Nederlandse dramatische stukken op K.R.O.-televisie a m PERQUIN FOUTEN! Zwart o §3 aa 1 KLEURSPOELING HET Minter en Hi'nter en het fluwelen ventje Spionageverhalen van Oreste Pinto K.R.O. presenteert nieuwe quiz Luister naar Terugblik ^^ogezecjcl THUIS ZELF DOEN DE MOOISTE POLY-COLÓR KLEURSHAMPOO maakt JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! Diefc Powell-show op Vlaamse t.v. Vanavond ziet u „De verdedigers" Klankbeeld over ruilverkaveling Martin Mons Slem-feuilleton Radioprogramma 's Televisieprogrammas DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1962 I (Advertentie) JAN ENGELMAN HANS TIEMEYER FELIX TIMMERMANS De KRO-televisie gaat, zoals wij reeds eerder be richtten, het komende seizoen op de donderdagavond een grote serie Nederlandse dramatische stukken op het scherm brengen. Het komt slechts zelden voor, dat de kijkers een stuk van Nederlandse origine of auteur te zien krijgen. De KRO heeft daarom gemeend, dat van de gemiddeld vier stukken, die het kijkerspubliek per maand worden aangeboden, er komend seizoen min stens een moet zijn van een Nederlandse toneelschrij- Als opmaak voor een geheel seizoen Nederlandse dra matische produkties dienen twee Vlaamse werken en wel „De gecroonde leerse" van Michiel de Swaen en „Als de sterre bleef stille staan" van Felix Timmen- mans. Dit laatste stuk zal op de vooravond van Kerst mis als co-produktie van de Vlaamse en Nederlandse televisie worden uitgezonden. Aan verscheidene Nederlandse auteurs is opdracht ge geven een televisiestuk te schrijven. Van Jan Staal zal ,,De laatste trein" worden opgevoerd, een lyrisch drama over een groep mensen in een vanwege de oorlog te evacueren gebied, die op de laatste trein wachten, die hen in veiligheid zal brengen. Klaas Sme- lik zal een nieuw spel over de zee schrijven, terwijl besprekingen met Hans Tiemeyer en Luisa Treves gaan. de zijn. Hans Keujs heeft een geheel nieuwe televisie versie van zijn successtuk Plantage Tamarinde" ge maakt. „Elckerlyc" zal in de versie van Jan Engel man op het beeldscherm verschijnen. Ook Jan Naay- kens heeft opdracht gekregen voor een nieuw stuk, dat speciaal voor deze gelegenheid wordt geschreven. In het komende seizoen zal de KRO- televisie op de vrijdagavond de serie spionage verhalen van Oreste Pinto presenteren. Ze zijn geschreven door de Engelse auteur Robert E'arr op basis van een aantal verhalen uit de memoi res van overste Pinto, lid van de Neder landse contra-spionagedienst in Londen. De KRO brengt, thans de Nederlandse versie met Frits Butzelaar in de hoofd rol als de „spionnenvanger" Pinto. De regie is in handen van Luc van Gent. De eerste serie van zes verhalen be staat uit de volgende onderwerpen: „Drie mannen uit Spanje", het ontsnappings- verhaal van twee Belgen en een Deen, die via Spanje Engeland bereiken. „Geen hoogvlieger" behandelt de gevaarlijke overtocht van een Franse Vicomte, die zelf een vliegtuig bouwde. „Een recht een averecht" gaat over de ontmaske ring van een spion in een groepje Enge landvaarders. In „Kat en muis" wordt de ontsnap ping van een zekere Vorgers tot onder werp gekozen. Voorts is er „De koppige kelner", die de geschiedenis weergeeft van een Belgisch arts, die met Pinto in contact kwam en tenslotte „Vriend of vijand", waarin de risico's