f zen DOEN! SHAG Nieuwe zege brengt nu Vlissingen op kop Drie clubs tronen aan kop van de ranglijst TSC overklast UVS met 5-0 Schutters doet naam nu geen eer aan Axel en Putte met 4 punten RKC en Blauw Geel still going streng UITSLAGEN Royale zege Middelburg Zeeland Sport speelt gelijk HVV verliest in Terneuzen Axel doet het toch maar Aardenburg weer best Nederlagen van Alliance en MOC Vlissingen komt er moeizaam Duidelijke zege - Valkenswaard - in eerste klasse E Sarto houdt RAC er onder met 2-1 Moe met verlies uit Helmond Internos verliest en protesteert Desk haalt punt bij Rood-Wit Terneuzen baas over HVV (1-0) Krappe zege van Veer se Boys Steenbergen raakt voorsprong kwijt Middelburg wint bij Hontenisse 1-4 Thuisclubs zijn flink op schot Krappe zege var Ian van Arckel Res. •Tweede divisie C j 10 vertentie. Jens u a.s. zondag eindigen worden hierbij afgebeelde riet zó het verschil. ir deze met 8 cent, ledig adres op deze ION Koning Voetbal ember 12 uur v.m. tbal Toto. e wedstrijden van WILLEM II SPARTA VEENDAM A.D.O. GO AHEAD G.V.A.V. 1 FORTUNA '5.4 N.E.C EINDHOVEN M.V.V. D.W.S. VELOX DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 W. VAN DER STEEN Eerste klasse B Slikkerveer - Spartaan 00 DCV - SVW 1-0 Quick - Unitas 12 Laakkwartier - ONA 21 TSC - UVS 5—0 STAND DCV 2-4 TSC 2-2 W/ÊÊ Vlissingen heeft de leiding geno men in de eerste klasse E. De ,^|i^ Zeeuwen schijnen hun kampioen- schap te willen prolongeren. Op merkelijk is de minder goede start van Alliance en MOC, die nog voor lopig in hun puntenhoofdstuk niet voorkomen. De thuisclub, met drie invallers voor doelman Baart, Rob Moens en Stroo, heeft alle zeilen moeten bijzetten om zich de jeugdige Valkploeg van het lüf te houden. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers maar toch kreeg Vlissingen na 8 minuten de eerste goede kans. De goed door van Maris voor doel gebrach te voorzet werd echter door Oosterhout overgekopt. Invaller doelman Bos moest kort daarop zijn eerste werk verrichten bij een te zacht schot van midvoor Maas. Nadat van de Broek, na een misser in de Valkdefensie, alleen voor open doel was verschenen, zag hij nog kans de bal tegen het houtwerk te plaatsen. Doelman Kivits moest daarna al zijn registers opentrekken bij een hard schot van So- hier. Aan de andere kant suisde een ko gel van de schietgraag^ Janssen juist naast het Vlissingse doel. Na 28 minuten kwam uit een hoekschop de bal bij de geheel vrijstaande Jan de Nooyer die keihard en onhoudbaar doelman Kivits het nakijken gaf. (1-0). De Valk ontke tende een tegenoffensief maar de vaak aardig spelende voorhoede verzuime steeds de laatste hand aan de aanvallen te leggen. Janssen kwam nog alleen voor een leeg doel maar schoof de bal juist langs de buitenkant van de paal. Vlak voor de rupst schoot Janssen tegen de lat, de bal kwam daarna bij Zorgvliet, die met een overigens houdbaar schot doelman Bos passeerde (1-1). Na de rust was het spel van mindere kwaliteit en de vermoeidheid ging een woordje mee spreken. Doelman Bos bleek zijn zelf vertrouwen wat kwijt, maar gelukkig voor Vlissingen stonden de Waal en Ver hulst pal. Janssen maakte nog wel een buitenspeldoelpunt, een voorbeeld dat van de Broek daarna aan de andere kant volgde, maar na 25 minuten viel de be slissing toen een door Sohier genomen vrije trap door Jan de Nooyer in een doelpunt werd omgezet (2-1). Alliance heeft het in Valkenswaard te gen de nieuwe eerste-klasser van die naam niet kunnen ooien. De Roosenda lers, die de competitie minder goed zijn begonnen, verloren met sprekende 5-2 cijfers. Alliance deed het in de eerste helft overigens geheel niet slecht. De Roo sendalers hielden stand en zij wisten