amateurs van Opmerkelijke zege Vlissingen bij M.O.C. SKODA Zeeland Sport verslaat Uno Animo met 6-0 OOSTERHOUTSE clubs behalen eerste winst omdat de extra-solide SKODA-bouw U meer veiligheid garandeert TSC verliest ongelukkig RAC behaalt 1-1 tegen Oss RKC heeft al twee punten Incident bij Virtus- Groen Wit Alle thuisclubs wonnen EEN VEILIGE KEUZE Knap begin van Vlissingen Protesten in Middelburg Axel wint van Goes met 3-1 Prachtig werk van HVV (2-2) Aardenburg weert zich Alliance verliest in laatste fase Vlissingen komt overwinning toe Middelburg- Terneuzen 1-2 Veerse Boys- Hontenisse 2-1 Zeeland Sport- Uno Animo 6-0 Roosendaal- Steenbergen 4-3 DESK- Internos 3-3 Honkbalploeg voor interland tegen België UITSLAGEN EN STANDEN HVV- Rood Wit 2-2 f 5250,geheel compleet Zeer veel animo voor Baronie-s treekmars DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 SEPTEMBER 1962 le klasse E De west-Brabantse clubs zij III werd in het strafschopgebied ten valge- -1„„I J TP I bracht en scheidsrechter Wolffenbuttel slecht Sestart in de eerste klasse wees onverbiddellijk naar de witte stip. van de amateurs. Alliance liet zich Sei>. dic na rust middenvoor stond schoot n ,11 i de bal onberispelijk langs de Graaf en door Boxtel de kaas van het brood de stand was 1-1. Goorden loste in volle eten, terwijl MOC een nederlaag fen een hard schot onder de lat maar "keener dp (Traaf tikte Hp hal kpnriff ror- incasseerde van kampioen Vlissin gen, hetgeen bepaald geen schande maar toch minder aangenaam is, De overige uitslagen mogen als nonnaal worden betiteld. Het begin van de competitie was voor Alliance weinig hoopvol, want tegen het zeker niet beter spelende Boxtel werd met 1-2 verloren. Dit lag beslist niet aan het aantal kansen dat er is geweest, maar er werd vaak te onsamenhangend en te onzuiver gespeeld om tegen de solide Boxtel-verdediging succes te kunnen hebben. De verdediging van Alliance meest al het constantst spelende deel van de ploeg had echter de goede slag nog niet te pakken. De debuterende keeper Grispen maakte een goede uitzondering, want vooral voor rust verrichtte hij een aantal moeilijke reddingen. In de voor hoede miste Aarts, de aanvalsleider de spirit en naar later bleek was hij ook niet helemaal fit. Hij werd na rust ver vangen door Pijpers. Het tempo werd daardoor aanmerkelijk geremd, en dat was een van de oorzaken, dat er weinig verrassing was in het spel. Aarts kreeg een mooie pass van Roset en vlak voor doel staande ging deze kans nog voorbij. Er waren reeds 40 minuten gespeeld toen een in vrije positie staande v.d. Langen- berg de bal vanuit het midden kreeg toe gespeeld. Deze kans was te mooi en via de handen van Grispen verdween de bal in het net (0-1). Na rust en nu met windvoordeel nam Alliance bezit van het middenveld, maar te vaak werden de ballen te hoog ge speeld, waardoor zij meestal een prooi waren voor de hard werkende stopper v.d. Meijden. Aan de andere kant trapte van Meel over de bal en v.d. Langenberg kreeg andermaal een mooie scoringskans. Ditmaal schoot hij echter via de paal ach ter. Rijpers, die naar binnen gekomen was keeper de Graaf tikte de bal keurig cor ner. De snelle uitvallen, geleid door Ki- vits, bleven gevaarlijk en 6 minuten voor tijd werd dit fataal voor de thuisclub. Linksbuiten v.d. Brand kreeg de bal voor het rechterbeen en met een lage schuiver schoot hij zijn ploeg naar de overwin ning. Wel kreeg een minuut voor tijd van Meel uit een pass van Sep nog kans op de gelijkmaker maar ondanks een uiterste krachtsinspanning kon hij de bal niet halen en ging ook deze kans ver loren. De voorhoede der Zeeuwen speelde met meer overtuiging dan de MOC-voor- waartsen. Het onderling combineren ging vlotter en ook de mentale instelling was een geslagen ploeg. bij de gasten beter. De twee doelpuntc kwamen