Maar nog gevechten en ingen Kard. Al f rink onder voorzitters Concilie Overlevenden smeekten Sjah: Geef ons water! BARTJE HAD BESTE VERJAARDAG Frans staatshoofd richt zich tot Duitse burgers HA, KUIFJE KOMT! Willaja's 3 en 4 en Ben Bella bereiken akkoord Spectaculaire vlucht naar West-Berlijn NU SPOEDIG VERKIEZINGEN Reddingswerk in Iran op gang PAUS MAAKT REGLEMENT BEKEND Soblen heden op vliegtuig naar V.S. U-2-NOTA GEJUICH VAN DUIZENDEN YCP FOLDER Wetsontwerp inzake nationaliteit van bewoners Nieuw-Guinea Nieuw soort brood yalt in de smaak Betaal per kwartaal DAGBLAD VOOR ZEELAND AANVAL GRENSINCIDENT Windhoos boven Markelo j Aanvankelijk opklaringen j i opMl°4r2g8enuur20n °P 6 00 uur maa" j Eenlingen "op de wethoudersstoel SCHOKKEN IN DRIE LANDEN Verdachte van poging tot aanranding vrij Minister zei neen5' overhandigd VOOR HET EERST IN HISTORIE ^KIJKUIT NAAR DE grootste prijsvraag Ettelijke kilometers per dag 102e JAARGANG Na 24073 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 f4 lijnen) - Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland Bureau vom '.ppuwse Rüanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (BijbureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 Abonnementsprijs f 7,30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt telefoon 261)1 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) BESTAND IN ALGERIE Twee jonge Oostduitsers zijn er gis teren in geslaagd naar het westen te vluchten, hoewel zy door Vopo's onder vuur werden genomen. Beide mannen, 22 en 25 jaar oud, reden met een vrachtwagen op volle snelheid door twee prikkeldraadversper ringen heen, klommen toen over een derde versperring, sprongen in een kanaal, en zwommen naar de westelijke oever. Ongedeerd kwamen ze op westelijk grondgebied aan. Oostberlijnse politie mannen vuurden drie a vijf salvo's op de vluchtelingen af, zonder hen te raken. De geslaagde ontvluchting vond plaats bij de sectorgrens in het district Neu- kölln in de Amerikaanse sector. Het Westberlijnse blad „Abend" be richtte dat het nog drie andere vluchte lingen was gelukt West-Berlijn te be reiken. Op het Westberlijnse politiebureau was men niet bereid het bericht te be- bevestigen of tegen te spreken. Volgens het blad was een in burger kledij gestoken communistische grens wachter over de grens naar een zuide lijk deel van West-Berlijn gevlucht. Een andere man vluchtte in het noordelijke stadsdeel. De derde vluchteling was nabij Potsdam over een kanaal ge zwommen, aldus het blad. De Kussen hebben gisteren opnieuw de militairen voor de aflossing van de wacht bij het Russische oorlogsmonu ment in de Eïitse sector van Berlijn via de Sandkrugbrug naar het gedenkteken gestuurd. De Russische commandant in Oost- Duitsland, generaal Iwan Jakoebovsky, had de westelijke bondgenoten ervan op de hoogte gesteld dat de Sovjet-Unie de westelijke instructie om deze route te gebruiken zou opvolgen. Tien Russische divisies zijn samen met Oostduitse troepen aan weerskanten van de autoweg Helmstedt West- Berlijn begonnen aan herfstmanoeuvres. Daarbij is ongeveer de helft van de in Oost-Duitsland gelegerde troepen be trokken. In de Franse sector van Berlijn zijn gisteren protestdemonstraties gehouden tegen het doodschieten van de Oost duitse vluchteling, die dinsdag probeer de naar het westen te ontkomen. Er ontstonden geen relletjes. De elkaar bestrijdende „willaja's" in Algerië zijn erin geslaagd de burgeroorlog die al bijna onafwendbaar leek, te voorkomen. Zij heb ben een „staakt het vuren" afgekondigd en zijn tot overeenstemming gekomen over verkiezingen voor een volksvertegenwoordiging. De loop der gebeurtenissen wijst erop dat Ben Bella en zijn poli tieke bureau het politieke pleit wel