NOORDEN JDTS Vrome wensen aan adres der Papoea 's De Stem Algiers open stad Nederlands commando in oktober naar Biak Na eerste dag Nieuw-Guineadebat reeds duidelijk: Vandaag definitieve 7 :slissing Dertien sprekers Doden en zware schade door natuurrampen Tel. 365 Eede LEINTJE Geen geldig advies N.G.R. I tóSrïE i Felle reacties in Sovjet-pers AKKOORD IN ALGERIJE Verkiezingen waarschijnlijk 16 september Weer uitstel loongesprek In de ban van het afscheid Soblen nog niet in Y.S. kelen Sportkleding erwarming van mgrijke besparingen DAGBLAD VOOR ZEELAND S NIETS MEER HELPT Soldaat bij ongeval op N.-Guinea gewond Westelijke wind De U-2-vlucht Papoea claimt huis Nu door slaapmiddel m ziekenhuis Albanië en Peking ontbraken Wetsontwerp zieken verzorgers 12 anbevolen voor die voorkomen- RKEN drijf imusstraat 8 Tel. 01170-2280 «W lie MMKMIHHIIMIIMIMIII I - Sluis I8S ]02e JAARGANG No. 24074 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Bureau voor dp Zeeuwse EiJanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeenwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuren IJsbaanstraat 24 - telefoon 28U1 VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1962 Abonnementsprijs t 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telefoon 2893) KAMER ACHTER AKKOORD helpt een iet (Vanze parlementaire redacteur). Vandaag beslist de Tweede Kamer over het Nieiiw-Guinea- akkoord. Het lijdt geen enkele twijfel, hoe die beslissing zal uitvallen. De overgrote meerderheid der Kamer - dal is gisteren wel gebleken - berust er in, dat Nieuw-Guinea na een kort interim-beheer der V.N. per 1 mei 1963 aan Indonesië wordt overgedragen. Hooguit 10 van de 140 (van de 150) aanwezige Kamerleden zullen tegenstemmen. Zij weigeren te buigen voor de overmacht van Amerikaanse druk en Indonesische agressie. Spreekt bij hen het hart, bij de overgrote meerderheid der Kamer overheerst de rede. Die meerderheid erkent, dat ver werping van het Nieuw-Guinea-akkoord de positie van de Papoea's eerder zou verslechteren dan verbeteren. De Kamer luisterde in doodse stilte naar het striemend betoog van de bijna 82-jarige oud-minister van Koloniën. Hij had aller sympathie. Toch kon men hem niet volgen. Ook hij kent geen alternatief, dat in de huidige omstandiheden betere per spectieven zou openen voor de Papoea's. Verwijten van Burger De oppositie liet zich horen bij monde van mr. Eurger. Het was voor velen een verrassing, dat hij nog het woord voer de. Met ingang van het nieuwe parle mentaire jaar (prinsjesdag) treedt hij immers af als socialistisch fractieleider en Kamerlid. Wantrouwige figuren op het Binnenhof veronderstellen, dat de P. v. d. A.-fractie juist hem aan het woord heeft gelaten om bij de kabinets formatie van 1963 de handen in onschuld te kunnen wassen. Voordat mr. Burger het woord kreeg, zwaaide Kamervoorzitter Kortenhorst hem alvast enkele woorden ten afscheid toe. Dr. Kortenhorst prees mr. Burger als een zeer bekwaam Kamerlid, die echter behept is met kleine eigenaardig heden en een eigensoortig temperament. Ware woorden. Mr. Burger stelde het kabinet-De Quay verantwoordelijk voor hetgeen nu tot stand is gekomen. Een meer progressief kabinet zou eerder de De liquidatie van ons koloniaal verleden in de Oost, waarvan heel Nederland via radio en t.v. getuige kan zijn, heeft niet tot een boeiend debat geleid. De gram over een akkoord, dat niemand goed kan verwerken, uitte zich in een jacht op zondebokken. De socialistische oppositie had het daarbij vooral op minister Luns gemunt. De rege ringspartijen, mikkend op Kennedy en Soekarno, stelden zich met enkele uitzonderingen tevreden met schampschoten. Aan die kant was men er kennelijk