ook aan Floyd Patterson-Sonny Liston in liet gevecht van het jaar ■"proef rit Zeehengelaars dag kan de Breda-TiIburg hoogtepunt van tweede competitiedag op! Elke komen Reeds 33 landen gaan naar Gemenebestspelen GEGEVENS maak met de Zeeland N.V. IN DE BAAN VAN EEN SCHOT 16 ensten In Zeeland nadering Dbiel 90 en 190 D Titelhouder vreest dodelijke rechtse SHOW-BUSINESS Successen Gangsters Kaakbreker Een ferm tikje Den Bosch-EMHC bij de dames Geen hengel-latijn Verklaring Geschenk Loon Weigering Begeleider Advertentie 17 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 17 eigenaar tot een slaaf ïgen wordt", wordt het geval aan- ingenieur bij een ko- in Koebitsjev wiens hem „geheel in beslag sen voor wie privé- elangrijkste drijfveer laar de meeste Russen gemaakt van de hen sht van het bezit"., mt echter de moeite edigen tegen wat het ke laster" die beweert, isten alle soorten van illen afschaffen. ?aar, het kenmerk van is niet de afschaffing »m naar de liquidatie met in plaats daarvoor izit" lorspelt een tijd waarin Sovjet-Unie zal kun- over alle goede dingen ezelfde grote mate als restaurants verkrijg- d goederen die burgers unisme zullen bezitten, blad, zal zijn „natuur- l hebben, zoals de „na- en het geweten over- en voorkomen". 1962, wordt op de nstregeling ingevoerd, ling zyn tegen betaling op het Directiekantoor, gen en bij de Agenten n afvaart. De brede watering van een tag l oktober 1962, des urszaal van hotel „De cgraaf voornoemd, J. DEKKER. iers wordt meegedeeld, ind vanaf heden in de ;eregeld vervoer te ac- iTERIAAL 6 t/m 30 ton; kippers voor extra zwaar ver wagens speciaal inge- ;orgen wij Uw transpor- ITERNATIONAAL. nadere gegevens ver- )ES - TEL. 01100—6543 De administrateur, J. Pt'auth. (Van onze speciale verslaggever) Het touwtrekken rond de „wed strijd van de eeuw" duurde jaren, maar dinsdag 25 september is het zover. Dan komt de Amerikaan Floyd Patterson in het Comiskey- park te Chicago in de ring tegen Sonny Liston, met als inzet de we reldtitel in het zwaargewicht. Lis ton wordt als enige ware kandidaat beschouwd, die in staat is Patter son van de troon te stoten. Nie mand zal ontkennen dat hij zijn kans niet heeft verdiend, al zijn veel Amerikanen afkerig van een wereldkampioen die een straflijst heeft. Liston krijgt 12 pet van de re cette, welke op een miljoen dollar wordt geschat; met radio-, tv- en filmrechten rekent men op een brutorecette van rond de acht mil joen dollar, waarvan ook beide boksers een graantje meepikken. De promotors nemen genoegen met 85 pet. Patterson ontvangt meer dan een miljoen dollar, welk be drag in achttien jaarlijkse termij nen wordt uitbetaald. Een en an der om hem van een te grote be langstelling van de fiscus te red den. Ook in het verleden kende men de „wedstrijd van de eeuwIn de twintiger jaren bracht Tex Richard, een handige knaap uit de show-business, de grimmige Jack Dempsey tegenover George Car- pentier. Dempsey werd voorgesteld als „de drukker" omdat hij in de eerste wereldoorlog niet als soldaat had ge diend. Natuurlijk wilde iedereen zien hoe de dappere militair en onderscheiden Franse officier GeorgL Carpentier ,,de drukker" zou afstraffen. De menigte stroomde toe. Meer dan 80.000 toeschouwers zorgden op 2 juli 1921 te Yersey City voor een recette van 1.789.238 dollar. In de vierde ronde ging de Franse held k.o. Hij had zijn vuisten kapot gebeukt op Dempsey's