Nederlands elftal overklast Antillen ROYALE 8-0 ZEGE ZONDER VEEL GLORIE Werkloze Peter Sporthuwelijk in Middelburg Piet Kruiver heeft geen aandeel in hoge score WIELERSPATTEN Laatste Nieuws 13 13 Verrassing Na de rust Daan: met gemak Pessimisme? Allerminst Record-verbetering Dynamo-atleten Fransman Hisard aan de leiding MARTINEZEDELE seN?R.tas MARKTEN in... Vlissingen Kampioensschicting district 16 N.B.H. Competitie 1962-1963 is al gestart Interland-draverij op Duindigt Europese beker landskampioenen Verrassing in Madrid Anderlecht gelijk met Real (3-3) Veel gelukkigen in Sporttoto Arie Keijzer (Breda) naar centrale hockey-training Overtuigende zege van Jac. Anquetil Atletico Madrid won in Stuttgart Motocross te Baarle-Nassau Faillissementen Nieuwe Russische Berlijn-nota in krasse termen WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 AMSTERDAM, woensdagavond. (Van onze sportredactie). Het Nederlandse elftal, zich voorbereidend op zwaardere inter lands, had deze woensdagavond in het Olympisch stadion geen moeite om de officiële ploeg van de Nederlandse Antillen op een 8-0 neder laag te tracteren. Om deze omvangrijke eindstand te bereiken, be hoefden de Oranjehemden niet op volle kracht te spelen. De eenzijdige wedstrijd kon absoluut geen graadmeter zijn voor de beoordeling van de vorm van het nationale team. De voorhoede, die tegenover de minderwaardige verdediging stond, benutte tal rijke kansen, maar liet er nog wel een dozijn liggen. De middenlinie en het back- stel beleefden een rustige avond, terwijl Peter van de Merwe nooit eerder zo gemakkelijk de interlandpremie verdiende. De Oranjegoals kwamen van de voeten van Henk Groot (3), Sjaak Swart (2), Ko Prins (2) en Piet Keizer (1). Merk waardig genoeg scoorde Piet Kruiver niet. Welgeteld veertien minuten had de Oranjeploeg nodig, om de Antillianen van hun voetbalstuk te brengen- De rijksgenoten-voetballers (hun donkere gezichten glansden in het licht van de sterke schijnwerpers) probeerden in de aanvangsfase een doelpunt te forceren. Veel verder dan het strafschopgebied kwamen zij echter niet, want de Neder landse verdediging vormde daar telkens een sluitend geheel. Het duurde niet lang of het spel werd geheel verplaatst. Na enkele mislukte rushes van rechtsbuiten Sjaak Swart kwam er plotseling wat meer vaart in de Oranje-aanval. De eerste goal was desalniettemin een; volmaakte verrassing. Fons van Wissen, opnieuw zeer bedrijvig, was op de rech tervleugel terecht gekomen. De M.V.V.- er gaf een pass naar de voor doel op gestelde Henk Groot. De Ajacied stond vrij, draaide zich half om en schoot laag en zuiver in, 10. De Antillianen schrokken er danig van. Zij waren zo volmaakt uit hun doen, dat zij geen vat hadden op dej volgende aanval. Nu was het Sjaak Swart die een voorzet gaf. De Antilliaanse spil Augusto Beltrand, kopte de bal weg, maar het ronde ding rolde voor de voeten van de attente! Henk Groot, die weinig moeite had om binnen een minuut een tweede treffer te produceren, 20- De Antillianen, in fraaie rood-wit- blauwe shirts gestoken, konden tegen over dit alles niets zetten. Zij hadden niet de capaciteiten om de Nederlandse defensie voor moeilijkheden te plaatsen. Peter van de Merwe had praktisch niets te doen. De overige verdedigers, waaronder de rustige Daan Schrijvers, konden de weinig gevaarlijke charges met groot gemak onderbreken. Het kon niet anders. De Nederlanders', zaten telkens weer in de aanval. Zij i passeerden soms twee tot drie tegen-j standers, alsof zij eenvoudig niet aan-i wezig waren. Nieuwe