uit ongelukkige momenten voc het MOC-doel. De zege is by die ploe terechtgekomen die er het meest aar. spraak op kon maken. Na een snelle start kanjerde midvoo Jansen in vrije positie over en aan Jl overkant glipte linksbuiten Wijgman langs back Hopmans, doch zonder resul taat. Er zat vaart in het spel, maar beide verdedigingen hielden stand. Lillipally liep op een verloren bal door, maar zijn schot kwam tegen de paal en even later schoot rechtsbuiten van Gaans van kort bij naast. In de 34e minuut moest mid- voor Moens na een ongelukkige trap ver vangen worden door Sikkerveer; de te leurstelling van de Zeeuwen was van korte duur, want in dezelfde minuut schoot Wijgman vanaf de zijlijn schuin in doel (0-1). Met een kopbal van Nol de Rijk over de lat brak de rust aan. Na de thee nog een krampachtig MOC- offensief doch geleidelijk nam de kracht van de thuisclub af en wist Vlissingen het evenwicht te herstellen. Tien minu ten voor het einde profiteerde linksbin nen van Oosterhout van een onover zichtelijke situatie (0-2). Bij de thuisclub werd Michielse ver vangen door Adriaansen maar MOC bleek 2e klasse B De meest opmerkelijke uitslag in de wijze de stand op 3-0 had gebracht, was tweede klasse B is zonder enige twij- de tegenstand gebroken. Na 33 minuten fel die van Zeeland Sport tegen Uno Animo. Een 6-0 overwinning is geen kleinigheid. Een prachtige prestatie le verde ook Rood Wit, dat tegen het ster ke kampioensteam van Rood Wit een geiykspel uit het vuur sleepte. Steen bergen leed bij Roosendaal een neder laag. Veerse Boys won van Hontenisse. Desk en Internos deelden de punten, ter wijl Middelburg en Terneuzen (1-2) een wedstryd speelden, die eindigde met protesten. le klasse C De eerste wedstrijd van de „westerse' competitie heeft voor T.S.C. by Overmaas een ongelukkig einde gehad. Tien minuten voor het einde was de stand nog 3-3 gelijk, een stand die met de rust reeds was bereikte. Na de thee hadden de Oos- terhouters zelfs het beste van het spel. In die laatste minuten heeft zich echter het wrede lot voltrokken. Koos Vermeulen raakte in het straf schopgebied de bal met de hand aan, onschuldig misschien maar de scheids rechter wees onverbiddelijk naar de be ruchte stip. Even onverbiddelijk werd het leer achter reserve-keeper Kieboom geplaatst. Dat betekende dus 4-3 voor de Rotterdamse club, die na promotie de eerste wedstrijd als eerste-klasser speelde Dat zes minuten later de stand nog op 5-3 werd gebracht geeft duidelijk weer dat de T.S.C.'ers de penalty-klap maar moeilijk konden verwerken. De tweeduizend bezoekers hebben voor rust van goed voetbal kunnen genieten met twee gelijkopgaande ploegen. Na twaalf minuten zorgde de Rotterdammer Smit voor de eerste goal: hij profiteerde handig van een verwarde situatie voor het T.S.C.-doel. In de 21e minuut zorgde T.S.C.-middenvoor Adr. Broeders met een schitterend afstandsschot voor de ge lijkmaker 1-1. Twee minuten later was het weer raak, na fraai aangeven van Jan Kuppens kon Adr. Broeders met een kopbal de Over maas-keeper voor de tweede maal naar het net verwijzen: 1-2. De Roterdammers lieten zich evenwel ook niet onbetuigd en het was Smit, die na 27 minuten de gelijkmaker inschoot. De vreugde bij de Rotterdammers was compleet toen vier minuten later Mulder nummer drie ach ter Kieboom in het net joeg. 3-2. Zes minuten voor rust kwamen de blauw-witten weer op gelijke hoogte door het derde doelpunt van de produk- tieve middenvoor Broeders. 3-3. Vlak voor rust juichten de T.S.C.-supporters toen Cor Kops een machtig schot afvuur de maar de Overmaasgoalie wist de bal nog net corner te tikken. 