Sombere dag voor Rik van Looij JEAN STABLINSKY WINT WERELDTITEL TE SALO Renato Bongioni wordt kampioen bij amateurs Henk Snepvangers mag ook naar Belgrado L Matige beloning voor Arie den Hartog (3e) Huub Zilverberg eindigt als beste Nederlander 6e "MS Kampioenen j EEN PRACHTIG SPELLETJE Marie Gail lard damestitel DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 3 SEPTEMBER 1962 Italiaans echec Duitse zege Chio te Rotterdam Snel herstel Franse atleten wonnen in Bergen op Zoom Eindelijk Opnieuw Smits Wraak Wijze actie Mislukte vlucht i sr M v 13%. 1 De wereldtitels wielrennen werden bij de baankampioenschappen te Milaan en de wegkampioenschappen j te Salo als volgt verdeeld. Baan: S professionals: sprint: Antonio Mas- i nt nrhtpmnlaina: Herik. NU- SALO, zondagavond. (Van een speciale verslaggever). Op precies dezelfde wijze waarop hij dit jaar in de Tour de France de etappe naar Carcassone op zijn naam bracht, heeft de 30-jarige Jean Stablinsky zondag in Salo de regenboogtrui bij de professionalh voor de neus van de concurrentie weggekaapt. In de slotfase van deze spannende rit, die op een grote nederlaag van titelhouder Rik van Looy en de Italianen uitliep, veroverde Stablinsky in een magistrale solo de keizerskroon bij de profs, die twee jaren achtereen de kort geknipte haren van Rik van Looy had gesierd. „Sky", zoals hij door zijn collega's wordt genoemd, heeft een merkwaardig seizoen achter de rug. In 'het voorjaar behaalde hii het Franse kampioenschap, maar in de Tour was hjj slechts een knecht van Jacques Anquetil. In het eind klassement van de „Grande Bouclé" bezette hU dan ook een bescheiden 30e plaats. Maar hier in Salo, waar Anquetil zelf geen mogelijkheden zag om de begeerde double Tourwinnaar-wegkampioen te bewerkstelligen, werd Stablinsky door de Rapha's verkozen om aan de overheersing van de Faema's van Rik van Looy een einde te maken. Het spel is prachtig gespeeld. Toen in de 16e ronde Van Looy zich terecht zor gen ging maken, omdat zijn legertje van knechten door het uitvallen van Plan- ckaert en Demulder danig in kracht afnam, werden Stablinsky en Elliott door veldmaarschalk Anquetil naar voren ge stuurd ,met de opdracht de titel te gaan veroveren. Waarschijnlijk heeft Rik van Looy deze „coupe" onderschat. Want terwijl de Italiaan Franco Balmanion, de vijandelijke Belg Jos Hoevenaars, de Duitser Rolf Wolfshohl en de Fransman Joseph Groussard mee in de vuurlinie gingen, groepeerde Van Looy zijn Fae ma's zorgvuldig rond zich. Zij wachtten op het sein van de grote tegenactie, maar waarom Van Looy zo lang bleef afwachten is een vraag, waarop hij alleen het antwoord kan geven. Meende die wielerkeizer uit Heren tals, dat hy ondanks zijn val in de Tour de France nog steeds de macht be zit om, zoals vroeger, zelf te bepalen wanneer de beslissing zal vallen en hield hij daarom zijn vazallen zo lang moge lijk in bedwang? Er bevonden zich onder zijn metgezel len diverse coureurs, die als jonge hon den aan de lijn rukten, gretig als zij waren om achter het wild aan te gaan. Toen het te laat was, toen in de voor laatste ronde de nederlaag een feit was geworden, liet Rik van Looy zijn lieve lingsknecht Huub Zilverberg los. De robuuste Brabander was echter te laat gelanceerd om de koplopers nog te kun nen achterhalen, ook al gaf Zilverberg zich in die slotronde ten volle om te proberen te redden wat er nog te red den viel. De achterstand, waarmee hij de ach tervolging inzette, was te groot om suc ces