„Hier zijn we -Noordbrabant- week in Antwerpen MUZIEK OP DE MEIR Vandaag kort Albert Heyn geding tegen Middelburg MANNEN tot 40 jaar MEISJES van 15 jaar en ouder Fraai Openluchtverkeersles Terneuzense leerlingen t PHILIPS ROOSENDAAL (Vervolg van pag. 1) Dagblad De Stem dagje uit een K.A.J. sloot al zevenduizend pilscontracten Op korte termijn: Stichting voor hulpmiddelen gehandicapten MHj, jullie naaste familie" OP AANKLACHT VAN KRUIDENIERS: GUNNINGEN MARKTEN R. Heemskerk in interland Over verplichte vakantiesluiting Volksleger trekt Algiers binnen Brief aan b. en w. Spoedig eigen „verkeerslum" A. van Ravels spreekuur Voor de liefhebbers honing in de raat fa D.F. v.d. Heijden H BETER CHEMISCH REINIGEN A. BROKKEN Jr. Halstraat 17, BREDA, Telefoon 38829 OBEBBBBBBBBBBBBSBBBBBBBBBBBRi Aram en het geheim van de gesloten deur Volendam-Ajax 4-5 Blauw Wi't-Feyenc S.c.Enschede-V'wijckerl Sparta-DOS 5-1 ADO-Heracles 1-0 GVAV-PSV DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 SEPTEMBER 1962 Daarmee zijn de Sinjoren niet karig; de pittige muziek, de felle kleuren van uniformen, vlaggen en sjerpen en de soepele discipline spreken hun aan op tochten verknochte Vlaamse zielen sterk aan. Maar hun applaus is meteen een graadmeter, want ze wegen en verge lijken! De stoet trekt verder, terwijl de afstanden tussen de groepen gaandeweg kleiner worden marcheren turners en turnsters, harmonieën, fanfares, gilden, verkenners en alles wat Noordbrabant aan geüniformeerde organisaties kan op brengen voorbij, de eretribune correct de groet brengend, de hand aan de kepi, het vendel neigend of, zoals de fiere Bredase Drummerboys, in keurige para depas. Dan het montere wit van het even eens Bredase Durfal en daarachter, dat ligt de Antwerpenaren!, de Bredase car- navalsploeg, ook de groet aan de ere gasten niet vergetend. Maar dan op hun eigen wijze Hun paarden rennen tus sen het publiek en zelfs de tribune op, maar voort moeten ze, want achter hen komen nieuwe gildezonen, met onmen selijk grote, schilderachtige vaandels waarachter trots de met zilveren ere tekens behangen leden marcheren. Voor- bijdefilerend geven vendelzwaaiers knap pe demonstraties van hun vaardigheid, nieuwe groepen geven voor de tribune een trotse show van hun defileertech- niek. Al drie kwartier duurt nu de op tocht maar iedereen vergeet moe te wor den, want het is niet zo maar een lint van verenigingen dat passeert maar waar lijk een levend stuk Noordbrabant. Heel oude Brabanders, van schutterij of ven- delgroep, en heel jonge Brabandertjes, in kleurrijk drummerpakje, brengen hun provincie tot leven. Een op een vracht wagen gemonteerd klokkenspel van de twee Brabantse klokkengieterijen tinkelt, hoe kan het anders, „Klokke Roeland", toepasselijk, al is Antwerpen dan de stad van de Arteveldens niet. In een wolk van papiersnippers nadert een ploeg van zotten: de Bergse carna valsploeg. Een wild succesnummer. De Sinjoren hebben hier k(jk op en ze weten de leut uit het Krabbegat op zyn juiste, hoge waarde te waarderen! De Bergena- ren paraderen hier voor kenners! Nu ja, paraderen.... Het door een benzinemotor aangedreven kanon spuwt hoeveelheden confetti in de lucht die nog het hele w eekeinde als een laagje vroege sneeuw in Antwerpens straten heeft gelegen en snipperprojectielen belanden tussen het publiek. Jammer, ook zij moeten door want Brabant heeft nog meer te tonen De namen van bijna alle plaatsen uit de provincie staan in de vaandels ge schreven, van wedstrand tot Peel, alle maal zijn ze er, van de Bergse Vasten avondgekken tot de echte Schotten uit Tilburg, in