Doodde Leibbrand zonder noodzaak 26 Italianen? WEEK RECLAME NGV j Record van j j?5Wij komen" j Iris Stradis, ster van het vocalistenconcours Programma afd. Zeeland "fisy 1 CACAO KERSEN op SAP t VAN DE NGV EEN SERVIES voor THEE, ONTBIJT en DINER ERVAREN CHAUFFEUR Kruiser van overtreffende trap HONING W00N-WINKELHUIS GROTE FANCY FAIR TEENAGERBAL DRAMA UIT 1944 HERLEEFT Verdachte prof. zelfbewust TE s-HERTOGENBOS Olga Maddalena: zware dobber K.W.F.-collecte RONDJES \\4$y (jMttfy*: j§ mmmmm (na inwisseling) vraagt MANNEN DE „GROTE VIER" Eerste onderdeel voor afsluiting Haringvliet Trieste balans Labour Day Wollen stoffen- industrie moet alle zeilen bij spannen Blooker C0C0SBR00D \J19/ SOEPBALLEN ENGELSDROP VRUCHTEN BORSTPLAAT t KLEINTJE verw.monfeurs - autogeen pijpenlassers hulpmonteurs, voor werken omgeving Den Haag. N.V. Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beveland" Te koop aangeboden: Ijzerhandel Tazelaar - Terneuzen in het „SCHUTTERSHOF" te Gees DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 Een rechtbank in Stuttgart, be staande uit beroeps- en leken- rechters, heeft gisteren een aan vang gemaakt met de behande ling van de strafzaak tegen de 48-jarige professor Kurt Leib brand, verkeersdeskundige van internationale bekendheid, die beschuldigd wordt van moord in minstens zesentwintig gevallen en van poging tot moord in min stens vijf gevallen. Volgens de tenlastelegging zou Leib brand, die in juli vorig jaar in arrest werd gesteld doch drie maanden later na borgstelling van een som van 250.000 Duitse mark voorlopig op vrije voeten werd gelaten, in augustus 1944 als commandant van een compagnie genie soldaten nabij de Zuidfranse plaats Avignon zonder noodzaak en zonder vorm van proces een groep Italiaanse vrijwilligers van het Duitse leger heb ben laten neerschieten. Leibbrand zou de in zijn compagnie ingedeelde Itali anen zogenaamd voor werk door onder geschikten hebben laten afvoeren en vanuit een hinderlaag met tevoren reeds opgestelde mitrailleurs hebben laten neerschieten. Daardoor kwamen minstens zesentwintig Italianen om en konden vijf zwaar gewond ontvluchten. Verdachte ontkent Leibbrand, die ter terechtzitting alle schuld ontkende, gaf na voorlezing der dagvaarding op zeer zelfbewuste wijze een beschrijving van zijn levensloop en de verschillende functies die hij, ook na de oorlog, in West-Duitsland had bekleed. In 1950 vestigde hij zich in Zuerich als adviseur voor Verkeers problemen, in welke hoedanigheid hij voor tal van steden in Duitsland en andere landen adviezen uitbracht. Leibbrand, die verklaarde in 1934 uit de padvindersbeweging te zijn getreden omdat deze zich bij de S.S. had aange sloten, werd in het voorjaar van 1940 als reserve-kapitein in het leger opge roepen en in 1944 tot compagnies commandant. bij de spoorweggenie be noemd. Na de oorlog werd hij in Stutt gart tweemaal „gedenazificeerd" en de tweede maal gezuiverd. De eerste hoofddwarsdrager, die zal zijn bestemd voor de voltooiing van de afsluiting van het Haringvliet, heeft gisteren de n.v. Koninklijke Nederlandse Machinefabriek v.h. E. H. Begemann te Helmond verlaten. De drager is een onderdeel van een van de 34 in het Deltaproject aan te brengen schuiven, die aan de rivierzijde