zelfs aan de leiding te komen door een goal van Sep. Overigens hadden de roodzwar- Tweede klasse A Eerste klasse B De eerste thuiswedstrijd van TSC is een eenzijdige vertoning geworden. Vóór rust ging de strijd nog iets op en neer, daarna lieten de TSC'ers geen twijfel bestaan aan hun superioriteit. De vier doelpunten die in de laatste drie kwartier aan de voor TSC al thans goede kant van het scorebord werden genoteerd geven het werkelijke krachtsverschil nauwelijks weer. Slechts enkele malen kwam de ex- tweede divisieclub UVS voor het heilig dom van invaller-doelman A. Kieboom, die slechts enkele malen voor rust ge legenheid heeft gekregen zijn niet ge ringe talenten te tonen. In de eerste tien minuten bood UVS nog behoorlijke tegenstand. De donkere aanvoerder Zuma kwam enkele malen gevaarlijk voor het TSC-doel maar de rood-witte-defensie wist de zaak wel te klaren. In de twaalfde minuut kreeg linksbui ten J. Kuppens de bal te pakken. Hij dreef snel op, passeerde enkele spelers en zijn voorzet op maat stelde C. Kops in de gelegenheid de bal het nodige laatste duwtje te geven. (1-0). UVS kwam even verbeten terug doch tot gevaarlijke momenten kwam het niet- Anders was dat in de twintigste minuut, toen midvoor Adr. Broeders de hele UVS-defensie omspeelde. Keeper vermeer wist met een moedige duik er- TTxro-6 voorkomen. De achterhoede der V/r ?0jIS raal5te hi paniekstemming. Met de grootste moeite wisten ze het aoel voor doorboring te vrijwaren. Van aer Stark en van Leeuwen stelden Kie- MT^Ii611 enkele maal °P de Pr°ef- Met machtige saves ranselde hij de bal len uit zijn doel De tweede helft begon met een on stuimig offensief van TSC dat in de achtste minuut resulteerde in een schit terend doelpunt van Roel Hartsuiker Het offensief luwde niet De Ooster- houters overspeelden de UVS'ers Na twintig minuten liet Broeders een'een voudige kahs onbenut, even later schoot Hartsuiker tegen het houtwerk Na 24 minuten knelde J. Bakx nummer drie in de touwen. In de 28ste en 35ste mi nuut maakten Broeders en Van Gooi de vijf vol. ten al enkele fraaie kansen onbenut ge laten. Nog voor de thee maakte Wijnen, dat^ de partijen op gelijke voet kwamen In de tweede helft verhoogde Valkens waard het tempo. Het gevolg was voor Alliance rampzalig. Goals van Wijnen, Viers en Melles brachten de stand op 4-1. Alliance was een verloren ploeg. Men werd dat helemaal nadat Viers nummer vijf inschoot. Uit een strafschop kon Alliance nog een tweede goal ma ken. MOC startte sterk offensief en het drong Helmond in het eerste kwartier op eigen helft terug. Pas na de vijftiende minuut kon Helmond aan een tegen offensief denken. Lambooy wist de bal in de touwen te werken, doch het doel punt werd wegens buitenspel afgekeurd. In de 21e minuut kwam Helmond on verwacht aan de leiding, toen Jacques Wouters een goede voorzet gaf, welke De doelman van De Valk duikt naar de bal en redt, terwijl een van de Vlissingse voorspelers toekijkt. door Van der Kuylen resoluut langs kee per Proost werd gejaagd (1-0). De Helmondaanval ging steeds beter draaien en stopper De Rijk had al zijn talenten nodig om de veel kleinere Lam booy van nóg een doelpunt af te houden. Toch kwam Helmond aan een 2-0 voor sprong toen Van der Kuylen handig langs Hoendervangers gleed en met zijn pass Lambooy op de rechtervleugel vond. Deze gaf een scherpe voorzet welke door Van Neerven werd gemist, doch back Hopmans deponeerde met een reactie beweging de bal achter zijn eigen doel man (2-0) In de 30e min. kwam MOC aan een tegendoelpunt, toen Janssen doelman Kusters met een dieptepass voorbijging en Van Gaans snel spurtend Wouters van dichtbij kon kloppen (2-1). Rust. Pas in de 31e min. wist Helmond zijn overwinning veilig te stellen, toen Van der Kuylen Deisenroth in het spel be trok. Deze gaf een scherpe voorzet waar Willyke handig overheen stapte en waar door Van Neerven in een droompositie kwam die hij prompt uitbuitte (3-1). 