Minister v. Aartsen kan Zeeland niets beloven Geduld Overwint, ïjzendijke viert 125-jarig bestaan Technici naar Zeeuwsch- Vlaamse ziekenhuizen Massaal de aan mosseien PANTALONS Indonesië vestigt hoop op het Vredeskorps Schoondijke strijkt vlag voor sterk Sluiskil (0-4) Woningverdeelsleutel ongunstig Misschien gaat Zeeuwse ontwikkeling meespreken "fédlenka, Man gebeten door dertig honden Peek kloppenburg ROEMRIJKE GESCHIEDENIS Sluiting van bioscopen in Den Helder Toekomst ziet er somber uit Volop „pilsjes in KAJ -actie papWat) ïpejltem Jangetismarkt Interessante tweedaagse leergang KENNEDY KRIJGT ZIJN RESERVISTEN Ruiterlijk Het betert Wapenstilstand wordt loyaal nageleefd Prof. Geyl over Europa OEDEMSVAART elke woensdag DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 11 SEPTEMBER 1962 (Van onze redacteur) Mr. J. van Aartsen, minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid, heeft gisteravond aan het einde van zijn werkbezoek aan Zeeland, in het provinciehuis te Middelburg tijdens een persconfe- s rentie uiteengezet, dat het uitge sloten is aan de wensen die er in de provincie op het gebied van de woningtoewijzing bestaan, tege moet te komen. Vooral in de industrie en de. kern gemeenten doen zich grote huisvestings problemen voor. Maar de sleutel, vol gens welke de woningen landelijk voor de provincies worden verdeeld, is, al dus de minister, voor Zeeland niet gun stig. De verdeling heeft namelijk plaats naar het statistisch woningtekort (in Zeeland gering), de- groei (in Zeeland nog niet aanwezig) en het krottenbe- stand (in Zeeland normaal). Omdat de uitkomst, volgens deze ver delingsnorm, zeer schamel is uitgevallen, is voor 1962 het toegewezen aantal wo ningen al enigszins opgevoerd. Zeeland heeft voor dat jaar ongeveer 1800 van de te verdelen 90.000 woningen ge-kre gen. Ten behoeve van de ontwikkelings kernen heeft Zeeland bovendien een ex tra toewijzing gekregen. Desgevraagd zei de minister dat tot nu toe bij de toewijzing nog geen reke ning is gehouden met de te verwachten ontwikkeling in een provincie. Op het moment wordt nog bestudeerd of deze factor voor 1983 of voor volgende jaren in de beoordeling dient te worden op genomen. Men zou dan wellicht kunnen afgaan op het aantal gestegen arbeidsplaatsen in iedere provincie, aldus minister Van Aartsen. De minister zei voorts dat men niet moet vergeten dat ook in andere pro vincies op goede gronden aanspraken op toewijzingen worden gemaakt. Van daar dat hij zelf zo'n werkbezoek aan de provincie zo uitermate nuttig acht. In Zeeland is hem in ieder geval wel duidelijk geworden dat vooral de ka naalzone en de industriekernen knel punten zijn. Voorts heeft hij een „verrassend gro te behoefte" aan woningbouw in de vrije sector ontmoet. Hopelijk in begin december hoopt de minister de verdeling voor 1963 gereed te hebben. Sprekend in dit verband ove-r de spanning op de bouwmarkt en antwoor dend op een vraag in die richting zei de minister, dat hij de laatste tijd in derdaad al enige tijd van tevoren rijks goedkeuringen voor grotere werken af geeft, ten eerste om zelf betere progno ses bij beoordeling van de bouwmarkt te kunnen maken en ten tweede om het voor de bouwers wat gemakkelijker te maken. De minister is gisterenmiddag ook in Vrouwenpolder geweest. Hij heeft daar de plaats bezichtigd waar het veel be- Drs. S. Leve uit Son zal zich het be zoek, dat hij zondag met zijn