Einde minister-Lely-brug nog niet einde Sluiskil W agen r.k. jonge boerenstand wint Zeeuws fruitcorso Walcheren UITSTEKENDE TOTAALINDRUK Op 300 m van producent verstoken van stadsgas Achterstand moet verder ingelopen worden Wat en Wilt U wonen in een huis van nu en U omgeven door meubelen van deze tijd? MIDDELBURG VLISSENGEN ZUID-BEVELAND GOES Fruitcorsoschieting Z.-Vlaanderen Dagblad De Stem Belangengemeenschap wil beter woonklimaat Enorme drukte Detaih Kleuter verdronken bij bramen plukken ALG. BOND PROY. AMBTENAREN Juist geen verzet nieuw beginnen Beslissend Op, II. Haak (IJzendijkc) wint prijsvraag van Nederlandse Trekpaard Gasprobleem Onder één bestuur Belg aangehouden wegens beroving EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen (Advertentie) Onze modelwoning aan de Tuinzigtlaan 138, Breda is weer geopend elke dinsdag- en donderdagavond van 7 tot 9 uur en zaterdag 's middags van 2 tot 4 uur ook maken wij graag een afspraak op een voor U gunstiger tijd. VOOR BETERE WONINGINRICHTING VAN COOTHPLEIN 12 - BREDA ITEL.39400 INTERESSANTE CAUSERIE VOOR PZEM-PERSONEEL De personeelsvereniging der PZEM hield haar eerste ontspanningsavond in de geheel nieuw ingerichte koffiekamer van het PZEM-gebouw aan de Poelen- daele. Na een openingswoord door de voorzitter, de heer J. Huser, was het woord aan de bekende publicist Lode van Gent uit Utrecht, Vlaming van ge boorte, die een causerie hield over „Hu mor in de Vlaamse taal". BRANDWEER VAN „DE SCHELDE" OP TWEEDE PLAATS Bij de landelijke brandweerwedstrijden te Amsterdam werd in de categorie be- drijfsbrandweren die van de Kon. Mij „De Schelde" tweede. Biggekerke HERSENSCHUDDING NA BOTSING Op de Vlissingseweg nabij Koudekerke zijn de bromfietser De R. uit Biggekerke en de fietser D. met elkaar in botsing gekomen. Ter hoogte van huize Terschei- de reed D. in gezelschap van vier mede scholieren richting Koudekerke. Bromfietser De R. wilde dit groepje passeren, toen er een vrouw per fiets uit tegenovergestelde richting kwam. D., die links achter het groepje reed, kwam bij de onvermijdelijke botsing te vallen en bleef bewusteloos liggen. Een Vlissingse dokter constateerde een hersenschudding. Brommer en fiets wer den zwaar beschadigd. De uitslagen van de door de Koninkl. Handboogsociëteit Jacoba van Beieren op de Grote Markt georganiseerde fruit corsoschieting op twee liggende wippen waaraan door 97 schutters van 18 socië teiten werd deelgenomen luiden: Wip 1: hoge vogel: niet afgeschoten; le zij vogel H. Mol, Willem Teil, Kapelle, 2e A. de Jonge Rijk, Willem Teil Ove- zande; le hoge kal: J. van de Poel, Edele Handboog; 2e B. Vermeulen, Zeelandia; le klep: K. van Steenbergen, Willem Teil Ovezande; 2e J. de Rijke, Edele Handboog 3e C. Westdijk. Zeelandia, 4e H. Moll, Willem Teil, Kapelle, 5e A. Poelman, Zorgvliet, 6e J. Rijk, Eensgezindheid. De onderkallen zijn niet afgeschoten. Wip 2 hoge vogels afgeschoten door J. de Rijke Edele Handboog, W. de Wilde, Juliana, A. de Jonge-Rijk, Willem Teil Ovezande; le zijvogel P. v.d. Dries. Eensgezindheid 2e zijvogel A. van de Bulck, idem, le en 2e hoge kal: P. Rentmeester, ADLM: le onderkal: M. van de Guchte, Spes Nos tra, 2e onderkal A. Schouwenaar Bata vieren. Kivadendamme DIAMANTEN SCHUTTER Zondag heeft de heer L. Remijn zijn 60-jarig jubileum gevierd als actief schut, ter en als lid van de schutterijvereniging „Victoria". Om half twee vertrok de stoet, vooraf gegaan door de muziekvereniging „Con Affezzione" naar het sportterrein waar de stenge staat opgesteld. Hier hadden zich al een 50-tal schutters verzameld. Als eerste sprak burgemeester Somers van Hoedekenskerke. Hij feliciteerde de heer Remijn met dit voor de schutterij zo zeldzame jubileum. „Victoria" wenste hii geluk met zo'n actief en enthousiast lid. Namens het gemeentebestuur bood bur gemeester Somers de heer Remijn een