ijzeren kin. "We vertellen iets van dit gevecht, omdat het merkwaardige overeenkomsten ver toont met de komende strijd in Chicago. Ook nu is er sprake van een recette van meer dan een miljoen en ook nu staat er een kwajongen tegenover een ridder. Listons's straflijst is goed gevuld: 19 arrestaties wegens aanklachten, uiteen lopend van beroving en mishandeling tot belediging van een politieman in functie Als vechter voor een gangsterbende oe fende hy een ware terreur uit. Hy werd twee keer veroordeeld en weet nog goed hoe de cellen van de staatsgevangenis van Jefferson er uitzien. De booswicht draagt echter en dit is het enige verschil niet de kroon. In 1921 liepen de supporters van Carpentier snel over naar het kamp van Dempsey en ook nu zal men in Chicago voor het nodige enthousiasme zorgen als de reus achtige vuist van de „woeste maaier der zwaargewichten" titelhouder Patterson m horizontale stand brengt. Alleen daarvoor stroomt de massa toe. Charles „Sonny" Liston werd op 8 mei 1932 in Pine Bluff (Arkansas) geboren. Zijn jeugd liep niet over rozen. Het 's in Little Rock dat hij zijn teenager jaren doorbracht. Tussen vader en moeder bo terde het niet en laatstgenoemde week uit naar St. Louis met een gedeelte van haar kinderen. Sonny's vader hertrouwde en uit zijn twee huwelijken sproten min stens 24 Listons. Sonny was een der vele verwaarloosde kinderen, verwilderde totaal en kwam via een vechtpartij in een herberg in een verbeteringsgesticht. Een gestichtsgees- telijke, pater Stevens, trok zich het lot van het reuzejoch aan, zorgde dat hij regelmatig kon gaan werken en leidde hem de amateurbokssport binnen. Dank zij handen als kolenschoppen kwam Lis ton als ovenwinnaar uit de in Amerika populaire Golden Gloves-competitie. fn 1953 werd hij professional. Tot en met 1958 won hij al zijn weasrijden, behalve een. Dat was tegen Marty Marshall en in dit gevecht brak hij zijn kaak. Gezien zijn veroordelingen hadden vooraanstaande promotors en managers het niet aangedurfd hem voor de volle honderd procent in de schijnwerpers te zetten en het was al 1959 toen promotor Dundee meende, dat het nu wel gedaan was met het gewicht der zonden.. In Miami bracht hij Liston in de ring te gen De John, die in de zesde ronde k.o. ging. Listons „handjes" hielpen in net voorjaar 1960 Howard King en Williams naar het canvas en daarna moest Harris er na enkele seconden aan geloven. Kort daarna versloeg hij nummer drie der zwaargewichten Zo Folley door k.o. in de derde ronde. Een overwinning op Ho ward King in 1961 betekende zijn 32e overwinning. Als slachtoffer van de zelf verzekerde 30-jarige, hoekige neger vie len o.a. Roy Harris, Cleveland Williams, Eddie Machen en Nino Valdez. Zijn 33e zege boekte hij op de Duitse ex-kampioen Albert Westphal, die een bijzonder onplezierige herinnering aan zijn Amerikaanse trip heeft overgehou den. In Philadelphia stond hij slechts kort tegenover Liston in de ring, want Sonny's rechtse bracht hem al na enkele minuten buiten westen. Liston is nu 28 jaar. Stijlboksen js niet zijn sterkste zijde. Hij vecht. Voor elke tegenstander betekent hij 95 kilo beukend geweld, verpakt in bundels machtige spieren. Hij wordt getraind door Willie Reddish, een der beste oe- fenmeesters van Amerika. Zijn handen kunnen niet in normale bokshandschoenen en moeten op maat gemaakt worden. Raadsman Mort Wilkin vertelt, dat Lis tons