zoontje van vier jaar en zijn dochtertje van twee aan de in de Nuenense buurtsch. gelegen hondenkennel bracht, nog lang heugen. De heer Leve, werkzaam bij Philips in Eindhoven, en zijn kinderen werden, toen zij het hek van de kennel open maakten, door maar liefst dertig Schot se Collies, die vrij op het terrein rond liepen, aangevallen. De heer Leve werd veertig maal gebeten, zijn zoontje even eens enkele tientallen keren en zijn dochtertje eenmaal. De heer Leve en zijn zoontje werden vrij ernstig gewond naar huis gebracht. Het meisje liep slechts lichte verwondin gen op. Het is niet de eerste keer, dat hon den van deze kennel mensen aanvallen. Een paar maanden geleden werd het dochtertje van de Nuenense weth. van Wijk eveneens gebeten. Het kind werd toen zo ernstig gewond, dat het in het ziekenhuis moest worden opgenomen. In de kennel verblijven momenteel tachtig honden, waarvan het grootste gedeelte eigendom is van de twee leid sters van dit dierenhome. De Schotse collies zullen afgemaakt worden. De heer Leve kwam zondag zijn hond ophalen die hij twee weken gele den naar de kennel had gebracht. •IIMIIIlMMIttltl j De afwerking is even mooi als de pasvorm en... de plooi blijft erin. Smalle pijpen zonder omslag. In de nieuwste grijze tint. Speciaal verlaagd* J. M. prijs leeftijd 6 jaar met kleine stijging per maat b.v. 10 jaar I3.7i sproken flathotel „Eurotel" is geprojec teerd. De minister zei dat het wel gè- wenst is, dat men op dit moeilijke punt spoedig tot een beslissing komt. De be windsman achtte de plannen, zoals ze nu liggen „toch wel in strijd met het streek plan". Hoewel hij geen persoonlijk oordeel wenste uit te spreken, zei hij zich de bezwaren tegen Eurotel wel te kunnen voorstellen. Daarentegen vipdt hij het echter ook noodzakelijk dat een plaats als Vrouwenpolder, gezien zijn ligging, de kans moet krijgen met de te ver wachten ontwikkeling mee te gaan. Mr. Van Aartsen liet uitkomen, dat men de bezwaren van de rijksdienst voor het nationale plan tegen Eurotel niet al te zwaar moet wegen. Deze rijks dienst beslist uiteindelijk niets. Hij dient alleen maar van advies. Wanneer even wel het Eurotelplan in strijd is met een plaatselijk uitbreidingsplan of met een streekplan, dan moeten die plannen na tuurlijk wel worden aangepast. Formeel moet de zaak in ieder geval rond zijn. De nieuwe wet op de ruimtelijke orde ning kan dergelijke problemen overigens heel wat soepeler laten verlopen, aldus de minister. Het programma zoals wij dat zater dag publiceerden, werd volledig afi_ werkt. De bezichtiging van de werken aan het Zuid-Sloe is er zelfs nog bijge komen. Minister Van Aartsen (in het mid den) verlaat hier het gemeentehuis van Vrouwenpolder. Geheel rechts de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, tweede van links het lid van G.S. mr. dr. Mes Als het gemeentebestuur van Den Hel der niet binnen drie dagen besluit de vermakelijkheidsbelasting voor de bio scoop te verlagen van 35 tot 20 procent, zal het publiek in de marinestad voor onbepaalde tijd van filmvoorstellingen verstoken zijn. De directeur van de twee plaatselijke bioscopen (Tivoli en Witte), de heer A. Bakker, wil als protest tegen het zijns inziens uitzonderlijk hoge tarief vrij dag a.s. zijn bioscopen sluiten. (Van onze correspondent Geduld Overwint, „het muziek" van IJzendijke, eenmaal de trots van de gemeente en beroemd in de verre omtrek, gedenkt dit jaar