Hooglandse paradepas, een stukje excercitie dat al even dapper be oefend wordt door het allerkleinste Schotje, dat, een turf hoog, dadelijk de algemene vertedering opwekt. Zo trekt de stoet voort, een uur lang drieduizend man sterk, dwars door alle stoplichten die zinloos blijven doorwer ken op de afgezette Meir. De bloemen- draak uit het Zundertse corso, een week prachtig vers gehouden, sluit de optocht. Uit! Jammer, staat er op de gezichten der Sinjoren te lezen Een pittig stuk muziek kon niet ont beerd worden bij de Noordbrabant- week. Onder grote belangstelling trekt hier een Brabantse drumband over de Meir. (Van onze verslaggever) Het weer deed een beetje treiterig, toen zaterdagmorgen twee volle bussen met personeel van het Dagblad De Stem noordwaarts rolden. Regenvlagen striemden af en toe over het dak, maar meer dan plagen was het toch niet, want toen we in Naarden uitstapten om in de uitspanning Oud-Valckeveen de lunch te gebruiken, scheen er al een vriendelijk zonetje. En zo bleef het eigenlijk de gehele dag, wat dan een voorwaarde te meer was voor het welslagen van onze zomer- tocht. Na een bezoek aan het Muiderslot, waar Hooft zijn hoofse ontvangsten placht te houden, zijn we naar Oud- Loosdrecht getogen met zijn wijdheid van wind en water. En daarna ging het naar Schoonhoven, waar het aperitiefje klaar stond en het diner al volop in de maak was. Dr. H. Hermens, hoofddirec teur van de N.V. Neerlandia en de heer E. Brader, directeur van het Dagblad De Stem, voegden zich daar bij het ge zelschap. Eerstgenoemde richtte zich tot het personeel met een speech, waar in hij over de groei van de krant sprak en wijlen de heer Huntjes herdacht, die vorig jaar aan ons blad ontviel. Dank bracht hij aan de heer H. de Klerk, die zich ook nu weer een goede reisleider toonde. Eerder had de heer de Klerk de directie al bedankt voor het feit dat zij dit uitstapje ook nu weer mogelijk had gemaakt. Het is gauw laat op zo'n dag. Van daar dat we eerst tegen half elf in Made arriveerden, de laatste pleisterplaats vóór Breda. Een pleisterplaats ïhogen we wel zeggen waar niet alleen de plakpleisters om één uur vandaan ge rukt moesten worden. Er werd namelijk in een afgehuurde zaal een pracht van een feestje gebouwd. Waardig besluit van een bijzonder genoeglijke dag. In de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek is gisteren de actie „Geef een pilsje weg" van het district Vlissingen van de KAJ officieel van start gegaan. De actie is ingezet om de uitzending van de Goudse kajotter Wil Vermey naar Haute Volta in Noordwest-Afrika moge lijk te maken, een en ander in het kader van de actie Wereldwijd. Er is f4500 nodig, dat bijeengebracht gaat worden door zogenaamde „pils contract j es". Er moeten tienduizend pilsjes worden gegeven. De start van gisteren is ontegenzeggelijk snel geweest. Toen omstreeks vijf uur de stand werd opgenomen bleken voor 7000 pilsjes aan contractjes binnen te zijn. De aanwezige jongeren waren opgewarmd door rector C. Kroon en door pater F. Balemans, hoofd van de Nederlandse missieprocuur van de witte paters, die vijf jaar in Haute Volta heeft gewerkt. Belangstel ling voor deze dag toonden de katholieke burgemeesters van 's-Heerenhoek en Hoe- dekenskerke, de kringvoorzitter van de KAB, de heer A. de Koning, en Wil Vermey uit Gouda met enkele vrienden. Gistermiddag hebben de jongeren ge danst op muziek van The Orpheans uit Goes. (Van onze verslaggever) Op de bestuursvergadering, die het dagelijks bestuur van de Stich ting Zeeland j.l. maandag te Mid delburg heeft gehouden, is beslo ten om op korte