op te kunnen leveren. Zilverberg werd zesde, de beste Nederlander, maar ook de best geklasseerde renner van Van Looy's formatie. De man uit Herentals moest zelf genoegen nemen met de 30e plaats. Stuurs kijkend verliet de ont troonde Belg het strijdtoneel, waar hii zijn grote nederlaag had geleden. Hij kon zelfs niet de sportiviteit opbrengen om Stablinsky te feliciteren. Behalve Rik van Looy behoorden ook de Italianen tot de grote verliezers van deze 28e strijd om de regenboogtrui der professionals. Waar bleven Baldirr er Carlesi? In de voorbeschouwingen had Hen de Italiaanse journalisten hoog op gegeven over de kansen van deze twee «mcfc*Ci?oten, Zij kwamen in het spel echter helemaal niet voor. Alleen de kleine, eerzuchtige Pambianco, de win naar van de Giro van dit jaar. Balma nion en de vrij onbekende Cribiori heb ben geprobeerd om Italië na Reims 1.958, waar Baldini voor het laatst zegevierde, weer een wereldkampioen op de weg te schenken. Het fluitconcert, dat na de intocht van de verslagen matadoren op de tribunes werd ingezet, gold behalve Van Looy óók de grote mannen uit de squadra Italiana, die op eigen terrein als geslagen honden afdropen. Heel wat heter bracht het „vreemde lingenlegioen" in oranjetunieken het er vanaf. Van de door zilveren banden aan het buitenland gebonden Nederlanders eindigden achter Zilverberg de Zeeuw Piet Rentmeester als elfde, de guitige Bas Maliepaard werd veertiende. Van de „eigen" rijders reed Piet Damen naar een eervolle 19e plaats, terwyl Janssen, die op de valreep staat om ook in een buitenlandse ploeg te treden, als 31e vlak achter Rik van Looy finishte. Drie Nederlanders haalden de eind streep niet: Martin van der Borgh, die De Belgische Marie Rose Gaillard zege vierde zaterdagmorgen in de wedstrijd over 64.400 meter voor het wereldkam pioenschap der dames. Zij eindigde m 1 uur 53 min. 56 sec. (gemiddelde 33.914 km per uur) met 2.31 voorsprong op haar landgenoten Yvonne Rijnders en Mane-Therèse Naessens. De uitslag was: 1 Marie Rose Gaillard 1 uur 53 min. 56 sec.; 2 Yvonne Rijnders op 2.31; 3 Marie Therèse Naessens z.t.; 4 Ayna Pouronen (Rusl.) z.t.; 5 Jop Po wers (G.B.) op 2.38; 6 Liliane Cleiren (Belg.) z.t.; 7 Lily Herse (Fr.) z.t.; 8 Beryl Burton (G.B.) z.t.; 9 Simone Ele- geest (Belg.) z.t.; 10 Maria Louchina (Rusl.) z.t. De wereldkampioen op de weg profs, de Fransman Stablinsky, met zijn echt genote en de tweede aangekomene, de Brit Elliot (v.r.n.l.) tijdens de huldi ging in Salo (Telefoto) Het kampioenschap was een aangele- l genheid geworden van het zestal koplo pers, van wie Balmanion en Groussard de eindfase niet meer meemaakten. Zij vie len terug in de hoofdmacht, die in de voorlaatste ronde de tegenstand opgaf. Toen ook speelden de twee Rapha's in de vuurlinie hun laatste troef uit. Om beurten demarreerden Stablinsky en Elliott, tot de Ier een gat voor zijn mak ker kon laten vallen. Stablinsky was weg en bleef weg, ook al kreeg hij in de laatste 13 km nog een lekke band en moest hij op een vreemde fiets van de materiaalwagen het kampioenschap uit rijden. De Fransman kon echter al ver vóór de eindstreep beide armen omhoog steken om aan zijn vreugde uiting te ge ven. Pas 1 min. 22 sec. na Stablinsky maakte Elliott het succes van de Rapha's volledig. Hij legde beslag op het zilver, 20 seconden voordat Jos Hoevenaars enigszins teleui-gesteld als derde bin nenkwam. DE UITSLAG: 1 en wereldkampioen Jean Stablinsky (Fr.) 296,240 km in 7 uur 43 min. en 11 sec.; 