Grevelingendam zal in 1963 gesloten worden Per 1 oktober ook Indonesiërs Oostenrijk s coalitieregering staat voor een zware proef BENELUX-MARINEDACEN Vriend van de blinde, Beveiliging overwegen Deltawerken vorderen goed Opmerkelijke behandeling van hartpatiëritje Van een samenwerking is nooit sprake geweest.... Oesterbekken nog in studie BUISMAN Kannibalisme in O.-iNigerië Ambtenaren op N.-Guinea DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 DOET ER EEN SCHEPJE BOVENOP Uitgaven Verkeer en Waterstaat 308 MILJOEN VOOR WEGEN TUNNELS EN BRUGGEN Zuivere zuurstof in bloedbaan Conflict bij Boek van nu Irreële leuze van socialisten 75000 gulden vergokt Pittermann gaat alleen Oceanauten weer boven water Grote meerderheid voor Ben Bella Stravinski na 48 jaar terug in Rusland m Mllil!Ld ES ZOOS S.V. BEURS VAN AMSTERDAM Internationals licht verdeeld (Van onze parlementaire redactie) De werkzaamheden voor afsluiting' van Haringvliet en Volkerak blijven afgestemd op voltooiing in 1968. De Grevelingendam zal in 1963 worden gesloten. Met de eigenlijke afsluiting van het Brouwers- havensche gat zal in 1964 kunnen worden begonnen. De bedijking van het zuider-Sloe wordt dit jaar nog voltooid. Van belang zijn voorts de volgende bijzonderheden in deze toelichting: De haven bij de Schutsluis in de Haringvlietdam zal reeds gedeelte lijk in gebruik kunnen worden ge nomen ten behoeve van de vissers vaartuigen uit Goeree en Stellen dam. Bij de sluiting van de Grevelin gendam zal niet de gebruikelijke caissonmethode doch een geleide lijke sluiting worden toegepast. Dit wil zeggen dat met behulp van een over het sluitgat gespannen kabel baan de vooraf aangebrachte drem pel door een regelmatig voortgaan de steenstorting tot boven water zal worden opgehoogd. Het dijklichaam wordt daarna op normale wijze tegen en over deze steendam aangebracht. Deze metho de wordt in dit geval toegepast om ervaring op te doen teneinde te zij ner tijd bij de sluiting van de grote afdamminggn van het Brou- wershavensche gat en de Ooster- schelde over twee mogelijke werk wijzen te beschikken, die afhanke lijk van de omstandigheden voor toepassing in aanmerking kunnen komen. Dit globale overzicht over de ontwik keling van de Deltawerken geeft mi nister Korthals in zijn toelichting op de begroting voor Verkeer en Waterstaat voor 1963. (Advertentie) Koffie... gezelligheid. En BUISMAN doet er een schepje bovenop. Een schepje BUISMAN bovenop de koffie maakt de smaak nog rijker. Dat is een oude wijsheid, die veel jonge, gezellige huisvrouwen meekregen. Op een ontwerp voor de aanleg van een bekken voor proeven in zake de oestercultuur en verwate ring van mosselen wordt nog gestu deerd. De begroting vermeldt in verband met de Deltawerken o.m. de volgende uitga ven: afdamming Haringvliet 55 miljoen, afdamming Grevelingen 11 miljoen, af damming Volkerak 18 miljoen, afdam ming Brouwershavensche gat 2 miljoen (voltooiing werkhaven te ..Den Osse", vorming van depots voor zink. en stort materiaal!. voltooiing bedijking zui der-Sloe 0.1 miljoen, drie-eilandenplan 1.2 miljoen, bijdrage calamiteuze polders 0.5 miljoen bedijking Lauwerszee 16 mil- miljoen, havenwerken zuider-Sloe 4,5 miljoen. Voor werkzaamheden ten behoeve van de waterhuishouding is voor 1963 totaal 11.6 miljoen uitgetrokken. I HOE U UW KOFFIE OOK ZET MET BUISMAN SMAAKT ZE BETER! (OOK POEDERKOFFIE) (Van onze parlementaire redactie) De Nederlandse Spoorwegen zullen in 1963 circa 50 overwegen beveiligen met automatische halve overwegbomen. Bij 50 andere overwegen komen automa tische knipperlicht-installaties, waarvan 45 bij onbewaakte overwegen. Het aantal „ahob" en „aki" overgangen stijgt daar door tot resp. 250 en 400. Aldus de nieu we begroting voor Verkeer en Waterstaat. In 1963 zal een organisatie, genaamd „Eurocontrol" worden opgericht, die een grotere veiligheid voor het vliegen