Wperquin fouten! Minter en Hinter en de verdwijn-kast „The Defenders", nieuwe t.v.-serie over rechtszaken Zwart o Wit Kodak Nieuwe golflengten voor fm-zenders Britten krijgen ook een piratenzender Stirling Moss nu t.v.-commentator ^.ocjezefyd altijd in top-conditie! Eindelijk Volksdansen op AVRO-scherm Atletiekstrijd op tv. maakt Martin Mons Rika Jansen voor Amerikaanse t.v.? Kijk naar Luister naar Stem-feuilleton Radioprogramma s Bosbranden in Californië DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1962 Ctirling Moss, befaamd autocoureur, die na zijn ongeluk tot non-actief is •3 gedwongen, heeft een aanbod van de BBC-televisie aanvaard om als com mentator op te treden. Hij zal voor sportgebeurtenissen het achtergrond- commentaar verzorgen. Hü maakte zijn debuut vorige week in een jazz-programma. AVRO-tv biedt de kykers vrydag- avond 7 september de eerste afle vering van een nieuwe Amerikaanse televisie-serie „The Defenders", een in de komende maanden regelmatig terugkerend programma-onderdeel. The Defenders is met Perry* Mason een van de meest bekeken Amerikaanse televisie-series, die de rechtszaken tot achtergrond en onderwerp hebben. Is het by Perry Mason meestal een zaak, die met de kijker van het begin af "wordt doorgenomen, by The Defen ders wordt tydens het proces de na druk op de achtergronden gelegd. Hoofdpersonen zijn vader en zoon Preston, beiden advocaat van beroep. Lawrence Preston en zijn zoon Kenneth verdedigen mensen, die voor alle mo gelijke misdaden voor de rechter wor den gebracht en daar hun onschuld moeten bewijzen of tegen wie de be wijzen zich zo opstapelen, dat een be kentenis de enige uitweg lijkt. De be handeling van de rechtszaken in deze tv-serie verschilt in niets van de werkelijkheid, terwijl ook de geval len, die in The Defenders voorkomen, in het dagelijks leven aan de orde zijn. Gezien het enorme succes, dat de VARA had met haar televisie-recht bank (er komt eind oktober een twee de uitzending) zal ook deze nieuwe AVRO-serie bij de kijkers wel inslaan. Want het zijn geen „verhaaltjes" maar werkelijke menselijke problemen, die schrijver Reginald Rose als uitgangs punt voor zijn scenario's heeft ge kozen. Hij heeft daarmee de serie een duidelijke ethische en morele strekking willen geven en daardoor kan het ge beuren, dat vader en zoon Preston, hoe knap hun verdediging ook in el kaar zit, toch de zaak verliezen. Toch is de kijker dan met oog en oor op zaak gedrukt en dit zal hem tot naden ken dwingen. Is bijvoorbeeld een dok ter gerechtigd een patiënt uit mens lievendheid te doden? „Nee", zegt de wet. Maar de achtergronden Van de zaak zullen toch, menigeen met het (Advertentie) Wc worden toch maar razend knap. Er is al bijna niets meer waarvoor we geen machine uitgevonden hebben en telkens construeren we toch weer an dere, nieuwere en betere apparaten die een of ander moeilijk werkje van ons overnemen. Soms twee op één dag: onmiddel lijk na elkaar kwamen die twee be richtjes over twee nieuwe triomfjes der techniek binnenrollen. Het ene behelsde de instelling van een ant- woordautomaat in het Amerikaanse ministerie van arbeid, waar geregeld journalisten allerlei dingen komen vragen. Ofschoon het uitgerekend het ministerie van arbeid betrof, heeft men om van een hoop werk af te zijn toch prompt