SPINWIEL PERQUIN FOUTEN! Scène uit Irma la 2.o(^ezecjcl Zwart Wit Minter en Hinter en het fluwelen ventje Radioreportage van Nederland-Antillen je ware O.A.S.-leider in klooster gearresteerd -o Pontificale mis uit Geleen Carlllonconcert op KRO-scherm Jonge violiste in Onbekend talent' Kamerdebat over Nieuw-Guinea op uw scherm Hoorspel van Miep Diekman voor de jeugd Socioloog bij KRO Leo Nelissen chef radio-amusement Luister naar Kijk naar maakt Martin Mons Stem-feuilleton Radioprogramma s Drie kinderen verwaarloosd Pakhuis uit de 18e eeuw uitgebrand JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! BAbBLAB ÖE SÏEM VAN WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 (Advertentie) tt Morgen gaat in de Amsterdamse City de musical „Irma la donee" in première. Hedenavond kunnen de te levisiekijkers hier al iets van zien, als de VARA enkele delen uitzendt, o.a deze scène met Maxim Hamel, John ny Kraaykamp en Beppie Nooy. Soms vergeet je gewoon de krant te lezen, want een dag is zó om en een mens heejt zoveel aan zijn hoofd. Maar het is gevaarlijk, want je krijgt er merkwaardige ideeën door. Kran ten zijn tegenwoordig namelijk een soort verkeerslichtende ene dag staan ze op groen, en de volgende dag zeggen ze haastigho ho, het moest rood roezen, hoor. De dag daar op is het dan weer groen. Daar kunnen de kranten zelf niets aan doen, uiteraard. Het ligt aan het nieuws en aan de belangrijke men sen, die het maken. Het gaat onge veer zó: Op een dag schiet Amerika een ra ket omhoog die weer zo'n bolletje rond de aarde laat draaien. Geen ge woon bolletje, maar eentje die tele visie- en andere uitzendingen over vele duizenden kilometers mogelijk maakt. „Hoera, hoera" jubelt dan die dag iedereen die Kroestjev gaarne 'n loer gedraaid ziet, „hoera' de Ameri kanen liggen toch. voor in de ruim te!" Dat geloven we dan een dag lang, een gelukkige dag. Maar de Sovjets nemen dat niet. Ze knallen eveneens een raket de ruimte in, gevolgd door een tweede. Dan draaien er ineens twee Russen rond de aarde, vier da gen lang. „De V.S. liggen duidelijk achter in de ruimtewedloop" zeggen de kranten dan weer gedecideerd, met een air nog wel alsof ze het al tijd wel gedacht hadden. Dan komt er weer een berichtje uit Amerika. „We hebben zojuist een verkenningsraket naar Venus gezon- dagelijks werk is. „V.S. aan kop in den", zegt het laconiek, alsof het ruimterace" beweren dan de kran ten glashard. Tot de Russen natuur lijk weer iets enorms doen. Dan ligt Amerika weer achter. Schieten die dan weer een geslaagd ding af, dan weet iedere voorpagina te vertellen dat toch wel duidelijk is dat de Rus sen ondanks hun grote mond een achterstand hebben. Daarom is het zo gevaarlijk ombv om de andere dag de krant te lezen Niet alleen raak je de draad kwijt van het feuilleton en het stripverhaal maar je leest dan telkens dat de Rus sen voor liggen, of, het ligt er maar aan welke dagen je overslaat, dat ze Amerika nooit meer in kunnen ha len. Je raakt het evenwicht kwijt. Hetzelfde geldt voor alle proble men van onze tijd. Wat de ene dag nog ais een paal boven water staat wordt de volgende dag vierkant te gengesproken. Neem nu de maan. Ie- hJ*eV} ,nam sinds eeuwen aan dat i„„bt dln9 daarboven niet alleen I iTwv Hlaa! 00k v°Mrekt waterloos Moskou "nher ee,n heer Davydof, in toch ,,wi^Vest dat er wiisscAien