van spio nage op eigen houtje onder de loep worden genomen. Zaterdagavond 22 september begint de Vlaamse TV met een nieuwe reeks spannende verhalen uit de in Amerika zeer geliefde Dick-Powell-Show. Dick Powell is een vooraanstaand acteur, die in deze serie als producer een beroep deed op bekende gastacteurs- Vóór alles eiste hij een originele tekst en ook hieraan was het Amerikaanse succes te danken; de serie wordt daar nog steeds vervolgd. In de af leveringen waarop de Vlaamse TV beslag wist te leggen, zal men o.a. ontmoeten: Mickey Rooney, Peter Us tinov, David Niven, Charles Boyer, Jo an Fontaine, Robert Taylor, William Bendix en Dorothy Malone. In de eerste aflevering treedt als gastacteur op Van Heflin in „De weer slag", waarin hij de rol krijgt van een Amerikaanse sergeant, die zich schul dig voelt aan de dood van een jonge rekruut. DE BETERE VIRGINIA (Advertentie) Hedenavond presenteert de AVRO om 21.25 uur in haar televisieprogramma de eerste aflevering van het seriepro gramma „De verdedigers", die in de Verenigde Staten niet minder dan vier hoge onderscheidingen heeft gekregen. Het ligt in de bedoeling maandelijks een aflevering van deze serie uit te zenden. „De verdedigers" is een schepping van de bekende Amerikaanse televisie- en toneelschrijver Reginald Rose, die zich eerder onder meer door het spel „Twelve angry men" naam heeft ver worven- Voor het programma heeft hij zelf enige scenario's geschreven. Voor het schrijven van de overige scenario's van deze serie heeft de Columbia Broad casting System, de producent van „De verdedigers", enige auteurs aangetrok ken, wier namen er eveneens borg voor staan, dat het programma in alle op zichten verantwoord is. Onder hen be vinden zich Adrian Spies, Alvin Boretz, John Vlahos, Max Ehrlich en Jerone Rose. De verdedigers zijn twee advocaten, vader en zoon die geen helden terwille van de populariteit zijn, doch een hoge opvatting hebben van het recht en dit op eenvoudige, eerlijke manier dienen. De ethische kant van de advocatuur wordt in het programma dan ook vaak op scherpe wijze naar voren gebracht. De titelrollen in „De verdedigers" wor den gespeeld door E.G. Marshall als de vader en Robert Reed als de zoon Er zijn boeren in Nederland die hun grond bij stukjes en beetjes verspreid hebben liggen. Vandaar dat er al jaren lang pogingen worden gedaan om door middel van herverkaveling de beschik bare agrarische gronden opnieuw en dan doelmatiger te verdelen. De boer, gehecht aan zijn grond, ver zet zich dikwijls fel tegen de ruilverka veling. Hedenavond om 21.45 uur op Hilversum II, is er een klankbeeld, waar in flitsen worden verwerkt, die in de Bommelerwaard rond Tiel en in Oude Tonge zijn gemaakt en waarin de voor- en tegenstanders even ruimschoots als heftig aan het woord komen. Te beginnen op 20 oktober zal de te levisiesectie van de KRO een nieuw intelligentiespel op het scherm pre senteren onder de titel „Dat geeft te denken." Bij dit spel, dat is geinspi- reerd op het Engelse quizprogramma ,,Pit your wits", kunnen zowel de deel nemers in de studio als de kijkers thuis meespelen. De tweehoofdige lei ding van deze tv-quiz wordt gevormd door de acteur Pim Dikkers en mevr. Jos van Loon uit Arnhem, bij hen, die reeds langer een tv-toestel bezitten genoegzaam bekend