gewonnen hebben. Weliswaar werd gisteren na het afkondigen van het bestand hiel en daar nog gevochten, (ook gisteravond nog), maar men heeft goede hoop op definitieve bezegeling van orde en rust. Waarna de opbouw van de onafhankelijke staat Algerië eindelijk zou kunnen be ginnen. Ben Bella ging gisteren zelf naar de frontlinies om de elkaar bestrijdende Algerijnse legereenheden mee te delen dat het staakt-het-vuren tot stand was gekomen. Ben Bellistische troepen en troepen van de militaire districten 3 en 4 waren nog altijd met elkaar in gevecht. Bij Aumale en Berrouaghia, beide ten zui den van Algiers, en bij de West- algerijnse stad Massena bij Orleansville. Het vechten werd zelfs uren nadat in Algiers het bestand was afgekondigd nog urenlang voortgezet. In Aumale kwamen ze 's middags tot een einde, nadat Ben Bella had gesproken met functionarissen op de prefectuur van politie. Ben Bella, die was vergezeld van de commandant van Willaja 4, Si Hassan, vertrok hierna naar Berrouaghia, en daarna naar Orleansville. 's Avonds vlogen zij per helikopter weer naar Algiers terug. Er moet nu een vergadering van alle militaire leiders in Algerije en van het pas opgerichte nationale volksleger in Algiers worden gehouden, ter onder tekening van het bestand. Het tijdstip van de conferentie is nog niet vast gesteld. Het staakt-het-vuren werd gisteroch tend afgekondigd door de secretaris generaal van het Politieke Bureau, Mohammed Khider, in een radio toespraak die hij om elf uur hield. De troepen die aan Ben Bella trouw zijn en die van de Willaja's 3 en 4 heb ben opdracht de posities aan te houden die ze innamen toen het bestand van kracht werd. Dit baant de weg voor ver kiezingen voor een algemene vergade ring, aanvankelijk uitgeschreven voor 2 september, maar uitgesteld toen Ben Bella uit Algiers vertrok naar Oran. De verkiezingen kunnen binnen acht of tien dagen worden gehouden. Aan gezien er wijzigingen moeten worden aangebracht op de lijst van 196 ver kiezingskandidaten, kan een precieze datum voor de verkiezingen nog niet worden vastgesteld. Dat het ondanks het akkoord over een staak-het-vuren en verkiezingen nog niet zo best botert tussen de opstandige Willaja's 3 en 4 en de troepen van Ben Bella, bleek gisteravond, toen Willaja 4 er de Ben Bellisten van beschuldigde zich niet te houden aan de order, op hun positie te blijven. Volgens Willaja 4 probeerden de troe pen van Ben Bella namelijk onder bevel van kolonel Boumedienne op te rukken. Willaja 4 zou de „aanval" hebben weer staan, In hevige gevechten, zouden twaalf doden zijn gevallen, waarna de Ben Bellisten teruggeslagen zouden zijn. Aldus de lezing van Willaja 4. Ook in de Algerijnse grensplaats Tindouf zyn gisteren gevechten ge leverd. Die hadden evenwel een geheel andere achtergrond. Tindouf is op het ogenblik Algerijns gebied, maar Marok ko maakt er aanspraak op. Burgers van Tindouf demonstreerden gisteren voor de Marokkaanse aanspraken en daarop openden Algerijnse militairen het vuur. Er zouden doden en gewonden gevallen zijn .hoeveel is niet bekend. Tijdens een vrij hevig onweer heeft een windhoos boven Markelo gisteren aanzienlijke schade aangericht aan en kele boerderijen. Bij twee hiervan wer den hooibergen en kippenhokken geheel vernield en ook aan de woonhuizen zelf werd schade aangericht. Een hooi berg werd opgenomen en kwam mid den op de rijksweg terecht. Ook zijn veel bomen ontworteld. Persoonlijke onge lukken hebben zich niet voorgedaan. Gisteren heeft Paus Joannes XXIII een reeks benoemingen bekend gemaakt, die met betrekking tot het komende Con cilie te wachten waren. Bovendien is het regi 'ment voor het Concilie openbaar geworden. GAGARIN is gisteren met zijn vrouw in Denemarken aangekomen