Ontspanning pijlers van en informatie K.R.O.-t.v. KRO-radio past zich bij vrije zaterdag aan PERQUIN FOUTEN! ■DING Programmatijd gebracht van 26 tot 30 uur per week Mi'nter en Hi'nter en het fluwelen ventje doden londen ER Veel aandacht concilie Buitenlandse programma's Jules de Corte in „Corte Metten" voor „Hamlet' Vlaamse t.v. Concert uit Londen op Vlaamse t.v. Luister naar maakt Kijk naar .4 Llusten Mis Its der gemeente pptember 1962 om trachten aan te stamriool in de ig naar de Du!- lestratingswer- m Noord II met AAGD DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 300IJ )E WAAL Johnny Kraaykamp Teddy Scholten Toneelavonden W/Vn Sonneveld Langer opblijven op Concilie Bij de VARA: Herenhuis kopen en villa slopen Martin Mons ^^o^ezetpc/ Radioprogramma s Televisieprogramma 's aartsbisdom New lalle lagere scholen litenparochies open- I zwart, ondanks een |el een groep blan- jee lastig toen hij, lerde vijf negers te 1 scholen voor blan- fw Orleans gingen l;rlingen samen naar Is het schooljaar te lie H. Leo de Grote I ns hielden een boy hun kinderen na de Ier een twaalftal ne- len. In Mater Dolorosa in 1 'den blanken, omdat lis bijwoonden samen len blanke kinderen, lo. L. Vr. van Goede l.ch een menigte, li op 96 km ten zui- Ins, opende de school ■Good Harbor met l:e kinderen op de 340 |ten inschrijven. Er negers. Buiten het blanken gedemon- hthonden zijn vergif- boeren in het berg- Dit werd gedaan [rat de boeren een te van het jachtsei- te kennen gegeven, Jveel te jong was, en Ihts zouden bereiken, 1 uitgeroeid zou wor- nden hier echter niet |at de boeren vergif- in het gehele jacht- |:o lang voorradig, list. f 5.mits onbe- |der besteding) ver en Woningtoezicht [ken in O.Z. Vlaan- luctievergroting bij de 1871) en de steeds s de befaamde Kohier 445.-. WJe nu een be- aanschaffen kan zich EEN ZWITSERSE TOP PRESTATIE i en Köhler-Matlc vrije es van superieure kwa- rlijk eenvoudig door de uitgebalanceerde con- jond. rige folders van de Kohier lines en van de Kohier e arm naaimachines. terdam. verkrijgbaar bij: LST TEL. 01140—«01 ZA»DE Tel. (Van onze radio- en tv-redacteur) De leiding van de televisiesectie van de KRO is van mening, dat wat de programma-inhoud aangaat, voor dit seizoen onveran derd het inzicht blijft bestaan, namelijk dat het tv-programma op twee belangrijke pijlers rust: Ontspanning en informatie. Al naar gelang de uitzendavond zal de nadruk nu eens meer op ont spanning (vrijdag en zaterdag) dan weer op informatie (woens dag) komen te vallen. Dit seizoen wordt gekenmerkt door de uitgroei van de programmatijd van 26 naar 30 uur per week. Daarmee is dan waarschijnlijk voor het eerste tv-pro gramma een zeker rustpunt bereikt, omdat bü de opbouw van het eerste net uiteindelijk gericht is geweest op een zendtijd van 30 uur per week. In verband met het feit dat de weke lijkse filmavond van dinsdag naar maandag is verschoven, krijgt deze uit- zendavond een ander aspect. Voor de dinsdagavond staan afwisselend verto ningen van Westduitse operette-pro- dukties en Vlaamse t.v.