Bungalows midden in 't vlas Commandopost BB te Goes geo ipend Rechtbank verplicht Alb. Heijn tot sluiten Streekmuseum Hulst trekt wat toevallige bezoekers Iedereen is op zekere punten gehandicapt Deken Holtkamp tot kanunnik benoemd Waterschap Tholen nam belangrijk besluit Unieke collectie boeken en klederdrachtén Cuba en Berlijn Van Gogh Hopelijk nooit echt gebruiken Oplegging eerste deel Haringvlietbrug uitgesteld Kort geding te Middelburg Commissaris der Koningin: Franse hengsten ontbeten in Roosendaal Zeeuwse priester in Kapittel Haven Stavenisse behouden door verhoging havendijken Zestienjarige werpt gestolen sieraden in Bredase singel U-2-piloot gaat aan liet praten PafiWaD PeJStcni Parkeerterreinen voor bezoekers fruitcorso Goes De Gaulle dient verkiezingsplan officieel in DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1962 (Van onze redacteur) Te Goes is gistermiddag met vol doening een bouwwerk officieel in gebruik genomen waarvan alle sprekers hoopten, dat het nooit werkelijk gebruikt zal worden. Het ging hier om de opening van da commandopost van de kring Zee land B. (de beide Bevelanden) van de Bescherming Bevolking in, of liever, onder het Landbouwcen trum te Goes. Dat er toch voldoening heerste komt natuurlijk omdat het bij een eventuele atoomoorlog nuttig en noodzakelijk is om over een dergelijke centrale post te kun nen beschikken. De commandopost is blijkens de woor den van de kringvoorzitter, Kapelle's bur gemeester H. van Suijlekom, al een maand geleden officieus in gebruik ge nomen. De post is volgens mr. H. Ka- merlingh Onnes, die namens de minister van binnenlandse zaken zijn gelukwensen aanbood, de zevende in Nederland en staat daarmee „vrij vooraan bij de tot standkoming van de commandoposten". Het is de bedoeling dat er een keten van dergelijke posten in Nederland ont staat. De nationale commandopost is reeds klaar en begin dit jaar in gebruik geno men. Ook komen er provinciale com mandoposten. Al deze posten zullen met elkaar in verbinding staan. De Commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. de Casembroot, heeft de officiële opening verricht. Hij spoorde de burgemeesters en wethouders, die de gehele bioscoopzaal van het Landbouw centrum vulden, aan zich steeds inten sief met de B.B. te blijven bemoeien en het B.B.-belang duidelijk in hun ge meenten uit te dragen. De heer Suijlekom had in zijn ope ningswoord, en de Commissaris sloot zich daarbij later van harte aan, nog sympa thieke woorden gericht tot de vroegere B.B.-vrijwilligers, die door de noodwacht plichtigen zijn vervangen omdat er in de grote steden niet genoeg vrijwilligers konden worden aangeworven. Onder leiding van de heer H. Pilaar (H.B.B.) en H. de Moet (assistent-H.B.B.) werd de commandopost tenslottè bezich tigd. In deze post bevinden zich een commandokamer, een meldingenkamer, een verbindingscentrum, een keuken, twee chemische closets, machinekamers en twee sluizen. De toegangen zijn water en gasdicht afgesloten. De volledige bezetting vraagt 27 man. Er zijn 775 mensen nodig om alle B.B.