goals hingen er in de lucht, en zij kwamen, nadat Piet Kruiver uit een vrije trap van Sjaak Swart tevergeefs in de richting van het doel had gekopt. Dezelfde Piet Kruiver gaf in de 20e minuut een voorzet, die bij Piet Keizer terecht kwam. Van vrij verre afstand schoot de Ajacied naar het doel. Spil Augusto Beltrand ver anderde de bal van richting, en het was opnieuw raak, 30. Zes minuten later rondde Ko Prins een solo-actie met een bijzonder fraaie goal af, 40. De Oranjedragers vonden het voorlopig genoeg. Ernstige pogingen om de Antillianen nog verder van huis te spelen werden niet ondernomen. Dat zou pas na de rust gebeuren. De tweede helft was nauwelijks een minuut oud, of de nieuwe Antilliaanse doelman (Paul Diaz was vervangen door Pedro Valentin, terwijl voor spil Augusto Beltrand Daniel Bodak werd gepresenteerd) moest reeds vissen. Sjaak Swart schoot praktisch vanaf de doellijn in, en de keeper wist geen raad met de bal, die hij hoogst persoonlijk wat verder in het doel werkte, 50. Swart had de smaak van goals maken blijkbaar te pakken. Zonder al teveel moeite kwam hij in de tiende minuut voor een nieuwe scoringskans, die prompt werd benut, 60- De dappere Antillianen, die nu een maal niet waren opgewassen tegen het niet eens op volle kracht opererende Nederlandse elftal, bleven hun best doen. Wapenfeiten van enige betekenis konden zü echter niet uit hun schoenen halen. Zodoende bleef de vertoning zeer een zijdig. Het behoorde tot de zuiverste DAAN SCHRIJVERS greep de matchbal (Advertentie) logica, dat Henk Groot in de 27e minuut uit een corner van Piet Kruiver num mer zeven inschoot. Henk kreeg daar toe de gelegenheid, nadat de trap van Kruiver via Swart bij hem was gekomen. Vier minuten later scoorde Kruiver weer, maar de Belgische scheidsrechter Castelijns vond het verstandig, dit doel punt af te keuren wegens al te hard handig optreden van de Feijenoord- midvoor. Ko Prins maakte in de 36e minuut toch de gewenste achtste goal. De pass van Kruiver schoof hij in de linker benedenhoek. Daarmee was het feest afgelopen. Elf gelukkige Nederlandse voetballers verlieten de groene grasmat. Misschien was Daan Schrijvers nog de gelukkigste. Hij veroverde de matchbal van deze wedstrijd zonder veel glorie. PAUL DIAZ Haren uit het hoofd 9 gedacht had in de Antilliaanse t Kleedkamer een gedrukte stemming J te zullen aantreffen, had het mis. J Pe jer Mordy Maduro, voorzitter van rfe Antilliaanse voetbalbond, verslaggevers te woord. „Te- itïS Misschien een beetje, t omdat aan onze kant de nul is blii- 't veel he?"' maar t0Ch heeft 0ns Cl£tal I veel beter gespeeld dan in 1958 Toen kwamen wij n00it in de ^raheidene malen. Uitblinkers heb back^^aTpab\o°lSCrhiheeneftnmü zeer teleurgesteld. Hij speelde sleSit J !5ta? vSang19 R NeC' he\ Nederla"dse j-; Lvan 1958 was veel sterker dan i t dit. Deze matige ploeg zou op Cura- seen voet aan de grond krijgen" J aldus de heer Maduro, die bij deze ,T°(°r Nederlandse oren verrassend! uitspraak veel bijval kreeg van em kele van zijn landgenoten. Sombere dag voor onze vrienden uit de West VOOR REKENING VAN STAL HOL LAND IA te Naarden is in Frankrijk aangekocht de 8-jarige draverhengst K Unique. De nieuwe aanwinst voor de Nederlandse drafsport heeft een record van 1 min. 19,3 seconde over 1620 meter. „BELLA OF BLACKFRIARS" *s werelds eerste vrouwelijke bokspromotor en een der interessantste figuren in het Londen van vóór de oorlog, is dinsdagavond op 86-jarige leeftijd overleden. HET BESTUUR van Feücnoord heeft 5000 gulden beschikbaar gesteld ter leniging