Reuzebuizen voor kanaal van Terneuzen naar Gent Mert pai Walcheren „Geld voor ontwikkeling recreatie Veerse Meer Zeeuwsch-Vlaanderen Winterdienstregeling van A.M.Z. vjeel verbeterd Minister v. Aartsen komt maandag naar Zeeland LUCTOR Rivaliteit bij de verkoop produkten mindervaliden Perl en hu\ met Man bei gezinsvo VLISSINGEN ZUID-BEVELAND GOES P. Ambachtsheer 25 jaar bij gasbedrijf Prisma ultra-platte horloges... met het prestige van het aparte! Strak en elegant van lijn. Voorzitter Heide Mij te Goes Waterbeheersing Doktersdiensten Dierenartsen GESCHENKEN voor al Uw autobanden Kabelbaan voor Grevelingendam Dagblad De Stem TERNEUZEN Concurrerende werkplaatsen Misbruik sympathie Noord-Brabantse Water schapsbond in Zeeland Boeten wegens roekeloosheid Bakfiets tegen vraehtauto te Middelburg HOOGWATER Morgen Maandag Uitvlocisc Gezins] voor pi liuish< Voor Mid DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1962 OVERDRACHT „AFRAM RIVER" De 12.000 ton metende ,,Afram River" zal vandaag worden overgedragen. Het is het vierde schip in de serie van zes, die door de Kon. Mij. ,,De Schelde" ge bouwd worden in opdracht van de Black Star Line Limited Accra (Ghana). De heer Hupkes zal de overdracht die al enkele malen is uitgesteld doen ge schieden om half twaalf op het eiland. Zondag 9 september zal de ..Afram River" naar Antwerpen vertrekken om de eerste lading op te nemen. VERLICHTING VAN LANGE ZELKE De gedeelten Oude Markt en de Lange Zelke, die als eerste gedeelten van het saneringsplan le fase gestalte beginnen te krijgen, zullen van verlichting worden voorzien. B. en w. willen zich voorshands nog beperken tot dit gedeelte van het ver lichtingsplan, gezien de financiële positie der gemeente. De raad wordt voorgesteld een krediet van 9500 gulden hiervoor be schikbaar te stellen. (Advertentie) De heer P. C. Ambachtsheer, hoofd van de technische dienst van de N.V. Maatschappij tot Gasvoorziening Mid den-Zeeland in Goes en zijn buitenge, meenten, is in de kantine van het gas bedrijf gehuldigd naar aanleiding van zijn 25-jarig dienstjubileum. De heer Ph. Haverhoek, bestuurslid van de Maatschappij, herinnerde eraan, dat de heer Ambachtsheer van onder af in een zeer bescheiden functie is begon nen. Nu is hij opgeklommen tot een van de hoogste functies, die bij het gasbe drijf in Midden-Zeeland zijn te bereiken. De heer Haverhoek zei te weten, dat de heer Ambachtsheer elders poogt direc teur van een gasbedrijf te worden. Hij zegde toe, dat het bestuur deze pogin gen niet in de weg zal staan, hoewel het bestuur het aan de andere kant jam mer vindt een kundig man te moeten missen. Ir. W. Sweep, directeur van het be drijf, hoopte echter nog wel samen met de jubilaris in de naaste toekomst te kunnen werken aan de bouw en inrich ting van een noodzakelijk geworden complete nieuwbouw van het Goese gas bedrijf, aan de verbetering van de be- drijfsbescherming en aan de omschake ling op aardgas. De heer Sweep wees er op, dat de ju bilaris door zijn scriptie over de gas voorziening in Zuid-Beveland is inge schreven in het ingenieursregister van de h.t.s. De heer Ambachtsheer werd door de directeur gekenschetst als iemand met goede organisatietalenten, een juist inzicht in verhoudingen, een vasthoudend karakter, zin voor humor en met een commerciële inslag. Ten slotte zei ir. Sweep, dat de heer Am- bachtsleer leraar van de GAWALO- cursus is en buiten zijn werk zijn spo ren als organist en koordirigent duide lijk heeft verdiend. Namens het personeel bood de direc teur enkele geschenken aan. De heer J. Ramondt feliciteerde de jubilaris, zijn vader, echtgenote en vier dochtertjes namens de Christelijke Bond van Overheidspersoneel. BALAVOND „JONG GOES" De R.K. Instuif Jong Goes gaat op zondag 9 september haar nieuwe win terseizoen weer openen. Dit zal gebeuren in Schouwburg Juliana, waar de be kende Bergen op Zoomse dans- en showband The Goodwill Partners een balavond komen verzorgen. Hansweert K. V.P.