- posten op de Bevelanden te bezetten. Op 35 man na zijn al deze posten momenteel bezet. De bouw van de commandopost heeft ongeveer twee ton gekost. De bewoners van het bungalowpark te Breskens hebben dit jaar temidden van het vlas gewoond van boer Manneke, die echter op het ogenblik volop bezig is om zijn oogst binnen te halen. Volgend voor jaar zal er geen nieuw vlas meer ge zaaid worden. Tussen de bungalows wor den wegen aangelegd en op de plaats, waar boer Manneke zijn vlas nu heeft staan zal nog dit jaar worden begonnen met de bouw van een nieuwe woonwijk en bejaardencentrum. Wegens het stormachtige weer kan de oplegging van het eerste brugdeel voor de vaste oeververbinding over het Ha ringvliet bij Numansdorp, die gisteren zou plaats hebben, niet doorgaan. Het minis terie van verkeer en waterstaat deelt ons mee, dat de uitvoering van dit werk 24 uur is uitgesteld. De rechtbank in Middelburg heeft gistermorgen, uitspraak doende in het kort geding dat een aantal Mid delburgse kruideniers heeft aange spannen tegen het Middelburgse filiaal van Albert Heijn, dat wei gert mee te doen aan de verplichte vakantiesluiting, de kruideniers in het gelijk gesteld. Albert Heijn heeft besloten in hoger beroep te gaan. De rechtbank heeft Albert Heijn de verplichting opgelegd om alsnog op don derdag, vrijdag en zaterdag te sluiten. Gebeurt dit niet, dan moet het bedrijf een boete van f 5.000 per dag betalen. Albert Heijn werd voorts veroordeeld in de kosten van het geding (ruim f 487). Het Middelburgse filiaal weigerde over te gaan tot de verplichte vakantiesluiting voor dit bedrijf vastgesteld van 10 t/m 15 september, omdat, naar de raadsman, mr. S.W. van Dijk uit Alblasserdam, ver klaarde, de gemeentelijke verordening uit 1956 gebaseerd was op het vestigings- besluit 1939. Voor de levensmiddelen branche is nu het vestigingsbesluit le- vensmiddelenbedrijven 1961 van kracht. /Van onze redacteur) De commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. de Casem broot, heeft gistermiddag in Schut tershof te Goes de tentoonstelling „Merck toch hoe sterck" geopend De tentoonstelling, die tot en mei 15 september te bezichtigen zal zijn beoogt te laten zien op welke wijze en met welke middelen de licha melijk gehandicapte mens te hel pen is. De commissaris zei dat bij velen nog een ontstellend wanbegrip heerst met be trekking tot de kwaliteiten van de ge handicapte mens. Jhr. mr. De Casembroot vervolgde dat de gehandicapten als nor male mensen beschouwd moeten worden. Letterlijk zei hij: „Iedereen is op zekere punten gehandicapt. Als men mij wis kunde had willen laten leren zat ik nu nog op school". De commissaris zei uit ervaring te we- de s°ciale werkplaatsen uitste- ren Vr™0eilijk en belangrijk werk leve- a 4 deed 00^ een dringend beroep rar.to« ~eeuwse werkgevers de gehandi- nrovinoiii dlenst te nemen. Ook bij de dicanten®J>ï00™bootdiensteri zijn gehan dicapten geplaatst en daar voortreffelijk zij doen hun werk aldus jhr. mr. de Casembroot. door dpDNi2??li:wordt georganiseerd Zorg voor Mi"?6 vereniging „Sociale AVn 0on=o binder-validen". kortweg De voorzitter van de provinciale AVO-raad XT t v- iT, heeft Ho ,5,i„ u i mr- J- Kolkman onenina «iet kriangstellenden voor deze wees er Tt j8 welkom geheten Hij zijn soort do e tent°onstelling in De heer i w'f6, 'n Ncderiand ia- tenaar vanVi a r' buitendienstamb van inrichtingJ een uiteenzetting Hij zei o m 5 van de expositie, veel mee m er oolt 'n Zeeland nog zouden kunnen5™ doelmatiSer geholpen de on do worden met behulp van "pezige m?dde?en? ng aan®eduide ot Nadat de fruitfee Anneke Dees de mmd'had K°n'"5n eeiTfruit- had aangeboden bezichtigde men de tentoonstelling. Er werd o.m. gede^ monstreerd met zeer vernuftig ir elkaar gezette, elektrisch voort te be wegen rolstoelen. De vele beroepskrach ten, die met de zorg voor de gehandi capten te maken hebben, bleven bij het zien hiervan overigens zeer nuchter. Dergelijke