Walcheren 3 Zuid-Beveland Wat en Zeeuwsch-Vlaanderen L. Remijn 60 jaar lid van VictoriaKwadendamme Raad Arnemuiden benoemde nieuwe woonruimte-commissie Jan van Waesberghe MIDDELBURG Goed tennis bij onderlinge wedstrijden Programma V.P.V. Bromfiets botste tegen personenauto Bakfiets contra auto Opening seizoen vogelliefhebbers Dagblad De Stem VLISSINGEN Terneusense helpsters Ned. Rode Kruis wonnen wisselbeker Badplaats Westkapelle had goed seizoen VOOR DAMES MET EEN GOEDE SMAAK I^tun m eloo J ocleh Zilveren jubileum veetentoonstelling te Oostburg UNIEK SCHUTTERSJUBILEUM Garanties voor vissersvloot Aanwinsten van Provinciale Bibliotheek Verkoop bouwgrond J ubileumscliieting Doktersdiensten Dierenartsen EXAMENS HOOGWATER Vandaag Verzekeringen op alle gebied Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1962 B\j het tweede gedeelte van de onder linge wedstrijden van de Middelburgse Lawntennisclub leverden vooral de en kel-spelen veel spannende partijen op. Er viel vaak van goed tennis te genie ten. In het heren-enkelspel was jhr. W. Sandberg uiteindelijk winnaar, maar het verschil met L. C. Parent, die na een lange en zware strijd slechts met 10-8 in de derde set het onderspit dolf, was uiterst gering. In het dames-enkelspel had mevrouw Muller de grootste moeite om in de eindstrijd mej. M. Fukken de baas te blijven, wellicht zal volgend jaar de jongere generatie zegevieren. Bij de jeugd enkel-spelen was het aan tal inschrijvingen opvallend groot. Bij de meisjes speelde Tineke Labrujère verrassend goed. Zij wist met 8-6, 7-5 in de eindstrijd van Lien Visser te winnen, terwijl bij de jongens Rein van Til in de eindstrijd Han Janse de Jonge over won. In de jeugdbekerwedstrijden bij de meisjes wist Hannie Visch na een lange partij van drie sets tegen Adinda Koops voor een jaar beslag te leggen op de wisselbeker, terwijl bij de jongens Adriaan Boone, door in de eindstrijd van Ab Droest jr. te winnen, voor de tweede achtereenvolgende keer de wis selbeker mee naar huis mocht nemen. In de mixed-double werd evenals vo rig jaar gewonnen door jvr. M. J. Sand berg en Adriaan Boone. Zij versloegen in de eindstrijd mej. M. Fukken en jhr. W. Sandberg. Voordracht leraren Ter voorziening in de vacature leraar in het vak bijbelkennis en cultuurge schiedenis van het christendom aan het gymnasium, die is ontstaan door het Vertrek van ds. van Herwaarden zijn voorgedragen ds. W. ten Rouwelaer uit Middelburg en ds. J. Dullemen uit Zou- telande. Een dezer dagen heeft de plaatselijke afdeling van de Vereniging van Platte landsvrouwen haar eerste vergadering in dit seizoen gehouden. Tijdens deze bijeenkomst werd het programma voor de komende winter bekendgemaakt. Op 26 oktober spreekt mevrouw Van Stapelen over ,,Is ouder worden de moeite waard?". Op 16 no vember houdt men een modeshow. In januari staat een lezing van het Gezins- begrotingsinstituut op het programma. Daarnaast zijn er dit seizoen weer de gebruikelijke tuin-, gymnastiek- en handwerkcursussen. Mej. P. M. de Wilde hield daarna een boeiende en geestige lezing over haar reis met een schoener over de Spaanse wateren. De echtgenoot van de presidente, dokter P. J. Bom uit Oostkapelle, hield vervolgens een lezing over „Reuma". Wedvluchten postduiven De postduivenhoudersvereniging De Telegraaf heeft deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Vilvoorde en aan een vanuit Neufville. De uitslag van de eerste wedvlucht was: 1 en 2 J. Poort vliet, 3 C. Daane, 4 en 9 G. de Nooyer, 5 P. de Visser, 6 B. Meulmeester, 7 P. Brand, M. M. Zandee, 10 D. Hoogensteger; en van de tweede vlucht: 1, 2, 3, 8 en 10 C. Daane, 4 B. Meulmeester, 5 M. Wal raven, 6 en 7 P. Brand, 9 W. Walraven Arnemuiden NIEUWE DOMINEE Door de Gereformeerde kerk is voor de tweede maal een beroep uitgebracht op ds. G. S. Oegema van Smilde, die dit beroep inmiddels heeft aangenomen. De Gereformeerde gemeente is na het vertrek van ds. Poelman naar Berlikum (Fr.) op 2 juli 1961 zonder dominee ge weest. Om half elf vrijdagmorgen botsten op de hoek Nederstraat-Veersesingel een auto, bestuurd door M. I. S. uit Middel burg en een bromfiets, bereden door J. M. M. uit Middelburg tegen elkaar. Het ongeval is gebeurd toen de bromfietser op de Veersesingel geen voorrang ver leende aan de vanuit de Nederstraat ko mende personenauto. De auto en de bromfiets