voor een officieel bezoek. Ze worden ook door koning Frederik ontvangen. HET DUITSE echtpaar dat gisteren, zo als gemeld, aangehouden is op verden king van spionage, blijkt dit in opdracht van Oost-Duitsland te hebben gedaan. EEN TYFOON, Amy geheten, heeft gisteren op Formosa enorme schade aangericht. Het was een van de hevig ste wervelstormen van dit jaar. PREMIER DE QUAY heeft gisteren in een interview met het Berlijnse blad BZ gezegd te hopen dat de toetreding van Engeland tot de E.E.G. spoedig tot stand komt. DRS. W. KUSTERS is benoemd tot waarnemend directeur van het Katho liekSociaal Kerkelijk Instituut (Kaski), xü ?e ,vacature die ontstaan is door het vertrek van drs. J. Damoiseau*. ZeIS.VSStin8' medegedeeld j door het K.N.M.I., geldig tot donder- 23 15 uur °Pgemaakt woensdagavond nlaA^I.aI;,kelijl! 0P"larmgen, maar 5 plaatseluk ook een bui, later weer t mawen!lCabeaVolkinB- Z"akke, later tot w ',al!lml naar zuidwest i peratour. verandering in tem- j wen2i.tiB? van het Belgisch f betrokken lnstl'uut Bewolkt tot i Neerslalvl^en' ?egen o£ motregen. iseeisiagvlagen afgewisseld door od- klaringen. Temperatuur van 12 tot 14 graden. a t01 Vandaag zon onder 19.18 uur i maan onder 22.36 uur 5 De uitslag van de wethouders verkiezingen in de Utrechtse ge meente Nigtevecht hebben een si tuatie geschapen, die wellicht uniek in ons land is. De beide eenmans fracties die daar in de raad voor komen bezetten namelijk de beide wethouderszetels. De raad van Nigtevecht telt ze ven leden. Van die zeven hebben er drie zitting voor de CHU en twee voor de PvdA. Eén lid, namelijk de heer J.J. Neijnesheeft zitting voor de KVP en een ander lidde heer J. Griffioen heeft zitting voor de ARP. Deze beide heren werden tot wet houder gekozen. Bij deze situatie doet zich voorts nog de wat vreem de omstandigheid voor, dat het lid van de KVP in de raad is gekozen door voornamelijk niet-katholie- ken. Het plaatsje Nigtevecht telt namelijk maar dertien katholieke gezinnen. In het eerste deel van het reglement worden de groepen personen genoemd, die aan het Concilie deelnemen of hun bijdrage leveren aan het goede verloop van het Concilie. Het tweede deel geeft de regels, die men moet nakomen en het derde geeft de eigenlijke regels, vol gens welke de werkzaamheden moeten geschieden. Behalve de tien leden-kardinalen, die het voorzitterspresidium uitmaken, zijn er ook nog de benoemingen gedaan van de voorzitters van de verschillende Con cilie-commissies, die bijna gelijkluidend zijn als die van de voorbereidende com missies. Het zijn veelal de Curiekardinalen, in tegenstelling tot de leden van het pre sidium, die op één na allen geen Curie kardinalen zijn. Voorzitter van de theologische commis sie is kardinaal Ottaviani, van de com missie voor de bisschoppen en het dioce saan bestuur kardinaal Marella, van de commissie voor de Oosterse Kerken, kardinaal Cicognani, van de commissie voor de tucht der Sacramenten Aloysi Masella, van de commissie voor de tucht van clerus en gelovigen kardinaal Ci- riaci, van de commissie voor religieuzen kardinaal Valerio Valeri, van de com missi e voor de missie, kardinaal Aga- gianian, van de commissie voor de litur gie kardinaal Larraona, van de com missie voor de seminaries kardinaal Piz- zardo, voor de commissie voor het leken- apostolaat kardinaal Cento, met dien verstande dat tegelijk deze commissie ook als commissie voor de publiciteits- middelen zal optreden. Voor de buitengewone Concilieaange legenheden is een speciale commissie in gesteld, waarvan kardinaal Cicognani de voorzitter is en o.a. kardinaal Mon- tini lid met kardinaal Meyer van Chi cago en de kardinalen Doepfner en Suenens. Secretaris is mgr. Pericle Fe- lici. Voor de administratieve