-programma's gepland. De hoofdschotel van de woens dagavond is een serie cultureel-educa- tieve documentaires, getiteld: „De gren. Jules de Corte, wiens „Zil verf luit"-pro gramma een grote populariteit ver wierf, zal ook in het komende seizoen medewerken. In het nieuwe program ma, getiteld Corte metten", dat hij zelf noemt: „Een programma met scher pe kantjes en ongevaarlijke tandjes' zal de samensteller eigen composities opnemen en uitvoeren. Het trio Emile Lopez, Alexander Pola en Jan de Clèr zal een aantal musicals schrijven rond gebeurtenissen uit de vaderlandse geschiedenis. Het programma Kip- stokken" is overgeheveld van de zater dag naar de zondagavond. Voorts zal op de vrijdag de bekende actrice in een gesprek met Jan Willem Hof- stra haar levensherinneringen vertellen uit haar zestigjarige toneelloopbaan. De uitzendtijden voor de vrouwen- er bejaardenprogramma's zullen in zover, re worden gewijzigd, dat de huismoe ders en de ouden van dagen op de zaterdagochtend hun zeventig minuten moeten offeren aan het nieuwe geplan de programma voor het gehele gezin. zen van het leven", waar in een men selijk perspectief de grote vragen wor den behandeld, waarvoor mens en mensheid van vandaag zijn gesteld. Op de vrijdag wordt in de documen taires gevarieerde stof van minder pro blematische aard aan de orde gesteld terwijl er bovendien op de dinsdagavond om 19.30 uur documentaires zullen worden getoond, die zich speciaal bezig houden met bepaalde groepen uit ons volk. Voor de toneelavond op donderdag staan o.m. de volgende stukken op het repertoire: Cyrano de Bergerac" door het Rotterdams Toneel, „Het slagveld" van Bridget Boland, „De rechter en zijn beul",, naar een gegeven van Friedrich Duerrenmatt en de kerst legende van Felix Timmermans „En waar de sterre bleef stillestaan". Na januari zal de KRO-tv gedurende on geveer een jaar de aandacht op de stukken van de Nederlandse toneel literatuur richten. Over de amuse mentsprogramma's van de KRO-tele- visie is in de loop van de laatste maan den reeds het nodige gepubliceerd. We releveren nog even, dat op de zater dagavonden afwisselend door Teddy Scholten en Boyd Bachman een viertal shows zal worden gepresenteerd. Daar naast krijgen ook Johnny Kraaykamp, Wim Sonneveld en Rens van Dorth gelegenheid om voor de KRO-camera's enkele amusementsprogramma's te maken. Voorts komt er op de zater dagavonden nog een intelligentiespel op het scherm. (Van onze radio- en tv-redacteur) Onze Katholieke Radio-Omroep bracht tijdens een persconferentie te Hilver sum als eerste het nieuwe radio- en tv-programma uit, dat is samengesteld voor het seizoen 1963-'63. In een toe lichting op dit schema werd terecht opgemerkt, dat een omroep niet alleen tot taak heeft programma's te maken, die goed van vorm en inhoud zijn, maar dat het ook een dagelijkse plicht is na te gaan of die programma's zo zijn geplaatst op die uren en dagen, dat zij zo goed mogelijk passen in het luister patroon. De programma-indeling moet namelijk functioneel zijn. Zo is men in het afgelopen jaar tot de conclusie gekomen, dat tengevolge van de vrije zaterdag de volwassen luisteraars vrijdagavond veel langer opblijven dan gewoonlijk. Bovendien is de zaterdagochtend radio-toptijd ge worden en daarom heeft de KRO voor het nieuwe seizoen het gehele radio schema voor de zaterdagochtend radi caal aangepast aan het leefpatroon van die vrije ochtend. Zoals wij reeds eer der berichtten zal men van 9 tot 12.30 uur elke zaterdag onder de titel „Djinn" een programma presenteren van woord en muziek, volgepakt met wetenswaardigheden, maar waarin de muziek toch de overhand zal krijgen voor wat de tijdsduur betreft. De sa mensteller Leo Nelissen zegt ervan, dat „Djinn" niet is gericht op een groep, maar op de totaliteit van de zaterdag se luisteraar. Ook op de vrijdagavond zal een ingrijpende wijziging komen. Voor de luisteraars, die nu later op blijven, is er elke week van 22.4023.55 uur een goed hoorspel in de