prachtig Delfts blauw wandbord aan. De heer J. de Beste, voorzitter van de Zeeuwse vereniging van handboogschut terijen, sprak hierna woorden van geluk wensen namens de bond. Hij bood de traditionele bondsmedaille aan. De heer M. de Baar,, voorzitter van „Victoria", feliciteerde hierna de heer Remijn. Namens de vereniging bood hij hem een tweetal pijlen aan. De heer Remijn sprak tenslotte een kort dankwoord, waarna hij het schuttersfes- tijn opende met het lossen van het eerste schot. Aan deze jubileumschieting werd door 75 schutters van 16 verschillende ver enigingen deelgenomen. Schore BEGRAFENIS C. GOUD Onder overweldigende belangstelling vond op de algemene begraafplaats de ter aarde bestelling plaats van C. Goud. Hieraan voorafgaande had in de Ned. Herv. Kerk een rouwdienst plaatsgeij vonden waarin voorging ds. Mooy. Deze schetste de overledene als een gelovig goed mens. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de burgemeester van Ka pelle, de heer Zuilekom, namens de ge meenteraad. de heer Bierens uit Schore namens de Ned. Herv. gemeente Schore en verder nog door enkele andere spre kers. Clinge BEVOLKINGSONDERZOEK Binnenkort zullen de inwoners van Clinge weer worden onderzocht op de aanwezigheid van t.b.c. Aan elk gezin zullen dezer dagen nog de nodige mededelingen worden gedaan, zodat het onderzoek een vlot verloop zal hebben. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur Exploitatie- voor Zeeland. inspectie Zeeland F DE LIGT. L. K M HE JONG tel. 6252. Goes tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 1 0,17 per mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 2l/J mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of oalnder f 1.— elke regel 'meer t 0.21). Bij plaatsing ook ui de Brabantse oplage resp 1.60 en 1 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewllzlgde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 (Van onze verslaggever). De praalwagen „Picasso" van de katholieke jonge boeren en( boerinnen in Zeeland, tot stand j gekomen in samenwerking met de tuinbouwbond van de N.C.B., heef zaterdagmiddag te Goes het hoogste aantal punten (454) ge haald. Een prachtige prestatie, gezien de bijzonder goede kwali teit van de wagens, waarvan er vijf een tweede en zeven een eer ste prijs bemachtigden. Derde prijzen waren er niet bij dit keer. Dit tekent de algehele kwaliteit van het corso, die zaterdag op nieuw uitsteeg boven wat in voor gaande jaren te zien is gegeven. De heer J. van Willegen, voor zitter van de stichting „Zeeuws Fruitcorso", zei na de prijsuitrei king, dat de verwachtingen ver overtroffen waren. Er is, ondanks de beperktheid in kleur, veel meer fruit gebruikt dan ooit. Het re sultaat van deze middag is vol gens de voorzitter een stimulans om in de toekomst nóg hoger te gooien en niet te rusten voor het fruitcorso een zowel nationaal als internationaal vermaard streekfeest geworden zal zijn. Het corso had, behalve zijn kwaliteit en zijn sfeer, ook het weer mee: een be langrijke factor. Het was lekker zonnig, zonder dat het tot de hitte van vorig jaar kwam, die het fruit van de wagens deed smelten. Het gevolg was, dat Goes een veelvoud van zijn inwonertal aan be zoekers te verwerken kreeg: een drukte, die opgevangen werd door 23 man eigen politie, 22 man uit de Goese .reserve" en 25 man van de rijkspolitie. Wij hadden het over sfeer. Sfeer rond het parkoers: twee Rotterdamse dames, die ongenood op de eerste rij van de eretribune waren gaan zitten en, onder zwakke protesten verwijderd moesten worden; feestelijke, dreunende, schet terende muziek; een trots harmoniebe- stuur, losjes wandelend achter zijn mu zikanten; reclamekreten; een ijscoman, té brutaal en tegelijk té onweerstaanbaar om hem voorbij te laten gaan; die vijf gouden Nederlandse zwemstertjes, die als geslaagde .stunt" van een in Vlis- singen