op uit niet al te veel voedsel te geven aan anti-Amerikaanse sentimenten en de kleine kans op een verbetering van de betrekkingen met Indonesië niet volledig illusoir te maken. Striemend betoog Weiter 1 Ergens kreeg het debat daardoor iets onwaarachtigs. De Papoea's, die in het Nederlandse beleid altijd centraal heb ben gestaan, moesten het doen met vrome wensen. ,,Zie thans eerst wat Indonesië u bieden zal en oordeel dan later", adviseerde b.v. dr. De Kort (K.V.P.). Laten we eerlijk zijn, betoogde de I heer Welter (K.V.P.), een van de I woordvoerders van de anti-overeen komst-groep, „Indonesië is tot dus- I verre nog nooit één afspraak, één akkoord of één belofte nagekomen. I We leveren het laatste kleinood uit de gordel van smaragd over aan een land, waar chaos heerst. Ik doe daar niet aan mee". internationale ontwikkeling hebben er-' kend en, daarna handelend, betere resultaat hebben bereikt, stelde hij. Mogen we u dan herinneren aan de ijskastpolitiek van de kabinetten-Drees, zeiden dr. De Kort (K.V.P.) en prof. Oud (V.V.D.). Als er een kabinet is, dat het Nieuw-Guineavraagstuk met voort varendheid heeft aangepakt, dan is dat hefr kabinet-De Quay geweest, consta teerden zij. In ieder geval heeft minister Luns gefaald, beweerde mr. Burger. Hij heeft een persoonlijk debacle afgereageerd in anti-Amerikaanse sentimenten, die niet op feiten berusten, Amerika, zo beweer de mr. Burger heeft ons nooit diplo matieke of militaire steun toegezegd, zoals mr. Luns heeft beweerd. Treed af, riep hij tot mr- Luns. Bescherming voor Luns De minister van Buitenlandse Zaken werd in bescherming ge nomen door dr. De Kort en prof. Oud. Zij betoogden beiden, dat Amerika wel die beloften heeft ge daan waarop mr. Luns zijn beleid heeft opgebouwd. Dr. De Kort kon zich overigens voor stellen dat Amerika, gezien zijn wereld wijde verplichtingen, een streep heeft gehaald door die beloften. Prof. Oud kon dat begrip moeilijker opbrengen. Allemaal jullie eigen schuld, hoonde de communist Marcus Bakker. Wij heb ben altijd wel gezegd, dat de Ameri kaanse politiek een janusgezicht ver toont. Desondanks heeft het kabinet, zo grap te hij, het hooglied van radio-Veronica overgenomen „Janus, Janus, pak me nog een keer". Bakker en de P.S.P.-er Lankhorst waren het er overigens wel met mr. Burger over eens, dat mr- Luns zou moeten aftreden. Geen sprake van, be toogde prof. Oud (V.V.D.). Het beleid van mr. Luns is niet mislukt omdat hij fouten heeft gemaakt, maar omdat de omstandigheden hebben verhinderd te bereiken, wat hij wilde tot stand brengen. Prof. Oud prees mr. Luns om dat hij ondanks de teleurstelling over hetgeen nu overeen is gekomen toch is aangebleven. Juist omdat mr. Luns in aange bleven, wordt het voor velen minder zwaar de pil te slikken, betoogde de liberale fractieleider. Dat de be windsman bereid is de verantwoor delijkheid voor het huidige accoord te dragen bewijst, dat een betere oplossing niet mogelijk is. (Vervolg zie pag. 3) (Van onze parlementaire redacteur) Dertien sprekers wat wil men ook bij zo'n ongelukkige affaire hebben gisteren tot de midder nachtelijke uren het standpunt der Tweede Kamer over het Nieuw- Guinea-akkoord vertolkt. Aan de regeringstafel vonden zij minister president prof. De Quay tegenover zich, geflankeerd door de ministers Korthals, Luns, Toxopeus, Visser, Zijlstra, Beerman en de gevol machtigd bewindsman van de Nederlandse Antillen, de heer Lampe. In een nis achter de re geringstafel zaten de staatssecre tarissen De Jong en Bot met in hun midden minister Marga Klom- pé. De dertien afgevaardigden spra ken langer dan was verwacht. Aanvankelijk leek het er op, dat het Nieuw-Guineadebat in één dag ten