Nederlandse sterk zijn papieren gedaald weer Clubkampioenschap Theo Middelkamp? voor Chateauroux en Parkestone hielden er de spanning in 11 11 DE 37e INTERNATIONALE MOTORZESDAAGSE Beslissing nabij De standen Denemarken-Nederland Schwartz wijst 15 spelers aan Profkoers te Hoogstraten (B.) Belofte Woensdag 26 september te WIELERRONDE WERNHOUT Deense XI tegen Jong Oranje Junioren-hoofdklasse Brabant Oost en West Dc schaakolympiade Brabants-Zeeuwse Turnkring St.-Etiënne-Seüibal 1-1 WIELERSPATTEN Sterk team van Fortuna Zundert van Duivenkroniek Den Bruinen Wereldrecord gelopen j j met een gebroken kuitbeen MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 GARMISCH PARTENKIRCHEN, Vrijdagavond. Met de regelmaat van de klok brengt Nederland zijn offers in de 37e internationale motorzes- daagse van Garmisch Partenkir- ;hen. Vrijdag, op de voor-laatste dag, verloor Nederland zijn ze vende rijder. Het was Frans Vos, die halverwege de wedstrijd we gens pech moest opgeven. Het is overigens een heel gemakkelijke dag voor de rijders geweest. Slechts drie deelnemers haalden de finish niet en maar twee lie pen strafpunten op. Het Neder landse B-team is in het klasse ment voor de Zilveren Vaas door het uitvallen van Vos aanmerke lijk gezakt. Van de zevende plaats, direct achter de straf- puntloze teams viel Nederland B terug tot de negende plaats. Een winstpunt voor Nederland was ongetwijfeld het feit, dat Simon Schram, ondanks zijn polsblessure die hij don derdag opliep, op de voorlaatste wed strijd toch is gestart. De man uit Wol- vega had aanvankelijk nog veel last, doch reed de 300 km lange rit het par koers van donderdag werd tegengesteld gereden feilloos uit. Ook de twee andere rüders van het A-team en Henk van Olst slaagden daarin, zodat Neder land kandidaat blyft voor vier gouden medailles. De winstpunten, die de ryders voor hun gouden plakken moeten ver overen zijn weliswaar nog niet alle bin nen. doch dat zal zaterdagavond onge twijfeld wel het geval zijn. Grandioos rijdt Frits Selling, zonder twijfel Nederlands sterkste troef, in deze 37e zesdaagse. Even dreigde de Amsterdammer in moeilijkheden te ko komen. Zijn tank bleek lek, maar dat was voor de Greeves-rijder geen bezwaar Snel smeerde hij het lek dicht en on danks kleine moeilijkheden bereikte hij behouden de finish. De strijd om de International trophy de „hoofdprijs" voor landen met een eigen motorindustrie en om de Zilve ren Vaas is vrijwel beslist. De Tsjechen zijn in de competitie om de Trophy als enig team zonder strafpunten, zodat al leen pech de ploeg nog kan uitschakelen. Van de achttien teams, die elkaar de Zilveren Vaas betwisten, waren er vrij dag nog zes strafpuntloos. Het West- duitse B-team heeft echter zeker 80 winstpunten méér vergaard dan de naaste concurrenten, zodat ook hier het „gevecht" vrijwel ten einde is De Duitse rijders en supporters waren ongekend enthousiast: na 24 jaar eindelijk weer een overwinning in het duel om de Zil veren Vaas. Team-manager Emil Vorstel had alle moeite om tenminste de geest drift van de rijders enigszins te beper ken: „We zijn er nog niet", was zijn zijn lakonieke commentaar bij alle feest vreugde. „een kettingbreuk kan alles op slag veranderen Maar zelfs al zou Duitsland de Zilveren Vaas op de streep worden ontnomen, dan nog kunnen de Westduitse officials meer dan tevreden zijn. Geen enkele rij der heeft de A.D.A.C., die deze zware betrouwbaarheidsrit met typisch Duitse „gruendlichkeit" heeft voorbereid, ook maar op een foutje kunnen betrappen. Voort het eerst sedert 1913. toen de Brit ten de eerste motorzesdaagse organi seerden, heeft de jury nog geen protest te behandelen gehad. Geen wonder, dat de bekwame wedstrijdleider Otto Sens- burg als de grote overwinnaar van de 37e internationale motorzesdaagse wordt beschouwd. Zilveren Vaas: 1 Duitsland B, Groot- Brittannië A en B, Tsjecho-Slowakije A en B, Italië A alle 0 strafpunten; 7 Rus land 37, 8 Oostenrijk 87, 9 Nederland B 108; 10 Italië B 200, 11 Zweden en Ne derland A beide 300 strafpunten. Er zijn 205 rijders in de wedstrijd; hiervan