serie „Avondtheater". Donderdagavond 20 september komt het gezelschap van de Kon. Vlaamse Schouwburg voor de camera's van de Vlaamse t.v. met een opvoering van Shakespeare's drama Hamlet. In het voorbije seizoen was dit stuk onder regie van Jo Dua de topproduktie van de K.V.S. en het optreden voor de t.v van deze volkomen ingespeelde groep houdt vele beloften in. Senne Rouffaer aan de jeugdige kijkers bekend als Tijl speelt de titelrol. Behalve hij treden o.a. op Denise Deweerdt als Ophelia, Jef Demedts als Horatio, Bert StruysAnton Peters, Gella Allaert, resp. als Claudius, Polonius en Gertrude. Het decorontwerp van Guido Cobbaert werd uitgevoerd door Paul Degueldre. De Nederlandse vertaling werd v zorgd door Willy Courteaux. Voor wat de berichtgeving betreft via radio en tv over het komende concilie, staat de KRO internationaal gezien in een bevoorrechte positie. Dit dank zij het feit, dat de KRO-leiding de meest De Vlaamse t.v. zendt zaterdagavond 15 september om 21.05 uur het laatste van de „Henry Wood Promenade-concer ten" uit vanuit de Royal Albert Hall te Londen. Het 68e seizoen is dan weer besloten. In de olop der jaren werden twee uit voeringen, Elgar's „Pomp and Cirum- stance No. 1" en Henry Wood's „Fan tasia on British Sea Songs" zo enthou siast ontvangen, dat zij sedertdien hun vaste plaats hebben gekregen in de laatste uitvoering van de traditionele „Proms". Ook dit keer staan ze op het programma naast werken van Smeta- na, Anre en Prry. Solisten zijn Monica Sinclair en Alfred Orda (zang) en Moura Lympany (pia no). Het geheel staat onder leiding van Sir Malcolm Sargent en Basil Ca meron. uitgebreide maatregelen heeft getrof fen om een juiste en veelzijdige voor lichting te garanderen. Er is, zoals be kend, een hotel in Rome afgehuurd voor de huisvesting van het gehele KRO-team en de inrichting van een hulpstudio met éigen apparatuur. Nie mand kan nog bevroeden, welke ber gen werk het team, dat met inzet van alle mankracht en ten koste van enor me financiële bedragen in het leven is geroepen, zal moeten verzetten. In alle denkbare gevallen is echter voor zien en via rechtstreekse verbindingen zullen op elke KRO-dag commentaren en reportages in de Nederlandse huis kamers kunnen doordringen. Wat de ernstige muziek betreft zullen er symfonische concerten worden gege ven o.a. door het Concertgebouworkest, het Brabants Orkest, het Limburgs Symfonieorkest en het U.S.O. Het Lim burgs Symfonieorkest zal bovendien een uitvoering geven van het „Gloria" van Francic Poulenc en het .Gloria" van de Britse componist William Wal ton m.m.v. het befaamde Aachener Domchor. Het nog steeds populaire radioprogram ma „Tierelantijnen" krijgt een geheel andere opzet. Te beginnen 6 oktober zal iedere zaterdagavond van 21 tot 22 uur de gehele radioshow „Tierelantij nen" een bepaalde artiest in het mid delpunt plaatsen. Elke show zal worden afgesloten met een micro-musical, die geschreven wordt door Bob Bleyen- berg, in de geest van het voorafgaan de programma. De VARA heeft dezer dagen haar bezit aan onroerend goed in de radiostad Hilversum uitgebreid met een heren huis aan de Trompenbergerweg. Deze aankoop was niet alleen nodig uit ruimtegebrek voor het toenemende aantal personeelsleden, maar in 't bij zonder om het deze omroep mogelijk te maken de villa „Anna" te slopen, die thans a. d. Heuvellaan het uitzicht be neemt op de prachtige moderne voor gevel van de nieuwe studiogebouwen. Daarna ligt het in de bedoeling om zo snel als enigszins mogelijk is