als de verzorgster van enkele vrouwenprogramma's, die twee jaar geleden op de beeldbuis kwamen. Op Hilversum I (402 m) speelt om 20.20 uur het Radio Filharmonisch or kest o.l.v. Dean Dixon. Vervolgens mu siceert om 21.45 uur het trio Dick Schal- lies. Om 23 uur volgt het programma „Met Robert Stolz in Wenen" en om 23.35 uur zingt Ann Shelton Ierse lie deren. Op Hilversum II (298 m) biedt de VPRO om 20.40 uur „Vlaanderen is vlakbij" en om 21 uur „Vlieg er eens uit". Het klankbeeld „De negende schep pingsdag" wordt om 21.45 uur uitge zonden. Tot besluit is er om 23.10 uur „Luchtig voorspel tot een lang week einde". Na het journaal en weeroverzicht volgt om 20.20 uur de tiende aflevering van de serie documentaires over Nederland in de tweede wereldoorlog. De AVRO vertoont om 21.25 uur de eerste afleve ring van de serie „De verdedigers", ge- titel: „Het proces van Jenny Scott". België Vlaams biedt om 20.30 uur het toneelspel „Het dagboek van een deug niet", om 21.45 uur de NTS-film „Skilge min landje" en om 22.55 uur de rubriek „Première". Vele Nederlanders zullen dankbaar zijn, dat zij op belangrijke momenten over een tv-toestel beschikken, dat hen zoals b.v. gisteren, in staat stelt de de batten in de Staten-Generaal te volgen. Voor de vorming van het politieke in zicht is dat niet alleen nuttig, maar het is bovendien vaak verhelderend te kun nen waarnemen, hoe de gekozen verte genwoordigers zich in de debatten over een belangrijk wetsontwerp, als thans het akkoord over Nieuw-Guinea, weren. Dit achten wij de grootste winst van een tv-reportage over een Kamerdebat. Het schenkt de kijker-kiezer een directe aan raking met zijn eigen politieke voor man en gunt hem zelfs af en toe het plezier van emotionele interrupties of de ergernis van een partij-politieke de monstratie. Het KRO-programma werd 's avonds ingezet met een interessante aflevering van de rubriek „Kijk op kunst", waarin I We doen eigenlijk alles verkeerd. Er kan geen congres van fabri kanten van of handelaren in het een of ander gehouden worden of er staat een ernstige meneer op die zegt dat het Nederlandse volk te weinig dit doet of te weinig dat. Met indruk wekkende cijferreeksen toont de spre ker dat dan ook aan. Er valt nooit aan te tornen: het volk doet niet precies wat goed is voor de fabri kanten en de handelaren. Dezer dagen heeft bijvoorbeeld het voorlichtingsbureau vlees, vlees waren en vleesconserven uiting ge geven aan zijn diepe bezorgdheid - over het geringe vleesverbruik in ons land. Het hoge woord moest er nu maar eens uit, zei het voorlichtingsbureau het Nederlandse volk eet veel te weinig vlees. Met onze 38,4 kilo per hoofd per jaar blijven we beschamend ver onder de buren in het buitenland. Ongeveer tezelfdertijd kwamen de eierhandelaren bijeen om zich te be raden over wat er nu eindelijk eens gedaan dient te worden aan het geringe eierverbruik. Want het Nederlandse volk eet te weinig eieren. Een der vergaderende eierdeskundigen wist een middeltje: „Het ei moet dichter bij het Nederlandse volk gebracht wor den," zei hij. Inderdaad, dichterbij met dat ei. De kippen dienen er op ge traind te worden hun eieren dichter bij het Nederlandse volk te leggen. Het gaat niet aan het ei ver uit de buurt van de consument te deponeren. Intussen hadden de