verschijnend dagblad naar Goes waren gehaald; de 130 bejaarden uit de verzorgingshuizen van Goes, die dank zij het Rode Kruis op hun gemak van achter de ramen van de ambachtsschool de stoet konden volgen. Sfeer later in de stad: gejuich tijdens de prijsuitreiking op de Markt (wat een afschuwelijke akoestiek heeft die Markt); gedrang om wat frites; spette rend vuurwerk tenslotte. De toeschouwers hebben zich geen moment behoeven te vervelen zaterdag middag, want pal achter harmonie Euphonia( die de stoet sloot, was alweer het Heinekenk's tamboerkorps uit Den Bosch te zien, dat de lange file praalwa gens, auto's en muziekgezelschappen ge opend had. Zo volgde de tweede ronde onmiddellijk op de eerste. Tijdens die tweede ronde kon men al een vollediger beeld krijgen van de kwa liteit van de praalwagens, kon men zich de tijd veroorleven meer details te be kijken. En juist aan die detail-uitwer king, die ornamettering, die de wagens zo „af" kunnen maken, was dit jaar bij zonder veel aandacht besteed. Goede voorbeelden daarvan waren de winnende Picasso en de wagen „lm weisen Rössel" uit Westerschouwen, die als derde werd geklasseerd en die voor de derde achter eenvolgende keer de dorpsprijs (nu dus definitief) won. Voorts had men, soms door de natuur gedwongen, veel meer klein fruit ge bruikt dan anders. Tilroe's fruitbedrijf „De Smokkelhoek" (met 446 punten op de tweede plaats) had zich kennelijk doelbewust zoveel mogelijk gedistan- cieerd van het gebruik van appelen en peren. Wel waren hier bijvoorbeeld 60 kilo noten verwerkt in de zeepaardjes, die „Neptunus op jacht" moesten voort trekken. Over het algemeen waren er ook bij zonder weinig bloemen. Wel werden o.m. schelpen, bruine bonen en zilver uitjes gebruikt. De totaaluitslag was: 1 wisselbeker en ere-wisselprijs: „Pi casso" (RKJB en RKBJB in samenwer king met de Tuinbouwbond van de N.C.B.) met 454 punten en een le prijs; 2 wisselbeker: „Neptunus op jacht" (Til roe's fruitbedrijf De Smokkelhoek Ka pelle Biezelinge) met 446 punten en een le prijs; 3 wisselbeker en extra dorps- prijs: ,,im weiszen Rössel" (gemeente Westerschouwen) met 437 punten en een le prijs; 4 lauwertak: „Alladin en de wonderlamp" (gebr. van 't Westeinde, „Westhof", 's Heer Arendskerke) 428 punten en een le prijs; 5 lauwertak: ,,Een sprookje uit duizend-en-een-nacht" (afd. Goes van de Kon. Nede. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde) m. 408 punten en een le prijs; 6 herinneringsplaquette Holland" (gemeente Kloetinge) met 406 punten en een le prijs; 7 herinnerings plaquette: „Fragment uit Odyssee" (N.V. Zeeuwse Fruitteelt Mij. Kloetinge) 403 punten en een le prijs; 8 herinnerings plaquette: Insectenkoning" (gemeente Wissenkerke) 399 punten en een 2e prijs; 9 herinneringsplaquette: „Vogel/Mensen schrik?" (gemeente 's-Heerenhoek) met 397 punten en een 2e prijs; 10 herinne ringsplaquette „Eendracht Maakt Macht" (wagen van de fruitfee) 391 punten en een 2e prijs; 11 herinneringsplaquette: ,,Het Hoge Huis te Oud-Sabbinge" (ge meente Wolphaartsdijk) 385 punten en een 2e prijs; 12 herinneringsplaquette: „Liberty" (veilingvereniging Zuid-Be veland te Goes) met 372 punten en een 2e prijs. Reclamestoet: le prijs: Heineken's Brouwerijen; 2e prijs: Hero Dranken, Breda en 3e prijs B. de Jager Jebo-depot Kapelle. Personenauto's: le prijs garage Adria Dit is de praalwagen, waarop de jruit- jee gezeten was. Goes (Ford); 2e prijs: Garage Carels, Goes (DKW) en 3e prijs garage Burm, Goes (Mercedes). Verlichting praalwagens: le prijs Vei lingvereniging Zuid-Beveland, met de fraai verlichte wagen .Liberty", 2e prijs Gemeente Wissenkerke met praalwagen „Insectenkoning", 3e prijs Gebr. van 't Westeinde, Westhof, met praalwagen „Alladin en de wonderlamp". (Van onze correspondent). Zaterdagmorgen rond elf uur is de vierjarige Jackie Veeken uit Tilburg