2 Seamus Elliot (Ierland) op 1 min. 22 sec.; 3 Joseph Hoevenaars (B.) op 1 min. 44 sec.; 4 Rolf Wolfshohl (D.) op 1 min. 54 sec.; 5 Arnaldo Pambianco (It.) op 2 min. 04 sec.; 6 Huub Zilver berg op 2 min. 10 sec.; 7 Sigi Renz (D.) op 2 min. 24 sec.; 9 Horst Oldenburg (D.) op 2 min. 59 sec.; 10 Franco Cribiori (It.) 7.46.20; 11 Piet Rentmeester 7.46.26; 12 Antonio Suarez (Sp.) 7.46.32, 13 Luis Otano (Sp.) 7.46.51; 14 Bas Maliepaard 7.46.56; 15 Jacques Anquetil (Fr.) 7.47.04; 16 André Darrigade (Fr.) 17 Hans Jun kerman (D.), 18 Kurt Gimmi (Zwits.), 19 Piet Damen, 20 Gunter Tueller (Zw.) 25 Raymond Poulidor (Fr.), 26 Charly Gaul (Lux.), 30 Rik van Looy (B.), in de 18e ronde wegens kramp opgaf, Jan Hugens en Coen Niesten, die twee ronden vóór het einde leeg waren gere den en de pits opzochten. De tijd van weleer, toen de profs de strijd urenlang konden stilleggen is voor bij. Ook in dit wereldkampioenschap heeft het van het begin tot het voor Sta blinsky zo triomfantelijk einde gerom meld van strijdlust. Daarbij traden enkele malen Nederlanders op de voorgrond. Bij voorbeeld Jan Hugens, die met de Duitser Wolfshohl in de zevende ronde achter de twee vroege vluchters Martinato en Binggeli aanging en later Piet Damen, Coen Niesten en Bas Maliepaard, die zich in'de achtervolging van dit kwartet bijzonder actief toonden. Maar halver wege de koers, dus na bijna 150 km. was de rust weer geheel hersteld. In de 14e ronde liet Van Looy zich eens zien. Samen met Niesten, Janssen. Pambianco, Hoevenaars, Wolfshohl, Junkermann en Renz nam de titelhouder 40 seconden voorsprong. Anquetil had alleen Sta'olin- sky meegestuurd, want hij kampte met andere zorgen. Een van zijn grote troe ven, Rudi Altig, was namelijk samen met Planckaei't en Armand Desmet ten val gekomen en verkeerde in moeilijk heden. ploegenachtervolging: West-Duits- l land; stayers; Romain Deloof (B.). Dames; sprint: Valentina Savina c (Rusl); achtervolging: Beryl Bur- ton (G.B.). Weg: professionals: Jean Stablinsky (Fr.); amateurs: Renato J Bongioni (It.), 3 Arie den Hartog J (Ned.); ploegentijdrit amateurs: Italië, dames: Marie Rose Gaillard (B.). De laatste dag van het CHIO te Rot terdam begon met een landen-sprlngwed- strijd voor equipes. Het parkoers hier voor was 740 meter lang, toegestane rö- tijd 111 sec. Er waren 14 hindernissen met in totaal 17 sprongen tot een maxi mum van 1.60 meter. De uitslag was: 1 Duitsland. Totaal 9M strafp. H. Schridde, K. Jarasinski, A. Schockmoehle, H.G. Winkler; 2 Groot- Brittannië: 3 Zwitserland. Prins Bernhard en prinses Beatrix woon den het concours bij. Prinses Beatrix ï'eikte aan de winnaar van de Grote Prijs van de Stad Rotterdam, de Brit Harvey Smith met O'Mally, de prijs uit. 1 Harvey Smith (G.B.) met O'Mally; 2 D. Bakker (G.B.) met Mister Softee; 3 K. Jarasinski (Did.) met Raffaela. Het progi-amma van zaterdag werd af-1 gesloten met de Prijs van de Maas, een internationaal springconcours, met een vrij parcours. De uitslag was: 1 David Barker (G.B.) met Franco; 2 Th. Bagusat (Did.) met Goldmaedel; 3 Maj. E. M. G. Lombard allen in 7.47.04; 31 Jan Janssen 7.47.19. (Zwits.) met Japonnais. Altig herstelde zich wel spoedig, maar werd twee ronden verder door de wed- SALO. zaterdagavond. (Van een speciale verslaggever). „Bongionibongioni". In spreekkoren schreeuwden de chauvi nistische Italianen op de tribunes de naam van de nieuwe wereld kampioen der amateurs op de weg uit. Verblind door het succes van de squadra Azzurri