met zeer snelle vliegtuigen vooral in de hogere luchtlagen nastreeft. Als Ne derlands aandeel in de kosten voor de luchtverkeersbeveiliging ten behoeve van Eurocontrol is een bedrag van 445.000 uitgetrokken op de begroting van Verkeer en Waterstaat. In 1963 wordt begonnen met de bouw van een nieuw stationsgebouw op Schip hol. De bouw van een nieuwe verkeers toren zal worden aanbesteed. Het nieuwe weerschip „Cumulus" zal in 1963 in dienst worden gesteld. De werkzaamheden voor het herstel van de grote kademuur in de buiten haven te Vlissingen zullen in 1963 wor den voortgezet. Het Verbond voor Veilig Verkeer krijgt een subsidie van 700.000. De stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid krijgt een bijdrage van 100.000. (Van onze parlementaire redactie) Voor de aanleg, het onderhoud en de verbetering van wegen en oeververbindingen is voor 1963 308,5 miljoen beschikbaar de uitke ringen aan de provincies inbegre pen. Dit bedrag ligt 28 miljoen boven de begroting van dit jaar. De nieu we begroting van verkeer en wa terstaat vermeldt o.m. de volgende uitgaven: Voortzetting van de aanleg van weg 27 (E 37) gedeelte Gorinchem-Breda met de rondweg om Breda 3,5 miljoen. Baanverdubbeling van weg 55 Den BoschNijmegen gedeelte Rosmalen Heesch 2,5 miljoen. Omlegging om Boxtel van weg 64 (E 9) Den BoschEindhoven 1 miljoen. Omlegging weg 65 (E 9) om Den Bosch en aanleg van de traverse van deze weg door Vught 3 miljoen. Aanleg van het Brabantse deel van weg 67 (E 3)Belgische grensEindhoven- Venlo 3,5 miljoen. Bijdrage exploitatie veerdiensten Wester- schelde 4,2 miljoen. Aanleg weggedeelte VolkelZeeland van de provinciale weg Zeeland-Elzen dorp 0.6 miljoen. Rijksweg 17 MoerdijkRoosendaal 2 miljoen. Voor de vijf weken oude Amerikaanse Daniel Harrison, die met een ernstige hartafwijking ter wereld kwam, zodat hjj aanvankelijk ten dode was opge schreven, bestaat kans op herstel. Het hart van het kind deed het bloed wel normaal door het lichaam circu leren, maar zuurstof werd niet in de bloedbaan opgenomen, zodat het jongetje dreigde te sterven door gebrek aan zuurstof. Dinsdag, toen de crisis zijn hoogtepunt bereikte, besloot dr. Jack van Elk, die als hartspecialist verbonden is aan het „Lutheran General ziekenhuis" in Chi cago. de jongen met samengeperste zuur stof te behandelen volgens een systeem, dat tot dan toe nooit op een patiënt was toegepast. Bij deze behandeling, die in het proef stadium bijzonder bemoedigend bleek, wordt onder hoge druk zuivere zuurstof In het oostelijke deel van Nigerië heeft zich een geval van kannibalisme voorgedaan, zo is vrijdag bericht in de te Lagos verschijnende ..Daily Express" Uit een onderzoek naar de moord op drie Afrikanen was gebleken dat zij tijdens een gemeenschappelijke maaltijd waren opgegeten. Volgens het blad had de commissie van onderzoek, die was benoemd dooi de gouverneur van oostelijk Nigerië, sir Francis Ibiam, stukken mensen vlees gevonden op een tafel in een tiorp. in het bloed van de patiënt gebracht De baby werd in een stalen druk- kamer geplaatst waarbij zijn hartslag kon worden gecontroleerd door middel van een elektro-cardiograaf. Dr. van Elk verklaarde „dat de toe stand van de baby onmiddellijk ver beterde". In plaats van de blauwachtige teint, werd de normale huidskleur weer zichtbaar en de rusteloosheid van het patiëntje nam direct af. Na een verblijf in de drukkamer plaatste men het kind in een couveuse. Later volgde nog een korte behandeling in de drukkamer. Als Daniel deze kritieke periode door komt, zal op tweejarige leeftijd een operatie uitgevoerd kunnen worden, die de hartafwijking mogelijk geheel kan opheffen. Ofschoon het pas verschenen augustus nummer van „Het boek van Nu" dien aangaande niets vermeldt, heeft de uit geverij besloten dit maandblad voortaan in een andere vorm en onder een andere redactie te doen verschijnen. Naar