Walcheren Z.L.M. betreurt verbod kassenbouw ten zeerste Zeeuwsch-Vlaanderen Plechtige uitvaartdienst deken Staal Stoppeldijk Culturele evenementen voor Zeeuwse scholieren Wateroverlast te Hansweert eist drastische maatregelen Zeeuws tien-kamprecord voor Piet Verslu ijs Wat eu Waar MIDDELBURG Bridgeclub had gunstig jaar VLISSINGEN Opvoering van „Beau Rivage" in Britannia Politie loste 29 van de 59 misdrijven in augustus op Dr. Sta ver manbrigade naar kampioenschappen Reünie oud-leerlingen „De RuijterschooF Dagblad De Stem ZUID-BEVELAND y/uial71 OPENT VRIJDAG 21 SEPT. 12 UUR knakworst go I.15 V D PINK ZALM Hawaiian ANANAS ZOUTE PINDA'S Buitenland gaat rustig voort HULST Voldoening In het aanstaande winterseizoen KRO-revue naar Vlissingen, Hulst en Oostburg Verdere riolering is onontbeerlijk Ir. J. Wellen zal spreken voor ZLM KVP-gespreksdag over maatschappelijk werk Sas van Gentse ernstig gewond bij ongeval Heilige Wijdingen te Hoeven Op slotdag congres: Jeugdkader in schoenmakers patroonsbond Tentoonstellingen trokken 75000 bezoekers KNVB Afd. Zeeland EXAMENS HOOGWATER Lllmmmmmw Vandaag Morg en DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1962 (Van onze correspondent) Onder voorzitterschap van de heer L, J. Breel hield de bridgeclub in De Ver genoeging haar jaarlijkse algemene le denvergadering, waarvoor grote belang stelling bestond. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een beknopt overzicht .van het wel en wee der vereniging in het afgelopen jaar. Voorts was hij bijzonder verheugd over het financiële resultaat, daar de penning meesteres er in geslaagd was over het verlopen jaar een batig saldo over te houden van plusminus 140, waardoor een batig saldo van rond de 430 in kas is. De jaarverslagen van secretaris J. Pa- rent en penningmeesteres mevr. Ma- zure werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Vervolgens werd het pro gramma voor het komende seizoen vast gesteld. Er zal, zoals de laatste jaren gebruikelijk was, weer in twee groepen worden gespeeld: een A en een B-groep met promotie en degradatie. Er zullen onder enig voorbehoud twee competi ties worden verspeeld van 8 wedstrijd- avonden, terwijl diegenen, die hieraan wensen mede te doen, kunnen worden ingeschreven voor de viertallen-compe titie en de parencompetitie. Voorts zijn er nog verschillende drives in het voor uitzicht gesteld o.a. een kerstdrive, welke In samenwerking met de COAK zal wor den georganiseerd. Bij de bestuursverkiezingen werden de aftredende en herkiesbare bestuursleden met algemene stemmen herbenoemd. De heren Nieuwenhuyzen en Luykx werden in de kascommissie benoemd. ,,Beau Rivage", een thriller waarmee het nieuwe „Theater" vrijdagavond j.l. •in Arnhem haar nieuwe toneelseizoen be gon, wordt zaterdag 29 september a.s. in de schouwburgzaal van Britannia voor het voetlicht gebracht. De toneelavond vindt plaats onder de gezamenlijke aus piciën van de Z.V.U. en de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen". „Beau Rivage" van George Batson en onder regie van Ton Lensink speelt zich af rond de jaren '25 in een oud plan tagehuis in de zuidelijke staten van Noord-Amerika. Behalve de regisseur, die zelf mee speelt, bestaat de rolbezetting voorts uit Enny Mols-de Leéuwe, Mia Goossen, Marie Hamel, Nienke Sikkema, Eric van der Donk, Shireen Strooker en Willem Grelinger. Gedurende de maand augustus werden in Vlissingen 59 misdrijven gepleegd, waarvan er 29 konden worden opgelost. Een belangrijk gedeelte van de misdrij ven is een gevolg van een schijnbaar nieuwe mode, die bestaat uit het bescha digen van auto's, voornamelijk om sou venirs te verwerven, die op eigen brom mers worden gemonteerd. Voorts maakten Duitse jongelui zich schuldig aan diefstal van levensmiddelen Zij zijn inmiddels aan de Duitse politie uitgeleverd. Tegèn 37 personen (5 mannen, 1 vrouw en 31 minderjarigen) werd proces-ver baal opgemaakt. Er vonden 34 aanrijdingen plaats. Hier bij vielen vier zwaargewonden en was in twaalf gevallen sprake van zware ma teriële schade. Voornaamste oorzaak was het