rolstoelen zijn namelijk zeer duur (ruim tweeduizend gulden) en juist door gebrek aan financiële middelen moeten de gehandicapten vaak van hulp verstoken blijven. Dat alles neemt na tuurlijk niet weg dat er op deze ten toonstelling voor degenen, die dagelijks met de problemen van de gehandicapten te maken hebben, toch wel het een en ander te leren valt. WÊM De tentoonstelling laat ook zien dat er in Zeeland zeven sociale werkplaatsen zijn met in totaal 500 werknemers. Deze werkplaatsen kampen wel met te weinig arbeidsintensieve opdrachten, deels dooi de excentrische ligging van Zeeland, deels ook door de steeds verdergaande automatisering in de bedrijven. De tentoonstelling is aantrekkelijk ge maakt door een uitstekende collectie kleurenfoto's van de zilveren bruilofts viering van koningin Juliana en prins Bernhard. Eerst op 23 juli j.l. had het gemeente bestuur van Middelburg zijn verordening aangepast aan het vestigingsbesluit 1961 en op 30 juli het rooster voor de ver plichte vakantiesluiting van de Middel burgse levensmiddelenbedrijven goedge keurd. Volgens de gemeentelijke veror dening 1956 moet het vaststellen van dit rooster geschieden vóór 15 april. Mr. Van Dijk was derhalve van mening dat wan neer de gemeentelijke verordening wel rechtskracht zal hebben het rooster, ge zien de te late vaststelling, eerst volgend jaar van kracht zou kunnen zijn. In zijn pleidooi achtte mr. Van Dijk de Middelburgse rechtbank relatief on bevoegd, omdat het hoofdkantoor van Albert Heijn in Zaandam is gevestigd en dit derhalve ressorteert onder de arron dissementsrechtbank Haarlem, terwijl hij de rechtbank ook absoluut onbevoegd achtte, omdat naar zijn inzien het beleid van de officier van justitie zou worden doorkruist. (Van onze verslaggever) Gistermorgen zijn de paarden van de Franse Staatsstoeterjjen, die zaterdag middag zullen worden gedemonstreerd tijdens de dertigste Nationale Trekpaar dententoonstelling in 's-Hertogcnbosch, in Nederland aangekomen. De vroege reizigers op het Roosendaalse station keken verbaasd naar de speciale trein van dertig wagons, waarin de zestig hengsten de reis hebben gemaakt. Even bedrijvig als de douaniers ren den de tien officieren, de vierenveertig onderofficieren en de twee dierenartsen die het transport begeleidden, langs de trein. In Roosendaal ontbeten de dieren. De rails lagen vol hooi. In de restau ratie genoten de in kaki geklede bege leiders van hun Nederlandse „café-au- lait". Het is voor het eerst dat de Franse paarden in het buitenland optreden. Om dit feit meer luister bij te zetten geeft de Franse ambassadeur vanavond een receptie in de Brabantse Statenzaal. De zestig Franse hengsten vertegen woordigen tien rassen, onder meer de zware Ardenners, de lichtere en snellere Percherons, de Bretons en Boulonnezen. Hoewel het Franse trekpaard hier in den lande minder bekend is, geldt het land van Marianne toch als het trek- paardenland bij uitstek. De trekpaarden zijn het resultaat van een eeuwenlange ontwikkeling, waarvan de behoefte aan transportmiddelen de motor is geweest. Sommige Franse rassen (o.a. de Boulon nezen) hebben Arabisch bloed in de aderen. (Van onze verslaggever) Het streekmuseum van de oudheidkun dige kring „De Vier Ambachten" in een van de vleugels van het stadhuis in Hulst trekt ieder zomerseizoen ongeveer drie honderd bezoekers. Dit z(jn dan mensen, die zeer toevallig weten, dat men zich juist in Hulst als nergens anders kan verdiepen in de geschiedenis van het Zeeuwsch-Vlaamse