hebben er 16 nog een blanco strafpuntenregister. Opvallend hoog is het aantal Tsjechen, dat nog zonder strafpunten is. Van de 17 gestarte Tsje chische rijders hebben er namelijk 16 nog geen fout gemaakt. International trophy: 1 Tsjecho-Slo wakije 0 strafpunten, 2 Groot-Brittannië 3 Rusland 95, 4 Polen 332, 5 Italië 347. Bondscoach Elek Schwartz heeft vijf tien spelers geselecteerd, waaruit het Nederlands Elftal, dat woensdag in Ko penhagen tegen de Denen speelt, zal wor den samengesteld. Piet Kruiver, die woensdag in de ontmoeting Feijenoord— Servette werd geblesseerd, maakt geen deel uit van deze groep kandidaten voor het Oranje-team. De vijftien spelers zijn: Henk Groot, Piet Keizer, Tonny Pronk, Bennie Mul ler, Ko Prins, Jacques ^wart (allen Ajax), Piet Lagarde (SC Enschede), Ton ny van der Linden (DOS), Ferry Petter- son (Blauw Wit), Peter van de Merwe Daan Schrijvers (beiden NAC), Jar Renders, Roel Wiersma, Fons van Wis sen (allen PSV) en Dick Tol (Volendam) Zondag a.s. wordt te Hoogstraten het Belgische plaatsje nabij onze grens, een wielerwedstrijd voor profs verreden. De afstand bedraagt 100 km. en de renners dienen 60 ronden af te leggen. Het is een criterium per uitnodiging waardoor slechts 35 renners mogen starten, om eventuele ongevallen te voorkomen. Onder deze 35 renners zijn tal van vooraanstaande Belgische cracks, ter wijl van Nederlandse zijde werden ge- inviteerd: Wim en Piet Van Est, Huub Zilverberg. Wies Van Dongen en Jos Jochems. Hoe graag de. inrichters ook meerdere Nederlanders zouden toelaten, lij waren genoodzaakt de deelname tot leze vijf te beperken. Voor de andere Nederlanders is het dus onnodig zich :aar Hoogstraten te verplaatsen, daar geen startgelegenheid zullen krijgen. Gerry Mannion is een voetballer van de Engelse club Norwich. Ger- ry is een aardige jongen, maar als hij in het veld staat en de zaken gaan niet naar wens kan hij bij- J zonder vervelend zijn. De supporters 5 I van Norwich kunnen dat echter ook. 5 Dat bleek een dezer dagen. Norwich 5 stond met 2-0 achter en daarover wond een van de toeschouwers zich zo formidabel op, dat hij een fles wierp naar het arme hoofd van Man- nion. Deze, niet mis, slingerde de l fles terug in het publiek. Het ding kwam op het hoofd terecht van de J J twaalfjarige Philip Ray. Gerry, zien- l de wat hij had gedaan, stapte op J het jongetje af, zei het nooit meer te zullen doen en... betaalde een l seizoenkaart voor Philip, „Dan kun je zelf constateren dat ik toch wel sportief ben", zei hij. Naast de wielerronden welke reeds vele jaren in Zundert en Achtmaal wer den gehouden (terwijl ook dit voorjaar het kerkdorp Klein-Zundert met succes zyn eerste wielerwedstrijd kende) staat nu voor zaterdag 22 september de le Ronde van Wernhout te wachten. Deze wielerwedstrijd staat open voor bieuwelingen en aspiranten. Het orga nisatiecomité „Wernhout" is er in ge slaagd voor deze koers een uitstekend rennersveld aan start te brengen. Bij de nieuwelingen zullen naast de plaatselijke favoriet Fr. Rombouts, die dit seizoen reeds enkele opvallende suc cessen oogstte, o.a. M. v. Boheem, Am sterdam, Fr. Broeren, Sprundel, A. Ak kermans, Nw.-Vossemeer, P. Fontijn, Wormer, C. Dolman, Rotterdam. B. Rei- merink, Wormerveer, W. Prinssen, Hank, G. Stiegelis, Dordt, R. Brouwers, St.-Willebrord, benevens de Rijsberge- naren A. Huijbregts, P. Wijngaards en H. v. d. Velden in het strijdperk treden. De aspiranten tellen onder de deelne mers o.m. A. Soer, Merkelbeek, A. Both, Oude Tonge. A. Cornelis, Fijnaart, J. Roeleveld, 's-Gravenhage, R. v. Dam, Molenaarsgraaf. T. Roubos, Wormerveer, J. Roosendaal, Nw.