het 125-jarig bestaan. De glans van het jubileum wordt verduisterd dooi de impasse, waarin de muziekver eniging momenteel verkeert. Het valt dan ook te betwijfelen, of er van een grootse viering, zoals bij (Advertentie) (Van onze verslaggever) De Vereniging van Instellings technici „V.I.Te." organiseert 20 en 21 september een leergang voor haar leden in de ziekenhuizen te Terneuzen, Sluiskil en Hulst. Meer dan honderd leidinggeven de technici van ziekenhuizen, psy chiatrische instellingen, sanatoria e.d. uit heel Nederland zullen don derdagmorgen in de haven van Perkpolder in Zeeuwsch-Vlaande- ren voet aan land zetten. De V.I.Te-voorzitter, de heer N. Roo- denburg zal in de verpleegstersflat van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Sluiskil de leergang openen. Na de opening zal de burgemeester van Terneuzen en Sluis kil. mr. H. Rijpsma, het gezelschap ver welkomen. Als eerste punt staat op het studiepro gramma een rondgang door het St. Eli sabeth Ziekenhuis vermeld. Als gastheer pm l0^e ec9noom-administrateur, drs .M. Berbers, die de technici de nodige gegevens over het ziekenhuis en het ver pleegstershuis zal verschaffen. Na de lunch vertrekken de deelnemers aan de leergang naar Hulst, waar dr.J. Uitzending Kajotter zeker De actie „Geef een pilsje weg" van het district Vlissingen van de K.A.J. ten be- *Joeve Yan de uitzending van een kajotter naar !\oord-West Afrika heeft zondag avond tijdens de Instuif te Goes en de u«ob.avoncl 'n de Jcugdhoeve te 's Heeren- v. j no§ 2000 „pilsjes" extra opgeleverd, uron ri ^le start van de actie enkele tnt 7nnnörv,°?r was de stand al opgelopen ten Plls)es zoals wij gisteren bcrich- 1rTr'tSinreono?as de totaalstand: 276 con- wen ,08? Pilsjes, f 4090,-. Zoals men het district vi"Uendmg van de KAJ in dit ,ÏV Vlissingen 4500 gulden. Met Hp i.iLiS? nu roeds gezegd worden dat uitzending volkomen veilig is gesteld. „T>e Amerikaanse senaatscommissie oor de strijdkrachten heeft met alge mene stemmen het verzoek van pre6i- oen Kennedy om machtiging voor h«> gekeurd1 Va° 150000 reservisten goed- ntH? minister van Defensie Robert S. McNamara, had er bij de commissie op n'n^0 verzoek te ondersleu- M. van Kalmthout, geneesheer-directeur een Nederlandse Spiegelgiasfabriek in van het St. Liduinaziekenhuis hen in del o bezoekershal van het ziekenhuis ont- van Gent* Men komt ,n Sas van Gent vangt. Na ook hier rondgeleid en inge- in hotel Royal weer bij elkaar, 's Mid- licht te zijn reist men verder naar Ter- dags rijdt men langs de westzijde van neuzen. 's Avonds zullen daar in hotel „Rotter dam" enkele lezingen gehouden worden. Als sprekers zullen optreden de heren W. Jurriëns, hoofd van de technische dienst van de N.V. Waterleidingsmaat- schappij Zeeuwsch-Vlaanderen en F.C. de Witte. Aan de orde komen de „Water winning en behandeling" en „Moderne oproepsystemen". Laatste dag De tweede en laatste dag van de leer gang heeft het volgende programma: 's morgens worden excursies gemaakt naar de Waterleidingsmaatschappij en het kanaal weer terug naar Terneuzen, waar tenslotte het Juliana-ziekenhuis on der leiding van de geneesheer-directeur dr. H.A. Boland, wordt bezichtigd, Deze zelfde middag reizen de deelne mers weer af naar hun woonplaatsen. Men heeft de Zeeuwsch-Vlaamse zie kenhuizen voor deze leergang gekozen, omdat juist hier zeer modern en goed geoutilleerde instellingen dicht bij elkaar gelegen zijn