zag men alleen de man uit Brescia in de regen boogtrui. Voor de Deen Ole Ritter en de Nederlander Arie den Har tog, die Bonzioni op het schavotje als winnaars van het zilver en brons flankeerden, had men geen oog. Men realiseerde zich in zijn enthousiasme niet, dat de Oranjeman met de derde rpsy maar matig was beloond. Want juist de helblonde 21-jarige coureur uit Zuidland had zaterdag zijn stempel gedrukt op het wereldkampioenschap. Hij -«w stempel gcuruKi op net wereiaKampioenscnap. ntj strijdcommissarisscn uit de stryd gehaald, was de grote animator van een lange vlucht met de Deen Kroier, die bijzondere omdat hij na zijn val bij de verzorging*- i glans had gegeven aan deze titelstrijd. Domme pech in de laatste 500 meter had de illusies van Den Hartog op de wereldtitel en het zilver verstoord. Toen by de laatste beklimming van de saeil helling in Salo zyn voet uit de toeclips schoot, was al het zwoegen van Den Hartog \?oor niets geweest. Voordat ■ui vergeien, j euve' was hersteld waren Bonzioni en Ritter nameiyk al boven, waar de toen Stablinsky en Elliott mèt Balma-! laatste 300 meter naar de eer brengende eindstreep wachtte, nion, Hoevenaars, Wilfshohl en Groussard post een natte spons had aangepakt om zich te verfrissen. Deze tegenslag werd echter spoedig door de mannen van Anquetil vergeten, in de 16e ronde de basis voor de eind zege legden. De voorsprong groeide in twee omlopen tot ruim twee minuten. Er kwam wel een tegenactie van Daems, Poulidor, Desmet en de Zwitser Gimmi, maar het was slechts een zwakke vlam, die snel doofde. Is het te verwonderen, dat Arie den Hartog wenend op het schavotje kwam? Hij had, zoals dat in rennerskringen heet, op het hete circuit van Salo alles uit zijn kast gereden om roem te ver garen, maar stond daar nu als een ver geten man. De gelukwensen van de leiders van (Van onze verslaggever) Voor de 2500 Bergen op Zoomse toeschouwers is de 1500 meter van de interland-atletiekontmoeting Nederland-Frankrijk voor heren op het sportpark Rozenoord te Bergen op Zoom het hoogtepunt van de dag geweest. En om meer dan één reden. De Bergenaar Henk Snepvan gers, bovendien nog lid van de r.-k. sportvereniging MOC '17, die de landenwedstrijd organiseerde, wist zich door geweldig lopen op dit nummer te plaatsen in de Ne derlandse ploeg, die uitkomt in de Europese kampioenschappen te Belgrado. Henk Snepvangeers deed echter meer. Samen met Janssen vocht hü een duel uit, dat ontegenzeggelijk het mooiste van alle wedstryden was. Hii won niet, maar zijn tyd: 3 min. 50.8 (dezelfde als die van de Fransman Wadoujc, die tweede werd) was een verbetering met méér dan een seconde van zyn eigen baanrecord in Bergen op Zoom. HU moest zijn meer dere erkennen in Lurot, die tweetiende seconde minder nodig had. Deze Fransman heeft wex'kelijk alles moeten geven om de MOC-er van het lijf te houden. In de eerste vierhonderd meter nam Snepvangers de kop, werd af- gelostdoor Janssen, maar geen van beiden slaagdenzij erin de Fransen te lossen In de laatste driehonderd meter ondernamen dezen aanval op aanval en Henk moest zelfs genoegen nemen met een vierde positie. Op het laatste rechte stuk pro beerde hij nog buitenom naar voren te komen. Wadoux en Lurot hielden hem tenslotte met de grootste moeite tussen zich in. Ook Ray van Asten heeft in Bergen op Zoom zijn plaats in de vertegenwoordi gende ploeg verdient. Eindelijk kan men wel zeggen en dan nog niet eens met een grote zucht van verlichting. Ray van Asten