2e klasse B Het gedrang om de bovenste plaats in de tweede klasse B begint reeds nu angstwekkende vormen aan te nemen. Roosendaal, Terneuzen en Veerse Boys verspeelden nog geen enkel punt. Op merkelijk is ook het feit, dat DESK het opnieuw presteerde een gelijkspel te be halen en nu nog wel bij Rood Wit. Te genvallers zijn vooralsnog HVV, Honte- nisse en Uno Animo. De ontmoeting Internos-Roosendaal had een merkwaardig scoreverloop. Drie keer deed Internos een voorsprong van de bezoekers teniet, maar Roosendaal wist in de beslissende fase van de strijd, toen iedereen daclit dat Internos de zege zou grijpen, door een blunder van doel man Bakker met 3-4 te winnen. Jlet was sneu. dat kort na het begin- signaal een doelpunt van de Internos speler Lijs werd afgekeurd. Naar aan leiding van deze beslissing diende de thuisclub na de ontmoeting een protest in. Middenvoor Voets leidde de meeste Roosendaal-aanvallen, maar het was van Oers die na een kwartier Roosendaal op 0-1 bracht. Internos kwam terug. Toen na een half uur van Beers op onjuiste wijze werd aangevallen, mocht Sprenkels een strafschop benutten: 1-1. Kort daar na hielp Kuystermans Roosendaal aan een 1-2 voorsprone, doch Deekers bracht de balans weer in evenwicht. Na rust was de thuisclub goed van start gegaan. Wat tegen de verhouding in werd het door Voets 2-3. De thuisclub drukte daarna de gasten in de verdediging en na 28 minuten schoot Hermes zijn team via een Roosendaals been naar 3-3. Een snelle uitval van Roosendaal betekende een 3-4 eindstand. De gasten hebben dank zy hun stevi ge verdediging het sterk spelende Rood Wit weten te bedwingen. De mannen uit Kaatsheuvel waren weliswaar minder in de aanval maar beslist niet minder ge vaarlijk voor het heiligdom van Ileeren. De eerste helft bracht aan beide zijden geen resultaat. In de tweede helft moest de zeer goed op dreef zijnde doelman Kousch toch zwichten voor een hard schot van P Kas. Dit nadat Buikmans 4 minuten eerder juist tegen de boven lat kogelde. De gasten lieten zich echter niet onbetuigd. Menige aanval werd on dernomen en in de 30e minuut was het linksbinnen Fr. van Riel die na goed sa menspel met een zuiver gericht schot de stand op gelijke voet bracht. De verdere schermutselingen voor de beide doel- monden bleven zonder resultaat. Er valt van deze match niet veel te vertellen. De ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd- Wie de openings treffer zou plaatsen kon bijna zeker zijn van de zege. De treffer kwam in de derde minuut van de tweede helft en werd geproduceerd door Jan Meier. De wedstrijd kreeg na deze goal een derby sfeer, maar., doelpunten vielen er niet meer. Een gelijkspel zou overigens de verhouding beter hebben weergegeven. Het is tussen Uno Animo en Veerse Boys wel een spannende doch geen grootse strijd geworden. Beide ploegen hadden nogal wat tekortkomingen. Uno Animo ging fel van start doch de Boys-defensie wist het gevaar te bezwe ren. Naarmate de tijd verstreek kwamen de bezoekers steeds gevaarlijker voor het Loonse doel. In de 31e minuut kwam het enige doelpunt in deze wedstrijd. Het was Jan Joren die de Üno-doelman het nakijken gaf. 0-1. Na de rusf twee haast machteloze voorhoeden, die niet veel kansen gelaten werd om ernstig gevaar lijk te worden. In de slotfase trachtte Uno nog een gelijkspel te forceren. Het bleef echter bij die 0-1. Een krappe maar waardevolle Raamsdonksveerse overwinning. De wedstrijd tussen Steenbergen en Zeeland-Sport was in het begin een aan trekkelijke strijd. Het lukte linksbinnen de Vet om in de tiende minuut het eer ste doelpunt te maken voor de Steenber genaren. In de 18e minuut ondernamen de be zoekers een tegenaanval. Midvoor Jan sen scoorde 1-1. Steenbergen bleef aan vallen. In de 25e minuut ndernam de gehele voorhoede een rush op het doel. Midvoor van Gastel schoot hard in. De back van Zeeland Sport probeerde nog te redden maar werkte het schot nog dochter naar de doelman toe, die mis greep. 