NIET ALLEEN TEKORT AAN AMBTENAREN De signorita's moeten terug Aantijging is vals zegt mr. Hustinx Ierland antichambreert bij E.E.G.-besprekingen Piloot van Super constellation bijzonder koelbloedig was Wapens in handen van pro- en anti-Indonesiërs Tijdbom Waarschuwing Opdruk ACHT OOSTDIIITSE BISSCHOPPEN NAAR CONCILIE De noodlanding in volle zee Sigaren bij de kruidenier Gewetensgeld Lichtte Nijmegen rijk op Sovjet H-bom 30 Megaton Aantal doden bij vliegramp bedraagt 28 Aden nog lang niet rustig DAGBLAD VOOR ZEELAND Opleving in de bouwseclor I Het gelaat van j j de honger Kans op regen Bonn houdt oog op koopvaardij richting Cuba Arbeiders mogen blijven, doch De echtelijke trouw werd onderschat HEER SPIERENBURG KRIJGT ANDERE EUROPESE FUNCTIE Basiliek ontdekt in catacomben te Rome Heath soekt in Bonn bijstand OAS'ers gepakt Spanje in vrijetijdsverf kwaliteitsverf 47 kleurstalen 10 ct in de winkel 102e JAARGANG No. 24090 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 26 SEPT. 1962 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlyke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. iureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (BijbureausTerneuzenIJsbaanstraat 24 - telefoon 2603 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) NOG GEEN V.N.-BEHEERDER VOOR N.-GUINEA Volgens in New York circule rende berichten ondervindt de waarnemend secretaris-generaal van de VN, Thant, moeilijkheden bij het vinden van een VN-beheer- der over Nieuw-Guinea. Indonesië staat erop dat een Aziaat de func tie krijgt, maar Nederland en Thant zelf hebben ook hun bepaal de verlangens. Er is wel een per soonlijk vertegenwoordiger van Thant in Hollandia aanwezig, de Guatemalaan Rolz-Bennett, maar diens functie is niet die van be heerder. Men hoopt deze week een voor iedereen aanvaardbare fi guur te kunnen vinden. In de afgelopen dagen zijn er wel vruchtdragende besprekingen gehouden over de verdeling van de kosten voor „Nieuw-Guinea in overgangstijd". Ne derland en Indonesië zullen deze kosten voor gezamenlijke rekening nemen. Een lid van de Nederlandse commissie die hierover in Hollandia besprekingen met Indonesische autoriteiten had gevoerd, zei dat vooral het vraagstuk van de be zetting van ambtelijke posten veel hoofdbrekens zal gaan kosten. Veronder steld wordt dat in overgangstijd 500 Ne derlandse ambtenaren zullen aanblijven. Het lager ambtelijk personeel is echter aan zijn exodus tjegonnen en wel in zulk een mate, dat de commissie voor noemd stad en land heeft moeten afzoe ken naar een typist die de rapporten kon uittikken De dienst geneeskundige verzorging zal praktisch normaal kun nen blijven functioneren. Hoge V.N.-functionarissen hebben de sterkte van het Nederlandse ambtena rencorps in Nieuw-Guinea per 1 augus tus als basis genomen voor de opbouw van de V.N.-staf. Er zijn derhalve 2000 ambtenaren nodig en men betwijfelt of Indonesië die kan leveren. Misschien doelde radio-Djakarta hier wel op toen zij bekendmaakte dat Ne derland „menige tijdbom" in Nieuw- Guinea heeft achtergelaten. Er zijn intussen al talrijke tekenen dat op sommige gebieden, bijvoorbeeld in de bouwsector, een opleving te ver wachten is. Toen de situatie in Nieuw- Guinea onzeker was, hadden talrijke bouwondernemers hun Papoeapersoneel de rimboe ingestuurd. Nu vaststaat dat lopende bouwwerken zullen worden vol tooid, keren de Papoea's weer naar de steden terug. Minder plezierig is de veronder stelling, door een hoge V.N.