blad Weer U-2 boven Russisch luchtruim VS: Mogelijkmaar zeker onopzettelijk Triest beeld uit Iran Hartelijk welkom a la Eisenhower Ben Bella terug in Algiers Moordenaar van meisje te Hove gearresteerd Rotterdam kreeg vrouw als loco-burgemeester SOVJET-UNIE PROTESTEERT IN WASHINGTON: DE GAULLE IN BONN Verrassing op persconferentie Amerikanen in gevechtstenue bij grensposten Nederlandse straaljager verongelukt Melding van nieuwe landingen DAGBLAD VOOR ZEELAND Spanning in Berlijn Presbyterianen bij concilie Boven Sachalin, op 30 augustus, negen minuten Zuidwestelijke wind j j Piloot (Belg) gedood Den Haag: één K. V. P-zetel meer Spion gearresteerd in Bonn Op Misool bij N.-Guinea Demilitarisering Lichtmast bij de pier van Scheveningen 75 Nederlandse bisschoppen naar Concilie 102e JAARGANG No. 24072 Voor God, Koninjin «n Vaderland WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 1« - Tel. 22341 (4 lijnen) Postgiro 278841. BÜrëau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 Abonnementsprijs 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, i 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). BIJ contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaame verstrekt. (BijbureausTerneuzenIJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) Amerikaanse soldaten zijn giste ren in volledige gevechtsuitrusting uitgerukt en hebben stelling geno men bij de grensposten in de Ame rikaanse sector van de stad. Op sommige punten werden tien soldaten in stelling gezien, terwijl elders een bezetting van 20 man werd aangevoerd met jeeps. De Amerikaanse maatregel hield ver band met het ultimatum, dat aan de Russen is gesteld. De Russen mogen, zoals gemeld, geen pantserauto's meer gebruiken voor het vervoer van soldaten via de doorlaatpost Charlie. Terzelfdertijd hebben Westberlijnse politiemannen een houten muur gebouwd over de weg die leidt naar de Sandkrug- brug, de enige doorlaatpost tussen de Britse sector in West-Berlijn en Oost- Berlijn. De muur, die bestaat uit zware houten blokken, is ruim een meter hoog en rond anderhalve meter dik. De politiemannen lieten twee openin gen vrij waardoor auto's kunnen rijden. Aldus zullen de Britten toezicht uit oefenen op het passeren van Russische pantserwagens.. Drie Russische pantserwagens zijn gis teravond West-Berlijn binnengereden via de Sandkrugbrug, een van de twee con trolepunten die de westelijke mogend heden hebben vrijgelaten voor het ver voer van de wacht voor het Sovjet-oor logsmonument in de Britse sector. De pantserwagens werden op hun tocht ge ëscorteerd door Britse legerjeeps. Terwijl de Russen aldus toegaven aan de westelijke eisen inzake de route door Berlijn, lieten zij in de lucht twee Mig jagers drie westelijke transportvliegtui gen storen, die op weg waren naar West- Berlijn. Het uitvoerend comité van de Wereld bond van Presbyteriaanse Kerken heeft in zijn vergadering te Ibadan (Nigeria) drie waarnemers aangewezen voor het weede Vaticaanse concilie. Het zijn ds. Hébert Roux uit Parijs, ds. Douglas W- D. Shaw uit Edinburgh en prof. James H. Nichols uit Princeton (V.S.)Bij deze aanwijzing werd er de nadruk op ge legd, dat het eerste doel er van is dat de bond directe informatie krijgt over het werk van het concilie. Verder heb ben de waarnemers geen bevoegdheid om namens de bond of namens de ker ken die er lid van zijn te spreken Slechts mogen zij informeel toelichting geven inzake de hervormde leer en praktijk als dat nodig mocht zijn. De Sovjet-Unie heeft gisteren in een protcslnota aan de Verenigde Staten de beschuldiging uitgesproken, dat weer een U-2 vliegtuig het Russische luchtruim heeft geschonden. In antwoord op dat protest heeft Washington per nota geantwoord, dat misschien inderdaad