verdronken. Het knaapje was met een zesjarig vriendje gaan bramen plukken langs het Wilhelminakanaal ter hoogte van de verkeersbrug naar Dongen. Het jongetje geraakte te water en verdronk. Er was verder niemand in de buurt. Eerst nadat het vriendje thuis alarm had geslagen kon hulp worden geboden. Deze kwam echter te laat. Na 'n uur dreggen heeft de politie het stoffelijk overschot geborgen. (Van onze redacteur) De brug bij Sluiskil over het Kanaal van Terneuzen naar Gent heeft Sluiskil groot gemaakt. Zij heeft van het eerste begin het le ven aan dit centrale weg- en wa terknooppunt in Zeeuwsch-Vlaan- deren beheerst. Men kan zich fei telijk het dorp zonder huizen zoals een collega Sluiskil eens ge typeerd heeft, zelfs nauwelijks voorstellen zonder vaste oeverver binding met alle prettige conse quenties van dien. En toch, ieder weet het, de minister-Lely-brug is tot verdwijnen gedoemd. De voet ganger zal genoegen moeten ne men met een zij het dan elek trische pont. Het gemotoriseer de verkeer zal over de nieuwe overspanning 1200 meter noorde lijker om moeten rijden. De vraag rijst en Is misschien al tal loze keren gerezen zal het verdwijnen van de brug niet de ondergang van Sluis kil betekenen, 7.oals zü eertijds de grote aanzet tot bloei en ontwikkeling ls ge weest?. De heer H.J. Colsen meent onvoorwaar delijk van wel. Dit oud-raadslid van Ter- neuzen en een van de voorvechters voor de vrije Zeeuwse veren, zegt tegen ieder die het horen wil: ..Zonder brug wordt Sluiskil (ongeveer 4000 inwoners) als Boe- rengat (een zeer onaanzienlijk gehucht onder Hoek). Hoewel de kanaalwerken voor een deel en de nieuwe opritten van de brug reeds zijn aanbesteed en men dus niets meer aan de gedane zaken kan veranderen is het misschien toch goed eens na te gaan oi de heer Colsen gelijk heelt. Per slot van rekening is de brug nog steeds van economische betekenis men kan natuur lijk twisten over de grootte hiervan en zal veel in Sluiskil veranderen als de De winnende wagen: „Picasso" van de RKJB. (Van onze correspondent) Ruim 150 vertegenwoordigers van de provinciale ambtenarenbonden hebben hun algemene jaarvergadering gehouden in het City-theater te Middelburg. Na behandeling van de huishoudelijke plin ten volgde in de Statenzaal een ont vangst door het provinciaal bestuur. Tijdens de vergadering werd vol doening uitgesproken over het feit, dat de regering een begin heeft gemaakt, met het wegwerken van de door haar erkende achterstand. De thans ingesla gen weg moet met kracht zowel door de bond als door het ambtenarencentrum worden vervolgd. Voorts werd aandacht geschonken aan de secondaire arbeids voorwaarden die niet in alle provincies gelijk zijn. De bond zal hiernaar provin- ciegewijs een onderzoek instellen. In de middagvergadering hield de heer J. Ke- nemans, vertegenwoordiger van het ambtenarencentrum in het Rijks Geor ganiseerde Overleg, een inleiding over de werkzaamheden in het afgelopen jaar en maakte hij de wensen kenbaar, die nog in het ambtenarencentrum leven. Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van de heer G. J. A. Asch, sinds 1946 voorzitter van de bond, die in verband met zijn pensionering vertrekken moest. Als zijn opvolger werd aangewezen mr. A. Knopper, admi nistrateur bij de provinciale griffie van Noord-Holland. De heer van den Bos wees er nog op, dat de opbouw van Zeeland veel slag vaardigheid en vakbekwaamheid van de imbtenaren geëist heeft. Bij de toekom stige ontwikkeling van het gewest zal dit n nog grotere mate het geval zijn. Het optreden van het cabaretgezel schap van Wim de Graaf en een bezoek aan enkele Deltawerken besloten deze eanimeerde bijeenkomst. schepen altijd vrije doorgang zullen heb ben. Gaat men nader op de zaak in en polst men de meningen in Sluiskil dan merkt men al spoedig dat er iets zeer bijzonders in het dorp leeft. Graaft