heeft het andei*maal niet tot grote dingen gebracht. Hij heeft echter als een leeuw gevochten, goed kopwerk gedaan en zich tot het uitei-ste gegeven. Boven dien groeit hij toch meer en meer naar een goede vorm. Hij kwam uit op de 800 meter, nam bijna onmiddellijk de leiding maar moest Pellez en Iundt toch laten gaan. In de laatste bocht voor het reente stuk naar de finish zette hij nog wel een tegenaanval in, maar hij kwam toch een paar meter tekort. Op de korte afstanden sloeg Nederland een goed figuur. De Fransen bleken betere lange afstandlopers te zijn. H. Smits boekte twee prachtige resul taten: hij werd eerste op de honderd en tweehonderd meter in respectievelijk 10.7 en 21.8 sec. In de zege op de vier maal honderd meter estafette had hij met J. Noorder- bos eveneens een bijzonder groot aan deel Zo was hij dus bij drie van de zeven Nedei'landse overwinningen betrokken. De andere overwinningen waren van Kees Koch bij het discuswerpen met een worp van 54.60 meter, J. Kant bij het verspringen (6.98 meter), H. Evers die op net nummer hink-stap-sprong tot 14.47 meter kwam en tenslotte Joep Delnoye, die de vijfduizend meter won. Deze vijfduizend meter werd een van de mooiste nummers van de dag. De zeer sterke Fransman Wagnon heeft tot de laatste ronde toe geprobeerd Delnoye uit zijn evenwicht te brengen. Hij maakte tussensprints, probeexMe Delnoye kop te laten nemen, kortom hy probeerde alles om de Nederlander af te matten. Delnoye liet het allemaal Siberisch koud. Hij ging wel mee, maar liet zich niet verleiden tot een initiatief.... tot de laatste ronde tenminste. Bij het ingaan van de laatste vierhonderd meter sprong hij weg, nam met enkele passen tien metej' voorsprong en won. Op de tienduizend m zou Fons Veld huizen op dezelfde wijze uitgeteld wor den. De Franse ploeg nam op magistrale wijze wraak. De 43-jarige Franse won deratleet Mimoun (verschillende Euro. pese titels staan op zijn naam) en zijn ploeggenoot Lucas duldden 24 ronden lang gezelschap van Veldhuizen, die prachtig mee kon. Op de laatste vierhonderd m kwam het hier ook aan. Lucas liep met Mimoun heel vlug weg, Veldhuizen pro beerde nog bij te komen, maar dit was hem alleen gelukt als hij nog een vier honderdmetersprint had gehad. Nu werd hij mat honderd meteer verschil ge klopt. Lucas werd eerste, Mimoun tweede. Ook in het nummer 3000 meter met hindernissen bleken de Fransen de sterksten. Cujé wist weliswaar zeer lang een ruime voorsprong te houden, maar vermoeidheid deed zich gelden en zijn sprongen werden al slechter en slechter, kosten ooksteeds meer tijd en het einde de Nederlandse ploeg en de enthousias te bewondering van de supporters van de Oranjemannen konden het leed slechts weinig verzachten. Den Hartog zal nog lang met wroeging terugdenken aan het slot van zijn eerste wereldkam pioenschap. Het spreekwoord van de twee honden die om een been vechten is ook hier weer eens opgegaan. Want terwijl de Nederlanders en de Denen in deze rit de toon hadden aangegeven, ging de Ita liaan Bonzioni in de slotfase met de hoogste eer strijken. De 21-jarige Re nato Bonzioni is een man de streek, die dit parcours op zijn duimpje kent en enkele weken geleden tot tweemaal toe in selectiewedstrijden heet! gezegevierd. Hij wachtte rustig zijn kans af om toe te slaan, maar toch zou ook hij niet al een tiental meters voor de finish in triomf zijn armen omhoog hebben kun nen steken, als Den Hartog zijn kansen tot het laatst toe had kunnen verdedi gen. Behalve