-functio- naris geuit, dat er in de buurt van Merauke heel wat wapens in han den van pro-Nederlandse en pro- Indonesische Papoea's terecht zijn gekomen. Zowel de Indonesische in filtranten als inheemse politieman nen schijnen de wapens te hebben gedistribueerd. Opmerkelijk is het, dat journalisten uit landen achte-r het ijzeren gordijn bij dozijnen visa voor Nieuw-Guinea aan vragen. Zij kloppen daarvoor bij Dja karta aan, maar daar moet men de he ren „tot ons leedwezen" verwijzen naar Den Haag, dat formeel nog tot 30 sep tember de lakens uitdeelt. Een ander feit dat wel even belicht mag worden is, dat de premier van de Maleise federatie het nodig heeft geoor deeld Soekarno te adviseren zich niet te bemoeien met de gebieden die in de toekomst tot „Maleisania" zullen beho ren en daaronder vallen ook de Britse bezittingen in Borneo. Gisteren zijn er duizenden V.N.-vlag- gen in Hollandia aangekomen. Postzegelverzamelaars over de hele wereld zullen wel geïnteresseerd zijn in het feit dat ruim 100.000 Nieuw-Guinea- postzegels zullen worden voorzien van de overdruk „Untea". Hier zit nog een aparte historie aan vast. De Papoea drukkers op de landsdrukkerij bleken aanvankelijk niet bereid de opdruk aan te brengen, omdat zij dan de afbeelding van koning Juliana op de zegels zouden moeten schenden. De zegels met overdruk zien er name lijk zo uit, dat het lijkt alsof de konin gin is geblinddoekt. Tenslotten hebben Nederlandse drukkers het karwei uitge voerd. Zij hebben er voor overgewerkt. Schout-bij-nacht Reeser zal op 30 okto ber in Nederland aankomen. In alle Nederlands-hervormde kerken zal op 30 september worden opgeroepen tot gebed voor het volk van Nieuw-Gui nea, speciaal opdat voor hen het Evan gelie blijvend verkondigd zal mogen worden. Meer dan acht miljoen mensen in Oost-Pakistan hebben te lijden van de overstromingen, die eind augustus hebben plaatsgevonden. Een groot ge deelte van de oogst is verloren gegaan. De totale schade wordt op meer dan 1,5 miljard gulden geschat. In het getroffen gebied heerst hongersnood. Op de foto kijken hongerige mensen ons aan... EEN MEISJE van de medio september in Zweden geboren vierling is overle den. Het was het zwakste kindje van het kwartet. De andere kinderen, twee meisjes en een jongen, maken het goed. IN MACON (Midden-Georgia) is een voor Amerikaanse negers bestemde kerk afgebrand. Het is de vierde kerk die in enkele weken in de as werd gelegd, Oorzaak onbekend. VOOR DE TWEEDE maal in enkele maanden tijds is bij een Heerlense ju welier ingebroken. Deze keer werden vijf gouden armbanden ter waarde van f 1500 gestolen. DE LEDEN van de Ned. Kath. Grafische Bond hebben afscheid genomen van hun voorzitter, de heer W. L. de Zwager. Tot zijn opvolger werd de heer B. J. van Werkhoven benoemd. MARINER-TWEE, de Amerikaanse Ve- nusraket, maakt het best. Hij is nu ruim 7,5 miljoen kilometer van de aarde ver wijderd. Verbazingwekkend is, dat er onderweg slechts éénmaal een botsing met een meteoriet is voorgekomen. Weersverwachting, medegedeeld door J het K.N.M.I., geldig tot vanavond: t Geleidelijk toenemende zuidoostelijke J wind. In het zuidwesten van het land f 4 in de loop van de dag kans op enige i 1 regen. Dezelfde of iets hogere mid- t dagtemperaturen. Het Belgisch weerkundig instituut J verwacht: t 2 Over het algemeen rustig herfstweer 0 met wind uit oostelijke richting, J t Maximumtemperaturen 11—14 gra- den. t J Vandaag: zon onder 18.31 uur. Maan f onder 18.04 uur. J Morgen: zon op 6.33 uur. Maan op J 4.45 uur. t 4 Met ingang van vandaag moeten Duit se schepen die varen tussen Cuba en een communistisch land, speciale toestem ming voor die vaart hebben. Het doet er niet toe wat zij vervoeren. De maatregel is door Bonn genomen op verzoek van Washington. De Britse regering heeft de Britse reders verzocht