beslissingen over het Concilie is een tribunaal be noemd. waarvan kardinaal Roberti voor zitter is. De H. Vader heeft tenslotte beslist, dat bij het secretariaat voor de Hereniging geen veranderingen worden ingevoerd, daar worden de vroegere functies be krachtigd en hernieuwd. De volgende kardinalen zijn door de Paus aangewezen om het Concilie te lei den, wanneer Hii dat niet persoonlijk doet: de kardinalen Tisserant en Lie- nart, beiden Fransen, de Syrische kardi naal Tappouni, de Australische Gilroy, de aartsbisschop van New York, Spell- man, de Spaanse primaat en aartsbisschop van Toledo Pla y Deniel, de Duitse kar dinaal-aartsbisschop van Keulen Frings, de Argentijnse kardinaal Caggiano en de kardinaal-aartsbisschop van Utrecht, dr. B.J. Alfrink. Nederlandse waarnemer Onder de waarnemers van andere kerk genootschappen, die de opening van het Concilie zullen bijwonen is ook een Ne derlander, namelijk prof. dr. P.J. Maan, kanunnik van het aartsbisschopneliik kapittel der Oud-Katholieke Kerk te Utrecht. De hoop op het vinden van over levenden is in Iran nog niet hele maal opgegeven. Maar wel wordt de kans met het uur geringer. In de getroffen streken is men nu goed op gang gekomen met het reddingswerk. Van de bewoners van de totaal verwoeste dorpen is nog geen medewerking te ver wachten; men is nog volkomen versuft. Er is een groot tekort aan dood gravers. Talloze lijken liggen nog ir rijen in de open lucht. De schattingen omtrent het totale aantal doden draai en nog altijd rond de twintigduizend. Het juiste getal zal ongetwijfeld pas na lange tijd vastgesteld kunnen worden. Minder dan het genoemde aantal zullen het er echter zeker niet zijn. Daarbij komen dan nog de duizenden gewonden en de tienduizenden daklozen. Van alle kanten wordt hulp geboden. Ook in V.N.-verband wordt hulp ge organiseerd. De V.S. hebben een zo grote voorraad overtollige levensmidde len naar Iran gestuurd dat 100.000 men sen er zes weken lang van zouden kunnen leven. Onder de vele landen die met goederen of op andere wijze hulp verlenen, is ook Nederland. In de getroffen gebieden werken 4500 Roode-Kruishelpers en militairen. Gisteren heeft de sjah een bezoek gebracht aan het gebied. De mensen drongen om hem heen en riepen hui lend om hulp. De sjah moest zich ten slotte in zij njeep terugtrekken, maar ook daar drong men om hem heen. Het tekort aan water is een van de ergste gevolgen van de ramp. Voor de overlevenden dreigt dit tekort een nieuwe ramp te worden. „Geef ons water" riep men in koor de sjah toe. De aardkorst is op vele plaatsen nog aan het werken. Er zijn aardschokken gemeld uit Japan, midden-Italië en Turkije. In de Japanse stad Tsjoi stonden de gebouwen te trillen op hun grondvesten. In Italië was het de stad Cascia die opgeschrikt werd. Dertien schokken deden zich voor. Noch in Japan, noch in Italië vielen slacht offers. Honderd mensen werden evenwel ge wond bij een aardbeving in Turkije, die de stad Igdir trof. Vele gebouwen stortten in en andere werden bescha digd- Het gebied waar deze bevingen zich voordeden is niet ver van de Iraan- se grens verwijderd. De 33-jarige bouwvakarbeider J. Z. die door de Amsterdamse politie in ver zekerde bewaring was gesteld wegens een. poging tot aanranding (zaterdag avond) van een 17-jarig meisje in Amsterdam-Oost is op last van de offi van justitie voorlopig in vrijheid gesteld. Volgens de officier staat wel vast dat mishandeling is gepleegd doch waren er geen voldoende aanwijzingen dat het hier een poging tot aanranding betrof. Vandaag wordt de Sovjet-Unie- spion dr. Soblen uit Engeland naar de Verenigde Staten gedeporteerd, waar hem levenslange gevangenis straf wacht. Er is voor dr. Soblen en een ver pleegster passage gehoekt hij