werden licht beschadigd. Vrijdagmiddag omstreeks half twee vond er op de Seisbinnenbrug een bot sing plaats tussen een personenauto be stuurd door Z. V. W. uit Papendrecht en een bakfiets, bereden door S. uit Mid delburg. Het ongeval ontstond doordat de bakfietser, komende van de Heren gracht de personenauto te laat bemerkte. De schade tengevolge van de aanrijding was gering. De afdeling Middelburg van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers begint haar najaarsactiviteiten met een alge mene ledenvergadering op vrijdag 21 september a.s. in hotel Suisse. Hoogte punt van dit seizoen zal ongetwijfeld de provinciale tentoonstelling worden, die in januari 1963 in Middelburg zal plaatshebben. Voor een goede organisatie van dit evenement wil men op de komende ver gadering een tentoonstellingscommissie in het leven roepen. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur voor Zeeland. F DE LIGT, tel. 6252. Goes I Exploitatie- I inspectie Zeeland L K. M DE JONG I tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P G KUYPERS telefoon 2377 - Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 1 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2V« mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f L— elke regel meer f 0.20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp f 1,60 en f 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. „KUNSTKRING HET ZUIDEN" HERVAT WERKZAAMHEDEN Onder de artistieke leiding van de be kende kunstschilder G.J. Frans Naere- bout is de kunstkring het Zuiden weer met haar activiteiten gestart. Elke maan dag- en woensdagavond verzamelen zich de nu 27 leerlingen in het oude Gasthuis aan de Hellebaardierstraat, dat aan de kring door het gemeentebestuur ter be schikking is gesteld. Hoewel in hoofdzaak schilderen, worden in de drie in gebruik zijnde zalen ook an dere technieken van het beeldende am bacht beoefend zoals boetseren en beeld houwen o.m. uit hout. De sfeer op de avonden is half academisch en half vrij waardoor een onbelemmerde persoonlijke uiting mogelijk is. De kunstkring, die in 1915 werd opgericht staat reeds traditioneel onder voorzitter schap van de Vlissingse burgemeester hetgeen voor de kring uiteraard steeds 'n grote steun betekent. Het gemis aan be langrijke musea in de directe nabijheid die als instructief element van grote waarde zijn, wordt wel ernstig gevoeld. Door het opbouwen van een kunstbibli otheek, waarvoor regelmatig schenkingen binnen komen, tracht men dit euvel zo veel mogelijk te ondervangen. Tegen Kerstmis hoopt de kring, die on der de energieke leiding staat van de heer W. Keiler, weer naar buiten te treden met een tentoonstelling van eigen werk. SCHADE AAN WONINGEN Onbekenden, waarschijnlijk jongelui, hebben in de afgelopen dagen schade toegebracht aan flats aan de Schuit- vaartgracht. Met ijzers of ander gereed schap werd schilder- en cementwerk van de woningen die toebehoren aan de r.-k. woningbouwvereniging „St.-Willebrord" vernield. Men schat de schade op ten minste f 100. NIEUWE BOEKEN Het boekenbezit van de openbare lees zaal en bibliotheek is de afgelopen maan den met de volgende werken uitgebreid: Romans. Bruijn, De vuistslag; Conyn en Marten, Dodendans op Bali; Durrell, Jus tine; France, De liefde kwam te vroeg; Kansalik, De hemel van Kazakstan; Koss- man, De bekering; Ondei, Taboe en tele visie; Rutgers van der Loeff-Basenu, Al leen tegen alles; Spierdijk, Moor zij is niet kuis; Steinbeck, Wintertij van te genzin; Turnbull, De nachtegaal; de Vries, De werkelijkheid is anders; Wal lis. Ontmoeting in de avond; White Gard ner, De meidoorns; Zernike, Haar vreem deling. Romans in andere talen, Bronner, Unser Vater der Tierarzt; Thayer, Moscow inter lude; Troyat, Les dames de Sibérie. Studieboeken. Van Aerde, Dienst; Boer, Ric en Anita gaan filmen; van Duinker ken, De muze en de zeventien provinciën Erdman Schmidt, Hoe maak je je huis werk; Felderhof, Met de microfoon op stap; Gennari, Simone de Beauvoir; Goos Jan Goos, visserman van Enkhuizen; Gottmann, De dynamiek der grondstof markten; Hana, Waddenland en Wadden zee; Heidt, Catholica; Henselmans, Land huizen en bungalows; Howarth, De sle depatrouille; Leist, Mozes, Socrates, Je zus; Pierre Kemp; Schreiber, Van Kara vaan tot autoweg; Volkenkundige ency clopedie; Vrachtvaarders van de