en Belgische Oost- Vlaamse land en hier deels uit interesse en deels om studieredenen graag gebruik van maken. Het museum moet het beslist niet heb ben van de grote toeristische trek door de streek en nog veel minder van de bewoners zelf. Het zou een van de rond leiders (die dit werk naast zijn werk op de secretarie doet) niets verbazen als buiten de leden van de oudheidkundige kring de helft van de bevolking nauwe lijks van het museum weet en een nog veel groter deel nooit een voet over de drempel heeft gezet. Nu gebied de eerlijkheid te zeggen, dat het onderkomen van het museum in het stadhuis hoe blij men verder ook is, dat men iets heeft verre van ideaal is. Het is veel te klein behuisd. Veel van het beschikbare materiaal kan niet getoond worden en moet in kasten op geslagen blijven. Ook heeft men geen ruimte om tot een overzichtelijke expo sitie te komen. Daar komt verder nog bij, dat de oudheidkundige kring ook niet over de middelen beschikt om een vaste kracht aan te stellen voor rondleidingen. Kans voorbij Hoewel de oudheidkundige kring pro beert tot betere huisvesting te komen beseft men inmiddels, dat men een ideale kans heeft laten voorbij gaan. Men had enkele jaren geleden een van de zeer oude huizen, die onder Monumentenzorg vallen, aan de Markt moeten kopen en als museum inrichten. Wellicht was dat toen te combineren geweest met een V.V.V.-kantoortje, ook al iets dat de steeds groter wordende toeristentrekplel- ster Hulst zeker te stade zou komen. Kostbaar Het Hulstse streekmuseum heeft twee afdelingen, die zeer kostbaar en ook zeer bijzonder zijn. In de eerste plaats beschikt men over een geschiedkundige biblio theek, waar vele werken in staan, voor al uit zestiende en zeventiende eeuw die men in bijna geen enkele andere bibliotheek vinden kan. De kern van de boekenverzameling is de gehele geschied schrijving van het gebied van de „Vier Ambachten", bijgehouden tot op de dag van vandaag. Hierbij is het zeer opmer kelijk, dat de laatste tientallen jaren zeer weinig of niets is gepubliceerd over de ontwikkeling en het leven in Zeeuwsch- Vlaanderen. De enkele werken die zijn verschenen, zijn voor de bibliotheek aan gekocht. De verzameling klederdrachten van ver schillende streken is het tweede belang rijke deel van het museum. Men zegt dat in Zeeland nergens meer kleder drachten in hun verschillende variaties bijeen gebracht zijn. Men kan in Hulst zien hoe men zich in de negentiende eeuw en in de eerste jaren van de twin tigste eeuw in verschillende Vlaamse landstreken kleedde. Opmerkelijk is de grote hoeveelheid mutsen en kappen die bij alle mogelijke gelegenheden werden gedragen. Het museum, dat in 1928 gelijk met de oudheidkundige kring tot stand kwam en feitelijk niets meer bevatte dan wat de leden in de gauwigheid bij elkaar hadden gebracht, is in eerste instantie opgezet om de geschiedenis van De Vier Am bachten zo goed mogelijk voor het nage slacht te bewaren. In dit kader past een prachtige verzameling oude kaarten, waarop duidelijk de groei van de stad afgelezen kan worden. Ook heeft men Een voorbeeld van boerenklederdracht uit Axel, zoals die in het museum te Hulst te zien is. veel gravures, die een en ander nog eens op een andere manier belichten. Evenals de bibliotheek worden de kaarten zeer vaak bij studies, proefschriften en scrip ties gebruikt. Voorwerpen Minder kostbaar, maar daarom niet minder aardig, is de verzameling hand gereedschap voor het maken van klom pen en vaten, landbouwwerktuigen