een apparaat uitgedacht waar in zo'n verslaggever maar hoeft te roepen wat hij weten wil, en de robot zegt het dan. Want robots weten alles. Het tweede bericht komt uit Enge land, waar een groepie doortastende geleerden met trots heeft geprocla meerd dat zij de koe eindelijk over bodig gemaakt hebben. Zij kunnen nu uit gras en ander groen kruid langs synthetische weg zelf melk maken. Zelfs uit onkruid fabriceren zij zo nodig vlot verscheidene liters volle of koffiemelk, al naar wens. Een koe, dat conservatieve dier, loeigert on kruid. Dank zij de Engelse geleerden ts het melkvraagstuk nu van de baan. Wanneer men het nu ook nog even zo regelt dat men langs synthetische weg rundvlees kan vervaardigen, dan kan de koe worden afgeschaft Goed, een enkele houden we voor de dieren tuin. Maar het omslachtig gedoe van vee voederen, melken en al die agra rischc rompslomp past niet meer in deze tijd. Misschien kunnen we nu wel listig m het Amerikaanse antwoordmecha- nielcmicrofoonfje de vraag roepen hoe nu moeten aanleggen om ein delijk ook de mens zelf af te schaf fen. Want goed beschouwd zijn we even ouderwets als de koe. Als we overal machines voor hebben, dan zijn we zelf toch overbodig? Mogelijk zal de anticoordrobot in het Amerikaanse 7én ttTle te.rnWoepen dat we nog e ver e.r moeten we dienen nu Ziet ZZu7laIHne uit te vinden dat antwoordt* le ma2en der m^nen be- din -mnnl't un vragen overbo- reïdl dmi Z enke,e is men van eL m de met het kweken ZrZaat niZtl'nsenra* dat niets meer vraagt, mets meer zegt. tlnZrnZ TZel ter definitieve ophef fing van het mensdom hébben we al uitgevonden.. PRAET-MAECKER Elke Kodak rolfilm heeft altijd: schutpapier tussen de spoelranden geklemd, dus nooit lichtsluier! een bescherming tegen licht en lucht. Polytheen en tinfolie beschermen de film volledig. Een gegarandeerd blij- vend-stabiele kwaliteit: fabrieksvers I ROLFILMS voor mensen van nu! voor mensen als u conflict van de dokter confronteren. Of de ouders, die op grond van hun geloofsovertuiging weigerden hun kind na een ongeluk te laten opereren. Zijn zij werkelijk schuldig aan de dood van hun kind en had de medicus het recht hier in te grijpen? Vader en zoon Preston houden er dik wijls volkomen tegenstrijdige opvat tingen op na, wat tot uiting komt in hun vragen en opvattingen. De eerste uitzending van vrijdag 7 september zal u in contact brengen met mevrouw Jenny Scott, die voor de rechter ver schijnt op de beschuldiging haar man te hebben vermoord. Vooral de ge tuigenis van een vriend van haar overleden man doet haar schuld vrij wel vaststaan. Maar vader en zoon Preston zijn van haar schuld niet zo zeker en nemen de taak van de ver dedigers op zich. Vader Lawrence Preston bezonnen en in zijn woorden getuigend van een levenswijsheid, zoon Kenneth als een man van deze tijd, die zijn zinnen er vurig, fel en soms ondoordacht uitgooit. LT ziet in deze serie Edwin Marshall als Lawrence Preston en Robert Reed als zoon Kenneth Preston. De serie zal met Nederlandse ondertitels door de AVRO worden uitgezonden. A ls gevolg van de conferentie van Stockholm zullen de fm-golflengten voor vrijwel alle radioprogramma's met ingang van 1 september worden gewijzigd. Het programma van de Ne derlandse omroepen zal na die datum worden uitgezonden over de volgende nieuwe