van de zijde der redacteuren, Raymond Brulez, Pierre Dubois en Garmt Stuiveling wordt vernomen hebben dezen hieromtrent zon der verdere motivering en zonder be hoorlijk overleg hiervan bericht ontvan gen. Van „aftreden" aldus de genoemde redacteuren, gelijk het thans heet, is dus geen sprake, want tot op 25 juni, toen de redactie vergaderd heeft, was van een conflict niets bekend, integen deel er werden toen verschillende jon gere critici genoemd om de opengevallen plaats van dr. Ph. Ritter jr. in te nemen. Door het besluit van de uitgeverij, geno men in een periode, waarin de redac teuren met vakantie buitenslands waren, zien dezen zich voor een voldongen feit geplaatst, hetgeen het hun onmogelijk maakt nog belang te stellen in de voort zetting van het blad, dat trouwens, vol gens de wens van de uitgeverij, bestemd is minder literair-kritisch en meer alge meen te worden. Het maandblad zal on der redactie staan van mevrouw Peter Jaspers. Verschillende groepen militairen inI treffende groepen ontvangen in de Nederland hebben in de loop van de „sc/iool voor blindengeleidehonden" jaren gelden bijeengebracht om een nan de Middenweg in Amsterdam. Na- blindengeleidehond aan een blinde teltuurlijk was er een demonstratie voor schenken. In verband hiermee zijn de gasten, waaraan onze fotograaf deze gisteren contactmensen van die be-1 aardige opname overhield. Dadelijk na 1 oktober zullen In donesische ambtenarën de plaats mogen innemen van vertrokken Nederlanders. Dit is gisteren in Hollandia meegedeeld door het hoofd van de economische missie der Verenigde Naties, de Ameri kaan William McCaw. Mc Caw deelde dit mee op een pers conferentie, waarop hij een bewogen op roep deed op de Nederlandse ambtena ren om na 1 oktober voor de V.N. te blijven werken, al zou het maar voor enkele weken zijn. In deze weken zou den zij hun opvolgers kunnen inwerken en misschien zou het klimaat onder het V N.-bewind hun ook zo meevallen, dat zij hun verblijf zouden willen verlen gen, aldus Mc Caw. Op een vraag van een journalist of ook Indonesiërs in aanmerking komen om de op 1 oktober vrijkomende plaat sen in te nemen, antwoordde hij: „Ab soluut. Wij zullen het zelfs om financiële redenen toejuichen, omdat de kosten veel hoger zouden zijn. als er uit alle wind streken tijdelijk buitenlanders zouden moeten worden aangetrokken". Ontwikkelingsbrigade Generaal-majoor Achmad Jani. cje op perbevelhebber van het Indonesische le ger, heeft gisteren te Djakarta de „ont wikkelingsbrigade voor West-Irian" of ficieel geïnstalleerd. De brigade bestaat uit ambtenaren en technici, die Indonesië in de komende zes maanden, tijdens het bestuur van de V.N., naar Nieuw-Guinea hoopt te zen den. Dalend vertrouwen De hachelijke economische situatie en het algemeen gevoelde pessimisme in de handelsmogelijkheden heeft Mc Caw ge noopt een beroep op het publiek te doen zijn vertrouwen in de Nieuw-Guinea- gulden te herstellen. „Wie geen vertrouwen in de Nieuw Guineagulden heeft, hoeft 't ook niet te hebben in de dollar, de Zwitserse frank, het sterling of de Nederlandse gulden", zo verklaarde hij, „want de V.N. garan deert volledig de omwisselbaarheid van de Nieuw-Guineagulden. Het dalend vertrouwen in de Nieuw Guineagulden kwam het duidelijkst naar voren in een advertentie in het plaatse lijke blad, waarin gezegd wordt dat K.L.M. passage- en vrachtkosten slechts in Nederlandse munt of buitenlandse va luta betaalbaar zijn. iEigen buitenlandse dienst). De beide regeringspartijen van Oostenrijk, de Oostenrijkse Volks partij en de Socialistische Partij Oostenrijk hebben zich na lange discussies eindelijk kunnen verenigen op een besluit om op 18 no vember a.s. verkiezingen voor de Nationale Raad, oftewel het parle ment te houden. Feitelijk zou het zittende parlement nog tot mei van het volgende jaar, einde der vierjarige zittingsperiode