Merauke geeft Y.N. kennelijk kopzorg Dat is pas voetbal: duizenden Kongolezen uit Gabon getrapt P. v. d. A.-commissie niet eens over ontwapening Mr. Burger hartelijk en heel sportief uitgeluid Blauwenwonnen pleit na gevecht in Buenos Aires Primitieve brandbommen in St.-Pieter - geen schade jeeblefs President schaart zich achter rebellen Hoge onderscheiding j°!ib^sTr"0dmaten uit: Dc Gaulle; e, jaangezocht als arbiter! Attentie 'Actie DAGBLAD VOOR ZEELAND Konijnen hebben lak aan Ulbricht HOOFDSTAD GETEISTERD Werk van een maniak? Zuidwestelijke wind Maatregelen om botsingen te voorkomen Bonn verbiedt handel op Cuba BISSCHOPPEN NAAR ROME WEGENBOUW IN BRABANT EN ZEELAND Bromfietser op onbewaakte gedood: trein ontspoord Laat hen vrij Betoging in Antwerpen IjoodwM PULLOVERS 102e JAARGANG No. 24088 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes. mr (i M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 - Tei 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. jSTettt Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, f 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienluke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrèkt Bureau voor or ieruwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14- telefoon 2377 Biibureaus Terneuzen IJsbaa KORTE HEVIGE STRIJD telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893. Konijnen bezorgen de Oostduitse grenswachten aan de Berlijnse muur soms meer last dan vluch- telingen. De dieren negeren alle t oekazes van partijleider Ulbricht en rennen de grens over alsof er geen oost of west bestond. Daarbij vliegen dan soms kleine mijnen t en boobytraps de lucht in, die bedoeld waren voor mensen die J het Oostduitse paradijs moe zijn. Volgens de Westberlijnse politie J zijn de ontploffingen, die donder- dagnacht veel consternatie ver- oorzaakten, het werk geweest van konijnen uit de Tiergarten. Na elke ontploffing ging de Oostduitse politie ijverig op zoek naar vluch telingen, zonder iemand te vinden. Ook schijnt het wel eens voor te komen, dat Oostberlijners van de door de konijnen gestichte ver warring gebruik maken om over de muur te klimmen. IN ARGENTINIË De rebellerende legereenheden in Argentinië, die plotseling de steun kregen van president José M. Guido, hebben gewonnen. De strijd is voorbij. Overtuigend beslist in het voordeel van de „blauwen", die zowel op de grond als in de lucht verre de meerderen waren van de „loyalisten". Het zal velen niet helemaal duidelijk zijn waarom er gevochten werd en hoe de partijen en belangen in de strijd van positie schenen te veranderen. Het zal het evenmin geweest zijn voor 't eerste slachtoffer in de strijd in Buenos Aires. Een oude blinde man, die tikkend met z'n witte tsok de weg zocht over 't grote plein, toen daar plotseling de hel losbarstte. Hij werd getroffen, niemand weet door wie, viel neer en stond niet meer op. Het is nu stil op het plein. Van onze Haagse redacteur) Een positieve benadering van de gedachte der vreedzame coëxisten tie is in het atoomtijdperk onont koombaar. Hiermee kan worden begonnen door een verruiming van de contacten tussen communisti sche en niet- communistische lan den op het gebied van wetenschap, cultuur, handel, toerisme, sport en interkerkelijk contact. Dit standpunt neemt een commissie van leden uit de Partij van de Arbeid in, blijkens een onder de titel „In dienst van de vrede" verschenen rapport In dit rapport heeft de commissie zich in opdracht van het partijbestuur bezon nen op het vraagstuk van oorlog en vrede. -Wet resultaat is geweest dat een meerderheid zich meent te moeten uit spreken voor alzijdige gecontroleerde ontwapening, terwijl een minderheid voor eenzijdige, nationale ontwapening is. Waar het volgens de meerderheid op aankomt is het voeren van een beleid dat de bewapening (inclusief kernwapens en ruimtevaart) als