Nederlandse gelederen weer met een rijder gedund Stormram-systeem sterk knappe Denen wapen Verlies voor GEMOTORISEERD POLO (Amerika) Sterke renners starten zaterdag in OOSTBURG Weinig krachtsverschil in handbalcompetitie Baba Sy wint damtoernooi WIELERSPATTEN De Schaak olympiade Santos klopt Benfica (3-2) Feijenoord-Servcttc in Düsseldorf DE INTERNATIONALE M OTORZESDAAGSE Diepe geulen Landelijke tafeltennis- competitie ingedeeld FRANS VOETBAL Nog 10 Nederlanders Brits atletiek- damesteam tegen Nederland WWV ploeg voor Ned. clubtitel Europacup Bekerwinnaars Nu door bijna geheel W.-Zeeuwsch- Vlaanderen Nederlaag voor Henk Nijdam Zusters eens met voetbalclub FCV MARKTEN Jan de Vos Ned. welterkampioen Oranje: gevaar in Kopenhagen WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 11 Garmisch Partenkirchen, donderdagavond. Ook de vierde dag van de 37e in ternationale motorzesdaagse te Garmisch Partenkirchen heeft Ne derland een rijder gekost. Al kort na de start viel de Hagenaar Cees van Rijssel jr. Hij klaagde over een pijnlijke arm en moest de strijd staken. Het is, in tegenstelling; tot de drie voorgaande dagen, een „rustig dagje" ge weest voor de rijders. Het weer was ein delijk bijzonder goed en aangezien in verband met de ongunstige weersver wachting liet lagere „sïechtweer-ge- middelde" werd aangehouden, kwamen de rijders voor weinig problemen te staan. De zeven Nederlandse Vaas-rijders kwa men dan ook allen zonder strafpunten binnen. Het B-team steeg hierdoor in de algemene rangschikking tot de zevende plaats. Het A-team bezet, doordat giste ren Rudie Boom de strijd moest staken, met 200 strafpunten de elfde plaats. Simon Schram, de sterke Maico-rijder, was de Nederlandse pechvogel van deze vierde dag. Vlak vóór de finish kwam de man uit Wolvega ten val en bezeerde zijn pols vrij ernstig. Nadat een dokter een verband had aangelegd, voelde de veteraan zich gelukkig aanzienlijk be ter en hij heeft dan ook het stellige voor nemen deze vrijdag te starten. Ook ditmaal tonen de organisatoren van de motorzesdaagse, die thans voor de vijfde maal, met Garmisch Parten kirchen als centrale startplaats, wordt gehouden, grote interesse voor de Isar, een brede, ondiepe stroom waarin ech ter verraderlijke geulen voorkomen. Henk Wendelgelst werd donderdag het slachtoffer van de vindingrijkheid van de officials. Hij reed met zijn CZ in e'en van die diepe geulen, viel en kon druipnat de 277 kilometer lange route vervolgen. Bijzonder dankbaar mogen de organi satoren hun landgenoot Heinz Klingen- schmidt wel zijn. De rijder van het West- duitse B-team volgde tussen Oberammer- gau en Steingaden nauwgezet de pijlen De indeling in de landelijke tafeltennis- competitie, seizoen 19621963 luidt als volgt: AMVJ V Amsterdam, AMVJ 2, idem, Batswingers, Den Haag, DTTC, Deven ter, Ned. Lloyd, Amsterdam, POVAC, Amsterdam, PSV, Eindhoven, Scylia, Leiden, Smash, Amsterdam, Treffers, Roel.veen, UBTV, Hilversum, en WIBO, Den Haag. Hoofdklasse B.: Ahoy, Hilversum, Belcrum, Breda, DDC 2, Den Haag, DOCOS, Leiden, Ned. Lloyd 2, Amsterdam, SVE, Utrecht, TCR, Maastricht, Twenty One Up, Rot terdam, WIBO 2, Den Haag en Never Despair, 's-Hertogenbosch. De Nederlandse Tafeltennisbond heeft besloten, dit jaar in de landelijke com petitie 'n verscherpte degradatieregeling toe te passen. De bedoeling hiervan is, 't volgend jaar tot 'n andere competitie indeling te komen, die zal omvatten een ere-klasse, drie hoofdklassen en acht (thans elf) overgangsklassen, elk van tien taems. De uitslagen van de voor de eerste di visie van de Franse competitie ge speelde wedstrijden luiden: Bordeaux-Nice 0-2, Rennes-Lyon 2-1, Rouen-Valenciennes 3-2, Reims-Nancy 5-1, Montpellier-Sedan 1-0, Stade Fran- cais-Toulouse 1-2, Monaco-RC Paris 1-1, Grenoble-Marseille 0-3, Lens-Nimes 2-1, Straatsburg-Angers 3-1.' Door in de laatste ronde remise te spe len tegen onze landgenoot Gordijn is de Senegalees Babasy winnaar geworden van het internationale damtoernooi te Hoogezand-Sappemeer. In de eindrang schikking bezet hij de eerste plaats met 17 punten. Gordijn, Verpoest en Bergs- ma behaalden elk 15 punten, maar vol gens het Sonneborn-Berger systeem ein digde Gordijn als tweede voor Verpoest en Bergsma. DE VOORMALIGE rechtervleugelspe ler van het Engelse elftal, Danny Clap ton, is donderdag van de voetbalclub Arsenal overgegaan naar Luton Town. Het overschrijvingsgeld bedroeg 6.000 pond 60.000 gulden). RIK VAN STEENBERGEN werd door de directie van het Ant werpse Sportpaleis gevraagd om Dolf Verschuren te vervangen voor de stayersmeeting van za terdagavond. Rik heeft echter voor de eer bedankt. Het is lang geleden, dat Antwerpen zo'n zwak programma bracht als nu aange kondigd. HENK NIJDAM kreeg een uit nodiging om zaterdag deel te ne men aan een wegwedstrijd te Dortmund. Jean Stablinksy, Rik van Looy en talrijke andere grote namen nemen er eveneens aan deel. Of Nijdam iets zal presteren? Hij schijnt over het hoogtepunt van zijn vorm heen te eijn. FERDINAND BRACKE heeft met zijn zege in de Grand Prix des Nations zoveel indruk gemaakt, dat hij opnieuw een uitnodiging heeft gekregen om aan een tijd rit deel te nemen en wel aan de Trofeo Barracchi. Met Bracke zal dan een nieuwe, jonge Belg worden gelanceerd, namelijk Marcel Heremans. WILLY VANNITSEN, de win naar van de Acht van Chaam, streeft er naar dit seizoen meer werk te krijgen op.de wielerba nen. Willy zal voorlopig met Dieter Puschel, de Duitse kampi oen, aan de start van Duitse six- days verschennen die de route aangeven. Juist op tijd begreep de Duitser dat er een fout was gemaakt. Ijlings draaide hij zijn kleine Viktoria en stelde de controleurs van de vergissing op de hoogte. Met bekwame spoed werden juist voordat de „meute" de verkeerde weg op wilde draaien, de bewuste pijlen omgedraaid. Opvallend is dat in deze bijzonder zware motorzesdaagse juist de kleine 50 cc-motoren bijzonder goed rijden. Van de 17 deelnemers, die met een 50 cc- motor de strijd tegen de modder en de gladde wegen durfden aanbinden, zijn- ei nog 9 strafpuntloos. Een percentage, dat zelfs de halve liters en de schaarse 750 cc-motoren niet halen. Na vier dagen is het Nederlandse con tingent sterk gedund. Van de zestien rijders zijn er nog tien in de wedstrijd. De beide Vaasteams deden het tot nog toe bijzonder goed. Slechts A-rijder Rudie Boom viel op de derde dag uit. Van de acht individuele rijders zijn er echter nog maar drie over, t.w. Willy van Om meren, Henk Zijdemans en Sjo Gerardu. De eerste, die dinderdag opnieuw vele tientallen strafpunten opliep, heeft nog slechts een kans op de bronzen medaille. Zijdemans kan het zilver nog veroveren, evenals Gerardu, die op de vierde dag strafpuntloos bleef. De rijders van de Vaas-teams zijn er over het algemeen aanmerkelijk beter aan toe. Simon Schram, Frits Selling, Jan van Dobben en Hein van Olst hiel den opnieuw hun lijsten blanco en blij ven dus kandidaten voor de gouden me dailles. Arie Vrolijk (4 strafpnt.), Henk Wendelgast (2) en Frans Vos (2) behiel den hun kansen op het zilver. Na de vierde dag zien de klassementen voor de International Trophy de „hoofdprijs" van deze zware betrouw- baarheidsrit, voor landen met een eigen motorindustrie en voor de Zilveren Vaas