het ouderwetse herenhuis te verbouwen en geschikt te maken als werkruimte voor het personeel, dat thans nog onderdak vindt in de villa ,,Anna". Eerst veel later, indien men de bouw van een grote kantoorflat heeft kunnen reali seren, zullen ook de andere villa's, welke momenteel de glanzende studio omringen en huisvesting bieden aan vele diensten, met de grond gelijk kunnen worden gemaakt. Op Hilversum I (402 meter) wordt door de NCRV om 20 uur de opera „Otello" van Verdi in een uitvoering onaer lei ding van Herbert von Karajan volledig uitgezonden. Om 23 uur volgt een pla- tenprogramma. Tenslotte is er om 23.30 uur de rubriek „Vers in het gehoor". Op Hilversum II (298 meter) speelt om 20.05 uur het Radio Kamerorkest o.l.v. Roelof Krol en m.m.v. Evert Trigt, hobo. Om 21.05 uur kunt -u genieten van het hoorspel „De kaarsen van Sint Lau rentius". Mantovani en zijn orkest spe len om 22-20 uur en tot besluit van de avond is er om 23.10 uur de rubriek „Discotaria". In Koog aan de Zaan mogen ze niet mopperendaar is sedert enkele da gen een communist wethouder. Niet omdat de Nederlandse Sovjetjongens daar zo'n grote raadsmeerderheid heb ben dat ze er vlotweg een Kroestjev- afgezant in b. en w. kunnen stemmen, maar omdat de christelijk-katholiekè lijst er op echt christelijk-katholieke wijze ruzie heeft gekregen met de PvdA. Deze partij wilde namelijk de kandidaat van de gezamenlijk opere rende protestanten en katholieken niet steunen. „Goed" zeiden deze wraak gierig. „dan zullen we jullie wel krij sen, dan laten we een communist wet houder worden!" Dat is mannentaal. En dat is chris- ielijk-katholieke gemeentepolitiek die je stil maakt, van ontzag. Dat is de ,c„aTï 'ue uitmoeten, hier in Neder- de PvdA niet wil zoals w ij Hjfc straffen we haar gruwe- Kamer daar nu maar iets van leert. Na de verkiezingen van volgend 3 ar dienen de verenigde christen- emocraten de socialisten de pin op ders. ZeUen: braaf z«n an- Groof'Jl^T5 maken we Paul de Bakker iïlSter-president en M«rcus Bakker Kamervoorzitter. Zul ie ze on MaarTet ^dï-eZ waar of niet e'9eH schuld z«n' deEromT f„°f e.r dan scheurt, met communisten in de regerina hoe- te'dragen?nmerS 9een verantwoording wfwmênl maaT m°eten d°en wat PRAET-MAECKER 51) ,,Het gaat hier dus om een vrouw?" „Het zou mij tenminste sterk verba zen als de betrokken persoon geen vrouw was. Sterker gezegd, het zou me spijten, want dan kon ik heel mijn mooie theo rie wel zo in de vuilnisbak gooien." „Dan zou het misschien toch beter zijn de patiënte een vaste zuster te ge ven. Of liever twee vaste zusters, een voor de dag en een voor de nacht. Met de agent, die u heeft meegebracht, voor haar deur, geloof ik dat er geen kans kan zijn voor verrassingen. Het zal wel ons dienstschema wat in de war stu ren, maar dat moeten we er dan maar voor overhebben, meende directrice opgewekt. „Dat zou werkelijk prachtig zijn. Ik ben u heel dankbaar, u neemt mij een pak van het hart. Én wanneer denkt u dat de patiënte in staat zal zijn be zoek te ontvangen?" „De beslissing daarover ligt bij de dokters, inspecteur. Maar het is aan de ene kant jammer, dat ze geen bezoeken hebben mag. Zo van die gewone neu trale bezoeken, bedoel ik. Van kennis sen, die over koetjes en kalfjes praten. Om er weer een beetje aan te wennen, dat zij nog leeft en niet dadelijk hals over kop weer in de narigheid terecht te komen, die ze op zo'n domme manier heeft willen ontlopen," meende direc trice wat zorgelijk. ,,U begrijpt natuur lijk wel, dat na zo'n ervaring