ONRUSTIG GRIEKENLAND HOOPT OP HET WESTEN f Vrees voor vorming van onafhankelijke staat van Macedonische broeders VERKOPER mmam Doodstraf geëist A. WILKING - HULST ADVERTENTIES Vertegenwoordiger Antennes Beschuldiging van oppositiepartijen Ondermijnend Spanningen Turkijt Proces le Troves HARICOTS VERTS Speciaalzaak Fa. D.F. v.d. Heijden J. Mijs PRIMA TOEKOMST! Ook vandaag weer nieuws voor U in onze PROPAGANDIST GEVRAACD BOHAN SIEMENS NEDERLANDSCHE SIEMENS MAATSCHAPPIJ N.V. Met de Oostende Travel Club dagei«ks <uitgez. vrijdag) naar het ge. Not. G.J. v. Campen Notaris J. Mijs mm mmmm Woningruil 'iÊÊÊÊÊÊÊk 4 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1962 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm na 'n lang durig lijden, gesterkt door de Genademiddelen der H. Kerk, in de nog jeug dige leeftijd van 15 jaar, ons lief dochtertje en zusje ANNEKE. C. de Wael I. de Wael- Verdurmen Het is premier Karamanlis, die zich volledig oriënteert op Europa en daar door nogal wat kritiek ondervindt. (Eigen buitenlandse dienst) Onder de gloeiende zon van Attica, die alles wat groen was tot op de wortels heeft verbrand, rust de politiek niet. Zowel de binnen- als de buitenlandse politiek draaien verder op volle toeren. Nadat erin de maand mei van dit jaar gedurende de Nato-conferentie in Athene en wegens de huwelijksplechtigheid van don Carlos van Spanje en prinses Sophie een zekere rust geheerst had, begonnen zich daarna in en rond het parlement weer de gewone tumultueuze scènes af te spelen. Hoewel de verkiezingen voor het parlement reeds in oktober van het vorige jaar hadden plaatsgevonden, rommelde het in deze zomer nog na. Bij deze verkiezingen behaalde de partij van minister-president Karamanlis voor de eerste maal na de oorlog een absolute meerderheid van 50,7 procent. De rege ringspartij bereikte daarmee 174 van in totaal 300 zetels en men had gehoopt dat de regering met deze meerderheid achter zich een rustige periode tegemoet zou gaan Maar het tegendeel is het geval ge weest. De door de resultaten van de ver kiezingen zeer teleurgestelde liberale en communistische oppositiepartijen kwamen met de beschuldiging op de proppen, dat de aanhangers van Karamanlis verkie zingsvervalsingen hadden gepleegd. Dit zou in enkele onbeduidende kieskringen gebeurd zijn met een zo gering aantal stemmen, dat, al waren ze alle op de oppositie uitgebracht, daardoor toch niets aan de situatie was veranderd. De oppo sitiepartijen echter exploiteerden deze nog geenszins vaststaand* vervalsingen als een breekijzer om de regering-Kara- manlis omver te werpen, maar brachten het hiermee niet verder dan tot wat her rie en handgemeen in het parlement. De leider der liherale oppositie, Papan- dreou, heeft zelfs een ogenblik gemeend dat zijn uur ging slaan, omdat het com munistische agrarische front hem steun de. Maar dit heeft hem juist van elk succes beroofd. Toen heeft Papandreou het over een andere boeg gegooid. Hij opende een aanval op de regering in ver band met de Nato-politiek. Griekenland zou enerzijds aan verdedigingsuitgaven meer dan vijf procent van het bruto na tionale inkomen besteden méér dan an dere Nato-leden, terwijl anderzijds de Griekse bevolking aan een toenemende armoede zou worden overgeleverd. Daar is zo hevig over gedebatteerd, dat de fronten verstard zijn en geen normale verhoudingen tussen regering en oppo sitie meer bestaan Het is een gevaarlijke situatie niet op de laatste plaats voor Papandreou. want het is duidelijk, dat deze demagoog de teugels der oppositie geleidelijk uit de hand glijden, nadat hij de hulp der communisten heeft aanvaard Zodra hij een massameeting uitschrijft of een straatdemonstratie organiseert, zijn het de communisten die ze voor hun doel einden benutten. En dat kost Papandreou veel aanhang, die weliswaar tegenstan ders van Karamanlis, maar nog meer anti-communist zijn. Elk weldenkend mens in Athene begint zich toch wel af te vragen, wat Papan dreou en zijn medestanders eigenlijk oe- ogen met hun tomeloze demagogische actie. Aan nieuwe verkiezingen behoeven ze niet te denken. Ze zouden ze waar schijnlijk ook niet aandurven. De opzet schijnt te zijn door voortdurende onder mijnende oppositie de partij van Kara