geen goederen naar Cuba te vervoeren die voor strategische doeleinden gebruikt kunnen worden. Hier geldt het een ad vies en niets meer. De Cubaanse premier, Fidel Castro, heeft medegedeeld dat de Sovjet-Unie een grote haven op Cuba zal laten bou wen die dienst moet doen als „basis voor haar vissersvloot" op de Atlantische Oceaan. De haven zal door de Sovjet-Unie worden gebruikt onder een tienjarig contract. Het sigarenkartel 1949 is bereid de groothandel in kruidenierswaren bij het kartel in te schakelen. Inmiddels hebben de eerste groothan delaren in kruidenierswaren de voorlo pige erkenning als grossiers in sigaren gekregen. Afgewacht moet nog worden hoe het met de leveringsplicht verloopt. De besprekingen tussen het sigaren- kartel en het bedrijfschap resulteerden in de mededeling van het kartel dat het een open oog, heeft voor de zich thans baanbrekende evolutie op het gebied van de afzetkanalen in de sector der voe- dings- en genotmiddelenvoorziening. De Staatscourant van gisteren vermeldt een opgave van het mi nisterie van Financiën over vrij willige voldoening van belasting. In totaal is er bij de ontvangers een bedrag van 87.629,97 gulden binnengekomen. Het hoogste be drag is gestort bij de ontvanger van de directe belastingen in Tilburg, namelijk f 14.356,50 onder de letters A. C. G. B. Vele van de gehuwde Spaanse ar beidskrachten, die na een georgani seerde werving in ons land aan de slag zijn gegaan, hebben de afgelo pen maanden hun echtgenoten bij wijze van vakantie naar Nederland laten komen. Het beviel een paar honderd Spaanse vrouwen zo zeer in ons land, dat zij de wens kenbaar maakten om te blijven. De wens zal evenwel niet in vervulling gaan. Als toerist kun nen zij niet langer dan drie maan den in Nederland toeven, en hun zal geen verblijfsvergunning worden verstrekt, ook niet als zij wel een werkvergunning hebben kunnen be machtigen. Ongeveer drieduizend Spaanse ar beidskrachten werden geworven, van wie er tweeduizend zijn gehuwd. Bij het aangaan van het arbeidscontract is hen onder het oog gebracht, dat hun echtgenoten niet eerder dan over twee jaren een gelegenheid zou kun nen worden geboden zich eveneens in Nederland te vestigen. Er werd niet op gerekend, dat de Spanjaarden hun vrouwen eerder zouden laten overkomen. Zo kon het gebeuren, dat via de arbeidsbureaus enkele tientallen van de op eigen ri sico naar Nederland gekomen Spaan se vrouwen een werkvergunning kre gen. Nadien worden de nadere richt lijnen voor het verblijf van de vrou wen bekendgemaakt. Deze houden in, dat van de bij het contract overeengekomen afspraken niet wordt afgeweken. Wel wordt een soepele houding aangenomen: de vrouwen moeten naar Spanje terug, wanneer hun ar beidsvergunning is afgelopen. Deze vergunningen worden door de ar beidsbureaus niet verlengd. Het mi nisterie van Justitie kent afgezien van het al dan niet hebben van een werkvergunning wel een afwijking van het regeling voor het verblijf der Spaanse vrouwen in ons land, nl. wanneer er zeer bijzondere om standigheden zijn. Als zodanig werd aangemerkt, dat een Spanjaard en zijn kinderen allen in ons land wer ken. Zijn deze bijzonde-re omstandighe den ter beoordeling van de minis ter niet aanwezig, dan moeten de vrouwen het land uit. Van de Spaan- sen, die een kortere of langere va kantie m ons land doorbrachten, heeft een klein aantal zonder meer de te rugreis ondernomen. De anderen hebben pogingen aangewend om bij hun echtelieden te blijven. Deze po gingen hebben schipbreuk geleden. De burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. M. J. H. Hustinx, heeft gisteren op een persconferentie ten stadhuize