wereld; Wagner, Indonesië; Trimbos, Gehuwd en ongehuwd. Biervliet UITSLAG SCHIETING In het café „Het Wapen van Biervliet' bij de heer P- Doens werd een schieting op de liggende wip gehouden. De uitslag werd als volgt: Hoogvogel: E. de Boe- vere; le zij vogel: J. Lippens; 2e zij vogel: Jac Wijffels; de meeste kleine vogels wist J. Kotvis uit Axel te bemachtigen. CONCERT „HARMONIE" Zondag aanstaande zal de Koninklijke Muziekvereniging „Harmonie" 'n uitstap je maken naar Heist in België. Ter op luistering van de aldaar te houden in ternationale zeehengelwedstrijden zal 'n concert gegeven worden. Als generale repetitie hierop concerteert „Harmonie" zaterdagavond om half acht op de Markt te Biervliet. Bij deze gelegenheid zal het gezelschap versterkt worden met enkele muzikanten van de muziekvereniging uit Sluis. (Advertentie) albert ë^oirmonb Korle Nieuwslraat 21 HULST - Tel. 2478 St.-Jansteen PROGRAMMA R.-K. INSTUIF By het samenstellen van een program ma voor het seizoen 1962-1963 heeft het bestuur van de r.-k. instuif St.-Jansteen niet alleen aandacht geschonken aan de ontspanning maar ook geprobeerd wat hoger te grijpen en activiteiten te wijden aan culturele en actuele zaken. Men hoopt nu, dat de jeugd van St.- Jansteen ook voor deze programma-on derdelen belangstelling zal tonen. De belangrijkste evenementen van het instuifprogramma zijn op 17 november een bezoek aan de ijsrevue in Antwer pen, 20 oktober een politieke forumavond met een discussie, 10 november een lezing over de historie van Zeeuwsch-Vlaande ren en het land van Waes, 12 januari een forumavond over sport (hiervoor worden bekende sportfiguren uitgenodigd, die zitting zullen nemen in het forum onder voorzitterschap van een sportjournalist) (Advertentie) en tenslotte 16 februari een filmavond Het openingsbal van de Instuif wordt gegeven op 23 september. Verder zullen regelmatig bals worden georganiseerd. Zowel bij de culturele als ontspannings avonden wordt voor het eerst samen gewerkt met de Instuif van de Kanaal zone. Koewacht AANRIJDING In de Nieuwstraat alhier is een aanrij ding gebeurd. Onze dorpsgenoot R. Y. die met zijn bromfiets in genoemde straat reed sloeg links af, op het mo ment dat de motorrijder M. de V met als duozitter J. R. van Koewacht (B.) achter hem kwam gereden. Het motor rijwiel raakte de bromfiets waardoor alle drie op de grond terecht kwamen. De bromfiets was flink beschadigd, Westdorpe FANCY FAIR Op 22, 23 en 24 september a.s. wordt door de stichting Concordia weer een fancy fair georganiseerd in het vereni gingsgebouw. De opbrengst is bestemd voor de exploi tatie van het verenigingsgebouw van de stichting. De voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Terneuzen, burgemeester Mr. H. Rijpstra, heeft in het oefenlokaal van het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Leeuwenlaan de wisselbeker uitgereikt aan de helpsters, die onlangs te Koude- kerke het Zeeuwse kampioenschap won nen. De 2e luitenante, mevr. Verlinde- Maandag nam mèt de gelukwensen deze trofee in ontvangst. Aan enkele leden reikte de voorzitter de onderscheiding uit voor tien jaar trouw lidmaatschap. Het waren de dames F. Schelstraete (Sluiskil) en S. v.d. Velde (Terneuzen) en uit Sluis kil de heren F. v.d. Hooft, P.J. Hamelink en P-D. Oppeneer; uit Terneuzen de heer K. de Blaay. Er was diezelfde avond een „alarmoefe ning", waarbij vooral werd gelet op de tijd. die nodig was om alle leden bij el kaar in de oefenzaal te hebben. Voor de Terneuzense afdeling was dit elf minuten waarvoor zij door de voorzitter, die ook voor alle andere prestaties veel waarde ring bleek te hebben, op de meest harte lijke wijze werden geluk gewenst. Zierikzee PLANNEN R.-K. JEUGD (Van onze correspondent) In het parochiecentrum is een aantal mensen bijeen geweest om te spreken over het starten met jeugdwerk voor jongens van acht tot veertien jaar. Na een inleidend woord van C. H. van Doorn wisselde men uitvoerig van ge dachten over wat te doen staat. Zoals bekend, is er te Zierikzee voor deze leeftijdsgroep geen enkele r.