een Amerikaans verken ningsvliegtuig boven Sovjet-gebied heeft gevlogen, zij het onop zettelijk. Uit de nota-wisseling is gebleken dat het een U-2 betreft, die don derdag j.I. 65 km ten zuiden van de stad Joezno-Sakhalinsk (boven het eiland Sachalin) het Russische luchtruim heeft geschonden. Dat zou gedurende negen minuten ge beurd zijn. Indien niet onmiddellijk maatregelen worden genomen", zo hebben de Russen laten weten, „dan zal de Sovjet-Unie al die maatregelen nemen, die zij nodig acht om haar grenzen tegen nieuwe schendingen te beschermen". De Russische nota is overigens in de bekende stijl. Er wordt gesproken van ,,een grove schending van de Sovjet grensvan een flagrante provoce rende aard. De Sovjet-regering behoudt zich het recht voor, aldus het Russische pers bureau Tass, deze kwestie aan de alge mene vergadering van de V.N. voor te leggen. Zinspelend op het vorige U-2-incident 5 mei 1960 met de Amerkaanse piloot Francis Gary Powers waarbij het toestel door de Russen werd neerge schoten, zegt de Sovjet-regering in haar nota „Wat is dit een herleving van de, oude piratenpraktijken van de vorige regering (Eisenhower), veroordeeld door president Kennedy zelf, of een pro vocerende daad van de oorlogszuchtige Amerikaanse kringen die een nieuw in ternationaal conflict als dat van 1960 wensen te veroorzaken en de situatie tot het maximum te verergeren Antivoord F.S. In de Amerikaanse antwoordnota wordt gezegd, dat uit een onderzoek is gebleken, dat een patrouillevlieg tuig van de Amerikaanse luchtmacht een koers had ver buiten de terri toriale grenzen van de Sovjet-Unie, maar door harde wind misschien boven de zuidpunt van Sachalin is terecht gekomen. Daarbij was geen opzet in het spel. In de Amerikaanse nota werd toege licht, dat het Amerikaans beleid t.a.v. vluchten boven Sovjet-gebied op gener lei wijze was gewijzigd sedert de ver klaring welke president Kennedy op 25 juni 1961 op een persconferentie heeft afgelegd. Bij die gelegenheid zei de president: „Vluchten van Amerikaanse vliegtuigen het luchtruim van de Sovjet-Unie bin nen, zijn gestaakt sedert mei 1960. Ik heb bevolen ze niet te hervatten". In de Amerikaanse nota werd voorts gezegd, dat momenteel de voorzorgs maatregelen om te verhinderen dat vliegtuigen per ongeluk boven gebied van anderen terechtkomen, nog eens worden bekeken. In de nota werd er zoals gemeld, met klem op gewezen dat als de piloot van het betrokken vliegtuig inderdaad Rus sisch gebied heeft geschonden, dit vol komen onopzettelijk is gebeurd en uit sluitend te wijten was aan een navigatie- fout in bijzonder moeilijk vliegweer. Autoriteiten wensten niet te vertellen waar het vliegtuig zijn basis had. Wel spraken zij egen, dat dit in Japan zou zijn. Daar bevonden zich geen toestellen van het type U-2. Evenmin wilde men er zich over uit laten wat het doel van de vlucht was geweest. In elk geval was het een „vreedzaam dbel". De betrokken vlucht werd blijkens de Amerikaanse nota bij nacht uitgevoerd. In de nota werd het vliegtuig niet als een U-2 geïdentificeerd, maar van functionarissen is vernomen dat het inderdaad een U-2 was. De nota is naar de Amerikaanse am bassade in Moskou getelegrafeerd, om op het Kremlin te worden afgeleverd. De U-2 In mei 1960 kwam het U-2-vliegtuig voor het eerst in het middelpun van de belangstelling toen de Amerikaanse vlieger Gary Powers met zijn toestel boven Sovjet-Russisch grondgebied werd neergeschoten. Het toestel heeft veel weg van een reusachtig zweefvliegtuig, met een vleugelspanning van 24 meter en een betrekkelijk kleine romp. Het kan een hoogte bereiken van 24 km en over een aanzienlijke afstand met stopgezette motoren vliegen. Als gevolg van het U-2-incident in 1960 liep de topconferentie