-Vossemeer en W. An- tonissen uit Zundert. die in eigen om geving zeker zijn beste beentje voor zal zetten. Het Deens elftal beneden de 23 jaar, dat dinsdag 25 september in Veendam tegen het elftal van Jong Oranje uit komt is als volgt samengesteld: Doel: G. L. Soerensen. Achter: I. Mortensen en K. Hansen. Midden: F. Soerensen, E. Soerensen en J. Petersen. Voor: K. Petersen. K. Thorst, J. Ravn, T. Troelsen en M. Berg. Bij de reserves voor Jong Oranje is de speler van Velox: Jochems. vervangen door Libregts van Feijenoord. In een gehouden vergadering te Til burg, met afgevaardigden van de ver enigingen in het betaald voetbal uit het zuiden, werd aan het bestuur van de af deling Noordbrabant het jeugdvraagstuk voorgelegd. Door de vorming van de landelijke jeugd-competitie is de kloof tussen de plaatselijke jeugd-competities en de landelijke jeugdcompetities te groot. Het bestuur van de afdeling Noordbrabant heeft op het verzoek wel willend beschikt y alsnog besloten de jeugd, uitkomend in de groep A 1, in te delen in de junioren hoofdklasse Brabant Er zullen twee afdelingen gevormd worden: Brabant-oost en Brabant-west, waaraan de navolgende verenigingen zullen deelnemen: Afdeling oost: PSV, Eindhoven, Hel- mondia. BW, Wilhelmina, Brabantia, Helmond. Oss '20, Mulo, Tongelre, Val- kenswaard. Afdeling west: Baronie, NAC, RBC, Willem II, NOAD. Longa, Odio, Dosko, MOC '17, Rood Wit, Sarto. De afgebroken partijen voor de vierde en vijfde ronde van de vijftiende int. schaakolympiade in Zlatin Pesci, zijn vrijdagmiddag uitgespeeld. De resulta ten waren: Groep A: vijfde ronde: Rusland-Spanje 4-0, Griekenland-Turkije 1-2 (1), Oost- Duitsland-Zweden 2,5-1,5. Groep B: vierde ronde: Porto Rico- •Tunesië 3-1. Groep C: vierde ronde: Tsjecho-Slo- wakije-IJsland 1,5-2,5, Nederland-Uru- guay 3,5-0.5 (Kramer Bauza 0,5-0,5). Groep D. vierde ronde: Ierland-Oos- tenrijk 0,5-3,5, Denemarken-Argentinië 1,5-2,5, Cuba-AJbanië 2,5-1,5, Groot Brit- tannië-Hongarije 1-3. Vrijdagavond won Nederland met 2-0 van Polen, waardoor de stand werd: Groep A: 1 Rusland 19,5 pnt. (2)2 Oost-Duitsland 13 (1). Groep B: 1 Ver enigde Staten 13.5; 2 Roemenië. Groep C: 1 Zuid-Slavië 16,5 (1); 2 Tsjecho-Slo wakije 16,5; 3 Nederland 16 (2); 4 Polen 15 (2); 5 IJsland 15; 6 Finland 12 (1); 7 Frankrijk 11,5 (1); 8 Uruguay 11,5; 9 Luxemburg 2; 10 Cyprus 0 (1). Groep D 1 Argentinië 19 (1); 2 Hongarije 17,5 (2). Onde auspiciën van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond wordt door de Zeeuws-Brabantse Turnkring op zater dag 29 en zondag 30 september te Vlissin- gen voor de leiders en leidsters van de aangesloten verenigingen een technisch weekeind georganiseerd. Dit weekeind begint met een bespreking en het voorturnen van de oefenstof voor de verenigingswedstrijden, welke op 24 november te Goes worden gehouden. Daarna behandelt Mevr. Bakkcr-Feenstra de ontwerpen ..Ritmische Gym, en Kleutergymnastiek", Mevr. D. Krul de „Evenwichtsbalk" en dhr. W. Bot het „Paardspringen en Paardvoltigeren." De deelnemers worden zowel theoretisch als praktisch onderwezen. De eerste wedstrijd tussen Saint Etien- ne en de Portugese club Setubal, voor de eerste ronde van het toernooi om de Europacup voor nationale bekerwinnaars, is donderdag geëindigd in een gelijk spel: 1-1. Beide doelpunten werden na de rust gescoord. Amsterdammer Jan de Vos heeft in Krasnapolsky in de hoofdstad de prof. weltertitel van Nederland ver overd door zijn stadgenoot Theo Baars in een partij over vijftien ronden op punten te verslaan. Op de foto ont wijkt Jan de Vos een stoot van Baars. LEX VAN KREUNINGEN, die zo veel opgang maakte in de Tour de l'avenir, heeft besloten om het volgende seizoen over te stappen naar de categorie van de beroeps renners. ROGER RIVIERE, de Fransman, die enkele jaren geleden zo'n onge lukkige val maakte in de Tour, heeft de eervolle uitnodiging ont vangen het nieuwe Parijse rijwiel salon te openen. JACQUES ANQUETIL. zo doen de geruchten de ronde, zal het volgen de jaar niet meer uitkomen voor Helyett. De autofabriek Peugeot schijnt bijzonder veel interesse te hebben voor de Fransman, die in derdaad een behoorlijk stukje re clame kan „verkopen." EMIEL DAEMS en Guido Carlesi zullen Philco, waarvan het nog niet zeker is of het de volgende jaren in de wielersport zal blijven, gaan verlaten. Emiel Daems vindt ver moedelijk onderdak bij Ghigi, ter wijl Guido Carlesi door Carpano zal worden aangetrokken. Op woensdag 26 septemer wordt in Wijk bij Duurstede opnieuw het nationale clubkampioenschap