hebben kunnen blijven. De huidige coalitie is echter uitgebrand, murw gewreven door de eindeloze tegenstellingen en bovendien moet in 1962 een nieuwe bondspresident gekozen worden en die verkiezing zou men toch maar liever niet in de atmosfeer van een felle parle mentsverkiezing doen plaatsvinden. Temeer niet omdat het bij een kalme beoordeling van de situatie niet onwaar schijnlijk is, dat de zittende president Scharf als onbestreden kandidaat her kozen zal worden. De socialist Scharf heeft de traditie van zijn voorgangers na de tweede wereldoorlog, als hij socia listen, voortgezet, cn is van partijman een echte „vader des vaderlands" ge worden. Normaal zou dus thans de verkiezings strijd in Oostenrijk moeten beginnen. Maar in feite gebeurt er niets anders, dan dat de eeuwige verkiezingsstrijd tus sen O.V.P. en P.P. wordt voortgezet. Want, al wérken beide partijen sinds het herstel van Oostenrijk samen in een coa litieregering, wat zij aan onderlinge te genstellingen en geschillen van dag tot De Heerlense politie heeft de bedriji leider van een grote onderneming op net gebied van elektrische en huishou delijke artikelen in Heerlen gearres teerd. De man heeft bekend in de loop van vier jaar een bedrag van f 75 000 verduisterd te hebben. Het is de 39lja- E5Ü £eh"wde A- D uit Heerlen, die het geld heeft verspeeld op een speelbank in oejgie. SCHaRF onbestreden kandidaat Gisterenmorgen zijn de Benelux- marinedagen in Amsterdam begonnen teen een Nederlands-Belgisch eska der ligplaats koos in het IJ. Op deze overzichtsfoto zien we Hr. Ms. kruiser De Ruyter aan de Shellsteiger, terwijl op de voorgrond een andere bodem koers zet naar een ligplaats aan de De Ruyterkade. dag uitvechten geeft aan die coalitie wel een heel eigen karakter. Men kan zelfs zeggen, dat coalitie alleen maar een hol woord is. Het is een naast elkaar plaat sen van een stel O.V.P.. en socialisti sche ministers, die niet zoals in een nor male democratie met het minister wor den ook hun partij-aanhankelijkheid op geven, maar die partijlid blijven. Het zijn dan bijzonder de socialisten, die hun ministeriële functies gebruiken, beter gezegd misbruiken, om hun partij-inzich ten en partijprogram te verwezenlijken. Waa rnemers, die het soms merkwaar dige gedraai van de socialistische vice- kanselier Pittermann en de socialisti sche minister van buitenlandse zaken Kreisky tegenover het probleem van aansluiting bij de E.E.G. van nabij vol gen, die zich Kreisky's pleidooien voor een groter entree voor de produkten van de Oostblokstaten op de westelijke markt herinneren, waarbij Kreisky voor ogen zweeft dat het neutrale Oostenrijk een bemiddelingsrol tussen oost en west -zou kunnen spelen; die verder de kwade 1 trouw hebben geconstateerd, waarmede i de socialisten officieel de strijd om het gaaf houden van de Schilling steunden, 1 in werkelijkheid in strijd met de afspra ken op de meest ongelegen ogenblikken looneisen stelden en steunden, die den ken aan het artsenconflict, aan de gang van zaken bij de genationaliseerde be drijven, menen dat de socialisten niet onder een gelukkig gesternte de strijd om de Nationale Raad ingaan. De socialisten hebben zich met een verkiezingsoproep tot de kiezers ge richt. Zij laten het na met een verkie zingsprogramma voor het voetlicht te treden. Ze stellen de strijd geraffineerd in het teken van het boze voornemen der O.V.P. om alleen te willen regeren. Wellicht spreekt hier het kwade geweten omdat ze het wel ernaar gemaakt heb ben zodat zelfs de lankmoedigste tegen stander eindelijk wel eens van "hen verlost zou willen worden. Maar niets is minder waar. De O.V.P. denkt er niet aan, zonder de socialisten, althans alleen te regeren. Het ware het beste middel om de dagen van Schutzbund en Heim- wehr op te roepen. En dus is het kwa lijke onzin, wanneer de socialistische oproep aan de kiezers vraagt: „de so