fm-golflengten: Hilversum 1 Hoogezand (88.00 mhz, kan 5), Hulsberg (92.10 mhz. kan 46), ïrnsum (88.60 mhz, kan 11), Lopik (92.60 mhz, kan 51), Markeló (91.40 mhz, kan 39), Mierlo (88.20 mhz. kan 7). Hilversum 2 Hoogezand (94.90 mhz, kan 74), Hulsberg (95.30 mhz. kan 78), ïrnsum (93.95 mhz, kan 64). Lopik (95.68 mhz, kan 93). Markelo (96.20 mhz kan 87), Mierlo (90.90 mhz, kan 34). De Belgische radio zendt vanaf 1 sep tember uit nationaal programma: 95.7 mhz, kan 29 (Aalter-Ruiselede), gewestelijk programma: 98.6 mhz, kan 39 (Aalter-Ruiselede), 93.7 mhz. kan 22 (Veltem), 97.9 mhz. kan 36 (Genk). Derde prografmma 90.4 mhz, kan 11 (Aalter-Ruiselede). 89.5 mhz. kan 8 (Veltem), 89.9 mhz, kan 10 (Genk). Qp donderdagavond 13 september zendt de AVRO-televisie opnamen uit van het ensemble Santagio en u mag drie maal raden waaruit het programma zal bestaan. Voor goede antwoorden geen prijs: volksdansen. Het is (tot nu toe) de enige dansgroep in het weekprogramma, want vrijdag 14 sep tember danst Indra Kamadjojo voor de VPRO-televisie, maar hij ver telt er nog een verhaal bij. £Je Europese atletiekkampioenschappen, die half september in Belgrado wor den gehouden, zullen ook van de Ne derlandse televisie de aandacht krij gen. Voorlopig zijn de programma's vastgesteld op woensdag 12 (van 17- 20), donderdag 13 (van 17-19) en vrij dag 14 september (17-20). Om moei lijkheden te voorkomen vervalt het jeugdprogramma op woensdag 12 sep tember. Men heeft dus kennelijk de les van Leipzig geleerd. 44) ,,Maar dan kom je toch dadelijk", zei Betty, terwijl ze haar zachte wangetje tegen haar moeders mouw wreef. Betty was soms net een aanhalig poesje. Brigitte beloofde plechtig, dat ze kwam, zodra die mijnheren haar al dat geld gegeven hadden. ,,En krijgen we dari net zo'n huis als oom Wim en tante Tine „Precies zo'n huis, Geert". ,,En ook een bok enne...." „Mevrouw, daar is mijnheer al." Wim Potasse kwam binnen, fors en breedgeschouderd. Hij bracht een geur van den buiten mee. Van weilanden, ak kers en bos. „O, Wim, kon je zelf komen, wat fijn. Ik was bang, dat je er onmogelijk zou kunnen uitbreken. Daarom vroeg ik dan ook of Tine kans zag „Die mensen bij ons zijn zo onfatsoen lijk gezond, daar heb je geen begrip van. Vanmorgen heb ik al mijn patiënten af gereden. En Frits logeert bij ons, die neemt het spreekuur waar. Een goede oefening voor hem. Als er tenminste ie mand komt". Hij lachte daverend. Maar ze voelde hoe intussen zijn doktersogen onderzoe kend over haar gezicht gleden. Ze kon zien, dat hij dacht: „Ze ziet er slecht uit. Ze heeft iets". Het verwonderde haar dan ook hele maal niet hem te horen zeggen: „Je bent toch wel helemaal gezond, Ita Geen last van abnormale moeheid? Of van nervositeit? Werk je niet te hard, meis- ke „Dat heb ik misschien wel gedaan", gaf ze toe. „Maar dat is nu gelukkig af gelopen. Vanmorgen zijn de contracten getekend". „Zo, dat is goed nieuws. Het was ten slotte ook geen leven voor je. Kom, ape- kinders, zullen we maar eens opstap pen „Apekinders, oom zegt apekinders", jubelden ze verrukt. „Zeg, moeten jullie je moeder eerst niet eens goedendag zeggen „En een zoentje geven", zei Geert, en twee stevige jongensarmen klemden zich om haar hals. Weef voelde ze Wim Potasses ogen onderzoekend op zich, toen ze de kleine jongen