Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen a Waar YER wee BIJVERDIENSTE Wedgwood Signat Niet in Thol Financiële peri „Vlaggetjesda MIDDELBURG VLISSINGEN B. en w. willen onteigening van Engelse kerk Dagblad De Stem ZUID-BEVELAND GOES Boete voor foutieve inhaalmanoevre Z.L.M.-tentoonstelling in 1963 te Kruiningen Rotterdams Philh. Orkest opent concertseizoen Landliuishoudkundig congres te Middelburg Zangkoor ontevreden OOSTBURG Hoog- en laagbouw op bungalowterrein TERNEUZEN Muziekfeest te St.-Jansteen In september 1963 Eigen scholen voor r.-k. Souburg HOOGWATER Twee gewonden bij botsing te Vlissingen Doktersdiensten Dierenartsen 7 Wieze OKTOBERFEESTEN au t;ll Vandaag Morgen Maandag ats waar hun Burgemeester Zaamslag met pc DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1962 SLAGERS 's ZATERDAGS OM 16 UUR GESLOTEN De Middelburgse slagers hebben be sloten hun slagerijen met ingang van 1 september des zaterdags om 16 uur te sluiten. „MIDDELBURG" De jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de M.V. A.V. „Middelburg" zal op maandag 3 september worden gehouden in het clubgebouw, „De Een dracht", Markt. Naast de behandeling van de gebrui kelijke jaarstukken bevat de uit twaalf punten bestaande agenda o.m. de be stuursverkiezing en de benoemingen voor de elftal, en financiële commissie. De beide aftredende bestuursleden, de heren J. J. den Boer en W. Meerman, stellen zich herkiesbaar. Op voorstel van het bestuur wordt de heer Den Boer, die sedert het als zodanig bedan ken in december 1961 van de heer J. Acda, tijdelijk het penningmeesterschap heeft waargenomen, in deze functie kandidaat gesteld. Eveneens wordt door het bestuur kandidaat gesteld als be stuurslid de heer J. Pleyte, die sedert 1 januari reeds tijdelijk met een be stuursfunctie werd belast. De aftreden de leden van de financiële commissie, de heren G. P. Louwerse en J. Nieuwen- burg, zijn als zodanig weer herkiesbaar. KORFBALWEDSTRIJDEN De korfbalvereniging „Swift" organi seert vanmiddag op haar terreinen een aantal oefenwedstrijden. Aan de wed strijden die om half twee beginnen, wordt behoudens door engen teams deelgenomen door Animo, Zuidwesters en ONDO. JEUGDVERENIGING 't ZANDT VIERT FEEST Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de buurtvereniging 't Zandt werd gisteravond een grote lampionop tocht gehouden met medewerking van het tamboer- en pijperkorps Juliana. Begunstigd door het fraaie weer trok ken vele kinderen met hun lampion door de feestende buurt van 't Zandt, waar duizenden de feestelijke stoet aan zich voorbij zagen gaan. In aansluiting op de optocht werd voor de deelnemers in de speeltuin een open luchtfilm gedraaid. Vandaag zullen de festiviteiten worden voortgezet met diverse kinderspelen. Van avond is er tot slot voor alle leden een tuinfeest in de speeltuin. Nieuw- en Sint Joosland RAADSAGENDA De raad komt op dinsdag 4 september om 14 uur in openbare raadsvergadering bijeen. De lijvige agenda vermeldt o.m. de vol gende punten: Beëdiging der raadsleden; Verkiezing van wethouders; Huurvast- stelling gemeentelijke woningen; Aan vraag voorschot 1962 bestuur der Ver. voor Cristelijk lager onderwijs; Wijziging rekening-courant overeenkomst: Interim regeling ziektekosten 1962; Vijfde wijzi ging der begroting 1962; Zesde wijziging der begroting 1962; Zevende wijziging der begroting 1962; Nieuwe uitbreidingsplan nen Verlenging ontruimingstermein onbe woonbaar verklaarde woning; Vaststel ling van pensioengrondslagen: Herbe noeming leden adviescommissie Woon- ruimtewet; Beslissing inzake aankoop of onteigening tuingrond: Subsidie verzoe ken; Wijziging bezoldigingsregeling ge meente-ontvangers; Fotoboek over Wal cheren. Om te voorkomen, dat de verwezenlij king van het plan Nieuwe Markt zal wor den belemmerd doordat een aantal per celen, onmisbaar voor de uitvoering, nog niet in het beeit van de gemente zijn, willen b en w de onteigeningsprocedure instellen voor de Engelse kerk, welk ge bouw eigendom is van de Nederlands Hervormde kerk. Met de kerkvoogdij wordt nog steeds over de verkoop onderhandeld. Eenzelfde re geling voorgesteld voor het pand Badhuis straat 68. B en w noemen deze onteigening in het belang van de volkshuisvesting. VERLENGING KERMISWEEK Het bestuur van de verenigde ver- maaksexploitanten heeft een ver zoek tot het Vlissingse gemeentebestuur gericht om in verband met de vijfdaagse werkweek de duur van de kermis te ver lengen met de zaterdag, die aan de ker- misweek voorafgaat. In haar verzoek, dat mede ondersteund wordt door de Ne derlandse katholieke bond van kermis- vakgenoten, wijst het bestuur op het voor deel, die de verlenging voor de Horeca- en middenstandsbedrijven zal hebben. In een onderhoud met het gemeentebe stuur hebben de besturen van de twee bonden gewezen op de wenselijkheid om de Vlissingse kermis, die steeds grote be