termijn tot op richting te komen van de „Zeeuw se Stichting Technische Hulpmid delen Gehandicapten". De stichting neemt de werkzaamheden van de bestaande commissies ad hoe voor blinden en polio en spastische kin deren over. Doel ter oprichting is niet alleen op een sneller en doelmatiger wijze te werk te kunnen gaan dan voor heen in de commissies, geliëerd aan de stichting Zeeland het geval was, maar vooral ook om een centrale instelling te scheppen waar alle gehandicapten een beroep op kunnen doen en voorts een rechtslichaam te schep pen die in grotere mate in staat zal zijn fondsen voor haar doelstel lingen te verkrijgen. De commissie voor blinden dankte in 1960 haar ontstaan aan de gift die uit de Zeeuwse collecte van dat jaar, ter beschikking werd gesteld voor de aan koop van bandrecorders voor deze ge handicapten. Van het bedrag konden 30 recorders worden toegewezen. De wenselijkheid van een nieuwe sneller functionerende instelling blijkt hier wel bijzonder uit de omstandigheid, dat van deze 30 momenteel nog steeds 10 apparaten aan de behoeftigen moet worden uitge reikt. Het bedrag uit de collecte 1961 werd bestemd voor de aankoop van rol stoelen. Dertien van deze stoelen, die tezamen 5000 gulden kosten, werden be steld en zullen door de echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland op 25 september a.s. in Zonneveld aan de patiëntjes worden uitgereikt. Vooral in de landelijke fondsen, zoals het Poliofonds, kregen door haar vorm, geen duidelijk beeld van de instelling, waaraan zij eventueel hun belangrijke financiële steun zouden moeten geven. De Stichting Zeeland zelf vond het on juist zich op dit punt van sociale zorg te begeven, zodat tot de genoemde ad- ministratief-organisatorische oplossing is gekomen, die inhoudt: Een algemeen bestuur. waarin de belanghebbende organisaties zijn verte genwoordigd een dagelijks bestuur, dat nauw contact onderhoud met het d.b. van de stichting Zeeland, en een technische commissie voor advies van besteding, die geheel uit deskundigen zal bestaan. Het administratieve zwaartepunt valt op de Stichting Zeeland. De inzet van de Noordbrabantweek in Antwerpen was niet alleen die stoet. In de stedelijke feestzaal op de Meir is de tentoonstelling „Het nieuwe Noordbrabant" zaterdagmiddag ge opend. Dat deed burgemeester I». Craey- bekx van Antwerpen, die in een toe spraak wees op de positie die de klei- na landen in West-Europa innemen en op hun taak. ,,Wij, Nederland en België, hebben als eersten ter wereld een economische unie tot stand ge bracht!" kon hij met gerechtvaardig de trots opmerken. Dat er, na alles wat de Benelux bereikt heeft, nog zo veel moet gebeuren is uiteraard een andere zaak En wat de stoet betreft: de Ant werpenaren hebben nu gezien wat er van die „Nederlandse deftigheid" over is, die Vlamingen de Nederlan ders plaagziek verwijten. „Wij wilden een stuk levend Bra bant naar Antwerpen brengen" had mr. F. J. van Thiel, voorzitter van de stichting, tevoren dan ook gezegd. Het weerwoord van de burgemeester be wees dat het gelukt was.. „We komen geen zaken doen" zei mr. van Thiel over de tentoonstelling, ,,het in ons economisch visitekaartje". De Brabantse bedrijven die eraan deelnemen hebben er een bijzonder indrukwekkend visitekaartje van ge maakt! De stands zijn summier op gezet, maar zijn tegelijkertijd visio nair. In de Osterrith-zaal, ook op de Meir exposeren talrijke Noordbrabantse beeldende kunstenaars. Hun tentoon stelling en die van het Brabantse be drijfsleven blijven de gehele week voor de Antwerpenaren (gratis) ge opend. Mét het concert van Het