contracten met ringgangsters als Blinkey Palermo en Frankie Garbo tot het verleden behoren. Tegenover Liston staat het nette „jon getje" Floyd Patterson, Olympisch kam pioen 1952 middengewicht. Hij volbracht in zijn loopbaan, wat nog niemand is ge lukt, namelijk het heroveren van een we reldtitel in de zwaargewichtklasse. De wet van „They never come back" oe- heerste deze klasse gedurende zeventig jaren. Slechts één had de kans en de capaciteiten maar benutte ze niet: Max Schmeling. Toen deze in 1936 de bruine „Bomber" Joe Louis k.o. sloeg, stond het voor insiders vast dat Max de destijds rege rende James Braddock zou onttronen. Maar Braddock drukte zich, verkocht zijn titel aan Louis en Schmeling verloor de revanche tegen Joe Louis. Na 200 ge vechten trok laatstgenoemde zich in 1949 vrijwillig terug. In 1950 deed hij nog een poging om terug te komen, maar verloor van Ezzard Charles. Is Patterson een groot bokser? Hij sloeg Archie Moore k.o. en werd wereld kampioen toen door Marciano's terugtre den de titel vacant was geworden. Hij versloeg de analfabeet Tommy Hurri cane Jackson, de amateur Rademacher, de zeer matige Engelsman Bryan London, de te hoog aangeslagen boksers Roy Harris en Tom McNeeley en ging daar bij al te gevaarlijke lieden handig uit de weg, met uitzondering van de Zweed Ingemar Johansson. FLOYD PATTERSON angstaanjagend In juni 1959 ging Patterson zeven maal neer voordat scheidsrechter Goldstein de ongelijke strijd staakte; de Zweed Jo hansson was wereldkampioen. Een jaar later won Patterson zijn titel terug. Een verschrikkelijke linkse in de vijfde ronde velde de blonde Zweed. In december 1961 behield de Amerikaan in een verrassend gevecht de wereldtitel door McNeeley k.o. te slaan. Het was McNeeley's eerste nederlaag als prof; voor Patterson be tekende het de 38e overwinning. Patterson Liston Geb. datum 4 jan. *35 183 cm 87,5 kg 182 cm 105 cm 80 cm Lengte Gewicht Reikwijdte Borstomvang Taille Omv. bovenarm 32 cm Omvang hals 42 cm Handlengte 17 cm Omvang vuist 32 cm Aantal gevechten 40 Gew. gevechten 38 8 mei '32 185 cm 91,5 kg 188 cm 116 cm 92 cm 38 cm 50 cm 20 cm 39 cm 34 33 Zelden had een titelgevecht zo'n dra matisch verloop als in de derde ontmoe ting Patterson-Johansson in maart 1961. In de Convention Hall van Miami Beach joeg de Zweed met zijn angstaanjagende rechtse Patterson twee maal naar het canvas. Doch in de zesde ronde ging Johansson door een serie formidabele linkse en rechtse hoeken knock out. Een opvolger van het blanke ras is er niet en er staan nu twee kleurlingen te genover elkaar. Patterson krijgt nu de sterkste tegenstander die hij ooit heft ge had. James Braddock, de man die in de dertiger jaren Max Bear onttroonde, zegt: „Patterson blijft in bezit van de titel. Hij heeft de beste vuisten en de snelste benen die ooit een wereldkampioen be zat. „Insiders menen, dat de wedstrijd vlug bekeken zal zijn als het Liston gelukt Patterson in een hoek te drijven. Als de „kaakbreker" er dan zijn vuisten tegenaan kan zetten en de wereldkam pioen goed raakt, kunnen de lichten <ji het Comiskeypark snel gedoofd worden. (Advertentie) moo (Van onze hengelmedewerker) Eind september, begin oktober komt de bot „op de kust". Enkele koude nachten (geen strenge vorst) en de vette botten zijn ervan Tho- len tot in Westkapelle toe. In Zou- telande, Westkapelle en andere stranddorpen houden de inheemse zeehengelaars