van de nood ontstaan door de aardbeving in Perzië. DE UITSLAGEN van de woensdagavond voor de Engelse league gespeelde wed strijden luiden: Bolton Wanderers-Man chester United 3-0; Everton-Leyton Orient 3-0; Manchester City-Ipswich Town 2-1; Sheffield United-Blackburn Rovers 1-1. SC ENSCHEDE heeft woensdagavond te München-GIadbach een 5-3 nederlaag geleden tegen Borussia München-GIad bach. De Duitsers hadden na de eerste helft met 4-0 de leiding. DE DEENSE rechtsbinnen Bent Loef- qvist is voor 100.000 nieuwe francs ge contracteerd door de Franse tweede klasser Metz, waarin hij naast midden voor Soerensen, een landgenoot, komt te staan. Damtoernooi in Luik Voor deze woensdag stonden in Luik alleen de partijen uit de vijfde ronde van het kandidatentoernooi dammen op het programma. Hierin verloor onze landge noot Wim de Jong op verrassende wijze van Saint Fort, die een verkeerde om singelingstactiek van de Nederlander af doende afstrafte. De Fransman Hisard verstevigde zijn leidende positie door tegen Valois Smith (Sur.) met kleine middelen een over machtseindspel af te dwingen en Baba Sy won op regelmatige wijze van dr. Reimann. De uitslagen: Leporta-De Descallar 2-0; Agliardi-Verleene 0-2: Baba Sy-dr. Rei mann 2-0; Valois Smith-Hisard 0-2; Saint Fort-de Jong 2-0. Stand na vijfde ronde: 1 Hisard 10 p.; 2 Baba Sy 8 p.; 3-4 de Jong en Saint Fort elk 7 p.; 6 Verleene 6 p.; 6-7 Laporta, en Smith elk 4 p.; 8 Agliardi 2 p.; 9-10 de Descallar en Reoimann, elk 1 p. 7O LICHT HAVANILLOS 12'/2ct.PERLAS l4ct. ruim 2 maal zo groot Dat het sportveldencomplex In Mid delburg zeer veel te wensen overlaat, Is nog eens goed duidelijk gemaakt door een 12-tal Middelburgse atleten. Hun vereniging, Dynamo, was on langs kampioen van Nederland gewor den op het nummer 4 x 1500 m. Daar volgens berekeningen het Zeeuws record 4 x 800 m óók door deze ploeg verbeterd zou kunnen worden, vroegen de Middel burgers een recordpoging aan. Wie verwachtte, dat ze het liefst op bekend terrein zouden lopen, had het mis. De Middelburgse sintelbaan laat veel te wensen over. Het onderhoud is dusdanig, dat een der bochten vol met kiezelstenen ligt, de binnenbaan daar zeer mul is en op andere plaatsen veel te hard. Bovendien hangt dikwijls het gras over de randen. Reeds meerdere malen hebben de Middelburgers de gemeente hierop ge wezen, doch de hoop dat het ooit nog eens beter wordt, schijnen ze nu wel opgegeven te hebben. Daarom toog men naar Vlissingen, waar men onmiddellijk alle medewerking kreeg. De recordpoging werd een succes. On danks de afwezigheid van Hein Cujé (geblesseerd) brachten de Middelbur gers een1 zeer sterke ploeg in de baan. De tweede en derde ploeg bestond even eens uit Dynamo-atleten, met uitzonde ring van Ad Bouwens, die echter ook in Middelburg woont. De le ploeg, bestaande uit Sjors Chris tiaanse (2.01,4), Hans Bostelaar (2.08,-), Piet Zwartepoorte (2.04,-) en Cas Mul der {1.59,-), kwam tot een tjjd van 8.12,4, hetgeen een verbetering van het record met 12,6 sec. betekende. De der de ploeg werd 2e in 9.16,4 en de tweede ploeg werd 3e in 9.19,-. Op de banen van Soranus 2 te Hein- kenszand werd de kampioensschieting ge houden van het district 16 van de NBH, De uitslag was als volgt: Kampioen met 237 p. C.D. Raas van St. Sebastiaan, Ovezande; meeste rozen P. de Koeyer, St. Sebastiaan, Yerseke; meeste 9: P. Daalman, Juliana, Kwaden- damme; meeste 8: M. Geus, id.; meeste 7: J. Beulens, idem; meeste 6: F. Peeters, idem; meeste 5: L. Geus, idem; meeste 4: M. Steenbakker, idem; meeste 3: M. Gle- rum. St. Sebastiaan, Yerseke; meeste 2 W. Huige, Juliana, Kwadendamme; mees te 1: K. van Steenbergen, St. Sebastiaan Ovezande. IN BELGIë stappen momenteel verschillende prominente ama teurs naar de beroepsklasse over. Martin van den Bossche, in 1959 kampioen van België bij de nieu welingen, Lucien Stevens, win naar van de tijdrit in Olympia's Tour, hebben er al een paar prof- koersen opzitten. NIET MINDER dan dertien Zes daagsen komen op het Europese programma voor. Berlijn verzorgt van 5 tot en met 11 oktober de eerste en sluit ook de rij van 14 tot én met 20 maart. RIK VAN STEENBERGEN zal in de Zesdaagse van Keulen 27 december tot 1 januari koppel- genoot zijn van Rudi Altig. Miel Severijns zou dan optreden met. wereldkampioen Romain Deloof, die op eerste kerstdag zijn prof debuut zal maken. HENK NIJDAM kreeg een prach tig voorstel van de Italiaanse for matie Ignis, die bereid bleek een klein fortuin als maandwedde aan de wereldkampioen te be talen. Nijdam heeft dit voorstel van de hand moeten wijzen, om dat hij reeds werd gecontracteerd bij Faema. JEF JANSSEN zal" met acht Nederlandse renners deelnemen aan de Ronde van Noord-Frank rijk. Zes renners zijn reeds ge kozen, n.l. Martin van den Borgh, Jan Janssen, Leo Knops, Cees Lute, Lex van Kreuningen en Eugeen Beckers, die in deze wed strijd als onafhankelijke debu teert. TWEE PROMINENTE Limbur gers, professional Tom Tubee en amateur Fons Frissen hebben de wielersport vaarwel gezegd. Rem- melt Hindriks, ook een Limbur ger, keert na één jaar afwezig heid weer in de wielerarena terug. DE NIEUWE Faema-aanwinst Frans Aerenhouts is voor het verdere seizoen uitgeschakeld. In Brussel-Verviers kwam hij zo on gelukkig ten val, dat hij een arm brak. ANDRE VAN AERT won dinsdag te Hulshout (bij Herentals) een koers voor amateurs (45 vertrek kers). In de eindsprint klopte hij de Belg Verhagen, die tweede werd en Kees Haest, die beslag legde op de derde prijs. Tijd over de 130 km: 3 uur 10 min. 12 sec. DE ZWALUW-PLOEG voor het clubkampioenschap van Neder land, op 26 september in Wijk bij Duurstede, bestaat uit: Bart van der Ven, Gerrit van Lith, Fried Liebregts, Henk en Wim van Heyst en Gerrit Hairwassers. ROLF GRAF zal starten in de Grand Prix des Nations, Ray mond Poulidor daarentegen blijft thuis. HET HEEFT maar bitter weinig gescheeld of Jean Stablinski zou als toeschouwer in Salo de we reldkampioenschappen hebben gevolgd. Ploegleider Marcel Bidot was n.l. te laat om de rugnum mers af te halen en alleen de tussenkomst van de Franse bondsvoorzitter Daugé bracht nog redding. Europacup voor bekerwinners Op dezelfde dag dat in Stuttgart de finale werd gespeeld van het seizoen 1961 -1962 won OFK-Belgrado op eigen terrein een ontmoeting voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars 1962-1963 tegen Chemie Halle (O.-Did.) met 2-0. In Bangor (Noord-Wales) won Bangor City eveneens in een wedstrijd voor de eerste ronde met 2-0 van FC Napoli (It.) Het was de eerste ontmoeting tussen beide ploegen. De wedstrijd werd geleid door de Nederlandse arbiter Martens. Dê eerste wedstrijd tussen Glasgow Rangers en Sevilla te Glasgow is dooi de Rangers met 4-0 gewonnen; de rust stand was 2-0. Alliance Deuedelingen (Luxemburg) speelde op eigen -terrein met 1-1 gelijk tegen het Deense Boldklubben '09 uit Odense. De Luxemburgers hadden bij de rust een 1-0 voorsprong. De Stichting Nederlandse Draf- en Rensport heeft met haar Belgische zus terorganisatie volledige overeenstem ming bereikt over de organisatie van de traditionele wedstrijd van dravers uit beide landen, die op zondag 30 sep tember a.s. op de renbaan Duindigt wordt gehouden. De officiële landen- wedstrijd bestaat weer uit vier onderde len, n.l. een draverij voor 3-jarige paar den over 2000 meter, een draverij voor 4-jarige over 2100 meter en twee dra verijen resp. over 1600 en 2600 meter voor paarden van vijf jaar en ouder. Het totaal voor deze draverijen aan prij zen en premies uitgeloofde bedrag be loopt ruim twintigduizend gulden. Het Hongaarse Vasas won woensdag te Frederikstad met 4-1 van de club van die naam. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. De returnwedstrijd wordt 19 september a.s. te Boedapest ge speeld. De eerste wedstrijd tussen de Schotse kampioen Dundee en FC Koeln uit West- Duitsland is door de Schotten met 8-1 gewonnen; de ruststand was 5-0. In Wenen zegevierde FC Austria over IFK Helsinki met 5-3. Bij de rust was het 2-2. Het Deense Esbjerg boekte in Belfast tegen Linfield (Noord-Ierland) een 2-1 zege. Alle doelpunten werden voor de rust gemaakt. Gisteren trad Adriana Walhout, ge ruime tijd werkzaam op het bonds- bureau van de afdeling Zeeland KNVB te Middelburg in het huwelijk met Cornells Polderdijk. Het jonge paar verlaat hier het imposante stadhuis van de Zeeuwse hoofdstad temidden van een haag voetbaljunioren der ver enigingen „Zeelandia" en „Middel burg". De Belgische titelhouder Ander- lecht zorgde voor een grote verras sing door in de eerste te Madrid gespeelde wedstrijd tegen Real Madrid een 3-3 gelijk spel te be werkstelligen. Ook de rust was met een gelijke stand (2-2) inge gaan. Zoals bekend werd Real Madrid in het laatste toernooi om de Europese beker in de finale door het Portugese Benfica met 5-3 verslagen. Het totaal aan prijzen voor de sporttoto van deze week bedroeg 226.300. Hiervan is beschikbaar voor de eerste prijs, waarvoor zich vier deelnemers hebben gemeld, een bedrag van 124.465. Elk van hen krijgt een bruto-opbrengst van 31.116. Voor de tweede prijs groot 67.890, komen 28 deelnemers in aanmerking, zodat ieder van hen aanspraak kan maken op bruto 2425.— De extra-prijs van de gelijke spelen 33.945) zal worden verdeeld tussen 127 deelnemers, van wie een tweetal twee kolommen juist heeft ingevuld. Per ko lom zal hier 263 netto worden uitge keerd. De elftalcommisie van de KNHB heeft zestien spelers aangewezen voor de cen trale hockeytraining, die vanaf 13 sep tember wekelijks in het Olympisch sta dion wordt gehouden. De groep bestaat uit de volgende spe lers: Veentjer (HDM), van der Zee (SC HC), Leemhuis (SCHC), van Gooswilli- gen (SCHC), Herbers (SCHC), Fokker (Laren), Fiolet (HDM), van Rossem (HH IJC), Mijnarends (Amsterdam), Krol (Leiden), Voigt (Amsterdam), Keyzer (Breda), van 't Hooft (Hilversum), van Vroonhoven (Tilburg), de Lanoy Meyer (Laren) en Zweerts (SCHC). Het Nederlandse herenteam speelt 4 november op een nog nader aan te wijzen plaats in ons land tegen Frankrijk. Jacques Anquetil heeft in Chateaulin (Fr) het 26e circuit van Aulne gewon nen. Hij reed de 150 kilometer in 3 uur 56 minuten en 42 seconden. De Spanjaard Manzano werd tweede op een halve lengte, terwijl André Darriga- de beslag legde op de derde plaats; Grcussard en Picot finishten resp als vierde en vijfde. Tijdens de wedstrijd nam Louison Bo- bet afscheid van het Bretonse wielerpu bliek. De meervoudige Tourwinnaar werd door ruim 50.000 wielerenthousias- ten - alle fabrieken in de omgeving hadden hun werknemers een extra vrije dag gegeven - hartstochtelijk toegejuicht Tijdens de huldiging werden Bobet enke- le postzakken met ruim twee ton an