een pa tiënt altijd verschrikkelijk labiel is. En dan kan het minste of geringste.." ,,U behoeft niet bang te zijn, dat ik domme of ontactvolle dingen zal doen, directrice," zei hoofdinspecteur Perquin, die zich wat op zijn tenen getrapt voelde. „O ja, wilt u nog iets voor mij doen? Het is erg gewichtig. Het hele verloop van deze zaak en ook het leven van die arme vrouw kunnen ervan afhangen. Wie er ook naar mevrouw Reimers vraagt, mevrouw is nog altijd bewuste loos. En zij blijft bewusteloos tot u van mij bericht krijgt, dat zij bij kan ko men." Directrice fronste de wenkbrauwen. „Ik veronderstel, dat ik dat de heren doktoren ook moet zeggen? Nu, ik hoop, dat zij zo'n abnor maal lange bewusteloosheid met hun medisch geweten kunnen overeenbren gen. En voor de zusters geldt zeker het zelfde consigne? Wel, al wat ik zeg gen kan, is dat ik van harte hoop, dat er onder de opbellenden geen medicus is. U vraagt wel veel, inspecteur." „Daar kan ik werkelijk niets aan, doen," verzekerde Perquin. „Ik ben u erg dankbaar voor uw medewerking." hoofdstuk xvi De zijdeur „Neen, ik zal het zo kort mogelijk maken. Ik voel zelf wel, dat ik hier eigenlijk onder valse voorwendsels ben binnengekomen, dokter, maar het was de manier, die het minste tijd kostte. Als ik eerst tekst en uitleg had moeten geven.. Bovendien, er waren nog geen patiënten, toen ik kwam." „Die zijn er tien tegen een nu nog niet. Het spreekuur voor privépatiën- ten, nietwaar? Wie is nu tegenwoordig nog privé-patiënt? Een uitstervende diersoort, mijnheer., eh.Perquin. Ze zullen gauw even zeldzaam zijn ais de okapi," zei dokter Best. „Maar als dan geen patiënt is, waarom moet u mij dan zo nodig zien?" „Als ik me niet vergis, is u de huis arts van de familie Reimers?" Dokter Best maakte een onwillig ge baar. „Gaat het om de zelfmoord van dat arme vrouwtje? Iemand van de pers, veronderstel ik? Ik heb u niets te ver tellen, mijnheer, en ik vind het een grenzeloze onbeschaamdheid om.." „Maar. „Helemaal geen maar. Wilt U zo goed zijn onmiddellijk te verdwijnen? Maar dan ook onmiddellijk!" Hij maakte een dreigende beweging en verhief zich half uit zijn bureau stoel. „Laat u mij nu eens even uitspreken," riep Perquin, die nu op zijn beurt het geduld verloor. „Ik ben helemaal geen journalist." „Neen?" zei de dokter op een toon, die duidelijk zijn ongeloof te kennen gaf. „Neen, ik ben van de politie." „Zo? En sinds wanneer maakt de politie zich zo druk over zelfmoord, mijn waarde heer" „De politie maakt zich druk over zelfmoord, als die zelfmoord verdachte kanten heeft, dokter." „Voor zover jk kan zien, is dit een normale zelfmoord, als je bij een zelf moord dan van normaal kunt spreken. Medisch is er aan die hele zelfmoord niets verdachts. Mevrouw Reimers heeft een te grote dosis van een of ander barbituurpreparaat ingenomen. Te oor delen naar het feit, dat zij een brief achterliet, deed ze dat niet opzet." „Daar gaat het nu juist om, dokter, om de inhoud van die brief." ,Die inhoud, mijnheer, kan niets ver anderen aan het medisch aspect van de zaak. Ik zie dan ook niet in op wel ke wijze ik u zou kunnen helpen. Ik ben bang, dat u hier aan het verkeerde adres bent. Het spijt me, maar.." „Herinnert u zich de dood van mijn heer Reimers nog?" „Wat heeft de dood van mijnheer Reimers nu te maken met de zelfmoord" van zijn vrouw Als hij nog in leven was, zou die zelfmoord voor mij een stuk begrijpelijker zijn, dat kan ik u wel verzekeren." „Mijnheer Reimers overleed aan de gevolgen van een val, nietwaar? Een