worden geplaatst. Begemann leverde hiermee de „kop loper" van de grote staalconstructies aldaar. De drager, zoals er ook vandaag een zal worden geladen, heeft een ge wicht van 330.600 kilogram. Deze onder delen zijn van zodanige omvang, dat ze slechts twee aan twee per schip kun nen worden vervoerd. Begemann kan per acht weken twee van dergelijke dragers afleveren. Via de Zuidwillems vaart worden de stalen gevaarten over gebracht naar een assemblageplaats, vanwaar het vervoer naar de bouwput in het Haringvliet geschiedt. De dragers worden bevestigd aan schuiven van vijf honderd ton. j Mevrouw R.F.W. Wessels uit Am- J sterdam heeft gisteren vermoedelijk het record van snelle hulpverlening Z gebroken. De familie had een tele- gram ontvangen uit Canada met de Z trieste mededeling, dat de geënngreer- Z de zoon van de familie in ernstige toe- stand was opgenomen in een zieken- huis te Edmonton. De moeder van de l patiënt wilde haar zoon natuurlijk Z nog gaarne zien. Zij wendde zich tot 2 „Wij komen" in Naarden welke orga- J nisatie direct alle maatregelen nam. Dank zij de grote hulpvaardigheid van het gemeentelijk passenbureau te Z Amsterdam kreeg mevrouw Wessels Z onmiddellijk een wereldpas. De nood- zakelijke inenting tegen pokken bij de GGD te Amsterdam was een kwes- Z tie van een ogenblikje. De Canadese 2 ambassade werd op de hoogte gesteld 2 en binnen een half uur had mevrouw 2 2 Wessels het visum op haar paspoort. 2 2 Er dreigde enige stagnatie voor de 2 ambassade waar de weg was opgebro- 2 ken. Een motoragent verleende ook 2 medewerking en loodste de familie 5 door de moeilijkheden heen. Een mo- toragent uit Den Haag zorgde ervoor dat de auto waarmee een familielid 2 het visum had gehaald, direct door 2 2 kon rijden naar Schiphol, vanwaar J 2 om tien voor drie een DC-8 vertrok. J 2 De gehele voorbereiding van deze J 2 snelle reis had slechts enkele uren j 2 gekost. Zonder noodzaak? Over de gebeurtenissen van 1944 zei hij, dat zijn compagnie van 250 man schappen over een groot gebied was verspreid en onder grote verliezen door Franse verzetsstrijders te lijden had. Volgens hem werden in die perio de in Zuid-Frankrijk ongeveer vier honderd Duitse militaire door ver zetsstrijders vermoord. Leibbrand zei daarom geschokt te zijn ge weest, dat in de dagvaarding wordt gesproken van het neerschieten van Italianen „zonder oorlogsnood- zaak". Hij heeft altijd, zo zei hij, het ver trouwen van zijn manschappen gehad, zowel voor als na het neerschieten der Italianen. Leibbrand zei, dat dikwijls de Itali aanse manschappen van Duitse een heden naar de verzetsstrijders overlie pen. Medio augustus hadden Italianen van zijn eigen eenheid herhaaldelijk geweigerd te werken en enkelen waren gevlucht. In een order van het opper bevel van het negentiende leger die in de zomer van 1944 werd uitgegeven was bevolen elke Italiaanse soldaat van het Duitse leger die langer dan 24 uur zonder verlof van zijn eenheid was weggebleven, sabotage bedreef, muitte, zich bij de partizanen aansloot of weigerde bevelen te gehoorzamen of te werken, terstond dood te schieten. Hij, Leibrand, had de Italianen van zijn eigen eenheid van deze order op de hoogte gesteld. Muiters. Op 21 augustus was een vrachtauto colonne van