Bra bants Orkest en het Philips Philhar- monisch Koor dat zaterdagavond in de KVO gegeven werd, en de komen de concerten van deze week, maken al deze evenementen de Noordbra bantse presentatie in Antwerpen vol ledig: cultureel, sociaal, folkloris tisch, industrieel laat Noordbrabant zich een week lang aan zijn buurstad Antwerpen zien. Een onderdeel daarvan is ook de korte kleurenfilm „Over naar Bra bant", een suggestieve beeldenreeks waarvan zaterdag de première ging en waarin Jurriaan Andriessen by- tonder knap de harteklop van het Brabantse leven in muziek heeft uit gedrukt. Ook dit filmpje vertelt het de Sinjoren: „Zó zijn wij, zo leven, werken, bouwen, wonen, feesten en vrijen wij. Wij, jullie naaste fa milie!" WONINGWETWONINGEN KLUNDERT Aan de laagste inschrijver op de 16 woningwetwoningen aan de Willem van Strijenstraat te Klundert (gebr. Geleyns te Zevenbergen voor 240.258) is de gunning verleend. De Waalwijkse atleet R. Heemskerk, lid van de atletiekvereniging Prins Hen drik te Vught bij gebrek aan 'n atletiek vereniging in eigen plaats, heeft van de N.K.S. een uitnodiging ontvangen voor deelname aan de landenwedstrjjd Duits land - Frankrijk - Nederland te Stutt gart. R. Heemskerk zal de Nederlandse deuren verdedigen op de 100 meter. Vanmiddag, 10 september, om half vier, zal voor de president van de Mid delburgse rechtbank een kort geding aangespannen worden van een aantal Middelburgse kruideniers tegen Albert Heyn N.V. De kruideniers eisen, dat Al- bert Heyn N.V. haar Middelburgs filiaal zal sluiten gedurende de week van 10 t.m. 15 september, de week waarin ook de Middelburgse kruideniers met va kantie gaan. Albert Heyn N.V. weigert dit. Deze kwestie heeft in de Zeeuwse hoofdstad al heel wat voeten in de aar de gehad. Albert Heyn N.V. meent haar filiaal niet te hoeven sluiten, omdat, naar haar mening, de gemeentelijke va kantie-winkelsluitingsregeling niet bin dend is. Het rooster van de vakantie sluiting, aldus een communiqué van Al- bert Heyn N.V., was niet tijdig door b. en w. van Middelburg vastgesteld. In datzelfde communiqué voert de directie van Albert Heyn voorts enkele argu menten aan, die h.i. tegen verplichte vakantiesluiting pleiten. De vrees van de middenstanders voor klantenverlies ziet de directie als ongegrond en als getuigend „van weinig inzicht in eigen kracht". Voorts betoogt de directie, dat het grootwinkelbedrijf de verplichte sluiting ziet als strijdig met het belang van de consument, doordat de huis vrouw daardoor beperkt wordt in haar keuze en extra moeite en last ondervindt bij haar dagelijkse inkopen. Ook voert Albert Heyn N.V. als argu ment aan de belangrijke be-zwaren voor het eigen winkelpersoneel, dat thans in Troepen van het Algerijnse volksleger zijn zondagmiddag Algiers binnenge trokken. Hun aankomst bevestigt het gezag van het politieke bureau van vice-premier Ben Bella, na het geschil met de mili taire leiders van district vier. De voorhoede van de 3600 man sterke troepenmacht van het Algerijnse volks leger, onder bevel van de leger-stafchef kolonel Boe Madian, werd door de be volking uitbundig begroet. Het Algerijnse politieke bureau heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat de verkiezingen voor de nationale vergade ring op donderdag 20 september zullen worden gehouden. Het voorlopige uitvoerende orgaan in Algerië heeft zondag de plaatselijke pre fecten opdracht gegeven binnen dertig dagen beslag te leggen op bezittingen, met inbegrip van huizen, fabrieken en landgoederen, die nu al meer dan twee maanden door de Fransen verlaten zijn. De Unesco heeft