wiel rennen verreden. De wedstrijd wordt georganiseerd door de U- trechtse wielerclub „De Volhar ding" onder auspiciën van de KNWU. De wielervereniging „Theo Middelkamp" uit Goes, die het vorige jaar de ploegentijdrit tegen het uurwerk won, moet zijn titel verdedigen tegen niet minder dan vijftig concurrenten. Het is een zeer verstandige maatregel van de organiserende vereniging geweest het clubkampioenschap 1962 te laten verrijden over de betrekkelijk korte afstand van 80 kilometer. Iedereen her innert zich nog levendig, dat het vorig jaar de afstand bijna het dubbele aantal kilometers bedroeg. Doordat enkele teams een verkeerde weg werden -opge zonden geraakte de gehele organisatie van de titelstrijd in de war. Het was uiteindelijk een bende van belang. Want op het allerlaatste moment moest wor den besloten het kampioenschap over slechts één ronde te doen verrijden. Het regende protesten, maar uiteindelijk kwam er toch een prachtige winnaar naar voren, namelijk „Theo Middelkamp" uit Goes: een club, die ook dit jaar weer zeer moeilijk te kloppen zal zijn indien tenminste én Jo de Roo én Piet Rent meester van de partij zijn. De Goese vereniging zal worden ge completeerd door Emiel Verstraete (die van de legerautoriteiten verlof krijgt de wedstrijd te rijden, maar stellig niet in topvorm aan de start zal verschijnen) Ferdinand Boonman, Raf Gijsel en Ko Tolhoek. Met dit team moet „Middel kamp" in staat zijn opnieuw de titel ie veroveren. De meest gevaarlijke tegen stander van de Zeeuwse ploeg is zonder enige twijfel de „Tour- en Wielerclub Maastricht". op Het vluchtseizoen is op een oor na gevild. De laatste weken is het alles St.-Ghislain geweest wat de wekker tikte. Wij zullen daar seffens een woordeke over zeggen. Eerst twee uitslagen waar heel de duivensportwereld op zit te spinzen: Chateauroux en Parkestone. Naar u weet vlogen er op Chateauroux plm. tienduizend jonge duiven. De orga nisatie was by „De Snelvliegers" te Vught in goede handen. Het was schitterend vliegweer, maar verre van gemakkelijk. Wind noord, dat wil zeggen dwars de kop. Niemand minder dan de nationale fond kampioen Staf Dusarduyn te Groede is met de eerste prys en met de centen lopen! Onze gelukwensen. Zijn klepper doet 952 meter per minuut, niet van de poes. 2 Gebr. Willem en Piet van Dessel te Halsteren, 3 C. Mommaas te Vlissingen, 4 M. de Smet te Aardenburg, 5 E. van Heeze te Clinge, 6 J. Lindhout te Hal steren, 7 H. de Feyter te Axel. 8 Gebr. Schenk te Wouw, 9 A. de Meester te Breskens, 10 J. Louweret te Sluis, 11 L. van Geel te Kaatsheuvel, wat zegt u daarvan met tachtig km overvlucht!, hef. lijkt M. Ververs wel, 12 Jan Rijken te Breda, 13 P. van Tilburg te Bergen op Zoom, 14 J. van Looy, Sjefke den Bels zogezeed. 15 J. Vloemans te Kaatsheuvel, 16 H. Vissenberg te St.-Willebrord. 17 A. Bosmans te St.-Jansteen. 18 A. Scholl ieren te Steenbergen, 19 G. Adams te Bergen op Zoom, 20 J. de Clercq te Putte, 21 A. Vasseu»" te Cadzand, 22 A. de Put ter te Cadzand, 23 A. v. Steen te Breda, 24 C. Valentijn te St. Wille- brord, 25 A. Claysen te Sas van Gent. 26 A. van Keulen te Vlissingen. 27 A. Schilleman te Graauw, 28 L. Schrovers te Ar- nemuiden, 29 P. Bolsens te Clinge, 30 P. de Waele te Koewacht, 31 Gebr. Balemans te Rijen, 32 Gebr. Drijvers te Oister- wijk, 33 M. de Rooy te St.-Willebrord, 34 J. Valentijn te St.-Willebrord, 35 R. Hopmans te Bergen op Zoom, 36 A. van de Burgt te Den Bosch. 37 G. van Strien te Wolfaartsdijk, 38 Th. de Groot te Steenbergen, 39 D. Linders te Bergen op Zoom, 40 C. Rademakers te Made, 41 M. van Helmond te Made, 42 W. van Oosterbosch te Ulvenhout, 43 A. van den Dries te 's-Heerenhoek, 44 C. Suy te Koewacht. 45 L. van der Zande te Sprun del, 46 P. van Meir te Terneuzen, 47 M. de Hooy te St.