er zelfs enkele snip perdagen voor over. Zo wil het de natuur, waarvan ook de zeehenge laar afhankelijk is. Wie de ko mende dagen vanuit Dintelsas het water op wil, doet er goed aan re kening te houden met de spiering, die al volop in de haven zit. Aan de overkant van Kramer en langs het Zijpe liggen echter ook prach tige stekken. Probeer, het maar eens aan het kleine geultje, dat links van de pont van het Zijpe op de Brabantse wal ligt. Met afgaand water is er best te vissen. En ook als het water twee uur „aan het komen" is, blijkt het hier goed vis sen. Wie het wat verder wil zoeken, moet beslist de strandjes tussen de paal hoofden van Zoutelande tot Westkapelle nemen. De steile strandjes by de hoge duinen, midden tussen deze thans ver laten badplaatsen. Begin oktober is de bot er zeker, soms op enkele tientallen meters van het strand. Vooral bij een zuid-wester-briesje en dik water klap pert de werphengel-top alsof deze kos telijke platvis liever in de braadpan spartelt, dan in het zilte nat. (Van onze hockeymedewerker) Aangezien de eindresultaten, behaald bjj de competitie-opening, niet altyd een juiste weerspiegeling van de krachts verhoudingen geven, zijn we benieuwd naar de verrichtingen van vele clubs op de tweede wedstrijddag, waarop een zeer groot aantal wedstrijden gespeeld zullen worden. Natuurlijk zal een aan tal clubs zyn verworven eerste succes voortzetten, maar voor die clubs, wier competitie-inzet niet al te best was, is thans een mogelijkheid om dit verlies weer enigszins te kunnen goed maken. HEREN le klasse Of de grote zege van E.M. H.C. behaald op Keef Fit inder daad geen „uit schieter" is ge weest. zal deze ploeg nu waar moeten maken in de plaatse lijke derby te gen l.T.C.C. Eveneens zal kunnen blijken of Tilburg, door het gemis van Th. van Vroonhoven, aan kracht is Ingeboet, want de bruin- broeken gaan op bezoek bij Breda, wiens start bepaalde perspectieven opende. Deze wedstrijd blijft altijd een der hoogtepunten van ieder seizoen en ook thans verwachten wij een fraai duel, waarvan de blauwen als fovoriet starten. M.O.P. wil in deze competitie hoge ogen gooien en zal daarom zijn bezoek aan M.E.P. met een goed resultaat willen afsluiten. Dat Venlo te Oss in de ont moeting tegen Keep-Fit voor onaange name verrassingen zal komen te staan, lijkt ons twijfelachtig. Promotieklasse A. Was de compe titie-inzet voor Push I vrij gemakkelijk, ditmaal komen de groen-witten in Eind hoven tegen de club van die naam voor een lastiger opgaaf te staan, hetgeen echter niet de zege in de weg behoeft te staan. Voor M.O.P III ligt de kans, door een zege op het bezoekende Geel-Zwart, met het reeds bestaande verlies te com penseren. H.T.C.C. II lijkt ons sterk ge noeg om op eigen bodem van H.U.A.C. te winnen. Hopbel's toekomst lijkt ons weinig rooskleuring, want van het be zoek van 's-Hertogenbosch zal de Schijn- delse ploeg geen plezier beleven. Promotieklasse B. De competitie- inzet door Zwart-Wit was. ondanks de vele invallers Hoopgevend en t lijkt ons daarom niet uitgesloten, dat de Zwart wittere in eigen omgeving over H.M.H.C. zullen zegevieren. Push II zal wel om zettingen in het elftal aangebracht heb ben doch op een succesvol eindresultaat bij het bezoek aan Eindhoven I zal het niet behoeven te rekenen. M.O.P. II kan het bezoekende Forward één winstpunt afhandig maken en Rapi dity zal op eigen bodem Breda II een