GOES ZOEKT DE WEG TERUG in Kapitale wedstrijd Roosendaal: RBC-VVV Patterson-Liston een goed zaakje Doelman van der Merwe niet tegen Denemarken i Over een vreugdedans, een zware training en bal in kinderwagen, Baronie ontvangt DFC en zal zeer zeker winnen tmtkd Zo of anders WIELERSPATTEN Joop van der Puüen winnaar in Eekeren Verrassing Inspiratie Commentaar Trekpleister Junior-voetballer overleden Gevecht vandaag Chicago Reportage Jong Oranje in Schaakolympiade Vier debutanten Engels elftal Zwemster wil 2x ever Het Kanaal Reserve-klassen Brabant-Zeeland Dolf Verschueren uit wielersport? 13 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 SEPTEMBER 1962 13 (Van onze sportredacteur) Kees Lind'enberg lacht De grote, blonde linksbuiten van Goes tovert in de allerlaatste mi nuten van de enerverende strijd tegen het Fijnaartse Kaaise Boys een 2-1 achterstand om in een 3-2 voorsprong. Zijn voorhoede vrienden, Hans Sinke en Cor de Groot, Jo Korff en Hans Linden- berg vallen hem terecht om de hals. Samen voeren zij op het middenterrein een vreugdedans uit, die de grote stervoetballers van Real Madrid en Benfica niet kunnen verbeteren. Zij durfden niet te dromen van die twee be slissende met de rechtervoet in- geknalde goals. Doelpunten, die een bijzonder waardevolle zege vertegenwoordigen, want Goes wil de weg terug naar het betere voetbal. Lachend slaan twee bestuursleden van de Goese vereniging het tafereel gade. Het zijn voorzitter A. J. Wij- nawis (68) en zijn metgezel I. van Zee (50). Zij zeiden het een kwartier na de rust: ,.Deze wedstrijd kunnen wij niet meer winnen." Bezorgd keken zij de in de nabijheid vertoevende trainer Janpie van der Sluis aan. Zijn gezicht is somber tot op het moment, dat er plotseling een goede aanval wordt opgebouwd. Met droge tikjes drijven Hans Sinke en Hans Linden- berg door de vijandelijke verdediging. Er klinkt een voornaam over het ter rein... ..Kees, Kees." En Kees is er Hij snelt naar binnen en ineens staat hij met de bal voor zijn voeten vlak voor het doel. Kees richt en hij zit. De partijen staan gelijk. Goes wrijft zich in de handen. De Kaaise Boys hebben pech gehad, bijzon der slecht geschoten. Er zal toch nog één competitiepuntje meegaan naar het Bij NAC en Feijenoord geen bal in een kinderwagen. Bij Kaaise Boys Goes wel (zie tekst). centrale stadje van Zuidbeveland. Het is een meevaller, waarover de Zeeuwen zich bij voorbaat verheugen, maar dan gebeurt het opnieuw in een identieke aanval. Weer switchen de jongens op de rechtervleugel door de Fijnaartse de fensie heen. Weer loopt de linksbuiten helemaal alleen op de linkervleugel. Weer krijgt bij de bal voor zijn schiet grage voet. Een nieuw doelpunt. De vreugde kan niet op. ..Ik ben verrast" zegt voorzitter A, Wijnands. Hij kijkt veelbetekenend zijn bestuurslid I. van Zee aan en hij blikt ook even naar G. Kannekens, de presi dent van de tegenpartij. ,,Ik ben werkelijk verrast", fluistert de bestuurder nog eens en... voor zijn ogen ontrolt zich de historie van de Goese vereniging, die na zovele en glo rierijke jaren moet spelen in de derde klasse, maar toch weer ijverig zoekt naar de weg terug. ..Het is op dit ogenblik niet gemakke lijk in Goes de bal te laten rollen", zegt de voorzitter. Ach, ik twijfel er niet aan, dat er nog voldoende belangstelling is voor goed voetbal, maar het is zo moei lijk om dit in de huidige omstandighe den te brengen. Ik mag misschien in het kort zeggen, dat Goes een grote, rijke geschiedenis achter de rug heeft. Waar zijn de jaren gebleven, dat er vijf-zesduizend mensen achter de witte strepen stonden en dat er gespeeld werd om de hoogste voetbaleer tegen clubs als RBC, Baronie, Dosko en andere. Die jaren