een naburige compagnie door partizanen overvallen en de Itali anen van deze eenheid waren naar de verzetsstrijders overgelopen en hadden hun eigen kameraden beschoten. Daar op had de regimentscommandant na langdurig overleg bevolen alle Itali anen dood te schieten. Leibbrand was daarover, zo zei hij, vertwijfeld ge weest. Uit militair oogpunt was dit dood schieten ongetwijfeld noodzakelijk ge weest. In alle legers ter wereld werden muiters „in Gods naam" doodgescho ten. Iiy had toen naar de stem van zijn geweten gehandeld. Het was slechts mogelijk de plichtsgetrouwen te redden als de plichtverzakers gestraft werden. De uitvoering van het bevel had hij zonder precieze aanwijzingen aan een luitenant opgedragen. Hij wist niet waar de Italianen doodgeschoten werden en kon zich ook niet herinne ren rapport omtrent uitvoering van het bevel gekregen te hebben. Enige dagen later was hij gewond geraakt. De eerste dag van de demifinale van het internationaal vocalistenconcours, waarop acht sopranen zich hebben laten horen, heeft vier zangeressen voor de fi nale opgeleverd, nl. de Amerikaanse Margot Louise Nisita, de Griekse Iris Stradis, de Italiaanse Olga Maddalena en de Poolse Zofia Anna Wilma. De verwachtingen van diegenen, die ook vorig jaar het concours of het daar aan verbonden concert hebben bezocht, waren vooral hoog gespannen ten aan zien van Olga Maddalena, die toen een tweede prijs behaalde. Het mag gecon stateerd worden, dat haar dramatisch ta lent wellicht nog wat toegenomen is. Zij had het zich overigens wel bijzonder moeilijk gemaakt door het ellenlange en op de duur niet meer boeiende „La- mento d'Adrianna" van Monteverdi op haar repertoire te zetten. Het was te merken, dat zowel de zangeres als het publiek op het laatst teveel van het goede kregen. Ze heeft dat overigens ruimschoots goed gemaakt door het vlotte, in de stijl van een volksdans ge schreven lied „Pano Morciano" van Piu met een kostelijke voordracht ten ge hore te breng? n. De ontdekking van deze dag was de Griekse Iris Stradis, een zangeres met een volle en tevens glasheldere stem. die zowel het subliemste pianissimo als het krachtigste forto beheerst en die daaraan een zangcultuur paart, die van haar vertolkingen stuk voor stuk kunst werken maakt met een grote dramati sche kracht. De Poolse Zofia Anna Wil-, ma is een zangeres, die vooral uitmunt door een prachtige coloratuur, die ze bewezen heeft in de Cavatine van Ros sini's Barbier van Sevilla. Ze heeft de ietwat metaalachtig klinkende stem, die we ieder jaar bij Poolse zangeressen waarnemen, maar weet die bijzonder in telligent te gebruiken. Als we het ergens weer niet met de jury eens mogen zijn, dan is dat over het wèl in de finale plaatsen van de Amerikaanse Nisita en het niet plaatsen van de Canadese Micheline Tessier. De eerste beschikt over een vrij kleine stern, die overigens tot mooie dingen in staat is, maar maakt in haar vertolkin gen nog een ietwat kinderlijke indruk. Daarnaast liet de Canadese een prach tig volume horen met een uitgebalan ceerde voordracht, die vooral in een lied van Hugo Wolf bijzonder tot uiting kwam. De beide Nederlandse demifina listen werden kennelijk ook door de jury beneden de maat voor de finale ge vonden. Wij voor ons