onvermijdelijk aan vaardt zolang de huidige wereld situatie voortduurt en tegelijkertijd geen kans verzuimt om tot wederzijdse ontwapening te komen. Om deze reden is men ook voor onverzwakte instand houding van de NAVO. Een dusdanig beleid is volgens het rapport in de Nederlandse politiek tot nu toe onvol doende tot uitdrukking gekomen. De minderheid waartoe o.a. de meer pacifistisch ingsetelde heren Bus- kes, Franssen, Koopman, Schurer en Valk behoren acht het gevaar voor en van een derde wereldoorlog zo groot dat zij het risico van nationale ontwapening als een kleiner risico wensen te aanvaarden. Hoeveel slachtoffers de strijd heeft ge kost is niet duidelijk. Officieel wordt van zeven doden en enkele tientallen ge wonden gesproken. Maar waarnemers menen dat het er veel meer moeten zijn. De strijd op de Plaza Constitution be gon toen tanks van de rebellen er ver schenen. Loyalisten hadden stelling ge kozen in het gloednieuwe hotel „Con stitution". Straaljagers van de rebellen vlogen laag over het plein en de par ken, die volkomen verlaten waren. Er werden gestencilde pamfletten uitgewor pen, waarin de loyalisten het advies werd gegeven zich over te geven. Als antwoord openden dezen vanuit het hotel met machinegeweren het vuur op de tanks. Deze schoten terug met hun kanonnen. Het gloednieuwe hotel werd ernstig beschadigd. De zevende verdieping werd geheel stuk geschoten. Later schoven de tanks op. naar de andere „forten" van de loyalisten. Aan gezien deze gebouwen veelal lichter van constructie waren dan het nieuwe hotel, leverde de strijd voor de rebellen geen problemen op. Achter de rebellen kwamen de ambu lances om de gewonden op te halen. De rebellen leverden vijf maal slag tegen de loyalisten. Zij wonnen vijf maal. Hoe onoverzichtelijk en typisch La tijns-Amerikaans van constructie de po litieke gebeurtenissen van het afgelopen weekeinde wel zijn. wordt gedemon-, streerd door de houding van president Guido van Argentinië. Zaterdag wist men voor waar te vertellen dat hij was afgetreden, waartoe de opstand van de blauwen" hem zou hebben gedwongen. De tweespalt tussen de twee groepe ringen in het leger die aan de opstand en de hevige gevechten ten grondslag ligt, vond hij kennelijk toch niet zo be langrijk om er zijn eigen politieke car rière aan te wagen. Toen duidelyk werd dat de rebelle rende groep verre in de meerderheid was, schaarde hij zich daar achter, en de rebellen verklaarden daarop dat Gui do het enige wettige gezag in Argentinië vertegenwoordigde. Het enige, ongeveer, wat toen nog te doen stond, was de nodige veranderin gen in het bewind aan te brengen. In de plaats van Juan Carlos Lorio, die be velhebber van de landmacht was, en die in de strijd het onderspit heeft gedol ven, werd nu Juan Carlos Ongania, de generaal die de zegevierende „blauwen" aanvoerde, benoemd. Lorio werd gevan gen gezet. Ook werden vooraanstaande militaire leiders van de verslagen legerafdelingen gearresteerd of gaven zich over. De inzet van de strijd zou een door de blauwen gewenste nationale verkiezing zijn, die moet voorkomen dat het land in handen van een militaire dictatuur valt. Dat de toestand nog niet geheel ge stabiliseerd is blijkt uit het feit, dat een belangrijke vergadering, die president Guido als een „vredesconferentie" had bestempeld en waaraan de nieuwe kop stukken hadden moeten deelnemen, uit- DRIE BLANKEN in de V.S. die brand gesticht hadden in een negerkerk, zijn veroordeeld tot zeven jaar gevangenis straf. VOOR HET eerst sinds de reformatie is gisteren in Zweden weer een priester tot bisschop gewijd. Het is een Amerikaan, mgr. John Taylor. DE BRITSE troepen in Aden zijn in staat van alarm gebracht omdat van daag een grote protestmars zou worden gehouden tegen de toetreding van Aden tot de federatie van Zuid-.Arabië. IN ZUIDHORN wordt een 14-jarige