en oude gebruiks- en siervoorwerpen uit voorgaande eeuwen. Hierbij zijn vondsten uit de 14e en 15e eeuw, gedaan tijdens het uitbaggeren van de binnenvest en de opgravingen bij de Keldermanspoort. Ook heeft men veel oude prenten en stadsgezichten, schilderijen uit de 18e eeuw van notabele streekbewoners, oude schilden en gildewapens, medailles en wapens van de verschillende schutterijen. Van onze redacteur) Z.H. paus Joannes XXIIII heeft op 25 juni benoemd tot kanunnik van het kathedraal kapittel van 1 Breda deken C.P.M. Holtkamp van het dekenaat Middelburg, pastoor te Goes. Op woensdag 3 oktober, tijdens de maandelijkse bijeen komst van het kapittel, zal deken Holtkamp als kanunnik worden ge ïnstalleerd. De leden van het kathedraal kapittel, acht in getal, treden op als adviseurs van de bisschop. Voorzitter, proost ge naamd, is mgr. dr. W. Koenraadt, vica ris-generaal van het bisdom. Eeuwenlang hebben Zeeuwse priesters, in het ver leden uitsluitend vanwege de afstand, geen zitting gehad in het Haarlemse of Bredase kapittel. Deken Holtkamp is dit jaar zestig jaar geworden. Enkele maanden geleden heb ben wij naar aanleiding van dit feit een artikel aan zijn levensloop en zijn werk zaamheden gewijd. Vermelden wij hier nog dat hij in Schipluiden is geboren, op 29 mei 1926 priester is gewijd, kapelaan is geweest te Limmen en van 1927 tot 1949 leraar was aan het klein-seminarie Warmond. Daarna is hij pastoor geweest te De Rijp en 's Heerenhoek. Nadat Midden-Zeeland in 1956 bij het bisdom Breda was gevoegd werd hij op 27 au gustus 1958 benoemd tot pastoor te Goes en tot deken in het dekenaat Middelburg. Deken Holtkamp staat bekend om zij*, grote historische belangstelling en kennis Als teken van zijn nieuwe waardigheid is kanunnik Holtkamp gerechtigd op het koor de kleine zwarte mantel te dragen. Tijdens de algemene vergadering van het Waterschap Tholen is een voorstel, om de zwakke plaats in de Thoolse zeewering, die van de Stavenisse-haven, te verbeteren door verhoging van de havendijken met betonelementen, met algemene stemmen aangenomen. Gehoopt wordt dat Gedeputeerde Sta ten van Zeeland in hun vergadering van a.s. vrijdag dit besluit zullen goed keuren. De geraamde kosten voor dit werk bedragen 208-000,—, waarvan het Waterschap en de gemeente Stavenisse ieder de helft voor hun rekening zullen nemen. Het werk zal ook in de wintermaanden kunnen worden uitgevoerd en dijkgraaf H. van Gorsel van Oud-Vossemeer hoop te dat het per februari a.s. zou zijn voltooid, waarmee dan niet alleen de zwakke plaats is verbeterd maar Stavenisse zijn haven kan behouden. Negen jaar geleden reeds werd door rijkswaterstaat tot afsluiting besloten, maar eerst enkele maanden geleden werden de voorwaarden daartoe aan het Waterschap Tholen voorgelegd. Nu wil het Waterschap de knoop door hakken en desnoods (met de gemeen te Stavenisse) zonder rijkssubsidie tot beveiliging van deze zwakke plaats komen. De inwoners van Stavenisse heb ben daar na negen jaar zeker recht op. In deze vergadering werd ook de be groting 1962 vastgesteld met voor wat de gewone dienst betreft een ontvang en uitgaaf van 1.095.163,46, waarbij een onvoorziene post van 20.085,59. De kapitaaldienst heeft aan ontvangsten 1.534.135,64, aan uitgaven 1.621.646,70 of een tekort van 87.511,06- De heffing 1962 werd met 7,50 per ha verhoogd op het basis-bedrag van 40,15 per ha. Als gevolg van de door een aantal Ingelanden geleverde kritiek op het on derhoud van de khvelsloten werd voor gesteld