langstelling geniet en traditioneel te noe men is, in de toekomst grootser en aan trekkelijker te maken. Het college vindt deze motieven steekhoudend en zal op de raadsvergadering van 10 september a.s in hotel Brittania voorstellen de kermis voortaan van zaterdag tot zaterdag, met uitzondering van de tussengelegen zon dag, te laten houden. DS. HOMBURG ELDERS BENOEMD Ds P. Homburg, predikant aan de ge reformeerde gemeente die, ook op niet direct godsdienstig terrein, grote be kendheid in Vlissingen verwierf, is be noemd te Heerjansdam. A.s. zondag zal van deze predikant, die zes jaar te Vlissingen is geweest, afscheid wor den genomen. Vorig jaar maakte ds Homburg, als geestelijk verzorger, een wereldreis met het m.s. „Oranje" van de Maatschappij Nederland. (Advertentie) Levering alle merken. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252. Goes Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2'/* mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1,60 en f 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. M. S. uit Goes haalde op 29 maart j.l. op de Antwerpsestraatweg te Bergen op Zoom een bromfietser in. Tijdens die in haalmanoeuvre hinderde hij echter het tegemoetkomende verkeer, omdat hij een te ruime marge nam. Een tegemoet komende personenauto, bestuurd door De K. uit Bergen op Zoom, moest zelfs de berm oprijden, om de auto van S. te ontwijken. S. moest zich voor dit feit verantwoorden tegenover de Bergen op Zoomse kantonrechter. Hij verklaarde, dat een voor hem rij dende bromfietser plotseling naar links was gezwenkt, waardoor zijn inhalen wel een beetje „links" móést uitvallen. Dat werd echter tegengesproken door de bromfietser, die zei, uiterst rechts van de weg te hebben gereden. De officier was van mening, dat S. maar eventjes achter de brommer had moeten blijven rijden. Hij eiste een geldboete van 35.- subs zeven dagen. De kantonrechter maakte er 20.- of vier dagen van. AFSCHEID MAATSCHAPPELIJK WERKSTER Tijdens een bijeenkomst van het alg. bestuur van de Prot. Chr. Stichting voor Maatschappelijk werk en gezinsverzor ging in west Zuid Beveland met de con tactdiaken en de gezinsverzorgsters van deze stichting is in de Prins van Oranje afscheid genomen van mevr. A. de Kok Postma die gedurende vier jaren als maat schappelijk werkster aan deze stichting was verbonden. In een afscheidstoespraak bracht voorzit ter D. Lodder uit Driewegen mevr. de Kok dank voor de voortreffelijke wijze waarop zij de stichting gedurende vier jaren heeft gediend. „Met uw komst, al dus de heer Lodder tot mevr. Kok in 1958 kwam er pas goed leven in de stichting" De heer Lodder bood mevr. de Kok een geschenk onder couvert aan. Ds. L.W. Blok secretaris van de Stichting te Elewoutsdijk, bracht dank over namens het dagelijks bestuur. Hij overhandigde mevr. de Kok als afscheidsgeschenk een paar bloedkoralen oorknoppen. Namens het team der gezinsverzorgsters spraken de dames Rotties en van Keulen, die hun woorden eveneens van geschen ken vergezeld lieten gaan. s-G ra ven polder WETHOUDERSVERKIEZING Op dinsdag a.s. om 10 uur v.m. zal de gemeenteraad in zijn nieuwe samen stelling bijeen komen. Naast beëdiging raadsleden en verkiezing wethouders, zijn er voorstellen tot verhoging van de huur van de gemeentelijke wonin gen met 12 pet, de aan- en verkoop van enkele perceelsgedeelten grond ter verbreding van het Nazareth, de vaste aanstelling van een gemeentewerk man en de aanvaarding van de spaar regeling. Heinkenszand SCHUTTERSFEEST De Heinkenszandse handboogsociëteit „Soranus" organiseerde een concours op het terrein aan de Kraaiendijk. De deel neming was zeer groot nl. 100 schutters, waaronder een tiental Bruggenaren. Het concours had nog een bijzonder tintje want twee leden van „Soranus" vierden een jubileum. A. Vermeulen is reeds 60 jaar handboogschutter terwijl A. De Jon ge 50 jaar lid van „Soranus" is. De ju bilarissen werden toegesproken door bur gemeester van Eisen en de voorzitter van de bond. De uitslag van het concours was: Hoofdvogel: J. Rijk „Eensgezindheid" 's Heerenhoek. Ie Zij vogel: W. de Wilde „Juliana" Oudelande. 2e Zijvogel T. van Loenhout „Jacoba van Beieren" Goes. Ie Bovenkal J. de Jonge „Soranus" Hein kenszand. 2e Bovenkal T. de Wilde „Juli ana" Oudelande. Ie Kleine kal C. Rent meester „Willem Teil" Ovezande. 2e Kleine kal de Geij Brugge. Ie Klep P. Rentmeester „Willem Teil" Ovezande 2e Klep C. Raas. 3e Klep A. de Jonge „So ranus" Heinkenszand. 4e Klep P. Rent meester „Willem Teil" Ovezande. De meeste kleine vogels werden omlaagge haald door J. de Rijke „Edele Handboog' Oudelande. St.-Philipsland ORIëNTATIERIT M.A.C. Zaterdag a.s. organiseert de M.A.C. St Philipsland de 4e oriëntatierit van dit jaar. Er wordt gestart bij hotel Concordia in Steenbergen. Daar is ook de finish en worden de prijzen bekendgemaakt. De laatste rit vindt plaats op 30 novem ber. Start en finish zijn dan hotel „De Druiventros" in St. Philipsland. De jaarlijkse Z.L.M.