-k. ver eniging nadat de verkennerij met de stormramp verdween en een andere ver eniging na enkele jaren geruisloos van het toneel verdween. Een gelukkige omstandigheid is dat een zeer actieve ontspanningsvereniging Internos er is, waarvan de leden, in leef tijd variëren van 17 tot 25 jaar. Een aantal van hen heeft zich bereid verklaard, om samen met hun leider de heer J- M. van den Brand de schou ders onder bet jeugdwerk voor de joggeren te zetten. Dank zij een bijdrage van de finan ciële commissie voor de jeugdbeweging kon een aantal moderne spelen worden aangeschaft. Voorlopig wil men beginnen met club middagen op zondag. Na enige weken te hebben gewerkt wil men de mening van de deelnemers eens horen om op deze wijze te trachten te weten te komen welke verlangens er leven. De leiding van de nieuwe vereniging zal berusten bij jongelui, die zelf nog volop met kinderen tussen de 8 en 14 kunnen meeleven. De heer De Reyer zal een toneelstuk regisseren. PROGRAM FILMLIGA Op het programma van de Zierikzeese filmliga voor het seizoen 1962-1963 staan de volgende films: Whisky Galore, Wilde Aardbeien van Ingmar Bergmann, Ia Ronde, de 41ste, 2en Russische partizanenfilm en de film ,.M" van Fritz Lang, met in de hoofdrol de destijds in dit soort films favoriete Peter Lorre. (Advertentie) Ondanks de winterse zomer had de V.V.V., Westkapelle een bijzonder goed seizoen 1962. Het seizoen begon dit jaar weer een aantal weken vroeger dan vorig jaar. In de maand september is de bezetting in de pensions en gemeubi leerde huizen nog nooit zo groot geweest. Dit jaar waren er veel meer Neder landers dan de voorafgaande jaren, een teken, dat niet alleen de buitenlanders de badplaats Westkapelle hebben ont dekt. tuió WESTKOLKSTRAAT 38 TERNEUZEN BINNENGEKOMEN: ZEER APARTE TRUITJES De grootste keuze exclusief enniet duur (Van onze verslaggever) Woensdag 19 september zal burge meester J. L. van Leeuwen van Oost burg, de 25e tentoonstelling van fokvee, vetvee, handelsvee, varkens, geiten en schapen op het Ledelplein te Oostburg openen. Bij gelegenheid van het zilveren jubi leum van de veetentoonstelling en markt zal de commissaris van de koningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot tijdens een officiële ontvangst in de bur gerzaal van het gemeentehuis de ere prijzen van de jubileumtentoonstelling uitreiken. 's Avonds heeft in hotel „Victory" een feestmaaltijd plaats. De zilveren tentoonstelling wordt dit jaar gekenmerkt door goedbezette ru brieken fokvee, een afdeling die in de loop der jaren toonaangevend is ge worden. Men zal zich op het Ledelplein een zeer goed beeld kunnen vormen van het peil van de rundveefokkerij in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook het kleinvee is goed vertegenwoor digd. Aanvankelijk dacht men geen var kens in verband met de heersende mond- en klauwzeer te kunnen tonen. Men is echter thans de ziekte zover meester, dat men te elfder ure toch toe stemming heeft gegeven tot het vervoe ren van varkens. Morgen zal het voor de heer L. Remijn te Kwadendamme een fees telijke dag zijn. Hij hoopt dan na melijk het feit te herdenken dat hij zestig jaar geleden lid is ge worden van de schutterijvereni ging Victoria. In 1901 kwam hij van Heinkens- zand naar Kwadendamme, waar hij in 1902 lid van Victoria werd. ,,A1 vanaf mijn tiende jaar doe ik aan handboogschutterij," vertelde hij ons. Ik oefende toen op een kleine stenge bij Arjaan Vermeulen in Hein- kenszand- Toen ik in 1901 naar Kwa dendamme kwam wilde ik daar lid worden van „Victoria", maar dat ging niet zo gemakkelijk. Om lid te kunnen worden moest men namelijk getrouwd zijn en aangezien ik dat nog niet was. Er waren in Kwadendamme echter meer vrijgezellen, die wel in een schut terij verenigd wilden zijn. In 1902 werd toen de vereniging V.I.O.S. opge richt. ,,Maar ik wilde per se bij Victo- Hansweert BESTUURSVERGADERING K.A.B. Het bestuur der plaatselijke afdeling van de K.A.B. is in het dorpshuis ,,Kaj Munk" in vergadering bijeen geweest om te komen tot het formeren van een pro gramma voor het a.s. winterseizoen. Besloten werd enkele sprekers te la ten komen. Eenmaal op het punt der feestavond en de veertiendaagse contact avonden beland, werd besloten om op 28 september a.s. een ledenvergadering te organiseren. De leden kunnen zelf met suggesties voor de dag komen. Een en ander gezien de kritiek op het beleid van het bestuur met betrekking tot de laatste feest avond. Om dergelijke moeilijkheden in de toekomst uit te sluiten wordt nu de mening van de leden gekend. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM J. G. Treffers, chef-monteur bij de werktuigkundige dienst der Rijkswater staat heeft op feestelijke wijze het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij Rijkswaterstaat. De familie Tref fers heeft dit jubileum in intieme kring gevierd. De hoofd-ingenieur-directeur der Rijkswaterstaat in de provincie Zee land. ingenieur Wieringa en het hoofd der adminstratie de heer van Erp waren ter felicitatie naar Hansweert getogen De jubilaris kreeg een staande sche merlamp aangeboden. De heer Drenth, zijn directe chef, sprak namens het personeel. Ook werd de vrouw van de jubilaris in de hulde be trokken. Haar werd een ruiker aangeboden. O.K.G. VERGADERDE De biljartvereniging O.K.G. is in het café „De Harmonie" van de heer A, Brandenburg in vergadering bijeen ge weest. Het belangrijkste punt van de agenda was de bespreking van de onder linge competitie in de wintermaanden. Verder moest gestemd worden over de toelating van drie nieuwe leden t.w. de heren C. v. d. Borgt, A. Aertssen en K. van Koeveringen. Tegen hun toetreding werden geen be zwaren ingebracht. Kapelle VERGADERING PLATTELANDSVROUWEN Onder leiding van mevrouw Mieras- de Vos hield de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen dezer dagen een vergadering ter voorbe reiding van het komende seizoen. Be sloten werd verschillende cursussen te organiseren w.o. een cursus Engels, cur sussen vorming en schoonheidsverzorging. Voor de kinderen van de leden zal een kindermiddag worden georganiseerd. Er komt een bonte avond en een St. Nico- laasmiddag voor de bejaarden. DOOR AUTO AANGEREDEN Op de hoek Maalstede-Oosterstraat- Wemeldingseweg te Kapelle is donder dagavond mevr. Z. B. uit Kapelle aange reden door een bestelauto, bestuurd door C. R. uit Wemeldinge. Mevr. Z. fietste plotseling de weg over. De bestuurder kon een botsing niet vermijden. Mevr. Z. werd tegen de weg geworpen. Dokter Facee-Schaeffer, die eerste hulp verleende constateerde een hersenschud ding en een gebroken duim. Hij liet haar naar het ziekenhuis in Goes overbrengen. De fiets werd totaal vernield. BAZAAR „ONS GENOEGEN" De muziekvereniging Ons Genoegen in Kapelle gaat een bazaar organiseren ter versterking van de kas. Deze bazaar, welke groots van opzet zal worden, zal worden gehouden op 21 en 22 september a.s. in een van de veilinghallen in Kapelle. K wadendamme BAL-AVOND KATH. JONGEREN Morgen zal te half acht in de „Burcht" weer een balavond gegeven worden voor katholieke jongerena. De Stichting Exploitatiecommissie ,,De Burcht", die deze balavond organi seert, heeft „The Orpheans" uit Goes bereid gevonden de muziek te verzorgen „DE BURCHT" Morgen zal De Burcht het nieuwe sei zoen inluiden. Dit zal gepaard gaan met een dansavond waaraan zal worden me degewerkt door het dans- en showorkest The Orpheans o.l.v. J. Baarends uit Goes. Deze avond zal zoals gewoonlijk toegankelijk zijn voor alle katholieke jongeren boven 16 jaar terwijl na negen uur geen toegang meer wordt verleend. VOETBALVERENIGING RECIPIEERDE Met een receptie en een gezellig sa menzijn heeft de voetbalvereniging Kwa dendamme op intieme wijze haar 20-jarig bestaan gevierd. VOETBALVERENIGING RECIPIEERDE Met een receptie en een gezellig sa menzijn heeft de voetbalvereniging Kwa dendamme op intieme wijze haar 20- jarig bestaan gevierd. Voorzitter Maartense richtte de blik op wat er in de achter liggende jaren gebeurd is. Hij dankte velen en in het bijzonder het gemeentebestuur en het kerkbestuur voor de ondervonden mede werking. Burgemeester mr. Somers sprak na mens het gemeentebestuur een felicita tiewoord. De bloei van de vereniging deed het gemeentebestuur makkelijker medewer king verlenen. Ook pastoor H. de Munck sprak in dezelfde geest. Namens de scheidsrechtersvereniging Zuid- en Noord-Beveland voerde voorz. Koster het woord. De voorzitter van de sportveldcommis sie, de heer Uitterhove, hoopte op een prettige samenwerking in de toekomst. Ook kapelaan Broekmans en ere-voorzit- ter Hoondert voerden het woord. De afdeling Zeeland van de K.N.V.B. schitterende op deze avond door afwe zigheid. De avond werd met een bal besloten. Lamswaarde PATROONSFEEST H. CORNELIUS Zondag viert de parochie weer het feest van haar patroonheilige, de H. Cornelius. Het Lof wordt zondagmiddag om drie uur gecelebreerd. Na alle H. Missen 's mor gens zullen de relikwieën worden ver eerd. Rilland'Bath