het onderhoud van dijksloten voor rekening van het Waterschap te nemen en daartoe een heffing van 1, per ha meer te vragen. Dit voorstel zal in de komende districtsvergaderingen worden besproken. DEKEN C. HOLTKAMP eeuwen geleden De zestienjarige H. G. uit Breda, werkzaam als dienstbode bij de familie G., heeft deze week kans gezien haar werkgeefster voor zestig gulden te be nadelen en bovendien een aantal siera den met een totale waarde van acht honderd gulden te ontvreemden. De dienstbode, die door het particu lier detective-onderzoek van de heer G. in het nauw werd gebracht, wikkelde de sieraden in een stuk papier en wierp het pakketje ter hoogte van de Diaco- nessenbrug in de Wilhelminasingel. Eerst toen werd de politie in de zaak betrokken. Na lang zoeken kon zij op één ring na, vele sieraden, die toen al twee dagen in het water hadden gelegen, weer opvissen. De dievegge zal deze week nog voor de officier van justitie worden geleid (Advertentie) Woe Pao Tsjih, de piloot van Formo- i, die met een Amerikaans U-2-verken- ningsvliegtuig boven het Chinese vaste land is neergehaald, heeft in een gesprek met het Chinese persbureau „Nieuw Chi na" verklaard, dat de van Formosa uit ondernomen spionagevluchten worden geleid door de Amerikaanse militaire autoriteiten. Het onderhoud van de toe stellen is, naar hij zei, ook in Ameri kaanse handen. Zij worden gestald in een afzonderlijke hangar, waar hoge of ficieren van de nationalistische lucht macht zelfs geen toegang hebben, aldus de vlieger. fuba is een pijnlijke angel in de flank van de Verenigde Staten. Washing ton heeft indertijd de verdrijving van dictator Batista door de rebel Fidel Castro met welwillend oog bezien. Het werd hoog tijd, dat op het rijke sui kereiland een meer liberaal regime de menselijke vrijheden zou bescher men en sociale gerechtigheid beoefe nen. Maar Moskou loert ook overal op een kans om zulke schone doelein den aan eijn politiek dienstbaar te ma ken. En hier speurde het nu een ge legenheid, om invloed te verwerven vlak voor de drempel van Uncle Sams huis. De gebaarde Fidel bleek een hoogst onevenwichtig persoon te zijn, zich bedwelmend aan zijn eigen reto riek. Dat was net iets voor de Russi sche politiek om hem te vleien als een groot man en patriot. Men zou hem wel eens helpen bij de opbouw van een moderne democratische staat. De V.S. hebben het gevaar te laat in gezien. Ze reageerden zo onhandig, dat al hun invloed verdween en dat ze de grote imperialistische „vijand" werden. Kennedy heeft in zijn verkie zingscampagne het regime-Eisenhower deswege sterk aangeklaagd. Toen hij aan het bewind kwam, dokterde de geheime Amerikaanse dienst een in vasie van gevluchte Cubanen uit, die echter zo stuntelig was opgezet, dat ze na enkele dagen in elkaar zakte. Een blunder van de eerste orde. Nu had Rusland prachtige voor wendsels om Cuba vol te stoppen met wapens en adviseurs uit alle mogelij ke communistische landen. Er ontstond daar geleidelijk aan een Russisch win gewest in de Caraïbische Zee. De bin nenlandse tegenstanders van Kennedy roepen nu om regelrechte Amerikaan se interventie. De president wil er niet aan, maar hij heeft bij wijze van voor zorg toch machtiging gevraagd om 150.000 reservisten onder de wapenen te roepen. Kroestjev heeft dit feit nu weer aangegrepen om hoog van de toren te blazen en weer eens met atoombommen te zwaaien. In Washing ton heeft men het nogal laconiek op genomen. Het meest merkwaardige in de nota is echter, dat Kroestjev tege