heftig tegen zich aandrukte. ,Dag Geert, dag Betty. Dag schatten van me. Zullen jullie altijd lief zijn?" „Nu, altijdzei dokter Potasse met goedmoedige spot, maar er was een on geruste blik in zijn ogen. FNe kans is groot, .dat de Nederlandse fantaisiste Rika Jansen (die met veel succes optreedt in haar one-woman- show in Amsterdam en de periode van het stijfselkissie definitief is ontgroeid) voor de Amerikaanse televisie zal wor den uitgenodigd door Ed Sullivan, die wekelijks een grootse show brengt. Een „talent scout" van de Amerikaan se televisie zal over enkele weken het Amsterdamse Rembrandt-theater en Rika Jansen met een bezoek ver eren. het tijd om de gedragingen van de bruin vis eens aan een onderzoek te onderwer pen, en Jan Pruis vraagt om 21.40 „Waar blijft mijn koffie". De 21e afleve ring van Churchills oorlogsmemoires „The valiant years", ziet u om 22.10 uur en ditmaal is de serie gewijd aan de geallieerde opmars door zuid-Nederland en de luchtlandingen bij Arnhem. De NCRV heeft tot slot om 22.35 ds. Okke Jager in de televisiestudio. De Vlaamse televisie vertoont om 20.30 het poppenspel Abrasov en om 21.20 het tv-spel „De haas en de strik". In het Waalse programma om 20.30 „L'enfer est la", een film van Raoul Walsh en om 22.20 uur het literair programma „Le ciel pas-dessus le toit". Over Hilversum I (402 m) hoort u te 18 uur nieuws, VAR A-commentaar en „Dingen van de dag", waarna om 18.30 het Roemeens orkest Gregor Serban speelt. Paulus vertelt om 19 verder en te 19.10 hoort u een joods programma. Het VPRO-jeugdprogram „Rijp en groen" komt om 19.30 in de ether en na het „Nieuws in het kort" speelt om 20.05 (weer voor de VARA) het Salonorkest van Paul Godwin. Om 20.35 het hoorspel „Als het een roos mocht zijn" van Ro bert Rietti, bewerkt door D. van Rhe- den. Muziek uit de show „South Paci fic" hoort u om 21.40 gespeeld door het orkest Percy Faith, te 22 het Westindisch programma Sranang Tori, te 22.20 de sport en om 22.30 nieuws. Om 22.40 ge ven we weer een knipoog naar de mu zen. Te 23 spelen Paul Makanowitzky, viool en Noel Lee, piano, klassieke wer ken en met lichte klanken op de plaat uit Frankrijk eindigt het VARA-pro- gramma, want het laatste nieuws komt om 23.55 van het ANP. Hilversum II (298 m) brengt om 18.05 in het NCRV-programma geestelijke lie deren, te 18.30 de sociale rubriek „Het Spectrum" en het orkest Tommy Kins man speelt u naar het nieuws van 19 uur. Leger des Heilsmuziek hoort u om 19.10. Te 19.30 verschijnt de radiokrant „Vandaag". De pianiste Yara Bernette is soliste bij een concert door het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Franz Paul Decker, dat u te 19.50 kunt beluisteren. In de pauze omstreeks 20.40 spreekt men verder over de aardgasvondsten. Om 21.45 actuele kanttekeningen en Dolf van der Linden dirigeert om 21.55 het Me- tropole-orkest in eigen composities. Na het nieuws van 22.30 de avondoverden king en te 22.55 hoort u orkestrale hoog tepunten uit het rijk van de opera. Pia nist André Previn speelt om 23.30 uur tot het nieuws van 23.55 aan alle muziek een einde maakt. Ze hoorde het portier dichtslaan en de auto starten en zonk, zacht jammerend als een gewond beest, op een stoel. Dat het zo moeilijk viel Nooit had ze ge dacht, dat het zo moeilijk zou zijn. Maar de kinderen