2e klasse A RAC is in de tweede klasse A niet slecht gestart. De Rijenaren, die het vorig seizoen nogal teleurstelden, behaalden nu een bijzonder verdienstelijk gelijkspel te gen Oss 20. De Tilburgse teams van Sarto en taxandria begonnen goed door beiden een uitwedstrijd te winnen. n talrijk publiek heeft een vrij aar dige wedstrijd gezien. RAC schiep zich voor rust de meeste kansen, doch benutte er slechts een. Pech had men toen Theo v. d Steen uit een goede voorzet van ïr. Broeders tegen de deklat kopte en C. Buys de terugkomende bal hoog over joeg. In de 25e minuut had men succes. Opnieuw lanceerde Broeders Van üi. Steen. Deze laatste gaf door aan Pelkmans. Er volgde een keurig diago naal schot waartegen geen afweer mo gelijk was. 1-0. RAC was beter, OSS werd agressiever. Na kansen aan beide zijden kreeg 25 minuten na de thee rechtsbui ten Van Berkom van Oss de bal toege speeld. Omdat de RAC-defensie niet vol doende afdekte kon de voorzet door linksbuiten Berepoot worden ingeknald. 1-1. Hier bleef het bij. Beide teams had den er vede mee. Het zag er het eerste kwartier zeker niet naar uit dat Middelburg uiteinde lijk de winst uit handen zou moeten ge ven, want Terneuzen kwam onder zwa re druk te staan en slechts door het veelvuldig en met succes openzetten van de buitenspelval kon erger worden voorkomen. Enkele malen kwam Middelburg heel dicht bij een doelpunt maar door kun dig werk van invaller-doelman de Vos bleef succes voor Middelburg uit. Zowel Vos als Delmotte en Bostelaar kwamen weliswaar alleen voor de doelman, maar door slecht schieten en goed ingrijpen van de Vos zette dit geen zoden aan de dijk. Middelburg kwam na een half uur op fortuinlijke wijze aan een voorsprong toen bij een opeenhoping van spelers voor het Middelburgdoel de bal tegen de hand van een tegenstander kwam. De scheidsrechter kende een strafschop toe, die door Bostelaar beheerst werd be nut (1-0). Deze tegenslag inspireerde Terneuzen tot hevig verzet en inderdaad slaagde Meyer erin met een prachtig schot 5 minuten voor de rust de balans in evenwicht te brengen (1-1). Na de rust was Middelburg volkomen van de kaart. Terneuzen nam het initiatief over en nu was het Middelburg dat het van uitvallen moest hebben. Bij één ervan schoot Vos in de roos maar op advies van de grensrechter werd dit wegens buitenspel geannuleerd. Toen 13 minuten voor het einde van der Peyl een hard schot afvuurde ca ramboleerde dat via een andere speler in het doel (1-2) en hoe Middelburg daarna nog probeerde de dreigende ne derlaag te ontgaan, het lukte niet. Mid delburg tekende protest aan tegen het annuleren van het doelpunt en Terneu zen tegen het toekennen van de straf schop. De nieuwelingen van Veerse Boys heb ben er voor gezorgd dat de overwinning in de eerste competitiewedstrijd by de thuisclub bleef. De doelpunten voor Veerse Boys wer den gescoord door rechtsbuiten W. Kla vers en linksbinnen Cor v. Seters. Veer se Boys kwam met 4 invallers in 't veld. Er werd met 'n hoog tempo gestart en al spoedig wist rechtsbuiten Klavers de score te openen. 1-0. Hontenisse bleek geenszins uit 't veld geslagen en na een lichte meerderheid van de thuisclub ging de strijd gelijk op. 't Hontenisse- doel ontsnapte nog enkele malen ter nauwernood aan doorboring, maar ook doelman Schipperen werd op de proef gesteld. Bij een aanval over links schoot P v. Waterschoot in. De bal werd ge keerd, kwam echter weer voor de voe ten van de linksbuiten, die nu voorgaf aan W Steyns. Nu had Schipperen geen schijn van kans. 1-1. Nog voor rust had de thuisclub weer een voorsprong. Een goed schot van Cor van Seters trof via de binnenkant van de paal het doel. 2-1. In de tweede helft was Veerse Boys in het begin weer iets sterker doch de kansen die kwamen bleven onbenut. Van begin af aan gaf Zeeland Sport de toon aan en reeds na ruim een mi nuut spelen had Klopmeyer succes (1-0) Uno Animo kwam technisch heel wat te kort en na 14 minuten vergrootte Klop meyer de voorsprong tot 2-0. Deze stand bleef tot aan