tussen Oost en West in Parijs destijds op een mis lukking uit. Zoals gemeld is Powers in februari van dit jaar door de Russen vrijgelaten in ruil voor de Russische spion Rudolf Abel. EEN OOSTBERLIJNER, die gisteren morgen via een begraafplaats naar de Franse sector van West-Berlijn trachtte te ontkomen, is op de kerkhofmuur, die ter plaatse de sectorgrens markeert, door Oostduitse grenswachten neerge schoten en vermoedelijk gedood. Bij Hersfeld (Hessen) zijn twee Oostduitse soldaten met medeneming van hun wapens veilig over de grens gekomen. IN NEW ORLEANS zijn bij de opening van het nieuwe schooljaar voor het eerst negerkinderen in de rooms- katholieke school toegelaten. Er deden zich geen incidenten voor. DE VICE-PRESIDENT van Zwitserland, Jean Bourgknecht, is om gezondheids redenen afgetreden. DE EIGENAAR van de woning Fagel- straat 34 in Amsterdam heeft een kort geding aangespannen tegen de huurder van dit pand, de wegens verkrachting erv mishandeling gearresteerde soute neur B. D. Hij wil de huurovereenkomst beëindigd zien op grond van „onbehoor lijk gebruik van het gehuurde". VERSE MELK behoort tot het veiligste voedsel als er radio-actieve besmetting heerst, zo hebben twee Amerikaanse ge leerden op een internationaal zuivel- congres in Kopenhagen meegedeeld. 9p ARUBA hebben zestig arbeiders die Ir die"st zijn van de hoofdaannemer li» v u bd de uitvoering van werken ten behoeve van twee chemische be- het werk neergelegd. Zij willen regelen0011 en betere veiligheidsmaat- totWevanïvonrtChtillg van het K.N.M.I. j avond 23.T5 Sur?gemaakt dm^ag-; Veranderlijke bewolking met enkele buien. Maeige af en toe kraehtiee 2 pïaa^feï koele?. °P Vandaag zon onder 19.20 uur 5 maan onder 22.06 uur. Morgen zon op 5.58 uur maan l op 13.23 uur. maan 2 (Van onze Belgische correspondent) Na twee dagen intens speurders- werk naar de moordenaar van de 23-jarige Camilla Mets, wier over schot zondagmorgen werd gevon den in een korenveld te Hove bij Antwerpen, kon de dader gisteren te Mechelen worden gearresteerd. Het is een 31-jarige postbediende, die werkzaam was in de Antwerpse post: centrale. De man verklaarde, dat hij het meisje toevallig had ontmoet in de trein die Antwerpen via Hove met Mechelen verbindt. Hij was samen met haar te Hove uitgestapt en toen zij had geweigerd in te gaan op zijn voorstellen, had hij haar overweldigd en gewurgd. Na de moord was hij een café binnen gestapt om telefonisch een huurauto te bestellen. Het toeval wilde, dat hij in de herberg werd herkend door een oud collega, die er zich over verbaasde hem op dat nachtelijk uur te zien in een gemeente waar hij niet thuishoorde- Toen de collega later het nieuws van de moord vernam, groeide zijn argwaan. De gerechtelijke diensten werden inge licht, met het bekende gevolg. De dader is een dronkaard, die reeds vroeger met het gerecht in aanraking is geweest, o.m. wegens aanranding der eerbaar heid. Twee maanden geleden werd hij bij tuchtmaatregel uit zijn dienst bij de posterijen te Mechelen naar Antwerpen verplaatst. Hij is gehuwd en vader van twee kinderen. Gistermorgen om ongeveer negen uur is op de vliegbasis Eindhoven een Ne derlandse straaljager ('n Thunderstreak F 84 F) verongelukt. De piloot van het toestel, een Belgische kapitein-vlie ger is omgekomen. Het verongelukte toestel maakte deel uit van een formatie van vier straalja gers die opstegen van de basis. Het vierde toestel van deze formatie boorde zich kort nadat het van de baan was los gekomen en nadat het landingsge stel al was ingetrokken in de grond. Het schoof door en kwam op ongeveer een kilometer afstand van het einde van de startbaan in een bouwland te recht, waar het in brand vloog. De oor zaak van het ongeval is nog onbekend. President De