zaterdag een bijzon der hulpprogramma voor Algerië aan vaard met het oog op het nieuwe school jaar. Getracht zal worden ongeveer zestig leerkrachten voor Algerië aan te trekken. principe zijn eigen vrije dagen kan kie zen, maar door verplichte sluiting aan bepaalde dagen gebonden zou zijn. Tenslotte wijst de directie erop, dat de verplichte sluiting voor een bedrijf als Albert Heyn N.V. met zijn 365 winkels in feite neerkomt op een sluiting het hele jaar van 7 win kels, hetgeen gezien de enorme in vesteringen een bijzonder zware last op de algemene bedrijfsvoering wordt genoemd. Op 5 september heeft de directie van Albert Heyn een brief geschreven aan b. en w. van Middelburg, waarin zij ten overvloede kennis geeft van haar voor nemen om haar Middelburgs filiaal in de week van 10 t.m. 15 september open te houden en waarin zij ook uiteenzet, op welke gronden zij dat meent te kun nen doen. Zij zet daarin o.a. uiteen waarom zij ernstige bedenkingen heeft tegen de wijze, waarop het gemeente bestuur van Middelburg het rooster van vakantiesluiting heeft samengesteld en tegen de datum waarop dat is gebeurd. Uit een enkele zinsnede blijkt boven dien dat de directie ontstemd is over de wijze, waarop zij van gemeentewege over de verplichte vakantiesluiting benaderd. (Van onze correspondent) Op de parkeerplaats van het hoofdvoet balveld aan het Zuidersportpark te Ter- neuzen is een jeugdverkeersschool inge richt door het Verbond voor Veilig Ver keer te Utrecht en de Shell Nederland N.V. De Vereniging voor Veilig Verkeer „Terneuzen en omstreken" heeft hierover met de speciale instructeurs, de beschik king tot en met 28 september. De voorzitter van het Veilig Verkeer te Terneuzen, ir. J. F. Denie verwelkomde mr. H. Rjjpstra, die daarna door het doen ontbranden van de verkeeerslicten het sein tot de eerste les gaf, de korpschef inspecteur van de Terneuzense gemeen tepolitie, de heer D. van Ooijen en enkele vertegenwoordigers van de Shell Neder land. De leerlingetjes in actie in hun keerstuin". Deze „verkeerstuin" waarvan alle scho len van Terneuzen en Zaamslag (in to taal 700 leerlingen) zullen profiteren blijkt een bijzonder goed hulpmiddel bij de praktische lessen te zijn. Wèl viel het al direct op, dat dit hèt aangewezen mid del is om de theoretische lessen te ver duidelijken. Door deze allereerste onwen nigheid van kinderen, die in kleine au to's en op fietsjes zaten en op vele moei lijkheden die het moderne verkeer nu eenmaal in snel tempo aan de weggebrui ker opwei'pt, moesten letten, moest de instructeur nogal eens ingrijpen. Maar ook vele volwassenen zouden ongetwij feld nog heel wat fouten maken. Daarom is Terneuzen hard aan een „verkeerstuin" toe, die niet alleen voor kinderen nuttig zou zijn. De plannen in die richting zijn al zover gevorderd dat op een spoedige realisering kan gerekend) worden. MIDDELBURG, 7 september. Aardap pelen. Bintjes bonken 12.10 grote 10.20 drielingen 6. Tomaten. A extra 2.60 AI 2.58 All 1.85-1.86 CCI 1.50-1.68. B extra 2.54 BI 2.47 BII 1.81-1.88 CCII 1.50-1.56. C extra 1.99 Cl 1.69 CII 1.50-1.74. Fruit: Appelen. Mank's Codlin 75+ 27, 70-75 20, 65-70 28-31, 60-65 29-31, IID 25, III gr25-30, IIIF 17-25. Zigeunerin 75-80 38-50, 70-75 35-49, 65-70 36-45, IID 27-38, IIIGr 33-37, IIIF 17-30. James Grieve 75+ 52-66. Pe ren. Précoce de Trevoux 60-65 53-58, 55- 60 38-52, 50-55 30-44, IID 25-39, IIIGR 27- 42, IIIF 23-28. Clapps 65+ 56-65, 60-65 55- 57, 55-60 51-54. IIIGr 40-55, IIIF 36-37. Pruimen. Belle de Louvain 33-97, Czar 33-91, Reine Victoria 36-117, Ontario 68, Washington 59-123, R. Cl. d'Ouillins 46- 123, Dubb. boerewitte 95-100. Druiven 168- 210, Bramen per doos 18-29. Aardbeien per doos 45-75. Perziken 7-39. Meloenen Netmeloenen 31-98, Ananasmeloenen 56- 110. Ogenmeloenen 37-71, Suikermeloe nen 92-127. Groenten. Dubb. bonen II 72, III 59.70. Andijvie I 37.70 II 36. Prei 24.