-tentoonstelling zal in 1963 worden gehouden te Krui ningen, op 13, 14 en 15 juni. De N.V. C. Meyer, exporteur van aardappelen, gra nen en fruit heeft aan het tentoonstel- lingsbestuur de volle medewerking toe gezegd om deze tentoonstelling te doen slagen. Door het beschikbaar stellen van het uitgebreide complex gebouwen van deze firma krijgt het tentoonstellingsbestuur de beschikking over een welhaast ideale tentoonstellingsruimte met bijbehorende accomodatie. Aan de wensen van de standhouders, die normaliter een over dekte standruimte verlangen, kan dan ook ten volle worden tegemoet gekomen, daar circa 6500 m2 overdekte ruimte be schikbaar is. Daarnaast is voor deze expositie en evenementen ongeveer 6 ha terrein be schikbaar. Voor een ander probleem van deze tijd, nl. een parkeerterrein van vol doende capaciteit is een terrein van on geveer 8 ha in de onmiddellijke nabij heid van het tentoonstellingsterrein be schikbaar. Reeds nu heeft het tentoon stellingssecretariaat voorlopige aanvra gen voor standruimte ontvangen, waar uit wel blijkt dat de belangstelling voor dit evenement weer groot zal zijn. Biervliet AFSCHEID OUD-IIOOFD R.-K. LAGERE SCHOOL Zondag zal de bevolking afscheid kun- nen nemen van de heer W.P. Borm als oud-hoofd van de r.-k. lagere school en oud-kassier van de Coöperatieve Boeren leenbank. Beide functies legde hij en kele jaren geleden neer, maar nog da gelijks treft men hem toch nog op de boerenleenbank aan, gewoon omdat hij het werken niet laten kan. Maar ergens moet er een eind zijn en daarom heeft de heer Borm voor de vele andere functies die hij nog bekleedde bedankt. Omdat veel kinderen van hem naar het Brabantse land getrokken zijn, ver trekt hij aanstaande maandag met vrouw en dochter naar Roosendaal om temidden van zijn kinderen en klein kinderen van zijn laatste (naar we ho pen nog vele) levensjaren te genieten. Enkele oud-leerlingen van de heer Borm hebben gemeend dit vertrek niet onopgemerkt te moeten laten voorbij gaan. Ieder is in de gelegenheid ge steld zijn handtekening te plaatsen in een herinneringsboek, waarin de heer Borm dank wordt gebracht voor al het goeds, dat hij in de 42 jaar van zijn verblijf in Biervliet heeft gedaan. Het boek zal aanstaande zondagmiddag te zijnen huize worden aangeboden. Hier kan ook iedereen, die dit wenst, per soonlijk afscheid nemen van de familie Borm. MISPLAATSTE GRAP In de nacht werd de brandweercom mandant, de heer A. Lijbaart, telefo nisch gealarmeerd voor een brand op een boerderij in de Angelinapolder. Kort daarop loeide de sirene en rukte de brandweer uit naar de plaats van de ramp. Toen men hier arriveerde bleek alles in diepe rust. Wie loos alarm heeft gemaakt is nog. niet be kend. De politie heeft het onderzoek ter hand genomen om de dader(s) van de ze zeer misplaatste grap op te sporen. Bresken» RAADSVERGADERING Dinsdagavond om acht uur vergadert de gemeenteraad in het openbaar. Naast de beëdiging der nieuwe le den en de verkiezing der wethouders vermeldt de agenda o.a. de autovergoe dingsregeling voor de burgemeester; de aanleg van straten; de gemeenschappe lijke regeling der kustgemeenten West- Z.-Vlaanderen en de bouw van woning wetwoningen. Blijkens een bericht van Ged. Staten zou het vergoedingsbedrag voor de bur- gemeesterlijke auto, voorzover het ver band houdt met de oppervlakte der ge meente, f850.per jaar belopen, het geen (in vergelijking met verscheidene andere gemeenten uit de streek) ten op zichte van het oorspronkelijke G.S.- voorstel een aanzienlijke vermindering betekent. Het college van B. en W. ad viseert daarom de gemeenteraad het oorspronkelijk bedrag ff 1200.aan G. S. ter goedkeuring voor te leggen. B. en W. vragen verder machtiging om de stratenaanleg met bijbehorende werken in het uitbreidingsplan „west" openbaar of onderhands te mogen aan besteden en voor de uitvoering der wer ken het nodige krediet te verstrekken. Als resultaat van een bespreking m mei met de gemeenteraden der vijf kustgemeenten in West-Z.-Vlaanderen is een ontwerp voor een gemeenschap pelijke samenwerkingsregeling ontwor pen, dat de raadsleden inmiddels is toe gezonden. B. en W. adviseren ongewij zigde vaststelling hiervan en dus toe treding. Als lid van het algemeen be stuur dragen zij het raadslid W. C. van der Hooft voor, die reeds zitting had in de voorbereidingscommissie. Uit het contingent industriewoningen werden door Ged. Staten aan de ge meente Breskens twee woningwetwonin gen toegewezen voor huisvesting van personeel der Gebr. Verduyn en drie woningen voor een of meer der firma's Gebr. v. d. Sande, N.V. Luteijn en Gebr. Maas. B. en W. adviseren toewijzing van de bouw aan de Algemene Woningbouw vereniging. St.