-VERG ADERIN G Zondagavond na het lof zal de plaatse lijke afdeling van de KVP voor de eerste maal in het nieuwe seizoen in zaal Tha lia vergaderen. Op deze avond zal de heer E.A.E.M. Suy, die sinds enkele dagen zijn wethou dersfunctie verloren heeft, onthullingen doen over de wethoudersverkiezingen. Vandaar ook, dat de KVP gemeend heeft allen, lid of geen lid, uit te moeten no digen. Indien hierna nog voldoende tijd rest zal worden overgegaan tot de be handeling van het werkprogram 1963. Rilland'Bath AUTO OP BUS Op de Rijksweg Vlissingen-Bergen op Zoom nabij wachtpost 19 onder Rilland ontstond een botsing tussen een A.M.Z- bus, bestuurd door J.L. uit Rilland, en een personenwagen bestuurd door de heer J.A.M. uit s'Heer-Abtskerke. Door dat de bus plotseling moest remmen voor een auto, die het linker weggedeel te niet vrij liet, reed de personenwa gen van M. die niet voldoende de af stand bewaarde tegen de autobus. Zowel de bus als de personenwagen lipen zware schade op. Persoonlijke on gelukken deden zien niet voor. AANHANGWAGEN GEKANTELD De wagen van W. Zonnevijlle en Zn., stond geparkeerd langs het trottoir in de Marijkestraat en was geladen met bouwstenen. Arbeiders hadden hem half gelost en wilden hem draaien. Maar hij bleek topzwaar te zijn en kantelde. De scha de wordt geschat op ruim f 1000,-. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. (Van onze redacteur) Jhr. dr. C. Quarles van Ufford, voorzitter van de Nederlandse Heidemaatschappij, heeft gisterenmiddag tijdens de jaarvergadering, die in de Korenbeurs te Goes is gehouden, een ernstig beroep ge daan op de overheid om gelden ter beschikking te stellen voor de ontwikkeling van het recreatiegebied rondom het Veerse Meer in Zeeland. De maatschappij heeft uitgebreide plannen voor deze ont wikkeling klaar liggen. „Met heel veel zou begonnen kunnen wor den, als er maar geld was", aldus de voorzitter. De recreatie was één van de twee pun ten, waarover de voorzitter een beschou wing hield. Hij zei dat men met betrek king tot de recreatie met beide benen op de grond moet blijven staan en dat men zich moet bepalen tot wat economisch en financieel mogelijk is. Hij vond het irreëel ervoor te pleiten het huidige probleem van overproduktie van bepaalde land- bouwprodukten op te lossen door „dan maar uitgebreide gebieden aan de land bouw te onttrekken en tot recreatiege bied te verklaren. Hij pleitte voor een harmonisch samengaan van landbouw en recreatie. Voorts nam jhr. dr. Quarles van Ufford de rationalisatie van de landbouw onder de loep, vooral met het oog op de ont wikkeling in EEG-verband. Nederland kan op het gebied van het verbeteren van de landbouwstructuur de vergelijking met de andere EEG-landen glansrijk doorstaan aldus de voorzitter. Om deze plaats te behouden zal blijvend moeten worden aangepakt. De ontwikkeling der bedrijven gaat daarbij in de richting van bedrijven, waarop de produktie op ra tionele wijze kan worden geleid; dat be tekent bedrijven van voldoende grootte met goed bewerkbare en bereikbare ka vels. In dit verband pleitte de voorzitter voor een verhoging van het krediet t.b.v, cultuurtechnische werken. De internationale reputatie, die Neder land heeft op het gebied van de water beheersing is volgens vele delen van het land in strijd met de werkelijke situatie. Belemmerende factor is o.m. het soms ontbreken van samenwerking tussen de waterschappen, de gemeentelijke, pro vinciale en rijksoverheid. Nadat de voorzitter had meegedeeld dat de officiële viering van het 75-jarig be staan van de Mij. op 29 januari a.s. te Arnhem zal plaatsvinden gaf ir. C. Staf, president-directeur een inzicht in de moeilijkheden, die de Mij. bij de aantrek- Dit weekend neemt waar voor Axel dr. Boer, voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande dokter Beek te Zuidzande. Voor Terneuzen dokter van de Griek. Voor IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat dokter Kalkman te Biervliet. Voor Oost burg en Aardenburg dokter Loose te Oostburg, tel. 01170 - 2121. Voor Goes dokter Weiten. Voor Kloosterzande dokter Terburg. Dit weekend neemt waar voor Sas van Gent, Axel en Zaamslag de heer J. Jans sen te Axel, tel 01155 - 488. Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer de Nijs te Hulst Voor Oostburg, Sluis en Groede de heer J. Risseeuw te Groede, tel. 01171 - 400. (Advertentie) king en opleiding van personeel onder vindt. In het bestuur zijn twee nieuwe ge zichten gekomen. In de plaats van jhr W. de Beaufort werd ir. E. Reinders uit Apeldoorn gekozen. De plaats van de heer J. Falkcna werd ingenomen door mr. W. Oppedijk van Veen uit Bergum. Dr. C. de Galan, adjunct-directeur van het ETI voor Zeeland hield vervolgens een kernachtig en levendig betoog over de ontwikkeling van Zeeland. Hoewel hij de toekomstige ontwikkelingskansen voor Zeeland ook heel duidelijk zag liggen en aantoonde waarschuwde hij, toch voor al te optimistische verwachtingen. Ook zei hij dat men het aandeel van het toerisme in de huidige economische si tuatie niet moet overschatten. Na de vergadering maakte het grote ge zelschap zich gereed voor een rondrit over Zuid- en Noord-Beveland en Wal cheren. Gisteravond dineerde men Vlissingen. Vandaag wordt een excursie gemaakt naar Zeeuwsch-Vlaanderen. (Advertentie) Aardenburg TENNISKAMPIOENSCHAPPEN De tennisclub „S.J.E.F." hield zijn jaarlijkse onderlinge wedstrijden voor de clubkampioenschappen. Bij de junioren werd alleen door de jongens gespeeld. In de finale sloeg Jake Trapman Eric Weij- tens met 6-4 8-6. Bij de senioren waren de finale-uitsla gen: heren-enkelspel: J. de Cocq ver slaat J. M. Paridaen met 5-7 6-1 6-3 en dames-enkelspel: Vera Paridaen wint van Christianne Cuelenaere met 6-3 7-5; ge mengd dubbelspel: Vera en J. Paridaen winnen van Christianne Cuelenaere en Rob Rowan met 6-1 6-2 en heren dubbel spel: R. Wylleman en J. Paridaen slaan G. Maenhout en M. Weijtens met 6-1 6-0. ZWEMBADBEZOEK Het zwembadbezoek heeft gedurende de maand augustus danig te lijden ge had onder de slechte weersomstandig heden. Ruim 9576 bezoekers telde het zwembad over de afgelopen maand, in 1960 waren er 10977 bezoekers, in '59 14551 bezoekers in dezelfde maand. In de maand augustus van het vorig jaar wa ren er ook weinig bezoekers. Eveneens vanwege het slechte weer. Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 2478 TIVOUWEG 63 HULST TEL. 01140—2461 (Van onze correspondent) Dezer dagen arriveerde te Bruinisse een spectaculair transport, nl. een aantal grote haspels met dikke kabels uit Frankrijk. Deze kabels zullen worden ge bruikt om een kabelbaan te construeren boven het laatst af te sluiten stuk van de Grevelingendam. Via de kabelbaan wor den grote kabels met stortsteen over het water vervoerd. De gondels lossen op be paalde plaatsen hun inhoud. Op de Krammerplaat is ondertussen de firma van Twist bezig met het monteren van de grootste mobiele kraan van ons land, die wordt gebruikt voor de bouw van de torens waaraan de kabelbaan zal worden opgehangen. Ook de torens lig gen reeds klaar voor montering. Op Flakkee staan reusachtige machines op gesteld voor het mengen van stortsteen en asfalt. Ongetwijfeld zal deze nieuwste stunt van rijkswaterstaat talrijke kijkers trekken. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat l, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur voor Zeeland F. DE LIGT, tel. 6252. Goes Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G KUYPERS telefoon 2377 - Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, Destemd voor de editie voor Zeeland f 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2l/t mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1#— elke regel meer f 0.20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1,60 en f 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Boschkapelle KERMIS Tot en met maandag viert ons dorp weer de jaarlijkse kermis. In het kader van dit festijn staan een voetbalwed strijd, schietingen en dansavonden op het programma, terwijl de jeugd zich verder kan vermaken bij diverse at tracties. Koewacht VERGADERING HENGELVERENIGING In het clubhuis bij Koos Janssen hield ,,De Koewachtse hengelvereni- ging" een algemene vergadering. Mede gedeeld werd, dat de vereniging per 1 september is aangesloten bij de Alge mene Hengelaarsbond. Besloten werd de Koninklijke goedkeuring op de sta tuten aan te vragen, De voorzitter deelde mede, dat er bij de O.V.E. 2000 kg pootvis is aangevraagd, die bij een eventuele toewijzing zullen worden