niet ver lenen van voorrang. De fietsendieverij betekent nog steeds een zware belasting van het recherche apparaat door de vele tijd, die de oplos sing van het steeds groter aantal vermis singen met zich brengt Het per 1 augustus ingevoerde systeem van gerichte surveillance werkt zeer be vredigend. Op basis var in het verleden verkregen gegevens volgen de politiepa trouilles een route langs die punten, waar zich regelmatig de meeste gevallen voor doen. De dr. A. Stavermanbrigade zal op zondag 30 september deelnemen aan de nationale kampioenschappen reddend- zwemmen in Schiedam. Deze kampioen schappen worden georganiseerd door de kon. Ned. bond tot het redden van drenkelingen. De vereniging van oud-leerlingen van de ,,De Ruyterschool", heelt ook voor dit jaar weer een reüniedag georgani seerd. De dag, die wordt gehouden op Dagblad vooi Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefooD 6252 Goes. Alg. redacteur I Exploitatie- voor Zeeland: inspectie Zeeland F DE LIGT, iL. K M DE JONG teï 6252. Goes i tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G KUY PERS telefoon 2377 - Hulst privé 3327. t Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2Vt mm gewone advertenties. Bij contract aanzienliike reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t L— elke regeJ meer 1 0.2ü Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1.60 en f 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde ilaatsingen de derde plaatsing tegeü lalf geld. zaterdag 6 oktober a.s. in Grand Hotel Britannia", begint 's morgens met een jaarvergadering, waarop o.m. het ko mende jubileum zal worden besproken, 's Middags gaat het gezelschap naar Sluis en mogelijk nog naar Brugge. De dag wordt besloten met een feest avond in Britannia, waaraan o.m. me dewerking wordt verleend door de zus jes Suus en Emma Francke uit Souburg. Hansweert biljartvereniging opgericht In het café „De Harmonie" van de heer A. Brandenburg is een oprichtings vergadering gehouden, welke ten doel had een biljartvereniging te vormen, die in competitieverband deel zal gaan ne men aan wedstrijden, welke georgani seerd worden door de Kon. Ned. Biljart Bond afd. Zeeland. Reeds twaalf leden hebben hun lid maatschap toegezegd. De nieuwe vereniging zal als wed strijdlokaal kiezen café „De Harmonie' Verder zal er a.s. zondag een verga dering gehouden worden om de nieuw geboren vereniging een bestuur en naam te geven. Het doel van de oprichters der vereni ging is het peil van het spel op te voe ren. Kwadendamme vrouwengilde Het Vrouwengilde hield zijn jaarver gadering. De voorzitster, mej. Hoene, memoreerde de aciviteiten van het af gelopen jaar en besprak de gebeurtenis sen van het nieuwe seizoen. Hierna gaf de voorzitster het woord aan pater Pontenagel, die sprak over Oost-Priesterhulp. Op deze druk bezochte avond waren enige dames van de K. A. uit Ovezande te gast, met de bedoeling de mo gelijkheid te bezien te zijner tijd ook in Overzande tot de oprichting van een Gilde over te gaan. (Advertentie) INTERNATI0NALE| BEURS VOOR MODE 1 EN HUISHOUDING AHOY' GEBOUW t/m 4. Oct. (Advertentie) oer pot inhoud 8 worstjes per pot Hele moot, per blik 8 halve schijven, per Chocolade HAGELSLAcQ g 2 pakjes (a 200 gram) root- M W vlies, dagelijks JQQ gram vers gebrand BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT1 Tijdens de te Goes gehouden verga dering van het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij is uitvoerig gesproken over het door de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid afgekondigde verbod van kas senbouw. Het werd voor de ontwikke ling van de tuinbouw in Zeeland, ten zeerste betreurd. Er zijn aan de Minister door het Eerste-Kamerlid de heer Elfferich vra gen hierover gesteld. Er werd nog gewezen op het feit, dat het buitenland inmiddels rustig voort gaat met uitbreiden, nu waarschijnlijk zelfs met behulp van Nederlandse kas- senbouwers. In verband met het steeds meer op de markt komen van goed buitenlands fruit, werd in de vergadering gewezen op het belang dat het fruit, qua kwali teit en rijpheid, aan de te stellen eisen voldoet. Hiermee moet Zeeland een goed figuur slaan. prijsschieting In lokaal de Nijs heeft de Sociëteit De Herleving" een prijsschieting gehou den. De voornaamste uitslagen waren als volgt: hoge vogel: A. de Witte. Eerste zijvogel: J. Hermans. Tweede zijvogel: R. Mangnus. De heer J. de Nijs schoot het grootste aantal (3) kleine vogels. Sl.