men verder, vraagt men meer, dan blijkt, dat de ge meenschap in beweging is, onweerstaan baar werkt aan een groots plan. Wonder boven wonder is deze beweging op geen enkele manier tegen het ver plaatsen van de brug gericht en beoogt geen enkel plan ook maar iets van verzet. Veeleer bouwt men voort op een gege ven grootheid: het verdwijnen van de brug. Inderdaad: haar opheffing betekent enig ongemak en wordt dan ook wel be treurd, maar aan de andere kant biedt het geweldige voordelen, voordelen ove rigens, die al eens eerder uitvoerig be licht zijn. Nieuws zit hier dan ook verder niet in. Meer dan vermeldenswaardig is ech ter het streven van een zogenaamde be langengemeenschap om de voordelen voor Sluiskil uit te buiten en eindelijk eens te komen tot een gesloten dorp met een goed leefklimaat. Dit is al jaren een wensdroom, maar de spoordijk naar de brug heeft tot nog toe ieder sanerings plan in de weg gestaan. De verbredings plannen van het kanaal en de nieuwe brug maken het nu ineens mogelijk de nog nimmer vervulde wensdroom te re aliseren. De belangengemeenschap, die men als een adviserend lichaam met heel Sluis kil achter zich moet zien, staat de stè- debouwkundige van Terneuzen met raad en daad bij om tot een centrum te komen waar het fijn toeven is, kortom een plaats waar men wil blijven wonen en waar steeds meer mensen willen komen wo nen. Hierbij is men uitgegaan van de stel ling, dat in de eerste plaats de mensen, die door het kanaal verjaagd worden, in Sluiskil opnieuw kunnen beginnen en zij zeker zijn van een bestaan. Dit geldt dan vooral voor de middenstand. Zeker is nu, dat een winkelcentrum midden in het dorp komt, dat sportvelden worden aangelegd - dit is wel een bijzondere luxe, want men is altijd aangewezen geweest op de terreinen van de fabrieken aan de overzijde van het kanaal - aandacht wordt geschonken aan bejaardenwoningen, men urgentie heeft gegeven aan de bouw van verdere uitbreidingsplannen van de ge meente. Vooral dit laatste is belangrijk. Men moet in Sluiskil zien, dat er iets gebeurt, dat men inderdaad probeert tot meer te ko men, dan men tot nu toe geweest is: een door alle mogelijke wegen doorsneden verzameling van buizen. En inderdaad, het staat nu allemaal op papier, de adviezen van de belangenge meenschap hebben wat uitgehaald, het eerste deel van het gestelde doel voor Sluiskil is, voor zover het de voorberei dingen betreft, bereikt. Een blik op het drukke kanaal b\j Sluiskil, met al zyn industrieën er omheen. financiële gevolgen van dien. Men begrijpt in Sluiskil heel goed. dat men niet tot een eigen bestuur kan komen maar men vindt het toch zeer wenselijk, dat men slechts met één gemeentelijke overheid te maken krijgt. Stappen wij af van de hartewensen van de Sluiskilse bevolking en werpen we tot besluit nog even een blik in de toekomst van het dorp onder de rook van de cokes- en stikstofbindingsfabrieken aan de oost zijde van het kanaal, dan kan men ge dachtig werk en resultaten van de be langengemeenschap zeggen, dat zeker nie mand zal weglopen, dat men in korte of langere tijd zal kunnen komen tot een bevolking van 6000 zielen (men zit dan trouwens wel helemaal vol) en, het is misschien nog wat voorbarig, dat Sluiskil wel eens van beslissende betekenis zou kunnen zijn voor Terneuzen in de overi ge niet zo toegespitste strijd om de maebt in Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van onze correspondent). De jaarlijkse prijsvraag van de geza- nenlijke Nederlandse landbouwbladen onder de naam „Wie wordt kampioen" op de „Nationale" van de Kon. vereni ging „Het Nederlandse Trekpaard", werd gewonnen door de heer H. Haak uit IJzendijke in Zeeland. De winnaar Kreeg 't stamboekmerrieveulen „Gerda v. Rukven" mee naar huis. De tweede loofdprijs, het Haflinger hengst-veulen .Wachter". werd gewonnen door de lebr. Gubbels uit Leveroy (L.). Van de 17.000 inzenders hadden liefst 128 inzenders de goede uitslag van deze «„Nationale" geraden. Het lot moest be- 1 slissen. De belangengemeenschap, samengesteld nit alle groeperingen op maatschappelijk politiek en confessioneel gebied, zien ver der. Al heeft men iets bereikt, men is niet klaar. Grote wensen zijn een gemeen schapshuis, stadsgas, en Sluiskil onder één gemeentebestuur. Ieder van deze punten vormt een zeer groot hoofdstuk apart. Het meest leeft bij de mensen en dan vooral bij de huis vrouwen leeft nog het „gasprobleem". Nauwelijks driehonderd meter van een van de grootste gasproducenten van Zeeuwsch-Vlaanderen, de cokesfabriek, is men in Sluiskil aangewezen op butagas of elektriciteit. De moeilijkheid in deze is dat het gemeentelijk gasbedrijf van Axel de concessies voor het leveren van gas in Terneuzen heeft. Axel betrekt op zijn beurt het gas weer van de cokesfabriek. Tot nog toe is men in Axel niet genegen geweest een gasnet in Sluiskil aan te leg gen. Nu er werken aan het kanaal worden uitgevoerd, zo meent men in het dorp, zou het toch niet zo moeilijk zijn ook een gasleiding onder het kanaal aan te leggen. Dit zou dan meer dan ooit gelegen komen, want dan kon men bij het bouwen van de nieuwe wijk met dit gasnet reeds rekening houden. In totaal zal het gasbedrijf in Sluiskil 800 aansluitingen kunnen krijgen. Hoe het ook zij, in Axel heeft men het eerste en Taatste woord. Het probleem onder verschillende ge meentebesturen te vallen behoeft al even zeer een oplossing. Natuurlijk is Sluiskil voor het grootste deel op het gemeente bestuur van Terneuzen aangewezen, maar toch heeft men ook te maken met de besturen van Westdorpe en Axel. Som mige subsidies moeten driemaal aange vraagd worden, maatschappelijk werk in een parochie heeft soms in verschillende gemeenten plaats ook al weer met alle Twee Belgen hebben zaterdag een 18- jang meisje uit Sas van Gent gedwon gen geld af te geven. Zij namen haar 10 - af en maakten zich uit de voeten. De politie kon een van hen inrekenen. Hij legde een volledige bekentenis af en noemde ook de naam van zijn kameraad. Deze was inmiddels over de grens ge vlucht. De politie te Sas van Gent heeft de Belgische rijkswacht om zijn aanhouding gevraagd mede in verband met enkele diefstallen die zij gezamenlijk zouden hebben gepleegd. FATROONSCHILDER De heer T. Kuijcks is te Bergen op Zoom geslaagd voor het diploma patroon schilder. Morgen, dinsdag 18 september, zijn de tijden van de hoogwaterstanden in de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 5.55 en 18.06 uur; Terneuzen 5,10 en 17 30 uur; Vlissingen 4.40 en 16.58 uur; Wemel- dinge 6.41 en 18.56 uur. (Advertentie) BRUNSWICK BOWLING Air-conditioned Nassausingel 28, tel. 38452 Breda Geopend van 9 tot 24 uur Za. en zo. tot 1 uur 's nachts Vrij entree Kinderkamer, hulstelevisie, par keergelegenheid, restaurant, bar, snackbar Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin. jjgPPgjggjg j$Sj! HULST Bioscoopgebouw 20 uur Handel in minderjarigen, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Uit angst voor de schande. AXEL Het Centrum 20 uur Liefde voor geld, 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Zeven mannen zonder vrees, 14 j. LAMS WAARDE H. Claessen Gaaibolling A. v. Driessche Kermisschieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Mag ik 'n lift van u?, a 1 VLISSINGEN Alhambra 20 uur Vergelding Luxor 20 uur Samar, duivelseiland MIDDELBURG Electro 19.30 uur Samar, duivelseiland City 20 uur Vergelding Stadhuis 14 uur Openb. raadsverg. GOES Grand 20 uur Vergelding ANTWERPEN Noordbrabantweek. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Handel in min derjarigen, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Zij vochten als helden TERNEUZEN Luxor 20 uur Voor liefde geen genade, 14 jaar

de Stem | 1962 | | pagina 2