2-1. In de eerste minuut na de pauze reeds was het opnieuw van Gastel, die aanviel. Uit zijn harde schot ontstond het derde doelpunt voor de thuisclub. 3-1. Het spel raakte weer op gang. Voor het doel van Steenbergen ontstond een onoverzichtelijke situatie, waaruit een penalty tegen de thuisclub tot stand kwam. Keihard werd deze strafschop door Struijk ingeschoten. 3-2. De bezoekers roken de gelijkmaker. Aanval op aanval werd ondernomen. Na ongeveer 30 minuten lukte het Klop- meier om te scoren. 3-3. Middelburg veroverde bij Hontenisse de eerste punten en dat gebeurde op een vrij sprekende wyze. De eerste minuten waren voor Middel burg. Reeds in de 2e minuut werd het 0-1 toen na een vrij ongevaarlijke voor zet van rechts de Hontenisse-verdedi- ging verzuimde in te grijpen, waardoor de Middelburgse midvoor De Vos de kans kreeg een verrassend schot in te schieten. Enkele minuten later werd het 0-2. Weer was het De Vos, die doelpunt te. Hierna kwamen de Hontenisseiiaren er beter in. Zij wisten het spel te ver plaatsen naar de Middelburg-helft. Voor rust werd het nog 1-2 toen midvoor Van Kruyssen, die een voorzet van rechts beheerst inschoot. De tweede helft was helemaal voor Middelburg. Middelburg voerde de stand op tot 1-4 door twee doelpunten van de goed spelende rechts binnen Delmotte. Voor rust was Sarto lets in de meer derheid doch het was de RAC-doelman van Oosterwyk die voortreffelijk werk verrichtte en alles onder controle nam. De Sarto-spelers werden er haast moe deloos onder. Na rust beter en sneller spel van beide ploegen. In de 20e minuut brak Dekkers op links door en met een strak schot werd de stand 1-0. RAC kwam hierna opzet ten. Na een half uur kon rechtsbuiten Pelkmans de bal hoog voorzetten. De Sarto-doelman werd in verdrukking ge bracht en v. d. Steen werkte de bal in de touwen. 1-1. Hierna hervatte Sarto een offensief. In een kwartier tijds kregen de Tilbur- gers een tiental corners te nemen. Alles strandde echter op de RAC-doelman. In de 43e minuut kopte Donders uit een corner de bal in de AC-doelmond. Kee per van Oosterwijk was verslagen, doch linksback Maas sloeg de bal met de hand uit het doel. De strafschop door Hutten genomen was té machtig voor de schitterende RAC-doelman. De eind stand werd. 2-1. Vierde klasse G Vosmeer heeft haar positie aan de top van de ranglijst gehandhaafd. Eén doel punt meer betekent een krappe overwin ning, maar de twee winstpunten waren binnen. Schutters deed haar naam geen eer aan, want de aanval kon de juiste richting ditmaal niet vinden. Opmerke lijk was de grote zege (5-2) van Burgh op Halsteren. SC GastelVosmeer 3-4. Voor rust ble ken beide teams aan elkaar gewaagd, maar na de hervatting was Vosmeer toch iets beter. Scoreverloop: Hommel 0-1, Machielse 2-1, Rotappel 2-2, Hommel 2-3 Na rust: Machielse 3-3, Potappel 3-4. SchuttersZierikzee 0-2. De thuisclub had ongetwijfeld een veldmeerderheid, doch vergat te schieten. De Vlieger hielp zijn ploeg voor rust aan een ver diende 0-1 voorsprong en bleek ook na de hervatting het schieten niet ver leerd: 0-2. KruislandOudemolen 5-2. De gasten werden snel in de verdediging gedron gen. De doelpunten kwamen