manlis onzeker te maken en aan diens reeds zes jaren durende regeringsperiode een einde te maken. Papandreou is wel een zeer gevaarlijke en riskante weg ingeslagen nu hij zelfs tegen de monarchie in actie is gekomen Het geld, dat hei huwelijk van prinses Sophie de staat gekost heeft, wordt door hem als weggegooid beschouwd. In het openbaar beschuldigde hij koning Paul ervan, het leger tot een blind werktuig van de regerende partij te hebben ge maakt, terwijl de Kroon volgens hem de< werkelijke leidster van de regeringspartij zou zijn geworden. Men moet zeggen, dai de regering met grote bekwaamheid deze beschuldigingen het hoofd biedt. Een periode van binnenlandse rust zou de regering-Karamanlis overigens bijzon der welkom zijn in verband met de be langrijke problemen op buitenlands-poli tiek gebied, die aan de orde zijn. De Griekse economie bevindt zich op dit ogenblik in een gevoelige ontwikkelings fase. Zouden de ontwikkelingsplannen niet slagen, dan is daarmee het vonnis der regering getekend. Doelbewust en tegen de mening van vele Griekse econo mische deskundigen in is nu de associë- ring van Griekenland met de E.E.G. een feit geworden. De regering Karamanlis streeft doelbewust een integratie van Griekenland in de westelijke 'ereld na, ook al als afweer tegenover de gevaren, die Griekenland op de Balkan en uit de oostelijke wereld bedreigen. Daarmee staat Karamanlis in schrille tegenstelling tot de oppositie, die vanwe ge deze internationale gevaren een neu trale positie van Griekenland prefereert en derhalve zwelgt in hele en halfzachte neutraliteitsleuzen. Het is wel opmerkelijk, dat ook het straffe communistische systeem er niet in geslaagd is de tegenstellingen tus- tussen de Slavische volkeren op de Balkan te overbruggen. Dit openbaart zich wel het duidelijkst ii. de zoge naamde Macedonische kwestie. Het paradoxale aan deze kwestie is, dat de zich goed ontwikkelende vet houding tussen Joego-Slavië en Griekenland ge stoord werd door de controverse tussen Joego-Slavië en Bulgarije inzake Ma cedonië. Om een sterke propaganda van Bulga rije in het zuiden van Joego-Slavië tegen te gaan, startten de Joego-Slaven vanuit Skoplje, de hoofdstad van de Joego slavische deelstaat Macedonië, een cam pagne ten bate van cle niet-verloste Macedonische broeders". Daaronder ver staan de Joego-Slaven niet alleen de bewoners van zuidwestelijk Bulgarije, maar ook de een Slavisch dialect spre kende minderheid in noord-Grieken- land. Aangezien voor Griekenland deze J oego-Slavische „herenigings" -campagne slechts een camouflage is van het eigen lijke doel n.l. een haven voor de Slr- vische Balkanvolkeren aan de Aegeïsche Zee, is men in Athene zeer op zijn hoe de. Niets vreest men meer, dan dat uit de drie Macedonische minderheden in de drie staten op de duur een onafhanke lijke Macedonische staat zou ontstaan, met als hoofdstad het door de Grieken in de laatste jaren zo modern gebouwde Saioniki (of Thessaloniki). Bijg, nde kaart schildert deze situatie en laat zien, hoe deze eventuele staat er uit zal komen te zien. Voor de Grieken was de opleving van de Joego-Slavische actie inzake Ma cedonië een tegenvaller, omdat men meende, dat de gemeenschappelijke be langen tussen beide landen veel belang rijker waren dan de hele Macedonische kwestie. Thans echter hoort zij dat de bewoners van het Noordgriekse kanton van Serres Macedoniërs zijn, die ,,zich één voelen van hun Joego-Slavische broe ders". Dit is een voor de Grieken extra gevoelige zaak, omdat Serres niet alleen het geboorteland, maar ook de kies kring van premier Karamanlis is. De slechte verhouding van Griekenland ten opzichte van de communistische Bal kanvolkeren maakt de Macedonische kwestie nog moeilijker. Met Joego-Sla vië onderhoudt Griekenland nog norma le betrekkingen, al is ook het prille vertrouwen, dat tot het afsluiten van het Balkan-pact van 1954 geleid heeft, niet meer aanwezig. De oppositie verwijt de regering, dat het land nog steeds in bittere armoede leeft, waarvan bovenstaande foto een beeld geeft. Voor Bulgarije hebben de Grieken niet de minste sympathie. Roepen zij iemand na met: .Bulgaar", dan bedoelen zij, dat als een belediging. Bulgarije heeft eenmaal geprobeerd met Griekenland in