val van de trap." „Mijnheer Reimers overleed aan een hartverlamming." „Weet u dat wel zeker" ,.Ik mag dan maar een gewone huis arts zijn, maar je behoeft geen specia list te wezen om het onderscheid te kennen tussen een exitus ten gevolge van een gebroken nek of van een hart verlamming." „Men heeft mij verteld, dat mijnheer Reimers van de trap is gevallen," hield Perquin wat onzeker vol. „Is hij ook, waarde heer, is hij ook. Maar dat wil daarom nog niet zeggen dat hij aan die val is gestorven. Mijnheer Reimers is vanaf zijn zeven tiende jaar, of misschien nog vroeger, stelselmatig bezig geweest zijn lichaam te vernielen door allerlei uitspattingen. Mijnheer Reimers' hart was op zijn zesendertigste jaar al finaal versleten. Erg veel bijzonders was het trouwens nooit geweest. Toen hij op de bewuste avond weer smoordronken thuiskwam, heeft dat hart het opgegeven, terwijl hij de trap opkwam. En toen tuimelde hij natuurlijk naar beneden. Waarschijn lijk zal hij zich onder dat naar boven lopen nog wel flink over het een of ander hebben opgewonden ook, dat was zo een van zijn lieftallige gewoonten." „In de brief, die zijn vrouw heeft na gelaten, laat ze doorschemeren dat zij gelooft hem te hebben vermoord." „Wat! En heeft ze daarom zelfmoord gepleegd? Dat is nu weer echt iets voor Brigitte Reimers, die was nooit vertrouwd om los te lopen. Als ze dan met zulke gedachten rondliep, waarom heeft ze dan niet eens eerlijk met mij gepraat? Ik zou haar wel eens gauw uit de droom hebben geholpen. Brigitte Reimers zou die gorilla vermoord heb ben? Van alle malligheden..." (Wordt vervolgd) LANG De Brit Thomas Wedders, die in de 18e eeuw leefde, had een neus ter lengte van bijna 20 centimeter. Dit nuttige uit steeksel liep vanaf het midden van zijn voorhoofd tot ver be neden zijn onderlip. Hij voor zag in zijn onderhoud door zich op kermissen te vertonen. STERK Om te kijken hoe hard de schaal van een ei is nam een tweetal stu denten van de Universiteit Vermont de volgende proef. Ze legden een plank over 36 eieren, die ze precies recht op de punt gezet hadden. Ver volgens gingen de beide jongelui, die samen 163 kg wogen, op de plank liggen. Geen enkel ei brak. SCHADUW In de tropische en subtropische landen kan het vee erg te lijden heb ben van de felle zonnestraling. Zo erg zelfs, dat de dieren minder hard groeien. Door het ainplanten van bomen en struiken tiucnt men zoveel moge lijk schaduw te krijgen, zodat de dieren de koelte kunnen opzoeken. Uit een proef bleek, dat een koe, die 4,5 m2 schaduw tot haar beschik king had, per dag bijna een half pond meer in gewicht toenam dan een koe die het slechts met 2,5 m2 schaduw moest doen. KOUD lp Noorwegen heeft men proeven genomen om vast te stellen welke dieren de laagste temperatuur kun nen verdragen. Daarbij bleek, dat de meeste dieren bij 45 graden ondel nul konden leven. Walrussen en rob ben konden zelfs temperaturen van -85 graden verdragen. Ook de ijsbeer kon bij deze zeer lage temperatuur nog leven. Bü een temperatuur van -100 graden kan geen enkel dier het meer harden met uitzondering van eenden en ganzen. Deze snaterden er bij 110 graden onder nul nog flink op los. „Moeder, we zjjn juist door een tunnel gekomen". Na het journaal presenteert de KRO om 20.20 uur de rubriek „Kijk op kunst" en om 20.50 uur wordt het blijspel „Ge orge en Margaret" onder regie van Frits Butzelaar opgevoerd. Medespelen den zijn Willy Ruys, Sara Heyblom, Femke Boersma, Jules Croiset, Geert Tijssens, Eli Blom, en Petra