zouden de Ita liaanse Ada Zapperi, die in opera en lied een bijzonder mooie voordracht demon streerde, nog een kans hebben willen geven om in de finale met andere wer ken haar capaciteiten opnieuw te de monstreren. J.S. Verkeer en ontspanning hebben op Labour Day het lange weekeinde waar mee in Amerika de zomer afgesloten wordt, een recordaantal doden geëist. Volgens een telling van U-P.I. zijn in de periode van vrijdagavond tot gisteren morgen 491 mensen omgekomen bij ver keersongelukken, 30 meer dan in het oude recordjaar 1951. Tengevolge van verdrinking en andere ongevallen vonden nu nog ruim honderd mensen de dood. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding houdt zijn grote jaarlijkse collecte op vrijdag 7 september a.s. Zolang in Nederland nog één van elke vijf sterfgevallen zijn oorzaak vindt in kankerx is de bestrijding van deze ziekte een zaak waaraan niemand zich kan onttrekken. Behalve het feit dat kankerbestrij ding zovelen aangaat, vergt het enorm veel geld. Voor het onderzoek naar de De voorzitter van de textieljaarbeurs, de heer J. C. Bottenheim, meent dat zich gedurende de laatste paar jaar gunstige veranderingen hebben voltrok ken in het jaarbeursbeleid en dat de Utrechtse jaarbeurs langzaam aan bete kenis wint. ,,De textieljaarbeurs," zo zei hij gis termiddag op een persconferentie in U- trecht, „heeft het op prijs gesteld dat handel en industrie in zo ruime mate werden betrokken bij de reorganisatie plannen van het jaarbeursinstituut. Daarom heeft men besloten," aldus de heer Bottenheim, „een verdergaande vorm van integratie tussen de textiel jaarbeurs en de Utrechtse jaarbeurs te realiseren". Hij meent, dat de komende Europese marktverhoudingen een con centratie op velerlei gebied met zich meebrengt, die ook gewenst is op beur- zengebied. De heer Bottenheim noemde de ont wikkeling van de wolindustrie in de eerste helft van 1962 niet onbevredigend, terwijl de sector van de handbreigarens zich gestadig uitbreidt. Bij de weefsels valt een lichte daling te constateren. Sinds de totstandkoming van de Euro mark op 1 januari 1958 is het aandeel van de Nederlandse wollen-stoffenindu- strie in de binnenlandse consumptie ge daald van 75 tot 59 procent. Naar de mening van de heer Botten heim zal de Nederlandse wollen-stof- fenindustrie alles op alles moeten zet ten om een tegenwicht te vormen tegen de toenemende concurrentie van de bui tenlandse weefsels en speciaal de EEG- weefsels op de eigen markt. Anderzijds zal men door een opvoering van de ex port de nu eenmaal niet te vermijden gevolgen van de integratie op de eigen markt moeten compenseren. Hij maakte voorts melding van een bevredigende gang van zaken in de wo ningtextiel. Voorts constateerde de heer Botten heim, dat er bij de katoen-, rayon, en linnenindustrie tal van remmende fac toren optraden. Toch heeft men in de ze sector vertrouwen in de toekoms. ZONDAGCOMPETITIE 9 SEPTEMBER le klas A Robur 1-Brouwershaven 1; Noorman nen 1-Zierikzee 1; Patrijzen 1-Dreischor 1; Hansw. Boys 1-Renesse 1; Domburg 1- Kruiningen 1. le klas B Groede 1-Ria W 1; Hoofdplaat 1-Wal- cheren 1; Vogelwaarde 1-Jong Ambon 1; Retranchement 1-Philippine 1; Schoon- dijke 1-Sluiskil 1. Reserve le klas Luctor 2-Biervliet 2; Breskens 2-Clinge 2; Goes 3-Corn. Boys 3; RCS 2-Oostburg 2; Zeelandia 2-Zeeland Sport 3. 