kleine nederlaag toebrengen. DAMES le klasse De competitie-inzet door de beide Bredase vertegenwoordigsters Push en Breda was niet erg bemoedigend. Beide ploegen traden toen met invalsters aan. Maar zondag a.s. zullen zij in hun sterkste formatie kunnen uitkomen. Dit houdt in, dat Push op haar veld op het sportpark „Ginneken" zeker niet kans loos is in het duel met Were Di en ook Breda, dat op het hoofdveld van het hockeycomplex tegen Oronje-Zwart. speelt, goede kans van slagen heeft. Forward krijgt bezoek van de enthou siaste M.O.P.-ploeg en zal alle zeilen moeten bijzetten om deze klip te kunnen omzeilen. In Brabant's hoofdstad vindt het top-duel tussen 's-Hertogenboscl* en E.M.H.C. plaats. De betere techniek van de Eindhovense ploeg zal het daarbij moeten opnemen tegen de grote dosis enthousiasme der Bossche speelsters. Wat een puntenverdeling in het vooruitzicht stelt. Het overige programma luidt: HEREN 2e klasse A Push 3—Weri Di (2), Forward II— Zwart-Wit 2 (3), Liberty—Tilburg 2 (1), Warande—Middelburg (1). Qft lrloccp Weri Di 2—Push 4 (3), DES—Tempo (3), Rapide—Breda 3 (2), Zwart-Wit 3— Pelikaan (1). 3e klasse B OirschotZwart Wit 4 (1), MOP 5 MEP 2 (2), Tilburg 3—Breda 4 (2), Waalwijk'sBosch 3 (1), 4e klasse A. Push 5—Cadetten (1), Tempo 2—For ward 4 (1), Breda 5—Tilburg 6 (1), Tilburg 4—Middelburg 2 (1). 4e klasse B. Were Di 3's-Bosch 6 (1), DES 2 Forward 3 (1), Tilburg 5—Liberty 2 (2), Waalwijk 2Warande 2 (3). DAMES Promotieklasse A. Push 2—Were Di 2 (1), MEP—DES (3), Breda 2—Tilburg (1), HTCC—Waal wijk (1). Op IrllGGP A Were DI 3—HOCO (2),' MOP 2—For ward 2 (1), Tilburg 2—Liberty (3), Waalwijk 2Pelikaan (1). Push 3—PushC5kabDES 2—Tempo (31, Rapide—Breda 3 (3), Warande—Middel burg (3). 3e klasse B Keep-Fit 2—Push 4, (3), Forward 3— MOP 4 (3), Liberty 2—Tilburg 3 (1), 's-Bosch 3-EMHC 4 (1). De bot is de meest algemene platvis van de zee. Voor de West-Brabantse- en Zeeuwse zeehengelaars is het de vis, die de meeste leefnetten vult. Zelfs een be ginneling kan bot vangen. Hij kan er het zeehengelen op leren. Hij kan op het driftige beetje, dat de werphengeltop re gistreert het juiste gevoel in zijn vinger toppen ontwikkelen om vast te slaan. Om de haak even te zetten, zoals de vak man zegt. Neem als het „effe kan" twee hengels mee. Dat geeft u de kans de vis te „zoeken". Want de bot kan veraf zit ten op 60 tot 100 meter van het strand. Maar de bot kan ook vlak voor uw voe ten azen op slechts enkele tientallen meters van het strand. Wie de komende weken de najaarsbot belaagt, doet er dus goed aan een hengel ver, en een hengel dichtbij te gooien. En blijf met het aas, dat het verste weg ligt, niet passief vissen. Blijf niet wachten tot de platvis op zoek naar voedsel langs uw beaasde haken zwemt. Ga een beetje trawlen. Vis actief! Verplaats het aas door lichte rukjes aan de molen te geven en langzaam in te draaien. Het wekt de achterdocht en de roofzucht van de bot op. Dan plotseling, terwijl u langzaam indraait; even plaats rust voor het aas maakt en weer verder draait, is het zover! U heeft het gevoel, dat uw haken ergens vasthaken. Maar dat is de bot, die op het aas gesprongen is. Geef even een ferm tikje met de hengel om de haak te zetten. En in 9 van de 10 geval len is het een flinke bot. Zo'n half pon der, die een hele braadpan vult. Er zijn zelfs ervaren zeevissers, die het in de herfst op de diepe strandjes wel eens