Den Hartog hebben ook Ger- ben Karstens, Ad van Kemenade en Coentje Visser zich uitstekend geweerd. De schaatscrack Karstens presteerde het om samen met de Belg VandenBerghe een gat van een minuut en twintig se conden naar Den Hartog en Kroier te dichten. Men kan zich afvragen of deze actie van Karstens, die in de achtervolging al het zware werk moest doen omdat de Belg ternauwernood overnam, wel wijs is geweest. Hij Immers bracht een geducht sprinter naar voren. De Leidenaar eindigde ten slotte als twaalfde in de groep, die met een ach- terstand van 44 seconden achter Bon- Onze landgenoot A. den Hartog, die derde werd bij de wereldkampioen schappen voor amateurs op de weg, ge fotografeerd bij het passeren van de finishlijn. (Telefoto) De Italiaan Renato Bonggioni is we reldkampioen amateur op de weg ge worden. Hier zien u>e hem tijdens de huldiging in Salo gefotografeerd. zioni geklasseerd werd. Het was wel wat triest dat ook Karstens door een onge lukje niet hoger op de ranglijst kwam. Hi) werd in de laatste ronde, in het dorp Salo, door zijn collega's tegen een muur gedrukt en moest toen nog hard fietsen om de staart van het groepje te ach terhalen. Juist achter de Olympische kampioen Kapitanov en diens landge noot Petrov ging Karstens over de eind streep. Twee andere landgenoten, Van Keme nade en Coen Visser, hadderf zich ver dienstelijk gemaakt bij het ofstoppen van de hoofdmacht toen Den Hartog en Karstens in de vuurlinie waren. Alleen de Amsterdammers Cor Schuu ring en Henk Cornelisse kwamen niet aan het einde. Schuuring, die uit eigen vrije wil twee dagen tevoren was inge vallen in de ploegentijdrit, ondervond nu, dat het vrijwel onmogelijk is om twee van dergelijke zware wedstrijden in drie dagen te rijden. De sterke Am- sterdammer had zich in de ploegentijd rit geheel leeg gereden en de rustdag um uT1 ^et vertr°uwen, maar niet zijn krachten terug geschonken Schuuring draaide van het begin af slecht, was voortdurend in de staart van het peloton te vinden en was dan ook dadelijk bereid om een wiel aan Cor nelisse af te staan, toen deze in de zesde ronde een lekke band kreeg. Dat over» nemen van een wiel mag wel niet vol gens de reglementen, maar Cornelisse voltooide zijn „misdrijf" niet, want juist toen hij weer wilde opstappen, kreeg hij een reservefiest van de materieelwagen. Hij verzuimde echter dit vehikel bij de volgende controle post in te ruilen en werd een paar ronden later op nogal ruwe wijze door een wedstrUdcommis- saris aan de kant gezet. Intussen had Schuuring had veld reeds geruimd. Dit speelde zich af op het moment, dat Den Hartog zich naar voren begon te werken. Na een mislukte vlucht van een achttal coureurs had de Fransman Aimar een nieuw vuurtje gestookt. In de zevende ronde reed hij vooruit, sa men met de Roemeen Drumitrescu, die ook bij de eerste vilucht betrokken was geweest. Op 45 seconden volgden de Belg Stevens en de Rus Petrov. Zeven seconden achter dit tweetal had Den Hartog zich aangesloten bij een jacht- groepje, dat Petrov, Aimar en Drumi- trescu opslokte. SsTevens bleef het langst tegenstand bieden, maar moest in de tiende ronde ook wijken voor de overmacht. Toen, op het moment van de aansluiting, demar. reerde Den Hartog met de Deen Kroier. De Nederlander reed bijzonder gemak kelijk. Met de handen op het stuur leid de hij de vlucht, de Deen in zijn zog meesleurend. Bij de tiende doorkomst had het tweetal al een voorsprong van 55 seconden op de Belg Vyncke, van