uit gezet op „Het Grote Gat" en de ,,Ko- nijnenputten". Er werd verder nog een commissie aangewezen, die dit najaar nog een groot hengelconcours zal orga niseren. Sas van Gent CONCERT HARMONIE Zondag 9 september a.s. zal de har monie „De Verenigde Vrienden" een namiddagconcert verzorgen ter gelegen heid van de kermis. Het concert wordt gegeven op de kiosk van 3.00 uur tot 4.30 uur 's namiddags. Voorts zal de harmonie op zaterdag 15 september a s. een uitstapje maken naar Goes, waar zal worden deelgeno men aan het fruitcorso. GLASFABRIEK NAAR VOETBALTOERNOOI Zondag 9 september zal het voetbal elftal van de glasfabriek deelnemen aan het toernooi „Coupe des Verriers", dat gehouden zal worden in Chauny (Fr.) IJzendijke AFSCHEID VAN ONDERWIJZER In tegenwoordigheid van de burge meester, de inspecteur van het l.o., ds. C. van Evert, de voltallige oudercom missie en de schoolgemeenschap, heeft onderwijzer A. Dikkenberg afscheid ge nomen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vijftien jaar is hij aan de school verbonden ge weest. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de burgemeester, inspec teur A. Leenhouts, dominee Van Evert en het hoofd der school, de heer Kruij- denier. De scheidende onderwijzer werd voel lof toegezwaaid. Niet in het minst om zijn activiteiten buiten de school (V.V.V., muziekgezelschap, voetbalver eniging). Vele fraaie en nuttige ge schenken werden hem aangeboden. Na het officiële gedeelte bleef het gezel schap nog lange tijd bijeen om het af scheid verder intiem te vieren. De o.l. school is nu een eenmansschool geworden, aangezien het aantal leerlin gen niet toelaat nog een tweede kracht te benoemen. Stoppeldijk JAARVERGADERING TONEELCLUB Tijdens de jaarvergadering van de toneelclub Stoppeldijk" werden de he ren P. v. d. Bosch, A. Strobbe, B. de Schepper en E. de Theije herkozen als bestuurslid. Blijkens het jaarverslag van de secretaris is het afgelopen seizoen bijzonder succesvol geweest met als kroon op het werk een derde plaats in het Zeeuws Landjuweel. Het zal bijzon, der moeilijk worden om in het komende seizoen de stijgende lijn te volgen, om dat „Stoppeldijk" wegens huwelijk, ver trek en een bedankje binnen zeer korte tijd drie speelsters verliest, terwijl een vierde dame nog maar voor één opvoe ring beschikbaar is. Zodra nieuwe krachten aangetrokken zijn zal de keuze van een stuk voor het nieuwe seizoen worden bepaald. Indien hiervoor be langstelling bestaat, zal tevens met een jeugdgroep begonnen worden. „flandria" concerteert Het bekende Zeeuws Vlaamse accor deonorkest „Flandria" zal vanavond on der leiding van de heer Jaspers Antho- nisse een populair concert geven in de kiosk op de Markt. Het behoeft nauwelijks betoog dat dit muziekevenement veel belangstelling zal trekken. Voor de wedstrijd om de Europabe ker, die vorig jaar te Stuttgart werd gehouden, bezette het orkest o.m. een eervolle vierde plaats. Drie jaar achter een won „Flandria" op het internatio nale concours te Brugge de eerste prijs. Z ierikzee ORIëNTERINGSRIT MOTORCLUB SPARTA Voor a.s. zondag heeft de motorclub „Sparta" een oriëntatierit georgani seerd, die in tegenstelling tot voorheen in de avonduren zal worden verreden. De start is om 19.30 uur bij het pavil joen „De vier pannen" te Ouwerkerk. Deze rit telt mee voor het kampioen schap van Schouwen-Duiveland en wordt gereden met een gemiddelde snelheid van 30 km volgens de regle menten van de K.N.M.V. LOMPENPAKHUIS UITGEBRAND Vrijdagmorgen werd de brandweer om kwart voor zeven gealarmeerd voor een brand in een lompenpakhuis aan de Venkelstraat. Het pakhuis is eigendom van de gemeente en werd verhuurd aan de heer M. Korstanje. Nadat de brand weer de hele inhoud van de neveltank op de brand had verspoten werd verder gebruik gemaakt van de waterleiding. Het pakhuis brandde totaal uit. De aangrenzende gebouwen konden behou den worden. Om verdere ongelukken te voorkomen werd de hele boel door de brandweer neergehaald. Omtrent de oor zaak van de brand is nog niets bekend. De heer K. deelde mee tegen de schade te zijn verzekerd. Daar het uitgebrande perceel in het raam van het saneringsplan toch diende