-Willebrord, 48 W. de Groot te Sas van Gent, 49 C. de Ridder te Arnemuiden, 50 Gebr. Aarts te Gilze enz. Boven de rivieren doen de duiven heel wat minder meters. Hier is de Rotter damse kampioen H. Zwart als overwin naar uit het strijdperk getreden, het ls niet de eerste keer. Zijn duif maakt 915 meter per minuut. De laatste prijs winnende duif in Noord maakt 420 me ter. De rest behorende tot de katten- goorrie van de voetgangers heeft de afstand te voet afgelegd. We trappen het af zeiden die mannen en wij pakken als wij goesting hebben, onder- wege een ferme pint. De baas kan ons voeten kussen. Ja, ja, wat zegt u er van? Het voor beeld van sommige nozems vindt navol ging. zelfs onder de duiven wint de „moderne tijd" terrein. Uekcnarij En dan hebben wij hier dc uitslag van Parkestone, de langverwachte. Dat is een haarfijne rekenary geweest. Zelfs de vroegste duiven, die door de cenen- twintighonderd meter gemaakt hebben, zijn gevallen zo bedicht als haar op de hond. Het is de gevreesde Jan Bakker te Zaamslag die tenslotte met twee duiven als eerste over dc eindmeet is gebold! Een en twee nationaal van door de vierduizend duiven. Bovendien is het serie twee. Wat hjj gaat trekken is niet bij benadering te schatten, de voetbal- toto is er niks by. Het is alreeds de tweede keer dat mr. Bakker de eerste ereprijs nationaal van Parkestone wint. Een paar jaar geleden heeft hij deze prestatie eveneens gele verd. Niet aan te kluiven. Vlakt ook de Witte-Balvers te Goes niet uit: 3 cn 11 Affijn, ik zal uw geduld niet langer op dc proef stel len, 4 M. Minnaard te Krabbendijke (na 9 minuten dak) zou je zo'n daksch... niet.. 5 H. Schouw te Hoogerheide, 6 L van Belzen te Vlissingen, 7 Alfons Stuyts te Hoogerheide. de beroemde oud-wielren ner, 8 C.J. Kuzee te Goes 9 J. Suyker- buyk te Hoogerheide, won verleden jaar de 10e prijs, 10 B. Ridderhof te Goes, 12 C Karremans te Halsteren. 13 P. Tol hoek te Wemeldinge. 14 A. Timmerman te Vlissingen, 15 en 16 de grote kampioen Theo Hack te Ossendrecht met twee te gelijk op de klep. 17 A Kooien te Hooger heide, 18 P. Hermus te Zeggen, 19 H de Vries te Vlissingen, 20 C. de Bruyn te St. Willebrord 21 F. Stok te Zwijndrecht. 22 J. van der Put te Tilburg. 23 A. Mat- theeuwssens te Hoogerheid. 24 A. Heins- dijk te Goes. 25 Lij van Belzen te Vlis singen 26e KK. Rutbergen te Vlissingen, 27 J. van Beeck te Putte, 28 De Groot - Goossens te Bergen op Zoom. 29 A. van Bruggen te Hoogerheid. 30 C Mattheeuws- sens te Ossendrecht, 31 P. de Ron te Steenbergen. 32 A. A. van Keulen te Vlissingen, 33 M. Vader te Middelburg, 34 G.J. Verkuyl te Putte, 35 A. van Beeck te Putte, 36 H. Pauwe te Yerseke, 37 G. Eist te Wouw, 38 P. Pijcke te Ossendrecht 39 M. Moens te Vlissingen, 40 W. van Gin- neken te Breda, 41 Ant. Keteleers te. Hoo gerheide, 42 C. Hoendervangers te Put te 43 J. Verkuyl te Putte, 44 N. Krijnsen te Waarde. 45 J. Dominicus te Putte. 46 J. Karremans te Bergen op Zoom 47 J. B. van Beeck te Putte, 48 W. J. Butters te Erpen, 49 A. Maas te Breda, 50 A. Ne ve te Kruiningen enz. Alles bij liet oude Dit weer gehad hebbende kom ik op St. Ghislain in de Bredase Bond met 692 dui ven. P. M. Jaspers is ze allemaal te vlug af. voor de rest blijft alles min of meer bij het oude, zoals Methusalem zei: 2 P. de Kort, 3 L. van der Westen, 4 en 12 G. Rumund, 5 en 13 de grote kampioen H. de Visser, 6 S. van der Put, 7 M. Mol 8. H. KoKkx. 9 W. van Wanrooij, 10 F van Dongen enz. De zaterdagvliegers vlogen St. Ghis lain en P. Segers vloog heel het zaakje kort en klein (ras Desmet-Matthijs via zijn zwager René Verstraeten te Oost burg. niet aan te kluiven):: 1 6 11 20 22 en 31! Wie doet hem na! Koningsvlucht te. St. Willebrord:1 en koning P. de Kok, 2 J. van de Luitgaarden, 3 J. de Jong. 4 A. Heeren, 5 Fr. dc Kok enz. Aan zijne Majesteit onze eerbiedige hulde. Hij heeft er van 't jaar weer veel de baard af gedaan. Made: 1 B. Weiten Jzn. 2 C. van Groezen 3 A. var :en Broek. 4 en 6 H van Hel mond. 5 fi Heere, 7 C. P. Vos, 8 en 9 A. Roeien, A. van de Ven enz. In Geer- truidenberg is Kees Krooswijk weer aan 't beulen geweest: 1 3 en 7. C. Kroos wijk en zonen, 2 J. van de Kieboom, 4 en 5 P. van de Kieboom, 6 8 en 9 G. van de Merrienboer, 10 M. Sweep enz. Dongen op St. Ghislain met 361 duiven: I en 4 J. Theewis, 2 P. Pijnenburg, 3 en II J. A. Verharen, 5 F. van Hoppe, 6 Jac. Bergmans, 7 L. van Rijen. 