distillateurs al hun misnoegen geuit over het feit dat het verbruik van gedistilleerd ver onder het bevredigend veil blijft. Want het Nederlandse volk drinkt ie weinig borreltjes. De kaasproducenten zullen ook wel vinden dat het Nederlandse volk te weinig kaas eet. En als je de fabri kanten van fietspompen naar hun mening vraagt zullen ze ongetwijfeld zeggen dat het Nederlandse volk veel te weinig fietspompen koopt. Ook maakt het Nederlandse volk een op merkelijk gering gebruik van de bio- scoop. Zullen de bioscoopexploitanten wel vinden. nJÏL imp°rteurs van wijnen zullen dit °.SC00Pbez°ek niet zo be- Sé Liw"'Mnar dat het Neder- kiik datWemig wijn drinkt, dtfabXZeZanDZTr *Chu<We.B eens hun HoVZ"ZTi* Z^ fhJuVT, \et N^riand7e ZligtÏÏÏs soep koopt Het te T.e!,TedHl1ndse zou moeten beseffen dat het er is om de fabri- kanten, importeurs en handelaren aan een omzet te helpen die het mogelijk maakt gunstige statistieken te ver vaardigen. Het moet al zijn geld be steden aan die dingen die zij aan de man brengen. Het moet zó worden dat de directeuren der spaarbanken een spoedcongres gaan beleggen om daar ernstig te beraadslagen over dit probleem: het Nederlandse volk aeelt te veel geld uit. PRAET-MAECKR gewoon zelf uw haar wassen uw eigen kleur ver fraaien en verdiepen of een nieuwe modi euze tint toevoegen uw haar wordt veel mooier, glanzender en soepeler. Doe het thuis - doe het zelf! 52) „Hij was waarschijnlijk dronken, niet?" „Dat „waarschijhlijk" kunt u gerust weglaten. Ik heb hem zolang hij tot mijn patiënten behoorde, nooit geheel nuchter gezien." „Goed, hij was dus dronken. De mo gelijkheid bestaat dan toch altijd, dat ze hem 'n stoot heeft gegeven? Dronken mensen zijn nooit zo stevig ter been en." „Dat is nu weer zo'n onzin, die iemand alleen maar kan uitslaan, als hij Rei- mers nooit heeft gekend. Reimers, mijn waarde heer,' was een vleesmassa van meer dan tweehonderdvijftig pond. En, het kwam er niet op aan, hoe dronken hij was, hij stond altijd stevig op zijn benen. En die kerel zou door een spriet als Brigitte Reimers van de trap zijn gesmeten? Mijnheer, laat u mij niet lachen." „Maar de mogelijkheid bestaat toch? Mevrouw Reimers moet toch een reden gehad hebben zich zoiets in haar hoofd te halen?" „O ja, de mogelijkheid bestaat. Ik heb eens een jonge uit het nest gevallen spreeuw in zijn doodsangst naar een kat zien pikken, dus is het helemaal niet onmogelijk, dat Brigitte Reimers haar man een duw heeft gegeven. Ofschoon ik, eerlijk gezegd, niet kan geloven, dat zij ooit zoveel Jut heeft kunnen bij eenrapen. Maar als zij dat al gedaan mocht hebben, dan zou die stoot niet meer uitwerking hebben gehad dan de pik van die spreeuw. Neemt u maar rustig van mij aan, dat, duw of geen duw, Robert Reimers is gevallen door dat zijn hart het verder liet afweten. Toen hij begon te vallen, was hij al dood. En die dood was een zegen voor zijn hele omgeving. Wilt u mij nu wer kelijk vertellen, dat die arme ziel daar om de hand aan zich heeft geslagen?" „De gedachte dat zij schuldig was aan haar mans dood was tenminste voor zover wij kunnen nagaan één van haar drijfveren." Dokter Best haalde zijn brede schou ders op. „Ze had altijd 'n veel te nauw geweten, dat vrouwtje," meende hij geërgerd. „Daarom viel het iedereen zo gemak