met een flinke roodgekleurde spinner proberen. Ook daarop doet de bot het wel eens. Maar er zijn vele tientallen worpen nodig om een bot aan de kieuwen te komen. En dat is wat vermoeiend, voor wie geen geoefend werper is. Het is de komende weken heus niet alleen bot, die de aandacht op de West- Brabantse stromen en Zeeuwse stranden vraagt. Tot eind september en zelfs half oktober is er bij dit weertype nog steeds tong tc vangen. Vooral van Zoutelande tot Westkapelle en tussen de paalhoof den van Westkapelle tot Domburg. In het diep van de geul is ook conger (zeepa ling) en gewone paling te vangen. Voor al in de nachtvisserij bij opkomend water De beste vangsten worden in de don kere nachten gemaakt. Zodra de maan boven de duinen komt is het vaak ge daan. Laagwater tegen het vallen van de avond is ideaal. De zeehengelaar moet bedenken, dat het water in de Zeeuwse stromen en voor de kust nog steeds 15 tot 16 graden is. Eind mei is het zeewater vaak nog aanmerkelijk kouder. Bij open weer is er op Kamperland op Noord- Beveland en bij Oostkapelle of de laatste paalhoofden van Domburg zelfs nog zeebaars te vangen. Die moet u overdag aan het baksteen dikke zilveren lijf zien te komen. In het felst van de stroom voor de strekdammen. Al bij al is er dus de komende weken volop sport op het zoute water te bele ven. Er komt na de bot ook beslist meer schar op de kust, die de laatste jaren wat verstek heeft laten gaan. Tussen Vlissingen en Koudekerke, maar ook bij Rittem liggen enkele mooie schar-stek- ken. De mooiste schar van Zeeland wordt echter bij Burgsluis, Renesse, Haamstede en Scharendijk gevangen. Liefst op de diepere plekken voor de piertjes of van de dijk af. Wie met zijn zeehengels nog even van de na-zomer wil profiteren met enkele warme septemberdagen, doet er goed aan, snel te profiteren. Het gaat de komende drie weken „aflopen" met de tong, paling, conger en zeebaars. Er komt bot, die trouwens het gehele jaar gevangen wordt voor terug. Er komt op enkele goede stekken schar en gul. Maar juist in die overgangstijd tegen eind september en begin oktober is het vaak mogelijk „van twee walletjes" vis te eten. Er zijn dan nog vangsten in de zomer-collectie en al vroege vangsten in de winter-sortering mogelyk. Als de bot op de Zeeuwse strandjes het echt goed gaat doen, krijgt u in deze krant een waarschuwing. De bot is op de kust! En dan moet u beslist uw hengels pakken en niet langer wach ten. Pluk de goeie visdagen. Dan haalt u een frisse neus en vergeet de dagelijkse zorgen. Wie vist, weet van geen mana ger-ziekte. Hij heeft geen zenuwarts no dig. U moet alleen een paar mooie zee hengelstokken hebben. Over het materiaal is een volle pagina te schrijven. Daar gaat het dus volgen de keer over. De lange holglas-stokken, die worpen van 80 tot 130 meter mogelijk maken. Afstanden, die tegen de wereld records van de beste casters van Neder land aan liggen. Dat is geen hengel-la tijn, maar de laatste ontwikkeling in zeehengels en zeemolens, die uw kans op succes in hoge mete bepalen. Perth heeft in vier jaar klaar gespeeld men wat weinigen voor mogelyk hielden: in deze relatief kleine hoofdstad van West- Australië is met vele, zeer vele man uren en rond 25 miljoen gulden een sportcomplex gebouwd voor de komende „Gemenebestspelen", waarvoor het Olympisch Comité beslist niet de neus zou optrekken. Wanneer de spelen dit jaar op 22 novem