pas nadat keeper Machielsen k.o. was gegaan. Na twee doelpunten van Houtepen verklein de Van Hoof de voorsprong tot 2-1. Het werd 5-2 door Van Gastel, Polak, Lo- diers en Baselier. Burgh-—Halsteren 5-2. De thuisclub heeft de overwinning volkomen verdiend. Na 23 minuten nam Halsteren door Can Tilburg een voorsprong (0-1), maar na rust sloeg Burgh zijn slag. Na vijf minu ten spelen maakte Nieuwenhuize gelijk (1-1), waarna Rijnberg, De Graaf en Rijnberg de stand op 4-1 brachten. Ver- burgt knabbelde nog iets van de achtker- stand af (4-2), doch een minuut later bracht Rijnberg de eindstand op 5-2. Vierde klasse H Ook In deze afdeling bleken de thuis clubs goed voor een stevig aantal doel punten. Alleen Biervliet faalde. Twee treffers bleken niet genoeg om Ierseke de winst af te snoepen. Na de rust liet de verdediging het lelijk liggen, want de gasten scoorden nog drie keer. Ook de Oostburg-defensie faalde, getuige de grote nederlaag tegen Lewedorpse Boys. Aardenburg—Koewacht 4-0. De thuis club-aanval voelde zich gisteren in prima vorm. Voor rust gaf J. Kok zijn team een 1-0 voorsprong. Na de hervatting werd koewacht min of meer overspeeld. T. Bakker (2x) en Herman zorgden voor een verdiende 4-0 eindstand. BiervlietIerseke 2-5. Voor rust zag men een gelijk opgaande strijd. Na twin tig minuten hielp Zonderuiter de thuis club aan de openingstreffer:l-0. Enkele minuten later scoorde Van de Bossche de verdiende gelijkmaker (1-1). Een tref fer van De Oude betekende 2-1, doch nog voor rust bleek De Wee goed voor de gelijkmaker: 2-2. Na de hervatting kwam Biervliet niet meer aan bod. Pi- carde en De Wee voerden de stand op tot 2-5. IJzendijkeBreskens 4-0. De nieuwe vierdeklasser toonde zich in deze ont moeting een waardige tegenstander. Bres kens bleek bijzonder slecht op dreef en M. Corijn en J. Wolf hadden het belang rijkste aandeel in de 3-0 voorsprong bij rust. Een strafschop, door Schilders be nut, zorgde voor een verdiende 4-0 uit slag. Lewed. BoysOostburg 4-1. In een matige wedstrijd sleepte de thuisclub toch de overwinning uit het vuur. De doelpunten kwamen op naam van Maas. Baar (2x) en Raas. Het enige tegenpunt kwam tot stand door een strafschop, welke door Qostburg werd ingeschoten. Vierde klasse B Haarsteeg en DSC kwamen niet verder dan een bril. Heusden had met beter aan- vaisspel mogelijk een gelijkspel uit het vuur kunnen slepen. Het werd nu tegen Jan van Arckel een verdeling van de winst. Jan van Arckel—Heusden 2-1. Het ster ke Heusden werd door een beter spelend team geklopt. Toch was Heusden, dat na een half uur door de Ier Slanton de leiding nam, 0-1. Pootjes zorgde ervoor, dat men na rust met een 1-1 stand kon beginnen. Na de hervatting hielp Pootjes de thuisclub aan de volle winst. Haarsteeg—DSC 0-0. Beide elftallen bleken in de gehele ontmoeting aan el kaar gewaagd. Niettegenstaande er aan beide zijden wel enkele kansen kwamen, wist geen der voorwaartsen het doel te vinden. 3e klasse D Axel en Grenswachters (Putte) heb ben in de derde klasse D. de leiding ge nomen. Dosko blyft voorlopig een goede derde. Enige tekening in de competitie is er al. DOSKO—METO 2-2. De beginfase was voor Dosko, maar doelman Hendrickx toonde klasse door een kopbal van Van Schak en een schot van de snelle Van Huffel onschadelijk te maken. Vonk schoot naast en ook Louis Overbeeke knalde in vrije positie onbesuisd over. Een verwarde situatie voor het Meto-doel werd besloten met een bal van Kaan tegen de bovenlat en ook Van Huffel schoot even later tegen de paal. Na de thee het eerste half uur op en neergaand spel, maar toen begon het: Overbeeke nam een vrije trap vanaf de zijlijn en dit betekende de openingstref fer 0-1; de uitblinkende Wim Bennaars kroop 4 minuten later door de Meto-ver- dediging (1-1) en Dosko kwam op winst door een doelpunt van de rechtsbuiten Van Huffel 2-1. De temperatuur" steeg en Dosko's linksbuiten Backx en back van Dijke moesten voor natrappen naar de kleedkamer. 