de rust ge handhaafd. Na de hervatting gaven dé bezoekers aanvankelijk wat beter partij maar toen Wisse na 25 minuten op fraaie had Elve succes en een minuut later maakte dezelfde speler er 5-0 van. 5 Mi nuten voor het einde maakte Jansen uit een toegekende strafschop het halve do zijn vol. De bezoekers hielden het spel veel te kort om succes te kunnen berei ken. Roosendaal-Steenbergen heeft een on gekend verloop gehad. Was in het begin Steenbergen duidelyk toonaangevend in technisch en tactisch opzicht, doelpun ten kwamen niet uit de Steenbergse schoenen. Bij Roosendaal was het vooral Voets, die zeer gevaarlijke momenten voor het doel van Steenbergen wist te scheppen. Op de 30ste minuut strafte hij onver biddelijk een blijven staan voor ver meend off-side van de Steenbergse ach terhoede af. 1-0. Even voor rust was het weer Voets, die met een hoog en hard schot doelman v. Oevelen voor de 2de maal het nakijken gaf. 2-0. Na rust waren de eerste aanvallen wederom voor Roosendaal. Voets bood de Jong een prachtkans, doch deze schoot tegen de paal. Het keerpunt kwam op de 20ste minuut. Bij een cor ner op het Roosendaal-doel beoordeelde keeper v. d. Vreede de bal verkeerd en linksbinnen de Vet kopte keurig in. 2-1. Een minuut later werd het 2-2 op bijna dezelfde manier. Wederom was de Vet er met het hoofd bij en via een kluwen van spelers rolde de bal in het net. Roo sendaal was even down. Enkele minder fraaie situaties deden zich op het veld voor. Na ongeveer een half uur spelen was het Voets, die vanaf het midden drie man passeerde en vervolgens met een schitterend schot keeper v. Oevelen volkomen negeerde. 3-2. 10 Minuten la ter gaf Voets invaller rechtsbuiten v. Oers een goede kans en het was 4-2. Vlak voor tijd bracht de Steenbergse midvoor v. Gastel de stand op 4-3. Doordat de doelman van DESK een kapitale blunder maakte, wisten de gas ten enkele minuten voor het einde van de wedstrijd nog 'n gelijkspel te halen. Uit een vrije trap zeilde de bal over de keeper van Desk in het door hem verlaten doel. Deze tegenslag was teveel voor de Desk-ploeg, die zich hierdoor een ver diende overwinning zag ontgaan. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de ploeg uit Etten tot dit resultaat zou komen. Desk ging zeer goed van start en de verdediging van Internos, waarin de stopper een dominerende rol •speelde, werd zwaar op de proef ge steld. Buitenspel voorkwam in de mees te gevallen erger. Na tien minuten kon Schalken goed voorzetten naar Riel, die de stand ongehinderd met een fraaie kopbal op 1-0 bracht. In de zeventiende minuut kwam Internos op een goedkope wijze aan de gelijkmaker door een mis verstand in de verdediging van Desk. In de 35e minuut kwamen de gasten aan de leiding. Hoewel Desk de laatste tien minuten goed speelde, werd hiervan niet meer geprofiteerd. Ook in de tweede helft gaf Desk de toon aan- Als van Mosselveld alleen op Na de zaterdag te Haarlem gespeelde traditionele wedstrijd tussen de Neder landse kampioen (EHS) en de „Rest van Nederland", gewonnen door de „Rest' met 7-6, is de honkbalploeg samengesteld die zondag 16 september te Brasschaet tegen België speelt. De ploeg bestaat uit: werpers: Beidschat, Le Cuivre, Dom, Smidt, Terneuzen en Zijlstra (Hoffmann is verhinderd in verband met promotie wedstrijden van zijn club HCAW). vangers: Crouwel en Kersout, le honk Maat en Regeling, binnenveld: Keule- mans, Kops, Leyssner en Urbanus. buiten- veld: Arrindell, de Groot, Tromp, Talens en Walker. Eerste klasse B In de 26e minuut na de rust had doel man Proost van MOC voor de tweede keer het nakijken. Linksback Hopman probeerde nog het dreigende gevaar te keren, maar hy was te laat. de doelman van Internos afgaat, wacht hij te lang en raakt hij de bal kwijt. Ook Damen stuit op de Ettense keeper, ter wijl hij even later