waren nu goed verzorgd. Geld was er genoeg en Wim en Tine wa ren dol op hen. Ze hadden het altijd zo vreselijk gevonden, dat ze zelf geen kinderen hadden. Óver een paar maan den zouden ze haar wel vergeten zijn, Geert <en Betty. Kinderen vergeten zo gauw. Ze keek naar de kleine pendule op de schoorsteenmantel. Half zes. Had ze dan meer dan anderhalf uur zo gezeten Het was al bijna geheel donker. Juf frouw Mien kwam de kamer in. „Ik hoorde zo niks en licht zag ik ook niet. Jo kunt altijd zo'n ietsepietsje licht door de deur zien. als er hier in de kamer een lamp brandt. Daarom dacht ik zo, mevrouw zal wel in slaap gesuk keld zijn. U zag er toch al zo moe uit. En toen dacht ik, ik zal de arme ziel maar kalm laten liggen." „Ja, ik was werkelijk in slaap geval len." „Mevrouw Van der Drift wou van avond nog even aankomen." „Wat heb je gezegd Je moet haar afbellen, dadelijk. Ik kan niemand heb ben. Kunnen die mensen je dan ook nooit met rust laten viel ze zenuw achtig uit. „Goed, dat zal ik doen. Weet u wat uws nou es doen moest U moest na het eten maar es naar bed gaan. Uws ziet er uit, dat het niet mooi meer is." „Ik heb helemaal geen honger", ver weerde ze zich, „en ik heb nog een he leboel te doen." „Uws moet eten, anders wordt uws ziek", zei juffrouw Mien streng. „En u kunt morgen even goed doen, wat u dan allemaal zo erg nodig doen moet. Dat zal op een avond niet aankomen.' Brigitte stond op het punt woedend uit te vallen. Maar ze bedacht zich nog tij dig. Als ze zo doorging, zou juffrouw Mien begrijpen, dat er iets niet in orde was met haar. Ze zou, wie weet, mis schien Carla waarschuwen. Dat had ze Het is vandaag een sportloze dag bij de Nederlandse televisie, want zoals be kend is het in Italië een rustdag voor de deelnemers aan de Europese wereld kampioenschappen wielrennen. Daarom begint om 17.00 uur het kinderprogram ma van de VARA „De kijkdoos" met als vaste onderdelen het beroepenpro- gramma „En ik", een verhaal voor de kleintjes „Wij bouwen een huis" en tot slot een nieuw avontuur van sheriff Tex Tucker van het plaatsje „Vier Verenwa' terval". Om 17.35 dan nog het NTS- jeugdjournaal „De Verrekijker". Het avondprogramma begint om 20.00 met journaal en weeroverzicht, waarna de NCRV om 20.20 haar rubriek Memo aan u voorlegt. Volksdansen ziet u om 20.30 uur van het danstheater van de techni sche hogeschool uit Haifa Israël, en om 20.55 draait een nieuwe aflevering van de Amerikaanse televisieserie „Oh those bells", waarin de drie Wiere Brothers avonturen beleven met een gevonden portefeuille. Om 21.20 vindt de NCRV griepaanval had gehad, nu twee jaar te rug. .Vooruit dan maar", zei ze quasi vro lijk, „ik zal mijn best doen om te eten, maar ik weet niet of het me zal lukken. Ik heb helemaal geen honger. Dat komt zeker van opwinding." „Als u morgen nu per se op reis moet mag uws wel es goed uitrusten. As u morgen zo ben „Neen, ik zal zorgen, dat ik goed slaap", zei ze dociel. Wat was ze toch eigenlijk een goede ziel, juffrouw Mien. Nu, ze zou gelukkig niet in moeilijkheden komen, als zij er niet meer was. Daar had ze voor gezorgd, dat niemand gedu peerd werd. Het gaf haar een trieste vol doening. Tot laat in de nacht zat ze aan het kleine bureau in haar slaapkamer en schreef. Het was allemaal moeilijker dan ze had gedacht. Vooral