— - 33.50. Sav. kool 31.50. Snijbonen 47-71. Sla 3.50-30. Bloemkool 4 per kist 54-75, 6 per kist 36-67, 8 per kist 27-49- Boskroten 12-14. Bospeen 12-26. Spi nazie 30-51. Postelein 40-53. Uien 6-14.. Komkommers gr. 75+ 17-19, 60-75 10-17, 50-60 10-13, 40-50 10-12, krom 12. Rode kool 16-29. Kussa 16-34. Breekpeen 3-13. Augurken 26-162. Waspeen 22-27. Pronk- bonen 54-55. Komkommers wit 60-75 12- 15. 50-60 10. DANKBETUIGING Ten zeerste getroffen door de blijken van deelneming ondervonden bij het over lijden en de begrafenis van onze innig geliefde vader en opa FRANCISCUS VAN DER KLOOSTER betuigen wij onze oprechte dank aan familie, buren en bekenden, in het bijzonder aan de H.H. Geestelijken, doktoren, Zuster Bernarda en verpleegsters van het R.K. Ziekenhuis te Hulst. Jozef van Himste-Neeve en Theo Graauw, september 1962. TANDARTS HULST voortaan dinsdags tussen 4 en 6 uur. per flacon f 2,SO Verder nog: linde-, bloe men-, klaver-, boekweit-, witte huist-, oranje bloesem per flacon 1,65 Heide- 2,60 SPECIAALZAAK HULST Met grote droefheid, maar met berusting in Gods Heilige Wil, delen wij U mede, dat op 30-jarige leeftijd, aan het werkzaam missieleven van onze zoon en broer PATER KAREL VER WILGHEN missionaris van het H. Hart op de Philippijnen, tengevolge van een overval, een tragisch einde is gekomen. Terneuzen: J. F. M. Verwilghen A. J. M. Verwilghen-Adriaanse Sas van Gent: M. A. M. Wijne-Verwilghen J. F. Wijne Nijmegen: Riet Verwilghen en verloofde Lidy Verwilghen Terneuzen: Sjef Verwilghen Terneuzen, 8 september 1962, le Verbindingsstraat lb. Op woensdag 12 september a.s. zal om 10 uur, in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Terneuzen een plechtige uitvaartdienst worden gehouden, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd. Dodewake met rozenkransgebed op dinsdag avond om 7 uur in de parochiekerk. Indien geen kennisgeving ontvangen gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met grote droefheid geven wij U kennis van het overlijden na een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Ster venden, van mijn inniggeliefde man. onze zorg volle vader, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer JULIEN AUGUST MARIE DE CLERCK echtgenoot van mevrouw Clara De Love geboren te IJzendijke 20 februari 1904 en over leden in het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil 8 september 1962. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. Biervliet: Mevr. Julien dc Clerck-De Love en kinderen. Mare en Marijke Familie de Clerck Familie De Love Biervliet, 8 september 1962. Dunnépolder 1. De plechtige uitvaart, gevolgd door de teraarde bestelling, waartoe U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op woensdag 12 september 1962 te Biervliet in de parochiekerk van O. L, Vrouw Onbevlekt Ontvangen des v.m. 10 uur. Vergaderen aan de kerk, De rozenkrans zal gebeden worden dinsdag 11 september a.s. des n.m. 7 uur in de parochie kerk te Biervliet Overgegeven aan Gods H. Wil overleed heden tot onze diepe droefheid, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, in het r.