jongen, Ronald Mollenhorst, vermist. Men vreest een ongeluk. EEN 75-JARIGE vrouw in Amsterdam is tengevolge van kolendampvergifti ging overleden. Haar man werd met ernstige vergiftigingsverschijnselen naar een ziekenhuis gebracht. VOLGENS DE Spaanse overheid is de bende die deze zomer elf aanslagen pleegde, opgerold. Volgens Madrid waren de schuldigen lid van een ge heime communistische organisatie, die onrust wilde veroorzaken. DE DERDE uit het Rotterdamse Huis van Bewaring ontsnapte gevangene, de 22-jarige Rudie ter H., is zaterdag morgen eveneens gepakt. KENNEDY HEEFT Llewelyn Thompson benoemd tot reizend ambassadeur. Hij zal speciaal moeten adviseren inzake Russische kwesties. KONGO EN Katanga zijn nu officieel gaan onderhandelen over de totstand koming van de Kongolese eenheid. Het incident met het V.N.-vligetuig dat neer geschoten werd, heeft geen nadelige in vloed op de besprekingen. VIJF TSJECHEN zijn met een sport- vliegtuig naar het westen uitgeweken. Drie Oostduitse zeelui drosten in Edin burgh van hun treiler en vroegen asiel. „INTERPOL" MELDT uit München, dat de onlangs verdwenen Duitse raket- deskundige, dr. Heinz Krug, „zeer waarschijnlijk" is ontvoerd door agenten van de Egyptische inlichtingendienst. Zaterdag zijn in de St.-Pieter te Rome twee primitieve brandbommen ge vonden. Zij konden echter verwijderd worden, voordat zij schade konden aan richten. Paus Joannes werd direct hier van in kennis gesteld. Hjj was zeer ontsteld en besloot zondagochtend vroeg naar de basiliek te gaan. Een van de arbeiders, die op het ogenblik in de St.-Pieter werkzaam zijn, vond een met explosieve vloeistof ge vulde fles, die met een primitieve gesteld werd wegens een verandering in chemische lont verbonden was. Hij ver- de toestand. '"wijderde de lont zonder zich echter te J Droog weer met plaatselijk op- dit afscheid van kamervoorzitter ''larino-on on iotc Kortenhorst en dr. De Kort, de K.V.P, 4 Verwachting, medegedeeld door het J i K.N-M.I., geldig tot maandagavond, t opgemaakt zondagavond 23.15 uur t klaringen en iets hogere middag- t temperaturen. Overwegend matige t f zuidwestelijke wind. t J Vandaag zon ónder 18.36 uur J maan onder 17.12 uur. t Morgen zon op 6.29 uur maan t op 02.36 uur. i f (Van onze parlementaire redactie) Mr. Burger is bij zijn afscheid als lid van de Tweede Kamer en fractieleider van de P. v. d. A. benoemd tot com mandeur in de orde van Oranje-Nassau. De bij deze hoge onderscheiding be horende versierselen werden hem zater dagmiddag op een te Amsterdam ge houden openbare partijraadsvergade ring van de P. v. d. A. uitgereikt door de minister 'an Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus. Op deze afscheidsbijeen komst was ook minister-president prof- De Quay aanwezig. Het spontaan applaus, waarmee de premier bij zijn binnenkomst werd begroet bewees dat het partijkader der P. v. d. A de sportieve houding van hét kabinet tegenover de voormalige oppositieleider hogelijk waardeerde. Mr. Burger zelf zei er uitermate ge voelig voor te zijn. In zijn afscheidsrede ontkende mr. Burger dat hij zou zijn afgetreden van wege de kritiek (ook in eigen gelederen) op zijn beleid en optreden als fractie leider. Ik laat me niet wegschrijven, riep mr. Burger met een sneer aan het adres van het onafhankelijke dagblad. Het Parool dat hem herhaaldelijk heeft aangevallen. Verscheidene andere critici kregen eveneens een veeg uit de pan, maar tegenover de K.V.P. was mr- Burger erg vriendelijk. Hij vertelde dat hij een bijzonder vriendelijke brief had van prof Romme en hij toonde zich ook zeer ingenomen met de aanwezigheid op fractieleider. Door zijn eigen partijgenoten werd mr Burger bij dit afscheid geroemd om zijn „politiek kunstenaarschap" en geprezen als een echte homo politicus". Men maakte ook met grote waardering ge wag van zijn hartelijkheid, persoonlijke