8 en 10 J. van Wanrooy, 9 A. Aarts, enz. Chaam op St. Ghislain: 1 8 en 9 Adr. Ver meulen, 2 P. van Opstal 3 .J. van Opstal 4 Ant. Geerts 5. A. Laurijssen, 7 Adr, Geerts 10 J. Wouters enz. Verenigde Bergse Krabben: 1 en 2 J. C, Hoppenbrouwers, 3 F. Suykerbuyk. 4 Jac de Vos, 5 C. Adriaanse, 6 P. van der Zande. 7 J. Dingemans. 8 G Adams, 9 Schouteren-Veren, 10 Adr Lambregts enz Dinteloord: 1 en 2 P. Bezemer, 3 en f Pol Pietjouw 4 Caspar de Geus, 5 Piet Mangelaars, 7 A.J. de Bruin. 8 Jac Gei lings, 9 D. Boluyt, 10 J. Verhagen enz. Toekomende week beginnen wij met de Kampioenschappen in de diverse maat schappijen het afgelopen seizoen behaald Zegt het voort. Allemaal goeie. DEN BRUINEN Het team van Theo Middelkamp dat het vorige jaar de titel be haalde. Van links naar rechts Piet Rentmeester, Raf Gijsel, Jan West- dorp, Ferd. Boon man, Jo de Roo en Emiel Ver straete. Op Jan Westdorp na ver schijnen deze ren ners ook ditmaal aan de start. Vermoedelijk zal echter Jan Hugens niet van de partij zijn en dat betekent een danige verzwakking voor het team met Beckers, Brunenberg, Harings, Paas en Schroder. Doordat en „Middelkamp" en „Maastricht" niet volwaardig aan de start kunnen verschijnen gaan de ge dachten uit naar verenigingen, die de hegemonie van deze oude clubstrijders zouden kunnen breken. Het Zundertse Fortuna kan een belangrijke rol spelen in Wijk bij Duurstede. In de ploeg tre den immers aan Jacques van der Kloot, Kees Haast, Kees Snepvangers, André van Aert, Piet Braspenninckx en Jef Jochums. Vier van deze zes renners heb ben onlangs met Toon Simons deelgeno men aan een tijdrit bij Parijs. De jon gens zijn ingereden en kennen intussen het klappen van de zweep. Een andere Westbrabantse ploeg, die niet ma^r worden verwaarloosd is de oud-kampioen Willebrord Wil Vooruit, waarvan Wim van Est, Piet van Est, Jos Linders, Walter Heeren, Anton van der Steen en Gerrit Deijkers deel uitmaken. Ook zij zullen zeer dicht eindigen. Een club, die zeker ook even genoemd moet worden (al evenmin kansloos) De Bataaf uit Halfweg met Mik Snijder, Henk Nijdam, Geert Wesseling en Dick Enthoven. Wie tenslotte de namen leest, waarmee het Amsterdamse Olympia uit pakt, zal zeggen: „Ook dit team behoort tot de kanshebbers". Olympia verschijnt met Peter Post, Joop Captein, Hennie Marinus, Cor Schuuring, Rein de Jong en Frans Balvert. Een genoeglijke strijd zal het in Wijk bij Duurstede, waar steeds zo'n prettige sfeer heerst, vast en zeker worden. De Zweedse hardloper Bengt j Persson heeft onlangs een nieuw wereldrecord op de 3000 meter 2 gevestigd met een gebroken l beentje. Persson won de race in een tijd van 8.35.9. Hij vestigde 5 zijn nieuwe record te Jakobstad in Finland. Toen hij diezelfde avond in Umea terugkwam, onderzocht een J dokter zijn been en ontdekte een 1 niet kwaadaardige breuk in het 2 kuitbeen. Persson had na 2000 meter pijn gevoeld maar was 5 blijven doorlopen. GOES, 21 september 1962. Export- en Industrieveiling. Zigeunerin kl. II 85-90: 24, 80-85: 25—27, 75-80: 27—29, II 70-75 2627. 65-70: 25, lid 25, james grieve kl I: 85-90: 45. 80-85: 49. 75-80: 51—52. I 70-75: 53-53.80. 65-70: 51. kl. II 85-90 47. 80-85: 42. 75-80: 46, 70-75: 48—49. 65-70 47, lid 43. cox's orange pippin kl. I 85-90 67. 80-85: 69. 75-80: 73, 70-75: 72. 65-70 68—71, kl. II 70-75: 65. 65-70: 62. manks codlin kl. 1 70-75: 35, 65-70: 36, 60-65: 33 lid 26-28. kl. II 70-75: 34. 60-65: 31. laxton fortuna kl. I 80-85: 48, 75-80: 52, 70-75: 56 65-70: 51. 60-65: 38. ellisons orange kl. I 70-75: 59. beurré d'amanlis kl. I 75-80: 28. 70-75: 30. 65-70: 31. 60-65: 30. d 25 clapp's favourite kl. I 75-80: 4245, 70-75 44—46 65-70: 44—45 60-65: 42—43. 55-60 38—40. II D 29-31. kl. II 70-75: 40, 65-70 41, 60-65: 39. 55-60: 36. triomphe de vienne kl. I 80-85: 69—77, 75-80: 76—83, 70-75: 78 —85. kl. II 80-85: 67—71, 75-80: 72—74. 