kelijk misbruik van haar te maken. Als die juffrouw Berkelaar er niet was geweest, was het met dat schoonheids instituut ook een fiasco geworden. Ze mag dan erg knap zijn als het op het fabriceren van smeerseltjes en poeder en ogenzwart, en weet ik veel wat, aan. komt, maar verder is ze z.o onnozel als een kind van drie. Nog maar een geluk, dat die juffrouw Berkelaar zo'n gehaaide is, zelfs al had ze dat vrouw tje dan ook lelijk onder de plak. Was er verder nog iets, dat u weten wilde? Neen? Dan neemt u me zeker niet kwalijk als ik er nu maar een punt achter zet? Ik geloof, dat er werkelijk iemand in de wachtkamer zit." „Nog één ding. Gelooft u, zover u mevrouw Reimers kende, dat zij in staat was tot het plegen van een weloverlegde moord?" „Laat u mij niet lachen, mijnheer. Ik sta al stomverbaasd, dat ze de moed nad die kerel een duwtje te geven. Nu ja, een mens staat soms voor onver wachte dingen, dat weet ik ook wel. Maar ik kan me Brigitte Reimers toch met de beste wil ter wereld- niet als cle schuldige aan een goed in elkaar gezette moord voorstellen. U kunt me even goed vragen of ze in staat zou zijn geweest Einsteins relativiteitstheo rie... Ja, ik weet het, Ans, ik kom. Nu mijnheer, tot genoegen." ,,Maar intussen kunnen we er toch moeilijk omheen, dat Brigitte Reimers voor haar poging tot zellmoord een brief schreef, waarin ze zichzelf beschul digde van een dubbele moord. Ik gaf een lief ding, als zij zich maar wat duidelijker had uitgedrukt. En een van die moorden blijkt intussen klinkklare verbeelding te zijn. Hoe staan we dan met de andere?" „Hoor eens. dat weet ik niet, en dat kan me ook geen lor schelen." zei com missaris Van Waveren, toen hij deze be zwaren tegenover hem te berde bracht „Die mensen zijn toch maar allebei dood, nietwaar? Nou dan.. En een natuurlijke dood gestorven zijn ze niet." „Die dokter zegt.." „Dat de dame tot zoiets niet in staat was. Die dokter kan me nog wel meer vertellen. Maar je krijgt mij niet zover, dat ik een vrijwillige bekentenis, ge steund door een poging tot zelfmoord, als ik het zo eens zeggen mag, maar doodleuk naast me neerleg Wees liever dankbaar dat we de kans hebben dit zaakje rond te krijgen. En haal me nu alsjeblieft geen gekheid uit. Het is eigen lijk doodjammer, dat dat mens maar niet dadelijk is gaan hemelen. Voor haar en voor ons. En kijk me nu als jeblieft niet aan alsof ik een soort bloed dorstig monster ben. Denk jij misschien dat het zo'n pretje is twintig jaar op te knappen?" „Natuurlijk niet, maar ik ben nog helemaal niet zeker... Het enige bewijs dat we tenslotte hebben is die brief. En u moet me toegeven dat die als puntje bij paaltje komt het papier niet waard is, waarop hij is geschreven." „Neen, die brief alleen niet. Maar die brief samen met die zelfmoordpoging wel." „Ja, als u het zo bekijkt," zei hoofd inspecteur Perquin en hij zuchtte. „Zo bekijk ik het," zei commissaris Van Waveren. „Eli als je er dan nog bij in ogenschouw neemt, dat zij alle gelegenheid had om te knoeien met die koffertjes.En dat die mevrouw Grijps- ma haar chanteerde.." „Maar volgens dokter Best had me vrouw Grijpsma niets om haar mee te chanteren." „Best mogelijk. Maar dat wist zij niet. Zij dacht, dat mevrouw Grijpsma dat wel had en hoe! En het komt er helemaal niet op aan