Gaulle van Frank' rijk is gisteren voor een zesdaags officieel bezoek aan West-Duits- land aangekomen in Bonn. Hij heeft er een welkom gekregen, dat voor dien drie jaar geleden slechts aan president Eisenhower van de Verenigde Staten was voorbehou den. Het was voor het eerst dat een Frans staatshoofd zijn Duitse buurman bezocht. President dr. Heinrich Luebke zei, dat het bezoek zou worden gezien als een begin en niet als een einde. Luebke en bondskanselier dr. Adenauer hebben verleden jaar en dit jaar staats bezoeken gebracht aan Frankrijk. De Gaulles tegenbezoek aan Bonn bezegelt de vriendschap die eeuwen van oorlog en spanning tussen beide landen heeft vervangen. Duizenden Westduitsers waren naar het vliegveld Wahn bij Bonn gekomen om er precies om elf uur president De Gaulle uit het vliegtuig te zien stappen. In gelegenheidstoespraken wezen De Gaulle en Luebke erop, dat de vijand schap tussen hun landen tot het verle den behoorde. Geen risico's Om De Gaulle draaiden vijfentwintig honderd politiemannen heen die v omliggende plaatsen de politie van Bonn waren komen versterken. De Westduitse regering neemt geen risico's naar aan leiding van de aanslagen die op de Fran se president zijn gepleegd. De route die De Gaulle reed was afgezet door politie, die ook vanuit helikopters de weg in de gaten hield. De wagen van De Gaulle was om ringd met achttien agenten op moto ren en werd gevolgd door drie auto's met lijfwachten. Totdat het laat in de middag begon te regenen, had De Gaulle erop gestaan dat zijn auto open zou zijn. Gedurende een groot deel van de route bleef De Gaulle in zijn auto staan, ver uitstekend boven Luebke. In de middag hadden De Gaulle en Luebke een gesprek van een uur, waar over geen bijzonderheden bekend zijn gemaakt. De Gaulle ontving het in Bonn geaccrediteerde corps diplomatique in Bad Godesberg. Gisterenavond zat De Gaulle met zijn gastheren aan aan een galadiner, waar na een ontvangst voor 1800 mensen werd In het verwoeste dorp Bocen in Iran staat een vrouw met een kindje op de rug totaal verwezen tussen de puinhopen van haar huis In de grote «leden van het land zijn de wethoudersbenoemingen zonder veel strubbelingen verlopen. De Amsterdamse gemeenteraad wees als leden van het college aan: mr. A. de Roos (PvdA) en diens partijgenoten mr. R. van den Bergh en dr. P.J. Koets. Van de KVP werden benoemd mr. F. van Wijck en mr. T. Elsenhurg. De heer J. Tabak zal de pro testantse groepering vertegenwoordigen. Het zou allemaal in pais en vree zijn verlopen, wanneer de heer Verheij van de CPN niet in heilige toorn was ont stoken over het feit dat zijn partij niet in het vooroverleg was gekend. Hij noem de dit zeer ondemocratisch. De raadsle den bogen natuurlijk deemoedig het hoofd maar ze bleven bij hun standpunt: geen vertegenwoordiger van de echte de mocraten in de raad. Rotterdam heeft voor het eerst in zijn geschiedenis een vrouwelijke loco-burge meester, te weten mej. mr. Zeelenberg (PvdA), de wethouder van Financiën en Kunstzaken. Tijdens de eerste college vergadering ter verdeling van de werk zaamheden heeft namelijk de heer J. Schilthuis (VVD) deze functie aan haar overgedragen. Hij blijft wethouder. Mej. Zeelenberg maakt sinds september 1946 deel uit van de raad. Zij heeft ook zitting in de Eerste Kamer. Bij de taakverdeling in het naar poli- tieke samenstelling ongewijzigde collega is de verkiezingswinst van de Partij vari 1 de Arbeid, die nu de absolute meerder heid heeft in de Rotterdamse gemeen teraad. ook op andere wijze tot uiting gebracht. Drie openbare nutsbedrijven (GEB, drinkwaterleiding en het open baar vervoer) zijn namelijk onttrokken aan de sector economische aangelegen heden van wethouder Schilthuis en toe gewezen aan de nieuw