70-75: 7680. seigneur d'esperen kl. 60-65: 64—72, 55-60: 51—58, 50-55: 37. div. appels geplukte kroet 25, val 24. zigeune rin val 18, div. peren, geplukte kroet 9.50 dubb. pr. bonen I 97, II 85, lib 70, III 40 bramen II 121—125, III 80. Totale aan voer hard fruit 5600 kisten. Gewone vei ling: zigeunerin grof 18—24, manks cod lin grof 27, fijn 2530, james grieve grof 3045, fijn 2639, clapp's de favou rite grof 27—34, fijn 2225, seigneuh d'esperen fijn 1113, beurré d'amanlis grof 2227. fijn 1617 belle de louvain I 62—72, II 32—42. grof 34—63, fabriek 8 —23, reine victoria I 76—92, II 25—53. grof 38—71. fabriek 16—36. reine claude d'althann I 75105, II 38—47, grof 45 88, fabriek 940. jefferson I 4076, II 45. grof 40—49, fabriek 13—33. abrikoos- pruim grof 40—65, fabriek 29—38, War wick dropper I 75. frankenthaler I 160 170, II 150160, III 130. black alicante I 170, II 140. Per doos: bramen 1 4143, II 3139, Groenten: per stuk: bloemkool AI 40-63, All 35-68 BI 43-48, Bil 17-39. afw 14—42, kropsla I 10—16, U 4—6, meloenen 66—107, afw 40, kommers A 2027, B 14 ,g' knolselderij 7, per bos: wortelen 13 is». m?enMderlf2.5^^kg:t^to A 44—67 B 48—68, C 33—44, uien 15—-1/. «rten' A lVc 21-54, D 15, kroten 15-16, rode kool I 21—22, «j 42 °posteiëïrf'22—24y1€dubb7~pr! beheren 7T73! IIB 41-83 III 31-35 pronkbonen II 58-69, stoksnijbonen I 77-100, II 4 prelude II 61-65 probatorl 88- aard appelen bonken 10—11, grote 7—12, drie lingen 7. KAPELLE, 21 september 1962. Bramen industrie II 121125, III 80, idem in doosjes I 144-158, II "7—131b°n<Ln 39 ,7a2m"sbgHeveCVie8r5-90 «VB548 75-80: 50, 70-75: 51.60-52.70, 65-70: 48-70U:5°ó80'J|I 80-85: 44, 75-80: 46, 70-75: 48 65-70. 46, lid 39,20-41.30, grof 38-40 fijn 32 36, zigeunerin I 75-80: 28—32, 70-75 70- 28—27 II 75-80: 24, 70-75. 26, 65-70. 25. lid 24, grof 24, f«n 24. manks codlin l 70-75: 37, 65-70: 36, 60-65: 35 II 70-75. 35 65-70: 32-33, 60-65 32, Ild SO grof 28-30 fijn 29- crimson cox I 75—80. 61, 70-75. 64, 65-70: 58, Illgrof 27, tydemans earley worch I 85-90: 64, 80-85:70 75-80. 78, 70-75: 73. 65-70: 61. 60-65: 48 lid 36, grof 38, fijn 23. jacq lebel I 75-85. 34 65-75: 32, 75-85: 34, II 65-75: 32—33, lid 28, grof 30, fijn 26, bramley seedling I 90-100: 57 80-90: 43-^4 1O-8O: 43, II 90- 100: 35, 80-90: 37, 70-80: 36, lid 27—28' grof 30, fijn 26. tr. de cronsel I 85-90. 39. 80-85: 40, 75-80: 42, 70-75: 39, 65-70 38, II 80-85: 35. 75-80: 35, 70-75: 36, 65-70. 35, TTd 29 erof 31 fijn 26, ellisons orange l ™852?' 43 75-80: 51-53 70-75: 50 65-70 40, II 75-80: 46, 70-75: 45—46, 65-70 44, Illgrof 40, fijn 30, cox ,or. pippin I 80-85. 70, 75-80: 73—75, 70-75: 72—73, 65-70: 67, grof 40-41, fijn 28, early Vict. II 70-80. 34 60-70: 34. Ild 27. grof 27, fijn 24 gepl. kroetappels 26, val kroetappels 24, val- appels 15. b. chr. William I 65-75: 45, 55- 65: 43, 55-65 24. Ild 18, grof:20 fijn 17. br. d'amanlis I 7o-80: 31, JOf5- 33, 65-70. 31 60-65: 29, II 65-70: 29. 60-65: 28. Ild 27, grof 24, fijn 18. tr. de vienne I 80-85: 68, 75-80: 77, 70-75: 80, II 80-85: 6o, 7o-80. 72, 70-75: 74. grof 63, fijn 42, br. dc me- rode I 70-75: 35, 65-70: 35, 60-65: 35 70-75: 25, II 65-70: 28, lid 25—26, grof 23, fijn 20, seign. d'esperen I 60-65: 67, 55-ou. 58. 50-55: 36, lid 23, grof 32 fijn 23. dr. julius guyot I 65-70: 29, 55-60: 27, lid 23, 'br. lebrun I 65-75: 43. 55-65: 48.10—44.10, II 65-75: 42, 55-65: 42, lid 37, grof 26, fijn 21, kroet 9.5. cl. favorite I 70-75: 43, 65-70: 41. 60-65: 38—40. 55-60: 36, II 65-70: 39, 60-65: 37, 55-60: 36, lid 28. grof 34, fijn 17, kroet 6. jutten lid 28—42. fijn 18, Verpakt fruit: james grieve lired I 80-85: 69. 75-80: 74, 70-75: 76, 65-/0: 63. tydemans earley worch I 80-85: 68: 75-80: 68 70-75: 62, 65-70: 52, Pruimen: r. vict. ex. I 103. I 67-92. II 31-48. grof 46-73, fabr. 16—29, b. de louv. I 62, II 29—41, grof 46—56, fabr. 11-24. r. cl. d'althan I 75—105, II 27—59, grof 46—72, fabr. 18— 27, r. eierpr Warwick droper I 58 84 II 38, gróf 47. abrikoospruim I 52, II 33. grof 36—44, fabr. 18—28, rademaker een. 121, jefferson 5 6474, II 2632. grof 30—51. fabr. 11—20, burbank giant II 38, grof 40—45, fabr. 16, monarch I 114, gele eierpruim I 68, II 45, pruimen gescheurd 643, druiven I 155165, II 100, bramen per doos ex. 48 logambessen per doos I 51, aardbeien