natuurlijk n/r Het kan Davydof mi wel nt 1 laars schelen, of er Zo lano het nL' er op de maan is- het hoJ? ii om w°dka gaat, laat m even koud als de maan elf. Maar de bedoeling is dat terri hZit"*11* Weer eens uitgedok terd heeft dat er wel water op de maan kan wezen. Als we er latc- komen en er is water, dan zal Mos kou gloriërend zeggen: zie je wel dTmam.et S0Cialisme is er «wteroi En daarom moeten ze het bericht in Amerika maar gauw tegenspreken groen Staat verkeerslicht weer op PRAET-MAECKER Bij gelegenheid van het vierde eeuwfeest van de hervoring van de orde dei- Karmelieten door Theresia van Avila, zal mgr. P. Moors, bisschop van Roer mond, zondag 9 september in de kloos terkerk te Gleen een pontificale hoog mis celebreren. De KRO zal deze hoog mis in het radioprogramma van 10.00- 11.30 uur uitzenden. Tijdens het Holland Festival 1962 werd in juli van dit jaar voor de vierde maal het internationale beiaardcon cours Hilversum gehouden. De win naar van dit concours, de Mechelse beiaardier Piet van den Broek, be speelt het carillon van het raadhuis te Hilversum in de KRO-radio-uitzending van zondagmiddag van 15.1015.30 uur. Het talent, dat hedenavond op het beeld scherm verschijnt, is weliswaar jong, maar stellig niet onbekend. De jeug dige violiste Emmy Verhey uit Leeu warden heeft mede door haar optreden voor de Rono en de uitzending van „Multiplex" ongetwijfeld al bij vele radio-luisteraars een goede klank ge kregen. Welnu, de 13-jarige violiste hoopt vanavond haar vroegere succes te kunnen bevestigen met een tv-de- buut. Evenzeer in het nieuws was de laatste tijd de jonge cabaretière Mary Michon, die in de uitzending solistisch het liedje „Te wapen" van Ernst van Altena en Jo Spiers brengt, maar ook samen optreedt met Leonard Horn uit Diemen. Deze bariton zingt met Mary Oh, what beautiful morning". Aan 't slot van dit programma introduceert Michiel de Ruyter „The Flevonian-jazz- band" uit Hilversum. Koning Voetbal vraagt dit jaar al vroeg in het seizoen om radio-zendtijd. Van avond om 20 uur komt het Nederlands elftal namelijk weer in het veld tegen het team van de Ned. Antillen. De VA RA geeft van deze ontmoeting om acht uur op Hilversum II een directe ra dio-reportage, die door ir. Ad. van Em- menes en Bob Spaak zal worden ver zorgd. Wanneer morgen het wetsontwerp tot goedkeuring van de overeenkomst met Indonesië inzake Nieuw-Guinea in de Tweede Kamer wordt behandeld, zal de NTS van dit debat 's middags een rechtstreekse en integrale uitzending verzorgen, die, indien er aanleiding toe is, 's avonds van 19.3020 uur wordt voortgezet. Mocht het debat ook in de loop van de avond voortduren, dan zal na afloop van het avondpro gramma, dat normaal doorgang vindt, door Henk Neuman nog een samenvat ting worden gegeven, eventueel ge volgd door nogmaals een rechtstreekse uitzending uit de kamer. Indien het debat vrijdag 7 september voortgezet mocht worden, zal t.a.v. die uitzendin gen deze procedure als donderdag wor den gevolgd. Volgende week dinsdag zendt de AVRO het eerste deel uit van een nieuw ver- volghoorspel voor de jeugd, onder de titel „Gewoon een straatje". Dit uit acht delen bestaande spel, dat door Miep Diekman naar haar gelijknamige boek werd geschreven, speelt zich af in- de wijk „Fleur de Marie" op Cura- qao. Aangezien bijna alle rollen kinder- rollen zijn, verlenen onder regie van Emile Kellenaars nagenoeg alle jonge leden van de hoorspelkern van de Ne derlandse Radio Unie hun medewer king aan deze uitzending. JOHS. VRIJ MOÉD ZONEN N.V.