zijn voorbij. Langzaam is het publiek van onze velden weggeëbd en het is zo bijzonder zwaar de voetbalfans opnieuw te bewegen naar de gedragin gen van hun vereniging te komen kij ken. Hun team... dat is op dit ogenblik een oude kern van spelers, die ander half jaar geleden de degradatie hebben meegemaakt, aangevuld met een aan tal beloftevolle jongeren. Ja jongeren. Het is een probleem apart om in Goes jongeren in de voet balvereniging te houden. Ons 15.000 in woners tellend stadje heeft drie handbal verenigingen met diverse teams. Hellas, Tonido en Volharding oefenen een zeer grote aantrekkingskracht uit op de jeugd. Jongens en meisjes ontmoeten elkaar in die verenigingen. Zy gaan sa men naar de competitiewedstrijden. In de winter spelen zy in zalen, in de zo mer in de openlucht. Jongeren, die om de een of andere reden in een van onze voetbalelftallen eens worden gepasseerd verlaten de club. Zij gaan (het is overigens gezond) handballen. Het is een van de redenen waarom het nu niet gemakkelijk is de weg te rug naar een hogere klasse te vinden. De aanvoer van jonge voetballers is te gering. En bovendien..." „Een voetbalteam of het nu een eer ste- of een derdeklasser is, dat wat wil bereiken, moet geoefend worden", valt Dc voetballers van Goes, met de beste gedachten bezield, stormen na de rust het veld op. moet werken van clubs als Vlissingen en Middelburg zal terugkomen." Die mening deelt ook I. van Zee, reeds twintig jaar alle lief en leed van Goes delend. Ook hij gelooft in de re- tourreis van zijn ploeg naar hogere voet- balregionen, maar ofschoon ook hij er over spreekt... hij zweert bij andere, be langrijke zaken. Een voetbalvereniging is er niet 'alleen om van het ene succes naar het andere te draven. Een amateur- team als Goes heeft, zoals alle voet balverenigingen, een taak voor de jeugd. De jongeren gezonde en spor tieve ontspanning te bieden is een van de heilige principes van Goes. ,.De goals van Kees Lindenberg inspi reren anderen om dit mooie spel ook te gaan beoefenen", zegt een van de he ren, wijzend op de sfeer, die er leeft bij een partij als Kaaise Boys. De sfeer van het amateurvoetbal is onvergelijkelijk.' Op het fraaie terrein van Kaaise Boys slaan zes-zevenhonderd mensen een wedstrijd gade, die voetbal- technisch nooit een hoog peil bereikt, maar die er toch zijn mag. Het scoreverloop zorgt voor een ma ximum aan spanning. De vele en steeds weer strandende aanvallen van de boys ontlokken een zeldzaam commentaar uit de monden van alle bezoekers. Jan Pietersen heeft het allemaal fout gedaan en Piet Jansen is een magistrale suf ferd. Op een gegeven moment komt uit een glad verkeerde pass van een van de Goes-spelers de bal terecht in de kin derwagen van Karin van Wyk. De baby, schuil gaand onder een fel blauw de kentje huilt en iedereen lacht. Mama van Wyk kleurt. Neen, zy vond het niet goed, dat de fotograaf de bal nog eens op haar mooie dekentje legt. Er naast, dat mag wel. ,,Bij NAC kan dat niet", grinnikt Ger- rit Kannekens, de schoonvader van Piet van Est. Het is nog slechts zelden in de com petitiegeschiedenis van het Nederland se voetbal voorgekomen, dat na vyf wedstryden welgeteld elf clubs op niet meer dan twee punten van elkaar ver wijderd staan. Het is een bewijs, dat de krachtsverhoudingen byzonder ge ring zyn en het is een teken van het zeer spannende karakter van de com petitie. Zondag wordt de stryd voortge zet en het behoeft geen betoog, dat er erg fel om de punten zal worden ge- streden- De punten zijn immers in dit stadium „goud" waard. Om te beginnen bij de Brabantse clubs van de eredivisie: NAC reist naar Volendam. De Bredanaars zorgen (het kan niet worden ontkend) voor verras singen. De