en men bovendien gelegen heid heeft een bezoek te brengen aan een toch maar vaak al te onbekend stukje vaderland, dat in schoonheid voor geen enkele andere landstreek behoeft 1 onder te doen. het eeuwfeest, sprake zal zijn. Toen telde de vereniging ruim 40 leden, op het ogenblik zijn het er maar vijftien. Jongeren zijn er niet, om de ouderen te vervangen, zodat de toekomst van de vereniging er duister uitziet, ook al, om dat de financiën niet bepaald rooskleu rig zijn. Hoe weinig florissant de toe stand van Geduld Overwint ook moge zijn, de muziekvereniging heeft een met roem beladen geschiedenis achter de rug. Zij werd als eerste muziekvereniging in Zeeland opgericht op initiatief van de heer J. F. Dellaert, de koster en or ganist van de r.-k. kerk, die een zeer grote belangstelling voor muziek had. Hij wist enkele muziekliefhebbers te verzamelen, die zich verenigden in een sociëteit, die zich veelal ophield in de herberg van Philippus Kriel „ter beoe fening van de edele kunst", zoals het be schreven staat in de annalen. Later werd de vereniging definitief op gericht. De heer Dellaert kreeg de func tie van eerste muziekmeester voor een traktement van 72.- per jaar. Spoedig daarna werd een tweede kapelmeester benoemd, die voor de'helft van het ge noemde bedrag de heer Dellaert tijdens zijn werkzaamheden assisteerde, 't. Was de toen 17-jarige F. J. Vermast, die het gezelschap later naar grote successen heeft gevoerd. Zwaar belast vaandel Na de eerste jaren van het bestaan liet men een prachtig vaandel vervaar digen. Dat het vaandel zo zwaar belast zou raken met medailles, bekers en wat dies meer zij, hadden de leiders toenter tijd nooit durven dromen. Al vo#r de vereniging het eerste lustrum vierde, werden respectabele successen behaald. Het korps telde toen 20 spelenden. Bij gelegenheid van het eerste lus trum organiseerde men een festival op het Ravelijn (het verlengde van de Mo lenstraat), waaraan 12 sociëteiten deel namen. De deelnemende verenigingen kwamen vooral uit België, omdat er in Zeeland nog maar twee muziekvereni gingen meer bestonden, namelijk die van Groede en Aardenburg. ,Evergen\ en Bassevelde speelden het best. Groede en Aardenburg hadden het schoonste tenue", schreef de secretaris destijds. In 1847 behaalde IJzendijke zelf een eerste prijs „met grote lof van de jury" in Watervliet. Tot ver in de omtrek werd Geduld Overwint een begrip, vooral nadat in 1863 de dirigeerstok in handen was ge komen van ,,Finans" Vermast, die tot aan zijn dood in 1895 met onmiskenbaar talent de muzikanten naar unieke pres taties voerde. De ware liefde.... Hij had zoveel liefde voor de vereni ging, dat hij bij herhaling een verho ging van zijn jaarsalaris 40.-) wei gerde en een bepaald jaar zelfs genoe gen nam met de helft van zijn trakte ment, toen de kas wat al te spoedig de bodem liet zien, iets, dat ook de instruc teurs deden. Het korps ging bij hen bo ven alles. In 1865 kreeg Geduld Overwint van de stad Gent de uitnodiging, het bezoek van het koninklijk paar aldaar muzikaal op te luisteren. De roem van de vereni ging had zich dus ook al tot over de grenzen verspreid. Kapelmeester Ver mast stierf nog betrekkelijk jong in 1895, naar men vertelt, met de dirigeerstok in zijn hand. Ups en downs Daarna beleefde de vereniging vele ups en downs. Er werden nog verschil lende eerste prijzen behaald, ja, men wist zelfs kampioen van de hoogste af deling