6 min. voor het einde werd Louis Overbeeke voor het Dosko- doel ten val gebracht; de strafschop werd in eerste instantie wel door inval lerdoelman Brands gekeerd, maar de terugspringende bal werd door Over beeke ingezet, zodat beide partijen met gelijke stand genoegen moesten nemen. ZEELANDIARKFC 3-2. In de eerste helft had de thuisclub het beste van het spel en na 15 minuten slaagde Ko van Ieren erin doelman Nuy- termans met een lage schuiver te pas seren. Vlak daarvoor had Jan van Hui zen voor Zeelandia een strafschop ge mist Nadat doelman Mondeel in de 35e minuut al zijn talenten nodig had om on heil te voorkomen slaagde Jan van Hui zen er twee minuten later in nummer 2 in het RKFC-doel te koppen. (2-0). Na de rust was het RKFC dat een licht veld- overwicht demonstreerde en na 9 minu ten slaagde Keizer erin met een fraaie kopbal de achterstand te verkleinen (2-1) Na 15 minuten werd het weer 3-1 door een treffer van Van der Weel maar toen na 22 min. P. Nuytermans een strafschop benutte (3-2) weerde de spanning terug. Hoewel aan beide zijden nog enkele kan sen werden geschapen kwam er geen verandering meer in de stand (3-2). NIEUW-BORVLIET—BSC 0-1. De wedstrijd Nieuw-Borgvliet tegen BSC uit Roosendaal is een demonstratie geworden hoe men niet moet voetballen. Er is aan beide kanten slecht gespeeld. De stand 0-1 is dan ook beslist geen graadmeter voor de kwaliteit van het spel. Ongeveer een kwartier voor het einde gaf de BSC-aanvoerder er de brui aan. Het spel verveelde hem zo dat hij alvast maar de kleedkamer ging opzoe ken. Met tien man speelden de bezoekers verder. Om de aanvoerder zijn ongelijk te bewijzen viel juist toen ongeveer tien minuten voor de laatste fluitsignaal het enige doelpunt. Aarts slaagde erin een kans te benutten. KAAISE BOYS—AXEL 3-4. De technisch beter spelende bezoekers wisten vrijwel voortdurende de toon aan te geven. Toch was het Gladines die voor de thuisclub de score opende in de tiende minuut. De vreugde was echter van korte duur. In de 15e minuut wist Verbunt de gelijkmaker te scoren, Steel schoot in de 30e minuut ook raak en even voor de thee bracht Hermans de stand op 1-3. De boys domineerden direct na rust even waarbij P. Machielse aante kende 2-3. Oudenaarde beslcot echter na een pei'iode van evenwicht een goede uitval met een hard schot en het was 2-4. De Boys bleven doorvechten en Bas Ardon kon zelfs de achterstand terug brengen op 3-4. GOES—ODIO 2-0. Ondanks een flinke veldmeerderheid van Goes, was mede door het niet vol doende uitbuiten van de kansen, de uit slag lange tijd een vraagteken. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft scoorde Kees Lindenberg (1-0). In de tweede helft werd Odio door een vreemde beslissing van de scheids rechter de gelijkmaker onthouden. In de laatste 10 minuten maakte De Groot aan alle onzekerheid een einde met het sco ren van een fraai doelpunt (2-0). GRENSWACHTERS-RCS 2-1. Het is voor de Grenswachter een verdiende overwinning geworden. Hoe wel de ploeg in de eerste helft moeite had met de wind is er alles op alles ge zet om te winnen. Het duurde echter tot een half uur spelen voordat rechtsbinnen Janssens een kans schoon zag. 1-0. Dertien minuten later was het midhalf Janssens die er met de bal van door ging en zijn aanval met een doelpunt wist te bekronen 2-0. In de tweede helft heeft de thuisclub de meerderheid op het veld weten te behouden. Niettemin hebben