benoemde wet houder H.W. Jettinghoff, tot dusverre fractievoorzitter voor de Partij van de Arbeid. De heer Jettinghoff heeft bo vendien de personeelsaangelegenheden overgenomen van zijn partijgenoot en lijsttrekker R. Langerak, die nu behalve de sport en recreatie ook onderwijs en volksontwikkeling beheert. Tot wethouders werden benoemd mej. Zeelenberg, de heren R. Langerak en H. Jettinghoff (PvdA), alsmede J. Schilt huis (WD). G. de Vos (KVP) en H. Bavinck (AR). De politieke structuur van het college bleef daardoor ongewijzigd. De verkiezing van zes wethouders in Den Haag heeft nog geen definitief re sultaat opgeleverd. De gekozen wethou ders G.W. Hijlkema en mr. M. Vrolijk (beiden Partij van de Arbeid) hebben hun benoeming in beraad gehouden. Tot overige leden van het Haagse col lege van wethouders werden gekozen de heren W.A. Schouten (KVP), J. Damoi- seaux (KVP), R. van Reenen (Prot. Chr.) en A.J. Dankelman (VVD). In de oude raadssamenstelling beschik te de PvdA over twee wethouderszetels, de KVP over 1 zetel, de Prot. Chr. par tijen over 1 zetel en de VVD over twee zetels in het college van wethouders. Bij de nu gehouden stemming zijn defi nitief twee wethouderszetels aan de KVP toegevallen en heeft de WD een wethouderzetel moeten afstaan. De politieke samenstelling van het wet houderscollege is onveranderd gebleven in Arnhem, Delft, Deventer. Eindhoven, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Tilburg en Zwolle. In Nijmegen is het aantal wethouders teruggebracht van vijf tot vier. De oudste wethouder trad af en zal voortaan fun geren als voorzitter van de KVP-fractie Nlimeegse raad. De overige drie KVP-wethouders en de wethouder die tot de PvdA behoort, behielden hun plaats. (Voor de wethoudersverkiezingen eigen gewest zie elders in dit blad. in gegeven in het achttiende-eeuwse Schloss Bruehl, dat tegenwoordig alleen voor officiële plechtigheden wordt gebruikt. Vandaag zullen De Gaulle en Adenauer en de Franse en Westduitse ministers van buitenlandse zaken hun eerste za kelijke gesprek hebben. Een beeld van de triomfale intocht van De Gaulle en zijn gastheerpre sident Luebkein de straten van Bonn. Het hoofd van de plaatselijke afdeling van de socialistische partij in Bonn, Fritz Lompscher, is gisteren gearres teerd wegens spionage voor een com munistische mogendheid. Ook Lompschers vrouw is in hechte nis genomen. Onmiddellijk nadat Lomp schers arrestatie was bekend geworden, werd hij van al zijn partijfuncties ont heven. Verleden jaar is het socialistische parlementslid Alfred Frenzel op dezelf de verdenking gearresteerd. De „sterke man" van Algerije, Ben Bella, is gisteren in het geheim naar Algiers teruggekeerd, nadat ge vechten waren geleverd waarin troepen die hem steunen 200 ge vangenen zouden hebben gemaakt in de bergen ten zuiden van de stad. Ben Bella verscheen op een perscon ferentie waarop de secretaris-generaal van zijn Politiek Bureau, Khider, ver telde dat het Politiek Bureau „over een aantal dagen, zo niet een aantal uren" naar Algiers zou terugkeren. Ben Bella legde zelf geen verklaring af op de persconferentie. Zijn verschij ning daar verraste de journalisten vol komen. Toen hem werd gevraagd hoe hij naar Algiers was gekomen uit Oran, waarheen hij gevlucht was na zijn breuk met de leiders van de militaire districten 4 (Algiers) en 3 (de streek der Kabylen) vorige maand, antwoordde Ben Bella glimlachend: „De heer Khider is hier om te spreken, ik ben alleen maar toeschou wer". Ben Bella betrad de zaal geflankeerd door een gewapende lijfwacht. Tegenstrijdige berichten Terwijl Khider sprak in een zwaar bewaakt huis in de Arabische wijk, kwa men tegenstrijdige berichten binnen over een serie botsingen tussen troepen van Ben Bella enerzijds en troepen van de Willaya's 3 en 4 anderzijds, ten zuiden en westen van Algiers. Deze berichten boden weinig houvast wat betrof de mi litaire stand van zaken en evenmin wat betreft de verliezen aan beide zijden. Sommige berichten gewagen van bloe dige gevechten met tientallen doden en gewonden, andere berichten van verbroe dering en overlopers. Een woordvoerder van de leiding van Wilaja 4, kolonel Si Hassan, heeft laat in de avond bekendgemaakt, dat be sprekingen zouden beginnen tussen de Willaja's 3 en 4 enerzijds en het Poli- De hoogste V.N.