-Jansteen nieuw iiooed jongensschool Het hoofd van de jongensschool, de heer W. B. M. Blommaart, die 5 decem ber a.s. vanwege het bereiken van Je pensioengerechtigde leeftijd zijn functie zal beëindigen, zal opgevolgd worden door de heer A. A. Zwartelé. De heer Zwartelé is thans als onder wijzer aan de jongensschool werkzaam. Schoondijke benoeming Tot schrijver ter gemeente-secretarie is benoemd mej. E. Toesseint, thans in gelijke functie werkzaam op de secre tarie van Breskens. Tot typiste is be noemd mej. I. Doolaege te Sluis. tentoonstelling ooft en tuinbouw De plaatselijke afdeling van de Maat schappij tot Bevordering van Ooft en Tuinbouw, heeft in zaal Wijffels een expositie gehouden, waarvoor bijzonder veel belangstelling bestond. Aan de rangschikking van het ingezon den materiaal was de meeste zorg be steed. Vooral de bloemen domineerden. De slechte zomer is er de oorzaak van dat minder groenten en gaaf fruit aan wezig waren dan andere jaren. De in zendingen van de lagere scholen en van de bejaarden, die een gehele zij wand van de zaai in beslag namen, waren goed verzorgd. Voor het eerst wa ren tussen de kleurrijke inzendingen kooien met mooie siervogels opgesteld. Gedurende de laatste avond werd de expositie muzikaal opgeluisterd door de Schoondijkse Boerenkapel. Vogelwaarde aanbiddingsdagen Van woensdag 19 tot en met vrijdag 21 september worden in de parochie van Stoppeldijk de jaarlijkse aanbid dingsdagen gehouden. De conferenties gedurende deze dagen zullen worden ge houden door pater Savio, Kapucijn. avondmis op zondag Met ingang van zondag a.s. zal voor taan iedere zondag om vijf uur in de parochiekerk een H. Mis worden opge dragen. Onder meer voor de werkne mers in de eontinu-bedrvjven zal deze avondmis in een behoefte voorzien. succes voor e.h.b.o. De plaatselijke E.H.B.O.-afdeling heeft deelgenomen aan de nationale wedstrij den te Vught waarop de afdeling een vijfde plaats behaalde. In de provinci ale rangschikking werd Vogelwaarde derde. De groep bestond uit de heer E. van Assche (commandant), mej. L-Lam- bert en mej. r. Lambert. In totaal werden 142 punten behaald, terwijl de commandant 60 punten verzamelde. Westdorpe afscheid kleuterleidster In de kleuterschool heeft men afscheid genomen van de leidster, mej. J. de Jonghe, die 43 jaar aan de school ver bonden is geweest. Namens het school bestuur werd het woord gevoerd door pastoor Ooninckx, die haar dankte voor het vele werk, dat zij altijd voor de kleuterschool heeft willen verzetten. Hij memorerde, dat mej. de Jonghe verschil lende jaren de kleuters in haar woning heeft moeten onderwijzen, toen de kleu terschool niet beschikbaar was. De kleuterleidster mej. T. Hamerlinck dankte de scheidende leidster voor de prettige samenwerking. Burgemeester van Waes sprak namens de gemeente, de heer Verhelst namens het afscheidscomi- té. Vervolgens brachten de kleuters mej. de Jonghe hulde, 's Morgens was in de parochiekerk een H, Mis uit dankbaarheid opgedragen. clubtentoonstelling In de zaai van de heer A. Mechelinck is de jaarlijkse tentoonstelling gehou den van de Konijnen- en Pluimveever eniging „Westdorpe en omstreken." De eerste prijs voor de afdeling kip pen was voor J. Belaert (Zuiddorpe). 2. Fokkerij ,,Drie Zusjes", Sas van Gent, 3. A. van den Abeele, Westdorpe, Duiven: 1. R. Soethaert, Westdorpe. 2. fokkerij „Drie Zusjes", 3. G. De Beleir, 4. P. van Allem, Konijnen, klasse A.: 1. A. en R. Soethaert, Westdorpe, 2. c. en J. Eggermont, 3. R. Soethaert. Ko nijnen klasse B. 1. G. De Beleir, Westdorpe, 2. Fokkerij „Drie Zusjes", 3. R. van Hecke 4. A. en R. Soethaert. Z ierikzee verre ballonreis Van de ballonnetjes, die enkele maan den geleden bij gelegenheid van het kin derfeest in de kinderspeeltuin „De Mol- leman" werden opgelaten, zijn er ver scheidene de oostgrens gepasseerd. Een zeer verre reis maakte de ballon van Piet Blom. Zijn ballon werd vanuit Wiesbaden teruggestuurd met een brief van de vinders, die de ballon aantroffen in een naaldbos in het Taunusgebergte. St.