hoe de toestand nu werkelijk was, maar hoe die vrouw zich de toestand voorstelde. Ik zou zo zeggen, dat dat nu toch wel een rede nering is die jij zult kunnen waarderen. „Ja," zei hoofdinspecteur Perquin weer, „maar toch.." Het was hem onmogelijk rustig op zijn bureau te blijven. Mistroostig zette hij in Clementine koers naar Votre Beauté en bestudeerde de gevel- Het was een hoekpand, vrij smal, met een mooie halsgevel. Langs de ene kant liep een smalle steeg. Hoofdinspec teur Perquin vond het een prettig huis om naar te kijken. Je zou het dit pand werkelijk niet aanzien, dat daar een paar weken geleden zo'n lugubere moord was gepleegd. Een chauffeur sprong snel uit een wachtende auto en opende de deur voor een oudere dame, die de hoge stoep afkwam. Een kleine deur in de zijgevel,die toegang gaf tot de belenden de steeg, opende zich om doorgang te verlenen aan een jong meisje. Zij bleef even op de drempel staan en trok zorg vuldig de capuchon van haar regenjas over het hoofd. Dan liep ze met veer krachtige passen de gracht op. Hoofdinspecteur Pieter Auguste Per quin zuchtte diep en startte langzaam Clementine. Op het bureau handelde hij de lopen de zaken af om vervolgens naar huis te gaan. Daar zat hij in zijn grote stoel bij de open haard gedoken en verzwolg sloten zwarte koffie. (Wordt vervolgd) KIESPIJN De Brit Arthur Alfred Joyce werd uit de gevangenis ontslagen en wilde zijn slechte kiezen laten be handelen, die hem tijdens de op sluiting heel wat pijn hadden be zorgd. Hij gaf zich uit voor een Cana dees zakenman en vroeg bij een Londense tandarts de duurste be handeling. Er kwamen nieuwe tanden, goud vullingen enz. aan te pas en achter af ook een rekening van 283 pond. Van betalen kwam echter niets terecht en verleden week werd Joyce weer voor vijf jaar naar de gevangenis gezonden. Eén troost: kiespijn krijgt hij vast niet meer. SIMPEL De 26 letters van het alfabet kunnen worden gerangschikt op 620.448.401.733.239.439.300.000 manieren. CORRECT! Op het ogenblik, dat het Brazi liaanse Congres vorige week zyn ver gadering zou beginnen, bevond zich slechts een lid in de vergaderzaal: de voorzitter. Koelbloedig en waardig nam hy plaats op het spreekgestoelte, waar hy het reglement op de letter toepassend de lege vergaderzaal meedeelde, dat het quorum niet be reikt was en er derhalve geen ver gadering zou zyn. BESTSELLER Een plantkundeboek werd in Japan bestseller. Per dag wer den 25.000 exemplaren verkocht Auteur: de keizer. Omslag ver lucht door de keizerin. „Wat doet dat ding hier dan ook op klaarlichte dag." (Advertentie) zowel de Amersfoortse expositie in de Zonnehof, de thriller „Moordkans" van de toneelgroep „Centrum" als de prach tige fresco's in de Joegoslavische kloos ters aan een bespreking werden onder worpen. De hoofdschotel van de avond vormde het amusante spel „George en Margeret" van Gerald Savory. Sara Heyblom maak te van Alice een bij-de-hante moeder en Willy Ruys was kostelijk als de wijze verstrooide vader. Eli Blom, Femke Boersma, Geert Thyssens, Jules Croiset en Petra Verbeek speelden heerlijk luchthartig in dit lief-en-leed-verhaaltje, al dient te worden opgemerkt, dat hun woorden af en toe onverstaanbaar waren. Het werd een blijde speelavond, een feit, waarvoor we alleen al de KRO niet dankbaar genoeg kunnen zijn, na de talloze moderne probleemstukken en avant-gardistische experimenten. De be lichting bleef ver achter bij de kwaliteit van de attente regie van Butzelaar en de sfeerrijke decors van Götz. de R. Vanuit de Opera te Gent zond de Vlaamse t.v. Mozarts „Le Nozze di Fi garo" uit. Het ging hier om een slechts eenmalige opvoering in het raam van het festival van Vlaanderen en de Oos tenrijker, dr. Hermann Lanske, had de t.v.