de Pan American World Airways naar New York. Dit werd gisteren bekendgemaakt kort nadat de Britse minister van binnen landse zaken, Henry Brooke geweigerd had het beroep van Soblen tegen zijn deportatie uit Engeland in overweging te nemen. De minister bepaalde, dat Soblen geen toestemming zal krijgen in Engeland te blijven of naar Tsjechoslowakije te gaan, maar dat hij op een „vliegtuig met bestemming de VS." gezet dient te worden. Na kennis te hebben genomen van het besluit van de minister, gaf Soblen een verklaring uit, waarin hij allen dankte die hem in Engeland hebben geholpen. Met name danktte hij de Britse pers voor haar „sympathieke en menselijke hou ding". Hij verzekerde opnieuw dat hij onschuldig was, en gaf als zijn mening te kennen, dat men dit ten slotte ook in de V.S. zal inzien. De V.S- hebben gisteren formeel ge antwoord op de Russische protesten aangaande grensschending door een U-2- vliegtuig. De Amerikaanse nota, waarin ver klaard wordt, dat een Amerikaans toe stel wellicht „onopzettelijk" boven Rus sisch gebied in het verre oosten terecht gekomen is ten gevolge van harde wind en moeilijke navigatie, is gedurende de nacht op het Russische ministerie van buitenlandse zaken bezorgd. De Russische regeringskrant Izvestia wees gisteren het Amerikaanse verweer, als zou de U-2 door een storm uit de koers geraakt zijn, verontwaardigd van de hand. Het blad blijft stevig door hameren op het geval. Van Amerikaanse zijde is gezegd dat U-2's blijven patrouilleren boven de internationale waterén rond de Sovjet- Unie, maar er zullen maatregelen ge nomen worden om te voorkomen dat ze buiten hun koers en boven Russisch gebied raken. Stenen Bartje, de schepping van de Haagse kunstenares Suze Berkhout, gecreëerd naar het ventje uit de ro man van Anne de Vries, heeft zijn ver jaardag gevierd. Aan de verjaardag van Bartje had de gemeenschap van Assen een actie „gezonde voor zieke kinderen" verbonden. Vele inwoners uit de Drentse hoofdstad hebben het ventje met een cadeautje verrast. De geschenken zullen verdeeld worden onder de zieke kinderen in het Wil- helminaziekenhuis en Van Boeijenoord in Assen. President De Gaulle van Frankrijk heeft gisteren, op de tweede dag van zijn bezoek aan West-Duitsland, voor de eerste maal in het openbaar een toe spraak gehouden tot Duitse burgers. Hij zei tot een menigte die zich voor het stadhuis te Bonn verzameld had dat de volkeren van Duitsland en Frankrijk in deze tijd veel en belangrijk werk sa men moeten verrichten. „Het is mij een genoegen en een eer, om in uw land ontvangen te worden", zo begon De Gaulle zijn toespraak. „Vooral omdat ik verheugd ben, als staatshoofd van Frankrijk in rechtstreeks contact te komen met de leidende per sonen van Duitsland". „U kunt er zeker van zijn, dat in geheel Frankrijk, waar men let op wat thans in Bonn gebeurt, een golf van vriendschap in de geesten en harten opwelt. Leve Bonn, leve Duitsland", sprak De Gaulle (in het Duits, zij het met een zwaar accent). In Bonn zijn de besprekingen tussen bondskanselier Adenauer en De Gaulle gisteren begonnen. Ook de ministers van buitenlandse zaken van beide landen, Couve de Murville en Schroeder, kwa men bijeen. Een Westduitse woordvoer der zei, dat in beide ontmoetingen de kwestie van de Europese politieke unie het voornaamste onderwerp van gesprek was geweest. Toen De Gaulle van de ambtswoning van de Franse ambassadeur, waar hij zijn intrek genomen heeft, in koel. storm achtig weer naar de kanselarij reed, stonden duizenden mensen langs de route om hem toe te juichen. De toespraak van De Gaulle voor het stadhuis in Bonn werd aangehoord door twaalf- a vijftienduizend mensen die ondanks de regen het plein en de daarop uitkomende straten