Foto: Minister Toxopeus wenst de scheidende fractieleider van de PvdA van harte geluk met de onderscheiding die hij hem zojuist heeft opgespeld. werd aan zijn overtocht in 1943 naar Engeland. Niemand van de sprekers ging echter in op de motieven voor het heengaan van mr. Burger op dit moment. Mr. Burger beloofde ten slotte zijn partij te zullen blijven dienen- Van het partijbestuur kreeg hij bij zijn af scheid een kajuitjacht cadeau. Generaal Rikhye is gisteren uit Hol- landia vertrokken voor een reis naar Djakarta, Den Haag en New York. Hij sprak voor zijn vertrek met Papoealei ders over een resolutie van het Papoea- congres, waarin tenslotte toch het ad vies van de V.N. wordt gevraagd over een volksstemming in 1963. Generaal Rikhye, die op 30 septem ber, dus zondag a.s., in Nederland zal aankomen, vertelde bij zijn vertrek dat de V.N. vastbesloten zijn hun taak vanaf 1 oktober met kracht uit te voeren. Men maakt er geen geheim van dat er na die datum rond Merauke moeilijkheden kun nen ontstaan tussen de daar wonende pro- en anti-Indonesische groeperingen. Een sterke groep (Pakistaanse) poli tiemannen gaat naar dit gebied. Hij ver telde in dit verband dat de V.N. tegen de uitdrukkelijke wens van de Neder landse regering in de concentratie van 350 Indonesische parachutisten rond Me rauke hebben laten voortbestaan. Den Haag achtte hun aanwezigheid een bron van spanning en gevaar. Met de grootste tegenzin, aldus generaal Rikhye, heeft de Nederlandse regering zich neerge legd bij het besluit van de V.N. de pa rachutisten niet weg te werken. Hij zei dat er speciale maatregelen genomen waren om botsingen in dit gebied te ver mijden. Menigeen is van oordeel dat de V.N. overigens nog lang niet gereed zijn om hun taak in Nieuw-Guinea uit te voeren. Er rest hun nog slechts een week en er moet nog veel gebeuren. Wel zijn intussen vele belangrijke V.N.-functionarissen benoemd. Regent voor Merauke is de Engelsman Luck- ham. Ook op andere posten zijn Britten aangesteld. Hoofd van de politie in Nieuw-Guinea wordt de vroegere politie- commandant in Ghana, eveneens een Engelsman. De labiele toestand van het politie-apparaat in Nieuw-Guinea geeft wel de meeste zorg. Op de banken in Hollandia wordt een verhevigde run uitgevoerd nu de K.L.M. vanaf vandaag geen Nieuw-Guineagul- dens meer accepteert. In Singapore is een groep van 140 vluchtelingen uit Nieuw-Guinea aange komen, die daar, of elders, de overdracht aan Indonesië willen afwachten alvorens te besluiten terug te keren of voor goed weg te blijven. Ze dragen bijna allen een Nederlands paspoort. Bij Merauke is een bootje met twee lijken van blanken aangespoeld. Men gaat na of het Nederlanders kunnen zijn, maar men acht dit niet waarschijn lijk. In Hollandia moet men voorzichtig zijn met het drinkwater, omdat het zuive ringsmiddel zeer schaars geworden is. Het schip met nieuwe voorraad is nl. verlaat. De Westduitse regering heeft het State Department ervan in kennis gesteld, dat het de handel met Cuba zal ver bieden. Vervoer in charter voor communis tische rekening zal voortaan aan een speciale regeringsvergunning onder hevig zijn. De Westduitse regering verwacht dat de andere Navo-landen gelijke maatregelen zullen nemen. In Washington meent men uit de nota te kunnen opmaken, dat het verbod van de Westduitse regering zal gelden voor alle goederen, behalve geneesmiddelen en misschien sommige levensmiddelen. Ongeveer 2760 Kongolese „voetbal- f vluchtelingen" zijn uitgeweken naar J PrpoiHPIltPIl VPpllipil Brazzaville (voormalig Frans Kongo), i I I vijllivltlvll VCvIIivIl t Zij werden uit het buurland Gabon ge zet, omdat na tussen elftallen van Gabon en Kongo, w v t die vorige week zondag in Brazzaville in het voordeel van Kongo eindigde, relletjes waren uitgebroken. urland Gabon ge- De wedstrijd gaf al een stand van 31 in het voordeel