ook de gas ten alles gedaan om de aanvallen van de Grenswachter te beantwoorden. Uitein bezoekers door een mooi schot de eer te delijk lukte het de rechtsbinnen van de redden. Met deze stand 2-1 kwam het einde van een goede geleide sportieve Derde klasse B RKC en Blauw Geel kwamen ook gis teren met overwinningen uit de bus, bei de clubs in een uitwedstrijd. Vooral Blauw Geel imponeerde: een overwinning in Den Bosch bij RKJW met 6-0 is niet gering. RKC was in Berghem de geluk kigste. In deze klasse ook nog een protest, nl. van Zwaluw VFC in de strijd tegen Vlijmense Boys, zodat de protestcommissie het laatste woord heeft. RKKDVC—RKSVA 2-0 Een maitge wedstrijd, waarbij de rust inging met blanco stand, ongeveer tien minuten na de thee bracht de linksback van DVC Knippels de stand op 1-0 en tien minuten later scoorde linksbuiten Verhoeven: 2-0. Voor de rust werd nog een penalt door Knippels gemist. RWB-GVV 1-0 In een van beide zijden slecht gespeelde wedstrijd heeft RWB haar eerste wed strijd op het nieuwe terrein in een zwaar- bevochte 1-0 overwinning weten om te zetten. Dat doelpunt ontstond vijf minu ten voor de rust uit een penalty; spil Van der Schans maakte geen fout: :l-0. Na de rust waren beide partijen om beur ten in de aanval. RKJVV—BLAUW GEEL 0-6 RKJW kan dit seizoen slecht op dreef komen. Waarschijnlijk hadden de Bos-1 schenaren de kermis nog in debenen. Zij keken bij het ingaan van de rust al tegen een 0-4 achterstand aan, die daarna werd opgevoerd tot 0-6 zonder dat Blauw Geel veel inspanning nodig had. ZWALUW VFC—VLIJMENSE BOYS 1-1 o.p. Zwaluw VFC Bijna 3000 toeschouwers hebben de ope ning van het nieuwe Zwaluw-terrein bij gewoond. Nadat de thuisclub een doel punt wegens buitensepl zag afgekeurd, waartegen protest werd aangetekend, namen de Vlijmensen de leiding 0-1. Tien minuten voor het einde slaagde Elisse erin een voorzet van Van Bakel in te schieten 1-1. BERGHEM SPORT—RKC 0-1 RKC is in Berghem de gelukkigste ge weest. In het veld gaven beide ploegen elkaar weinig toe. In de tweede helft kwam Berghem Sport fel opzetten, maar de RKC-defensie hield goed stand. Na tien minuten strafte H. Leijten een fout van de Berghem-back af die de bal te zacht op zijn doelman terugspeelde 0-1. CONCORDIA—OJC 2-1 Concordia heeft de streekderby tegen oud-rivaal OJC verdiend gewonnen, maar moest alle zeilen bijzetten om in de slot fase de gelijkmaker te voorkomen. De thuisclub nam een minuut voor rust door De Brouwer de leiding '1-0). In de twee de helft liepen de Bosschenaren door Van Zoom zeven minuten voor het einde tot 2-0 uit. Uit een vrije schop werd de achterstand verkleind door Van Pinxteren 2-1. Met de rug tegen de muur kon de thuisclub hierna de winst behouden. Deze voorzet van W. Jonkers (Steen bergen) leidde tot het eerste doelpunt van Steenbergen tegen Zeeland Sport. UITSLAGEN RBC 2 - Fortuna 2 8—1 NO AD 2 - Roda JC 2 1—I J Limburgia 2 - Baronie 2 22 Sittardia 2 - VVV 2 0—I S •MVV 2 - Helmondia 2 1—0? Res. 2e divisie B l BW 2Wageningen 2, Fortuna VI. I 2—NEC 2, Xerxes 2—SVV 2. Hermes 1 DVS 2—DFC 2, Schev. H. Sport 2— J DHC 2, Vitesse 2—DOS 2. Res. 2e divisie C Longa 2RBC 2, Fortuna '54 2 NOAD 2, Roda JC 2Limburgia 2, Baronie 2Eindhoven 2, VVV 2 Helmondia 2. Res. 2e divisie D J Oldenzaal 2—AGOW 2, Ensch. Boys 2 2de Graafschap 2, Tubantia 2PEC 2, Be Quick 2Zwolse Boys 2, Leeuwarden 2—Zwartemeer 2. CW 2-4 Laakkwartier 2-2 Unitas 2-3 SVW 2-1 Overmaas 1-2 Spartaan 2-1 ONA 2-2 Slikkerveer 2-1 UVS 1-2 Quick 2-0 Eerste klasse E o-o ï—i 5—2 2—1 3—1 S—1 Schijndel - Brabantia Boxtel - Tongelre Valkenswaard - Alliance Vlissingen - De Valk Helmond - MOC De Spechten - TOP STAND Vlissingen 2-3 Valkenswaard 1-2 