te verdwijnen, had de gemeente het pand niet verzekerd. (Van onze correspondent) Dat de verschillendo werkplaatsen voor mindervaliden in Zeeland elkaar, wat de afzet van de produkten betreft, als ernstige concurrenten zien, was uit het pleidooi van de raadsvrouwe van twee kooplieden, die wegens oplichting gisteren in Middelburg terechtstonden, duidelijk op te merken. De advocate he kelde de rivaliteit tussen de werkplaat sen onderling en zag liever 'n coördina tie van de verkoop der produkten. De Goese kooplieden W. M. en A. J. G. E, werd verweten onder valse voor wendsels en met de opzet tot weder rechtelijke bevoordeling hun goederen in december van het vorige jaar in Yer- seke aan de man te hebben gebracht. Beide kooplieden bleken het recht te hebben tot verkoop van produkten van werkplaatsen van mindervaliden in Hulst en Zierikzee. In Yerseke hadden zij o.m. oestermanden te koop aangebo den. Zij zouden hun klanten hebben wijs gemaakt dat de goederen afkomstig waren uit de werkplaats te Goes. Beide verdachten bleven ter zitting volhouden dat zij de werkplaats van Goes niet hadden genoemd in hun ge sprekken met hun klanten („wij noemen nooit de werkplaatsen, ook niet van Hulst en Zierikzee"), maar wel te heb ben medegedeeld dat zij het verkoop kantoor m Goes voor produkten van mindervaliden vertegenwoordigden. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, zei, dat ook wel zaken aan de man werden gebracht, die niet door mindervaliden waren vervaardigd De verdachten gaven dat toe, maar zei den een overeenkomst met de werk plaatsen te hebben, waarbij ook van die produkten tien procent van de opbrengst aan de werkplaatsen werd afgedragen Volgens een der verdachten was het per centage niet uit de werkplaatsen afkom stige goederen maar vijf procent van de totale omzet. Toch achtte de officier van justitie, mr. T. Lebret, bedrog aanwezig. „Spe culeren op de sympathie van de bevol king", noemde hy de handelwijze van de verdachten. Omdat M. reeds meer voor een der gelijk feit was veroordeeld, eiste hij te gen hem drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd alsmede f 200,- of twintig dagen. De eis tegen E. omvatte alleen de geldboete. De raadsvrouwe, mevr. mr. Roodzant- Visser, wees op de rivaliteit tussen de werkplaatsen in Zeeland onderling en vond de houding van de werkplaats in Goes, die in M. en E. een paar lastige concurrenten zag, daarvan een bewijs. De beide verdachten èn de mindervali den zelf achtte de advocate slachtoffers van deze concurrentie. De raadsvrouwe verzocht om vrijspraak omdat van valse voorwendsels en een wederrechtelijke bevoordeling volgens haar geen sprake was. De beide kooplieden waren door de werkplaatsen in Hulst en Zierikzee ge rechtigd tot de verkoop van de produk' ten van mindervaliden. Zij vond dat het te berde brengen van de plaatsnaam Goes door beide verdachten bij hun klanten een associatie met de werkplaats aldaar teweeg had gebracht. Uitspraak in deze zaak op vrijdag 21 september om kwart over negen 's mor gens. (Advertentie) De winterdienstregeling van de A.M. Z., ingaande 30 september a.s., bevat verscheidene verbeteringen. Aan de verlangens van de Goese in dustriële bedryven is tegemoet geko men, doordat belangrijke busdiensten nu verbindingen zullen hebben, die tussen 7.10 en 7.30 te Goes aankomen en tussen 17.30 cn 17.45 uit Goes vertrekken. Op de dienst Rilland - Goes zullen de volgende late verbindingen komen: om 20.40 uit Goes met aankomst Rilland 21.40, om 21.40 uit Rilland met aan komst Goes 22.40, van maandag t.m. vrij dag om 22.40 uit Goes met aankomst Rilland 23.40 en terug tot Kruiningen aankomst 0.05. Op zaterdag is het ver trek uit Goes om 23.30 met aankomst Rilland om 0.30 en terug tot Kruiningen aankomst 0.55. De dienst Hansweert - Goes is uitge breid van 10 tot 12 retourritten per werkdag. Deze dienst gaat te Kapelle- Biezelinge langs het station rijden, zo dat de inwoners van Hansweert hier hun treinaansluitingen kunnen halen. De autobusdienst Hansweert - Station Krui ningen - Yerseke komt te vervallen, doch het aantal treinaansluitingen voor de Hansweertenaars wordt belangrijk groter. De dienst Goes-Kats Haven-N.