de brief aan Carla. Die moest ze wel achtmaal over schrijven en eigenlijk was ze met de laatste redactie nog niet tevreden. Maar ze werd zo ontzettend moe in haar hoofd, haar gedachten schenen wel krijgertje te spelen. Vergeefs probeerde zij ze te grijpen en in duidelijk termen vast te leggen op het papier. De belangstelling van de meeste tele visie-kijkers zal gisteravond wel op de eerste plaats uitgegaan zijn naar de re portage in Eurovisie-verband van de wereldkampioenschappen wielrennen op de Vigorellibaan te Milaan. Barend Ba- rendse betoonde zich zoals altijd weer een onhoudend commentator. De kijkers zullen het evenals wij wel gewaardeerd hebben, dat de N.T.S. haar apparatuur tot zo'n laat tijdstip in werking heeft ge laten. De „Dwaaltocht door het dierenrijk", die onsympathieke aasgieren en merk waardige variëteiten op de beeldbuis bracht, ging op een instructieve manier in op de minieme verschillen, die er tussen de diverse diersoorten bestaan. Verschillen, die de leek-kijker zeker nooit op zou vallen, maar die nu dankzij de televisie-film zelfs in de huiskamer dui delijk waarneembaar waren. „Sunvalley serenade" bracht vervol gens een cavalcade van showmensen uit de veertiger jaren, onder wie Sonja Henie en Glenn Miller wel de voornaam ste waren. Hoewel deze film van Bruce Humberstone al meer dan twintig jaar oud is en noch het verhaaltje noch de vormgeving veel om het lijf hadden, was het toch aardig de goede oude bekenden weer eens te zien en te horen. Als ont spannend amusement wel geslaagd. v. O. WOENSDAG 29 AUGUSTUS Hilversum I - 402 m VARA: 12,00 Licht ens. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 V.h. platteland 12,38 Hammondorgelspel, amus.muz. 13,00 Nws. „Het moet dan zo maar blijven, Carla zal het wel begrijpen", mompelde zij, terwijl zij de laatste brief nog eens over las. Vervolgens kleedde zij zich uit, borg ordelijk als altijd haar kleren weg. Zorg vuldig zocht ze in haar ladenkast tot ze een nachtjapon vond, die haar passend leek. Geheel wit en met een halflange mouw. Een decente nachtpon. Op het tafeltje bij haar bed plaatste ze de por tretten van de kinderen. Ze ging naar de vaste wastafel, schonk een glas vol water, schudde de kleine witte tabletten uit het flesje en telde ze zorgvuldig. Gelukkig dat het geen poe ders waren, dacht ze wrang, ze had nooit poeders kunnen innemen. Zo, dat waren er wel genoeg. Bij drie tegelijk slikte ze de tabletten met diepe teugen water naar binnen. Het verbaasde haar vaag, dat zij geen angst voelde, alleen maar een diepe, bijna behaaglijke moe heid. Brigitte Reimers strekte zich uit, trok de deken zorgvuldig over zich heen en sloot de ogen. (wordt vervolgd. HAAST Andrian, Nikolajev, de enige be kende Russische ruimtevaarder, die vrijgezel is, heeft verklaard, dat hij graag wil gaan trouwen. De 32-jarige voormalige voor man-houthakker zei, dat hij geen bepaald meisje op het oog had, maar wel snel tot een beslissing wilde komen. TOEVAL Ernesto Bonalumi die op jacht was. klopte nadien zijn hond tevfeden op de kop. De hond kwispelde blij met zijn staart. De staart deed 't geweer, dat Bonalumi tegen een boom had laten staan, omvallen, waardoor het afging. Bonalumi werd licht gewond. KORT Volgens het in New York gepubli ceerde ..Guiness book of World Re cords" ligt de plaats met de kortste naam in Frankrijk. De vlek heet Y zonder meer en telt 143 inwoners. RAAR Uit het politierapport van Franklin (V.S.): „Gestolen 23 auto's, opgespoord 25 auto's". „Waarom kom je zo Iaat thuis?" 