- SCHIEDAM MESS» - SEDERT 1776 Met ingang van 1 september j.l. is bij de KRO in dienst getreden als sociologisch medewerker, drs. W. J. A. M. Huygen. De heer Huygen studeerde sociologie aan de r.-k. universiteit te Nijmegen en heeft zich bij bij zijn studie speciaal toegelegd op vraagstukken met betrek king tot de massa-communicatie. Per 1 september j.l. is de heer L. L. M. Nelissen benoemd tot chef van de af deling radio-amusement bij de KRO. De heer Nelissen kwam op 15 nov. '53 in dienst van de KRO en heeft een be langrijk aandeel gehad in de voorbe reiding en totstandkoming van talrijke amusementsprogramma's. Hij verwierf o.a. bekendheid door het programma „kopstukken", waarin hij fungeert als voorzitter, en door zijn programma „Vreemd", waarin hij op niet-traditio- nele wijze exclusieve grammofoonpla ten bespreekt. Sedert enkele maanden verzorgde hij met Wouter Swets een grammofoon- platenppogramma, dat geheel gewijd is aan de volksmuziek van de Balkan. Deze taak wordt nu overgenomen door de heer E. W. Westerbaan. de voorbereidingen van de musical „Ir ma la douce". Tot besluit vertoont Pier Tania om 21.50 uur de tweede aflevering van zijn reisdocumentaire- over Canada. België Vlaams vertoont om 20.30 uur de grote speelfilm ,,De dood van een han delsreiziger" (voor volwassenen). Op Hilversum I (402 meter) zendt de NCRV om 20 uur een evangelisatie-sa menkomst uit. Om 21 uur volgt grammo- foonmuziek en om 21.20 uur speelt de Marinierskapel. Om 22 uur volgt de En semble-Parade en om 22.55 uur een Ita liaans programma met Mantovani. Op Hilversum II (298 meter) geeft om 20 uur ir. van Emmenes een reportage van de voetbalwedstrijd Nederland-Ned. Antillen. Om 22.40 uur volgt de rubriek „Sport halverwege" en om 23.15 uur Jazzmagazine. 50) ,,Ik heb erg veel van haar ge houden," zei Carla Berkelaar nog eens. ,,Het zal erg vreemd zijn nu ze weg is. Eigenlijk ben ik blij, dat die Ameri kaanse zaak zijn beslag heeft gekregen en ik niet in Votre Beauté hoef te blijven. Ik zou het niet kunnen." Zo, al weer terug?" vroeg commis saris Van Waveren. „Dat heb je dan maar gauw afgewerkt." ,,Wat u afgewerkt noemt," meende Perquin geprikkeld. ,,Ik voor mij ben er helemaal niet van overtuigd, dat we de moordzaak-Grijpsma nu terang heb ben. Helemaal niet." „Je bent wel veeleisend. Wat wil je dan nog meer dan een zelfmoord met achterlating van een bekentenis? Of twijfel je er misschien aan dat die be kentenis bona fide is? In dat geval zou ik niet weten, waarom ze dan zelfmoord heeft gepleegd." „Ik wil niet zeggen, dat die bekente nis niet echt zou zijn. Als je met echt tenminste bedoelt, dat Brigitte Reimers die eigenhandig heeft geschreven." „Bedoel je, dat ze dat ding niet vrij willig geschreven heeft? Dat er iemand met 'n geladen pistool achter haar heeft gestaan?" vroeg van Waveren spottend. „Tjonge, tjonge, ik wist niet, dat je zo'n romanticus was." „Neen. dat bedoel ik helemaal niet," antwoordde hoofdinspecteur Perquin kribbig. ..Maar als u deze brief gelezen heeft, zult u denk ik, begrijpen, wat ik dan wel bedoel." „Is dat die bekentenis?" „Ja, dat is die bekentenis." „Hm, ik geloof, dat ze aardig