met deze man in bot sing komt en te vallen komt. Enkele minuten voor het einde onb stond de hierboven beschreven gelijk maker, waardoor de gasten tevreden naar huis konden gaan. De thuisploeg heeft in de wedstryd te gen de kampioenen van vorig jaar Rood wit een zeer goede eerste helft ge speeld. Met de rust was het zelfs 1-0. De tweede 45 minuten waren daarem tegen van minder gehalte, hetgeen tot resultaat had, dat in de 11e minuut de Brabanders door A. Roks gelijk maak ten (1-1) op een voorzet van Bulckmans. Drie minuten later was het zelfs 2-1 voor de bezoekers en het zag er naar uit, dat er nog meer doelpunten achter doelman F. d'Hooghe zouden belanden. Toen echter in de 20e minuut te zwaar werd aangevallen, volgde een penalty. Guust Voet belastte zich met het nemen van de strafschop, die via de handen van de Rood Wit-doelman in het net verdween. Wat beide ploegen ook pro beerden, de eindstand was bepaald op een gelijkspel 2-2. Het HV.V. '24 doel punt werd gescoord door midvoor Toon Buijsrogge. Derde klasse B De Langstraatse clubs zün de compe titie goed begonnen. Vlijmense Boys won van Concordia SVD en RKC hield de eer van Waalwijk hoog door met 4-3 van RKDVC te winnen. De nederlaag voor de Drunenaren was dus nipt. RKSVA-RWB 0-0 Het is in Schijndel een spannende strijd geworden tussen twee gelijkwaar dige ploegen. Hoewel de RWB-ers na rust iets meer op schot waren konden Schijndelse-doelman een voortreffelijke zij toch niet tot scoren komen omdat de wedstrijd speelde. Kansen kwamen er ook voor de gastheren doch de defensie van de RWB-ers weerstond deze aanval len. RKC-RVDVC 4-3 Reeds in de eerste minuut maakte mid voor H. Leytens van RKC uit een aan gegeven kopbal van H. Passer 1-0. Laatst genoemde speler bracht de stand reeds na 7 minuten op 2-0 en na 20 minuten met een hard schot van flinke afstand zelfs op 3-0. Hierna kwam Drunen meer aan bod, en H. Verhoeven bracht de stand op 3-1 en nog voor de rust was het rechtsbuiten Theo v. Weert die de stand op 3-2 bracht. Vlak na de rust verhoogde B. de Peffer van RKC de voorsprong tot 4-2 doch 7 minuten voor het einde werd het uit een penalty door Jos Knippels 4-3. VLIJMENSE BOYS- CONCORDIA SVD 5-3 Vlijmense Boys speelde een goede wed strijd tegen de Bosschnaren. Verschuren opende de score 1-0. De Boys hadden in de eerste helft een vrij groot veld- overwicht. Eekejs verrichtte vervolgens de hattrick door de stand van 1-0 op 4-0 te brengen en van Overdijk maakte er tenslotte zelfs een 5-0 voorsprong van. Uit een vrije trap (handsbal) werd het voor rust nog 5-1. In de tweede helft namen het de Boys aanvankelijk wat te gemakkelijk op en het werd 5-2 en uit een penalty tenslotte zelfs 5-3. De wed strijd gnig overigens als een nachtkaars uit. DE WANDELVERENIGING „Willem van Duyvenvoorde" te Oosterhout heeft zaterdag tijdens de Airborn- wandeltocht, die voor de zestiende keer in Renkum werd gehouden, de eerste prijs behaald in de afdeling B. B.-, P.T.T.-, Rode rKuis- en brand- weergroepen, die 25 kilometer moes ten afleggen. De tweede prijs was voor de wandelsportvereniging „Excelsior" te Rijen. Er waren 700 deelnemende groepen. Derde klasse C (Advertentie) In de derde klasse C hebben de Oosterhoutse clubs SCO en WVO beide een 3-0 overwinning behaald. Goed werk. TAC begon als nieuwe derde klas- ser ook niet slecht en won met 1-3 by Gilze, dat dus teleurstelde. WVO-GLORIA 3-0 De ontmoeting van WVO en Gloria, leverde een mooie sportieve wedstrijd op. Voor de rust gebeurde er weinig ver rassends. Beide clubs gaven goed spel, maar geen van beinde wist de bal in het net van de tegenstander te krijgen. Anders werd het na de rust. WVO was toen aanmerkelijk beter. Eenmaal 10 minuten aan het spelen, wist WVO-voor- hoede het doel van Gloria fel te bom. barderen en driemaal kort achter elkaar was het