2e klas A Koewacht 2-IJzendijke 2; Aardenburg 2-Terneuzen 3; Sluiskil 2-Steen 2; Vogel waarde 2-Breskens 3. 2e klas B Zeeland Sport 4-Kruiningen 2; Middel burg 4-Volharding '32 1; Vlissingen 5- Yerseke 2; Cortgene l-'s-Heer Arends- kerke 1; Kwadendamme 1-Patrijzen 2. 2e klas C Burgh 2-Renesse 2; Brouwershaven 2- SVOWK 1; Dreischor 2-Zonnemaire 1. 3e klas A Hansw. Boys 2-Kwadendamme 2; Dom burg 2-Kruiningen 3; Lewed. Boys 2- Noormannen 2; Robur 2-Luctor 2. 3e klas B Hoofdplaat 2-Walcheren 3; Middelburg se Boys 1-RCS 3; IJzendijke 3-Retranche- ment 2. 3e klas C Clinge 3-Graauw 1; Corn. Boys 4-Sluis- kil 3; Philippine 2-Hontenisse 3; Ria W 2- HVV '24 3. De Amerikaanse „Kruiser van de overtrejfende trap", de „Newport News", welke binnenkort een bezoek aan ons land zal brengen, ligt op het ogenblik in de haven van Kiel. Op de foto zien we het 17000 ton metende schip aan de kade. OA zegels tv EXTRA per pak ■jg zegels extra gesneden pak 200 gr. merkleverancior SANTUSA p. pot bij elk pakje soep 1 blikje UNOX huish. 60 gr. LET OP OE WINKELS MET DIT RAAMBILJET import ia zegels iv» extra zak 250 gr. ct„ zegels extra 10 ZEEUWSE heerlijke koekjes 250 gr. ctv nieuwe oogst grote pot Tot onze diepe droefheid is na een kortstondige ziekte, voorzien van de Genademiddelen van de H. Kerk overleden, onze lieve man, vader, zoon, behuwd- en grootvader, de heer RENé FRANCIS MELANIE RAMMELOO echtgenoot van mevrouw M. C. P. B'arbé in de leeftijd van 59 jaar. De gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben op donderdag a.s. te 10.30 uur in de parochiekerk van O. L. V. Onbevlekt Ontvangen te Hansweert, waarna de begrafenis op het R.-K. kerkhof al daar. Uit aller naam Fam. Rammeloo. Fam. Barbé. Zij die bij deze gelegenheid geen kennisgeving hebben ontvangen, gelieven deze als zodanig te beschouwen. Hansweert, 4 september 1962. Lage Geer 3. Door een noodlottig ongeval werd plotseling van ons weggenomen, onze innig geliefde doch ter en zuster, behuwdzuster, tante en verloofde CORRY TIMMERMAN in de leeftijd van 30 jaar. Namens de diepbedroefde familie J. Timmerman-v. d. Dries London, Ontario, Canada, 316 Ashland Ave. 2 september 1962 Het is ons een droeve plicht kennis te geven van het overlijden van onze gewaardeerde mede werker, de heer A. OONK die vanaf de oprichting zijn beste krachten aan onze N.V. gegeven heeft. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Directie en personeel van HISPANO SUIZA (Nederland) N.V. Breda, 4 september 1962. Voor me>sjes is er best be taald werk bij het Atelier van Ivo van Haren's Schoenfabrie ken NV te Breda Diploma s of goede ervaring als confec- tienaaister of schoenstlkster geven voorkeur Ook leerlingen zijn welkom. Aanmelden dage lijks van 9-5 uur op het atelier Havermarkt 23, Breda X R.-K. huishoudster gevr. voor dag en nacht. Tegen half sept. Hulp van werkvrouw. Hoog loon. 's Zondags vrij. Schrij ven: Mad. Fr. v. Haver, Hou- teschoen 1. St..-Niklaas. (B) Gevr. hotel-café-restaurant-kel- ner, jaarbetrekking. Hotel Des Pays Bas, Nieuwstraat, Ter- neuzen. Bijverdienste. Betrouwbare in casseerder gevraagd te Ter- neuzen. Br. ond. no. 21483. De Stem Ter neuzen, worden per omgaande beaintwoord. Frans en Nederlands spr. fa milie, kasteel, prov. Antwerpen, met 2 kinderen, vraagt kath. juffr. voor toezicht huishou den en lichte hulp. Ref. Van der Straten Wt., Kasteel West- malle, (Prov. Antw.). 