BINNENSCHEPEN OP DRIFT Woensdagmiddag zijn tijdens de zware storm die boven Zeeland woedde, twee binenschepen nabij Bath van hun ankers geslagen en op de schorren aldaar terecht gekomen. Het waren schepen van ongeveer 350 ton die gebruikt zullen worden bij de slo ping van het Turks vrachtschip „Aijdin' dat in 1958 na een aanvaring is vast gelopen bij Bath. De sleepboot „Luus" met kapitein W. v. Vessum die eveneens bij de sloping be trokken is, voer direct uit om de zaak te klaren en wist de schepen van elkaar te trekken. Hoe men de twee binnenschepen van de schorsen zal krijgen is onbekend. (Van onze correspondent) Op de jongste raadsvergadering kon de voorzitter by de ingekomen stukken melding maken van de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van de 7e begro tingswijziging 1962 alsmede van de aan koop van de woning en de landbouw- schuur van de Wed. Scheele in het kader van het saneringsplan. Medege deeld werd verder, dat inmiddels goed keuring is verkregen voor de raads besluiten tot het verlenen van garanties i.v.m. investeringen vissersvloot. Alleen de goedkeuring voor de Arm 20 van de heer C. Marijs is nog niet ontvangen. De heer G. Goedhart werd benoemd tot bode-badmeester, tevens schoonhou- der o.l. school en gymnastieklokaal. Voor deze veelzijdige functie heeft de raad een beloning vastgesteld van f 4176,- (minimum) tot f 5400,- (maxi mum) met zes jaarlijkse verhogingen van f 204,-. Tegen de verwachting in is de herbenoeming van de leden van de woonruimtecommissie geen hamer stuk geworden. De heer J. van Belzen (P.v.d.A.) meende te weten, dat een der leden in deze commissie, een N.V.V.-verte- genwoordiger, niet meer als zodanig zal optreden. Hij stelde daarom voor een andere vertegenwoordiger van het N V.V. te benoemen. Burgemeester A. Hack vond het geen sinecure om in die commissie te zitten alsook wethouder C. van Hemert c.h.) die opmerkte dat „men van al les naar z'n hoofd geslingerd krijgt". Hij merkte op dat het niet zo gemak kelijk zou zijn een plaatsvervanger te krijgen. Tenslotte stelde de heer Van Belzen zichzelf beschikbaar. Hij werd gekozen en neemt nu de plaats in van De Provinciale Bibliotheek van Zeeland heeft gedurende de maanden juli en au gustus de volgende aanwinsten geboekt: Aeschylus, Zeven tegen Thebe; De afre kening, 26 donkere jaren; Arban, Dos- toievski par lui-meme; Auriol, Jean Jau- rès; Van Baaren Bezielend beelden; Boll Der zug war pünktlich; Bowra, From Vir gil to Mitton; Brakman, De weg naar huis; Brasz, Kleijn en In't Veld, Inleiding tot de bestuurswetenschap; Broer, Het to neel door de eeuwen; Brumsteede, Afkij ken niet verboden; Campon Recent Ame rican poetry; Campert, Dit gebeurde over al; Castellan, La république démocratique Allemande; Charles, De vrouw van Ju piter; Christiaanse, Belastingaftrek voor de gehuwde vrouw; Coxe, Edwin Arling ton Robinson; Creux Belles enseignes de Suisse; Cuenot, Teilhard de Chardin; Djilas, Conversations with Stalin; Van Dijk, Plantenziekten in de tuinbouw; En- zinck, De dichter bidt; Erdman Schmidt, Hoe maak je je huiswerk; Europa in de Universiteit; Freytag, Schmalfilmen abër farbig; Van Gelder, Vernieuwing van het basisonderwijs; Gils, Gewapend oog; Harrison, Charlie Parker; Heddle, A ma nual on etching and engraving glass Hermans, Drie drama's; Hermans, De woeste wandeling; Herzberg, Eichmann in Jeruzalem; Hillesum, Twee brieven uit Westerbork; Van de Hoogte, Het laat ste uur; Homberger, Benjamin Franklin; Jonckheere, Ik heb eens....; Kayser, De Kronstadt a Khrouchtchev; Kubler, The art and architecture of ancient America; Lamberty, Lodewijk de Reat; Lampo, De ruiter op de wolken; Landendocumenta tie: 51: Birma; 52: Cambodja; Lennart, Huisjes van kaarten, Mallet-Joris, L'em- pire céleste; Mallet-Joris, Les mensonges; Marlet, De psychiater en zijn praktijk. Van der Meer, Keerpunt der middeleeu wen; Melles, Ministers aan de Maas; Mey ers, Onze cultuurgewassen en het verle den; Michiels, Journal brut; Murdoch, The bell: Murdoch The sandcastle; Mur doch A severed head; Murdoch, Under the net; Noordzij, Leven zonder opper huid: Priestly, Charles Dickens; Propyla- en, Weltgeschichte; Puchinger, Colijn; Rinser, Abenteuer der Tugende; Rinser Mitte des Lebens; Ruyslinck, Wierook en tranen; Sachs, The wellsprings of music; Von Salomon, Boche in Frankreich; Von Salomon, Die