-Jansteen BENOEMING WETHOUDERS Dinsdag 4 september zal de raad der gemeente om 17 uur in openbare ver gadering bijeenkomen. In deze raadsvergadering zullen de raadsleden de zuiveringseed en de ambtseed afleggen terwijl er 2 wethou ders zullen worden gekozen. Tevens wordt door het college van b. en w. voorgesteld om met ingang van 4 september opnieuw te benoe men tot lid van het centraal bouw- en woningtoezicht en dienst van gemeen tewerken in O.Z. Vlaanderen, de heer P. Hemelaar, lid van de gemeenteraad en tot plaatsvervangend lid de heer mr J.I.M. Reuser, burgemeester. GEMEENTERAAD VROEG UIT DE VEREN De gemeenteraad was bij zijn laatste vergadering al vroeg uit de veren, om precies te zijn om zeven uur 's mor gens, omdat de raadsleden na de af- Dinsdag 25 september wordt het con certseizoen in Zeeland geopend met het optreden van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest in de Maria Magdalenakerk te Goes. Aan het concert, dat onder leiding staat van Eduard Flipse zal medewerking worden verleend door de soliste Janine Dacosta. Het concert, dat wordt gegeven onder patronaat van de werkgroep Goes van de Zeeuwsche Volksuniversiteit, omvat een Beethovenprogramma. De uit te voeren werken zijn; Ouvertu re „Coriolan", op 62, Vijfde pianoconcert in Es gr. t. op 73 soliste Janine Dacosta, piano en na de pauze Derde Symfonie in Es.gr.t. op 55, „Eroica". Op donderdag 20 en vrijdag 21 septem ber zal in het City-theater in Middelburg het 109e Nederlandse Landhuishoudkun- dig Congres worden gehouden. Donder dagsmiddags worden er twee inleidingen gehouden. Ir. M.A. Geuze, voorzitter van de ZLM en lid van de Eerste Kamer zal spreken over de agrarische structuurpro- blematiek in Z.-W. Nederland, waarna Drs. M.C. Verburg directeur van het ETI voor Zeeland een inleiding zal houden over de problemen van de economische expansie in datzelfde deel van Nederland Na een officiële ontvangst door het Colle ge van G S. van Zeeland zal een gemeen schappelijke maaltijd klaar staan in hotel de Burg. Vrijdagsmorgens wordt het pro gramma voortgezet met een inleiding van Dr. C. De Galan, adjunct directeur van het ETI, over de sociaal-economische aanpassing aan structuele veranderingen ten plattelande, waarna Ir. J. Prins, ad junct-secretaris van de ZLM zal spreken over die aanpassing in de praktijk. Het congres zal worden besloten met een kof fietafel en excursie naar de Koninklijke Maatschap „De Wilhelminapolder". handeling van de agenda een tocht naar de Deltawerken zouden maken. De agenda bevatte maar enkele punten. Besloten werd om een perceel grond aan te kopen, groot 0,05.26 ha, van de heer P.J. Vermeulen. Dit in verband met de realisatie van plan zuid-west, dat deel uitmaakt van het uitbreidings plan. De prijs voor het perceel grond is f 3750,-. De raad besloot verder medewerking te verlenen aan de onderwijsvernieu wing t.b.v. de school voor bijzonder voortgezet lager onderwijs voor meis jes alhier. Na de vergadering vertrok het ge meentebestuur voor de voorgenomen excursie. Koewacht (Van onze correspondent) Op de algemene vergadering van het kerkkoor, welke werd voorgezeten door deken Hubert Suy, hebben de zangers hun ontevredenheid geuit. Zij geven hiervoor het volgende mtotief. Tijdens doordeweekse dagen moeten verschil lende zangers steeds hun werk verlet ten, om hun plichten als zanger te kun nen navolgen, speciaal bij uitvaartdien sten en huwelijksmissen. Er is nog steeds geegn enkele waardering voor de zangers, van degenen, die de H. Mis laten opdragen. Vele der parochianen zijn zeker in de veronderstelling, dat de zangers door de pastoor schadeloos worden gesteld voor de tijd, welke zij beschikbaar stellen om de plechtigheden op te luisteren. Dit is echter anders. Het weinige, dat hiervoor door de bisschop pelijke regeling wordt beschikbaar ge steld, is nauwelijks genoeg voor het onderhoud van het koor. De zangers stellen zich op het standpunt, dat zij niet verplicht zijn, door-de-weekse dien sten met hun gezangen op te luisteren, maar dat dit geheel vrije wil is. Zij veronderstellen, dat een kleine vergoeding, die er wel wordt betaald aan dragers bij lijkdiensten en aan de misdienaars bij huwelijksmissen, zeker op zijn plaats zou zijn! Verder werd besloten aan het St.-Ce cilia feest (22 nov.) deel te nemen door het aanvaarden van de uitnodiging van het koor der St.