cialisten zo sterk te maken, dat zonder en tegen hén niet meer geregeerd kan worden". Men kan het de O.V.P. niet kwalijk nemen, dat zij een duidelijke overwinning hoopt te bevechten opdat zij een dusdanig overwicht in een nieu we coalitieregering zal kunnen uitoefe nen, dat de socialistische streken van thans zich niet meer zullen herhalen. Sinds het einde van de oorlog hebben dé verkiezingen voor het parlement zich in Oostenrijk gekenmerkt door periodieke zwenkingen van winnaar naar verkiezer voor beide partijen. De wijzer zou dan nu weer iets ten voordele van de O.V.P. moeten uitslaan. Veel verschil zal het niet geven, daar de strijd voornamelijk gevoerd wordt onder de „randkiezers", die regelmatig heen en weer zwenken. Voor de verkiezingen hoopt vice-kan- selier Pittermann, die tevens het ressort der staatsindustrie leidt, nog voor een stunt te zorgen. Hij gaat een bezoek brengen aan de Sovjet-Unie in gezel schap van de directeur-generaal van de staatsindustrie. Het doel van de reis is de vastgelopen onderhandelingen over de levering van staalwerken door de Voest-bedrijven in Linz aan de Sovjet- Unie weer op gang te brengen. Tot heden zijn die onderhandelingen vastge lopen op het verzet van de (O.V.P.)-mi nister van handel, die de door de Rus sen aangeboden betalingswijze van 50 50 procent in deviezen en 50 procent in waren voor onvoldoende acht en min stens 75 procent deviezen eist. Zou men met 50 procent Russische wareninvóer genoegen nemen, dan zouden daarmee de bestaande, toch al niet zo gunstige handelsverdragen met de Sovjet-Unie volkomen gefrustreerd worden. En wat vangt Oostenrijk tenslotte met de Rus sische produkten aan. die de grote mas sa der kopers niet wil hebben Aanvankelijk zou Pittermann bonds kanselier Gorbach vergezeld hebben bij diens officiële bezoek aan de Sovjet- Unie, maar hij zag daarvan af, omdat zo gaf hij voor het niet mogelijk was, dat de vice-bondskanselier tegelijk met de bondskanselier afwezig zou zijn. Alsof dat de eerste keer zou zjjn. Het publiek echter heeft zeer wel begrepen, waar de schoen wringt. Pittermann heeft bü ztfn besprekingen met de rege ring der Sovjet-Unie geen pottenkijkers nodig, noch iemand die hem op de vin gers zou kunnen tikken. Bovendien kent men de specifieke geldingsdrang van Pittermann nu onderhand wel. Hij vindt zichzelf veel te belangrijk om achter de bondskanselier aan te moeten komen. En daarom gaat Pittermann alleen. En dat vinden nu ook weer velen verdacht. Zo maalt de politieke molen verder. We zullen op 18 november met belang stelling de resultaten afwachten. De twee Franse oceanauten, Claude Wesly en Albert Falco, zijn gisteren weer boven water gekomen na een week door gebracht te hebben op de bodem van de zee voor de kust bij Marseille, om de stelling te bewijzen, dat een mens onder water, in een stalen cilinder, lange tijd in leven kan blijven en kan werken. De beide mannen, die zeven dagen en nachten doorbrachten op 10 meter diep te, in en rond hun 7 meter lange cilin der „Diogenes", zijn aan boord gehesen van de „Calypso', 'een vaartuig dat voor oceanografisch onderzoek is uitgerust. Zij ademden een uur voor hun terug keer naar het leven boven de zeespiegel een mengsel in van 80 procept zuurstof en 20 procent gemengde gassen, dit ter vermijding van mogelijke duikerziekte. Wesly en Falco zuilen gedurende 48 uur onder controle blijven bij dr. Xavier Fructus, de arts die aan Cousteau's ocea nografisch centrum verbonden is. Uit de verkiezingsuitslagen, die lang zaam uit de verschillende delen van Al- gerië worden ontvangen, blijkt dat het Algerijnse volk zich eergisteren duidelijk heeft uitgesproken ten gunste van de door Ahmed Ben Bella voor het parle ment gekozen kandidaten. Naar schat ting 95 procent van de kiezers heeft de lijst van het Algerijnse bevrijdingsfront goedgekeurd. Uit de voorlopige gegevens was op te