einde zou kunnen zijn. Voor het de bat bestond grote be langstelling. Op de volgepakte tribunes luisterden verscheidene ambassadeurs en topfunctionaris sen van diverse ministeries. Weg gedoken in een hoekje zat de eer ste secretaris van de Amerikaan se ambassade ijverig aantekeningen te maken. Dr. Van Roijen, de voor naamste Nederlandse onderhande laar in Washington, was er ook Hij kon horen, dat de Kamer al gemeen veel waardering voor zijn werk had. Iedereen zat noga nauw, ook de Tweede-Kamerle den. De vergaderzaal der Eerste Kamer waar omdat de eigen zaa aan een grote schoonmaak is on derworpen vergaderd moet wor den, is op 75 senatoren en weinig publiek berekend. Het heeft noga wat hoofdbrekens gekost om er 150 Tweede-Kamerleden een plaats te bezorgen. Van het publiek moes ten vele belangstellenden bij ge brek aan ruimte genoegen nemen met een plaatsje ergens om een t.v.-toestel. Hebben zij veel ge mistHet debat was alles bij el kaar genomen weinig boeiend. In een brief aan de Tweede Kamer deelt de staatssecretaris van binnen landse zaken, mr. Bot, mede, dat in feite geen advies van de Nieuw-Guinea- raad inzake de overeenkomst van New York is ontvangen. De raad beraadslaagde op 31 augus tus en 1 september en adviseerde met twaalf tegen twee stemmen voor het vaststellen van het ontwerp van rijks wet inzake de overdracht van het ge biedsdeel aan Indonesië. Naar de mening van staatssecretaris Bot is echte» geen geldig besluit geno men, omdat slechts veertien leden aan wezig waren en dus het vereiste quorum, zijnde vijftien leden, ontbrak. Bij een ongeval in een bivak bij Kaïmana op Nederlands Nieuw-Guinea is de 19-jarige dienstplichtige soldaat J. Rossell uit Maastricht vrij ernstig ge wond. Hij is opgenomen in het chirur gisch veldhospitaal te Kaimana. Soldaat __Rossell is gestruikeld en daarbij is de ■Istengun, die hij aan de schouder droeg, gevallen en is een schot afgegaan. De kogel trof hem in de linkerbil. SOEBANDRIO, de Indonesische minis- ter van buitenlandse zaken, zal de H komende zitting van de algemene ver gadering van de V.N. bijwonen. UIT DE VILLA van de fabrikant Zim- i mer te Hilversum is voor duizenden Sjddens aan juwelen en een bedrag van ■800 gulden gestolen. ÉDE RUSSISCHE strijdkrachten beschik ken thans over gevechtswagens van een Bype dat ook in een raketten, of kern wapenoorlog volkomen bruikbaar is, zo Beeft Tass gemeld. vnóf AAN^TAL doden in Kairo, als ge- lin ,,„Va" j '"storten van een in aan- Stegen 'S zevent'e" S®- politie heeft drie rechtse vermant a Sea.r.r?steerd, van wie men Idfe^n 99'„ 1 Z.,J behor«i tot de groep, gepleegd on® hot"1! j l' een aanslaS heeft ^gepleegd op het leven van De Gaulle. Morgen zon op 6.02 uur K 15.30 uur. maan J De Sovjet-pers heeft gisteren bijzonder fel gereageerd op de jongste vlucht van een Amerikaans U-2-toestel boven Rus sisch grondgebied. De Pravda", het orgaan van de Russiscne communis tische partij, wijdde bijna een gehele pagina aan het gebeurde, onder de koppen „Speel niet met vuur, heren" en „Staak deze gevaarlijke provocaties". Andere koppen in de pers luidden „De grenzen van het land der Sovjets zijn onaantastbaar", „Gieren spreiden de vleugels" en „Op heterdaad betrapt". De „Pravda" schreef, dat „alleen mensen, die volslagen het hoofd hebben verloren, niet begrijpen, dat dergelijke spionagevluchten spelen met vuur be tekenen". Zij kunnen alleen maar de oorlogsdreiging groter maken, de inter nationale situatie verslechteren en ver denking en vijandigheid tussen landen opwekken. Terwijl in Perzië de hulpverle ning aan de slachtoffers van de aardbeving volop aan de gang is, begint ze in een aangrenzend ge bied van Turkije, dat gisteren en