categorisch ontkend, dat Nijmegen het rijk voor vele tonnen zou hebben opgelicht. .Volgens een Nijmeegse oud-ge- meenteambtenaar, de heer H. van Mil, zou de Keizer Karelstad het rijk in de jaren 1949-1958 voor ongeveer een miljoen gulden hebben benadeeld. Deze oud-ambtenaar heeft dienaan gaande bij de officier van justitie in Den Haag, mr. Maris, een aanklacht ingediend De aanklacht stelt, dat hoge gemeente ambtenaren extra-uitkeringen voor hun Dezer dagen zal, naar verluidt, worden bekendgemaakt dat de heer D. P. Spie renburg zal aftreden als lid van de hoge autoriteit van de Europese Gemeenschap van Kolen en Staal. De heer Spierenburg zou in aanmer king komen dr. J. Linthorst Homan op te volgen als hoofd van de gecombi neerde permanente vertegenwoordiging van Nederland bij de Europese Econo mische Gemeenschap en Euratom. De heer Linthorst Homan wordt ge noemd als Nederlands kandidaat voor de opvolging van de heer Spierenburg als lid der hoge autoriteit. Van officiële zijde in Den Haag kon geen bevestiging worden verkregen. Kardinaal Frings, de aartsbisschop van Keulen, heeft bekendgemaakt dat de 8 Oostduitse bisschoppen vrijwel zeker naar het Concilie mogen. Volgens de kardinaal hebben de Oostduitse autori teiten hun de keus gelaten naar de Duitse katholiekendag in Hannover of naar de bijeenkomst van de Duitse bis schoppen in Fulda te gaan, uitnodigin gen voor het bijwonen van de bedetocht naar het Poolse bedevaartsoord van de Zwarte Madonna in Czestochowa aan te nemen of het Vaticaanse Concilie bij te wonen. De Oostduitse bisschoppen ko zen voor Rome. Prof. dr. G. C. Berkhouwer, gerefor meerd hoogleraar in de dogmatiek aan de vrije universiteit van Amsterdam, heeft de officiële uitnodiging van het Conciliesecretariaat voor de eenheid der christenen ontvangen om als gast aan het Concilie deel te nemen. Vatikaanse archeologen hebben de ont. dekking bekend gemaakt van een vierde- eeuwse basiliek in de Romeinse cata comben. De ondergrondse basiliek, met afme tingen van 16 bij 8 meter, werd ont dekt in de catacomben nabij de Quo Vadis-kerk aan de rand van Rome. De basiliek bevat de tomben van nog niet geïdentificeerde martelaren en fragmen ten van een groot marmeren tabernakel- De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap heeft dins dag in Brussel nog geen beslissing kun nen nemen over de door Ierland ver zochte onderhandelingen over een Ier se toetreding tot de gemeenschappelyke markt. Aangezien de Franse delegatie niet ge machtigd bleek een definitief standpunt in te nemen, moest een beslissing wor den uitgesteld tot een volgende bijeen komst van de E.E.G.-ministers. De moeilijkheden schuilen in de vraag, op welke basis de E.E.G. met Ierland zal gaan onderhandelen, dat reeds vóór En geland om besprekingen over toetreding als lid tot de Euromarkt heeft gevraagd. In E.E.G.-kringen is de vraag gesteld, of de Ierse industrie in staat is aan de concurrentie in de gemeenschappelijke markt het hoofd te bieden. Van Ierse zijde is overigens alles ge daan om de onderhandelingen op gang te krijgen. Een van de argumenten tegen een spoedig gesprek met Ierland en dat geldt ook voor de andere aanvragen voor het lidmaatschap is dat onder handelingen weinig zin hebben zolang niet vaststaat dat Engeland inde-rdaad lid van de E.E.G. wordt. De Duitse autoriteiten in Bonn zijn thans in gesprek met de Britse groot zegelbewaarder en minister voor Euro- pese Zaken, Edward Heath, over moge- Van officiële zijde in Madrid is ver nomen dat een tiental Franse ballingen in Spanje, die lid zijn of geweest zijn van de O.A.S., verleden week door de Spaanse politie in verscheidene Spaan se