te worden. Maar nog niet eens zo erg lang geleden verflauwde de belang stelling ineens. Eerst toen de radio zijn intrede deed en enkele tientallen jaren daarna, toen de televisie op de markten verscheen. En ondanks het feit, dat een groepje ge trouwen dapper door bleef musiceren on der leiding van de huidige en zeker niet onbekwame dirigent, zijn de verbonden heid met de bevolking en de grote suc cessen niet meer teruggekomen. Hopelijk komt er weer animo over een jaar of wat. Geduld Overwint, zullen we maar zeg gen. 'Terwijl critici van het regeringsbeleid inzake Nieuw-Guinea ook in katholieke kring nog blijven na- mopperen, komt het socialistische Pa rool nu met een duidelijk getuigenis van waardering. Allereerst voor de minister-presi dent: „Minister-president De Quay verhief zich duidelijk boven het ge middeld peil. Zijn betoog was con creet, overtuigend en genuanceerd. Het was, terecht, een politiek en een moreel of quasi-moreel betoog" Deze lof wordt verderop in het arti kel uitgebreid tot het gehele kabinet: „hoeveel bezwaren er ook in te brengen zijn tegen allerlei aspecten en fasen van het beleid van het kabinet- De Quav een feit is dat deze rege ring, stap voor stap. zij het vaak moei zaam. de weg naar de liquidatie van het Nieuw-Guinea-vraagstuk is ge gaan. Met name de premier heeft, met gevoel voor verantwoordelijkheid en aanzienlijk realisme, de regering ge loodst naar een definitieve afdoening. Dit kabinet heeft meer beweging in de Nieuw-Guineazaak gebracht dan enig voorgaand kabinet. Het ontsiert niemand als hij dat ruiterlijk vast stelt". We durven niet hopen, dat zulk een ruiterlijke vaststelling ooit uit de pen van Duynstee c.s. zal vloeien. et komt er dan .toch van. We heb ben nu, zoals bericht, een bus dienst gekregen van Bergen op Zoom naar Antwerpen, waarmee men zo maar kan doorrijden zonder aan de grens te moeten overstappen. En dat is de tweede al, want van Eindhoven naar Turnhout loopt sinds enige tijd eveneens zo'n „mirakels ding". Is nu de tijd ook niet gekomen voor een rechtstreekse verbinding van Breda over Wernhout naar Antwerpen? Om niet voor bijziend te worden aan gezien, willen we ons te binnen bren gen, dat er vanaf nog vroeger tijd een bus zo maar doorrijdt van Breda naar Hulst, niet één, maar tweemaal over een grens heen, doch ge kunt daar in België niet uit- of instappen. Eenmaal daar beland, gaat zij grensgevoelig hermetisch dicht. Maar het kan dan toch. Langzaam maar zeker worden wij ons bewust dat Benelux een economische eenheid is Met veel „prakkezeren" en nog meer wederzijdse goede wil komen wij ai of niet per bus naar elkaar toe. En als we eenmaal zien, dat het gaat ja, dan zal het nog gebeuren, dat we binnen afzienbare tijd de korte weg naar Zeeuwsch-Vlaanderen kun nen nemen via Kallo en Vracene en niet om door Sint Niklaas of hobbel debobbel langs Kieldrecht—Nieuw- Namen. Hier vlot het nog niet met Be nelux ondanks officiële ministeriële afspraken. Maar als we nagaan, wat er in de E3-lijn bij Gent al verbeterd is, voelen wij ons toch gesterkt in de hoop. dat Kailo-Vracene-Kemzeke ook aan de beurt komt. Op de openingsdag van de jaarlijkse fruitweek in Goes is 's avonds op de markt van dit cen trum de Zeeuwse mosselmaaltijd gehouden, waaraan ruim achthon derd gasten aanzaten. Een over zicht van de Grote Markt tijdens dit mosselenfeest kan alleen maar de eetlust opwekken. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio, heeft een speciale staf voor behandeling van kwesties betreffende Nieuw-Guinea in het leven geroepen. Men weet nog niet wat deze staf precies te doen zal heb ben. De voorlopige commissie van de V.N. in Hollandia heeft het UNO-hoofdkwar- tier in New York gevraagd om een hon derdtal deskundigen te willen opzoeken, die in allerlei openbare diensten de plaatsen van de haastiglijk vertrekken de Nederlanders kunnen innemen. Er zullen (voorlopig) slechts 400 ambtena ren blijven. President Soekarno heeft zijn voel horens naar het Amerikaanse vredes korps uitgestoken, in de hoop dat deze organisatie zich de kwestie Nieuw-Gui nea zal aantrekken. De leden van het vredeskorps, dat door president Kenne dy in het leven is geroepen, hebben een soortgelijk ideaal als de leden van de internationale Bouworde, maar zij tim meren meer aan de weg dan de laatst genoemde. De directeur van het vredes korps, ene Shriver, is door Soekarno en maar liefst vijftien Indonesische minis ters aangeklampt toen hij een bezoek aan Java bracht. Soekarno heeft ge zegd dat hij graag leerkrachten zou heb ben, die onderwijs kunnen geven in de Engelse taal. Op Nieuw-Guinea komen thans dage lijks V.N.-functionarissen aan. Er is nu ook een radioverbinding tussen Hollan dia en Djakarta tot stand gekomen, maar nu loopt de P.T.T.-verbinding tus sen Hollandia en Nederland weer in het honderd. Er is een schrijnend tekort aan technici. De V.N.-commissie is uiterst tevreden over de wijze waarop de Nederlandse troepen zich aan de wapenstilstandsbe palingen houden. Nederlandse artsen hebben zich ontfermd over de Indonesi sche para's, die gewond of ziek uit de onbarmhartige jungle naar de steden en dorpen zijn komen afzakken. Veel para's zijn nog vermist, maar ondere weten nog niet dat er een wapenstilstand is. Schietpartijen met deze doorbijters zijn dus nog altijd mogelijk. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend waarin bijzondere voor zieningen worden voorgesteld die kun nen bijdragen tot het in stand houden van het bevoorradings- en distributie apparaat in Nieuw-Guinea. In het wetsontwerp wordt de minis ter van Financiën gemachtigd gedurende een overgangsperiode voor de Neder landse staat verzekeringsovereenkomsten te sluiten met bedrijven, die in Nieuw- Guinea zijn gevestigd of aldaar werk zaam zijn, waarbij ondernemers zich kunnen verzekeren tegen molestrisico en politiek risico indien zij ter dekking daarvan elders geen verzekering hebben kunnen sluiten. Tn een persgesprek met het Vlaamse „Pennoen" getuigt prof. dr. P. Geyl van zijn diep bewustzijn van de we zenlijkheid van de Europese cultuur, „die steunt op de samenhang van de cultuur-eigenheden van alle Europese volkeren". Ieder Europees eenheids- streven moet volgens de Utrechtse oud-hoogleraar berusten op nationale eigenheden: „Europeanen worden be tekent niet zichzelf verzaken". Wij vinden hier hetzelfde uitgedrukt, dat ambassadeur jhr. v. Vredenburch op een Nederlands-Duitse manifestatie naar voren bracht: Tot de Europese wezenheid behoort de verscheidenheid in culturen. Prof. Geyl is zo huiverig voor het gevaar van verzaken der eigen cul tuur. dat hij sceptisch staat tegenover het Europees parlement en Europese verkiezingen. Van de andere kant vindt hij het Europa van de zes EEG- landen te klein. Een Europa zonder Engeland acht hij een onding, vooral met het oog op ambities, die