van de kook was, toen ze dit schreef. Je künt er geen touw aan vastknopen." „Dat is wat ik bedoel. Ze heeft alles heel zakelijk geregeld. Een nieuw testa ment gemaakt dat Amerikaanse contract getekend, de kinderen naar familie ge stuurd Je zou verwachten, dat ze daar na een keurige bekentenis zou schrijven met alle mogelijke details. En in plaats daarvan krijgen we zoiets. Een verhaal waaraan je, zoals u daareven zei, geen touw kunt vastknopen. Als u mij nu vraagt: Heeft Brigitte Reimers ja of neen haar man en mevrouw Grijpsma vermoord?,dan moet ik eerlijk antwoor den: „Ik weet het niet." „Volgens jou kan de zaak dus niet worden geseponeerd?" „Volgens mij niet. Ik ben bang, dat u mij wel een idioot zult vinden, maar ik heb het gevoel, dat die zelfmoord van mevrouw Reimers de zaak eerder vertroebeld. Dat ze haar dronkelap van en man een stoot zou hebben gegeven dat hij van de trap tuimelde, kan ik nog aannemen, dat kan tenslotte een reflexbeweging zijn geweest. Maar dat dezelfde persoon, die deze warhoofdige brief schreef, zo'n onberispelijke, ik zou haast zeggen foutloze, moord zou hebben uitgedokterd, neen, die brok ligt me te zwaar op de maag, commissaris. Die kan ik niet verteren." ,Ze heeft de zaak, ik bedoel die zelfmoord, anders toch heel verstandig voorbereid. Volstrekt niet "warhoofdig. Ze heeft gewacht tot eerst dat con tract in kannen en kruiken was. Ze heeft een testament gemaakt en gezorgd dat de kinderen de deur uit waren." „Tot uw dienst. Maar dat zijn al- lemaal, ik zou bijna zeggen routinedin- gen. Dingen, die ieder mens doet, die niet volslagen idioot is, als hij met zulke plannen rondloopt. Dat is heel iets anders dan een misdaad in elkaar zetten, waarbij je de politie telkens een zet voor blijft. En die bekentenis? Wat zegt dat idiote ding nu anders dan dat die anonieme brieven wel gelijk zul len hebben, maar dat zij zich van die beide moorden geen fluit herinnert?" „Uitvluchten," meende de commis saris. „Maar waarom? Waarom uitvluchten als je toch van plan bent er tussenuit te trekken? In die omstandigheden heeft iemand geen uitvluchten nodig, zou ik zo denken." „Ja, hoor eens, dat weet ik verder ook niet. Het is jammer, dat je het haar niet meer vragen kunt. Ja, wat is er?" liet hij erop volgen, terwijl hij de hoorn van het toestel nam. „Hoofd inspecteur Perquin? Ja, die is hier. Wat zeg je? Niet mogelijk! Het ziekenhuis belde op, zeg je? Weet je zeker dat het geen vergissing is?Neen? Moet je hem zelf hebben? Natuurlijk kan dat. Voor jou Perquin. Het schijnt, dat je waarachtig toch nog de gelegenheid zult Na het journaal biedt de VARA om 20.20 uur de rubriek „Achter het nieuws" en om 20.35 uur het programma „Onbe kend talent". Vervolgens is er om 21.05 uur een spannend filmje in de serie over inspecteur Leclerc, waarna om 21.30 uur een korte reportage wordt gegeven van krijgen het de dame zelf te vragen. Het heeft er veel van, dat ze het erdoor haalt. Onvoorziene omstandigheden niet meegerekend, natuurlijk." Hoofdinspecteur Perquin nam met een kloppend hart de hoorn over en vroeg verbonden te worden met het ziekenhuis. „Zeker, de doktoren hebben alle hoop," bevestigde een koele stem. „U wou ko men? Daar zult u weinig aan hebben. Stelt u zich alstublieft maar niet voor dat u de patiënte dadelijk kunt spreken. Daar zal nog wel wat tijd overheen