er als volgt uit: Dorothy Hyman, de Europese kam pioene op de 100 meter zal starten in de landen-atletiekwedstrend Engeland/ Wales tegen Nederland (dames) op 28 en 29 september a.s. in Londen. De ploeg bestaat uit: 100 yards: Daphne Arden en Dorothy Hyman; 220 yards: Marianne Dew en Hyman; 440 yards: Joy Grieveson en June Sorrell; 880 yards: Joy Jordan en Phyllis Perkins; 80 meter horden: Do rothy Window en Susan Moore; hoog springen: Frances Slaap en Linda Know- les; vèrspringen: Mary Rand en Sheila Parkin; Kogelstoten: Suson Allday en Mary Peters; discuswerpen: Allday en Barbara Bedford,* speerwerpen: Rita Morgan en Suson Platt; 4 x lló yords estafette: Deze wordt samengesteld uit: Hyman, Betty Moore, Rrand en Ann Packer of Grieveson. International trophy: 1 Tsjecho-SIowa- kije 0 strafpnt. 2 Engeland 8 strafpnt. 3 Rusland 96 strafpnt. 4 Polen 237 straf pnt. 5 Italië 247 strafpnt. Zilveren vaas: 1 West-Duitsland B, En geland A en B, Tsjecho-Slowakije A en B, Italië A, alle 0 strafpnt. 7 Nederland B 8 strafpnt. 8 Rusland 42 strafpnt. Oostenrijk 87 strafpnt. 10 Italië B 100 strafpnt. 11 Nederland A 200 strafpnt. Van de 222 donderdag gestarte rijders bereikten er 206 de finish; hiervan zijn er nog 118 vrij van strafpunten. De ploeg van de wielerclub Willebrord Wil Vooruit, die op woensdag 26 septem ber a.s. aan de nationale clubkampioen schappen te Wijk bij Duurstede zal deel nemen, is als volgt samengesteld: Piet en Wim van Est, Jan Pieterse, Frans van O verveld, Walter Heeren en Gerard Deijkers. Als reserve zijn aan gewezen Henk en Walter de Jong. De successen die de aangewezen ren ners de laatste maanden boekten bij de in binnen- en buitenland gehouden koer sen doet verwachten dat het team van WWV een hartig woordje zal meespre ken voor de landelijke clubkampioens titel. Door in Halle (Oost-Duitsland) tegen SC Chemie Halle een 3-3 gelijkspel te bewerkstelligen, heeft het Zuidslavisch OFK Belgrad zich geplaatst voor de volgende ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Zuidslaven hadden de eerste wedstrijd met 2-0 in hun voordeel beslist. De Oost-Duitsers hadden overigens méér verdiend dan een gelijkspel, maar zij konden hun uitstekende spel door het ruwe verdedigen van OFK niet met een overwinning afsluiten. Tien minuten vóór tijd werd de Zuid- slaviër Cokic naar de kleedkamers ver wezen, na een zware overtreding tegen de Oost-Duitser Meissner. BÖTEV (PLOVDIV), de nationale bekerhouder van Bulgarije, heeft woens dag op eigen veld Stiaua (Roemenië) met de overtuigende cijfers 5-1 versla gen. Bij de rust was de stand al 4-0. Het was de tweede wedstrijd tussen de beide teams in het kader van het toernooi om de Europese beker voor bekerhouders. Botev plaatste zich dus voor de tweede ronde. HET ROTTERDAMSE SPARTA heeft woensdagavond te Lausanne met 3-0 ver loren van Lausanne in de eerse wed strijd voor de eerste ronde. Bij de rust hadden de Zwitsers reeds met 1-0 de leiding. Feijenoord heeft in Rotterdam de tweede ontmoeting tegen Servette. voor de eerste ronde in hef toernooi om de Europabeker, met 3-1 verloren. Foto; De Zwitserse doelman Schneider is Piet Kruyver net even te vlug af. De vijftiende schaakolympiade is don derdag in Zlatin Pesci voortgezet met de partyen uit de vierde en vijfde ronde. De resultaten waren: Groep A: (vijfde ronde): Rusland—Spanje 3-0 (1), België—West- Duitsland 13, GriekenlandTurkije 00 (4), Oost-DuitslandZweden 2-1 (1). Groep B: (vierde ronde): Verenigde StatenIsraël 31, Bulga rijeZwitserland 31, Porto RicoTu nesië 21 (1), RoemeniëMongolië 3.5—0.5. Groep C.: Tsj echo-Si owakijeIJ sland 1.51.5 (1), LuxemburgZuid-Slavië 04, Fin landFrankrijk 2.51.5, CyprusPolen 04. NederlandUruguay 3-0 (1). Groep D: IerlandOostenrijk 03 (1), Iran India 04, DenemarkenArgentinië 0 1 (3), CubaAlbanië 1.50.5 (2), Groot BrittanniëHongarije 12 (1). Klassement na de vierde ronde: Groep A: Rusland 13.5 pnt., België 9.5 Zweden 8.5, Spanje 8, Oost-Duitsland en Noorwegen 7, West-Duitsland 5.5, Turkije 2.5 en Griekenland ,2. - Groep C.: Polen 11 punten, Zuid-Slavië en Tsjecho-Slowakije 10.5, Uruguay 10.5, Nederland 10.5, IJsland 9, Finland 8, Frankrijk 7, Luxemburg 2, Cyprus 1. Het Braziliaanse Santos heeft te Rio de Janeiro de eerste wedstrijd tegen Ben fica (Portugal) om het officieuze we reldkampioenschap voor clubteams met 3-2 gewonnen. By de rust had Santos, reeds winnaar van het toernooi om de Zuidamerikaanse voetbalbeker, met 1-0 de leiding door een doelpunt van links binnen Pele in de 31e minuut. Dertien minuten na de hervatting kwam Benfica, houder van de Europese voetbalbeker, op gelijke hoogte door een treffer van rechtsbinnen Santana, maar nauwelijks zes minuten later had San tos opnieuw een voorsprong, ditmaal door een doeltreffend schot van mid denvoor Coutinho. De stijd leek beslist, toen Pele vier minuten voor het einde met tweede doelpunt de stand op 3-1 bracht, maar Benfica vocht fel te rug en binnen zestig seconden bracht Santana het verschil opnieuw tot één doelpunt terug. Verder kwamen de Por tugezen echter niet. De wedstrijd werd gespeeld in een uitverkocht stadion. Naar schatting 200.000 toeschouwers hadden een plaats op de tribunes gevonden. Morgen (zaterdag 22 sept.) zal de derde ronde van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren in Oostburg van start gaan. De organisatie van deze internationale wielerronde voor amateurs en onafhan- kelijken berust by de w.s.v. „Luctor et emergo" te Oostburg, die een parkoers heeft uitgezet van circa 115 km met als start- en aankomstplaats de Kroonwijk- singel te Oostburg. Alle West-Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten zullen worden .be zocht". Er hebben heel wat renners inge schreven. Enkele ervan zijn Kees Snepvangers, Kees Haest, Piet van As,- Jan Verwij, Joop Ouwerkerk en Wim De Nederlander Henk Nydam en de Italiaan Santé Gaiardoni hebben een tweemansomnium met 3-0 verloren te gen de Zwitsers Oskar Plattner en Fritz Pfenninger. De Zwitsers versloegen de buitenlanders op de kilometer tegen de klok in 1.04.0 tegen 1.05.2, op de vier kilometer achtervolging in 5.03.3 tegen 5.07.3 en in de puntenrace met 26-10. De Belg Romain Deloof won een wed strijd voor amateurs over 100 ronden (33 km) achter grote motoren, met een tijd van 28.34.2. Hij had 1 tot zes ron den voorsprong op zijn zes tegenstan ders. Tweede werd de Zwitser Heinz Laeuppi en derde de Westduitser Horst Staudacher. De Nederlander Norbert Koch werd met 150 meter achterstand tweede in een profrit voor stayers over 30 kilo meter. Winnaar werd de Spaanse we reldkampioen Timoner, in 25.14.2 en derde was de Zwitser Leo Wickihalder, op 150 meter. Een tweede serie werd afgelast wegens de regen. Voor de rechtbank te Roermond zijn het slotklooster van de zus ters dominicanessen „Mariadal" te Venlo en het bestuur van de voetbalvereniging FCV tot een minnelijke schikking gekomen over een conflict, dat was ontstaan over het aan de voetbalvereniging verhuurde terrein. De zusters wilden het terrein, eigendom van het klooster, bij hun bestaande landbouwbedrijf inbren gen, omdat dit bedrijf thans te klein is voor een rendabele ex ploitatie met behulp van een arbeidskracht in loondienst. De omstandigheden, waarin de kloos