vulden. On der de menigte hadden zich vele poli tiemannen in burger begeven terwjjl rechercheurs, gewapend met verrekij kers, vanaf de daken een oogje in het zeil hielden. Bij het verlaten van het stadhuis ging De Gaulle naar een groep vluchtelingen uit Oost-Duitsland toe en drukte enke len van hen de hand. Daarna stapte hij met Adenauer in de open auto die hen naar Keulen bracht. Daar richtte de Franse president zich opnieuw in het Duits in het openbaar tot de bevolking. Evenals in Bonn werd het Franse staatshoofd in Keulen door tienduizenden mensen die zich langs de route hadden opgesteld, toegejuicht. Men verwacht nu dat eerst in novem ber een topconferentie van de zes E-E.G.-landen over de Europese politie ke unie zal worden gehouden. Gisteren werd al in Bonn gezegd dat vooral (Advertentie) met de »an het jaar! De grandioze start van PEP, het nieuwe pittige weekblad voor jonge mensen van 8 tot 80! Iedere week 32 grote bladzijden boordevol spannende en vro lijke lectuur. Iedere week meer dan 150 strips! Doe mee aan PEPs grote Vei lig Vetkeer-Prijsvraag met dui zenden prijzen en bovendien 'n gratis Kuifje-boek! BEWAAK UW BRIEVENBUS! PEP-FOLDERS ZIJN BOUD WAARD! p.ss Een beeld van het bezoek van gene raal De Gaulle aan West-Duitsland. Tijdens de ontvangst op het slot Schaumberg in Bonn werd gisteren deze opname gemaakt van de Franse gast in gesprek met bondskanselier dr. Konrad Adenauer. Frankrijk van mening is, dat deze con ferentie nu op de tegenstand van Neder land en België zou stoten en zou kun nen mislukken. Tijdens het bezoek van Adenauer aan Parijs in juli waren hij en De Gaulle overeengekomen de top conferentie in september te houden. Tass beschuldigde gisteren Frankrijk en West-Duitsland ervan, tegen hun Navo-bondgenoten, en vooral tegen Engeland", samen te spannen. Dat de bevolking van Nieuw-Guinea na de bestuursoverdracht in het bezit zou blijven van de Nederlandse nationa liteit, komt de ministers van justitie, binnenlandse zaken en buitenlandse zaken in de gisteren verschenen, memo rie van toelichtnig op het wetsontwerp tot intrekking van de wet van 1910 die o.a. het onderdaanschap van niet- Nederlanders regelt, onjuist voor. Intussen staat vast, zeggen de minis ters, dat de inwoners van Nederlands Nieuw-Guinea gedurende de periode van V.N.-bestuur de positie van „geadmini- streerden van de V.N." zullen hebben. Een aantal personen, die krachtens het thans ingediende ontwerp de staat van „Nederlands onderdaan niet-Neder- lander" zullen verliezen, zullen toestem ming krijgen zich in een van de delen van het koninkrijk te vestigen- Het ontwerp bevat daarvoor en voor andere mogelijkheden de benodigde reglementeringen. Advertentie) Op vele ontbijt- en koffietafels staat tegenwoordig een pak Finnbrod. Deze gezonde traktatie uit het hoge Noor den wordt nl. ook in ons land steeds meer gewaardeerd. Geen wonder, dit Finnbrod wordt volgens een speciaal Fins recept in moderne ovens 'van binnen uit' diepdoorbakken en blijft steeds kers vers. Het is krokant en knappend en Alles smaakt er op. zoet of hartig. Finn brod is lekker en voedzaam en zet toch niet aan. Koop een pak. wit of bruin. J Dat had u niet gedacht, maar waar is het: elke huisvrouw loopt J J elke dag heel wat kilometers, - alleen al in haar huis. En net als zij boven is: natuurlijk wéér de bel. Ook één maal per week (als u weekabonnee van het Dagblad Die Stem bent) van onze bezorger. Dat belletje kunt u althans voorkomen als u „overschakelt naar kwartaal". Doe dat, want het is gemakkelijk modern en praktisch: dan wordt eens per 3 maanden een kwi tantie aangeboden. Tenzij u 14 dagen voor het einde van het kwartaal gireert (no. 278841). Maak het u zelf gemakkelijk:

de Stem | 1962 | | pagina 1