Verbeek. Tot slot volgt om 22.20 uur een docu mentair portret over prof. Titus Brands ma. België Vlaams biedt om 20.30 uur een uitvoering van de opera Figaro's Hoch- zeit" door de Kon. Vlaamse Opera van Antwerpen. In een instructieve uiteenzetting over seismologische registraties en waarne mingen van de catastrofale aardbeving in Perzië, vertelde prof. Bleeker in de rubriek „Achter het nieuws". In „Onbekend talent" konden de kij kers kennismaken met de blonde 13- jarige violiste Emmy Verhey, die met begeleiding van Boukje Land de „Ro mance Andalusia" van Pablo de Sara- sate vertolkte. De schuchtere musicienne, die een prachtige Guadagnini-viool van 25.000 bespeelde, bleek in weerwil van de kleine oneffenheden in haar vertol king, over een fantastisch talent te be schikken. Een niet minder welkom on derdeel vormde de enthousiast musice rende „Flevonian-band", die een welver diende introductie kreeg van de jazz- specialist Michiel de Ruyter. Voor hen, die meer een thriller pre fereren, was er een spannende contra- spionage-affaire in de Franse tv-serie over inspecteur Leclerc. Toch is die te levisie een wonderlijk instrument. Zo kan het gebeuren, dat men de ene avond de kijker waarschuwt voor de ongure elementen in Amsterdam, terwijl een andere sectie een etmaal later de voor bereidingen vormt voor een musical, ge wijd aan de escapades van „Irma la douce", een juffrouw van lichte zeden. Het contrast was zo frappant, dat men zijn ogen nauwelijks kon geloven. Wij voor ons luisterden liever naar de lotgevallen van de familie Kakebeke in Canada, met wie Pier Tania een in teressant gesprek had. Van hen heb ben wij veel geleerd. de R. Hilversum I - 402 m DONDERDAG 6 SEPTEMBER KRO: 12,00 Middagklok - Noodklok 12,04 Jazzmuziek 12,25 Voor de boeren 12,35 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.38 Populaire grammofoonmuziek 12,50 Actua liteiten 13,00 Nieuws 13,15 Aqui Port of Spain: Impressies uit het Cara'xbisch ge bied 13,20 Platennieuws 13,30 Lichte orkest muziek en zangsolisten NCRVProme nade-orkest en solist 14,45 Klassieke muziek (gr,) 15,30 Licht ensemble 16,00 Verkennin gen in de Bijbel 16,20 Klavecimbel-recital 16,45 Voor de jeugd 17,10 Accordeonorkest 17,20 Country-western en Hillbilly-muziek 17,40 Beursberichten 17,45 Amusementsmu ziek (gr.) 17,55 Vocaal ensemble 18,15 Sport- rubriek 18,30 Jazzmuziek 17,50 Sociaal perspectief, lezing 19,00 Nieuws en weerbe richt 19.10 Geestelijke liederen 19,30 Radio krant 19,50 Politieke lezing 20,00 Otello, opera 22,30 Nieuws en S.O.S.-berichten 22,40 Avondoverdenking 22,55 Boekbespre king 23,00 Koorzang en licht instrumentaal ensemble (gr.) 23,30 Vers in het gehoor: literair programma 23,55-24,00 Nieuws. I Hilversum II 298 m AVRO: 12,00 Zang en piano 12,30 Medede lingen ten behoeve van land- en tuinbouw 12,33 Orgel en trompet 13,00 Nieuws 13,15 Mededelingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek 13,25 Beursberichten 13,30 Thea terorkest: lichte muziek 14,00 Alt-mezzo en piano 14,30 Voor de vrouw 15,10 Cello en piano: klassieke en moderne muziek 15,40 Lichte grammofoonmuziek 16,25 Voordracht 16,45 Lichte grammofoonmuziek 17,10 Voor de jeugd 17,40 Lichte grammofoonmuziek 18,00 Nieuws 18,15 Gesproken brief 18,20 Pro menade-orkest 18,55 Wereldkampioenschap roeien te Luzern 1' Carrousel, licht pro gramma 19,55 Sponpraatje 20,00 Nieuws 20,05 Kamerorkest en solist: oude muziek 21,05 De kaarsen van de Heilige Laurentius, hoorspel 22,20 Licht orkest (gr.) 22,30 Nieuws 22,40 Actualiteiten 