van de Kongole zen te zien, toen de scheidsrechter een vierde doelpunt afkeurde. In het veld en op de tribunes werden heftige knok partijen uitgevochten tussen voor- en tegenstanders van de scheidsrechter lijke beslissing. Omdat de Gabonezen, die in aantal ver in de minderheid wa ren, de onheuse bejegening van hun gastheren niet konden verkroppen, charme en moed, waarbij herinnerd grepen zij, teruggekeerd in hun eigen stad Libreville, hun kans om wraak te nemen. Huizen en auto's van aldaar wonende Kongolezen werden in brand gestoken en hevige gevechten waren hiervan het gevolg. Militairen werden te hulp geroepen om de politie te hel pen de orde te bewaren en men stelde een avondklok in. Ook op hoog niveau werd strijd ge leverd, want president Leon Mba van Gabon kapte de sportieve betrekkingen tussen beide landen af, stuurde een protest naar Brazzaville en kreeg er ook een terug. Toen dit de zaak niet tot zijn normale proporties terug bracht, maakte president Leon Mba korte metten en gelastte alle in zijn land wonende Kongolezen te vertrek ken. Zijn in Kongo verblijvende land genoten verzocht hij dit land de rug toe te keren. President Fulbert Yoeloe van Kon go-Brazzaville heeft president De Gaulle verzocht tussenbeide te komen in het geschil tussen zijn land en Ga bon. Op een buitengewone kabinets zitting in Pointe Noire werd besloten om 24 september te beschouwen als een „dag van nationale rouw". Ieder een krijgt vrijaf met behoud van loon. Het Kongolese parlement komt van daag in speciale zitting bijeen om de door de voetbalrel veroorzaakte situa tie onder het oog te zien. realiseren wat voor gevaarlijk materiaal hij gevonden had. Hij zette de fles op een muur. Toen hij wegliep stootte hij de fles echter om. Deze viel op de grond en brak. De vrijkomende vloeistof ont wikkelde geweldige rookwolken zonder echter schade aan te richten. Direct werd de Pauselijke gendarme rie gewaarschuwd, die alle bezoekers uit de basiliek verwijderde. Onderzoek van politie en ambtenaren leidde even later tot het vinden van een tweede lont onder de pilaar van de H. Andreas, bij de ingang van de onderaardse gewel ven van de St.-Pieter. Deze lont was echter niet met een fles verbonden. Deze poging, vermoedelijk van een geestelijk gestoorde, werd direct in ver band gebracht met een eerdere poging tot brandstichting, die een onbekende dader 14 juli ook een zaterdag deed. Paus Joannes begaf zich zondag ochtend naar de St.-Pieter. Geruime tijd heeft hij bij het graf van St.-Petrus gebeden. Het bericht van de brand bommen in de St.-Pieter ging als een lopend vuur door Rome en bracht binnen korte tijd duizenden naar het St.- Pietersplein. Zij gingen pas naar huis, toen een der pauselijke gendarmen op het St.-Pietersplein hun nadrukkelijk verzekerde, dat er niets meer aan de hand was. Radio Vaticana gaf zaterdagavond nog een verklaring uit. Van de dader van de aanslag ontbreekt nog ieder spoor. Het is ook vrywel onmogelijk de vele duizenden personen, die dagelijks de St- Pieter bezoeken, in het oog te houden. Maar wel is besloten, de controle bij de ingangen van de St.-Pieter aanzienlijk te verscherpen. Grotere bagage moet worden afgegeven. Kleinere handbagage wordt door de gendarmerie gecontro leerd Tussen 3 en 9 oktober vertrekken de Nederlandse bisschoppen naar Rome om daar deel te nemen aan het tweede Vaticaanse Concilie. Het laatst vertrekken kardinaal Alfrink en de bisschoppen van Roer mond, Den Bosch en Breda. De kardinaal reist per vlietuig. Het is de bedoeling, dat hij 9 oktober, dins dagsochtends om 10.10 uur van Schip hol vertrekt. Hierin kan echter nog ver andering komen. Voor dit vliegtuig heb ben ook geboekt mgr. W. Bekkers van Den Bosch en zijn hulpbisschop mgr. dr. J. W# M. Bluyssen met secretaris J. A. Brouwers van het bisdom Den Bosch, evenals mgr. G. de Vet, bisschop van