contact te komen, maar sinds het laatste bezoek van Kroestjev aan Sofia heeft Bulgarije zijn politiek redicaal gewijzigd en is een verwoede campagne in pers en radio tegen Griekenland gestart. Tenslotte is er dan nog de verhou ding Griekenland-Turkije. Bijzonder goed is deze nimmer geweest, maar in de laatste tijd worden ernstige pogingen aangewend om deze te verbetreen. De situatie op buitenlands politiek ge bied voor Griekenland wordt op dit ogenblik sterk beïnvloed door "2 maat regelen, die de Egyptische regering te gen de Grieken doorvoert. Naar verluid, zouden reeds veertigduizend Grieken uit Egypte zyn uitgewezen. Griekenland heeft tot nog toe geweigerd betrekkin- De openbare aanklager in de zaak tegen vijf beklaagden, die beschuldigd worden van het plegen van de eerste aanslag op het leven van president De Gaulle op 8 september vorig jaar, heeft gisteren zijn requisitoir gehouden. Tegen de hoofdbeklaagde, Henry Manoury, die als de leider van het groepje wordt beschouwd, eiste de offi cier van justitie de doodstraf en tegen Martial de Villemandy levenslange ge vangenisstraf. Voor de drie overige beklaagden acht te de openbare aanklager verzachtende omstandigheden aanwezig. Tegen hen eiste hij lichtere straffen. gen met Israël aan te knopen, juist om de positie van de Griekse bevolking in Egypte niet in gevaar te brengen. Het is onder al deze omstandigheden wel begrijpelijk, dat Griekenland zijn lot zo innig mogelijk aan dat van h westen wil verbinden. De associatie met de E. E.G. is een geweldige stap. aldus - ara- manlis, nog slechts de eerste. Grieken land hoopt van ganser harte op de poli tieke eenwording van Europa, omdat in een sterk Europa Griekenland zich be schermd tegen zijn vijanden zal weten. Marcel Irene Ivonne Maria Leonie Theresia Jozef Bernadette Louise Verdurmen. Heinkenszand, 6 september 1962. Oude Kamer 24. De plechtige uitvaart zal plaatshebben op maan dag 10 september in de parochiekerk van de H. Blasius te Heinkenszand om 10 uur, waarna de begrafenis plaats zal vinden op het R.-K. kerkhof aldaar. HEEL DUNNE GROENE SPERCIEBONEN Import uit Italië. Voor exclusieve groenten. Enig geschikt voor garnering Liter blik 3.15 1/2 liter blik 1.65 HULST Woonhuis m. winkel en schuur uit de hand te koop. Gelegen aan de Schoolstr. 1, St.-Jan steen-Heikant. En bijgelegen grond 7 a en 67 ca. Brieven onder no. 18463, bijk. Hulst. .L Tot onze diepe droef- heid overleed na een kortstondige ziekte in het Gasthuis te Goes, ge sterkt door de H.H. Sa cramenten der Sterven den, op de leeftijd van 73 jaar, onze innig gelief de echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader JOHANNES ROVERS echtgenoot van Francisca Smits. Goes F. Rovers-Smits. Amsterdam W. A. Rovers C. Rovers-Breurken. Breda A. Vertriest-Rovers B. Vertriest en kinderen. Goes, 7 september 1962. Zuidvlietstraat 18. De plechtige H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen op dinsdag 11 september a.s. om 9.30 uur, in de paro chiekerk van de H. Maria Magdalena t.e Goes waar na de begrafenis op het R.-K. kerkhof aldaar. Ten overstaan van NOTARIS te OOSTBURG zal op dinsdag 18 sept. '62, des nam. 19.30 uur ten ver zoeke van de fam. Leen- houts, in het café van dhr. G. Wijffels, Willemsweg, Schoondijke, in één zitting, in het openbaar worden verkocht: A. HET WOONHUIS met erf en tuin aan de Lan ge Herenstraat 42 te Schoon dijke, kad. sectie F, nr. 200, groot 4.26 a. B. HET PERCEELTJE GROND aan de Moolkreek te Schoon dijke, groot 12 ca. van het perceel sectie C, nr. 1006 Dadelijk in eigen gebruik te aanvaarden bij betaling kooppeningen, uiterlijk 1 maand na toewijzing. Lasten voor rekening ko per vanaf 1 januari 1963. Te bezichtigen 11 en 13 sept. 1962, telken van 1618 uur en overigens in overleg met dhr. J. Moggré, Lange He renstraat 44, Schoondijke. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde no taris. voor flinke nelte jongeman v.g.g.v. als in onze uitgebreide tapijtafdeling Flink salaris Prettige zelfstandige werkkring 5-daagse werkweek enz. Sollicitaties met opgave van adres, gods dienst, genoten onderwijs, eventuele vorige betrekkingen en referenties aan 2e pak VéGé Goudmerk koffie van 148 ct. voor 100 ït. en 20 geldzegels. Alléén b\j Uw VéGé kruidenier. Voor Belgisch weekblad met verzekering. Goede kracht - Hoge provisie - Loon - Sociale wetten. Brieven te richten on der no. 34950-00 bur. v. d. blad. HYPOTHEEKGELDEN beschikbaar op woonhuizen winkelhuizen en boerderijen Aflossingssysteem naar keuze. Inlichtingen bij: HYPOTHEKEN N.V. Brigittenstraat 17 - Utrecht Tel. 030—18751 of bij hypothekeninspecteur H. Franken, Wilhelmina- plein 4, Oudenbosch, tel. 01652—234 IIÜIIIN,, ....mill vraagt wegens verder gaande uitbreiding van haar verkoopactiviteiten voor verkoop van Veel waarde wordt gehecht aan kennis op radio-technisch gebied, maar ook verkoop ervaring aan de detailhandel is noodzakelijk. Na een inwerkperiode wordt een zelfstandige en aantrekkelijke werkkring geboden. Leeftijd tot 30 jaar. Uitvoerige met de hand geschreven solli citaties, onder letters ANT, te richten aan de Directie van de Nederlandse Siemens Maatschappij N.V., Postbus 1068, Den Haag. S&^Saafiiaa U t VlUW heel gerestaureerde CASINO Dinant. Dagtrip 6.inclusief koffie met gebak, koffietafel en verrassing in de autocars. Weekendtrips 25.met lunch en diners in het CASINO. Paspoort of toeristenkaart vereist. Alle gewenste gegevens worden U verstrekt aan de onderstaande adressen. Den Hasg. Amsterdam. Rotterdam. Breda. Tel. 557734 Tel. 80667 Tel. 37673 Tel. 35477. b.g.g. 112771 te TERNEUZEN zal op donderdag 20 septem ber a.s. des namiddags 2 uur te Sas van Gent in Hotel de la Bourse, ten verzoeke van dhr. J. J. Neve te Philippine publiek verkopen: HET WOON- EN WINKELHUIS te Sas van Gent aan de Brandspuitstraat 5, groot 1 are 13 ca. (volle eigendom). Met kleine verandering ge schikt als woonhuis. Ontruimd te aanvaarden na betaling der koopsom. Koopsom te betalen binnen één maand; onkosten bin nen 8 dagen. Voor bezichtiging zich wen den tot dhr. Colpaert, Schul- penpad 13. Sas van Gent. Voor nadere inlichtingen zich wenden ten kantore van genoemde notaris. Te huur of te koop gevraagd: woonkeet. Brieven met prijs en afmetingen aan Bureau v. dit blad onder no. 61220. Zie het glazen huts in onze etalage. Nog slechts enkele nieuwbouwhuizen op IJpelaar, van f 28.000 af; 3 of 5 slaap kamers. Makelaars Van den Berg Co., Nieuwe Ginneken- str. 43, Breda. Tel. 24421. 7150-X Cafetaria te koop of te huur Met woonruimte, in centrum van Breda. Brieven onder no. 61186. Woonhuis met schuur te koop. Geschikt voor alle doeleinden. Te bevr.Gravenstr. 64, Clin- ge. 18461-X Voor een betrouwbare gebruik te auto is het adres Toon Gij- zen, Vestkant 125, Breda. Tel. 33346. De volgende auto's staan bij ons echt in voorraad: Opel Kapitan I960, Opel Rekord 1960, Taunus 17 M 1960 de Lu xe, Taunus 17M Bestel I960 als nw., Opel Olympia 1960, Daf de Luxe I960. Opel Re kord 1956, Fiat Nuova 500 1960 als nieuw, Opel Olympia 1959, Opel Caravan 1955, Citroën 2- C.V. 1960, Ford Anglia 1956, Opel Kapitan 1957. Al deze wa gens zijn echt in prima staat en worden onder garantie ver kocht. Inruil, verk. en financ. 's Zondags geopend tot 4 uur. 61207-X Kredieten tol r 4000,- voor aankoop meubelen en woning textiel Vraagt gratis folder Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083. Rotterdam. 60620-X Gaat u trouwen of heeft u een woning? Kredieten voor ieder een tot f 5000,- voor aanschaf meubilair-woningtextiel Vraagt gratis folder, dan krijgt u al gehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 60619-X TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: HET WOONHUIS met schuur, erf en tuin, aan de Lange Herenstraat 23 te Schoondijke, kad. sectie F, nummer 550, groot 1.46 a. Te aanvaarden in eigen ge bruik bij betaling kooppen ningen. Lasten voor reke ning koper vanaf l jan. 1963. Betaling koopsom bij pas seren koopakte, uiterlijk 15 oktober 1962. Te bezichtigen 8 en 13 sept. 1962, telkens van 14-16 uur. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op 15 sept. 1962 des morgens voor 12 uur, ten kantore van te OOSTBURG alwaar meerdere inlichtin gen te verkrijgen zijn. Voor meisjes is er best be taald werk bij het Atelier van Ivo van Haren's Schoenfabrie ken NV te Breda Diploma's of goede ervaring als confec- tienaaister of schoenstiksier geven voorkeur. Ook leerlingen zijn welkom Aanmelden dage lijks van 9-5 uur op het atelier Havermarkt 23. Breda X Huishoudster bij heer alleen gevraagd. Br. o. n. 23342. R.