60905 Nette juffrouw, r.-k., 46 Jr., biedt zich aan als huishoud ster in Souburg of omg. Br.: C.J. de Neef. Weststr. 10, W.- Souburg. 20382 Linnenkast (leg) Tel. 39988 Breda. t. k. gevr. 60912 yift Mevrouw Koelte in de zomer warmte in de winter, regel baar over een convector uit Brabants Oliehaardenpaleis Subliem verzorgd kleuren-tol derpakket gratis op aanvraag De Weerd s Loodgieters- er Samtair-InstallatiebedrUf - Markt 33 Etten Tel 01608- 2310 X Alleenverkoop Necchi, Melson, Adler, Gritzner, Minerva, enz Nog enkele lakbesch. volaut z.z. naaimach met volle ga- ranti. en lessen, merkmach f 100,- reductie. Gebr. tnruil- mach. v a f 20,-. Let op juiste adres, alleen Boschstraat 67, Bekkers gevest, sinds 1890, tel 41725 60600-X 2-Wielig open aanhangwagentje voor luxe auto te koop. Alle maten nieuwe, gebruikte en gecoverde autobanden. Nieuwe accu's 6 volt 90 amp met 18 mnd gar. f 34,- met inleve ring. J. M. Tijs, Talmastraat 61, Breda. Tel. 37670. 60701 Als niets meer helpt dan helpt een tn bel DAGBLAD DE STEM Kinderwagen te koop z.g.a.n. Te bevr. Roskamstr. 34, St. Jansteen. 018446 Occasion. Gloednieuwe lang- zaamwasmachine t. k. 60 Lt, met verwarming en centrifuge, 395 gld, 2 jr garantie. Br. no. 60862. Z.g.a.n. lange balken, deuren, complete ramen, dakpannen, dakpannen,dakramen en verder alle soorten afbraak. Gratis verkrijgbaar steenpuin te Sas v. Gent. H. de Nekker en Zn, Julianastr. 83, Heikant. rr^' 01140-3086. 18448 Rotamwieg en wandelwagentje t. k. z.g.a.n. Na 6 uur. Spoor - str. 13A, Breda. 60869 Z.g.a.n. Mutsaerts kinderwa gen te koop aangeboden. Ge heel uitmeembaar. Na 6 uur. Mgr. Leytenstraat 74A, Breda. Kindje blij zegt tatata, 't heeft een plastic broekje S.G.A. Vier autobanden 5.26x16 t. k. v. Bleyswijkstr. 15, Breda-H.k. Kinderwagen ter overname aangeboden, wit-lila, in goede staat. Joh. Willem Frisolaan 28, Breda. Nieuwbouw Tuinzigt: blokjes van 4 met en zonder garage Koopprijs va f 24 800,- k.k Blokjes van 3. koopprijs v a f 28 500, k.k. Makelaarskant Pluyter, Wilhelminastraat 20. Breda. Tel 41155, b g.g. 36449 X Klein boerderijtje met wat omliggende grond te koop ge vraagd. Liefst met oprijlaan tje. Brieven met inlichtingen, prijs enz, onder no. 60767. Geheel alleenstaand huis t. h. gevr. Gem. of ged. gem. met tuin. Liefst aan grote auto baan. Hoge huur geen bezwaar. Br. onder no. 9770. Er is niet veel meer te koop in de nieuwbouw Breda: nu nog lage overdr.kosten; koop spoedig. Tuinzigt vanaf f 23600. Ginneken v.a. f 28.000. Make laars v. d. Berg Co., Nw Gimnekenstr. 43, Breda. Tel. 24421. 7116 In verband met verhuizing, huis te koop te Oud-Gastel, (nieuwbouw). Binnen 2 maan den leeg te aanvaarden. M.A. J. Teunissen, Oranje Nassau- straat 14. Oud-Gastel. Kredieten tot f 4000,- voor aankoop meubelen en woning textiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. 