prijs. De eerste goal kwam van linksbinnen de Ronde, het tweede doelpunt werd ge maakt door rechtsbuiten Hultermans. De eindscore tenslotte werd verzorgd door midvoor Loonen. (3-0). SCO-HILVARIA 3-0 Voor de rust gaf SCO bepaald mooi spel te zien. De aftrap werd al direct benut en rechtsbinnen Bakx maakte in de eerste minuut 1-0. Door mooie manoeuvres van de ge. hele ploeg wist hij nog twee maal een doelpunt te maken. Na ongeveer een kwartier spelen werd het 2-0 en tien mi nuten voor de rust werd het 3-0. De eindstand, want SCO vond het na de on derbreking schijnbaar welletjes. Hilva- ria had weinig kansen, maar echt ac tief spel, dat tot doelpunten had kunnen leiden, kreeg men niet meer te zien. VES-WSC 2-2 Bij VES was het gemis van midvoor Kraus goed merkbaar. Met het behaal de gelijkspel mag de thuisclub dan ook dik tevreden zijn. De bezoekers demon streerden een duidelijke veldmeerder- heid, doch konden voor doel niet de juiste richting vinden mede dank zij de sublieme verdediging. Reeds in de eer ste minuut kon VES door een misver stand in de achterhoede de leiding ne men langs Swaninck. In de 20e minuut scoorde Eibers de gelijkmaker. Pas 20 minuten later was het C. de Veth die de thuisclub opnieuw de leiding kon bezorgen. De gasten moesten in de tweede helft hard zwoe gen voor de gelijkmaker. Die kwam via Pullens. RKTVV-RKVVU 3-3 Het is een spannend duel geworden. Binnen de tien minuten konden de ruim 500 toeschouwers reeds tweemaal juichen. Midvoor Schuurkes en rechts binnen W. de Kok hadden de stand toen op 2-0 gebracht. De gastheren namen het schijnbaar hierna té gemakkelijk op, want binnen twee minuten konden de Leurse links binnen en midvoor de stand weer gelijk maken. Na rust waren de RKTW'ers sterker. Toen bij een van de uitvallen van de gasten een back de bal tegen de schuoder kreeg werd RKVUU een penalty toegestaan die de linksbinnen wist te benutten 2-3. Zou RKTVV de eerste ontmoeting op eigen veld nog wel gaan verlie zen? Vijf minuten voor het einde was het Hendriks, de actieve RKTW-links- buiten, die alsnog de stand op 3-3 kon brengen. De gasten kwamen in de laatste mi nuten nog goed weg toen een van hun backs de bal met de hand over de lat sloeg en de scheidsrechter de mening was toegedaan dat het de doelman was die deze redding deed. GILZE-TAC 1-3 In een slechts matig gespeelde match moest de door vele supporters gesteun de thuisclub de beide punten aan de gas ten laten. Reeds vrij spoedig stond het 0-1 door een fraaie kopbal van de rechtsbinnen die een goede aanval over links afrond de. Voor de rust wist Bastiaansen uit een doelworsteling de balans in even wicht te brengen, doch kort hierna knal. de Van der Lee een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied in de tou wen. Een fel op winst spelend Gilze was na de rust sterker, doch toen de te ver voor het doelstaande Aarts een boog- balletje via de onderkant van de lat in het eigen doel stompte, was het pleit be slecht. 1-3. VOAB-B AARD WIJK 3-2 In-een spannende strijd kon de thuis club meteen op wat meeval rekenen. Bij de bezoekers knalde men in eigen doel terwijl even later rechtsbuiten Van Hest de score op 2-0 bracht. Nog voor rust kon de Baardwijk-midvoor de ach terstand verkleinen. 2-1. Het werd kort na rust door de links binnen zelfs 2-2 doch deze prettige wed strijd zou toch nog een Goirlese zege worden. J. Fijnout kon het winnende doelpunt scoren en hiermede zijn club twee kostbare punten bezorgen. Vierde klasse F In de vierde klasse F moest Virtus- Groen Wit bij de stand van 3-0 worden gestaakt. Bavel en DHV speelden gelyk Breda was de enige bezoekende club die met de volle winst huiswaarts keerde, De uitslagen: SET-Mad. Boys 2-0; Ba- vel-DHV 1-1; ZIGO-Boeimeer 3-1; Vir- tus-Groen Wit 3-0 (gestaakt)VCW-Breda 3-4. ZIGO-BOEIMEER 3-1 De eerste