-k. dienstmeisje gevr. Leef- t. ca 18 jaar. Goed loon. Beu kenlaan 30, Antwerpen. Tel. 377490. 18464 Wederverkopers gevraagd. Ho ge provisie. Postbus 3067, afd. 74, Rotterdam. Dienstmeisje gevr. v. huisge zin met 1 kind. Mooi zomer verblijf. Schrijven: Mevr. Jean Pierre Leirens, Beukendreef H5, Destelbergen bij Gent. (B). „Zoekt u bijverdienste-avond- werk? Ook u helpen wij hier aan! Inl. Postbus 21, H.I.Am- bacht. X Porsomrol aangabode* Coupeuse biedt zich aan voor Nette gebruikte meubelen ook antiek enz. Van Halen, Gra venstr. 4, M'burg. Tel. 3976. Mevrouw Koelte m de furaei warmte in de winter regei- oaai over een convectoi uit Brabants OliehaardenpaJeis Subliem verzorgd kteuien-tol derpakket gratis op aanvraag De Weerd's Loodgieters- er Sanitair-lnstallatiehedrijf Markt 33 Etten Tel 01608- 231 f X Zomerprijzen bontmantels keu ze uit 200 st. Prettige bet.re- geling. Kees v.d. Ven, Nieuw- landstr. 3, Tilburg. 16027-X Gebruikte sclïaftketen 2.30x 2.00 m enkel: 2.30x4.00 m dub- be,l. Voor vele doeleinden ge schikt. Rietmatten 2.20x3.50 m. Sloophandei H. Rijken en Co., le Zeine 4, Waalwijk. Tel 04160-3674. Na 6 uur: 04165-370. X Alleenverkoop Necchi, Melson, Adler, Gritzner, Minerva enz. Nog enkele lakbesch. volaut. z.z. naaimach. met volle ga rantie en lessen, merkmach. f 100,- reductie. Gebr. inruil- mach. v.a. f 20.-. Let op juis te adres, alleen Boschstraat 67, Bekkers, gevest, sinds 1890 Tel. 41725. 61105-X 1 Pon damessportf., 1 Union damessportf., 1 jongensf. 1. 5 tot 8, 1 meisjesf. 1. 5 tot 8, 2 herensportf., 1 draagbare ra dio. 3 m oud te k. Laan v. Mertersem 126, Breda. Accordeon 120 b. i.pr.st. t. k. of te ruil tegen pick-up in kof fer. Tel. 44818, Breda. X Kolenhaard Beckers z.g.a.n. te koop. 1 Jaar oud. Onderz. toe gestaan. Halve prijs. Over compleet. Firensstraat 4, Sas van Gent. 61219 Pekineesjes, 6 weken, Fox- terriertjes 7 weken, brommer ,,Beta" 4 takt. auto Goggo- mobil bj. '55 te k. J. v. Peer, Oude Roosendaalsebaan 4, Oud-Gastel. 9797 Meubelen, bedden, woningtex tiel, alles met hoge kortingen, direct af fabriek of toonkamer. Ook krediet-service. Vraag in lichtingen onder no. 8948, Adv. Bur. Harte Bergweg 218, Rot- terdam-11. Partij weckflessen t. k. 1,5 en 1 liter. En 3-gaats keukenka chel. Mauritssingel 15, Breda. 61165-X Tourrijwielen compleet f 120; sportrijwielen compleet f 125; ook hebben wij enorme keus in kinderrijwielen tegen voor delige prijzen! Komt u rustig eens .kijken, het verplicht u tot niets. Betaling eventueel in overleg. Ook inruil van ou de rijwielen. Alleen rijwielhan del C. Brands, Oranjeboomstr. 120. Breda.61168 kleine haard t. k. en h. ry~ laarzen, nieuw, m. 43. handw. Wilhelminastr. 46, Breda. 61189 Tico Huis, Lange Delft, M.'J- delburg. De speciaalzaak voor Trix en Marklin elektrische treinen. Kostuumdozen, rokkendozen, broekendozen, taartdozen, sou venirdozen, 17 verschillende formaten in voorraad bij West- strafe Papierh. Middelburg. Telefoon 2453. Horloges, uitsluitend gesteend anker. Bet. vanaf f 1,50 p. w. Ook gouden ringen, pendules. Vr. inl. W. Schoutissen, Pol derstraat 32, Breda. 58665 Zeer goede Duitse kruissnari- ge piano te koop, merk Ja- nowsky, moderne kast. Tijger hof 10, B<reda. 6i044 I.p.st.z. damessportfiets, meis- jesfiets lft. 10-14 j. en dames fiets gew. mod. te koop. Sluissingel 52, Breda. 61Q80 Donkere kamerapparatuur z.g. a n. te koop aangeb. Turnstr. 22, Breda. Na 6 uur. 61066 Meubelen. Verkoopkantoor van vooraanstaande woninginrich ting, levert via eigen en fa- briekstoonkamers meubelen enz. Direct aan particulieren, tegen zeer aantrekkelijke con dities. Geheimhouding verze kerd. Vraag vrijblijvend in lichtingen via postbus 1389, Rotterdam.59767 Suède jasjes ook nappa) en leren jassen voor f 10.- per maand. Rechtstreeks van fa brikant. Suur even een brief je en u ontvangt nadere in lichtingen. Fa. Zaal, O. Bote- rrngesiraat 79, Groningen.Tel. 05900-23776.58876 'n S.G.A. plastic luierbroekje. Het sluitstuk van iedere baby- uitzet. 60806 Schrij fmachines. Nw. koffer schrijfmachines v.a. f 137,50. Diverse gereviseerde machines o.a. Remington, Underwood en v.a. f 65,- m. volle garantie. Reeds vanaf f 10.