Boxtel 2-3 Schijndel 2-1 Helmond 2-3 TOP 2-1 Tongelre 2-3 Alliance 2-0 Spechten 2-3 MOC 2-0 Brabantia 2-2 De Valk 1-0 Tweede klasse A Oss - Gemert 0—3 Sarto - RAC 2—1 Reusel Sport - Best Vooruit 0—4 Taxandria - Bladella 5-4 Sparta - Budei 3—2 UDI - SMG STAND 2—2 Sarto 2-4 Sparta 2-2 Taxandria 2-4 Bladella 2-1 SMG 2-3 Reusel Sp. 2-1 UDI 2-3 RAC 2-1 Best Vooruit 2-2 Oss 2-1 Gemert 2-2 Budel 2-0 Tweede klasse B Hontenisse - Middelburg 1-4 Uno Animo - Veerse Boys 0—1 Steenbergen - Zeeland Sport 3—3 Rood Wit - DESK 1—1 Terneuzen - HVV 1—0 Internos - Roosendaal 3-4 STAND Roosendaal 2-4 Middelburg 2-2 Terneuzen 2-4 Steenbergen 2-1 Veerse Boys 2-4 Internos 2-1 Zeeland S. 2-3 HVV 2-0 DESK 2-2 Hontenisse 2-0 Rood Wit 2-2 Uno Animo 2-0 Derde klasse B Berghem - RKC 0—1 Concordia - OJC 2—1 Zwaluw - Vlijmense Boys 1—1 RKJW - Blauw Geel 0—6 RWB - GW 1—0 RKDVC - RKSVA 2-0 STAND Blauw Geel 2-4 GW 2-2 RKC 2-4 RKDVC 2-2 RWB 2-3 RKSVA 2-1 Vlijm. Boys 2-3 Zwaluw 2-1 Berghem 2-2 RKJVV 2-0 Concordia 2-2 OJC 2-0 Derde klasse C WSC - Dongen Gloria - VES Hilvaria - WVO RKWU SCO TAC - RKTVV WVO RKWU TAC WSC Voab Baardwijk Gloria Gilze STAND 2-4 RKTW 2-3 SCO 2-3 VES 2-3 Gilze 1-2 Dongen 2-2 Hilvaria 2-2 2—2 1—0 0—3 S—2 1—1 3—0 2-2 2-2 2-1 2-0 1-0 2-0 SALVATORE Burruni, Europees kam pioen vlieggewicht, heeft te Milaan met succes zijn titel verdedigd tegen de Fransman Pierre Rossi. Het gevecht werd na vijftien ronden op punten be slist. De Italiaanse lichtgewicht Sandro Lopopolo versloeg te Milaan de Frans man Bernard Moreau op punten. Right Oh - Hieronimus 2—3 STAND Vios 2-4 Velocitas 2-2 GSWB 2-4 Hieronimus 2-2 RKSSS 2-4 Oisterwijk 2-1 Zundert 2-3 Gudok 2-0 SVG 2-3 Berkdijk 2-0 Nevelo 2-2 Right Oh 2-0 Vierde klasse F Madese Boys - Raamsdonk 1—0 DHV - SET 1—2 Boeimeer - Bave-l 0—4 Groen Wit Zigo 3—2 Breda - Virtus 1—4 STAND SET 2-4 Breda 2-2 Virtus 2-4 DHV 2-1 Bavel 2-3 Raamsdonk 1-0 Madese B. 2-2 VCW 1-0 Groen Wit 2-2 Boeimeer 2-0 Zigo 2-2 DAMCLUB IJmuiden is clubkampioen van Nederland geworden. In de strijd om de nationale titel versloeg de ver eniging het tiental van Piet Rozenburg, de ploeg van Gezellig Samenzijn uit Am sterdam. Derde klasse D Kaaise Boys - Axel Dosko - Meto Grenswachters - RCS Zeelandia - RKFC Goes - ODIO Borgvliet - BSC STAND Axel 2-4 Odio Grenswacht. 2-4 Zeelandia Dosko 2-3 Meto Goes 2-2 RCS RKFC 2-2 N. Borgvliet BSC 2-2 4e klasse E Gudok - GSWB 34 Ons Vios - Berdijk 4o RKSSS - Nevelo 5—1 Zundert - Oisterwijk 70 Velocitas - SVG 23 34 2—2 2—1 3—2 2—0 0—1 2-2 2-2 2-1 2-0 2-0 Vierde klasse 61 Cluzona - Sprundel NVS NSV Schutters - Zierikzee Burgh - Halsteren SC Gastel - Vosmeer Kruisland - Oudemolen STAND 2-4 Kruisland Oudemolen NSV Cluzona Schutters SC Gastel 2-3 1-2 1-2 2-2 2-2 3—3 3—1 0-2 5—2 3—4 5—2 2-2 2-2 2-2 2-1 2-0 2-0 Vierde klasse H Steen - Luctor 4j Clinge - Corn Boys 3j IJzendijke - Breskens 4g Aardenburg - Koewacht 4—0 Lewedorp B. - Oostburg 41 Biervliet - Yerseke 25 Aardenburg Yerseke Clinge Steen Corn Boys IJzendijke STAND 2-4 Koewacht Lewed. B. Biervliet Breskens Luctor Oostburg 2-4 2-3 2-2 2-2 2-2 2-2 2-2 2-2 2-1 2-0 2-0 OP het congres van de Internationale Gewichtheffederatie, dat in Boedapest wordt gehouden, zijn de Amerikaan Johnson en de Brit Speates herkozen als respectievelijk president en secreta ris-generaal. Besloten werd de Europese kampioenschappen 1964 te Parijs te or ganiseren. Tot de federatie werden toe gelaten: Mongolië, Hong-Kong. de Fidji- eilanden, Jamaica, Syrië, Kameroun, Trinidad, de Dominicaanse Republiek en Israël. JAN Cijs, de Amsterdamse snelwande laar, won een in Haarlemmermeer ge houden internationale snelwandelwed- strüd over 25 km. Tijd 2.20,5.

de Stem | 1962 | | pagina 5