maken, dat ongeveer 85 procent van de 1.500.000 Algerijnse kiezers had gestemd. Algerië's sterke man heeft echter an dere. minder aangename dingen aan het hoofd. Want terwijl het Algerijnse volk zich eergisteren naar de stembus begaf, werd zoals gisteren reeds gemeld een Belgisch echtpaar vermoord en voorts werden nog andere Europeanen ontvoerd. Bericht werd, dat het tot bot singen kwam tussen kiezers en guerrilla strijders van de vierde Willaya (militai re zone), die vijandig staat tegenover Ben Bella. De 80-jarige componist en dirigent Igor Stravinsky is gisteren voor het eerst in 48 jaar tijds teruggekeerd in zijn geboorteland Rusland. Stravinski, die in het kader van een culturele uitwisseling tussen Rusland en de V.S., enige van zijn werken zal di rigeren te Moskou en in Leningrad, zei bij aankomst op het vliegveld Sjeremet- jeVo van Moskou, waar hij door een menigte bewonderaars en verslaggevers werd verwelkomd: „Het is mij een groot genoegen in Moskou te zijn, in mijn ge boorteland Rusland". Stravinsky wachtte een aangename verrassing. Hij werd begroet door een nicht, die hij nog nooit had ontmoet, mejuffrouw Ksenia Stravinski, een ar- chitecte uit Leningrad. Ook ter begroe ting aanwezig was de president van de unie van Russische componisten, Tikhon Khreiinikov. (Advertentie) De Bank voor Brabant EFFECTEN - COUPONS Het Damrak heeft deze beursweek af gesloten met een lichtverdeelde stem- mihg voor de internationale waarden. Bepaald tegenvallend was de openings- prijs voor aandelen Kon. Olie op f 146.50, tegen f 146.10 als slotprijs van de voor gaande dag. Eergisteren, nabeurs, liep de prijs van genoemde aandelen op van f 146 tot f 148.30 toen het hogere interim dividend over 1962 van f2.60 (v.j. f2.25) door het concern bekend werd gemaakt. Gistermorgen werd nog f 147.30 voor de stukken betaald. Het buitenland had belangstelling voor de olie-aandelen op genoemd tegenvallende niveau. De han del in deze hoek was zeer kalm, mede in verband met het naderende week einde. Ook in de overige hoeken van de hoofdfondsen viel weinig te beleven Philips op f 146.70 min f 1.40. Later op de middag werd f147 voor de Philips- aandelen betaald. Unilever kon zich op het voorgaande slotniveau handhaven. Aandelen AKU lagen goed in de markt. De koers steeg van 365 tot 3661'2. De rayon-aandelen ondervonden goede steun van de hogere nettowinst in de eerste 36 weken van 1962 van de Amerikaanse dochter de American Enka. De netto winst komt neer op 4.40 dollar per aan deel, tegen 2.38 dollar over dezelfde periode van 1961. Hoogovens circa drie punten lager op 543. Vergeleken met de slotkoers van de vorige beursweek bleven de AKU-aan- delen deze beursweek praktisch onver anderd. Hoogovens daalden ruim tien punten. Philips f3.40 lager, daarentegen boekten Unilevers circa f5.50 en Kon. Olie circa twee gulden koerswinst ,„D,? teleurstellende slotkoersen van Wall Street, alsmede de onzekere inter nationale politiek dri op het Damrak. Ned. '59 414 Ned. '61 41/4 Ned. '47 3i/2 Ned. grootboek 1946 AKU Hoogovens Philips Unilever Kon. Olie HAL Scheepvaartunie Amst. Bank Ned. Handelmij. Lucas Bols Brie Hoefijzers Mach. Breda Zeeuwse confectie Bijenkorf Simons Emb.f. en houth. Van Gelders papier Heineken Hero Conserven Holl. Beton Mij. Kon. Zout Nijverdal - Ten Cate De Schelde Scholten Foxhol Thomassen en Drijver Van Vlissingen Katoen Vredestein Zwanenberg Organon NABEURSKOERSEN Telefonisch avonrlverkeer AKU Kon. Olie 143.00—146.00; Phi lips 144.00 gb—146.00; Unileve-r 133.00 gb 135.30; Hoogovens de stemming 20-9 21-9 100 a 10014 1001 '8 10014 91 9114 92*2 92 A 364'2 36714 546 546 148.15 146.90 135.95 135.80 146.10 146.55 117% 1161/4 125'2 123 381 386 356'j 357 845 844 402 402 233 234 835 825 131 140 295 291 474% 474 325 387 388 712 709 239'2 238 230 732 735 684 68314 332' 2 333 359 361 900 89914

de Stem | 1962 | | pagina 15