60620 Gaat u trouwen of heeft u een woning? Kredieten voor ieder een tot f 5000,- voor aanschaf meubilair-woningtextiel Vraagt gratis folder, dan krijgt u al gehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 60619 Geldleningen vanaf f 1500,-, voor diverse doeleinden, voor korte en langere termijnen, 5 jaar (geen z.g. spaarkrediet systeem) 1ste, 2de „top"-hy- potheken, financieringen. In termediair, Postbus 8003, Den Haag. 60777 woningruil Utrecht - Breda. Aangeb. te Utrecht, heel huis. Kamer ensuite, 3 slaapk., zol der, achtertuin met schuur. Goed onderhouden. Huur f 14,- p. w. Gevr.: Breda of omg., soortgelijk huis. Hogere huur geen bezwaar. Br. onder no. Franse handelscorresponden tie. club en privé. Ad Fran cken, Frans universitair ge- dipl. leraar, beëdigd tolk-ver- taler Burg. Passtoorsstraat 12- 14, Breda. Tel. 33079. 60851-X Frans beginners en gevorder den. Club en privé. Ad Fran cken, Frans universitair ge- dipl. leraar, beëdigd tolk-ver- taler Burg. Passtoorsstraat 12- 14, Breda. Tel. 33079. 60852-X Spaanse conversatie, natuur- mehode beginners en gevor derden, club en privé. Ad Francken, Burg. Passtoors straat 12-14, Breda. Tel. 33079. 60850-X Vertalingen Frans en Spaans, snel en precies. Ad Francken. beëdigd tolk-vertaler. Lid van het Ned. Genootschap v. Ver talers. Burg. Passtoorsstr. 12- 14, Breda. Tel. 33079. X Vacaritre Zoutelande: caravan vrij, halve prijzen. Achterom 14A, Breda. Tel. 32013 of 43418. 60936 Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t.k. v.a. 1957. Min Kanstr. 18-20. Bre da. Tel. 01600-39900-39870. Ruime sortering prima ge bruikte scooters, bromfietsen en motoren, alsmede ruim ge sorteerd in alle slooponderde- len voor Jawa, D.K.W., BMW etc. N.V. Willem Appels, Blau- wehandstraat 2, Bergen op Zoom Tel 01640-4380 X Ope] Kapitan '60, Mercedes 190D '60, D.K W Junior 1960. Daf de Luxe 1961, V.W Sam babusje 1960-'61 V.W. Combi busje 1960. V W Bestel 1958, 2 V W de Luxe 1962, 2 V W de Luxe 1961, 1 V.W. de Lu xe 1958. 1 V W de Luxe 1956 1 Renault Dauphine '57, Tau- nus 17M 1958-'59, Opel Kapi- tën 1956. Opel Bestel '56. Ford Prefect '56, Taunus Stationcar 15M 1957, Taunus Bestel '53 diverse V W uit Engelse dump. 1 4 oers. kampeercaravan, Ol pmocar met tent 6 pers., 2 motorrijwielen. Deze wagens worden onder garantie ver kocht. Financiering mogelijk Inkoop - verkoop - ruilen De Jong's Garagebedrijf. Nispen Dorpsstraat 22-24. tel 01656- 245 9762 X Vito-Garage in Breda heeft momenteel een serie eerste klas gebruikte automobielen te koop, welke niet van nieuw te onderscheiden zijn. Al deze auto's worden onder de volle schriftelijke garantie verkocht. Deze auto's zijn zeer jong v. bouwjaar en kunnen dus voor 100 pet. voor goed gegaran deerd verkocht worden. Voor dat u een auto gaat kopen, let dan zeer goed op de kwa liteit en of de auto's aanrij- dingvrij zijn. Wij verkopen al leen maar aanrijdingvrije auto mobielen. Wij hebben voor u gereed staan: Volkswagen 1500 nieuwste model 1962 met radio enz., V.W. de Luxe 1959 en 1960. Renault Dauphine type 1961, Opel Rekord 1958, Opel Rekord 1959 en Opel Rekord '60 Fiat 600D '61, Fiat 2100 '60. In geruilde Heinkel-scooter 1960. Onze garantie is volle garan tie, zowel op onderdelen als op arbeidsloon. Dit is mee van de enigste garage die de ze garantie kan geven. De garage in de gehele omtrek die op het moment die kwali teit in voorraad heeft. Alleen Vito-garage. Ginnekenweg 340 t.m. 342 in Breda, recht tegen over de kerk. Vlakbij de Gin neken Markt. Zondags geo pend van 1 uur tot 6 uur. Fi nanciering en inruil nr Tel. 01600-36173. nogeiyk. 