- per maand. Betaling in 6 maanden zonder rente. „Wilson", Utrechtsestr. 133, Amsterdam-C. Tel. 38395- 94957. Vrijblijvend demonstra ties door geheel Nederland. Woonark te koop, bouwj. 1955 bev. woonk. keuken. 2 slaapk. douche. Te bevr. v.Rede woon ark „Bartow", Nwe. Prinsen- kade, Breda. Tel. 31984. 61083 Huisorgel te koop (harmonium) drie spels met doorlopende harp f 300,-. Te bevr. Deken Maeslaan 48, Prinsenbeek. Na 17.30 uur. 61133 Slaapbank te koop f 100,-. Te bevr. Deken Maeslaan 48,Prin- senbeek. Na 17.30 uur.61132 H. Engelse kinderwagen in z. g.st. te koop. Baronielaan 162. Breda.61130 Prachtig kort bontjasje te k. origineel ocelot van part. f 600,-. Br. ond. no. 61125. Een goed onderhouden zwarte kolenhaard in prima staat te koop aangeboden. P. Avonfuur- str. 24, Breda. 61156 Wegens overkompl. t.e.a.b. te koop aangeboden Beckers ko lenhaard, Etna vulkachel en Valor petroleumkachel. Te zien Heuvelbrink 27. Breda.61161 Een kolenhaard te koop. Te bevragen: van Gaverenlaan 15 Breda. Na 6 uur. 61124 Wegens aanschaf oliehaard z. g.a.n. haard t.k. Nw. Terhey- denseweg 108, Breda60943 Dressoir" z.g.a.n., ronde uit- trektafel met 4 stoelen, gas stel. traploper, overgordijnen en vitrages te k. Te bevr. bij J.H. Maas, v. Lansberghelaan 11, Hulst.18460-X Kolenhaard Bocal convector te koop. z.g.a.n. Brieven onder no. 18462. bijk. Hulst. X Best gelegen gemeubileerde café's te huur. Te bevragen bij Brouwerij Sterkens P.V.B. A., Dorp 20, Meer, België. Tel. (031-727145. Meerle. 60786 huur Br. Opslagplaats en terrein te h omgeving^Geertruidenberg. Woningruil: Den Haag - Bre da. Aangeboden ln Den Haag: Grote 4-kamerflat, douchecel en fietsenbox. Riant uitzicht op Zuiderpark. Huur 70,45 p. mnd. Gevraagd4 of meer kamerwoning in Breda v. Kol lenburg, Moerweg 134, Den Haag. 61218 I Kredieten woninginrichting tot f 4000.-. Voor aanschaffing meubelen enz. tegen fabrieks prijzen. Discrete behandeling, soepele betaling. Vraag inlich tingen zonder verplichting: Postbus 1389, Rotterdam. Franse handelscorresponden tie, club en privé Ad Fran cken, Frans universitair ge- dipl. ieraar. beëdigd tolk-ver- taler Burg. Passtoorsstraat 12- 14, Breda. Tel 33079. 60851-X Frans beginners en gevorder den Club en privé Ad Fran cken, Frans universitair ge dipt. leraar, beëdigd tolk-ver- taler Burg. Passtoorsstraat 12- 14, Breda. Tel 33079. 60852-X Nu hebben wij weer een enor me voorraad betrouwbare, ge bruikte auto's, o.a.: Ford Con sul 315 1962, Ford Taunus 12M 1960, Ford Consul 1959, Ford Zephyr 1958, Ford Taunus 15M 1957, Ford Prefect 1957, Ford Taunus Bestelwagen FK- 1000 1960, Ford Taunus Bestel 15M 1956, Renault Dauphine 1960, Renault Dauphine 1959, Renault Ondine 1962, Renault 4 1958, Simca Aronde 1961, Simca Monthlery 1959, Sim ca Etoile 1959. Opel Rekord 1961, Opel Rekord 1960, Opel Rekord I960 type 1700 4 deu ren en roldak, Opel Rekord 1958, Opel Caravan 1958, Ford Taunus 17M Stationcar 1959, Ford Anglia 1960, Ford Ang lia 1959, Peugeot 403 1960, Peugeot 403 1958. Citroën Ide al 1959. V.W. Kleinbus 1958, V.W. de Luxe 1956, V.W. Be stel 1956, Fiat 1100 1959, Aus tin Metropolitan 1957, Borg- ward Stationcar 1958 en nog vele andere. Al deze wagens worden met onze bekende ga rantie verkocht. Onze finan- cieringsdienst helpt u eventu eel de betaling te regelen. Uw wagen, motor of brommer kunt u bij ons ook inruilen. Voor de juiste auto, naar het juiste adres, het adres met de grootste voorraad, en met de grootste service, is Bel- crum-Garage, Min. Kanstr. 16- 20, Breda. Tel. 01600-39900- 39870. Vlakbij groenteveiling en station. Zaterdags en zon dags gehele dag geopend! 61153-X Vertajingen Frans en Spaans, snel en precies Ad Francken. beëdigd tolk-vertaler. Lid van het Ned Genootschap v. Ver talers. Burg. Passtoorsstr. 12- 14, Breda. Tel. 33079. X Thans beginnen weer de cur sussen typen, steno, Ned Handelscorrespondentie. Nage noeg 100 pet. slaagt! (Ver huur van schrijfmachines op gunstige voorwaarden moge lijk) Aanmeldingen en inlich tingen: Instituut voor Kantoor- opleiding J.A. Biesbroeck, (Staatsbev. leraar). Leslokaal: Axel. Walstr 35, Hulst. Gent- sestr. 21A-23. Tel. 01140-2080 b.g.g. 2591. 18447 Spaanse conversatie, -natuur- mehode beginners en gevor der Jen. club en privé Ad Francken, Burg. Passtoors straat 12-14, Breda Tel. 33079. 