havenplaatsen aan de Middellandse Zee zijn gearresteerd. De arrestaties ge schiedden deels omdat de betrokkenen zich niet geregeld gemeld hadden, deels omdat zij langer in Spanje zijn geble ven dan was toegestaan. Deze laatste categorie arrestanten zou binnenkort naar Frankrijk uitgewezen worden. De Sovjet-Unie heeft gisterenmiddag in het testgebied boven Nova Zembla een waterstofbom van 30 megaton tot ontploffing gebracht, aldus heeft het seismologisch instituut van de Zweedse universiteit te Uppsala gemeld. Deze bom is op één na de sterkste die in de huidige serie kernproeven tot ont ploffing is gebracht. Het Canadese vliegkampschip „Bonaventura", dat heeft deel genomen aan de reddingsactie op de Atlantische Oceaan, waar de Super Constellation van „Flying Tigers" een noodlanding moest maken, heeft gisteren een schets matig verslag uitgezonden over de vliegramp. In dat verslag werd gezegd, dat toen het vliegtuig het water raakte, de lin- bijvoorbeeld zwemvesten aan, ook zij kervleugel werd afgerukt. Twee red- die de ramp niet overleefden, dingsvlotten, die in die vleugel ge- De navigator had over de boord- borgen waren, gingen daardoor verlo- omroepinstallatie doorlopend instrue ren. Door deze klap kwam de machine ties gegeven over de noodlanding en met een ruk tot stilstand, hetgeen de passagiers verteld wat zii moesten te nemen. Het ding bleef toch drijven. weer tot gevolg had, dat de stoelen A links van hun plaatsen werden gerukt. Het waren de passagiers op deze stoe- 7«n «„iw,,', rMnpni len die gewond raakten. Twee van hen p Reeft afgedwon- liepen gebroken ledematen op. £en voor de wijze waarop hy de ma- De anderen hadden snijwonden, bui- chine in de golven wist te zetten hoe- gen 8n d6rgelijke geringe verwondin- wel h« alles tegen had, was de laatste die het toestel verliet. Hy Is na de koelbloedig Terelag" van de n^vig 1- noodlan[,inK door de cabine gelo- ^al nemen naar Antwerpen waar zij tor, dat de passagiers goed voorbereid P«n pn he«« er zich van overtuigd dat ™e°n zijn aanboord vïiThet vlfegdekl de ramp ondergingen. Allen hadden niemand meer in het toestel was. schip „Bonaventura". Het vliegdekschip, dat contact had opgenomen met het Zwitserse vracht schip „Celerina", had daarvan gewon den overgenomen, omdat het vracht schip geen faciliteiten had. Omdat de drenkelingen geen kleren hadden kun nen meenemen, werden dekens en der gelijke aan de Zwitser overgegeven. Ook sigaretten werden voor de dren kelingen overgeheveld. Hoewel de passagiers niets mee had den kunnen nemen, hadden zij zich wel op het ongeluk kunnen kleden, omdat zij van tevoren goed op de hoogte waren gebracht van de gebeur tenissen. Van de reddingsvlotten die bruik baar waren, kreeg juist het vlot dat vol water stond de meeste mensen op assagiers verxeia wat zij moesten te nemen- Het ding bleef toch drijven, doen. Volgens de laatste inlichtingen heb- De gezagvoerder, die reeds by al ben 48 mensen de ramp met de Super- Constellation overleefd. Men vreest dat de overige 28 inzittenden van het toestel zullen zijn omgekomen. Vierenveertig overlevenden bevin den zich aan boord van het Zwitserse die het toestel verliet. Hy is na de vrachtschip „Celerina", dat hen mee Iijkheden om de Britse toetreding tot de E.E.G. te vergemakkelijken. Heath wil een duidelijke scheiding tussen de economische en de politieke aspecten van de Britse toetreding tot de E.E.G. Verder wil hij zich verzeke ren van de Duitse hulp in Brussel, de volgende maand, voor het geval Frank rijk nog zou proberen de Britse toetre ding tot de E.E.G. te belemmeren. Het ziet er naar uit dat Heath zijn zin zal krijgen in Bonn. gemeente hebben