gaan. Directrice? Wat wilt u nu met di rectrice? Die kan u niets meer en niets anders zeggen dan ik." „Nu, dan niet. Maar als u zo vriende lijk wilt zijn de directrice te vertellen, dat er aanstonds een agent komt. Neen. dat ik samen met een agent kom, dat lijkt me beter." „Een agent? Een politieagent?" vroeg de stem nu vol afschuw. ,Ja, maar niet in uniform. Elke acht uur zal hij worden afgelost door een hem bekende collega. Verder wordt er bij de patiënte niemand toegelaten. Be grepen? Neen, natuurlijk bedoel ik daar de dokters en het verplegend personeel niet mee. Zoiets kan alleen een idioot in zijn hoofd halen! Maar wacht eens, heef4 ze een vaste verpleegster of wis selt die telkens? Want..Och, weet u, ik kom toch liever zelf maar even. Wat De aanranding met geweldpleging in de hoofdstad kwam ter sprake in de KRO-rubriek „Woord en beeld". Mr. v^n Haren, chef van de hoofdstedelijke re cherche, gaf een discreet antwoord op de hem gestelde vragen, terwijl mevr. prof. Hazewinkel het probleem van de schending van het beroepsgeheim door een arts, die een dergelijk geval bij de politie meldde, nader toelichtte. Een dui delijker bijdrage tot een goede menings vorming over dit gruwelijk gebeuren is moeilijk denkbaar. Misschien had men de straffen, die deze onderwereldfiguren krijgen opgelegd, nog aan een bespreking kunnen onderwerpen. De kijkers kregen daarna de grootste filmsterrenparade te zien, die ooit voor de t.v. is vertoond. Dank zij een samen werking tussen KRO en VPRO, ontstaan wegens vakantie van de filmchefs van beide secties, kregen wij niet alleen de Amerikaanse t.v.-documentaire „Gouden jaren" te zien, maar bovendien vertoon de Simon van Collem fragmenten uit legendarische produkties uit de tijd van de stomme film. Wij geloven ons niet te vergissen als wij veronderstellen, dat velen zich nog best hebben geamuseerd met deze terugblik op hun oude film helden, die in bonte afwisseling op het scherm verschenen. de R. Hilversum I 402 m WOENSDAG 5 SEPTEMBER NCRV: 12,00 Lichte grammofoonmuziek 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12,33 Lichte orkestmuziek 12,53 Grammo- fooinmuziek of actualiteiten 13,00 Nieuws 13,15 Theaterorkest, zang en orgel 13,45' Mo derne muziek (gr.) 15,15 Vrije tijd... wel be steed! 15,30 Israëlische volksmuziek 15,50 Schotse volksliederen (gr.) 16,00 Voor de jeugd 17,20 Licht instrumentaal kwartet 17,40 Beursberichten 17,45 Licht ensemble en zangsolist 18,10 Koorzang: Geestelijke liederen 18,30 Het Spectrum, lezingen 18,45 Zigeunerorkest 19,00 Nieuws en weerbe richt 19,10 Muziek van Het Leger des Heils (gr.) 19,30 Radiokrant 19,50 Klassieke muziek (gr.) 20,00 Evangelisatie-samenkomst 21,00 Volksliederen uit Amerika (gr.) 21,20 Ma rinierskapel der Koninklijke Marine 21,50 Vluchtelingen aan de Evenaar, klankbeeld 22,05 Ensemble Parade 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten 22,40 Avondoverdenking 22,55 Licht orkestmuziek en zang (gr.) 23,55 24,00 Nieuws. Hilversum II - 298 m VARA: 12,00 Licht ensemble 12,30 Mede delingen ten behoeve van land- on tuin bouw 12,33 Voor het platteland 12,38 Ham mondorgelspel 13.00 Nieuws 13,15 Salonorkest en zangsolist 13,45 Gesproken portret 14,00 Historische opnamenklavecimbelconcert 14,30 Klassieke kamermuziek 15,00 De zomer is voorbij: jammer? lezing 15,10 Voor de jeugd 17,00 