ene week verliezen zij van een allerminst onneembaar Heracles en de andere week dienen zij het machti ge internationals-rijke Ajax een neder laag toe. Volendam geeft op dit terrein NAC bijzonder weinig toe. Een span nende wedstrijd gaat het Noordhollandse vissersdorp ongetwijfeld tegemoet. Een puntenverdeling ligt in de lijn van de verwachtingen. Willem II, dat na een. uitstekende start, wat minder goed draait, kan zich zondag herstellen door Blauw-Wit te kloppen, hetgeen zeer waarschijnlijk is. PSV, dat slechts één punt minder heeft dan de leidende teams Sparta, Fortuna en Ajax. krijgt SC Enschede op visite. De Eindhovenaren hebben de beste pa pieren. DOS weet vermoedelijk wel raad met Volewijckers. Fortuna-Spar- ta, de topmatch, eindigt wellicht in een overwinning voor de thuisclub. Hera cles, dat thuis niet mag worden onder schat, kan de middenmoot halen door een overwinning op MW. Indien de Maastrichtenaren echter zo in vorm zijn als de jongste zondag is Heracles nog niet gelukkig. Ajax laat zich op eigen terrein natuurlijk niet verrassen tegen GVAV, terwijl Feijenoord in het Rotterdamse stadion wel de baas blijft over het zwak opererende ADO. EREDIVISIE DOS-Volewijckers (1) Willem II-Blauw Wit (1) PSV-SC Enschede (3) Fortuna-Sparta (3) Heracles-MVV (1) Ajax-GVAV (1) Volendam-NAC (3) Feijenoord-ADO (1) EERSTE DIVISIE SHS-DHC (1) RBC-WV (3) Veendam-Go Ahead (2) Roda jC-Excelsior (1) Enschede B-Sittardia (1) DWS-Eindhoven (1) Velox-Limburgia (1) J Fortuna Vl.-Elinkwijk (3)[ TWEEDE DIVISIE A Be Quick-Alkmaar (1) ZFC-Zwolse B. (1) Stormvogels-Zwartemeer (1) Oldenzaal-Leeuwarden (1) Tubantia-VSV (2) AGOVV-KFC (3) Graafschap-NEC (2) Heerenveen-Wageningen (1) TWEEDE DIVISIE B HDVS-HVC (3) Baronie-DFC (1) EDO-Helmondia (2) Xerxes-Wilhelmina (1) Hilversum-'t Gooi (1) RCH-HaaiTem (2) BW-SVV (1) Longa-Noad (2) De grote trekpleister in de eerste di visie is zonder enige twijfel RBC-WV. De Roosendalers met hun sterke de fensie, "maar hun wat matige voorhoe de, komen voor een krachtproef te staan. De Venlonaren zijn van plan te rug in de eredivisie te komen- Hun doelgemiddelde wijst er op, dat er goe de schutters in de voorhoede zitten. RBC staat dus voor een lastige op dracht, maar misschien weten de Roo sendalers opnieuw een gelijkspel uit de ze match te puren. Dat zou waarach tig niet onverdienstelijk zyn. Indien Go Ahead bij Veendam weet te winnen kan het gebeuren, dat de Deventeraren zondagavond aan de kop van de ranglijst prijken. DWS kan Eind. hoven wellicht aan. Velox klopt Lim- burgia en als dit allemaal zo is ver andert er uiteindelijk niet veel in de kopgroep van deze divisie. Het compe titieverloop is al even spannend, want ook hier staan elf clubs niet meer dan twee punten van elkaar verwijderd. In de tweede divisie A zal NEC zijn positie kunnen consolideren door van Graafschap te winnen. In de tweede divisie B. zal Haarlem zich niet laten verrassen door plaatsgenoot RCH. Noad dat naar boven is geklauterd, zal het bij Longa vermoedelijk niet al te kwaad hebben. BW kan punten rijker worden uit de ontmoeting tegen SVV. En dan is er tenslotte Baronie, dat DFC op visite krijgt. De Baronnen heb ben een minder goede zondag achter de rug en DFC is een moeilijke con werk stellen om het verloren terrein current. Baronie zal echter alles in het te heroveren en dat is zeer wel moge- lyk tegen de Dordtenaren. trainer Janpie van der Sluis (41) bij. ,,De voetbaltraining is op dit ogenblik niet gering. Goes oefent tweemaal per week. In het begin van de competitie is iedereen present, maar het vermin dert als de wedstrijden minder belang rijk worden; als de kampioenstitel taboe is. Een weg terug naar een hogere klasse wordt alleen maar