per doos I 81, II 49, vijgen per stuk I 12, meloenen per stuk A 68— 98, B 48, C 35. Aardappelen: bonken 9. I 10—12, II 7.5—9.5, kriel 3. Groenten: kropsla 3.517. bloemkool 1166, sav. kool 21—23. witte kool 4,5—9.5, andijvie 23—25, komkommers 25—29. bosselderij 2.5—3, pronkbonen 30—57, rode kool 15— 24. uien 6—10. kussa 9.5, prei 33—34, bospeen 10. tomaten A 3472, B 4271, C 25—48. LEEUWARDEN, 21 september 90 vette slachtstieren, oudere 2.202.561 jongere 2.703.00 per kg slachtgewicht, 306 vette koeien 1.401.75 2.002.40 2.60 —2.80 per kg slachtgewicht. guiste koei en 450630, zware tot 1050, per stuk, 1300 melk- en kalfkoeien 620750 860 900 per stuk, 175 pinken 310470 per stuk, 25 enterfokstiertjos 500640 per stuk, graskalfstiertjes 2.302.50, extra 2.60 per kg slachtgewicht. vette kalve ren 1.351.60, extra tot 1.85 per kg le vend gewicht, 845 graskalveren 140230, extra zware tot 315 per stuk, 215 nuch tere kalveren 25—44 per stuk. fok- en mestkalveren 6090 per stuk, 1103 scha pen en lammeren, slachtschapen 1.80 2.20 per kg geschat slachtgewicht, vette en weidelammeren 5474 per stuk, lich te slacht- en zuiglammeren 4.304.70, zware 3.904.20 per kg geschat slacht gewicht. fok- en melkschapen 80115 per stuk. 8 vette varkens 1.301.48 per kg lev. gew., slachtvleesbiggen 1.501.56 per kg lev. gew.. 2 zouters, 50 biggen en lopers, biggen 3642 per stuk, 9 lopers 4553 per stuk, 9 drachtige zeugen 255 300 per stuk, 84 bokken en geiten 1.80 1.95 per kg slachtge-wicht, fok- en melkgeiten 2230 3550 per stuk, 153 paarden, werkpaarden 7501000. extra 1150 per stuk, slachtpaarden 2.202.45, veulens 2.552.70, oudere slachtpaarden I.501.75 per kg geschat slachtgewicht. Totaal 4374. Overzicht: stieren: aanvoer minder, handel willig, prijzen niet hoger, vette koeien: minder stroef lager, guiste koeien: meer kalm lager, melk- en kalfkoeien: meer stug la ger. pinken: minder zeer kalm niet hoger, ve-tte kalveren: meer moeilijk lager, graskalveren: minder iets meer prijsh., nuchtere kalve ren: gewoon stug lager: schapen en lammeren: behoorlijk willig stijf prijsh., varkens: zeer kort slepend niet prijsh., biggen en lopers: minder zeer stug lager, bokken en geiten: meer williger stijf prijsh., paarden: meer en te veel export meer gekocht doch tegen lagere prijzen. TERNEUZEN, 21 september 1962 Sla 4,4 22,8. Bloemkool A II 52—60. B 41—45, B II 12—46, C II 18—22, afw. 11 40. Groene komkommers 24. Witte komkommers 10—12. Meloenen 47—109 Selderij 3—7. Peen II 19 Per 100 kg Reeslanders I 12,1—13, hintjes I 10,1— II, Eigenheimers I 10.1—12,5. Andijvie 12—36. Stoksnijbonen II 4570. Princ. bonen I 83—86, II 66—79, II B 30—70. Prelude I 78. Pronkbonen 41. Sav kooi 17—21. Witte kool 21. Waspeen 16—18 Prei A II 2540. Tomaten A 55, A II 41—44, C 43, C II 34, Uien 11—15. Prui men per kg Belle de Louvain grof 62. Reine Cl. d'Althan grof 8495, III 3065. Reine Victoria II 60. grof 93 101, III 49—64 Bramen p. doosje I 25 28. II 1628 Witte druiven 203 Blauwe druiven 136—160. Appelen James Grieve I m 85 45—48. m 80 43—49 m 75 50—55, m 70 53—56, m 65 50—51, II m 85 4546, m 80 41—47. m 75 4548 m 70 43—50, m 65 40—43, IID 33—35, III grof 40—44, III fijn 33—34. Cox' Orange Pippin I m 80 66, m 75 72, m 70 73, m 65 69, II m 80 65. m 75 61, m 70 62, m 65 57. Tydeman I m 80 70. m 75 72, m 70 73—74, m 65 6560, m 60 61— 65, III grof 45—56, III fijn 26—35. Peren: Clapp's Favourite I m 70 39—42, m 65 39—44, m 60 37—39, m 55 37, II D 25—26, III grof 24—32, III fijn 17—26, Triomphe de Vienne I m 80 73—76 m 75 71—77 m 70 75—83, II m 80 64—66, m 75 65—73, m 70 73. Konstanz 315 (—2) Rheinfelden 198 (—31 Ottenheim 243 2) Straatsburg 188 10 Maxau 366 6) Plochingen 105 1) Mannheim 190 (—5) Steinbach 126 (+21 Mainz 200 3> Bingen 124 (+2) Kaub 129 (+4i Trier 94 (—23) Koblenz 132 1 7) Keulen 78 (+8) Ruhrort 250 5) Lobith 845 (+1) Nijmegen 624 (—1) Arnhem 686 onv. Eefde IJssel 214 (—3) Deventer !22 Monsin 5458 (—2) Visé 4930 Borgharen 3869 (—36) Belfeld 1098 22— Grave beneden de sluis 499 onv. dag 29 en zondag 30 september te Vlissin-

de Stem | 1962 | | pagina 19