geachteten; Von Salomon Die Kadetten; Von Salomon, Das Schick - sal des A.D.; Shute, Three of a kind; Sparrow, Robert Bridges; Speenhoff. De beste gedichten; Stewart, John Crowe Ransom: Van der Tuuk, De pen in gal ge doopt; Vinkenoog, Hoogseizoenen; Wolf- Catz, Duizendbrand. de heer A. Leenhouts. Herbenoemd werden de zittende leden, A. Marteijn, A. Theune, J. de Nooijer en D.R. van Belzen. Als plaatsvervangend lid werd herbenoemd de heer J. de Klerk. Van de Stichting Christelijke Kleuterschool Arnemuiden was een verzoek ontvan gen om ingevolge artikel 50 van de kleuteronderwijswet medewerking te verlenen tot het beschikbaarstellen van een lokaal voor het geven van kleuter onderwijs. De raad ging met het voorstel van burgemeester en wethouders ak koord en stelde een leegstaand leslo kaal van de openbare lagere school be schikbaar, totdat de aanbouw van een derde lokaal aan de bestaande school zal zijn gerealiseerd. De raad ging voorts akkoord met het voorstel van b. en w. tot vaststel ling van de exploitatiebcrckening ge maakt door de Centr. Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht voor het ge deelte uitbreidingsplan tussen de Lang straat en de Schoolstraat. De prys van de te verkopen bouwgrond in dit uit breidingsplan werd vastgesteld op f 17,30 per m2. De raad verklaarde hierna de door de minister van Binnenlandse Zaken aan het Rijkspersoneel toegekende com pensatie i.v.m. de huurverhoging per 1 september 1962 eveneens van toepas sing op het gemeenteperoneel. Verder werd besloten tot verkoop van een stukje grond aan de heer J. Pou- wer voor uitbreiding van zijn winkel bedrijf, naast het gemeentehuis. Het betreft hier een rechttrekken van een perceelsscheiding achter het gemeente huis en de woning van de heer Pou- wer. Voor deze door de burgemeester betitelde „grenscorrectie" is ongeveer 4 m2 grond nodig. De prijs van deze grond is bepaald op f 10,. per m2. In de rondvraag zei de heer J. van Bel zen (P.v.d.A.) dat in een der woning wetwoningen nering wordt gedreven. De voorzitter antwoordde dat dit een punt van bespreking uitmaakt tussen het gemeentebestuur en de Woning bouwvereniging. De heer Steketee (A.R.) dacht dat er bij de gereformeerde kerk wel bezwa ren zouden bestaan tegen de voorge nomen bouw van een garnalenpellerij naast de pastorie. De voorzitter maakte hem er op at tent, dat deze plannen te zijner tijd onder de aandacht gebracht zullen wor den van de eigenaren en gebruikers van de belendende percelen in het ka der van de hinderwetprocedure. Er zal dan gelegenheid zijn tot het inbrengen van bezwaren. ria", en hij kwam er bij want de al tijd streng toegepaste reglementen wer den veranderd en zo deed de eerste vrijgezel zijn intrede in de vereniging. „Wij hebben er nooit spijt van ge had." meent de voorzitter, de heer M. de Baar, „hij is altijd een vrolijk lid geweest." In zijn zestig-jarige „loopbaan" als schutter heeft de heer Remijn nooit het genoegen mogen smaken koning of keizer te mogen worden. Wel heeft hij verschillende keren de hoofdvogel ge schoten. A.s. zondag organiseert „Victoria" een grote jubileumschieting, want een dergclyk in de schutterswereld zelden voorkomend jubileum kan men toch niet ongemerkt voorbij laten gaan. De muziekvereniging „Con Affezzione" zal het schuttersfestijn opvrolijken met muziek. De schieting begint om half twee op de stenge. De heer Remijn denkt nog niet over ophouden. Hij is nu ruim 79 jaren oud maar hoopt toch nog wel enkele jaren te kunnen meelopen- Elke zaterdag en zondag gaat de heer Remijn nog oefenen, als het ten minste goed weer is. Hij is ook een actief doelschutter. Enige jaren geleden heeft hij zijn vijf tig-jarig doelschutters-jubileum gevierd. Behalve schutter is de heer Remijn ook al ruim zestig jaren koorzanger. Bij de viering van zijn 60-jarig jubi leum als zodanig is hij onderscheiden met pauselijke onderscheiding Pro Ec clesia". Dit weekend neemt waar voor Kloos- terzande dokter Buwalda; voor Terneu zen dokter Nijsten; voor Axel dokter Schiltman; voor Cadzand, Retranchement Sluis en Zuidzande dokter Bom te Cad zand; voor IJzendijke, Biervliet en Hoofd plaat dokter van Lievens te IJzendijke; voor Oostburg en Aardenburg dokter Hage te Aardenburg, tel. 01177-366. Dit weekend neemt waar voor Axel, Zaamslag en Sas van Gent de heer