-k. Ziekenhuis te Hulst, in de leeftijd van 68 jaar, onze innig geliefde vader, behuwdvader, grootvader, broer en oom, de heer LOUIS CLEMENT HUBERT LAN SU weduwnaar van Maria Virginia Veras Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene gaarne in uw gebeden aan. Antwerpen Deurne: Jozef Lansu-van Bunder en kinderen Jan Lansu-Bleijenberg en kinderen Walsoorden: P. de Bruijn-Lansu en kinderen Clinge: F. Lansu-Buijsrogge en kinderen Celine Lansu Rozina Lansu Mia Lansu Kemzekc: W. Lansu-Deijaert Toronto: C. van Remortel-Lansu Den Haag: Frits I.ansu. Fam. Lanzu en Veras. Clinge, 7 seeptember 1962. De plechtige H. Mis van Requiem, gevolgd door de begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 11 september a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Henricus te Clinge. Rozenkransgebed voor de overledene heden avond om 7 uur in de parochiekerk. Gelieve bij eventuele vergetelheid deze als uitnodiging te willen aanvaarden. Gratis halen en bezorgen in Breda en omgeving. vraagt Gratis busvervoer naar Roosendaal, Gratis bedrijfskleding bij indiensttreding, Vakantietoeslag en winstuitkering, Verdubbeling jeugdspaargeld, 45-urige werkweek - vrije zaterdag. Inlichtingen en/of aanmeldingen GOES: woensdag 12 september a.s. in Café-Restaurant „de Landbouw", Grote Markt 38, 's avonds van 8.00 uur tot 9.00 uur. 46-3. Aarzelend voldeden de drie mannen aan het bevel van Rafael, die met een grim mige zekerheid zijn boog op hen gericht hield. Zij beseften heel goed, dat tegenstand voor het ogenblik nutteloos zou zijn. Doch Tudor was wanhopig over dit onverwacht oponthoud „Ik had reeds lang op weg moeten zijn om mijn grensle- gioenen," mompelde hij ver stoord tot Aram. „Ieder ogen blik kunnen die barbaren mijn rijk binnenvallen!" Nog een maal probeerde Rock z'n broe der tot andere gedachten te brengen, doch de kleine man, die genoot van zijn macht, snauwde de ander toe: „Zwijg, grote baviaan, die je bent! Wat weet jij van deze zaken af. Had je er buiten gehou den, of je aan mijn zijde ge schaard! Maar nu zul je doen, wat ik je beveel, vooruit!" Zij waren inmiddels de ingang van de grot genaderd. „Treed binnen heren," kwetterde de dwerg. „De jonkvrouwe zal on getwijfeld verheugd zijn u te zien!" ,,Dat ben ik zeker, Ra fael," viel plotseling een stem hem in de rede- Tegen de ach terwand van de grot stond Re- la, de armen over elkaar, en keek hen spottend aan, terwijl ze vervolgde: „Hoewel ik niet geloof, dat het genoegen we derzijds is." Tot ver in de tweede helft va dam-Ajax hebben de aanliange^l thuisclub de kermisklanken uif lingdorp overstemd met hun ten. Vooral toen Dick Tol na 571 de oranjehemden naar een 3-1 v<|| schoot kende het enthousiasme bunes byna geen grenzen, vreugde veranderde tenslotte nó mokkende aftocht van het legiot? de iets beter spelende AmsteriH in een hartverwarmend slotofferl vier doelpunten een benauwde 4| wining behaalden. In de eerste helft had Volerl toon aangegeven maar de kopl jaap Smit in de 38e minuut I niet voldoende geweest om de tl met een voorsprong te laten gaa J Twee minuten voor tijd namelijl Swart keihard tegen doelman Kf die de bal niet onder control! Cees Groot stond klaar om er 1| maken. Na de hervatting lekten de or^ den de beroemde tegenstander overspelen want Bond en Tol I Volendam naar een 3-1 voorsprorl leek geslagen. Maar het teru*| van de binnenspelers Pelk en dc Amsterdammers meer ruimlj Groot en Swart zorgden ervoor, na 76 minuten met 33 weer kon gaan denken. Bij een van de| se uitvallen van de thuisclub echter weer 43 door Jaap Sn was Ajax moreel niet gebroken. I nuut later was het 4-4 door Hen| en tenslotte kopte Keizer het doelpunt (4—5) langs Kwakman. Wie gedacht had dat Feyenoo| gemakkelijke zege zou behalen tot nu toe falende Blauw Wit is v<| bedrogen uitgekomen. De nel die