13,15 Licht ens. 13,45 Gespr. portret 14,00 Holland Festival 1962: Hedendaagse muz, 14,45 Volksmuz. uit Opper-Oostenrijk 15,00 Straks naar school, toespr. 15,10 V.d. jeugd 16,30 Muzikale impressie van het verre Wes ten (gr.) 17,00 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen 17,50 Regeringsuitz.: Nieuw- Guineakroniek 18,0Q Nws. en comm. 18,20 Act. 18,30 Roemeens ork. 19.00 V.d. kind. 19,10 Joods progr. VPRO: 19,30 V.d. jeugd VARA: 20,00 Nws. 20,05 Lichte orkestmuz. en zangsol. 20,35 Als het een roos mocht zijn, hoorspel 21,40 Fragm. uit de musical South Pacific (gr.) 22,00 Sranang Tori, Surinaams progr. 22,20 Sport halverwege 22,30 Nws. 22,40 Met een knipoog naar de Muzen, licht progr. 23,00 Klass. kamermuz, 23,20 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. Hilversum II - 298 111 NCRV: 12,00 Lichte gram. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Gew. muz. 12,37 Ned. herv. kerkd. 13,00 Nws. 13.15 Licht ens. 13,45 Moderne muz. (gr.) 15,20 Hobo en piano (gr.) 15,30 Licht ens. 16,00 V.d. jeugd 17,20 Jazz Club (gr.) 17,40 Beursber. 17,45 Licht ens. 18,05 Geest, liederen 18,30 Het spectrum, lez. 18,45 Lichte gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Muziek van het Leger des Heils 19,30 Radiokrant 19,50 Radiofilharm. ork, en sol., moderne en klass. muz. In de pauze (plm. 20.40-21,00) De betekenis van de jongste aardgasvondsten in Nederland, lez. 21,45 Kanttekeningen 21,55 Metropole- ork. 22,30 Nws. en SOS-ber. 22,40 Avond- overd, 22,55 Operamuz. (gr.) 23,30 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. Brussel Vlaams 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,35 Lichte gram. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Klass. kamermuz. 14,00 Hoorspel 15,00 Moderne kamermuz. 15,30 Klass. kamermuz. 16,00 Beursber. 16,06 Wals- muz. 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 18.00 Gram. 18,10 Lekenmoraal en filosofie 18,30 V.d. sold. 18,50 Lichte orkestmuz. 19.00 Nws. 19,30 Festival van Bayreuth 1962: Tannhau- ser, opera (Om 20,45 Pianorec., om 22,30 Nws.) 23.30-23,45 V.d. zeelieden. Brussel Fraus 484 m: 13.00 Nws. 13,15 Lichte gram. 14,00 Idem 15,03 Juke-Box v.d. teenagers 16.08 Lichte gram. 17.00 Nws. 18,30 Moderne jazz 1962 19,00 Lichte gram. 19.30 Nws. 20,00 Louise, opera 22.00 Wereldnws. 22,15 Gevar. muz. 22,55 Nws. (Advertentie) je denkt er pas aan als het te laat is... New York, Madrid, Ceylon ...U vergeet afstanden. Maar waar u ook landt: vergeet dat andere levensrythme niet, dat andere eten. Vergeet Nourilax niet. Zacht, snelwerkend laxeermiddel. NOURILAX de kleine tabletjes die zo zacht en zeker laxeren. in doosjes van 20 en 50 tabletjes (Advertentie) DONDERDAG 30 AUGUSTUS Hilversum I 402 in AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Ochtendvaria (gr.) VPRO: 7,50 Dag opening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 De groen teman 9,15 Klass. kamermuz. (gr.) 9,35 Wa- terst. 9,40 Morgenwijd. 10,00 Arbeidsvita minen (gr.) 10,50 V.d. kleuters 11,00 Kook- praatje 11,15 Radio-Filharm. ork. en sol. moderne muz. van Nederl. componisten. Hilversum II 298 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Klass. pianomuz. (gr.) 