-Philipsland prijzenwaardig initiatief Het 12-jarig zoontje van de fam. W. is vanaf zijn geboorte zodanig gehan dicapt, dat hij levenslang bedlegerig zal blijven. Burgemeester van Hoek trok zich het lot van de knaap aan en deed een beroep op de bevolking om financiële hulp. Spontaan werd 673, bijeengebracht voor een rolbed, waar mee de jongen in de buitenlucht gere den zal kunnen worden. Wat de akkerbouw betreft deelde de heer J. Becu mede dat de graanoogst goed is uitgevallen. Mede door de reeds opgedane voorraden, komt de gerst niet geheel aan zijn trek. Toch blijken de E.E.G.-regelingen in het algemeen rede lijk te verlopen. Ten aanzien van de brouwgerst zijn eventuele verwachtingen nog niet uit gekomen. De gerstoogst is in West-Eu ropa van goede kwaliteit. Er is eveneens een grote tarwe-oogst in de E.E.G. landen. De meelfabrieken hebben flink gekocht en het V.I.B. be hoefde nog niet aan de markt te ko men. De afzet van de peulvruchten verloopt nog stroef. Toch lijkt de voorraadpositie gunstiger dan verleden jaar. Evenals bij de consumptie-aardappelen zal de prijsvorming o.m. sterk afhankelijk zijn van de exportmogelijkheden. Deze zijn nog moeilijk te overzien. De suikerbietencampagne begint in oktober. Het ziet er naar uit, dat er dit jaar geen overschot aan binnenland se suiker geproduceerd zal worden, zo dat geen aftrek zal behoeven te worden toegepast. De voorzitter, ir. M. Geuze, sprak er zijn voldoening over uit dat de oogst, ondanks het uitzonderlijk late oogstjaar, in Zeeland praktisch geheel en zonder schade is binnen gehaald. Men mag in Zeeland dankbaar zijn, wanneer men weet, dat in het noorden en dan met name in bijvoorbeeld de Scandinavische landen, nog lang niet alle graangewassen binnen zijn. Het bestuur besloot de heer A.M.Ge luk bij het provinciaal bestuur voor te dragen als lid van de raad van be stuur van de P.Z.E.M. De heer J. de Feijter uit Hengstdijk werd voorgedra gen als lid van de provinciale studiecom missie voor inpoldering van het Land van Saeftinge. Het bestuur stond unaniem afwijzend tegenover een eventuele verordening ter bestrijding van de wilde haver. De heer W. Bommejé uit Oostkapelle werd benoemd tot lid van de tuinbouw- commissie van de Z.L.M. De stichting Zeeuwse Volksuniversi teit heeft de programma's voor de middelbare-, ulo- en nijverheidsscholen voor het seizoen 62-63 vastgesteld. MIDDELBURG: 10 en 11 oktober Schouwburg: toneelgroep Studio met „Een leven voor wat wind"; 24 okto ber Concert- en Gehoorzaal: Lea de Boer (sopraan met harpbegeleiding) en Leo Rommerts (bas-bariton met gitaar begeleiding) 26 oktober Concert, en Gehoorzaal: Kunstmaand-orkest; 7 no vember: Schouwburg Stichting Neder landse Pantomime; 11 december Schouwburg De Nieuwe Comedie-to- neelgroep Arena: met ,.Don Quichot op de bruiloft van Kamacho"; 21 januari Concert-en Gehoorzaal: Theo Olof (vi ool) en Willem Hielkema (piano); 22 januari Concert en Gehoorzaal: Het Brabants Orkest; 14 februari Schouw burg Westdeutsches Tourneetheater City Het Nederlands Marionettenthea ter Bert Brugman met „Porgy and „Das Schauspiel"; 12 en 13 maart Bess". TERNEUZEN: 9 oktober: tekenzaal openbaar lyceum: Dany Zonewa (so praan) en Willem Talsma (piano); 25 en 26 oktober: Concertgebouw: toneel groep Studio met „Een leven voor wat wind"; 6 november Concertge bouw de Stichting Nederlandse Pan tomime; 12 december Concertgebouw: De Nieuwe Comedie-Toneelgroep Arena met „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho"; 25 januari Concertgebouw: Kunstmaand orkest; 12 februari Con certgebouw: Westdeutsches Tournee theater Das Schauspiel; 5 maart te kenzaal openbaar lyceum: Joop Cantor (violoncel) en Tan Crone (piano); 22 maart Concertgebouw: Toneelgroep