lijkertijd ten aanzien van Berlijn een diplomatiek moratorium afkondigt. We weten wel, zo redeneert hij, dat de verkiezingen voor Kamer en Senaat in de V.S. nu veel aandacht opeisen en daarom wil ik de kwestie-Berlijn wel een paar maanden laten rusten. Men hoort Ulbricht knarsetanden. In Bonn ziet men intussen een lelijk ad dertje onder het gras. De koppeling van de kwestie-Cuba aan de kwestie- Berlijn zou wel eens kunnen beteke nen, dat de Russische premier weste lijke concessies in Berlijn zou willen kopen met wat water in de Cubaanse wijn. Wordt hier een koehandeltje voorbereid ten koste van de West-Ber- lijners? Het is ver gezocht. Maar Kroestjev is een uiterst sluwe heer en zowel als hij vuur spuwt als wanneer hij vriendelijker woorden spreekt moet men op zijn hoede zijn. Daarom is de Westduitse argwaan wel te begrijpen. £)e meeste wetsontwerpen plegen te genstellingen op te roepen. Nu is er een ingediend, dat naar we ver wachten allerwegen waardering zal vinden. We bedoelen het ontwerp, dat het mogelijk wil maken in Amster dam een Van Gogh-museum te stich ten. De in Laren woonachtige neef van de grote Brabantse schilder is bereid voor een bedrag, dat aanzienlijk bene den de marktwaarde ligt, een grote collectie schilderijen en archivalia be nevens tal van schilderijen van be roemde Franse schilders in de tijd van Van Gogh, af te staan aan een pas opgerichte stichting. Het rijk gaat hier de helpende hand bieden door een bedrag van 18.5 miljoen te voteren en een heel nieuw museum te bouwen, terwijl de gemeente Amsterdam de grond beschikbaar stelt. Hierdoor wordt het mogelijk een uniek kunst centrum te stichten, dat een belangrijk deel van Van Goghs oeuvre voor ons land behoudt en aan de kunstmarkt onttrekt. Het is een waardig eerbetoon aan de Zundertse domineeszoon, die tijdens zijn gekwelde leven maar heel weinig waardering ondervond, doch wiens werk nu algemeen tot de top punten van de nieuwere schilderkunst wordt gerekend. Niet als modieuze gril, maar om de onvergelijkelijke en onvergankelijke waarde, welke nu al gemeen erkend wordt door de experts en ook door een groot publiek. We twijfelen er dan ook niet aan, dat er eensgezindheid zal bestaan om alles te doen wat voor het behoud van deze collectie nodig is. 4 De inspecteur van politie te Goes maakt bekend dat automobilisten, die het fruit corso op zaterdag 15 september a.s. be- zoeken hun voertuigen kunnen parkeren op de volgende plaatsen: het industrie terrein bij de Hollandia melkfabriek; de M.A. de Ruijterlaan, de beide parkeer terreinen aan de Koepoort, de Frans de Hollanderlaan (Stationsweg), de Terwei- straat bij de oude fruitveiling en belen dende straten en de Kloetingseweg en belendende straten. Dit laatste speciaal voor auto's, komende uit de richting Ber gen op Zoom. De autobusbestuurders wordt verzocht hun bussen ook in de Kloetingseweg te parkeren. President De Gaulle heeft het Franse volk gisterenavond in kennis gesteld van zijn plannen om de Franse president m de toekomst direct door het volk te laten kiezen, in plaats van door een groep van „notabele kiezers". Na een ongebruikelijk lange kabinets- zitting deelde de regeringswoordvoerder mee, dat De Gaulle zijn ministers inge licht heeft over dit plan. Op 20 septem ber zal De Gaulle hierover een radio- en televisietoespraak houden ter voor bereiding van een volksstemming over een wijziging in de grondwet, die voor het invoeren van directe presidentsver kiezingen nodig is.

de Stem | 1962 | | pagina 5