eergisteren door aardbevingen werd getroffen, op gang te komen Ook elders deden zich natuurram pen voor: een deel van Tunesië werd getroffen door overstromin gen; een wervelstorm teisterde de Philippijnen en Formosa. Wat Perzië betreft, daar, heeft men door het ontbreken van behoorlijke wegen, telefoonverbindingen en medische instrumenten vaak niet tijdig hulp kunnen bieden aan de gewonden in het Perzische gebied dat zo zwaar door aardschokken is geteisterd. Vele gewonden, die mogelijk gered hadden kunnen worden, zijn dan ook bezweken. In sommige afgelegen dorpen zijn zelfs mensen van dorst bezweken. Na het beroep van de Sjah op de bevolking van Iran om hulp te verlenen in de door de aardbevingsramp ge schapen nood, zijn honderden autobus sen en vrachtauto's met vrijwilligers, levensmiddelen en reddingsmateriaal near het geteisterde gebied vertrokken. Mohammed Khider, secretaris generaal van het Algerijnse Poli tieke Bureau heeft gisteren te Al giers op een persconferentie ver klaard, dat de Algerijnse crisis „ais gevolg van het door partijen aan vaarden van een gemeenschappe lijk akkoord definitief is opgelost."' De voornaamste punten der bereikte overeenkomst zijn Een overzicht van de zaal van de Eerste Kamer tijdens de vergadering van de Tweede Kamer gisteren, over de overeenkomst inzake Nieuw-Gui nea met Indonesië. Het voor dinsdag 11 september vast gestelde overleg tussen regering en werkgevers- en werknemersorganisaties, verenigd in de Stichting van de Arbeid, is opnieuw uitgesteld. De reden voor dit uitstel is, zo heeft een zegsman van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mee gedeeld, dat de regering zich nog niet voldoende heeft kunnen beraden over het recente S.E.R.-rapport inzake de loon vorming. Het eerste gesprek tussen regering en de Stichting van de Arbeid had plaats op vrijdag 13 juli. De agenda voor die bijeenkomst vermeldde de bespreking van de eventueel te nemen maatregelen op het gebied van de loonvorming in de naaste toekomst, zulks in verband met de te verwachten economische ontwik keling. Na afloop van deze eerste oriënteren de bespreking werd medegedeeld, dat het overleg op 7 september zou worden hervat. Later werd besloten, op 11 sep tember bijeen te komen, welke bespre king nu dan is uitgesteld. De gespreksbasis van het overleg op 13 juli was, van de zijde van de regering, de wenselijkheid van een voort, gezette loonmatiging in 1963. Een nieuwe datum voor het overleg is nog niet vastgesteld- Het Nederlandse commando in Rollandia zal medio oktober naar Biak worden overgeplaatst, zo is gisteren bekend gemaakt. Het troepenschip „Seven Seas" zal begin oktober Nederlandse troe pen van garnizoenen aan de zuid kust ophalen. Het terugtrekken van schepen van de Koninklijke Marine is een kwestie voor overleg tussen de marine en het V.N.-commando, omdat de V.N. wel licht oorlogsschepen zal zenden ter be scherming van de kusten van Nieuw- Guinea tegen het voortijdig binnen trekken van Indonesische troepen. Bij de Nederlandse strijdmacht is in tussen een ware inpakkoorts uitgebro ken. De gehele strijdmacht, waarvan de sterkte geschat wordt op 8000 man, is bezig voorbereidingen te treffen voor de grote militaire operatie „thuis vaart". Buitenlandse, meestal Australische opkopers zijn naar Hollandia gekomen om met het Nederlandse commando te onderhandelen over het overnemen van kleine landingsschepen en ander leger- materieel. Weinig koopjes Er zijn ook vele internationale op kopers die door Nieuw-Guinea reizen met het doel eigendommen van ver trekkende Nederlanders goedkoop over te nemen- Vele Nederlanders zijn evenwel niet bereid grote verliezen te lijden, zodat de opkopers vaak