ber worden geopend door Prins Philip zul len velen van de 400.000 inwoners van Perth op de tribunes zitten van het grote stadion, trots als pau wen dat hun stad de ze eer te beurt is ge vallen. Perth heeft prak tisch aan alles ge dacht. De afgevaar digden van 33 landen en de verwachte 25.000 buitenlandse bezoekers zullen be merken dat de automobielclub heeft gezorgd voor een verplichte maximum snelheid. Na zonsondergang bedraagt deze 70 km per uur. Dit om te voorko- dat botsingen ontstaan tussen auto's enkangoeroes of ander wild. 14 Eenheden van de zeestrijdkrachten van „Gemenebestlanden" zullen voor de spelen naar Perth komen. Nu reeds is voor meer dan 1.750.000 gulden aan kaarten verkocht. Perth heeft met hulp van de federale regering en het bestuur van West- Australië een stadion gebouwd dat aan 50.000 toeschouwers plaats biedt, een ultra-modern zwemstadion en een dorp voor de deelnemende ploegen. Dit laat ste stelt 150 bakstenen woningen die van alle comfort zijn voorzien. Daarnaast beschikt Perth over een oefenbaan, boks- hal, wielerstadion, bowlingsbaan, voet balstadion, tennisbanen en golflinks. De wielerbaan is volgens deskundigen de beste van Australië. De bevolking van Perth vindt één ding echter bijzonder jammer. Herb El liott, zelf een Perthenaar en voormalig wereldrecordhouder op de mijl heeft zich uit de wedstrijdsport teruggetrokken en zal dus niet op de spelen uitkomen. Zijn opvolger op de wereldranglijst Peter Snell, houder van de records op de mijl, 880 meter en 800 meter, komt wel. Daarom heeft Nieuw-Zeeland zo een geweldige belangstelling voor de geme nebestspelen van 1962. De Genuese voetballiefhebbers wa ren enkele maanden geleden zeer verheugd. Het plaatselijke team im mers promoveerde van de tweede naar de eerste klasse. Sinds 1893 had FC Genua niet meer in de hoog ste voetbalafdeling van het land ge speeld. Er was dus alle reden om een extra fles chianti te ontkur ken. Vanzelfsprekend keken de sup porters met grote belangstelling uit naar het nieuwe voetbalseizoen- Te gen dat dit moest beginnen werden zy van dag tot dag meer ongerust. Het bestuur deed geen enkele me dedeling omtrent aankopen van spe lers. De supporters oordeelden, dat het nodig was nieuwe spelers te ko pen. Zo niet dan zou het verblijf in de hoogste afdeling van slechts zeer korte duur zyn. Omdat de supporters ongeruster en ongeruster werden voelde het bestuur zich genood zaakt een algemene vergadering te beleggen. Met honderden trokken de fans naar het clubhuis. Daar luisterden zy naar een verklaring van de clubvoorzitter. Hy zei: ,,Het kampioenschap van het vorige sei zoen heeft ons zoveel geld gekost, dat wy in gebreke moeten blijven voor wat de aankoop van spelers be treft." De supporters hielden daarop wyse- lijk hun mond! DE TERREINRH VOOR MOTOREN IS EEN NEDERLANDSE UITVINDING .ONTSTAAN IN 1925 UIT EEN VERBOD TOT BET HOUDEN VAN EEN M0T0RWEDSTRUD HET H00G6IE BEDRAG.OOIT MN EEN BOKS. SCHEIDSRECHTER UITBETAALD,I $2500 .TENNIS IS IN AUSTRALIË, P0PUIA1R .OP ELKE 10 AUSTRALlI SPEELT ER 1 DIT SPEL Een Poolse journalist heeft zeer uitvoerig het leven beschreven van de thans 36-jaar oude bokser Laslo Papp. De journalist is niet over een nacht ijs gegaan. Door gebruik te maken van alle moge lijke relaties heeft hij achterhaald dat Laslo in zijn bokscarrière ruim 700.000 heeft verdiend. Papp werd rijk door zeven uur, drie minuten en zeven