Tentoonstellingsagenda 17,05 Lichte grammofoonmuziek 17,50 Regerings uitzending: Nieuw-Guinea kroniek 18,00 Nieuws en commentaar 18,20 Actualiteiten 18,30 Tango-rumba-orkest en zangsolisten 19,00 Voor de kinderen 19,10 Instrumentaal licht trio VPRO: 19,25 Voor de jeugd VARA: 19,55 Nieuws 20,00 Voetbalwedstrijd Nederland-Nederlandse Antillen 21,50 Kaf en koren, wekelijkse notities 22,00 Prome nade-orkest 22,30 Nieuws 22,40 Sport halver wege 22,50 Strijkkwartet: klassieke muziek 23,15 Jazzmagazine 23,55-24,00 Nieuws. Brussel Vlaams 324 m: 12,00 Nieuws 12,03 Filmmuziek 12,30 Weerbericht 12,35 Jazzmuziek 12,50 Beurs berichten 13,00 Nieuws 13,15 Kamermuziek 14,00 Zigeunermuziek 15,00 Moderne en zegt u? Ja, ik weet wel, dat heb ik al gezegd, dat ik met die agent mee kom. Wat een mens," liet hij er ver ontwaardigd op volgen, terwijl hij de hoorn weer neerlegde. Directrice bleek een vriendelijke, ver standige vrouw, intelligent genoeg om te begrijpen wat Perquin vreesde niet alleen, maar ook om maatregelen voor te stellen, die zouden kunnen beletten, dat een van deze vrezen bewaarheid zou worden. „Als ik u goed begrijp, is u bang dat er iemand bij de patiënte zou kun nen binnenkomen, inspecteur? Het is mij niet helemaal duidelijk. Heeft zij vij anden? Het is toch wel een geval van zelfmoord?" Ze keek hem vragend aan. „Ja, het is een geval van zelfmoord, directrice. Maar van een zelfmoord, die iemand anders wel bijzonder goed van pas kwam. En nu die zelfmoord is mislukt, bestaat er altijd kans, dat die derde zal proberen dit schoonheids foutje te corrigeren. We hebben in deze zaak al één moord in een ziekenhuis gehad een moord begaan door ie mand, die nog steeds onbekend is ge bleven en ik verlang niet naar een tweede. Het zou mij helemaal niet ver wonderen, als diezelfde persoon haar operatieterrein naar hier zou verleggen. Of het tenminste proberen." (Wordt vervolgd) SPECIALIST De penningmeester van het Hous- toncollege was ten einde raad: hij kon met geen mogelijkheid zijn brandkast open krijgen. In zijn wanhoop wendde hij zich tot de po litie. Die zond een specialist, die 't karweitje in korte tijd verrichtte. Deze specialist werkte onder zware bewaking: het was een bekend in breker, die voor deze gelegenheid uit de cel was gehaald. GOEDE ZAKEN Al behoort Sicilië tot de z.g. onderont wikkelde gebieden, toch staat er een hypermoderne fabriek waar volop wordt gewerkt, ,,'t Gaat prima", ver- lander, die eens kwam kijken. „Drie jaar geleden begonnen we met 'n zekerde de directeur aan een buiten- jaarproduktie van nog geen 3000 stuks maar nu halen we toch wel de 25.000. En de boel vliegt weg." „Geweldig", prees de bezoeker. „En wat maakt U eigenlijk?" „Bordjes met het op schrift: de lift is buiten werking." REDDER Te Melbourne heeft een 50 jaar oude witte kaketoe het leven van zijn baas gered toen deze zich per ongeluk in de vrieskamer van zyn dierenhandel had opgesloten. Terwijl de dierenhan delaar op de deur van zyn onvrywil- lige gevangenis hamerde, schreeuw de de kaketoe zo hard, dat dit de aan dacht van de buurman trok, die daar op het slachtoffer bevrijdde. ZUINIG Een Belgische tante stond als ui termate zuinig bekend. Toen er eens in haar huis een familiereünie gehouden werd met een maaltijd, waarbij 15 verwanten aanzaten, verscheen er voor dit gezelschap slechts één