tergemeenschap verkeerde, maak ten het zeer wenselijk, dat deze reorganisatie werd doorgevoerd. Het bestuur van FCV beriep zich echter op eerder gedane toezeg gingen, en maakte een proces aanhangig. Door de thans bereikte overeen stemming zal FCV het terrein nog mogen gebruiken tot het einde van de lopende competitie. Voor FCV zal een ander terrein met medewerking van de gemeente Venlo worden aangelegd. Roijens uit België. Tijdens deze ronde worden er op het „Kroonwijkparkoers in Oostburg twee afwachtingskoersen verreden: één voor nieuwelingen, die zeventig kilometer zullen moeten ver werken en één adspiranten, die 25 km fietsen. De prijsuitreiking van de verschillende wedstrijden zal plaatsvinden in cafe U de Windt in de Zuidzandsestraat. Tijdens de koers zal de trekking worden gehouden van de loten, die in voorver koop van de hand zijn gegaan. De toe schouwers, die zich op het Kroonwijk parkoers hebben verzameld zullen per mobilofoon op de hoogte worden ge houden van het verloop van de strijd. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de eerste renners van de ronde van West- Zeeuwsch-Vlaanderen tegen half zes bij de finish verschijnen. Jammer is dat Emiel Verstraete. in verband met dienstplicht, niet van de partij kan zijn. De route en het tijdschema voor de ronde is als volgt: Vertrek Oostburg 14.15, Zuidzande 14.21. Cadzand-Bad 14.32, Retranchement 14.41, Sluis 14.50, Schoondijke 15.57, IJzendijke 16.11, Bier vliet 16.34, Hoofdplaat 16.42, Breskens 16.55. Groede 17.05. Oude Tol 17.19, Zuidzande 17.26 en finish Oostburg 17.30. Hoewel er slechts nog maar twee wed strijden zijn gespeeld, komt er toch al een klein beetje tekening in de hand balstrijd. In de overgangsklasse B gaat het Vlissingse Walcheren een moeilijke wedstrijd tegemoet in Schiedam tegen D.W.S. en de heren van E.B.H.V. en To- nido zullen in Breda elkaar ontmoeten. Een kleine overwinning voor de Goese naren ligt in de lijn van de verwach ting. In district Zuid B dames zal EBHV haar goede prestaties van vorige weken kunnen bewijzen door SIOS te verslaan. Een gemakkelijke opgave lijkt dit niet. Hellas kan in Goes winnen van SOA en Tachos kan in Vlissingen de beide punt jes behalen op Zeeland Sport. Bij de heren zal er veel spanning zijn tussen EMM en Tachos met iets gunstiger kan sen voor de thuisclub EMM. Were Di dat goed is gestart, kan in Vlissingen Op een sportveldje bij de Desert Inn Country Club in Las Vegas, wordt te genwoordig een zeer moderne versie van polo gespeeld. In plaats van paar den worden hierbij een soort drie- wielige scooters gebruikt. De beslissingswedstrijd tussen Feije noord en Servette voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voet balbeker voor landskampioenen zal niet te Keulen, maar in Düsseldorf worden gespeeld. De twee clubs waren woensdagavond overeengekomen de ontmoeting op 3 ok tober te Keulen te laten plaatsvinden, maar in het Müngersdorferstadion speelt 5 oktober Viktoria-Keulen een wedstrijd. De directie van het stadion vond het programma te overladen om nog een wedstrijd in te lassen, waarna het Rheinstadion in Düsseldorf voor de be slissingswedstrijd werd aangewezen. De Amsterdammer Jan de Vos heeft donderdagavond de professional-welter- titel van Nederland veroverd door de kampioen, zijn stad- en clubgenoot Theo Baars in een partij over vyftien ronden op punten te verslaan. De Oranjehemden zullen in de komende interlandwedstrijd tegen Denemarken op 26 september in het Kopenhaagse „Idraetspark"- stadion op hun tellen moeten pas- n, zo luidt het advies van de Deense voetbalvikings. Denemarken heeft dit seizoen vier