Centrum; 8 mei Concertgebouw: De Nieuwe Comedie en Brabants Kamer orkest met „De geschiedenis van de soldaat". OOSTBURG e.o.: 24 oktober: Ledel- theater: toneelgroep Studio met „Een leven voor wat wind"; 5 november Le- deltheater: Stichting Nederlandse Pan tomime; 17 december Ledeltheater: Harry Sevenstern (trompet) en Melle Weersma (piano); 18 januari Ledel theater Scapino-ballet; 15 februari Le deltheater Lea de Boer (sopraan met harpbegeleiding) en Leo Rommerts (bas-bariton); 12 februari: zie Terneu- zen.; 8 mei: zie Terneuzen; 14 mei: Ledeltheater Koninklijke Militaire Ka pel (nog niet zeker). AXEL:9 oktober Centrum: Dany Zo newa (sopraan) en Willem Talsma (piano); 11 december: Centrum: Bar bara Davies (sopraan), Henk Meyer (tenor) en Peter Hansen (piano); 5 maart: Centrum: Joop Cantor (violon cel) en Tan Crone (piano). ZIERIKZEE: 9 oktober Concertzaal: De Nieuwe Comedie-toneelgroep Arena met „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho"; 23 november: Concertzaal Kunstmaand Orkest; 17 januari: Con- De KRO-revue-musical ,,'t Zit raar in el kaar" komt volgende week naar Vlissin gen. Zondag 30 september brengt het ge zelschap Berry Kievits en Gerard Walden de revue in Grand Hotel Brittannia. Aan het programma wordt door verschillende bekende radio- en t.v.-artiesten meege werkt o.m. door Riek Schagen, Herbert Joeks en Joop van de Marei. Op 1 oktober bezoekt het gezelschap Oostburg waar hot optreedt in het Ledel theater en op 2 oktober Hulst voor een optreden in het Concertgebouw. (Van onze correspondent). Hansweert heeft opnieuw met een enorme wateroverlast te kampen ge had. De Korte Geer. Schoolstraat en Hoofd straat waren het toneel van overstro mingen geworden. De bewoners van de Korte Geer zijn wel in het bijzonder de dupe geworden van deze niet langer houdbare toestand te Hansweert. In het café Knuit drong het water zo wel door voor- als achterdeur de wo ning binnen. De bewoners waren ge noodzaakt een gat in de vloer te kappen, waardoor het water zijn loop kreeg on der de vloer door. i Het vuile vocht drong de groentewin kel binnen van Polderman terwijl de kel der van slagerij Visser onder water liep. Ook onder de vloer bij slagerij Visser stond water. Bij de kruidenier Fassaert stond het water zowel aan de voor- als achterzijde der woning slechts een cen timeter van de vloerhoogte verwijderd. Het postkantoor was voor de bezoekers zonder laarzen niet te bereiken. Dit ge bouw stond rondom in het water. In een gedeelte van de Hoofdstraat stond het ongewenste nat tot half de trottoirband. De zakenmensen in de Korte Geer hebben door deze toestand een financiële strop geleden. Zij konden uren achter een geen klanten ontvangen. Vlak voor het begin van de jaarlykse aanbiddingsdagen, die onder het pasto raat van deken J. Staal zijn opgevoerd tot een hoogtepunt in het kerkelijk le ven van de parochie Stoppeldijk, is de ontslapen deken gistermorgen in zijn pa rochiekerk de laatste eer bewezen. Maandagmiddag al was het stoffelijk overschot van het St. Jozefziekenhuis te Oosterhout overgebracht naar de paro chiekerk. Velen van binnen en buiten brachten daar maandagavond na de met ten een laatste groet aan de deken, die voor het hoogaltaad was opgebaard. Gis termorgen werd de plechtige uitvaart dienst gecelebreerd door pastoor C. Backx van Stoppeldijk, daarbij geassisteerd door een oud-kapelaan van deze parochie, mo derator F. Bastiaensen uit Breda, en de huidige assistent te Stoppeldijk, kapelaan J. Brooymans. Aan de zij-altaren werd een H. Mis op gedragen door mgr. dr. De Lepper, re gent van het klein seminarie Ypelaar en neef van de overleden deken en door de laatste kapelaan, die hier onder deken Staal heeft gediend, kapelaan G. Wou ters uit Bergen op Zoom. Praktisch alle oud-kapelaans van Stoppeldijk en de geestelijkheid uit het dekenaat woonden' de dienst bij. Onder de aanwezige geestelijke en we reldlijke autoriteiten merkten wij verder op: de waarnemend burgemeester van Vogelwaarde, de gemeentesecretaris, de ken Koopmans van Hulst, en deken Van Mechelen van Terneuzen. Pastoor