Feyenoord eigenlijk de tweq wedstrijden al boven het hoofd I hangen is in het Olympisch stacj feit geworden. Niet dat Blauw een uitstekend voetbal speelde, dsj niet, maar de Rotterdamse stern bleekten toen zij een fris en ijveil ballende zebra-ploeg tegenover z| gen. Koeman, Drommel en Kruijel zebra-voorhoede vergaten steedl dat de snelste weg naar het Fey doel recht door was en niet zig-zfl het hele veld. Hadden de Amstl mers dit nagelaten dan was de nel van Feyenoord groter gewordel 1—0. Deze score werd 16 min. v<| einde bereikt door een doelpunt v,[ ment uit een pass van Mul. (221 Enschede heeft getoond ook Helmut Rahn, die wegens een lichtl niet van de partij was, doelpunl kunnen maken. In een zeer matigl strijd, waarin de Amsterdammer^ tijd het beste van het spel haddef nen de Enschedeërs met 4-0 van I lewyckers. Gezien de gang vanl in het eerste kwartier mochten del over deze uitslag echter niet klagl thuisclub drukte toen namelijk eeil overwicht uit in slechts twee dcT ten Invaller Plageman opende wl tuinlijk de score en Zweers ver| de afstand in de 18e minuut. De Volewijckers kwamen hierr] beter tegenspel. Tien minnuten voor het einde I Enschede het initiatief weer overl doelpunten van Zweers en Bosvel paalde men de eindstand op 40. Een over alle linies superieur heeft het falende DOS met een ge^ 51 nederlaag teruggestuurd. Reeds in de eerste fase van de oi ting werd het krachtsverschil tussfj de ploegen duidelijk. Sparta drongj] durend sterk aan. De Hongaar opende de score door na een coml van de Vries en Wilson hard ei in te schieten (1—0). DOS presl te weinig om zich aan de Rotte{] druk te ontworstelen. De tweede speelhelft was een vol kopie van de eerste drie kwartier! nar kopte na vier minuten een afgl voorzet van van Ede onhoudbaar het nylon en even later was het w Hongaar die een goede Sparta- met een venijnige schuiver in de ter benedenhoek, onhoudbaar voo Zoghei, afrondde. In de 24e minu de tweede speelhelft scoorde va Sparta's vierde doelpunt, waarn< minuten later Michel Kruin aan dere kant uit een goede pass vai gen de Utrechtse eer redden. Vla: tijd kopte Sparta's linksbuiten de bal liggend, opnieuw uit een ina van Eede, voor de vijfde maal act Utrechtse keeper (17.000). Ado, dat met een sterk gew voorhoede in het veld kwam, na delijk de overhand, maar de vier- voorhoede linksbuiten v. d. fungeerde voornamelijk als schake slaagde er niet in zich ka-s scheppen tegen het sterk defensie lende Heracles. Eerst in de 28e i kwam er een waarlijk gevaarlijk uit de Haagse vuurlinie, namelijk voet van Heinen. Heracles' doelm: der Wint slaagde er echter in hel te keren. }n de tweede speelhelft eenzelfde Wel kwamen de Almeloërs halvi de tweede helft iets meer naar maar er school weinig gevaar i aanvallen. Zo leek de strijd na: het gaan' toen 14 minute van He'Zoete uit een mooie t man in act'eve Heinen. de S het A?e +aSse aanvalslinie, mee wat °.sa doel koPte' °- mee was de stnjd beslist (16.000). daf e'e+d? .®r '.ange tijd naar uit voldoende --van Hoenen voc te kunnen 'Z°U ZUtl °m de winSt' wicht vin T3SACT"n- Ondanks eer wicht van de Groningers, hield d vlor hetVa"dPSV zich tot 19 m voor het einde staande. Een do van Weering bracht de balans tc venwicht en daarmee werden Ploegen ook op de juiste wijze be aant^irl6?-. niet altijd grootse, ma: aantrekkelijke wedstrijd, waarin aanvalsspel van PSV echter benec verwachtingen bleef. Veel werk Roffel dan ook niet behoeven te richten. Collega Bals kreeg het zienlijk drukker ondanks de goede tentie van vooral Renders en van sen (12.000).

de Stem | 1962 | | pagina 6