precies een minuut op de alleen rijden de Karstens en van 1 min. 5 seconden op het peloton. Alleen de Belg Vanden Berghe doorzag het plannetje van Ger- ben Karstens, die Oranje in de voorhoe de wilde gaan versterken en sprong met iiem mee. Hij had het goede wiel ge- pakt, want voornamelijk door het zwoe gen van Karstens bereikten zij in de 13e ronde de koplopers, van wie Kroier tekenen van afmatting ging vertonen. Zou er dan toch een wereldtitel voor Nederland inzitten? In de aanhef van dit verslag heeft men kunnen ervaren, dat het daarvan niet is gekomen. De uitslag: 1 en wereldkampioen Renato Bongio ni (tlalië) 179,320 km in 4 uur 53 minu ten en 50 seconden, eemiddelde snelheid 39,510 km/u; 2 Ritter (Denemarken) op 9 seconden: 3 Arie den Hartog op 12 sec.; 4 Winfried Boelke <W.-Dld.) op 27 sec.; 5 Bazire (Fr.) op 44 sec.; 6 Willy Monty (B.); 7 Macchi (It.); 8 Kudra (Polen); 9 Megyerdi (Hong.); 10 Alexej Petrov (Rusl.); 11 Viktor Kapitanov (Rusl.); 12 G erben Karstens (Neder land) z.t. als Bazire; 13 Timon (Uru guay) op 54 sec.; 14 Kroier (Den.) np 54 sec.; 15 Adolf Heeb (Liechtenstein) op 1 min. 46 sec.; 16 Vasquez (Uruguay) op 1 min. 51 sec.; 17 Grain (Fr.) op 1 min. 53 sec.; 18 Van Kemenade z.t.; 19 Jaisli (Zwitsl.) z.t.; 20 Schultz (D.) z.t.; 22 Visser z.t. DE IN DUISLAND wonende Nederland se zwaargewicht Paul Kraus heeft zaterdag in Keulen door k.o. in de de viere ronde gewonnen van de Fransman Goubelle. Kraus stond in hetzelfde programma, waarin Kok- meyer k.o. ging tegen Mueller. DE VOORNAAMSTE UITSLAGEN 100 meter harlopen 1 H. Smit (N) 10.7 sec.; 2 R. Fetitgirard (F) 10.7; 3 M. Com- boulives (F) 10.8. 1X0 m horden 1 B. Fournet (F) 14.6; 2 E. Kamerbeek (N) 14.7; 3 P. Nederhand (N) 14.8. 800 meter 1 Pellez (F) 1 min. 50.1; 2 G. Iundt (F) 1 min, 50.4; 3 R. van Asten (N) 1 min. 50.7. 400 meter 1 Caudry (F) 48.2, 2 Vitasse (F) 48.7; 3 L. Dekkers (N) 49.1. 3000 m steeple chase 1 Fayolle (F) 9 min. 6.3: 2 H. Cujé (N) 9 min. 15.8; 3 Lictevont (F) 9 min. 40.7. 2Q0 meter: 1 H. Smit, Nederland, 218 sec.; 2 Petitgirard, Frankrijk, 22 sec.; 3 J. Noordenbos, Nederland, 22,2 see. vl. 1500 meter; 1 Lurot, Frankrijk, 3 min. van het liedje was, dat Fayolle hem ge- jjfj'jj sec-; 2 Wadoux, Frankrijk, 3 min. makkelijk inliep en nog gemakkelijker met bijnatien seconden verschil ver sloeg. Eef Kamerbeek booktee geen overwin ningen maar toch kwam hij op de 110 meter horden goed voor de dag met een tweede plaats in 14.7 sec. Speerwerpen en discuswerpen waren minder. Hoewel de Fransen nergens werkelijk grote dingen deden (zij bleven veelal zeer ver van eigen, Franse of baanrecords verwijderd, de Nederlanders trouwens ook) vergaarden zij toch met gemakke lijke overwinningen 125 punten tegen de Nederlanders met uiterste krachtinspan ningen 87. 50,8 sec.; 3 H. Snepvangers, Nederland, 3 min. 50,8 sec. 10.000 meter: 1 Lucas, Frankrijk, 31,17,4 min.; 2 Mimoun, Frankrijk, 31.19.4 min.; 3 F. Veldhuyzen. Neder land, 31.31.0 min. 5000 meter: 1 J. Delneye, Nederland, 14.29.4 min.; 2 Wagnon. Frankrijk, 4.33.2 min.; 3 Le Flohic, Frankrijk, 14.54.2 min. 4 x 100 meter: Nederland 41.9 sec., Frankrijk 42.3 sec., 5 punten. 4 x 400 meter: Frankrijk 3.14.7 min., Nederland 3.16.4 min., 2 punten. Hinkstapspringen: 1 H. Evers 14.47 m. Nederland; 2 F. Gilles. 14.26 m., Frank rijk; 3 A. Luciano, 13.94 m., Frankrijk. It .■■ft' -ay.- Henk Snepvangers achter Curat en Wadonse. Hij verdiende toch een plaati in de Europese ploeg.

de Stem | 1962 | | pagina 7