Breda, en de emeritus-bisschop van Breda, mgr. dr. Jos. Baeten. Het Nederlandse episcopaat zal in Rome terzijde worden gestaan door een college van adviseurs. Daaronder is prof. dr. C. J. de Jong, professor in het kerkelijk recht aan het seminarie te Hoeven. Prof. De Jong is tevens ver bonden aan de kerkelijke rechtbank van het bisdom Breda. In Rome zijn uit alle delen van de wereld al vele bisschoppen aangekomen ter bijwoning van het Concilie. In Zeeland zal blijkens gegevens in de Begroting van Verkeer en Water staat worden voortgegaan met de ver betering van weg nr. 18 op St.-Philips- land en Schouwen 250.000,en met plaatselijke verbeteringen van weg nr. 58 op Zuid-Beveland en in Zeeuwsch- Vlaanderen 1.000.000,Voorts zal een som van 200.000 worden besteed aan de verbetering vn het gedeelte Draaibrug Aardenburg-grens van weg nr. 58c. In Noord-Brabant zullen plaatselijke verbeteripgswerken worden uitgevoerd aan weg nr. 56 tussen Breda en Bergen op Zoom 500.000,terwijl zal worden voortgegaan met bet aanleggen van een rijwielpad langs en de reconstructie van de hoofdrijbaan van weg nr. 18, ged. Steenbergen Anna Jacobapolder 200-000,met het verbeteren van de weg langs de Zuid-Willemsvaart tussen 's-Hertogenbosch en de grens van de provincie Limburg 800.000,en met het verbeteren van het ged. Moerdijk Princenhage van weg 16, Rotterdam Dordrecht Breda grens (ƒ300.000). Ten slotte zal de reconstructie van het gedeelte Princenhage Rijsbergen van de rijksweg Princenhage Zundert grens een bedrag van 300.000 vergen. Op de onbewaakte overweg ten westen van het station Vilsteren is zaterdag de 43-jarige bromfietser G. B. Hegeman uit Vilsteren door de trein van Zwolle naar Ommen gegrepen en gedood. Na de botsing is de trein uit de rails ge lopen en voor een deel uitgebrand. Drie passagiers en de bestuurder werden ge wond. Hoewel de treinbestuurder, de heer P. Prijs uit Emmen, signalen gaf, stak de bromfietser toch over. Hij werd 40 meter weggeslingerd en overleed ter plaatse. Doordat een stuk van de bromfiets werd meegesleurd en klem kwam te zit ten in het wisselmechanisme sloeg de wissel open en ontspoorde de uit drie wagons bestaande trein. De tank van de bromfiets is bij de botsing vernield. Hoogstwaarschijnlijk zijn vonken, die bij de ontsporing zijn ontstaan, in de ben zine terechtgekomen waardoor brand ontstond. Daarbij zijn het achterste deel van de eerste en het voorstel deel van de tweede wagon uitgebrand. Een stuk rail boorde zich door de bodem en. het dak van de vrij volle eerste wagon. Niemand werd hierdoor echter gewond. Militairen uit de legerplaats bij Stroe, waren de passagiers behulpzaam bij het verlaten van de trein. Er werd een grote ravage aangericht. De rails zijn verbogen. Intussen is de baan weer vrijgekomen. De verongelukte trein vertegenwoordigde een waarde van twee en half miljoen gulden. De omgekomen bromfietser laat een vrouw en vijf kinderen na. Bij de foto: Dit bleef er over van de ontspoorde wagon die in brand vloog. Vele duizenden Vlamingen volgens de organisatoren 15.000 hebben zondag deelgenomen aan een betoging in Ant werpen tegen arrestaties die de afge lopen weken zijn verricht bij demon straties tegen Franstalige kerkdiensten. Negen Vlamingen zijn in hechtenis in afwachting van hun berechting. De betoging van zondag verliep zonder incidenten. De politie had trouwens uit gebreide voorzorgsmaatregelen getrof fen. Op spandoeken werd de vrijlating van de negen arrestanten geëist en bij hun tocht door het centrum van Ant werpen riepen de betogers onder wie zich vele studenten bevonden slagzinnen, gericht tegen de bisschop van Antwerpen en de Franstalige in woners van de stad. (Advertenties) BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen deze week een echte chunky van 100% Du Pont Orlon heren: 25.75 junior22.7^

de Stem | 1962 | | pagina 1