sichtkaarten overhandigd. Atletico Madrid is woensdag te Stutt gart winnaar geworden van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naar 1961-1962. In de finale zegevierde het Spaanse team voor 45.000 toeschou wers met 3-0 over Fiorentina (Italië). Het was de tweede maal, dat beide teams in de eindstrijd tegenover elkaar ston den. Het eerste duel was 10 mei j.I. na verlening in een gelijk spel 1-1 geëin digd. De Spanjaarden hadden te Stuttgart bij de rust reeds met 2-0 de leiding. Hun doelpunten kwamen op naam van rechts buiten Jones, middenvoor Mendoza en linksbinnen Peiro. De voorhoede van Atletio, met mid denvoor Mendoza als grote man, was voor de gerenommeerde verdediging van Fiorentina te sterk. Daarentegen bleef de aanvalslinie van de Azzuri onder de ver wachtingen. Zondag 9 september a.s. organiseert de „Stichting Motocross Baarle" een cross voor junioren 250 cc, senioren 50 cc en zijspannen 500 cc. In totaal zullen niet minder dan 70 renners aan de start verschijnen. Vooral bij de zijspannen staat een harde strijd te wachten tussen de lands kampioenen. H. Steman (Nederland) neemt het opi tegen de Belgische kam pioen Leon Liekens, de 35-jarige motor handelaar uit Wiekevorst. Liekens zal vergezeld zijn door zijn vriend en ri vaal Albert van Hove, die óók een man netjesputter is. Van Nederlandse zijde komen verder o.a. aan start: de plaatse lijke favoriet G. van Kasbergen. „De Kas" kan wel eens voor eigen publiek voor sensationele dingen zorgen. Ook de Bredenaar Ben Snijder in het dage lijks leven postbode zal present zijn. Verder nog M. Jansen, B. v. d. Goorling en Phil Droog. Bij de „brommers" in de 50 cc-klasse, komt de voltallige Royal Nordploeg aan de start. Bij de 250 cc schuilen zoveel kanshebbers, dat het bijna onmogelijk is een prognose te maken. Kortom zondag a.s. belooft een mooie spannende moto-cross-sportmiddag te worden. Burgemeester F. de Grauw zal het startschot lossen. Het faillissement van H. Schummel- ketel. Middellaan 23, Breda, is op 31 augustus opgeheven. Rusland heeft, volgens radio-Moskou, de westelijke mogendheden een nota toegezonden, waarin het Westen wordt beschuldigd van pogingen zich t_ ont trekken aan de verantwoordelijkheid voor „recente ontwikkelingen" in West- Berlijn. Het Westen heeft nagelaten, al dus de nota, „passende stappen" te on dernemen teneinde de activiteiten van „fascistische elementen" in West-Berlijn de kop in te drukken. De Amerikaanse. Britse en Franse be zettingsautoriteiten in West-Berlijn, al dus de nota, dragen de verantwoordelijk heid voor de „moord op (Oostduitse) grenssoldaten", de „invasie" van West- duitse militaire vliegtuigen in Oostduits luchtruim en „voortdurende sabotageda den" jegens de door Oost-Duitsland be heerde spoorweg door West-Berlijn. West-Berlijn is volgens de Sovjetnota een toevluchtsoord geworden van wraak- zoekers, militaristen en organisatoren van alle soorten ondermijnende activitei ten tegen de Sovjet-Unie „en andere vre delievende naties". GOES, 5 september. Export- en in dustrieveiling. Perzikrode zomerappel kl. I 75-80 48, 70-75 52-53. 65-70 54, 60-65 51, kl. IX 75-80 46, 70-75 51, 65-70 52-53, 60-65 49-50, lid 42, Zigeunerin kl. I 85-90 43, 80-85 50, 75-80 54-55, 70-75 54, 65-70 52, lid 35, kL II 80-85 32, 75-80 36. 70-75 40, 65-70 37-38. Manks Codlin kl. I 80-85 33. 75-80 38, 70-75 43, 65-70 39, kl. II 75-80 34, 70-75 38, 65-70 35, Early Victoria kl. II 70-80 31, 60-70 27-31, lid 19-22. Stark Earliest kl. II 70-75 92, 65-70 71, 60-65 65, 55-60 50-54, D 22-28, Précoce de Trévoux kl I 65-70 68. 