bereikt door voortdurend te blijven werken aan de verbetering van het spelpeil. Wat een vereniging in het ene jaar niet kan ha len, ligt een volgend jaar wel in het bereik. En daarom, ik ben er van over tuigd, dat Goes, dat nu in de schaduw Broederlijk staan de verenigingsbe stuurders langs het lijntje. Van links naar rechts: G. Kannekens van Kaaise Boys en A. Wijnands en I. van Zee van Goes Doelman Peter van de Merwe (N.A.C.) zal woensdag te Kopen hagen in de wedstrijd van het Ne derlands Elftal tegen Denemarken worden vervangen door Lagarde (S C Enschede). Van de Merwe heeft zondag bij een botsing met zjjn. ploeggenoot Daan Schrijvers een scheuring ih een rmdden- handsbeentje opgelopen. Aan de reser ves is thans Jongbloed (DWS) toege- voegd. De plaats van Jongbloed op hel re- servebankje bij Jong Oranje-Jong Dene marken, heden dinsdag in Veendam, wordt nu ingenomen door Van Zoghei (DOS). Volgens de algemene secretaris van de Deense voetbalbond is de belangstel- De 17-jarige junior W. Hutting is "•andagmorgen in een Nijmeegs zie- \uis overleden. De jeugdige voetbal- speelde zondag in een junioren-team Noviomagum en kwam in deze wed- ijd in botsing met een tegenstander, lij werd ter observatie in een zieken huis opgenomen, waar hij maandagmor gen is overleden. ling in Denemarken voor de aanstaande voetbalmatch tegen Nederland groter dan eerst verwacht werd. Ofschoon de wedstrijd door de televisie wordt uitge zonden, verwacht men 20.000 tot 30.000 toeschouwers, een recordaantal in ver gelijking met de andere internationale wedstrijden van dit jaar. De Denen zijn nieuwsgierig, hoe hun elftal na de goede resultaten tegen Noorwegen, Finland en Nederlandse An tillen het zal doen tegen een sterkere tegenstander. Men beschouwt de wed strijd tegen Nederland als een proef voor de grote match tegen het sterke Zweden. De goede vorm, waarin het Deense elftal op het ogenblik steekt, heeft ver wachtingen gewekt, dat het misschien eindelijk dit jaar weer eens van Zweden zou kunnen winnen, voor het eerst sinds 1937. Tegen de semiprofs van Neder land kunnen de Deense elf laten zien, of ze deze verwachtingen waard zijn. Met bijzondere liefde zal het Deense publiek de verrichtingen volgen van Hen- ning Enoksen, topscorer van de le divi sie (22 doelpunten in 15 wedstrijden), die zojuist vele Deense harten heeft ver warmd. door het aanbod af te slaan om voor 200.000 Deense kronen als prof naar Italië te gaan. Hij is tevreden met zijn baan als on derwijzer en wil van het voetballen niet meer maken dan een aangename vrije tijdsbesteding. In de wedstrijd tegen Ne derland zal hij de spits vormen van de Deense aanval. HUUB HARINGS, een Limbur ger die dit seizoen reeds 'n 10-tai Belgische wedstrijden op zijn naam bracht, zal op 1 januari de prof-status gaan voeren. Fons Sleuten, die na de ronde van Spanje besloot niet meer te koer sen gaat volgend seizoen ook weer aan de slag, dan echter als amateur. X JOS. DE BAKKER, die bij de we reldkampioenschappen in Milaan zo'n lelijke val maakte, zal op 8 oktober in Antwerpen herop treden tijdens de herkansing van het wereldkampioenschap. X JEF PLANCKAERT. de Belgi sche kampioen, zal de win termaanden volledig in rust doorbrengen. Geen baanwedstrij- den of cross-ritten zal hij rijden. X FRANS SCHOUBBEN. tweemaal winnaar van Parijs-Brussel, win naar van de Waalse Pijl, 2de in Luik - Bastenaken - Luik. heeft een punt achter de wielerbedrij- vigheid gezet. Frans neemt een handelszaak van zijn ouders over. X HUGO SCRAIJEN is beroeps renner geworden en zal tijdens de wintermaanden aan derny- coursen deelnemen. Mij heeft zich ook kandidaat gesteld voor de zesdaagse van Brussel. In het KRO-radioprogramma van he