-Teresiakerk te Breda om daar op zondag 25 nov. te gaan te ren. Het koor zingt daar de wisselende gezangen van de 24e zondag na Pink steren en samen met het koor uit de Teresiakerk te Breda de vaste gezan gen uit de Missa in Honorem S. Maria Goretti van Coos van Overbeek, tijdens een plechtige Hoogmis tot intentie van de beide koren. Besloten werd ook nog zoveel mogelijk nieuwe leden aan te werven. NIEUWE CONSUL KNVB BENOEMD Op eigen verzoek is door de KNVB aan de heer E. Freyser alhier, eervol ontslag verleend als consul van de KNVB. In deze vacature werd door de KNVB benoemd J. de Schepper. BENOEMING Wegens bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd is aan de heer Alois Bouvré eervol ontslag verleend per 1 okt. a.s. uit zijn functie bij de dienst der gemeentwerken. Als opvolger hier van is door de raad benoemd Ant. Bou vré, zoon van bovengenoemde. dat hij door de zon verblind werd, niet gezien. Als gevolg hiervan sneed hij haar de weg af, waardoor een botsing ontstond. Mevrouw W. kwam lelijk ten val en liep daarbij een grote kniewond en een gebroken pols op. De eerste hulp werd verleend door dokter Puylaert, waarna mevrouw W. per ambulance naar het ziekenhuis werd vervoerd. (Advertentie) Het bungalowterrein aan de Zuidzand- sestraat zal straks ten dienste staan van zowel jonge gezinnen als van de bejaar den, zo viel tijdens de raadsvergadering uit de mond van burgemeester Van Leeuwen te beluisteren. De heer Baren- dregt (G. B.) kon zich niet verenigen met het voorstel van b. en w. inzake een herziening der bebouwingsvoor schriften, die blijkens de voorzitter een variatie in de bungalowbouw beoogden. Uiteindelijk besloot men tot een com promis. Gedeeltelijk zal hier hoogbouw en gedeeltelijk laagbouw worden toege past. De heer P. de Vuist liet aanteke nen dat hij tegenstander was van het be treffende voorstel in al zijn geledingen. Het gemeentebestuur zal aan G. S. nog een protestschrijven richten tegen de goedkeuringsweigering voor de bouw van vijf autoboxen aan de Hennequinstraat alvorens bij de Kroon in hoger beroep té gaan. De overige agendapunten, reeds eerder gepubliceerd, resulteerden in de spreekwoordelijke hamerstukken, waar over nagenoeg niet gedelibereerd werd De burgervader wijdde aan het einde van de vergadering een hartelijk af scheidswoord aan de scheidende leden J. Leenhouts (P.v.d.A.) en F- de Vuist (G.B.) waarvan eerstgenoemde de ge meente heeft gediend van 1946 tot heden. Beiden spraken zij nog een dankwoord. RAADSVERGADERING De gemeenteraad in nieuwe samen stelling houdt dinsdagavond om half acht een openbare vergadering. Zoals overal elders vormt de verkiezing der wethouders het voornaamste agendapunt. Sas van Gent FILM OUDEN VAN DAGEN Vandaag wordt door de directie van het Olympia Theater aan de ouden van dagen van Sas van Gent, Westdorpe en de Zandstraat een filmvoorstelling aan geboden. Dit jaarlijks terugkerend ker- misfestijn zal beginnen om twee uur. OPBRENGST T.B.C.-VLUCHT BIJNA DUIZEND GULDEN Het bestuur van de duivenmaatschap- pij „De Vrede" heeft aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis de opbrengst van de jaarlijkse T.B.C.-vlucht op Arras overhandigd. Er werd een bedrag van f 982,- aan het Wit-Gele Kruis ter hand gesteld. Aan de vlucht op 22 juli werd deelge nomen door niet minder dan 615 duiven. In de derde klasse jonge duiven werd de eerste plaats bezet door R. de Vos uit Sas van Gent, terwijl in de klasse oude duiven de heer P. Meeuwsen uit Sas van Gent met de eer en de eerste prijs ging strijken. GEWOND BIJ AANRIJDING Vrijdagmiddag om vijf uur is de wiel- rijdster, mevrouw Walkirs alhier aan gereden door een auto, bestuurd door de heer H.H. uit Vlissingen. De heer H. kwam vanaf de "Westkade de Stations straat ingereden en wilde de Wilhelmina- laan inrijden. Bij deze manoeuvre heeft hij de wielrijdster, die in dezelfde rich ting rechtdoor reed, waarschijnlijk door- Sluis RAADSAGEN Dinsdagavond komt de gemeenteraad voor het eerst in zijn nieuwe samenstel ling bijeen. B en w stellen voor om de garantiebij drage voor de Stichting Zeeuwsch Vlaams Borgstellingsfonds te Terneuzen met ingang van 1 Januari 1963 te verhogen van 0,0125 per inwoner tot 0.03. B en w willen o.m. een verzoek van de plaatselijke Schuttervereniging „Willem Teil" om gebruik te mogen maken van de raadhuiskelder voor oefen- en wed strijdavonden, in te willigen en een be drag van 5.00 per bijeenkomst te vragen Een verzoek van de vereniging voor In strumentale muziek te Middelburg om een bijdrage in een gevraagd tekort voor en symfonieconcert dat op 9 november in het Ledeltheater te Oostburg gegeven zal -worden, stellen b en w voor af te wij zen. GRONDVERKOOP In een korte plechtigheid op het stad huis had het passeren van de akte plaats tot verkoop van ongeveer 85 ha indu- striegrond in de Nieuw-Neuzenpolder aan de Nederlandse D.O.W.-maatschap- pij n.v. te Rotterdam. Als vertegenwoor diger van deze maatschappij was de heer C. W. Robertson aanwezig, die als aandenken van burgemeester Rijpstra de vulpen, waarmee de notariële akte was ondertekend, ten geschenke kreeg. (Advertentie) Betrouwbare INCASSEERDER gevraagd te TERNEUZEN. Brieven onder no. G 33737-0 „De Stem", Terneuzen worden per omgaande beantwoord. RAADSVERGADERING In de openbare raadsvergadering, die dinsdag a.s. 4 september te Terneuzen wordt gehouden, zullen de raadsleden en de nieuwe gemeentesecretaris, de heer A. J. van Pagee, worden beëdigd. Voorts zullen ook de wethouders de raadscom missies en vertegenwoordigers worden benoemd. BEHOORLIJKE SCHADE BIJ AANRIJDING Tengevolge van de mist is nabij de Parallelweg op Stroodorpe een botsing gebeurd tussen een tankauto en een Z.V.T.M.