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram. 8,50 Van en voor bejaarden 9,40 Klass. strijkkwart. (gr.) NCRV: 10,00 Gram. 10,03 Oude muz. (gr.) 10,15 Morgend. 10,45 Geest, liederen (gr.) KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 Geest, liederen. T elevisiepr o gramma WOENSDAG 29 AUGUSTUS VARA: 17,00 V.d. kind. NTS: 17,35-17,45 Intern, jeugdjourn. 20,00 Journ. en weer- overz. NCRV: 20,20 Memo 20,30 Jong Israël danst 20,55 Korte film 21,20 Weten schappelijke film 21,40 Waar blijft mijn kof fie?, filmfantasie 22,10 V for Victory, do cumentaire film 22,35 Dagsluiting. VLAAMS BELGIë: 19.30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Poppenspel 21,05 Korte film 21,20 De haas en de strik, toneelspel 22,35 Nws. FRANS BELGIë: 19,30 Kath. uitz. 20,00 Nws. 20,30 L'Enfer est lè. film 22,20 Lite raire uitz. 22,50 Nws. Twee voormalige Britse journalisten, inwoners van de plaats Slough, zullen binnenkort radio-uitzendingen gaan ver zorgen vanaf een schip, dat in de mon ding van de rivier de Theems zal komen te liggen. Deze piratenzender in wording zal de naam „The Voice of Slough" krijgen. Het is de bedoeling om uitslui tend muz.iekuitzendingen .en nieuwsbe richten te geven. De leiding der Britse P.T.T. is niet van plan deze zender ongemoeid te la ten. Zij bereidt thans maatregelen voor om de uitzendingen van deze piratenzen der te verhinderen. Een woordvoerder der P.T.T. verklaarde, dat deze niets kan doen, voordat de .uitzendingen daad werkelijk zijn begonnen. Noord-Californi. wordt momenteel ge teisterd door een aantal bosbranden. De grootste beslaat 3.000 hectare bij het Shasta-meer. Bij het Clear-meer ont stond een laaiende vuurzee, die zich in korte tijd uitbreidde over 2.000 hectare. Talloze mensen hebben hun woningen of vakantieverblijven moeten verlaten. immers ook gedaan, toen ze die zware lijk!" riep Dop uit- 57-2 Veldwachter Zeeg stond als door de bliksem getroffen. „Had ik mijn p-portefeuille in de h-her- berg laten liggen?" stamelde hij. „Ja," zei de heer Dop, „en daarnet had ik hem nog in handen, maar he laas..." „Maar hoe komt hij dan in mijn zak terecht?" vroeg Zeeg. Wat? Heb je hem terug? Onmoge- „Hihi!" kwam Minter, „die hebben wij er in getoverd. Nou ziet u eens, dat wij het echt kunnen" „Perbacco..." mompelde Bozzoroni, die de hele toedracht begreep. „Ja, zijn de heren nu klaar met dief je spelen?" vroeg de heer Zumpf onge duldig, ,,dan kunnen zij verder gaan met de voorstelling." Langzaam draaide veldwachter Zeeg zich om. „Toverij," mompelde h ij„,dat is geen werk voor de politie." En met gebogen hoofd verliet hij het toneel, gevolgd door de totaal onthutste herber gier A.J.Dop. „Het is jammer dat hij een echte veld wachter is," mompelde de heer Zumpf, „hij deed het goed op het toneel." Toen ging het belletje, ten teken dat de pauze afgelopen was en het grote nummer met de verdwijnkast zou begin nen. Het werd een prachtige voorstel ling en nadat Hinter op het toneel in de kast was gestopt en Minter even daar na achter in de zaal met zijn piepstem metje „Hier ben ik!" riep, barstte er zulk een donderend applaus los, dat het theater op zijn grondvesten schudde

de Stem | 1962 | | pagina 9