kennismaking van ZIGO met de nieuw-ingedeelde clubs is wel een prettige geweest. Er werd leuk gespeeld Na 20 minuten kon Meijer de score ope nen (1-0). Boeimeer werd hierna sterker doch wist niet de kansen te benutten, Na rust kon ZIGO zich loswerken. Een solo van midvoor Meijer betekende 2-0. Tal van corners op het ZIGO-doel, alle keurig genomen, leverden slechts één goal op (2-1). Met nog drie minuten te spelen rïiaakte Meijer 3-1. BAVEL-DHV 1-1 Bavel-DHV was een goede wedstrijd Vooral de beide keepers blonken uit. Rust kwam met balnke stand. Na de thee maakte de linksbinnen van DHV 1-0. Na 20 minuten kreeg Meyvis een prach tige kans die hij benutte (1-1). De laat ste 20 minuten bleef Bavel sterker maar dank zij paal en late bleef de stand on gewijzigd. VIRTUS-GRÓEN WIT 3-0 (GESTAAKT) In de eerste helft wogen beide partijen goed tegen elkaar op met de thuisclub iets meer scorekansen. De stand bleef echter dubbel blank. De gasten speelden wat stug en kregen nogal wat vrije trap pen tegen zich. In de 2e minuut na de thee scoorde Leys het eerste doelpunt voor de thuisclub. In de 28e minuut werd het door zijn voet 2-0 en in de 19e mi nuut tekende Kanters nummer 3 aan. De gasten protesteerden tegen de beslis sing van de scheidsrechter, die naar de middenstip wees. Het doelpunt zou in buitenspelpositie zijn gemaakt. De scheids rechter bleef echter bij zijn beslisisng. De Groen Wit-defensie hield de bal onder zich en weigerde deze naar het midden te trappen, dit ondanks aandringen van de schiedsrechter. Met nog 25 minuten te spelen staakte hij daarop de wedstrijd. SET-MADESE BOYS 2-0 Na enig verkennen kwamen meteen de beste kansen voor de gastheren. Hoe wel later ook de Boys meer en meer in de aanval kwamen was de ruststand dubbel blank. Na de hervatting trachtte de Boys door te drukken. Het was ech ter SET dat de leiding kon nemen door linksbuiten Kuipers 1-0, na 25 minuten spelen. Drie minuten later was het deze Kuipers die een keurige voorzet plaats- ste welke midvoor van Huygevoort in schoot 2-0. Er volgde toen een zware druk op het SET-doel. De Boys hadden geen geluk en toen tegen het einde SET weer wat meer vrij spel kreeg was het maar goed dat er niet meer gedoelpunt werd. De uitslag van 2-0 gaf de juiste verhouding weer. Vierde klasse G Overmaas - TSC 5—2 Spartaan - CVV 1—2 DCV - Slikkerveer 2—1 Unitas - SVW 2—2 Ona - Quick UVS - Laakkwartier 3—2 STAND Overmaas 1-2 SVW 1-1 DCV 1-2 TSC 1-0 CVV 1-2 Spartaan 1-0 ONA 1-2 Slikkerveer 1-0 UVS 1-2 Quick 1-0 Unitas 1-1 Laakkwart. 1-0 Eerste klasse E Brabantia - Spechten Tongelre - Schijndel Alliance - Boxtel MOC - Vlissingen TOP - Helmond Vlissingen Tongelre Boxtel TOP Helmond STAND 1-2 [Brabantia 1-2 Spechten 1-2 Schijndel 1-1 Alliance 1-1 MOC 1—1 3—2 1—2 0—2 3—3 1-1 1-1 1-0 1-0 1-0 Tweede klasse A Gemert - UDI 0—2 RAC - OSS 1—1 Best Vooruit - Sarto 1—3 Bladella - Reusel Sp. 1—1 Bude-1 - Taxandria 2—3 SMG - Sparta 5—4 STAND UDI 1-2 Bladella 1-1 Sarto 1-2 Reusel 1-1 Taxandria 1-2 Sparta 1-0 SMG 1-2 Budel 1-0 RAC 1-1 Best Vooruit 1-0 Oss 1-1 Gemert 1-0 Tweede klasse B Middelburg - Terneuzen 1—2 Veerse B. - Hontenisse 2—1 Zeeland S. - Uno Animo 6—0 Roonsendaal - Steenbergen 4—3 DESK - Internos 3—3 HVV - Internos 2—2 STAND Zeeland S. 1-2 HVV 1-1 Terneuzen 1-2 Rood Wit 1-1 Veerse B. 1-2 Steenbergen 1-0 Roosendaal 1-2 Hontenisse 1-0 DESK 1-1 Middelburg 1-0 Internos 1-1 Uno Animo 1-0 Derde klasse B RKC - RKDVG OJC - Berghem S. Vlijmense B. - Concordia Blauw Geel - Zwaluw VFC GW - RKJVV RKSVA - RWB STAND Berghem RKC Vlijm. Boys GW Blauw Geel RKSVA 1-2 1-2 1-2 1-2 1-2 1-1 RWB RKDVC Concordia Zwaluw RKJVV OJC 4—3 0—3 5—3 3—2 3—0 1—1 1-1 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 Derde klasse C VES WSC 2—2 WVO - Gloria 3—0 SCO Hilvaria 3—0 RKTVV - RKVVU 3—3 Gilze - TAC 1—3 Voab - Baardwijk 