-bus, waarbij grote materiële schade ontstond. De tankautochauffeur, de heer C. H. uit Amsterdam, die met een snelheid van ongeveer dertig kilo meter per uur in de richting Sluiskil reed, zag plotseling de achterzijde van een Z.V.T.M.-bus op zo'n korte afstand voor zich, dat een aanrijding onvermij delijk was. De vrachtauto schoof met de bumper onder de bus en daar deze tankauto 13 ton teer vervoerde, werd het gevaarte daardoor nog verder doorgeduwd, zodat ook de motorkap en versnellingsbak van hun plaats werd verschoven, terwijl het chassis totaal werd opgevouwen. Ook de Z.V.T.M.-bus kreeg aanzienlijke schade. TWEE BOTSINGEN Op het kruispunt van Steenbergenlaan- Emmalaan ontstond een aanrijding tussen een vrachtauto bestuurd door de heer G. v. R. uit Bennekom en een bromfietser de heer A. R. uit Terneuzen, daar deze laatste de vrachtauto geen voorrang ver leende. De bromfiets liep zware schade op. Eenzelfde ongeval deed zich voor op het kruispunt Axelsestraat-Kerkhoflaan. De auto, bestuurd door A. P. W. uit Mid delburg verleende, komende uit de Kerk hoflaan, geen voorrang aan de brom fietser J. C. v.d. V. uit Terneuzen, die in de richting Axel reed. De bromfiets liep bij deze aanrijding vrij zware schade op. Vogelwaarde MILITAIREN OEFENDEN De militairen, die sinds maandag in deze en omlyiggende gemeenten gelegerd zijn, hebben in de afgelopen dagen een druk oefenprogramma afgewerkt. Begrij- pelijk, dat deze manoeuvres veel belang stelling trekken. Het publiek doet ove rigens al het mogelijke om het de sol daten goed naar de zin te maken. Zon dagmiddag treedt een elftal van de mili tairen aan tegen Vogelwaarde I op het voetbalterrein te Boschkapelle. Voor zon dagavond staat er en dansavond op het programma in café Heijens te Bosch kapelle. W aterlandkerk je WATERTORENRALLY Zaterdag 8 september start de vijfde Watertorenrally, die georganiseerd wordt door de West-Zeeuwsch-Vlaamse Autoclub Er kan aan worden deelgenomen door auto's, motoren en scooters. De afstand van deze rit waarop het K,N,M,V, regle ment van toepassing is, bedraagt 60 km en de gemiddelde snelheid is vastgesteld op 30 km per uur. De finish is te Oost burg. Zo spoedig mogelijk na afloop wordt de uitslag bekend gemaakt in café „Bui- tenlust te Oostburg. Zuiddorpe REEDS 300 TON GERST GERUIMD Met recht wordt 15 augustus hier „half oogst" genoemd, zeker voor wat de gerst betreft. Niet minder dan 300 ton is reeds van het veld geruimd en in het pakhuis van de heer Braekman opgeborgen. Men staat er van de nok tot de vloer aan twee kanten tussen meters dikke bergen van zwaar gevulde zakken. De volgende week zijn het er 600 ton, waarvan het grootste gedeelte bestemd is voor de export. Als men dan nog weet, dat de gerst aan het land wordt afgehaald, behoeft het geen betoog, dat dit alles voor de heer Braek man en zijn medehelper Eggermont hard werken betekent. Morgen organiseert de r.-k. harmonie .,St.-Jan" een internationaal muziek feest. Aan dit muziekfestival zullen deelnemen de Belgische muziekvereni gingen: Eendracht uit Vrasene, St.- Cecilia uit Kieldrecht, De Leopoldisten uit Kieldrecht, de Ware Vrienden uit Stekene en de Albrechtsvrienden uit De Klinge en de Zeeuwsch-Vlaamse mu ziekverenigingen: De Scheldezonen uit Nieuw-Namen, Nooit Gedacht uit Graauw, Excelsior uit Terhole en Hei kant uit de gemeente Sint-Jansteen. Het slotconcert dat °P de muziek- kiosk wordt gegeven zal verzorgd wor den door de vereniging Weldoen door Vermaak uit Clinge. De muziekvereni ging „St.-Jan" zal vanavond reeds een uitvoering geven op de kiosk die aan de r.-k. kerk werd geplaatst. (Advertentie) albenb ecjeysrmont Korte Nieuwstraal 21 HULST - Tel. 2478 (Van onze verslaggever) Onvoorziene omstandigheden daar ge laten zullen reeds in september van het volgende jaar een kleuter- en een lagere katholieke school in Souburg hun deuren openen. Deze feiten, ons medegedeeld door de heer W. M. Janssen, secretaris van de Stichting R.K. Schoolbestuur Vlis singen en omgeving en lid van de Sou- burgse raad voor het katholieke bevol kingsdeel, betekenen de eerste stap naar een eigen zelfverzorgende parochie in deze snel groeiende gemeente. Het aantal katholieken is in de afge lopen jaren van een te verwaarlozen minderheid tot een hechte gemeenschap gegroeid. Met rond 850 zielen maakt zij thans tien procent van de totale bevol king uit. Een aantal dat groot genoeg wordt geacht voor het inrichten van zowel een kleuter- als een lagere school. De kleuterschool komt op de hoek Nagelenburgsingel - Middelburgsestraat. De nodige grond werd door de gemeen te toegezegd terwijl de voorlopige plan