interland wedstryden gespeeld en ge wonnen. De eerste was tegen Malta, uit slag 6-1. Hierna kwamen de Denen uit tegen de Noren (waarvan Nederland met 2-1 verloor) die met dezelfde cijfers wer den afgewezen. Op 11 september jl. versloegen de Denen het elftal van de Ned. Antillen met 3-1. Deze teleurstellende ontmoe ting was geen reclame, maar afgelopen zondag werd tegen de Finnen gespeeld en wederom met 6-1 gewonnen. Nu komen dan de grote krachtproeven tegen Nederland en de oude rivaal Zwe den. waarvan sedert 1937 niet is gewon nen. Keeper Erik Gaardhoeje is een van de nieuwe talenten in het Deense voet- bal. Hij heeft een uiterst snel reactie vermogen. Linksback Poul Jensen (aan voerder) heeft een tamelijk zwak sei zoen achter de rug, maar hervond zijn oude vorm tegen de Finnen. Hij bete kende een onoverkomelijke hindernis voor de Finse rechtervleugel. Rechts back Kaj Johansen is een debutant, geen briljante maar wel een betrouw bare voetballer. Rechtshalf Bent Han sen heeft meer dan 25 interland wedstrijden voor Denemarken gespeeld. Hij is opmerkelijk kalm en plaatst uiterst scherp. John Madsen is een ster ke talentvolle spil, stevig en daarom moeilijk te verslaan. Zijn zwakste punt is dat hij weinig terugspeelt op zijn keeper onder moeilijke omstandigheden, hetgeen hem wel eens een doelpunt heeft gekost. Linkshalf is de 38-jarige Joergen Olesen, met 41 interland wedstrijden op zijn naam. Hij is het type dat voor elke kans vecht als een ter rier. Hun aanvalstactiek rust op een soort stormram-systeem waarbij vier man door het midden en een speler ge heel over links'opereren. Op de rechts buiten plaats staat Carl Berthelsen, ge woonlijk middenvoor bij zijn club Ebsjerg. Hij is stevig, handig en boven dien een goed schutter. Helge Joergen- sen die op de rechtsbinnen plaats staat is de aanvalsleider, soms wat traag, maar een uitstekend voetballer en iemand die wel weet hoe een goal ge maakt moet worden. Ook middenvoor Ole Madsen heeft in Scandinavië de reputatie een goede goalgetter te zijn. Zijn record is 11 doelpunten uit vier wedstrijden. De sprint is zijn sterkste punt. Ook schermutselingen ,,op de vierkante meter" is hij een meester. Henning Enoksen, een andere veteraan met 29 interlandwedstrijden is in top vorm. Linksbuiten Eijvind Clausen heeft 4 interlandwedstrijden gespeeld. Ais hij consequent gedekt wordt is hij gemak kelijk te houden. Het Deense voetbalelftal is als volgt samengesteld: Doel: Erik Aardhoeje; achter: Kaj Jo hansen en Poul Jensen (aanvoerder) mid den: Bent Hansen, John Madsen en Joer gen Olesen; voor: Carl Bertelsen, Helge Joergensen, Ole Madsen, Henning Enok sen en Eyvind Lucasen. Reserves zijn Finn Sterobo, Jens Joer gen Hansen, Benny Lohse en Carl Emil Christiansen. winnen van van Hellas SOA. Marathon en ook de heren starten als favoriet tegen In de 2e klasse A dames is er weinig krachtsverschil tussen Be Fair en Uno Animo, maar aan spanning zal het zeker niet ontbreken tussen Volt en K.S.B. die zeer goed voor de dag gekomen zijn in voorgaande wedstrijden. Blauw Wit kan winnen van Were Di. Bij de heren in A kan Velocitas win nen van Volt 2 en Juliana van EBHV 2 Desk en Taxandria zullen elkaar weinig toegeven, evenals Longa en KSB. In B dames winst voor Fortuna tegen Zeeland Sport 2 en Volharding op SIOS 2. Olympus zal van Marathon 2 kunnen winnen maar ODI en Luctor zullen el kaar weinig ontlopen. De heren van Walcheren en Fortuna zullen elkaar ont moeten. Dit kon wel eens een spannende wedstrijd worden. Volharding moet kun nen winnen van Marathon 2, Oiym-pus van ODI en SIOS zal tenslotte de winst thuis kunnen behalen