seconden in de ring te staan", zei de jour nalist. CLAUDE PIQUEMAL Er stonden op het vliegveld van Parijs heel wat journalisten te wachten op de komst van Claude Piquemal: de man, die zich in Belgrado de snelste toonde op de honderd meter. De fotojournalis ten wilden graag kiekjes nemen en zij verzochten Claude om zijn gouden medaille uit zijn valies te halen. Dat was immers het plaat je. Piquemal aarzelde echter. Uit eindelijk dook hij toch in zijn va lies en haalde daaruit een gou den collier tevoorschijn. Dat hing hij snel om de hals van zijn groot- moederdie eveneens ter plaatse was. „Een nieuw wereldrecord", lachten de journalisten. Raoul Ruiz is een speler van een voetbalclubje in Santander. Hij en niemand anders hield dat voetbal clubje in de afgelopen maanden over eind. Omdat er echter een tijd is van komen en gaan nam Raoul drie weken geleden afscheid van zijn voet balpubliek. Hij speelde zijn laatste match, kreeg een reeks geschenken en Santander moest nu de laatste zon dag een bijzonder belangrijke wed strijd spelen in het kader van het re gionale kampioenschap. De ploeg telde echter twee zieke spelers, die niet konden aantreden. Het be stuur deed derhalve een beroep op Raoul om opnieuw van de partij te willen zijn. De speler weigerde. Hij weigerde ook nadat hem het lieve sommetje van 1500 gulden in het vooruitzicht was gesteld. „Ik wil mijn voetbalpubliek niet bedriegen", zei de man, die een dag na de wedstrijd een postwissel vond in zijn brie venbus van eveneens rond de 1500 gulden. „Omdat gij niet hebt meegedaan", stond er op de wissel. Santander had met 0-1 verloren. Neen, ook in de Belgische voetbal wereld gaat niet alles naar wens. De afdeling Charleroi heeft te ma ken met een groot tekort aan scheidsrechters en daarom heeft men in een (Frans)-talig blad maar de volgende advertentie geplaatst: „Gevraagd voor Charleroi en omge ving voetbalscheidsrechters. Zy moe ten capabel, serieus en moedig zijn". „Wy geven jullie maar een begelei der mee", smoesden de Russen: „want jullie kennen de weg in ons land tenslotte niet", zeiden zij tegen de bestuurders van het Belgische voetbalclubje Royal Luik, dat een toernee door de Sovjet-Unie maakte. Op een gegeven moment kwamen bestuurders en spelers in een plaats je terecht, dat zy nog dezelfde avond dienden te verlaten wilden zy de vol gende dag kunnen aantreden in Vo- rojonev. Om dit te bereiken stap ten de bestuurders en spelers onmid dellijk na de match in het plaatsje naar een hotel. Zy aten snel een stukje en terwyl zij dat deden belde de begeleider Anatole stad-en-land af om een bus te charteren, die het gezelschap naar het station zou bren gen. De bus reed voor en iedereen stapte in. Na honderd meter stopte de bus., voor het station. Ver in de tweede helft van de Amsterdamse derby de Vole- wijckers-Blauw Wit, is scheidsrechter A. Boogaerts uit Dordrecht knock out gegaan. Hij stond in de baan van een schot, dat de Vole- wijeker Boogaard van dichtbij loste. De heer Boogaerts kreeg de bal tegen het hoofd, bleef even kaarsrecht staan en sloeg toen tegen het veld, waar hij roerloos bleef liggen. Van alle kanten snelde onmiddellijk hulp toe, maar het duurde toch wel een paar minuten aleer de scheidsrechter, nog wat duizelig met het hoofd schuddend, onder luide toejuichingen van de toeschouwers op de been kwam en de wedstrijd liet hervatten.

de Stem | 1962 | | pagina 11