nen door zowel de schoonheids-commis sie als de inspectrice voor het L.O. wer den goedgekeurd. De architect Steen en Tuinhof te Vlissingen werkt momenteel de definitieve plannen uit. Het wordt voorshands een eenklassige school met een uitbreidingsmogelijkheid tot twee lokalen. Voor de lagere school zijn de plannen nog niet in een dermate vergevorderd stadium maar toch wil men ook hier mee reeds in september 1963 starten. Aan het Souburgse gemeentebestuur is om toewijzing van een noodlokaliteit ge vraagd. Een toezegging van deze zijde is inmiddels reeds ontvangen. De voorlopige plaats voor deze school is de Irenestraat-hoek Molenweg. Ge zien het nog betrekkelijk geringe aan tal te verwachten leerlingen zal het aanvankelijk een drie-klassige school worden, waarbij dus twee klassen in een lokaal komen. Uitbreding tot zes klassen is echter voorzien. Noe niet vaststaat of leken dan wel geestelijke onderwijskrachten aan de school zullen worden verbonden. Hier voor wil men n.l. eerst de uitslag afwachten van het sociologisch onder zoek dat de bisschop in het Walcher- se gewest wil doen instellen. Morgen, zondag 2 sept. gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 5.06 en 17.07 uur; Terneuzen 4.15 en 16.27 uur; Vlis singen 3.51 en 15.59 uur; Wemeldinge 5.50 en 18.03 uur. Maandag 3 sept. Hansweert 5.31 en 17.34 uur; Terneuzen 4.45 en 16.58 uur; Vlissingen 4.21 en 16.30 uur; Wemeldin ge 6.23 en 18.32 uur. Bij een botsing tussen een personen auto en een bromfiets op de hoek Schel- destraat-Paul Krugerstraat te Vlissingen, zijn de 16-jarige mej. W. J. M. v. d. B. uit Vlissingen en de eveneens 16-jarige P. E. S. uit St.-Martens-Latem (België) ernstig gewond geraakt. Mej. v. d. B. zelfs levensgevaarlijk. De botsing ontstond, doordat de Belg, die de bromfiets bestuurde, geen voor rang verleende. Hij reed tegen de juist passerende wagen van de automo bilist B. P. Mej. v. d. B. werd bijna tien meter meegesleurd door de auto en kreeg een zeer zware hersenschudding. S. kreeg een ernstige hoofdwonde, maar verkeerde niet in levensgevaar. De zwaar bescha digde brommer werd door de politie in beslag genomen. Dit weekeinde zullen waarnemen: voor Axel dokter Scheltman: voor Cadzand Re- tranchement, Sluis en Zuidzande dokter De Meijer uit Sluis: voor Terneuzen dok ter Hoving: voor IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat dokter Lockef eer: voor Oost burg en Aardenburg dokter Rijk uit Aar- denburg, tel 01177-466. Middelburg: mevr. Pel. (01180-2585, b.g.g. 3543) Vlissingen: C. Sluyter (01184-2225) Goes Dr. Bruinzeel (01100-5462) Driewe gen en 's Heerenhoek: Dr. Geldof (01195- 275) Kruiningen en Krabbend, Rilland- Bath en Hansweert: Dr. P. Allewijn, Kruiningen 01130-566) 's Heer Arends- *erke, Wolf aartsdijk en Heinkenszand: Dr. A.I. Vos (01198-231) Nieuwedorp en Borssele: Dr. Kiviet (01105-203) Hoede- kenskerke en Kwadendamme. Dr. Kole (01193-262) Dit weekeinde hebben dienst: voor Oostburg, Sluis en Groede, de heer Kap- senberg uit Sluis, tel. 0 1178-225; voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw-Namen; voor Axel, Sas van Gent, en Zaamslag de heer Cysouw uit Sas van Gent; voor Goes, Kruiningen en Ovezande M. Gakeer, Ovezande (01195- 283) (Advertentie) 22 SEPT. 7 O KT. 62 Speciale attrakiies en zeer gereduceerde reiskosten voor groepen en ouden van dagen. Ook voor hen is Wieze: „het rendez-vous der optimisten". Inlichtin gen bij: FRANS DE LEEUW, Reigerstraat 9 A Breda Telfoon (01600) 3 1 1 8 8. Bi/7" p»» m IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur La vérité, 18 j. DE KLINGE Cinema van Dyck 19.30 uur Vliegende trapeze AXEL 15 uur Staande wip schicting bij E. Tieleman Het Centrum 18.30 en 21 uur Meneer de Gravin is niet thuis, a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur The Alamo, 14 j. Concertgebouw 20 uur Sappho, de Venus van Lesbos, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De piraten van de Bloedrivier, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Brandend zand, 14 j. ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Kermisschieting Zaal Juliana Dansen KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Grote schieting A. de Kind 15 uur Schieting KEMZEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Grote schieting KLOOSTERZ ANDE 19 uur Balavond in Hotel van Leuven MIDDELBURG Speeltuin Nieuw-Middelburg 19 uur Concert „Excelsior" Electro 19 en 21.15 uur Zes zwarte ruiters, 14 j. City 20 uur De Mongolen, 14 j. KAPELLE P. Almekinders 13,30 uur Schieting „Willem Teil" GOES Grand 19 en 21 uur Nur der Wind, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De Mongolen. 14 j. Luxor 19 en 21 uur De misdaad was bijna volmaakt, 18 j. SAS VAN GENT P. Pyeke 15 uur Schieting Olympia 14 uur Gratis film voor de ouden van dagen uit Sas van Gent, Zandstraat en Westdorpe. 