60-65 66, 55-60 53-54, 50-55 42+0-44,20, lid 32,20-32,90, Clapp's Favou rite kl. I 70-75 70, 65-70 61-69, dubbele pr.bonen I 54, II 52, lib 46, Prelude 149, bramen I 96,-116, II 91-96, III 40, diverse appels geplukte kroet 13, diverse appels val 5,50-13, perzikrode zomerappel gepl. kroet 9, Précoce de Trévoux gepl. kroet 12-13. Totale aanvoer hard fruit 2900 kisten. Gewone veiling: Early Victoria grof 21-29, fijn 16, perzikrode zomerappel grof 38-45, fijn 26-31, Stark Earliest grof 55, fijn 26-27, Zigeunerin grof 37-42, fijn 21-36, Manks Codlin grof 28, fijn 18-21, Précoce de Trévoux grof 34-44, fijn 18-31, Clapps Favourite grof 42-49. Czar- pruimen I 72-91, II 50-68, grof 50-72, fa briek 27-51, Washington I 85-99, II 50-63. grof 59-95, fabriek 40-64, Belle de Lou- vain I 77-99, II 58-73, grof 45-79, fabriek 22-60, Reine Victoria I 108-130, II 72-79, grof 75-95, fabriek 36-46, dubb. boeren- witte I 84-90. grof 80-83, Reine Claude d'Althann grof 88, Reine Claude Verte I 106, grof 107, witte wijnpruim I 79, II41, fabriek 25; per doos: rode bessen 127-32, aardbeien f 82, bramen I 28-32, II 25-28. Groenten: per stuk: bloemkool AI 52-74, All 26-59, Bil 14-21. afw. 10-43, kropsla II 28, Cl 13-21, komkommers A 15-22, B 13-18, C 12, meloenen 64-118, kussa I 7-12; per bos: wortelen 17-28, kroten 12, sel derie 4-7; per kg: tomaten A 35-40, B 37- 43, C 25-33, augurken A 79-133, B 35-89, C 17-45, D 14-25, E 6-9, kroten 11, uien 2-9, rodekool 16-22, groene savooiekool 15-17, andijvie I 32-36, prei I 52, spinazie 8-10, waspeen 23, rabarber 11-13, dubbele pr.bonen II 35-52, pronkbonen I 53-60, II 34-43, stoksnijbonen I 81-83, II 38-50, tros- pr.bonen 81-85, aardappelen bonken 12, grote 11-14, drielingen 6-9. 's HERTOGENBOSCH, 5 september. Aanvoer 6234 stuks, 1215 runderen, 338 graskalveren, 885 vette kalveren, 577 nuchtere kalveren, 471 schapen, 33 geiten, 53 fokzeugen, 350 slachtvarkens, 17 lopers 1626 biggen, 669 slachtrunderen. Prijzen per stuk. Melk- en kalfkoeien 615-1170, guste koeien 540-900. groskalveren 260- 430 kallvaarzen 700-1125. klamvaarzen 660-885, guste vaarzen 600-820,. pinken 435-630, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 70-185, weideschapen 65-85, ooi en met lammeren 50-70, drachtige zeu gen 275-360, lopers 70-95, biggen 46-59. Per kg geslacht gewicht: Slachtrunderen extra kwaliteit 3,15-3,30, slachtrunderen le kwaliteit 2,90-3.10, slachtrunderen 2e kwaliteit 2,60-2.85, slachtrunderen 3e kwaliteit 2,40-2,55, vette stieren 2,85-3,10, worstkoeien 2,25-2,40, Per kg levend ge wicht: Vette kalveren le kwaliteit 2,05- 2.25, vette kalveren 2e kwaliteit 1,80:2,00, vette kalveren 3e kwaliteit 1,55-1,75, nuchtere slachtkalveren 1.30-1,60, slacht- zeugen le kwaliteit 1,44-1,50, slachtzeu- gen 2e kwaliteit 1,38-1.43. slachtvarkens 1,60-1,70. Per stuk: Vette schapen 75- 110. vette lammeren 70-105. Overzicht. Melk- en kalfkoeien aanvoer: normaal, handel kalm, prijzen: flauw. Guste koei en minder, matig, staande. Jongvee re delijk, stroef, gehandhaafd. Vette kal veren klein, stil. niet hoger. Nuchtere slachtkalveren behoorlijk, goed, prijsh. Schapen en lammeren normaal, vlot, stij ver. Fokzeugen ruim, slepend, minder vast. Lopers en biggen redelijk, gunstig, gehandhaafd. Slachtvee minder, redelijk, aangetrokken. Slachtzeugen beperkt, wil lig, vast. KAPELLE, 5 september 1962. Bramen in kratten industrie I 96-116. II 91-96, III 40, idem in doosjes I 126-136, II 112, bo nen I 61-63, II 60.05, IIB 48, Zigeunerin I 75-80. 