32 STAND WVO 1-2 RKTW 1-1 SCO 1--9- RKVVU 1-1 TAC 1-2 Gilze 1-0 Voab 1-2 Baardwijk 1-0 VES 1-1 Gloria 1-0 WSC 1-1 Hilvaria 1-0 Derde klasse D Axel Meto RCS Goes Kaaise B. Dosko Grenswachters - BSC RKFC - Nw. Borgvliet Odio Zeelandia STAND Dosko Kaaise Boys Axel RKFC Odio Grenswachters 1-2 1-2 1-2 1-2 1-2 1-2 Goes Meto RCS N. Borgvliet Zeelandia BSC 3—1 0—2 0—3 3—1 2—1 3—1 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 De nieuweling in deze klasse, Sprun- del, is met enthousiasme goed van start gegaan. Daarvan werd Kruisland de du pe. Geen van de bezoekende verenigin- oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0: 12,90 meter Octavia Combi f 6475,- 1202 Combi 6975,- Felicia Sportcabriolet 8250,- H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717J-2010* DEALERS: Fa. A. A. v. d. ZWAARD Koninginnestraat 63, Breda, tel. 36084 Garage UGTVOET ZN., Bredaseweg 23, Oosterhout, tel. 3880 Garage I. J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Fa. W. J. v. KAAM, Antwerpsestraat 373, Bergen op Zoom, tel. 4775 Autobedntf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 KANTERS" Automobielbedrijf, Bredaseweg 36, Etten, Tel. 2254 Gar. J. JOOSSE ZN, Ri|ksweg 24G, Nieuw- en St. Joosland, tel. 318 Garage G M. G. CAPPENDUK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 gen slaagde erin winst te veroveren. De uitslagen: Sprundel-Kruisland 5-3; NSV-Cluzona 2-1; Halsteren-De Schut ters 3-2; Vosmeer-Burgh 4-1; Oudemolen- SC Gastel 1-0. OUD VOSSEMEER-BURGH 4-1 Voor de rust was Oud-Vossemeer in alle opzichten sterker. Potappel scoorde in de eerste minuut (1-0). Na negen minuten maakte Verrijen 2-0 en twee minuten later zorgde Ko Hommel voor 3-0. Het duurde tot de 40e minuut voor dat Lindhout kans zag het vierde doel punt te scoren. Na de rust heeft Oud-Vossemeer er niet veel meer aan gedaan. Twaalf minu ten in de tweede helft gelukte het aan Bakker het verdiende tegenput te ma ken (4-1). OUDE MOLEN-SC GASTEL 1-0 Beide ploegen gaven elkaar weinig toe. In de 10e minuut wist A. Buckens de thuisclub de leiding te geven. Alle zwoe gen van de Gastelaren ten spijt bleef de gehele buit te Oude Molen. De defensie van de thuisclub was niet te passeren, doch ook die van de bezoekers gaf geen krimp meer. NSV-CLUSONA 2-1 Er viel weinig goed voetbal te zien, wel hard spel met als gevolg nogal veel vrije trappen. De gelukkigste won. Scoreverloop; C. Luykx 0-1, Bert Vos 1-1, rust, Roovers 2-1. SJ>RUNDEL-KRUISLAND 5-3 De gasten waren vooral langs de rech tervleugel zeer gevaarlijk, maar het en thousiasme waarmee de nieuweling in deze klasse speelde bracht meteen de volle winst. Scoreverloop: P. de Jong 1-0, Fr. Per- tijs 2-0, Jan Houtepen 2-1. rust, Fr. Fer- tijs 3-1, Vermeeren 4-1, J. Houtepen 4-2, J. van Gastel 4-3, P. Voeten 5-3. Met een zgn. Baronie-streekmars, waar aan door twaalfhonderd wandelaars uit het gehele land werd deelgenomen, heeft de Bredase wandelsportvereniging Em. B.E. gisteren haar zilveren bestaan ge vierd. Bij de prijsuitreiking in café-res taurant Heuvelzicht werd een speciaal dankwoord gesproken tot de heer Ang. die met een groot aantal leerlingen van de St. Annaschool uit Heusdenhout (Bre da) aan het wandelfeest heeft deelgeno men. De uitslagen zijn alsv olgt 10 km; 1 Christofoor te Breda 2 Anneville te Ul- venhout 3 DES te Rotterdam 4 Excelsior te Rijen 5 TOP te Dordrecht 15 km; 1 Christofoor te Breda 2 Ex celsior te Rijen 3 Hertog Jan te Waal wijk 4 DES te Rotterdam 5 Brabantpark te Breda. 25 km: 1 Brabantpark te Breda 2 An neville te Ulvenhout 3 Steeds Voorwaarts te Breda. Schoolgroepen 1 De Vrije Club te Til burg 2 St. Annaschool te Heusdenhout (Breda) 3 St. Canisiusschool te Tilburg. De beker voor het hoogst aantal pun ten is gewonnen door de vereniging Bra bantpark te Breda.

de Stem | 1962 | | pagina 5