den, dinsdagavond van 22.15-22.25 uur geeft Leo Pagano een kort verslag van de voetbalwedstrijd Jong-Oranje—Dene marken B, die hedenavond in Veendam wordt gespeeld. De zwarte handel verdient een aardige duit aan de bokswedstrijd welke heden, dinsdagavond in Chi cago zal worden gehouden om de wereldtitel zwaargewicht tussen kampioen Floyd Patterson en uit dager Sonny Liston. Men vraagt en krijgt 150 dollar per plaats op de vyf voorste rijen om de ring. De opkopers hebben wat dat be treft nog al wat risico's genomen, want die plaatsen kosten normaa) al 100 dol lar. De promotors zeggen, dat het niet mogelyk blykt kaartje uit handen van opkopers te houden. Kennelijk hebben de opkopers hun stromannen. De weersomstandigheden waren maan dag niet ideaal. Voor vandaag wordt koel, bewolkt weer verwacht, doch de promotors hebben bekendgemaakt dat de wedstrijd in elk geval doorgang zal vinden, ook al valt de regen bij stromen. Zij zeggen, dat uitstel niet mogelijk is bij een verwacht aantal toeschouwers van 35.000 in het stadion en ruim drie kwart miljoen bij de televisiecircuits in Amerika en Canada. De Hagenaar Joop van der Putten heeft maandag in de Belgische plaats Ekeren een wegwedstryd voor profs over 154 kilometer gewonnen. Hij legde de afstand af in 3 uur en 48 minuten. Van der Putten won de eindsprint van een groep van dertien renners van wie de Belgen Hermans en Buysse resp. tweede en derde werden. Van de overige Nederlandse deelnemers plaatste Piet van'Est zich negende terwijl zijn broer Wim als twaalfde over de eindstreep kwam. Er gingen 55 renners van start. Maandagmiddag werden de afgebro ken partijen uitgespeeld. De volgende wijzigingen kwamen daardoor in de standen van de diverse wedstrijden. Groep A: West-Duitsland-Zweden 2 1/21 1/2; Spanje-Oost Duitsland 1 1/2- 2 1/2; Noorwegen-Griekenland 1 1/2 11/2 (1 partij opnieuw afgebroken). Groep B: Zwitserland-Israél 2 1/2 11/2; Mongolie-Porto Rico 2 1/2—1 1/2. Groep C: IJsland-Polen 1 1/2—2 1/2: Frankrijk-Uruguay 2 1/2—1/2 (1 partij op nieuw afgebroken). Groep D: Oostenrijk-Albanie 3-1; Ier land-Cuba 1—3, lran-Denemarken 1/2 3 1/2. Uit voorzorg is de ring voorzien van een dak van zeildoek, zodat in elk ge val de boksers droog zullen blijven. De voorverkoop voor het stadion heeft al ruim een half miljoen dollar opgele verd en alles wijst op een recette van boven de 600.000 dollar. Bij de theaters, aangesloten op de tv-uitzending per ge sloten circuits, zal tenminste 4.5 miljoen dollar binnenkomen. Film-, radio- en andere rechten zullen nog eens 640.000 dollar opleveren. Liston verwacht aan deze wedstrijd 400.000 dollar (circa f 1,5 miljoen) te verdienen en Floyd hoopt op een record bedrag van 1.700.000 dollar (ruim f 4,- miljoen)'. Het wordt voor Floyd het 10e titelge vecht en hij gaat de titel voor de acht ste maal verdedigen. De 27-jarige kam pioen gaat proberen zijn 39ste overwin ning in 41 jartijen en zijn 29ste k.o. te boeken. Liston, 28 jaar, wil voor de 27ste achtereenvolgende maal winnen en voor de 34ste maal in 35 partij en SOINNY LISTON .anderhalf miljoen. In de voorhoede van liet Engelse elf tal. dat op 3 oktober te Sheffield tegen Frankrijk uitkomt voor het toernooi van de Europese landen, zijn niet minder dan vier spelers opgesteld, die hun de buut maken als internationaal. De nieuwelingen zijn de vleugelspelers Mike Hellawell (Birmingham), en Alan Hintom (Wolverhampton Wanderers) rechtsbinnen Chris Crowe (Wolverhamp ton Wanderers) en de grootste verras sing van alles: Ray Charnley (Black pool) als middenvoor. Het team bestaat uit: Ron Springett (Sheffield Wednesday)- Jimmy Armfield (Blackpool) Cn Ray Wilson (Huddersfield Town); Bobby Moore (West Ham United). Norman (Tottenham