grand Gala overigens geen tekort. Zonder een artiest iets te kort te willen doen, zouden wij, artistiek ge zien het optreden van „Les compagnons de la chanson" het hoogtepunt willen noemen. Onmiddellijk daarop echter volgen Vera Lynn en onze eigen onvol prezen Mastreechter Staar o.l.v. Martin Koekelkoren die een magistrale uitvoe ring gaven van het bekende „Land of hope and glory". Gecharmeerd waren wij ook door de zang van de Griekse Nana Moushouri, Gerhard Wendland („Tanze mit mir in den Morgen" en de Engelse Cleo Laine (Stormy weather"). De kijkers hebben gemist of zijn gespaard gebleven voor het optreden van de Franse jazz-fanaticus Vince Taylor, die tijdens het bal een verbijs terende proeve van zijn kunnen gaf. Daartegen viel weer veel te ge nieten van het optreden van Orlando, de Denen Jan en Kjeld, Johnny Hoes en The Padre Twins en voorts van de Duitsers Rudolf Schock en Conny Fro boess. Wim Sonneveld reikte tenslotte met veel grappen en grollen de Edisons 1962 uit De 700.000 Papoea's, onder wie 200 verschillende talen worden gesproken, zullen tot mei 1963 door de V.N. worden bestuurd, welke taak daarna door Indo- sië wordt overgenomen. De plechtigheid der overdracht was voorafgegaan door een inspectie van Pakistaanse troepen. Rolz Bennett bracht na de overdracht een bezoek aan een Papoea-ziekenhuis, een kazerne, de katholieke en protestantse kerk en enkele regeringsgebouwen. Hij kondigde aan, dat heden de politieke gevangenen zul len worden vrijgelaten. Aan de Neder landse gevangenen was reeds eerder gratie verleend. Nadrukkelijk verklaarde hij, dat de Papoea-vlag niet verboden zou zijn, maar niet van officiële gebouwen zou wapperen. Tot januari zullen Nederland se en UNO-vlag naast elkaar hangen, waarna de driekleur zal worden ver vangen door het Indonesische rood-wit- Door de overdracht verliest de Nederlandse staat voor ontelbare mil joenen aan kostbare investeringen en rijkseigendommen, zoals scholen, zie kenhuizen, woningen en vliegtuigen maar ook camera's, schrijfmachines, briefpapier en paperclips behoren daartoe- In mei 1963 wordt dit alles overgedragen aan Indonesië. Neder land zou niet voornemens zijn aan spraken opt vergoeding te doen gelden. Het leven in de hoofdstad van weste lijk Nieuw-Guinea is nu ineengezakt tot de doodse rust van een eilanddorp. Maar groot is de spanning om wat er nu ge beuren zal. Het bedrijfsleven op Nieuw-Guinea wacht af Het aantal Chinese toko's is reeds aanzienlijk verminderd. De Papoea's bekijken alles van een afstand. De Nederlandse taal wordt steeds min der gehoord. Sommige Papoea's geven zonder meer uiting aan hun verdriet over het vertrek der Nederlanders zij lopen snikkend en huilend door Hollan dia. Gouverneur Platteel is ondertussen in Nederland aangekomen, bleek en ver moeid van de doorstane emoties. Politie-patrouille-auto's in Oxford (Mississippi) barricaderen het terrein van de universiteit van deze staat. Zij dragen helmen en gasmaskers. Een steekproef van de Bredase verkeerspolitie naar de technische gebreken van bromfietsen heeft in enkele uren tijd zeventig processen- verbaal opgeleverd. Bij de proef, op vijf willekeurige plaatsen op één dag in Breda gehouden, bleken de meeste gecontroleerde brommers van onveilige remmen te zijn voor zien. Twee brommers zijn in be slag genomen omdat ze door hun verwaarloosde staat een gevaar op de weg betekenden. De Verenigde Staten hebben Rusland verzocht om haar tweede en derde secre taris bij de V.N.-delegatie in New York onmiddellijk naar Moskou terug te roe pen. Zij zijn beiden aangehouden. De mannen Evini M. Prokhorov (31) en Ivan Y. Vyrodov (38) zijn beschuldigd van spionage. Zij hebben blijkens de Ame rikaanse nota, die bij de Russische dele gatie is ingediend Amerikaanse defen siegeheimen ontvangen van een 33-jarige neger-zeeman Cornelis Drummond, die in staat van beschuldiging is gesteld door een federaal hof. Rusland heeft tegen de aahhouding der diplomaten geprotes teerd. Ondertussen is een 38-jarige Ameri kaanse zangeres, Gabriëlle Hammerstein in Neubrandenburg in Oost-Duitsland op een geheime rechtszitting wegens spio nage tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld. Deze veroordeling heeft reeds op 3 augustus plaats gevonden. De St.