gebraden haantje op ta fel. Tante echter straalde. „Is 't geen prachtig beestje?" vroeg ze. „Dat wel", vond neef. ,JMaar toch is het net alsof hij iets wil zeggen" „Wat dan?" informeerde tante. „Ik denk dat hij wil zeggen: Wat 'n volk, wat 'n volk." U - :!i „Je golft niet slecht, James. Ik zal het in je getuigschrift zetten". klassieke kamermuziek 15,35 Pianospel 16,00 Beursberichten 16,06 Lichte grammofoonmu ziek 17,00 Nieuws 17,15 Lichte grammofoon muziek 17,50 Boekbespreking 18,00 Grammo foonmuziek 18,10 Lekenmoraal en Filosofie 18,30 Voor de soldaten 18,50 Lichte muziek 19,00 Nieuws 19,30 Amusementsmuziek 20,00 Pedagogisch praatje 20,10 Orgelspel: lichte muziek 20.25 Reportage voetbalwedstrijd Real Madrid-Anderlecht om de Europabeker. I.d. pauze: grammofoonmuziek 22,30 Orkes tenparade 22,55 Nieuws 23,00-23,15 Voor de zeelieden. Brussel Frans 484 m: 13,00 Nieuws 13,15 Lichte grammo foonmuziek 14,03 Idem 15,03 Juke-Box voor de teenagers 16,08 Lichte grammofoonmu ziek 17,00 Nieuws 18,30 Modern Jazz 1962 19,00 Nieuws 20.15-20,25 Grammofoonmuziek 21,15 Gevarieerde muziek 22,00 Wereldnieuws 22,15 Gevarieerde muziek 22,55 Nieuws. Hilversum I - 402 m DONDERDAG 6 SEPTEMBER KRO: 7.00 Nieuws 7,15 Klassieke gram mofoonmuziek 7,45 Morgengebed en over weging 8,00 Nieuws 8.15 Lichte grammo foonmuziek 8,50 Van en voor bejaarden 9,35 Waterstanden 9,40 Operettemuziek (gr.) NCRV10,00 Grammofoonmuziek 10.03 Oude muziek (gr.) 10,15 Morgendienst 10.45 Meis jeskoor KRO: 11,00 Voor de zieken 11,45 Geestelijke liederen. Hilversum II - 298 111 AVRO: 7,00 Nieuws 7,10 Ochtendgym nastiek 7,20 Lichte grammofoonmuziek VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8,00 Nieuws 8,15 Lichte grammofoonmuziek 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw 9,10 De Groenteman 9,15 Pianorecital (gr.): klassie ke muziek 9,40 Morgenwijding 10.00 Arbeids vitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleuters 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje 11,15 Klassie ke muziek (gr.) 11,45 Hier lacht de gouden tyt in lieve lustpriëlen, programma over De Beemster, die 350 jaar bestaat. Televisieprogramma WOENSDAG 5 SEPTEMBER KRO: 17,00 Voor de kinderen NTS 17.30-17,40 Internationaal jeugdjournaal 20.00 Journaal en weeroverzicht VARA: 20,20 Achter het nieuws 20,35 Onbekend talent 21,05 TV-film 21,30 Reportage voorbereidin gen nieuwe produktie van Irma la Douce 21,50 Ontmoeting in Montreal, programma over een reis door Canada. VLA AMS-BELGIë17,00-18,00 Voor de jeugd 19,30 Voor de jeugd 20,00 Nieuws 20,25 Het manneke 20,30 De dood van een handelsreiziger (The death* of a salesman) speelfilm 22,10 Nieuws. FRANS-BELGIë: 19,30 Table Ouverte 20,00 Journaal 20,30 Les Cinq de la rue Barska Poolse film 22,00 Zakencyclopedie 22,30 Jour naal. Op verzoek van buurtgenoten, heeft de Nijmeegse politie maandag een onder zoek ingesteld in een woning aan de Daalseweg te Nijmegen waar zich een ernstig geval van kinderverwaarlozing zou hebben voorgedaan. In de woning trof de politie een onbe schrijflijke rommel aan. In een geheel vervuild vertrek lag een vijf maanden oude baby. Het kind was dermate ver waarloosd en ondervoed, dat het on middellijk in een ziekenhuis moest wor den opgenomen. Twee andere kinderen, respectievelijk zeventien maanden en drie jaar oud bleken er beter aan toe te zijn, doch