23,00 Sportactua- liteiten 23,25 Discotaria 23,55-24,00 Nieuws. Brussel Vlaams DONDERDAG 6 SEPTEMBER 324 m: 12.00 Nieuws 12.03 Amusementsor kest 12,30 Weerbericht 12,35 Grammofoon muziek 12,50 Beursberichten 13,00 Nieuws 13,15 Kamermuziek 14,00 Une vie pour le Tsaar, opera (3e en 4e bedryf) 15,30 Lichte orkestmuziek 16,00 Beursberichten 16,06 Koorzang 17,00 Nieuws 17,15 Lichte gram mofoonmuziek 17,45 Symfonische orkestwer ken 18,20 Voor de soldaten 18,50 Grammo foonmuziek 19,00 Nieuws 19,40 Grammo foonmuziek 20,00 Omroeporkest: lichte mu ziek 21,00 Minneliedjes 21,30 Omroep Va riété-orkest en solisten 22,00 Nieuws 22,15 Stemmige Weense muziek 22,55-23,00 Nieuws. Brussel Frans 484 m: 13,00 Nieuws 13,15 Gevarieerde mu ziek 14,03 Omroep-kamerorkest en solist: klassieke muziek 15,03 Lichte grammofoon muziek 16,08 Lichte muziek 17,00 Nieuws 17,30 Viool en piano: klassieke muziek 18,30 Grammofoonmuziek 19,30 Nieuws 22,00 We reldnieuws 2,55 Nieuws. Hilversum I 402 m VRIJDAG 7 SEPTEMBER NCRV: 7.00 Nieuws 7.10 Gewijde muziek (gr.) 7,30 Lichte grammofoonmuziek 7,50 Het brood des levens, meditatie 8,00 Nieuws 8,15 Radiokrant 8,35 Grammofoonmuziek 8,45 Pianospel met ritmische begeleiding (gr.) 9,00 Voor de zieken 9,35 Waterstanden 9,40 Voor de vrouw 10,10 Zangrecital (gr.) 10,15 Morgendienst 10,45 Klavecimbelrecital: Oude en moderne werken 11,15 Programma voor oudere luisteraars. Hilversum II - 298 m VARA: 7,00 Nieuws 7,10 Ochtendgym nastiek 7,20 Socialistisch strijdlied 7,23 Lich te ochtendklanken (gr.) (Om 7,30 Van de Voorpagina, praatje) 8,00 Nieuws en Soci alistisch strijdlied 8,18 Lichte grammofoon muziek 9,00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw 9,10 Moderne orkestmuziek (gr.) VPRO: 10,00 Inzicht en uitzicht, praatje 10,05 Morgenwijding VARA: 10,20 Voor de vrouw 11,00 Voor de kleuters 11,15 Blaastrio: moderne muziek 11,40 Hammond orgelspel. DONDERDAG 6 SEPTEMBER NTS: 20,00 Journaal KRO: 20,20 Kunst kroniek 20,50 George en Margeret. blijspel 22,20-22.45 Navolger van Christus, documen tair portret. VLAAMS-BELGIë19.30 TV-Rally 20,00 Nieuws 20.30 Festival van Vlaanderen: Figa ros Hochzeit, opera. Daarna: Nieuws. FRANS-BELGIë19,30 De sociale gedachte 20.00 Journaal 20,30 Nieuwe films 21,00 De tectivefilm 21,45 Uw antwoord: Les Choux 22,20 Journaal. 6-3. Angstig klemden Minter en Hin ter zich aan de mand vast, terwijl de ballon steeds hoger steeg. Maar ge lukkig zag Hinter kans om over de rand naar binnen te klimmen en even- later trok hij ook zijn broertje veilig binnen boord. „Haha!" riep het fluwelen ventje, ,,ik ga toch lekker niet naar huis te rug! v®.maar wij weten waar je woont,' zei Hinter, „want dat hebben we in de krant zien staan en als we je terug brengen, krijgen we een heleboel geld." -,e. toefl n'e'>" zei Humpie, „want de ballon gaat heel erg hoog." wolken?" vroeg Minter, die helemaal niet bang meer was En dep Je daar°P staan?" vroeg hij ver- „Moet jij weten," zei het fluwelen ventje. „Jij kan toch toveren?" „Jaaa," zei Minter, „dat kan ik ook. Ik kan de wolken -veranderen in reu zen en leeuwen en beren en.." „Hoe kom jij eigenlijk aan die bal lon? vroeg Hinter aan het fluwelen ventje. ,Die heb ik lekker gepakt," was het antwoord. „Uit een winkel zeker! Dat kan toch niet! riep Hinter smalend. Maar voor Humpie kon vertellen waar hij de ballon vandaan had, ge beurde er iets, waar de drie ballon- vaardertjes vreselijk van schrokken. De ballon was plotseling in een dikke mist geraakt..

de Stem | 1962 | | pagina 7