Backx verrichtte ook de absoute. Zeer velen volgden deken Staal op zijn laatste tocht. Bij het graf werden kransen gelegd van o.m. de schoolkinderen en de plaatse lijke verenigingen. Aan het graf werd niet gesproken. Met deken Staal is een priester heengegaan, die in bidden en zorgen voor de mensen, die hem waren toevertrouwd, zijn hele levensinhoud vond. Zoals op zijn bidprentje staat, heeft hij in grote eenvoud en oprechte trouw aan de zijnen alles gegeven wat hij geven kon. Hij mag verwachten, dat zijn voor beeld tot hen zal blijven spreken. Nadat de bewoners der Lange Geer ruim twee uur tegen de wateroverlast gestreden hadden kwam de brandweer van Kruiningen om het water weg te pompen. Deze toestand te Hansweert duurt reeds enige jaren achtereen voort. Van ae zijde der gemeente is men doordroi> gen van de ernst van dit probleem. Een nieuwe riolering kon niet uitblijven en thans is men volop bezig met het leggen van een moerriool, hetgeen echter in een traag tempo geschiedt. Een en ander kan te wijten zijn aan het veelvuldig voor komen van drijfzand. De inundaties te Hansweert implice ren, dat men niet kan volstaan met het aanleggen van een hoofdriool alleen, doch dat al het mogelijke in het werk gesteld moet worden om deze zaak zo afdoend mogelijk te regelen. Versnelling van uitvoering van de gehele riolering zou van de zijde der gemeente bij de daarvoor geëigende instanties bepleit moeten worden. Alg. vergadering op 17 dec. Het dagelijks bestuur van de Zeeuw se Landbouw Maatschappij heeft de datum van de algemene vergadering van de Z.L.M. vastgesteld op maandag 17 december te Goes. Als spreker zal optreden ir. J. Wellen, directeur-gene raal van de Landbouw. (Van onze parlementaire redacteur) Op zaterdag, 13 oktober zal de K.V.P. op kasteel Bouvigne bij Breda een ge- spreksdag beleggen over een aantal vraagstukken op het gebied van maat schappelijk werk onder de titel „Wel vaart en welzijn". Tot deze bijeenkomst is een aantal personen uitgenodigd uit het partijkader, leden van de Eerste en Tweede Kamerfracties van de K.V.P. en deskundigen op het gebied van maat schappelijk werk. Aan de deelnemers wordt een aantal vraagpunten voorge legd, welke in kleine discussiegroepen besproken zullen worden. In een plenai re zitting wordt dan aan de hand van de conclusies van de gespreksgroepen van gedachten gewisseld met een fo rum onder leiding van drs. A. Verdijk uit Tilburg. De conclusies van deze ge- spreksdag zullen aan het partijbestuur worden aangeboden. certzaal: Scapino-ballet; 15 februari Concertzaal: Harry Sevenstern (trom pet) en Harry Holtman (piano); 13 februari zie Vlissingen. GOES e.o. 25 september Maria Mag- dalenakerk: Rott. Philh. Orkest; 8 no vember: Prins van Oranje: Srichting Nederlandse Pantomime; 14 december Kunstmaand Orkest; 17 december Prins van Oranje Harry Sevenstern (trompet) en Melle Weersma (piano); 8 maart Prins van Oranje: toneelgroep Centrum; 7 mei Prins van Oranje: De Nieuwe Comedie en Brabants Kameror kest met ,De geschiedenis van de soldaat"; 13 februari: zie Vlissingen. VLISSINGEN 12 oktober Britannia Harry Sevenstern (trompet) en Harry Holtman (piano); 5 november Britan nia: Stichting Nederlandse Pantomime; 16 januari: de Nieuwe Comedie-toneel groep Arena met „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho"; 22 februari Britannia: Kunstmaand Orkest; 25 fe bruari Britannia: Albert Vogel (voor dracht) en Tan Crone (piano) met „Sprookjes van H.CX Andersen"; 21 maart Britannia:toneelgroep Centrum; 6 mei De Nieuwe Comedie en Brabants Kamerorkest met „De geschiedenis van de soldaat" 13 februari Britannia Westdeutsches Tourneetheater Das Schauspiel. Opnieuw heeft zich onder de gemeen te IJzendijke een ernstig verkeersonge val voorgedaan. Nabij de Pyramide reed maandagmid dag de 25-jarige mevrouw De G. uit Sas van Gent op tot nog toe onverklaar bare wijze tegen een langs de weg staande boom. Zij raakte ernstig gewond In zorgelijke toestand werd zij overge bracht naar het ziekenhuis te Sluiskil. Op zaterdag 22 september 1962 zal mgr. G. H. de