op Tonido 2. PROGRAMMA. Overgangsklasse B. DamesD WSWalcheren, Animo Hellas. Posterholt—Swift, Quintus—VHC Heren: EBHVTonido. AnimoHellas 2, BSVSwift, Hermes—Stratum Meté oor. DISTRICT ZUID B. Dames le klasse. EBHV—SIOS. Hellas—SOA. Zeeland SportTachos. MarathonHontenisse. Hprpn lp Irlacsp EMM-Tachos, Hellas-SOA, Marathon Were Di. Rapid—Volt. Dames 2e klasse A. BeFairUno Animo. Were £)iBlauw wit. Volt—KSB. Dames 2e klasse B. Zeeland Sport 2—Fortuna. SIOS 2— Volharding, Marathon 2—Olympus, ODI Luctor. Heren, 2e klasse A. Velocitas—Volt 2, Juliana—EBHV 2 Desk—Taxandria, Longa—KSB. Heren 2e klasse B. Walcheren—Fortuna, VolhardingMa rathon 2, ODI—Olympus, SIOS—Toni do 2. AFDELING ZEELAND Heren le klasse EMM 2—Olympus 2. SIOS 2—Toni do 3. AFDELING WEST-BRABANT Dames le klasse. Blauw Wit 2—EmBeE, DVS—EBHV 2 DeskTaxandria. Heerle—SOA 2, Ter- heijdenRapid. Heren le klasse SOA 2Uno Animo, Velocitas 2Desk 2, Rapid 2Tachos 2, Juliana 2Rapid 3 Dames 2e klasse. Riel 1Fioia. Internos—Riel 2. Heren 2e klasse. Were Di 2Blauw Wit, Internos—Don gen. GOES, 20 sept. Exp. en ind.veiling: Zigeunerin k2 85-90 28, 80-85 30. 75-80 33, 70-75 29—30, 65-70 28—29, 2d 23; manks codlin kl 75-80 37. 70-75 39. 65-70 37, 60-65 35, k2 80-85 36. 75-80 37, 70-75 35, 65-70 34, 60-65 34, 2d 32; james grieve kl 85-90 43. 80-85 48, 75-80 50—51, 70-75 51,20—51,70. 65-70 49,40—50,10, k2 85-90 45, 80-85 46, 75-80 49. 70-75 49. 65-70 48. 2d 4344; coxs orange kl 85-90 70. 80-85 80, 75-80 78—80, 70-7» 78—80. 65-70 80—87: tvd earley Worcester kl 80-85 75, 75-80 68—75, 70-75 60—67, 65-70 52—53, 60-65 46—47 2d 28—35; tr. de croncels kl 85-90 36—38, 80-85 37—38, 75-80 38-44. 70-75 37—41, 65-70 35—38, 2d 29—31, k2 85-90 37, 80-85 34, 75-80 39, 70-75 40: ell. orange kl 75-80 39. 70-75 43—44. 65-70 35; benoni kl 65-70 73—88. 60-65 56—65, 2d 33: lac. lebel kl 75-85 37, 65-75 37—39, 2d 28—29 clapps fav. kl 75-80 42, 70-75 44, 65-70 42 60-65 41, 55-60 39, 2d 32: br. d'amanlis k2 75-80 32, 70-75 31, 65-70 33, 60-65 33, 2d 28; bon Chretien will, kl 65-75 43. 55-65 43, 45-55 28. k2 65-75 35, 55-65 37, grof 25, fijn 17; br. de merode kl 75-80 32, 70-75 33, 65-70 30, 60-65 30, 2d 26; seigneur d'esperen kl 60-65 7073, 55.60 54—56, 50-55 30, k2 55-60 51, 50-55 28, 2d 27; tr. de vienne kl 75-80 82, 80-85 75—77, 70-75 66—84, div. appel val 23, gepl. kr. 26. zigeunerin val 17, div. pe ren gepl. kr. 6, dubb. pr.bonen 2 88, 2B 80, 3 58, stek 32. bramen 2 117, 3 58. Totale aanvoer hard fruit 7300 kisten. Benoni kl 80-85 92. 75-80 96—100. 70-75 9297. Gewone veiling: zigeunerin grof 23-25, fijn 20-22, manks codlin grof 28-41, fijn 22-30, tyd. earley Worcester grof 40- 53. fiin 28, transp. de croncels grof 34, fijn 29, benoni grof 49. fijn 42, james grieve grof 30-56, fijn 30-37, jac. lebel grof 28, fijn 25, clapps fav. grof 33-38, fijn 22-26, br. d'amanlis grof 22-25, fijn 15-22, belle de louv. 1 58-66, 2 30-41. grof 31-55, fabr. 13-31, r. vict. 1 68-99. 2 28-51 grof 47-80, fabr. 14-35, r. el. d'althann 1 70-97, 2 28-48, grof 50-75, fabr. 14-43, jefferson 1 73, grof 40-48. abrikoosprui- men 1 57. grof 24—64, fabr. 20-26. bra men per doos: 1 32-38, 2 27-30* 3 19-23. Gewezen wordt op de mogelijkheid om transp. de croncels ongesorteerd te vei len op monster voor de industrie. KAPELLE, 20 sept. Bramen ind. 2 113-120, 3 73, in doosjes 1 146. 2 113, dubb. bonen 1 81, 2 81, 3 33, james grieve 1 80-85 47, 75-80 52, 70-75 52—54, 65-70 50, 2 80-85 45, 75-80 47, 70-75 48, 65-70 46, 2d 42. grof 42—43. fijn 3438; zigeunerin 1 75-80 31, 70-75 31—32. 65-70 29, 2 75-80 28, 70-75 27—29, 65-70 27, 2d 24, grof 21, fijn 19; manks codlin 1 70-75 33. 