48-49, I 70-75 46, I 65-70 53, II 75-80 36, II 70-75 38-39, II 65-70 36, IID 36, grof 33, fijn 28, Manks Codlin I 75-80 39-41, I 70-75 43, I 65-70 38-39, II 70-75 35, II 65-70 34, grof 30-32, fijn 23-25, Ear ly Victoria I 70-80 30, I 60-70 28, II 70-80 29. II 60-70 27, IID 22, grof 24, fijn 20,10. Codlin Keswick I 70-80 31, I 60-70 25-28. II 70-80 27, II 60-70 24-25. IID 19-21, grof 22, fijn 19,40-20,35, Perzikappel I 70-75 56. I 65-70 57, I 60-65 48, II 70-75 49. II 65-70 51-52, II 60-65 48, IID 41, grof 43, fijn 29. N.H. Suikerpeer II 55-65 23-26, IID 19-20, fijn 14-17, Pr. de Trévoux I 60-65 68, I '55-60 56, I 50-55 44, 70-46, II 60-65 63, II 55-60 58, II 50-55 45, IID 34,10-34,20. grof 44, fijn 23. Clapp's Favorite I 70-75 68. I 65-70 60-61, II 70-75 61. II 65-70 57, grof 42-43, fijn 33, Verpakt fruit: Lady Sud- dely I 70-75 74, I 65-70 64-67. geplukte kroet wit 15, rood 15, val kroetappelen 8,5. valappelen 17. Pruimen: Czar ex. 99, I 75-84. II 45-62, grof 52-66. fabr. 24-36, R. Cl. de Quillin I 81-95. II 54-61, grof 68-86, fabr. 36-42, R. Victoria ex. 141. I 109-135, II 51-73, grof 69-119, fabr. 24-36. Belle de Louvain I 76-88, II 48-67. grof 57-71, fabr. 22-43, Boerewitte I 77-82, II 47-53, grof 62, fabr. 30, R. Cl. 'd Althan I 126, grof 66-85, Jeffeson I 95-106, fabr. 36. Wijn pruimen I 82-85, Kirkes I 123, gescheurde pruimen 21-53. 'Logambessen per doos I 50-68, Rode bessen per doos I 31-38, per kg I 110, II 84-96, Bramen per doos ex. 33, I 33, Moerbeien per doos I 75, Frambo zen per doos I 72-83, Meloenen 71-116, KasperzikenAA-B 27-35, C 17, Druiven per kg I 202-212, Aardappelen: bonken 10-11, I 10-13, II 8-9.5, kriel 2-3, Groenten: Bloemkool 30-61, snijbonen 46-73, uien 15, komkommers 10-26, kussa 9-11, bosselde- rij 3,5-5, knolselderij 8, rode kool 17, pronkbonen 44-54, andijvie 38, tomaten AB 34-42, C 25-36. TERNEUZEN 5 september. Groenten. Per 100 st. in centen: Sla 8-11.8. Per stuk in centen: Bloemkool A 70-71, All 51-61, B 33-50, B 20-48, CII 11-18, afw. 11-48, groene komkommers 10-15. witte komkommers 10-13, meloenen 15-84. Per bos jn centen: Selderij 4-8. peen 11-14. kroten 7-16. Per kg in centen: Meerlan- ders I 12, bintjes I 10.3-12.5, andijvie I 41-48, TI 22-27, stoksnijbonen II 44-50, princ. bonen I 59, II 46-54, Sabo I 46, II 30-36, rode kool 12-31, sav. kool 7-32, witte kool 8-12, waspeen All 14, prei All 53-57, tomaten A 38-42. All 36-42 BII 31-42, C 33-36, CII 32, CC 25, uien'6-16, augurken 130. Pruimen per kg Belle de Louvain I 91-102, II 55-67, Grof 50-64, III 29 Boerenwitte grof 87, Washinton grof 71-75, III 58. Bramen per doosje I 22-24, II 18-20, Appelen Stark Earliest I m 70 90. m 65 83-90, m 60 64-65, m 55 48 II m 75 89, m 70 85-89, m 65 75-77, m 60 60 m 55 45, IID 29, III grof 51, III fijn 29. Manks Codlin I m 75 33, m 70 37, m 60 30, II m 75 23. m 70 29, m 65 32. m 60 24. IID 20-23, III grof 26-28, III fiin 17-22. Peren: Précose de Trévoux I 65 66, m 60 66, m 55 55, m 50 43-44. II m 60 51. IID 29-33, III grof 37-40, fijn 31-32. Clapp's I m 70 68-70, m 65 65-66, m 60 54, m 55 50-51. Konstanz 236 (—2), Rheinfelden 210 1), Oppenheim 263 (+3), Straatsburg 215 (+6), Maxau 372 (—4), Plochingen 103 3), Mannheim 195 (onveranderd), Steinbach 118 (+2), Mainz 205 (+13), Bingen 123 (+1), Kaub 132 (onveran derd), Trier 90 (+10), Koblenz 131 (+1), Keulen 74 6),„Ruhrort 255 (—7), Lo- bith 860 8), Nijmegen 645 5), Arn hem 700 (—5), Eefde IJssel 222 (—4), Deventer 130 (—3), Monsin 5460 (+10), Visé 4925 (+5), Borgharen 3073 43), Belfeld 1101 (+11), Grave beneden de sluis 503 (+5).

de Stem | 1962 | | pagina 11