17204 Geen dure zaak, maar nergens te koop. 1958 Anglia Escorte combinatiewagen. 1 14. Als nieuw f 1175,-; 1955 Taunus Fa voriet f 725.-; 1952 Volkswa gen als nieuw, eerst zien f 775; 1951 Vauxhall in prima staat f 425.-; 1951 Hillman Minx, nieuw gespolen f 475.-. Al de ze wagens motorisch 3 maan den garantie. Leerlingstraat IA. Breda. Achter de H.K I.- fabriek 60847 180 B.M.W.-motorrijwieleii in prima staat v.a. f 500,-; 38 Volkswagens 1954-1955 v.a. f 1350,-; 18 Opel Olympia's ln prima staat f 650,- t. k. Wil lem Appels N.V., Blauwehand- straat 2, Bergen op Zoom. Tel 01640-4380 4467-X Fiat 1400B te koop. Bevr.: Pr. Hendrikstr. 33, Breda. Prachtige kleine auto Goggo- mobil 1959 t. k. Zandberg laan 56, Breda. Tel. 38776. Opel Olympia Cabri. '52 te k. Gerev. motor, beslist geen olieverbr. Zaterdag 8 sept. Jan Ligth.str. 14, Breda- Telef. 36234. 60923 Pincher, 1,5 oud, reu te koop. H. Labee, Spoorstr. 16A, Bre da.60910 "Zoekt u bijverdlenste-avond- werk?" Ook u helpen wij hier aan! Inl. Postbus 21, H. I. Ambacht.59524 Dienstmeisje gevr. v. huisge zin met 1 kind. Mooi zomer verblijf. Schrijven: Mevr. Jean Eierre Leirens, Beukendreef 16, Destelbergen bij Gent. (B). Kosteloos. Het faillissement van D. Freijzer, Krulsdorpstraat 19 te Kloosterzande, gem. Hon- tenisse, is opgeheven wegens gebrek aan baten. De curator, Mr. H. B. L. de Rechter Hulst, Steenstraat 35 CENTRALE SUIKER MAATSCHAPPIJ te HALFWEG Inlichtingen vrijdag 7 sep tember a.s. om 8 uur bij: R. v. KRUIJSSEN Groenendijk 5, Klooster zande. GEVRAAGD per 1 oktober a.s. EEN VERPLEEGHULP en EEN HUISHOUDELIJKE HULP (intern) Brieven: MEVR. PANDERMAAT Druivenstraat 23, Den Haag - Tel. 361500 Gevraagd: FR. WIGBERS, VARVIKSWEG 34, ENSCHEDE telefoon 4790. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer Ir. M. J. Stoel Feuerstein op 1 augustus j.l. zijn functie als directeur van de N.V. Waterleiding Mij „Zuid Beveland" neergelegd. Ter gelegenheid hiervan zal op vrijdag 7 september 1962 in de „Korenbeurs" te Goes van 16 uur tot 18 uur een afscheidsreceptie worden gehouden. De raad van Toezicht van de N. V. Waterleiding Mij „Zuid-Beveland" VOOR ALLE DOELEINDEN GESCHIKT Te bevragen: Nwe Kerkstraat 32 - Sluiskil. VRAAGT VOOR DIRECT: VOOR DAF VRACHTWAGEN DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG a.s. ten behoeve van HET BIJZONDER JEUGDWERK „DON BOSCO". PRACHTIGE PRIJZEN Aan iedere stand altijd prijs! Zelfs uw entréebiljet i> een lot. waarmee u een mooie prijs kunt winnen. ZATERDAG 8 SEPTEMBER a.s. Aanvang 2.30 uur. Muziek „The Rolling Thunders" IEDERE AVOND GROOT BAL! Twee orkesten. „The Orpheans", „The Rolling Thunders". Een fancy-fair zoals er nog nimmer één op Zuid-Beve land werd gehouden. U KOMT TOCH OOK de tiende A.E Omnibus... EEN JUBILEUM OMNIBUS.» Dikker den ooit. Mooier dan ooit. OMNIBUS Vier beroemde romans Een band voor de „bovenste plank" 608 bladzijden leesgenot: Peelwerker» Antoon Cooien Voetstappen op de Trap Willy Corner! Venetiaane Avontuur Johnn Fabriciu» Op Uafdaa Uchte Voeten Jan Ment NU bestellen slechts f 4,95 betalen.

de Stem | 1962 | | pagina 4