vergeefs op koopjes hebben gehoopt. Ook zijn er Nederlanders die er de voorkeur aan geven Papoea's te bevoor delen, zoals een garagehouder in Hol landia die zijn gehele bedrijf kosteloos overdroeg aan Papoeamonteurs met het verzoek: „Als jullie winst maken, stuur mij dan wat geld". De uittocht van Chinezen heeft ook geleid tot sluiting van alle gerenom meerde Chinese restaurants, waardoor de gelegenheid tot ontspanning weer kleiner is geworden. Nieuw-Guinea is in de ban van het afscheid. Een afscheid dat sneller nadert, dan men zich ooit had ge realiseerd. Bijna iedere avond is er een slotbijeenkomst of een liquidatie- vergadering van een of andere ver eniging. Een inwoner van een ambtena- renwoning in Hollandia vond gis teren een briefje op zijn deur, waar op het volgende stond: „Deze woning toekomstig bezit van N. Hk." (naam van Papoea). De betrokken Nederlander ver trekt in oktober naar Nederland en bewondert het initiatief van de Papoea om het huis nu reeds te claimen. In Indonesië heerst overigens grote ontevredenheid over het feit, dat Portugal zijn strijdkrachten op net eiland Timor, dat voor de helft Portu gees grondgebied is, versterkt. Voor de tweede maal in de afgelopen twee maanden is in Dili, de hoofdstad van de Portugese kolonie, een schip met versterkingen aangekomen. Het betreft ditmaal 1500 officieren en man schappen en een grote hoeveelheid oorlogsmateriaal. In Indonesische kringen vraagt men zich af wat de bedoeling kan zijn van wat men een provocatie noemt, terwijl juist in zuid-oost-Azië pogingen in het werk worden gesteld de spanningen te verminderen en meningsverschillen langs vreedzame weg op te lossen. Verder zegt het Indonesische pers bureau. dat tijdens de crisis om Nieuw- Guinea honderden inwoners van Dili zijn gearresteerd en dat de afgelopen maand 30 leden van de bevrijdings beweging werden geëxecuteerd. 1. Algiers wordt een open stad, waaruit de militaire eenheden zullen worden teruggetrokken. 2. Er worden zo spoedig mogelijk en zeer waarschijnlijk op zestien dezer, verkiezingen gehouden voor een nationale vergadering. 3. Het derde en het vierde militaire district erkennen het gezag van het politieke bureau. Men kwam voorts overeen, dat de derde en vierde Willaja's opnieuw ver trouwen zouden stellen in het Politieke Bureau en het gezag hiervan zouden erkennen. In de overeenkomst werd ge zegd, dat zij het gezag van het bureau vóór de crisis nimmer hadden betwist. De twee Willaja's zouden verklaren, dat zij nimmer hadden geweigerd in te stem men met de reorganisatie van het nationale bevrijdingsfront en het natio nale bevrijdingsleger. Khider zei dat men de 196 namen tellende kandidatenlijst, die was opge steld voor de verkiezing die aanvanke lijk op 2 september zou worden ge houden, zou gebruiken en dat een paar wijzigingen zouden worden aangebracht. Na de ontmoeting begaven Ben Bella en Si Hassan zich naar Orleansville, waar ondanks het feit dat Khider eer-, gistermorgen had aangekondigd, dat men was overeengekomen niet meer op elkaar te vuren, volgens functionarissen van de plaatselijke prefectuur nog hevige gevechten werden geleverd. Dr. Robert Soblen, wegens spio nage voor Rusland in de V.S. tot levenslange gevangenistraf veroor deeld, is gisterenmorgen kort voor zijn deportatie naar de V.S. „ziek geworden" en naar een ziekenhuis overgebracht. Het toestel waarmee hij naar New York zou zijn afgereisd, is zonder hem van het vliegveld van Londen vertrok ken. Het Britse ministerie van binnenland se zaken heeft later bekendgemaakt, dat Soblen zijn uitwijzing heeft weten uit te stellen door „een slaapmiddel" in te nemen. Hij bevindt zich momenteel in bewusteloze toestand in het