Vet, bisschop van Breda in het groot seminarie te Hoeven de heilige wij dingen toedienen. Het diaconaat aan Ge- rardus Alphonsus Petrus Maria Adriaan- sen. Cornelius Maria Andreas Akkermans MarinuS Antonius Maria Broos, Antonius Wilhelmus Joseph Maria Houtepen, Pau- lus Maria Jacobs, Johannes Adrianus Ma ria Meyeren, Cornelis Overbeke en Aloy- sius Joseph Oswald Verhaegen. (Van onze verslaggever) Het tweedaagse nationale congres van de Nederlandse Katholieke Bond van Schoenmakerspatroons werd gisteren in de Graanbeurs te Breda voortgezet met een algemene ledenvergadering. Na de openingsrede van de bondsvoorzitter, de heer P. J. de Jong uit Haarlem, waarin hij onder meer pleitte voor een nauwere samenwerking met de handel en voor een opvoering van de produktiviteit, werd bekend gemaakt, dat het hoofdbe stuur een jongeren-organisatie heeft op gericht. die tot doel heeft, de jongeren op weekendbijeenkomsten dichter tot el kaar te brengen en daardoor een kader voor de bond te vormen. Het hoofdbe stuur zal de organisatie niet beheersen doch uitsluitend begeleiden. De vakante plaats in het hoofdbestuur, die ontstaan was omdat de heer Th. van de Waarsenburg uit Arnhem zich om ge zondheidsredenen niet meer herkiesbaar stelde, werd ingenomen door de heer P. J. van Ooijen, voorzitter van de afde ling Nijmegen. De heren C. de Roos en F. van den Broek werden bij acclama tie herkozen. De heer Van de Waarsen burg kreeg uit handen van de voorzitter de zilveren bondsmedaille en een ge schenk onder couvert. Het congres werd besloten met een ontvangst van de deelnemers op het stadhuis door wethouder mr. K. A. M. Bastiaensen en een toespraak van de heer Hurkmans, voorzitter van de Ne derlandse Katholieke Middenstandsbond, over de prijzenpolitiek van de regering. ISoordbrabantweek (Van onze verslaggever) De tentoonstelling „Het nieuwe Noord brabant", die in Antwerpen gehouden werd tijdens de Noord-Brabantweek, heeft in totaal 55.000 bezoekers getrok ken. De expositie van Noordbrabantse beeldende kunst is door 20.000 bezoekers bezocht. Achter de Noordbrabantweek werd gisteravond een punt gezet met een uitvoering van Shakespeare's „As You Like It" door de toneelgroep En semble. De uitvoering werd ondermeer bijgewoond door 46 Noordbrabantse sta tenleden en de commissafis van de Ko ningin, dr. C. Kortmann, die de afgelo pen week vijf keer een bezoek aan Ant werpen heeft gebracht. Tijdens de Zeeuwse tienkamp-kam pioenschappen, het afgelopen weekend te Vlissingen gehouden, is de Middelburgse atleet Piet Verslujjs erin geslaagd het Zeeuws record op dit atletiekonderdeel op zijn naam te brengen. Hy kwam toi een totaal van 4645 punten, hetgeen 60 punten meer was dan het oude record dat op naam van B. de Rjjke stond. Van de 10 deelnemers die de tienkamp tot een goed einde brachten, bezette Versluijs de 3e plaats. De eerste twee plaatsen waren voor de Haarlemmers Doornbosch en Knol die tot zeer goede prestaties kwamen en met 6228 en 5633 punten nu zeer goede plaatsen op de na tionale ranglijst innemen. De dames streden om de vijfkamp-ti tel. Er waren slechts twee gegadigden, van wie Mattie Riemens uiteindelijk de beste was. Verrassend was dat Esther Schot de kogel verder stootte dan Mat tie. DUBBELE ZEGE Tijdens deze wedstrijden, die voor de atletiek beslist geen propaganda waren als we bijvoorbeeld het polsstokhoog springen bekijken, waarbij slechts 5 van de 10 heren over de aanvangshoogte kwamen, werd ook nog een kort bijpro gramma afgewerkt, waarbij de Schelde- sport-atleet A. de Bokx een dubbele overwinning behaalde door zowel de 60 m als de 600 m jongens C te winnen. Pe ter van der Schaaf werd op de 1500 m junioren A verrassend verslagen door Wijnacker. De belangrijkste uitslagen: Tienkamp: 1 J. Doornbosch (H.A.V.) 6228 p. (11,2 sec., 6.68 m, 13.64 m. 1.65 m, 52,6 sec., 15.7 sec, 39.30 m, 3.25 m, 54.90 m, 4.41.8), 2 R. Knol (H.A.Vj 5633 p., 3 P. Versluijs (Dynamo) 4645 p„ 4 J. Luijkx (G.A.C.) 4439 p., 5 C. Allonsius (Rieme) 3840 p. Vijfkamp dames: 1 M. Riemens (Ma rathon) 3341 p. (12.08 m, 1.30 m, 28,9 sec., 15.