-regie. Onder deze omstandigheden kwam hij tot lofwaardige beelden en nu en dan tot een treffende close-up. Er werd meesterlijk gezongen, al leek het geluid nu en dan gesluierd door een minder gelukkige opstelling van de mi crofoons. Tijdens een pauze zei dr. Lans ke behartenswaardige zaken over het nadeel van het play-back-systeem. VRIJDAG 7 SEPTEMBER Hilversum 402 m HILVERSUM I 402 m. NCRV: 12,00 ver- pozingsmuz. rond de dertiger jaren, 12.30 mededelingen t.b.v. land- en tuinb., 12,33 meisjeskoor en instr. kwintet, 12.53 gr. muz. of actualiteiten, 13.00 nws., 13.15 Per plaat door Napels, 13.45 jazzmuz. (gr.), 14.05 schoolradio, 14.25 romantische muz., 15.50 Metropoleork., 16.15 Duizendschoon - geraniums, lez., 16.30 zangrecital, 17.00 deklamatie, 17.20 gram.muz.. 17.40 beurs- ber., 17.45 volksmuz. (gr.), 17.55 fanfare- ork., 18.20 De hangmat, licht progr., 18.50 reg.uitz.: Geven en nemen - VI. Nuttige werken om met de zebra op goede voet te leven. Een serie uitz. voor voetgan gers, 19.00 nws. en weerber., 19.10 In de Muzeval, muz. luisterwedstr., 19.30 Ra diokrant, 19.50 geestel. liederen, 20.20 Ra dio Filharm. ork. en solist: moderne muz. 21.45 lichte muz., 22.05 zangrecital (gr.), 22.15 lichte gram.muz., 22.30 nws. en SOS-ber.. 22.40 Wijd als de wereld, le zingen, 23.00 amusem. muz. (gr.), 23.35 zangrecital met ork.begel.: Ierse liederen, 23.55-24.00 nws. Hilversum II - 298 ni HILVERSUM II 298 m. AVRO: 12.00 Dixielandork., 12.20 reg.uitz.: Uitzending voor de landb., 12.30 mededelingen t.b.v. land- en tuinb., 12.33 sport en prognose, 12.50 draaiorgelmuz. (gr.), 13.00 nws., 13.15 mededelingen, event, actueel of gr. muz., 13.25 beursber., 13.30 licht ensemble met zangsolisten, 14.00 kerkorgelconc. 14.25 voordr., 14.45 sopraan en piano, 15.05 Ga er eens even voor zitten: a. zing met ons mee, b. Vogelkwartier, hoorspel Vara: 16.00 oude muz. (gr.), 16.30 Voor de zieken, 17.00 Italiaans ensemble m. zang solist, 17.25 Instrum. kwintet: lichte muz., 17.50 actualiteiten, 18.00 nws., 18.15 poli tieke lezing., 18.25 dansork. en zangsolis ten, 19.00 Voor de kinderen, 19.10 kinder koor, VPRO: 19.30 kamermuz. (gr.), 19.55 Er op of er onde-r, lez., 20.00 nws., 20.05 Uit de lijst, radioportret, 20.20 pianore cital: moderne en klass. muz., 20.40 Vlaanderen is vlak bij, rondetafelgespr., Vara: 21.00 Vlieg er eens uit, gev. progr., 21.45 De negende dag, klankbeeld over de strijd rondom de nieuwe verdeling van de Nederlandse grond, 22.15 buitenl. weekoverz., 22.30 nws. VPRO: 22.40 Voor het eerst naar de middelb. school, gespr. Vara: 23.00 Soc. nws. in Esperanto, 23.10 lichte gram.muz., 23.55-24.00 nws. Brussel Vlaams BRUSSEL Vlaams, 324 m: 12.00 nws., 12.03 lichte gram.muz., 12.30 weerber., 12.35 lichte gram.muz., 12.50 beursber., 13.00 nws., 13.15 Hammondorgelspel en zang. 14.00 Holland festival 1962: Klass. en mod. kamermuz., 15.15 operettemuz., 16.00 beursber., 16.06 lichte muz., 17.00 nws., 17.15 lichte muz., 18.00 Vlaamse lie deren, 18.20 Voor de soldaten, 18.50 gram. muz., 19.00 nws., 19.40 De vier Oscars, 20.00 Intern. Muziekfestival Praag: sym- fonie-ork. en solist: Moderne muz. In de pauze: theaterkron. 