60850-X Typen is modern schrijven Elke dag kunt u met een nieuwe cursus beginnen. In stituut Sint-Jozef, Piet Avon- tuurstr. 45. Breda. Tel. 40328. Vacantia Margraten Z.L. frisse kamers met stromend waLer, logies m prima ontbijt f 4.-. Pension Fryns, Termaarstr. 51, Telef. 04458-358 59450 Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t.k v a 1957. Min Kanstr 18-20. Bre da. Tel 01600-39900-39870. Prachtige kleine auto Goggo- mobil 1959 t. k Zandberg laan 56, Breda Tel. 38776. Wegens inruil te koop: DKW Junior 1960. In prima staat. Garage Carels. Off. D.K.W.- dealer. Goes. Tel. 7191. Wegens inruil te koop: DKW 1956. Hardtop de Luxe. In zeer mooie siaat van onderhoud. Garage Carels. Off. D.K W.- dealer, Goes. Tel. 7191. Wegens inruil te koop: D.K.W. 1958 Stationcar. In prima con ditie. Garage Carels, Off. DKW dealer, Goes. Tel. 7191. Wegens inruil te koop: DKW 2 cil. 1953, met roldak. In prima staat. (Koopje). Garage Carels, Off. D.K.W.-dealer, Goes. Tel. 7191. 20389 Opel Kapitan '60, Mercedes 190D 60, DKW Junior I960. Daf de Luxe 1961, V W Sam babusje I960-'61, VW Combi busje 1960. V W Bestel 1958. 2 V W de Luxe 1962, 2 V W de Luxe 1961, V W de Lu xe 1958 1 V W de Luxe 1956 1 Renault Dauphine '57 Tau nus 17M 1958 '59. Opel Kapi tan 1956. Opel Bestel '56. Ford Prefect '56. Taunus Stationcar 15M 1957, Taunus Bestel '53. diverse V W uit Engelse dump. 1 4 oers. kampeercaravan, Ol- pinocar met tent 6 pers 2 motorrijwielen Deze wagens worden onder garantie ver kocht. Financiering mogelijk Inkoop - verkoop ruilen De Jong's Garagebedrijf. Nispen Dorpsstraat 22-24 tel 01656- 245 9762 Wegens inruil te koop: Ci troën 2 C.V. de Luxe 1958. Ziet er uit als nieuw. Garage Carels, Off. D.K.W.-dealer, Goes. Tek_719L20386 Wegens inruil te koop: Auto Union 1000S 1960. Radio, leren bekleding Als nieuw. Garage Carels, Off. D.K.W.-dealer, Goes. Tel 7191.20385 Prima bromfietsen te k. Als nieuw, Sparta '62 en '61, Ba- tavus '62 en '61, Magneet '62, Berini '62, Züundapp '62 en '61, Batavus sport '61. Valkeniers laan 225, Breda. Tel. 43570. Volkswagen te koop. Mooi en goed. Aanrijdingvrij f 550,-. Inruil brommer mogelijk. Ba ronielaan 325, Breda. 61146 Te ruil of te koop: B.S.A. 500 cc KK. met Steibzijspan. Mooie combinatie. Olmstr. 88, Breda. 61142 Vrachtwagen, merk Commer Diesel te koop. Bouwjaar 1959. Kenteken 6.5 ton. Brieven on der no. 61140. Wegens aanschaf Diesel te koop: een Mercedes 180 Ben zine in uitstekende staat. Kerk straat 40, Bavel. Tel. K1603- 252. 61162 Betrouwbare en in zeer goede staat verkerende gebruikte au to's aangeboden. Welke geheel zijn nagezien ep onder garan tie worden verkocht. Opel Re kord 1958 zeer mooi, Fiat 1100 1957 iets goeds, Fiat 1100 1955 weinig gedraaid, van eerste eigenaar, ziet er fantastisch uit!, Opel Rekord 1953 een goede auto voor weinig geld, met radio. Morris Minor 1955. Met inruil, betaling te regelen. Huigen, Beukenstr. 11, Don- gen.61152 Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t.k. v.a. 1957. Min. Kanstr. 18-20, Bre da. Tel. 01600-39900-39870. 61154 V. part. zeer luxe Renault Fregate te k. Type '60. Met schuifdak, radio, cocosmateen z.g.a.n. banden met wit zijvlak, ruitensproeiers, kachel en vele andere accessoires. Norm. ver snelling. Altijd bij dealer in onderhoud geweest. Desk. on derzoek gaarne toegestaan. Te bevr.: J. Pol,, Terheydenseweg 158, Breda. Tel. 01600-41905. Ford Taunus t. k. Wil ook ruilen. Nonnenveld 21, Breda. Aangeb. in prima staat zijnde: Vespa-scooter. Prijs f 325,-. Bevr.: Na 7 uur. Nijverheids- singel 15A, Breda.60926 b7m.W~~R50, 2 cil. *59 te k. Financiering mogelijk. Inruil lichte motor. v. Vlietstr. 18, Breda. 61163 Renault 4 te koop. Tegen elk aannemelijk bod. In prima staat. Verbruik 1:17. Veestr. 2, Breda. (Bij slachthuis). Solex-bromfiets of andere bromfiets met rolaandrijving te koop gevraagd. Liefst z.g. a.n. Lamberts, Loopschansstr. 65. Breda. Tel. 32540. 61169 Renault 4 p.st. te koop. Epe- lenberg 21A, Breda. Opel Rekord '58 in prima st. te koop. Elk onderzoek toege staan. Geen handelaren. Nwe. Huizen 24. Breda.61115 Opel Olympia Rekord te koop. Bj. '54. Tegen elk aann. bod. Balfortstraat 3. Breda. 