-Beveland blijft gelijk, wat het aantal retourritten per dag betreft, doch voor de reizigers van Kamperland, Wissenkerke, Geers- dijk en Kortgene is een betere spreiding van de ritten verkregen, doordat de pau zes tussen twee opeenvolgende ritten naar Goes 1.14 uur of 44 minuten zullen duren in plaats van 1.30 uur of 19 mi nuten zoals thans. De afgifte van de ..Delta-rondreisbiljetten", in samenwer king met N.V. Streekvervoer Walcheren, zal gedurende de winterdienstregeling worden voortgezet. De dienst Goes - Wemeldinge - Yer seke - Station Kruiningen-Yerseke wordt weer gelijk aan die van de vorige win ter, doch op zaterdag komt nog een ex tra verbinding van Yerseke naar Goes (19.2019.54) en van Goes naar Wemel dinge (20.0020.19). De bus. die van maandag t.m. vrijdag om 22.30 uit Goes naar Wemeldinge en Yerseke vertrekt, geeft aansluiting op de laatste trein uit Vlissingen. Op de trajecten Borssele - Goes en Goes - Ellewoutsdijk - Driewegen - Goes worden tijdens de spitsuren „tussendien- sten" gereden, waardoor ieder half uur een verbinding wordt gegeven. Deze tussendiensten zullen rijden zo lang het vervoersaanbod voldoende zal blijven. Bij wijze van proef zal een extra dienst van Kamperland (v. 7.34) naar Goes (a. 8.23) worden gereden. Dit ge schiedt ten behoeve van reizigers, die om 8.30 uur in Goes op kantoor of school moeten zijn. (Advertentie) (Advertentie) Het pak van uw hart ST.-JANSTEEN, Tel. 3179 De Noordbrabantse Waterschapsbond hield een algemene vergadering te Goes onder voorzitterschap van mr. Vosters te Boxtel. Op deze bijeenkomst werden de leden van de Bond door de heer P. J. J. Dekker, voorzitter van de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond verwel komd, waarna deze een inleiding hield over het waterschapsbestel in Zeeland. Na een gemeenschappelijke koffietafel werd een bezoek gebracht aan een dijk vak aan de Wester schelde, dat op delta hoogte is gebracht, waarna het gezel schap via Perkpolder vertrok naar Ant werpen. waar een Brabantweek wordt gehouden en waar het werd ontvangen door het gemeentebestuur van die stad. (Van onze redacteur) Maandag zal de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, een bezoek aan Zeeland brengen. De minister zal worden ver gezeld door mr. G. van der Flier, secre taris-generaal van zijn departement, mr. A. Joolen, plaatsvervangend directeur- generaal van de centrale directie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid, mr. J. Vink, directeur van de rijksdienst voor het nationale plan en de heer P. Schild, plaatsvervangend hoofd van de afdeling voorlichting van het depar tement. Om 10 uur maandagmorgen zal het gezelschap met een extra boot van de Provinciale Stoombootdienst naar Ter- neuzen varen. Aan boord zal een be spreking plaatshebben met de burge meesters van Duiveland, Tholen, Kapel- Ie, Kortgene, Hontenisse, Biervliet en Koudekerke, die voorzitter zijn van de respectievelijke verenigingen van bur gemeesters of lid zijn van de Adviesraad Woningverdeling. Van Terneuzen gaat de minister via Axel en door de Kanaalzone naar Sas van Gent. Daar zal een bespreking plaatshebben met de burgemeesters uit de Kanaalzone, resp. met die uit Sas van Gent, Axel, Hoek, Terneuzen en Westdorpe. Voor de Verenigde Energiebedrij ven van het Scheldeland fabriceert op het ogenblik de Nederlandse fir ma Dreka plastics 14 drakatileen- buizen van elk 300 meter lengte aan een stuk van diverse doorsneden. Deze buizen zullen dienen als man telleidingen voor doorvoer van elek trische kabels in het Kanaal van Terneuzen naar Gent. 