-vertegenwoordiger op Nieuw-Guinea, de Indiase generaal Rikhye heeft secretaris-generaal Oe Thant ervan in kennis gesteld, dat de bevolking van het eiland Misool melding heeft gemaakt van nieuwe landingen van ongeveer 250 Indonesische militairen. Rikhye verklaarde te Hollandia, dat de Zweedse commandant Olof Melin, die aan het hoofd staat van het militaire waarnemerskorps der V.N. op Nieuw- Guinea dat toe moet zien op de nakoming van het staakt-het-vuren, naar Misool is gevlogen om een onderzoek in te stellen. Melin wordt vergezeld door generaal Eekhout en de Indonesische generaal Achmed Wiranta Koesosmah. Een woordvoerder van de Nederlandse strijdkrachten heeft het mogelijk ge noemd, de de „nieuwe landingen" die door de Papoea's zijn gerapporteerd, het hoofdbestanddeel vormen van de Indonesische troepen die voor het staakt- het-vuren waren geland in het gebied Sausapor van waar zij zouden hebben kunnen oversteken naar het naburige Misool. Gouverneur Platteel zal op 27 septem ber uit Hollandia en op 28 september uit Biak vertrekken. tieke Bureau anderzijds. Tegen middernacht werd uit gezag hebbende bron vernomen, dat de troepen van Willaja 4 de stad Algiers verlieten. Daarmee zouden zij het gezag hebben overgelaten aan het Politiek Bureau van Ben Bella. Vice-premier Mohammed Ben Bella heeft in Algiers gezegd, dat met de Willaja's drie en vier overeenstemming is be reikt over het instellen van een gedemilitariseerde zone in Al giers. Een woordvoerder van Willaja vier, zei dat ieders Willaja een bataljon voor het garnizoen Algiers zal leveren. De besprekingen met de Ben-Bellisten worden voortgezet. Tussen beide partijen is een wapenstilstand overeengekomen. Duizenden mohammedanen juichten Ben Bella uitgelaten toe, toen deze het nieuws van een balkon in Algiers bekendmaakte. (Van onze Haagse redactie) De Scheveningse pier krijgt er een lichtmast bij. Het gevaarte wordt 35 m hoog en het wordt geplaatst naast de uigang. De construcieberekeningen voor deze lichtmast, ook wel lichtpyloon ge- noemd, zijn langs elektronische weg uitgevoerd. Het totale gewicht bedraagt 56 ton. De constructie bestaat uit dia gonaal en horizontaal geplaatste stalen getrokken buizen. Men hoopt ongeveer half september gereed te zijn met de betonnen onderbouw en de lichtpyloon voor het volgend voorjaar klaar te krij gen. Het Nederlandse aandeel in het komende Concilie zal veel groter zijn dan de negen bisschoppen welke het Nederlandse episcopaat telt. In totaal kunnen 75 Nederlandse bisschoppen en 1 orde-overste aan het Concilie deel nemen, want behalve kardinaal Alfrink van Urecht en de residerende bisschop pen en hun wijbisschoppen in Neder land zijn er afgezien van mgr C van Lierde, sacrista van de Paus nog 50 missie-bisschoppen en 15 ambteloze titulaire bisschoppen. De enige Neder landse orde-overste is mgr W v Hees magister-generaal van de Orde der Kruisheren. Ambteloze bisschoppen zijn onder anderen mgr. J. W. M. Baeten, emeritus-bisschop van Breda en mgr. J. P. Huibers, emeritus-bisschop van Haarlem. De vijftig Nederlandse missie bisschoppen komen pit Finland (1). Azie 129), Afrika (9), Amerika (8) en Oceanie (3).

de Stem | 1962 | | pagina 1