Hotspur) en Ron Flowers (Wolverhampton Wanderers)Mike Hel lawell (Birmingham Citv>. Chris Crowe (Wolverhampton Wanderers). Ray Charnley (Blackpool), Jimmy Greaves (Tottenham Hotspur) en Alan Hinton (Wolverhampton Wanderers). KEES COOLS (stopper RBC) contra VW Wilhelmina, dat naar Xerxes moet, zal ondanks het behalen van de eerste zege, nu wel van een koude kermis in de Brabantse hoofdstad terugkeren. De Amerikaanse zwemster Margaret Reveil is maandag begonnen Het Kanaal heen en terug over te zwemmen zonder te rusten. Toen zij in zee ging was het prachtig weer. Miss Reveil is voornemens niets anders dan thee te drinken gedurende har zwemtocht die 36 a 40 uur zal duren. De haar vergezellende boot zorgt voor muziek waarnaar zij kan luisteren. De enige man die de prestatie van Het Kanaal heen en weer te zwemmen heeft geleverd, is de Argentijn Antonio Abertondo. die er verleden 'jaar 43 uur en vijf minuten over deed. In de reserve eerste klas wonnen de drie koplopers NAC 3, Vlissingen 2 en Internos 2. De Bredanaars versloegen Brabantia 2 met 3-1, Internos 2 stuurde het derde van Willem II met een 2-1 nederlaag naar Tilburg terug, terwijl Vlissingen 2 met gemak van PSV 3 won (6-1). Noad 3 veroverde z n eerste winst puntje door het gelijke spel tegen Eind hoven 3 (3-3). terwijl TSC 2 dit jaar tot de zwakke broeders blijkt te beho ren, getuige de derde achtereenvolgende nederlaag, ditmaal tegen De Valk 2 (1-5), BVV 3 daarentegen doet het beter dan vorig jaar wat Middelburg 2 op een 3-2 nederlaag kwam te staan. De stand is: NAc 3 3-6. Vlissingen 2 3-6, Internos 2 3-6 BVV 3 2-4, Middelburg 2 3-4. Eind hoven 3 3-3, Brabantia 2 3-2, De Valk 2 3-2. Noad 3 3-1, PSV 3 2-0. Willem II 3 3-0. TSC 2 3-0. In de reserve tweede klas B zijn het Longa 3, Hontenisse 2 en HVV '54 2 die de lijst aanvoeren. Hontenisse 2 versloeg buurman Corn. Boys 2 kansloos (5-0) ter wijl Longa 3 bij Axel 2 de winst opeiste (0-3). Baronie 3 had niet de minste moei te om Goes 2 te verslaan (2-8); Zeeland Sport 2 stuurde Set 2 met lege handen naar huis terug (2-1) en Vlissingen 3 bleef met dezelfde cijfers baas over Roo sendaal 2 (1-2). HVV '54 2 bleef tegen Middelburg 3 baas in eigen huis (2-0). Hier is de stand: Longa 3 3-6. Hontenis se 2 3-6, HW '54 2 3-6. Baronie 3 3-5, Vlissingen 3 3-4, Zeeland Sport 2 3-3. Middelburg 3 3-2, Roosendaal 2 3-2, Axel 2 3-2. Set 2 3-0, Corn. Boys 2 3-0, Goes 2 3-0. In de reserve derde klas C verspeelde Alliance 2 zijn eerste puntje tegen Ter- neuzen 2 (2-2). Rood Wit 2 en MOC 2 delden met dezelfde cijfers (2-2), terwijl ook Vlissingen 4 en Internos 3 tegen el kaar gelijk speelden (3-3). Voab 2 Werk te zich via een 2-0 zege op Dosko 2 naai de tweede plaats en NAC 4 nestelde zich eveneens in de kopgroep als gevolg van de 0-4 uitslag tegen RAC 2. De stand is hier: Alliance 2 3-5, Voab 2 2-4, NAC 4 2-4. MOC 2 2-2. Terneuzen 2 2-2. Rood Wit 2 3-2. Internos 2 1-1, Vlissingen 4 2-1 Dosko 2 3-1, RAC 2 2-0, Willem II 4 0-0 Dolf Verschueren, oud-wereld kampioen bij de stayers, zal zijn gedwongen verblijf in het zieken huis van Darmstadt nog met ten- vunste zes weken voortzetten. Zo als bekend, heeft hij bij een val tijdens baanwedstrijden 'in Darm stadt zijn wervelkolom beschadigd. De onfortuinlijke wielrenner heeft verklaard, dat hij naar alle waar schijnlijkheid zijn wielercarrière zal afbreken. DE BELGISCHE kampioen vedergewicht Jean Renard werd te Milaan door de Italiaan Lino Mastellaro op punten ver- slagen. ™_B°EDAPEST werd de Rus Joeri Vlassof wereldkampioen zwaargewicht gewichtheffen door zijn grote rivaal, de Amer. Schemansky. te verslaan. De Rus bereikte een totaal van 540 kilo, tegen Schemansky 537,5.

de Stem | 1962 | | pagina 3