De Gaulle met behulp van Duitsland zou trachten te verwezenlijken en waarbij Adenauer niet al te sterk remmend optreedt. Waarmee de bekende socialistische historicus dan in het schuitje komt van minister Luns en premier De Quay, die tot heden tegenover Bonn en Pa rijs vasthielden aan een directe Engise deelname aan een Europese Politieke Unie, in tegenstelling met een op dit punt dralende of draaiende minister Spaak. Ook de afdelingsvoetballers in de KNVB afdeling Zeeland zijn weer aan hun nieuwe competitie begonnen en door de sterk gewijzigde indeling in de eerste klassen, waarin nu een vermen ging tussen Schouwen Duiveland en ove rig Zeeland is doorgevoerd, zijn wed strijden gespeeld tussen tegenstanders die elkaar nog nooit hebben ontmoet. De Schouwse ploegen brachten het er niet al te best af, maar gezien het feit, dat ze alle vier een lastige uitwedstrijd hadden, geven deze eerste resultaten nog niet veel houvast. Robur stuurde in de eerste klas A Brouwershaven met een 4-0 nederlaag naar huis terug en Zierikzee 2 moest de volle buit m West- kapelle bij Noormannen achterlaten (5-2). Het pas gedegradeerde Patrijzen kon het tegen het bezoekende Dreischor niet tot de volle winst brengen (1-1). Hans- weerse Boys bleef met 3-0 baas over Renese, terwijl Domburg en Kruiningen puntloos deelden (0-0). In de eerste klas B bleef Groede baas in eigen huis over Ria (2-0) terwijl Hoofdplaat en Walcheren de buit ver deelden (2-2). Vogelwaarde zette Jong Ambon de voet dwars (4-0) en Retran- chement versloeg Philippine met 5-2. Schoondijke moest op eigen veld de vlag strijken voor Sluiskil (0-4). In de reserve eerste klas won Luctor 2 ge makkelijk van Biervliet 2 (7-2). Bres- kens 2-Clinge 2 werd een puntenverde ling (2-2) en Goes 3 klopte Corn. Boys 3 met 5-1. RCS 2 leed een opvallende ne derlaag tegen Oostburg 2 (2-7), terwijl Zeelandia 2 tegen Zeeland Sport 3 juist met de hakken over de sloot kwam (2-1). In de tweede klas A versloeg Koe wacht 2 de IJzendijkse-reServes (3-2) en deelden Aardenburg 2 en Terneuzen 3 het dozijn doelpunten broederlijk (6-6). Sluiskil 2 klopte Steen 2 (2-0) en Vogel waarde 2 gaf Breskens 3 geen schijn van kans (7-0). Een 6-0 uitslag noteer den wij in de tweede klas 2 voor Zee land Sport 4-Kruiningen 2. Middelburg 4-Volharding werd een gelijk spel (1-1) evenals Cortgene-'s Heer Arendskerke (4-4). Vlissingen 5 won óp het nipper tje van Yerseke 2 (2-1) en Kwadendam- me stuurde de Patrijzen-reserves met lege handen naar 's-Heerenhoek terug (3-1). In 2 C nam Burgh 2 de Renesse 2- hindernis met succes (4-2) en haalde SVOWK bij Brouwershaven 2 de punten weg (3-5). Zonnemaire liet Dreischor 2 met lege handen achter (1-6). Bij de derde klassers werd er in 3A lustig op los geschoten. Hansweertse Boys 2 trof tegen Kwadendamme 2 acht keer de roos (8-0), Domburg 2 deed het tegen Kruiningen 3 weinig minder (6-0) en ook bij Lewed. Boys 2-Noormannen 2 waren de punten goedkoop (8-1). Ro bur 2 liet tegen Luctor 3 de winst glip pen (1-6). In 3B bracht Walcheren 3 de buit mee naar huis van Hoofdplaat 2 (3-10). RCS 3 versloeg Middelburgse Boys (2-4) en IJzendijke 2 vermorzelde Retranchement 2 (9-2). Voor Clinge 3 begon in 3A de competitie tegen Graauw uitstekend (13-3). Corn. Boys 4 moest de vlag strijken voor Sluiskil 3 (0-4) en Hontenisse 3 voor Philippine 2 (3-1). Ria W 2 moest de winst aan HVV 3 meegeven (2-4).

de Stem | 1962 | | pagina 5