-Adeibert-vereniging heeft zater dag en zondag in Rotterdam haar land dag 1962 gehouden, waarop o.a- door de Amsterdamse hoogleraar in de theologie prof. dr. C. W. Mönnick, de Amsterdam se studentenmoderator pater J. C. J. van Kilsdonk s.j. en de waarnemend alge meen voorzitter ir. H. J. A. Post is ge sproken. Prof. dr. C. W- Mönnick besprak het onderwerp „Vrijheid, geweten, leer gezag" en begon zijn toespraak met zijn dankbaarheid te uiten voor het feit dat hij als protestant over dit onderwerp voor katholieken mocht spreken. Prof. Mönnick stelde hierbij dat men als pro testant en katholiek verschillende visies kan hebben, doch dat uitgegaan moet worden van één waarheid „Wij hebben de heer niet verkoren, maar hij ons' Intussen de kerkelijke verschillen zijn er en laten zich niet overbruggen door ze te verdoezelen. Wel kunnen de verschillen kleiner blijken te zijn, zake lijk en los van „politiek" gezien, dan wij denken. De ontwikkeling van het hedendaagse leven heeft meegebracht dat de mens niet zichzelf kan zijn, wanneer hij in zijn onmondigheid berust, aldus prof. Mönnick. De kerk moet zoveel respect hebben voor de ledematen van Christus, dat zij hun de gewetensbeslissing niet mag ont nemen, De mens is voor God niet een stuk gereedschap, maar een instrument met vrjjheid. Deze vrijheid is een van de grote werkelijkheden die in het evangelie zijn aangezegd. „Een ge schenk overigens waarvan ik de portee niet ken", aldus de hoogleraar. „Voor de gelovige mens vormt die hem toe gekende vrijheid de grondstructuur van zijn bestaan. Deze vrijheid is de be slissingsplicht van de mens, en dus zijn geweten". De leraar in de kerk mag geen ouder wetse schoolmeester zijn. Hij is de man van gezag, door wiens mond Christus' woord klinkt. De rede van prof- Mönnick werd bij gewoond door mgr, Jansen, bisschop Kamerleden, mr. P. J. M. Aalberse, voorzitter van de K.V.P. en andere burgerlijke en militaire autoriteiten. Na afloop bood het gemeentebestuur een ontvangst aan op het stadhuis van Rotterdam, waarna met een besloten diner het eerste gedeelte van de Land dag werd besloten. Zondagmiddag sprak pater J. C. J. van Kilsdonk s.j. Hij zei o.m. over het op handen zijnde concilie, dat de generatie die haar jeugd gekend heeft in de twee de wereldoorlog weliswaar religieus vaak zeer begaaf en geboeid blijkt, maar zo intens vervlochten is met de huidige cultuur, dat zij zichzelf maar moeilijk terugkent in de taal van het Romeinse ambtelijke spreken, terwijl de meerder heid van de gezagsdragers op het con cilie zal behoren tot de oudere generatie. De waarnemend algemeen voorzitter, ir. H. J. A. Post, besloot de landdag met een rede, waarin hij allereerst de kortelings overleden voorzitter Theo Koersen herdacht. Hij besprak verder de overgang van Adelbert van standsorganisatie naar „ideeën", en werkcentrale en de ver sterking van de Beroepscentrale Katho lieke Intellectuelen. De nieuwe statuten die deze overgang willen vastleggen, zullen, op de op 27 oktober te houden landelijke algemene vergadering worden beoordeeld. De Spaanse autoriteiten hebben de eerste officiële ramingen van de schade, in de nacht van dinsdag op woensdag door zware slagregens en overstromin gen aangericht, bekendgemaakt. Men raamt de schade op 2,65 miljard peseta's. Vooral de industrie is zwaar getroffen. Daar wordt de schade geraamd op 2 25 miljard peseta's. Officieel zijn er 441 doden, er worden van Rotterdam, minister en mevrouw 374 mensen vermist, het aantal gewon- Cals, staatssecretaris en mevrouw Bot, den bedraagt 253. staatssecretaris Schmelzer, enkele

de Stem | 1962 | | pagina 1