verkregen door in het kader van de afwikkeling oorlogsschade opzettelijk vervalste gegevens bij het ministerie van financiën in te dienen. De frauduleus verkregen extra-uitkerin gen zijn niet ten eigen bate aangewend maar in de gemeentekas van Nijmegen terecht gekomen. De knoeierijen zouden o.m. betrekking hebben op het hoofd bureau van politie, de schouwburg, het stadhuis en de St. Stevenstoren. De oud-ambtenaar H. van Mil, die Nij megen thans van fraude beschuldigt, heeft tegenover de justitie verklaard ook zelf aan de vervalsingen te hebben deel genomen. Volgens zijn zeggen zijn de stukken, waarmee een oorlogsschade- claim bewezen moest worden, op het Nijmeegse bureau voor molestschade „sa mengesteld". Teneinde de claims zo hoog mogelijk op te schroeven zouden er, zo zegt de oud-ambtenaar, vooroorlogse ge meentestukken zijn ontworpen, die voor zien van allerlei stempels, gefotocopieerd als echt naar Den Haag werden gezon den. De justitie heeft de zaak in onderzoek. De Telegraaf publiceerde gisteren het doen van die aanklacht en nam tevens een kopie op van een der documenten die in opspraak zijn gebracht. Het betrof een brief van de dienst gemeentewerken aan het college van b. en w. van Nij megen, gedateerd 19 oktober 1932. Vol gens de publikatie in De Telegraaf zou die brief vervalst zijn. Het gaat hier om de plannen voor de schouwburg van Nijmegen, die door de toenmalige directeur van gemeentewer ken waren uitgewerkt. Volgens de heer Van Mil zou dit document vervalst zijn, hetgeen hij onder meer baseert op onre gelmatigheden in het machineschrift en op een taalfout dit in het ambtelijk stuk van 1932 zeker niet zou zijn voorgeko men. Burgemeester Hustinx heeft gisteren morgen een onderzoek ingesteld op het gemeente-archief. Daar bleek, dat de pagina's twee en drie van de brief nog aanwezig waren. Pagina één was uit het archief verdwenen. De Nijmeegse burge meester had de indruk, dat deze eerste pagina op hetzelfde adres zal zijn waar men ook de kopie gemaakt heeft die voor De Telegraaf bestemd was. Ook wordt gesproken over het in het leven roepen van een gevelschets, die bij de stukken van de dienst gemeentewer ken zou horen. Gisteren zijn op het ge meentehuis van Nijmegen de originele gevelschetsen getoond. Met nadruk ver klaarde burgemeester Hustinx, dat deze stukken authentiek zijn. Met betrekking tot valse claims be treffende verloren gegane inventarissen van het stadhuis en het politiebureau zei de burgemeester, dat hier voortdu rend overleg is geweest tussen de ge meente Nijmegen en het rijk. Kostbar© inventarissen, die bij de oorlog verloren gingen, werden gewaardeerd en door nieuwe vervangen. Dit is in zeer nauw overleg gegaan met de betrokken dien sten in Den Haag. De socialistische volkspartij, die de leiding heeft gehad bij de betogingen die maandag in Aden zijn gehouden, heeft de gouverneur verzocht de wetgevende vergadering te ontbinden. Als dit ver zoek niet ingewilligd zou worden, zou het volk zich blijven verzetten. De par tij heeft voorts secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. verzocht tussenbeide te komen. Zij wil dat Oe Thant een missie naar Aden stuurt en dat er onder auspiciën van de volkerenorganisatie een volksstemming wordt gehouden over het voorstel om Aden op te nemen in de federatie van Zuid-Arabië, waarte- gen de partij, zoals gemeld, gekant is. In Londen is de achtste internationale beurs voor juwelen en horlogerie geopend. Op de foto Barbara Miura die een parel tussen de tanden heeft geklemd, welke waarschijnlijk dd grootste ter wereld is. De waarde wordt geschat op 30.000 gulden. Advertentie)

de Stem | 1962 | | pagina 1