J.de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366; voor Oostburg, Sluis en Groede de heer W. van Veen te Oostburg. tel. 01170-2693; voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm te Nieuw-Namen. HOOFDAKTE Te Oudenbosch slaagde voor de hoofd akte onderwijzer de heer J. de Moor te Sint Jansteen. RIJKSKWEEKSCHOOL MIDDELBURG Voor de eindexamens van de derde leerling (volledige bevoegdheid voor onderwijzer of' onderwijzeres) zijn ge slaagd H. H. Baten te Vlissingen P. A de Dreii te Goes P. A. J. L. v. d. Dries te «Goes J. I. Goedhart te Vlissingen J. M. Huijbregts te Middel burg F. K. Kest te Middelburg A. H. Maat te 's-Heer Hendrikskindéren mej. N. E, de Munck te Goes en J. A. Pellegrino te Goes. Morgen, zondag 16 september, zijn de tijden van de hoogwaterstanden m de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 4.39 en 16.45, Terneuzen 3.39 en 15.54. Vlissingen 3.10 en 15.21, Wemeldinge 5.13 en 17.21. Maandag 17 september, zijn de tijden van de hoogwaterstanden in de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 5,20 en 17.26. Terneuzen 4.24 en 16.42, Vlissin gen 3.55 en 16.10, Wemeldinge 5.59 en 18.10, (Advertentie) Lid van de Nederlandse Ver eniging van Assurantiebezorgers HULST TEL. 2974 IJZENDIJKE Hof zicht 20 uur Een pyjama voor twee, 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Handel in min derjarigen, 18 j. J. Nys Schieting SAS VAN GENT Olympia 20 uur Zij vochten als helden DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur De gouden plaat AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur De koning der boekaniers OOSTBURG Ledel 20 uur Zeven mannen zonder vrees, 14 j. LAMSWAARDE H. Claessen Gaaibolling A. v. Driesschc Kermisschieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Mag ik een lift van u?, alle leeft. Concertgebouw 20 uur Het geheim van Monte Christo, 14 j. KOEWACHT G. v. Rumste Ballonwedstrijd VLISSINGEN Scheldekwartier 15 uur Diploma uitreiking „Bemetel" Alhambra 19 en 21.30 uur Vergelding Luxor 19 en 21 uur Samar, het duivels eiland ST. LAURENS Gemeentehuis 15 uur Huldiging burge meester W. Baas MIDDELBURG City 20 uur Vergelding Electro 19 en 21.15 uur Samar, het duivelseiland GOES Grand 19 en 21.30 uur Vergelding 15-20 uur Zeeuws fruitcorso ANTWERPEN Noordbrabantweek KVO 20 uur De bruid der zee IJZENDIJKE Hof zicht 17 en 20 uur Een pyjama voor twee, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 15 en 18 uur Und du mein Schatz bleibst hier, a.l., 20.30 uur Handel in minderjarigen, 18 j. W. v. Swaal 15 uur Grote schieting SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Zij vochten als hel den, 17 en 20 uur Uit angst voor de schande DE KLINGE Cinema van Dyck 15 en 19.30 uur De gouden plaat AXEL Het Centrum 15.45 uur De koning der boekaniers, 14 j„ 20 uur Liefde voor geld, 18 j. OOSTBURG Ledel 14 uur De volmaakte bankroof, 14 j„ 16.30 en 20 uur Zeven mannen zonder vrees, 14 j. ABSDALE C. Cocqhcyt 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 14 uur Het geheim van Monte Christo, 16.30 en 20 uur Mag ik 'n lift van u?, a.l. Concertgebouw 20 uur Het geheim van Monte Christo, 14 j. LAMSWAARDE A. v. Driessche Kermisschieting KLOOSTERZANDE 16.30 uur Voetbalwedstrijd Hontenisse- Middelburg GRAAUW B. Plasschaert 19.30 uur Staande wip schieting VLISSINGEN Luxor 15, 19 en 21 uur Samar, het duivelseiland, 14 j. Alhambra 15, 19 en 21.30 uur Vergel ding. 18 j. MIDDELBURG City 1430 en 20 uur Vergelding. 18 j. Electro 15.30 en 19.30 uur Samar, het duivelseiland, 14 j. GOES Grand 15 uur Hercules contra de vampiers. 14 j.. 19 en 21.30 uur Ver gelding. 18 j. ANTWERPEN Noordbrabantweek KVO 14.30 u. Traviata, 20 u. Othello HULST Bioscoopgebouw 20 uur Handel in minderjarigen, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Uit angst voor de schande AXEL Het Centrum 20 uur Liefde voor geld. 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Zeven mannen zonder vrees. 14 j. LAMSWAARDE H. Claessen Gaaibolling A. v. Driessche Kermisschieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Mag ik 'n lift van u?, a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Vergelding Luxor 20 uur Samar, duivelseiland MIDDELBURG Electro 19.30 uur Samar, duivelseiland City 20 uur Vergelding Stadhuis 14 uur Openb. raadsverg. GOES Grand 20 uur Vergelding ANTWERPEN Noordbrabantweek

de Stem | 1962 | | pagina 2