'n Hamburg- se firma zal de buizen daar in de bodem inspuiten. De buizen zullen alle voor de doorvoer van de ka bels van een stalen trekkabel wor den voorzien. De 8 buizen met de grootste door sneden (16 cm) vormden aanvanke lijk tecnnische problemen. Van deze maat is 300 meter namelijk de groot ste lengte, die ooit in Nederland ge spoten is. Buizen met deze doorsne de in de harde uitvoering kunnen niet zoals de kleinere maten op has pels worden gerold. De buizen dien den dus in een rechte lengte te wor den gefabriceerd. Hiervoor is als het ware een luchtbrug gevormd. Door het raam van de produktiehal wor den de buizen gevoerd over de gro te bestaande geleiders op het op slagterrein, vervolgens over het dak van de ernaast liggende Drakaflex- fabriek om tenslotte over de straat weg, over de zeedijk in een inham van het IJselmeer te worden neer gelaten. Hier blijven ze drijven, om dat het materiaal lichter is dan wa ter. De uiteinden worden, vastge sjord op drijvers, boven water ge houden. Er zijn voor dit project vele ex tra voorzieningen getroffen: de buis, die slechts met een snelheid van 11,25 meter per uur wordt gespoten (over 300 meter doet men dus 28 uur) loopt door extra koelinstallaties Halverwege de luchtbrug en op de dijk zijn extra trekinstallaties aan gebracht. Deze posten staan met el kaar en met de spuitmachine in verbinding via 'n veldtelefoon-instal latie. Afgezien van de technische voorbereidingen vereiste deze bijzon dere fabricage ook nog extra voor overleg. Voor de brug over de straat, weg en dijk en voor het ge bruik van het Yselmeer als tijdelij ke „opslagruimte", waren toestem mingen nodig van de gemeente Enk huizen, Rijkswaterstaat, Dienst der Domeinen en hoogheemraadschap. Deze goedkeuringen werden echter mede vanwege het bijzonder inter nationale cachet aan dit project gaarne verleend. Als straks alle buizen klaar zijn (omstreeks 1 ok tober) moet het vervoerprobleem ook zijn opgelost. Thans worden hierover met diverse instanties nog besprekingen gevoerd aldus werd ons van de zijde der betrokken Ne derlandse firma meegedeeld. Om één uur vertrekt men vanuit Ter neuzen weer met een extra boot naar Vlissingen. Aan boord zal de lunch ge bruikt worden. Tevens zal gesproken worden met de burgemeesters uit Goes, Terneuzen, Zierikzee, St.-Maartensdijk, Middelburg en Vlissingen: van de ge meenten dus, die onder de ontwikke lingskernen vallen. Van Vlissingen wordt omstreeks drie uur naar Vrouwenpolder gereden, waar na de bezichtiging van Eurotel zal plaatsvinden. Omstreeks vier uur heeft een slotbespreking plaats met het colle ge van gedeputeerde staten in de Abdij te Middelburg. Het bezoek zal met een diner in de Campveerse Toren worden besloten. (Van onze correspondent) De kantonrechter te Zierikzee heeft de filiaalhouder P. B. uit die plaats ver oordeeld tot twee geldboeten van f 75,- subsidiair twee keer 15 dagen hechtenis en onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. De eis luidde: twee keer f 100,- en intrekking van het rijbewijs voor vier maanden. In de nacht van elf juni was B. in de nabijheid van Zierik zee met een snelheid van 80 km over een voetpad gaan rijden en uit de bocht gevlogen. De inzittenden van de wagen liepen hierbij verwondingen op. Dit ge beurde binnen de bebouwde kom. Het gebruik van geestrijk vocht is aan deze dollemansrit niet vreemd geweest, voor de kantonrechter een reden te meer om geen compassie met de chauffeur te hebben. Op de Rotterdamse kaai vond een bot sing plaats tussen de berijder van een bakfiets met hulpmotor H. V. uit Mid delburg en een bestuurder van een vracht auto J. R. uit Middelburg. De botsing ontstond, doordat de vrachtrijder een personenauto passeerde die op de Rot terdamse kaai geparkeerd stond. Toen de bestuurder al op het midden van de weg reed, botste de bakfiets tegen de vracht auto en vloog hierdoor tegen enkele boompjes. De gevolgen beperkten zich tot materiële schade (f 300) aan de bak fiets. Levering alle merken. Morgen, zondag 9 september, zijn de tijden van de hoogwaterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 9.44 en 22.31 uur; Terneu zen 9.26 en 22.10 uur. Vlissingen 9.00 en 21.47 uur; Wemeldinge 10.32 en 23.13 uur. Maandag 10 september zijn de tijden van de hoogwaterstanden voor de pro vincie Zeeland als volgt: Hansweert 11.18 uur; Terneuzen 10.56 en 23.34 uur; Vlissingen 10.26 en 23.07 uur; Wemeldinge 11.58 uur. MIDDELBURG Openluchttheater 20-21.15 uur Zomer- concert (bij slecht weer op 15 sept.) City 20 uur Zaterdagavond - zondag morgen, 18 j. Eiectro 19.30 uur Misdaad en lokaas, 14 jaar KLOETINGE Batavieren 13.30 uur Schieting VLISSINGEN Alhambra 20 uur Zaterdagavond - zon dagmorgen, 18 j. Luxor 20 uur De gemaskerde