61109 De Soto Diplomaat de Luxe bj. 1956, 6 cil. norm. versn. kl. zwart te koop. Z.g.a.n. banden in zeer goede staat. Geschikt voor taxi. Billijke prijs. Te be vr. tel. 01600-41905. 61135 Nieuwe D.K.W.-brommer te koop, 3 versnellingen. Bill, prijs. Te bevr. na 6 uur, Gr. Bagijnestr. 44, Hulst. 18459 Pluimveehouders! Wekelijks te leveren leg- en slachtkuikens in elk kwatnum. Pluim veebe drijf Wim Jespers, Ulicoten. Tel. 04249-246. 60803 Bestel nu reeds voor direct of later uw draineerbuizen, met of zonder kraag, zodat u ze op tijd heeft. Ook leveren wij plastic draineerbuizen en glas vlies. Franco door geheel Ne derland. Zowel gewikkeld als los. J.C. Sneep Dz., Kon. Wil- helminalaan 2, Willemstad. Tel. 01687-380. 9793 Van part. t. k.: V.W. de Lu xe 1961. M. roldak, Am. bum pers. in staat van nieuw. Prijs f 4300.-. Bet desgew. te rege len Breda, Vredenburchsingel 34. Tel. 36194. 1 Magneet-bromf., bouwj. *62; 1 Union '61 gr t; 1 volauto- maat Solex; 1 Solex '59 te k. Lage prijzen. Laan v. Merter- sem 126, Breda.61092 Pracht bromf.TBerini '61, Lo comotief '61, Batavus sport '61, Magneet '59. Avros 2 versn spotpr. f 50.-, met garantie. Lunetstr. 38, Breda. Na 3 uur. Zephyr Zodiac te koop. Type '57. Geheel in prima staat. Prijs f 2200,-. Of ruilen voor paf of i.d Tel. Breda 30291. Mooi Opeltje Olympia '53 met nieuwe motor en beste ban den, f 475.-; Opel Kapitan als nieuw, bj- '54 f 900.- te k. Des- k. onderz. toegest. Doeland, Dintelstr. 9, Breda. 61094 Nieuwbouw Tuinzigt: blokjes van 4 met en zonder garage Koopprijs v a. f 24 800,- k.k Blokjes van 3, koopprijs v a f 28 500. k k Makelaarskant Pluyter. Wilhelminastraat 20. Breda. Tel 41155. b.g.g. 36449 X Geheel alleenstaand huis t. h. gevr. Gem of ged. gem met tuin. Liefst aan grote auto baan Hoge huur geen bezwaar. Br. onder no. 9770. B.M.W. 250 nc. Bj. 1951, in prima staat te koop aange- b. Nieuwe banden en buddy- seat. Seeligsingel 15, Breda. Tel. 36096.61042 Geen dure zaak, maar nergens te koop: 1958 Anglia Escorte combinatiewagen. 1:14, als nieuw f 1175,-; 1955 Taunus Favoriet f 725.-: 1952 Volkswa gen als nieuw, eerst zien f 775. 1951 Vaukhall in prima staat nieuw gespoten f 475,-. Al de ze wagens motorisch 3 maan- en garantie. Leerlingstraat IA, Breda. Achter de H.K.I.-fa- briek.60847 Met garantie, auto-occasionsT Ford Anglia's 1960-'61, Ford Consuls 1960, Ford Zephyr Zo diac 1958, Ford Taunus 17M 1961, Ford Taunus 15M 1956, Simca Aronde 1960, Peugeot 203 1959. Citroën ID 1960, Opel Rekord 1959. Opel Kapit. 1960, Mercedes 220 '55, Escorte com bi 1956, Opel Caravan 1960 en andere betrouwbare wagens. Autobedrijf Tigchelaar, Breda, Boeimeersinge] 6, Tel. 24400- 43160-39237. 61101-X Fiat 1100 of Multipla t. k. ge vr. Br. met pr.opg. onder no. 61129. Cockerspaniel met stamboom te koop. reu, 4 mnd. Telef. 34385, Breda.60982 Zwarte, witte en bruine dwerg- poedeltjes te koop met stam boom. Tevens wit en zwart dekreutje beschikbaar. H J. v. Dijk, Bonte Koe. Zuiddorpe. Tel. 01156-242.18453 Wie ruilt een prima waakhond tegen een jachthond bij Mo lendijk 9, Standdaarbuiten. Tel 01652-294. Een nest jonge honden te koop. (Duitse herder). Bij T. Peelers. Strijbeekseweg 12, UJ- venfiout. £1194 Door omstandigheden aangebo den raszuivere oranje cocker- spaniel, 4.5 mnd. reu. Geen op kopers. Smaragdstr. 57, Breda. Tel. 35198. 61000 Schotse collies te koop (Las sies) 2.5 maand oud met Prl' ma stamboom. M. Mommers, Burg. Passtoorsstr. 35, Breda. De Vogelgids populairste v°" gelkwekersblad. Nieuwe abon nees speciale boekjes over hun eigen vogels gratis. Proefnum mer f 0,24 (postzegels). B.S. 143. Leiden. Grote schieting zon. 9 bij F. Saman- v. Acker, Hei- kant. Beg. 3 uur.018450 Schieting op de liggende zon. 9 sept. bij V. de Caluwe, Graauw. Inl. 3,10. Ter. 2.50. Beg. 3 uur. 018452 Grote schieting zon. 9 sept- Ml S. Blommaert, Station Hulst. Hoge vogel 10,--. Zijvogels W® 10 vogels verh. met 1,50. 10 vogels verh. met 1.-. Inl. 3,1° Ter. 2.50. Beg. 3 uur. Bij sh weer binnen. 0184o4 Kermisschieting zon.9 en maan- d. 10 sept. bij A. Stallaert. Boschkapelle. Beg. 3 uur. Schieting zat 8 sept. bij G. Lijbaart, Hulst. Geld om geld. Inl. 2.50 Beg. 3 uur. Het Be stuur Schutterssoc. ..Graauw- se Poort". 01W56

de Stem | 1962 | | pagina 4