20 uur Het geheimzinnige eiland Gem. sportterrein 19 uur Veteranen- voetbal Cornboys-RIA Kanaal Gent-Terneuzen: 15.30 uur Internationale zwemwedstrijd 2 km „Ronde van Sas" ST.-JANSTEEN Kiosk 19.30 uur Muziekuitvoering 's-HEERENHOEK De Jeugdhoeve Wapens voor Mexico BOXTEL Interkring sportdag RKJB en RKBB van Brabant en Zeeland MIDDELBURG Electro 15.30, 19 en 21.15 uur Zes zwarte ruiters, 14 j. City 14.30 uur Ontmaskering der veedieven, a.l. 20 uur De Mongolen, 14 j. GOES Grand 15 uur Tussen kogels en granaten, 14 j. 19 en 21 uur Nur der Wind, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 15, 19 en 21 uur De Mongolen 14 j. Luxor 15 uur De kleine kolonel 19 en 21 uur De misdaad was bijna volmaakt, 18 j. SAS VAN GENT Gem. sportterrein 14.30 uur Cornboys* Axel IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Tarzans verbanning, 14 j. DE KLINGÉ Cinema van Dijck 15 en 19.30 uur Vliegende trapeze *XEL Het Centrum 15.45 uur Meneer de Gravin is niet thuis, a.l. 20 uur De liefde van Hercules, 14 j. TERNEUZEN Luxor 15 en 20 uur The Alamo, 14 j. Concertgebouw 16 en 20 uur Sappho, de Venus van Lesbos, 14 j. OOSTBURG Ledel 14 uur Teenagers in love. 14 J. 16.30 en 20 uur De piraten van de Bloedrivier, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 15, 18 en 20.30 uur So lacht und küsst Man in Tirol, a.l. P. Leeraert 14.30 uur Schieting SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Tarzan de aapmens 17 en 20 uur Een pyama voor twee P. Pijcke 15 uur Schieting ST.-JANSTEEN Dansen in café Chassee Kiosk 19.30 uur Muziekuitvoering KLOOSTERZANDE 19 uur Groot bal in zaal „De Linde" ZANDBERG Dansen in zaal „Juliana" P. Leeraert 14.30 uur Scieting KOEWACHT P. v. Hove en A. de Schepper 14.30 uur Schieting R. de Bock 15 uur Schieting A. de Bock 18 uur Bal Zeclandia Dansen MIDDELBURG Electro 19.30 uur Zes zwarte ruiters 14 j. City 20 uur De Mongolen, 14 j. GOES Grand 20 uur Nur der Wind, 14 J. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De Mongolen. 14 j. Luxor 20 uur De misdaad was bijna volmaakt., 18 j. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur La vérité, 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur De liefde van Hercules, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 u. The Alamo 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De piraten van de Bloedrivier, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur So lacht und küsst Man in Tirol, a.l. SAS VAN GENT Olympia 20 u. Een Pyjama voor twee P. Rijcke 10 uur Gaaibolling KOEWACHT 17.30 uur Kermisschieting bij P. van Hove en A. de Schepper 15 uur Grote schieting bij R. de Bock 15 uur Kermisschieting bij A. de Bock Dansen in Hotel Zeelandia ZANDBERG Dansen in zaal „Juliana" P. Leeraert 15 uur Schieting 1 (Van onze redal Vrijdag 14 septembe: Yerseke op schepen er vlaggen in top voor het van de opening van he mosselseizoen. Evenals gaande jaren wordt he grootse manifestatie di zenden naar dit klei: aan de Oosterschelde z Hoogtepunt van het- j waaraan nu de laatste legd, is de vlootschouw terschelde, waaraan honderd feestelijke gei vaartuigen zullen deel datum moest van 31 au{ 14 september worden ve kwaliteit en groei de oes niet „presentabel" maai De totstandkoming van bepaald geen peuleschilletje het organiserend comité „Z senteert" heel wat meer v aarde gehad dan in vroege oorzaak lag hoofdzakelijk i van het produktschap voor produkten, die de opening Tholen wilde laten plaatsv: de vlootrevue bleek dit al bezwaren op te leveren in v de weinige ruimte op de Ec de korte spanne tijds die bleek ook het opbouwen vf antwoorde organisatie op grote moeilijkheid. Nadat ee een gedeeltelijke Tholen-Ye dag was gedacht heeft men besloten alles weer in het i vissersdorpje te doen plaat: Ook wat de financiën be ditmaal niet voor de wind een vergadering in begin a sloot de oesteradviescommisi derheid van stemmen haai bijdage met meer te geven ter op de wonde berichtte h schap toen, buiten de beide missies om een bedrag van beschikbaar te stellen. Bi van de begroting door het c« dit bedrag verre van void* oestercommissie werd alsno het comité en de manifest impasse te helpen door een voteren. Na breedvoerige b< hebben nu zowel de oeste mosseladviescommissie toef bedrag van 3000 gulden te s spontane giften van de burge seke (ruim tweeduizend guld benodigde geld, zestienduize bijeen. Het feest vangt 's morgens ser„Tet. h?! vlaggen hijsen aan rf ?m 10 uur is de stryd. b6Urt voor een deVTnnEa''?ar kreeg ruim een van een of ander senteren P®ergekomen. Om KonjnWfjke Harmonie '.Ons^ Ti7ssen I?" de partij ^HdT°-"-VendMo starten om beschrijvende o ~i r," om tien uur Dp slechts 35 kilometer, doch de is per 1 oktober v< op zijn verzoek eervol ontslai pBurgemeester der gemeente tnioi eer H" D- Trimpe, m tuiging voor de diensten door iunctie bewezen. De heer Tri de pensioengerechtigde leeftij de Mo

de Stem | 1962 | | pagina 2