65-70 38—39. 60-65 35, 2 70-75 34, 65-70 35. 60-65 32, 2d 32, grof 30, fijn 30: jac. lebel 1 75-85 36—38. 65-75 35. 2 75-85 32—33, 65-75 32. 2d 31, grof 30, fijn 28; kes- wick 2 60-70 31. 2d 28, grof 28, fijn 27; early vict. 2 60-70 30, 2d 27: br. seedling 1 90-100 35. 80-90 41, 70-80 36-A0. 2d 29, grof 30. fijn 28; tr. de vienne 1 75-80 76. 70-75 75, 2 80-85 71, 75-80 75, 70-75 77, grof 50; tr. de cr. 1 85-80 43, 80-85 40, 75-80 39, 70-75 38, 65-70 37, 2 75-80 35, 70- 75 34, 2d 30, grof 32, fijn 29; cox orange 1 80-85 87. 75-80 84—91. 70-75 86, 65-70 93, grof 41, fijn 26: grieve lired 1 80-85 51, 75-80 59, 70-75 61, grof 44, fijn 27; ell. or. 1 75-80 53. 70-75 59. 65-70 48: br. de merode 1 70-75 33. 65-70 32, 60-65 29, 2d 25. grof 24, fijn 18: br. d'amanlis 1 70-75 31. 65-70 32, 60-65 30, 2d 24. grof 23, fiin 17: br. lebrun 1 65-75 42. 55-65 42.60— 43,10. 60-65 41, 2 65-75 39, 60-65 40, 55-65 41, 2d 35. grof 24, fijn 18; clapps fav. 1 70-75 42, 65-70 41—43. 60-65 39—40, 55-60 36. 2 70-75 38. 65-70 36. 60-65 35, 55-60 33. 2d 29, grof 32. fijn 20—24, kr. 9: pree. de trev. 2 55-60 38, 50-55 35, 2d 27: jutten 1 50-55 68, 2d 30—38, fiin 1316; sig. d'esperen 1 60-65 64. 55-60 54, 50-55 38, 2d 22. grof 24, fijn 14; rode bon chretienne 1 65-75 37, 55-65 38, grof 15; kr.appelen gepl. 26. val 23, val- appelen 17, pruimen r. vict. 1 57-83, 2 25-36, grof 44-72. fabr. 18-29. r. cl. d'al- than 1 69-86, 2 28-35. grof 37-62. fabr. 15- 27, jefferson 2 20-22, grof 36-55. fabr. 11-16. b. de louvain 1 50-59, 2 22-35, grof 36. fabr. 13-16, burbank 1 32-38, 2 13, grof 16. fabr. 9. Warwick droper 2 25, grof 33-63, fabr. 14, abrikoospruimen grof 33-38, 2 18-22, pruimen gesch. 7-30. MIDDELBURG, 19 sept. Aardappe len: Bintjes: Bonken 11.30. Grote II 10,-, drieling II 4,-. Bi. Eigenheimer, grote 12-13. Koopmans blauwe. Grote 13-14 drieling 7,-. Tomaten: A I 3.43: A II 3,41-1.45; CC I 1,74. B I 3,57: B II 3,36- 3.41; CC II 1,50. Fruit: Appelen: Val en kroet 9-32. James Grieve: 80-op 53-54 75-80 53-56, 70-75 48-53, 65-70 47-54 60- 65 44-56, II D 36-45, III Grof 37-51. III Fijn 22-48. Zigeunerinnen: 75-85 28-34 70-75 32-35. 65-70 29-32. II D 22-32, III Grof 25-32, III Fijn 16-26. Peren: Clapp's Fav.: 65-70 42, 60-65 41-42. 55-60 39-43, III Grof 32-41. Pruimen: Belle Louvain: 76, R. Cl. Althan 39-1.06. Reine Victoria 20-88. R. Cl. Verte 60. Meloenen: Ana nas 26-1,01, Net 27-79, Suiker 74-1.21, Ogen 38. Aardbeien p.ds. 59; Druiven 1.35-1,57; Perziken 10-45. Bramen 13-30. Groenten: Komkommers: groen: 75-op 23-26, 60-75 17-25, 50-60 13-19. 40-50 10- 19, Krom p. kg 13-19.Witte: 60-75 18-19, 50-60 10, 40-50 10-16, Krom p. kg 10-11. Bloemkool: 4 p. kist 33-59. 6 p. kist 20- 49, 8 p. kist 12-36. 10 p. kist 15-16, Kro ten per kg 13-19, Knolselderie 24-27. An dijvie I 16.50, II 13.50. Prei I 16.50, II 13.-, Savooie kool 22, Snijbonen 63-1,05. Dubb. bonen 48-1,11, Sla 3.50-15. Was- peen 17-24. Bospeen 10-43, Boskroten 5-10, Spinazie 16-42 Witte kool 17-18, Rode kool 12-23, Pronkbonen 37-69. Chi nese kool 17-18, Postelein 38-47. Uien 6- 16, Kussa 10-24, Augurken 38-79. Konstanz 317 (-1), Rheinfelden 201 (-2) Ottenheim 245 (-24), Straatsburg 198 (-2), Maxau 372 (-4), Plochingen 106 J#1, Mannheim 195 (+10), Steinbach l24 Mainz 197 (+10), Bingen 122 10), Kaub 125 (+7). Trier 117 17), Koblenz 125 (+5), Keulen 70 (onv), Ruhrort 245 (+3), Lobith 844 (-2), Nij megen 626 (-4), Arnhem 686 (-4), Eefde IJssel 217 9), Deventer 124 (4-2) Monsin 5460 6), Visé 4935 (+5), Borg haren 3905 33), Belfeld 1120 (+15) Grave beneden de sluis 499 (-2).

de Stem | 1962 | | pagina 7