22.00 nws., 22.15 jazz muz., 22.55-23.00 nws. Brussel Frans BRUSSEL, Frans, 484 m.: 13.00 nws., 13.15 gev. muz., 14.03 omroepork. van Beromünster en solist: kamermuz. 15.03 pop. muz. van vroeger, 16.08 lichte muz., 17.00 nws.. 17.15 amusem.muz., 18.30 lich te muz., 19.30 nws., 20.00 Vivaldi-conc.: omroep kame-rork. en solist. 20.25 gram. muz., 21.20 Hedendaagse Duitse muz., 22.00 wereldnws., 22.15 vioolconc., 22.55 nws. ZATERDAG 8 SEPTEMBER Hilversum I - 402 m HILVERSUM I 402 m: KRO: 7.00 nws., 7.15 geestel. liederen, 7.30 gram.muz., 7.45 morgengeb. en overw.,. 8.00 nws., 8.15 tips voor het weekende, 8.20 gram.muz., 8.25 inleiding Hoogmis, 8.30 Hoogmis t.g. v. Maria Geboorte, 9.45 waterst., 9.50 gram.muz., 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Klass. muz., 11.00 Voor de zieken, 11.45 kerkorgelconc.: klass. muz. Hilversum II - 298 m HILVERSUM II 298 m: Vara: 7.00 nws. 7.10 ochtendgymn., 7.20 Soc. strijdlied, 7.23 lichte gram.muz. (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje), 8.00 nws., postdui- venber. en soc. strijdlied, 8.19 lichte gr. muz., 9.00 ochtendgymn. voor de vrouw, 9.10 klass. pianoconc. (gr.), 9.40 Wereld- muziekconc. Kerkrade. VPRO: 10.00 Sa men thuis, praatje, 10.05 Een brief uit Galilea, lez.. Vara: 10.20 licht ensemble. 10.50 De Wilde Vaart, cabaret, 11.20 sportnws., 11.45 Jacht op geluid, klankb. VRIJDAG 7 SEPTEMBER NTS: 20.00 journaal en weeroverz., 20.20 De bezetting, 10e afl. van de serie do- kumentaires over Nederland in de Twee de Wereldoorlog, AVRO: 21.25-22.15 TV- film. BELGIë, VLAAMS: 19.30 v. d. vrouw, 20.00 nws., 20.25 Het manneke, 20.30 Het dagboek van een deugniet, toneelsp. (I.d. oauze: 21.45 Skilge min landje, film), 22.55 filmnws. en nw. films, 23.40 nws. BELGIë FRANS: 19.30 v.d. vrouw, 20 00 journaal, 20.30 Le système Ribadier, spel 21.50 kunstkron., 22.20 journaal. 7-3. De drie ballonvaardertjes konden geen hand voor ogen meer zien. Een doodstille grauwe massa hing om hen ,en, Gn het leek of de ballon er voor altijd in gevangen zou blijven. „jFr wil eruit!" riep het fluwelen ventje. "Laf>t he™ dan dalen, het is toch jouw ballon. zei Hinter schamper. „Nee!" schreeuwde het ventje, ,Jiij is niet van mij. Ik heb hem gepakt1" „Gepakt?" „Ja," riep Humpie driftig, „want ik mocht er geen voor mijn verjaardag, maar deze stond klaar voor een wed^ strijd en toen ben ik er toch lekker in gegaan en heb de touwen doorgesne den." „Go!" zei Minter. „Maar nou wil ik er weer uit!" riep Humpie blèrend. „Dan moet de ballon eerst gedaald zijn, want je kunt niet op de mist staan," zei Minter plagend. Maar in plaats van te dalen, steeg de ballon steeds hoger en plotseling waren ze uit de mist. Dat was niets anders dan een wolk geweest, waar de ballon nu boven zweefde, tussen een heleboel andere wolken in. n"Zie je,weI-" riep Minter, „dit zijn allemaal beesten van watten." Toen keek hij angstig naar beneden. De grond was niet meer te zien.

de Stem | 1962 | | pagina 13