Hillingdon- ziekenhuis bij Londen, waar hij „zeker 24 uur" zou moeten blijven. Men zal proberen aan de weet te komen hoe Soblen het slaapmiddel heeft bemachtigd en hoe hij kans heeft gezien het in te nemen, waar werd veronder steld dat hij onder voortdurende be waking stond. Treffend beeld van de diepe ellende welke door de aardbevingsramp ovei westelijk Perzië is gekomen. De han den ten hemel geheven klaagt een oude vrouw haar nood, terwijl om haar heen het zoeken naar slachtof fers in de puinhopen doorgaat. De Sjah die woensdag in het ramp gebied was aangekomen en de nach, temidden der overlevenden tussen de talloze puinhopen heeft doorgebracht, heeft de regering opgedragen met spoea het nodige te verrichten voor de her opbouw van de verwoeste dorpen. Premier Assadollah kreeg opdracht om aan de landen, die hulp hebben aange boden, vooral om geprefabriceerde huizen te verzoeken. De eerste dag van de inzamelings actie door het Nederlandsche Roode Kruis heeft, blijkens de ontvangen stortingen op girorekening 777, een be drag van 26.400,opgeleverd. In oost-Turkije De stad Igdir, in oost-Turkije, is gisterenmorgen opnieuw door een aardbeving getroffen. Daarbij zijn vijfduizend huizen in meer of minde re mate beschadigd. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Wel zij woensdag in Igdir twee doden en 22 gewonden gevallen toen zich in het gebied waarin deze stad ligt, een reeks van vijftien aardschokken voordeed. De Turkse overheid is een hulpverlenings campagne begonnen. Igdir ligt op betrekkelijk korte afstand van de grenzen met de Sovjetrussische republiek Armenië en met Perzië. Tunis Minstens 22 personen zijn, naar ver luidt, om het leven gekomen of worden vermist als gevolg van plotselinge over stromingen in het gebied van Sfax, 180 km ten zuiden van Tunis. Tientallen hectaren olijfboomgaarden en akker land gingen verloren. De overstromingen waren het gevolg van twee zware regens die opgedroogde rivierbeddingen in het zuiden des lands binnen enkele uren veranderden in wilde stromen. Honderden stuks vee verdronken en tientallen aarden woningen werden ver woest. China Wervelstorm Amy, die een der krach tigste wervelstormen wordt genoemd die dit jaar door het westen van de Stille Oceaan razen, heeft gisteren het Chinese vasteland bereikt. De storm, die windsnelheden ont ketent van 240 kilometer per uur, heeft reeds aan 11 personen het leven gekost, 7 op de Philippijnen en 4 op Formosa. Rode conferentie Moskou Op de conferentie van communistische economen die juist in Moskou werd be sloten, ontbraken, naar uit betrouwbare bron wordt vernomen, communistisch China en Albanië. Als deze inlichtingen juist zijn betekent dit, dat de geschillen tussen deze twee lauden en de rest van de communistische wereld nog steeds aanzienlijk zijn, onafhankelijk van de omstandigheid, of de twee niet uitge nodigd werden of een uitnodiging af sloegen. De conferentie, die, zoals gemeld, be doeld was om te komen tot een gemeen schappelijke houding tegenover de E.E-G., werd gehouden achter gesloten deuren. Tass vermeldde, dat er gedele geerden uit twintig landen aanwezig waren, maar gaf geen opsomming der landen. Bij de Tweede Kamer is een door de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid ondertekend wetsontwerp in gediend betreffende de wettelijke voor schriften inzake ziekenverzorgers en ziekenverzorgsters. Dit ontwerp van wet betoogt een rege ling te geven voor de opleiding, de be scherming van het diploma, de bena ming ..ziekenverzorger" of ..zieken- verzorgster" en van het insigne alsmede van de voorwaarden waaronder hulp krachten in de verpleging hun werk- zaamhedan zullen verrichten.

de Stem | 1962 | | pagina 1