ook voor hen werd het nodig geoordeeld direct een ander te huis te zoeken. De politie heeft de vader, die een week tevoren het gezin in de steek had gelaten, alsmede de 22-jarige moeder in arrest gesteld. Zij zullen voor de of ficier van justitie in Arnhem worden geleid. oorzaak van kanker, voor de inrichting van kostbare laboratoria en ziekenhui zen, voor alles wat er verder nog aan zorg komt kijken, zijn kostbare materia len en zeer veel deskundigen nodig. Bo vendien moeten apparatuur en uitrus ting steeds worden vernieuwd om de pa tiënten te laten profiteren van de nieuw ste vindingen. Dit alles kost onnoemelijk veel geld. Voor dit geval, waar geluk en gezond heid zo nauw aan geld gekoppeld zijn, willen wij graag een beroep doen op on ze lezerskring door te zeggen: geeft wat U missen kunt en doe er dan nog iets extra's bij. Kankerbestrijding is een taak van het gehele Nederlandse volk. De Braziliaanse politie heeft woensdag de Franse kapitein Philippe Gramont, een van de leiders van de OAS, in een Franciscaner klooster in Natal gearres teerd. De arrestatie werd verricht op ver zoek van de Franse politie. Volgens de Braziliaanse autoriteiten was Gramont het land binnen gekomen op een Braziliaanse pas, die hem was verstrekt door het Vaticaan. Een uit de 18e eeuw daterend pakhuis op het Prinseneiland in Amsterdam is dinsdagnacht geheel uitgebrand. In het pakhuis waren drie bedrijfjes gevestigd waar totaal ongeveer 20 mensen werk ten. Door nog onbekende oorzaak ont stond de brand omstreeks drie uur. Om half vier gaf de brandweer het teken „grote brand". Gezien het gevaar dat het vuur zich zou uitbreiden in dit oude stadsgedeelte, rukte de brandweer met groot materiaal uit: vijf motorspuiten en de drijvende motorspuit „Jan van der Heyden". De brandweer kon niet voorkomen dat de drie verdiepingen vrijwel geheel uit brandden. Ook het dak van het pakhuis ging verloren. Omstreeks vijf uur was het vuur aan alle kanten ingesloten. Tij dens de blussingswerkzaamheden raakte een brandmeester door de rook be dwelmd. (Advertentie) DE BETERE VIRGINIA 5-3. In minder dan geen tijd waren Hinter en Minter weer bij de ballon in het weiland. „Hebben jullie de boterham?" vroeg het fluwelen ventje. „O .eh," zei Hinter, „eh .die boter ham kun je wel bij ons thuis krijgen kom maar mee!" „Ik wil niet uit mijn ballon," zei het fluwelen ventje. „Doe niet zo flauw," zei Hinter, en ga mee naar huis." „We hebben heel lekkere aardbeien jam, Humpie," zei Minter. Het fluwelen ventje keek hem strak aan „Hoe weet jij dat ik Humpie heet?" vroeg hij vol argwaan. „O, je staat in de.." Hij kreeg een por van Hinter. „Ik bedoel eh.. ik kan toveren, zie je, en daarom weet ik alles." Humpie verschoot van kleur. „Weet jij alles?" vroeg hij angstig, „dan., dan.." Haastig boog hij zich voorover en begon iets uit de mand van de bal lon te tillen. Het was een zware zand zak, die hij met veel moeite over de rand heen wist te werken, en met een plof in het gras liet vallen. Daardoor werd de ballon lichter en begon hij op te stijgen. „Ho!" riep Hinter, „ho! Hier blij ven!" Met een sprong greep hij het mand je vast en Minter volgde zijn voor beeld. Maar Humpie had kans gezien een tweede zandzak uit te werpen en de ballon was nu zo licht, dat hij Hin ter en Minter meetrok, de lucht in.- l

de Stem | 1962 | | pagina 13