contra Scotland Yard, 14 j. GOES Grand 20 uur De Mongolen, 14 j. NIEUW-NAMEN C. v. Ecken 15 uur Schieting liggende wip DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De slavin van Rome IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Wilde haren HULST Bioscoopgebouw 20 uur De duivelsclub G. Lijbaart 15 uur Schieting SAS VAN GENT Olympia 20 uur Het begon in Napels Hellestraat 15 uur Benelux schieting staande wip AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Onder kruisvuur, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Een pyjama voor twee, 14 jaar Concertgebouw 20 uur Maciste en de tirannen, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De Chaplin-revue, a.I. LAMSWAARDE J. v. Driesschen 15 uur Grote missie- schieting BOSCHKAPELLE A. Stallaert 15 uur Kermisschieting ANTWERPEN Noordbrabantweek NIEUW NAMEN C. v. Ecken 15 uur Schieting liggende wip DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur De slavin van Rome IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Wilde haren HULST Bioseoopgebouw 15, 18 en 20.30 uur Ramona S. Blommaert 15 uur Grote schieting Het Bonte Hert 14.30 uur Postzegel ruilbeurs SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Van de regen in de drup; 17 en 20 uur Blue Hawaii HEIKANT R. Saman-v. Acker 15 uur Grote schie ting GRAAUW V. de Caluwe 15 uur Schieting liggen de wip AXEL Het Centrum 15.45 uur Onder kruis vuur. 14 i.: 20 uur De onschuldigen TERNEUZEN Luxor 14 uur Maciste en de tirannen, 18 j.; 16.30 en 20 uur Een pyjama voor twee, 14 Concertgebouw 20 uur Maciste en de tirannen. 18 j. OOSTRURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur De Chaplin- revue. a.I. BOSCHKAPELLE A. stallaert 15 uur Kermisschieting KOEWACHT R. Verhoeven 15 uur Schieting MIDDELBURG Electro 15.30 en 19.30 uur Misdaad en lokaas, 14 j. City 14.30 en 20 uur Zaterdagavond - zondagmorgen, 18 j. Abdijplein 20-21 uur Zomerconcert NNC OVEZANDE Zeeiandia 14 uur Schieting GOES Grand 20 uur De Mongolen, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 15. 19 en 21 uur Zaterdag avond - zondagmorgen, 18 j. Luxor 15 uur Straaljagers in de aan val, 14 j.: 19 en 21 uur De gemaskerde contra Scotland Yard, 18 j. ANTWERPEN Noordbrabantweek OVEZANDE Willem Teil 13.30 uur Schieting MIDDELBURG Eiectro 19.30 uur Misdaad en lokaas, 14 jaar City 20 uur Zaterdagavond - zondag morgen, 18 j. GOES Grand 20 uur De Mongolen, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Zaterdagavond - zon dagmorgen, 18 j. Luxor 20 uur De gemaskerde contra Scotland Yard, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De duivelsclub SAS VAN GENT Olympia 20 uur Blue Hawaii AXEL Het Centrum 20 uur De onschuldi- digen, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Een pyjama voor twee, 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur De Chaplin-revue, a.I. ANTWERPEN Noordbrabantweek (Exclusief Dagl Komende weekl rapport verschijn! clusies van de ei| Hulst ingestelde rochie van de H. vastgelegd. Dank de medewerking v;[ Ant. Koopmans val wij vandaag reedsl publiceren, die alj uit het onderzoek nen worden. In t\| kelen zijn wij al (Advertel M f' (Van onze verslal Voor het bedreigen vJ voogdes met 'n dolkmes H fabrieksarbeider W.P.W. burgse politierechter tel geman zei ter zitting bi de bedillerige houding I des, die hij twee jaar lal verdragen. Ook zinde 1 rende opmerkingen niet, over zijn ouders zou hel Op een avond was hef barsting gekomen. Diverse malen had W. de voogdes voor 12 uurl te komen, in de wind gq de nacht van 3 op 4 j] middernachtelijk uur rel streken toen W. nogal| thuiskwam. Zijn verzol negeerde de voogdes, water op ging zetten I line kwam toen tot een h« w 'ji aldus w-. q_ net hete water wilde eï schrikfe dre<?t W' toen d' De? offfci^.r°van enehe\sTicT^ZSlnJ Of tien dagen recta, Het vonnis was conform beurdverklaring van het Ondei Twee controleurs van de Zeeuwse stromen zae m Poortvliet drie "ongel rust met kikvorspakkfn derdPrart gin?ern be°ef™en de draaier J.J. uit D een oesterperceel onder w ven" 0p het2elfde pe De aandacht van de con getiokken door een blauw naar een auto bracht. Lt

de Stem | 1962 | | pagina 2