- sec., 4.83 m), 2 E. Schot (Delta Sport) 3113 p. 600 meter jongens C: 1 A. de Bokx Schelde £p. 1.34 min., 2 A. Tholenaar Dynamo 1.34.2. 3 S. Valkenier Dynamo 1.35,3. Hoogspringen dames: 1 A. van Oyen Zeeland Sport 1.40 m, 2 A. Roose Zeel. Sp. 1.35, 3 M. Riemens Marathon, 4 E. Schot Delta Sport 1.20. 100 meter heren: 1 J. Broere Zeel. Sp. 12.- sec., 2 J. v. d. Scheer Zeel. Sp. 12.7 3 P. Bassie Zeel. Sp. 12.9, 4 L. Zijta Zeel. Sp. 13.4. 60 meter meisjes D: 1 B. Hoiting Zeel. Sp. 9.9. Programma zondagcompetitie 23 sep tember: IE KLAS A Robur 1-Dreischor 1, Hansw. Boys I- Zierikzee II, Patrijzen I-Brouwersha- ven I, Renesse I-Domburg I. Noorman nen I-Kruiningen I. IE KLAS B Jong Ambon I-Ria W I, Hoofdplaat I- Groede I. Philippine I-Sluiskil I, Vogel waarde I-Retranchement I, Schoondijke I-Walcheren I. Res. IE KLAS Luctor II-Clinge II, Biervliet II-Goes III RCS II-Breskens II, Oostburg li-Zeeland Sport III, Corn Boys III-Zeelandia II. 2E KLAS A Breskens III-Aardenburg II, Sluiskil II- Koewacht II, Terneuzen III-Walcheren II Steen Il-Vogelwaarde II. 2E KLAS B Vlissingen V-Kruiningen II, Yersekc II- Patrijzen II, Cortgene-Zeeland Sport IV, Volharding '32 I-'sH. H.-Kinderen I. Kwadendamme I-Middelburg IV. 2E KLAS C Burgh II-Brouwershaven II, SVOWK I- Zonnemaire I, Renesse II-Dreischor II. 3E KLAS A Luctor III-Domburg II, Noormannen II- Kruiningcn III, Lewed. Boys II-Robur II 3E KLAS B Hoofdplaat II-Groede II. Schoondijke II- Walcheren III, IJzendijke III-Middelb. Boys I, Retranchement II-RCS III. 3E KLAS C Clinge III-Ria W II, Hontenisse IH-Corn Boys IV, HVV '24 III-Graauw I, Philip pine li-Sluiskil III. Kogelstoten dames: 1 E. Schot Delta Sport 12.35, 2 M. Riemens Marathon 12.08, 3 L. van Gemert Zld. Sp. 8.80, 4 A. van Oyen Zld. Sp. 6.61. Finale 60 m jongens C: I A. de Bokx Schelde Sp. 7.6 sec., 2 S. Valkenier Dy namo 7.9, 3.A. Tholenaar Dynamo 8,2 80 meter jongens B: 1 C. Schetters A.V. 56 9.9 sec., 2 H. Verdonk Marathon 11.6. 1500 meter jongens A: 1 W. Wijnacker Schelde Sp. 4.25.8, 2 P. v.d. Schaaf Ma rathon 4.25.8, 3 N. Lauret Rieme 5.-. Verspringen dames: 1 M. Riemens Marathon 4.83 m, 2 A. Roose Zeel. Sp. 4.80, 3 E. Schot Delta Sp. 4.51. reddend-zwemmen Voor de onlangs gehouden examens reddend-zwemmen door de dr. A. Sta vermanbrigade te Vlissingen slaagden de volgende kandidaten: jeugdbrevet 1: Jannie Louwerse, Marie Elshout en Theo Elshout; jeugdbrevet 2: Jannie Louwer se, Marie Elshout en Adrie Fruytier; jeugdbrevet 3: Carina de Neurichy, Ria Leeflang, Jannie Louwerse, Corrie Lou werse, Hcnny Raats, Henny Clarisse, Jan Daamen. Voor deze jeugdbrevetten wer den 2 kandidaten afgewezen. Voor het technisch gedeelte diploma A slaagden: mevr. E. Hakkenbrak, Annie de Jong en de heer A.E. van Eek. Het theoretisch gedeelte voor de diploma's A en B zal aanstaande winter worden gegeven. Morgen, donderdag 20 september, zijn de tijden van de hoogwaterstanden in de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 7.17 en 19.30 uur; Terneuzen 6.46 en 19.02 uur, Vlissingen 6.16 én 18.33 uur; We- meldinge 7.59 en 20.11 uur. (Advertentie) BRUNSWICK BOWLING Air-conditioned NassausingeJ 28, tel. 38452 Breda Geopend van 9 tot 24 uur Za. en zo. tot 1 uur 's nachts Vrij entree Kinderkamer, huistelevisie, par keergelegenheid. restaurant, bar, snackbar Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin OOSTBURG Ledel 20 uur De volmaakte bankroof, 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Voor liefde geen genade, 14 jaar GOES Grand 20 uur Hercules contra dè vam pier, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur De miljonairsdoch- ter, 14 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Het schot in de rug, 14 j. Alhambra 20 uur Amerika zonder masker, 18 j. WM GOF.S Grand 20 uur Hercules contra de vam pier, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur De Mesties, 14 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Het schot in de rug, 14 J. Alhambra 20 uur Onteerde meisjes, 18 jaar ANTWERPEN KVO 20 uur De bruid der zee

de Stem | 1962 | | pagina 2