Zuid-Beveland Eerste juryprijs was voor wagen met Suske en Wiske Walcheren K?"?DamP° Hengstdijk zet met veel succes zomerfeesten in Verhoging van uitkering; afscheid van A. de Lange Zeeuws Fruitcorso doet beroep op raad van Goes Stichting komt f 18000- tekort Met muziek door het leven' was favoriet bij publiek 2 MIDDELBURG Te weinig leerlingen voor VGLO-school Goes' meisje onder Etten verongelukt Been afgeklemd bij meren van schip GOES Dagblad De Stem Al misten cabaretiers de boot..... Z.-Vlaanderen Bromfietser uit Bruinisse na val overleden Geslaagd concours blinde hengelaars Bergen op Zoom Belgische schepen botsen bij Hansweert Vergadering ziekenhuisverpleging FRAAI SPEELTUINCORSO TE KLOOSTERZANDE Beperkte garantie Voorwaarde JEE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! Boll-curlingbaan Kapelle geopend Transport eerste overspanning van Haringvlietbrug Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 2 NIEUWE BEHUIZING GEMEENTEDIENSTEN B. en w. van Middelburg stellen de raad voor een krediet van 10.000 gulden beschikbaar te stellen voor het doen verrichten van een onderzoek door het Raadgevend Bureau Ir. B. W. Beren schot N.V. over de vernieuwing van kantoren, bedrijven en diensten van de gemeente. Het zijn momenteel de huis vestingsmoeilijkheden van de gemeen tebedrijven, gemeentewerken ,die om een oplossing vragen. Hierbij is ook be trokken de dienst van maatschappelijke zorg. Waarschijnlijk zal deze dienst n.l. de thans in gebruik zijnde vleugel moe ten verlaten i.v.m. een uitbreiding van de secretarieafdeling. Vooral willen b. en w. de mogelijkheid van een gecombineerde huisvesting van deze diensten door een deskundige la ten onderzoeken. VLISSINGEN De aanmelding van nieuwe leerlingen voor de openbare school voor voortge zet gewoon lager onderwijs voor het schooljaar 1962-1963 is dermate gering, dat het aantal leerlingen dit jaar niet meer voldoende zal zijn om een vierde leerkracht aan te houden. In zijn schrijven aan de raad stelt het college van b. en w. voor eervol ontslag te verlenen aan de heer A. ten vglo-school en hem gelijktijdig voor te dragen als onderwijzer aan de Frans Naereboutschool. D 21-jarige onderwijzeres mej. M. de Ronde uit Goes is zaterdagmorgen om kwart over negen bij Huis Ten Bosch onder Etten ten gevolge van een val met een scooter, bestuurd door haar verloofde, de 20-jarige M. de W. uit Goes dodelijk verongelukt. Zij reden in de richting Breda toen de bestuurder ongeveer 150 meter voor Huis Ten Bosch plotseling de macht over het stuur verloor en tegen de grond smakte. Zijn verloofde kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat zij ondanks haar helm. een schedelbasisfractuur op liep en ter plaatse overleed. De be stuurder liep lichte verwondingen op. Op het moment van het ongeluk was er geen ander verkeer op de weg. Het stoffelijk overschot van mej. de Ronde, die les gaf in Yerseke, werd naar het St.-Ignatiusziekenhuis te Breda overge bracht. Bij het meren in de grote sluis te Hans. weert van het Belgische schip Nautilus 9 is op onverklaarbare wijze het been van de 16-jarige Monnie Meisters afgeklemd. Hij was voorop bezig om met de draad het schip af te stoppen. Daartoe was hij boven op de bolder gaan staan. Hij is toen hoogstwaarschijnlijk met zijn been in een lus van de staaldraad terecht gekomen. Na eerste hulp werd hij direct naar het ziekenhuis Oostwal te Goes ver voerd, waar amputatie tot onder de knie plaatsvond. Robus-feestviering zondag besloten Als besluit van het eerste gedeelte van de feestviering in verband met het 30-jarig bestaan heeft het bestuur van r.k.s.v. Robur te Goes een koffietafel aangeboden in hotel De Korenbeurs te Goes, waar aanzaten de gasten van deze dag, EHBO uit Dordrecht met spelers en bestuur, evenals van Vlissingen. Verder waren aanwezig deken C. P. M. Holtkamp en kapelaan Kempers, als mede bestuur en feestcomité van de ju bilerende vereniging. Voorzitter H. de Boer begon met het overhandigen van een schitterende beker aan de overwin naar van de 's middags gespeelde wed strijd Vlissingen-EBOH (8-2) aan de aan voerder van Vlissingen. De aanvoerder van EBOH kreeg voor hun aandeel in het spel een lauwertak. De heer de Boer zei te hopen, dat de vriendschap die momenteel heerst in deze topploegen bewaard en behouden zal blijven, omdat dit de kurken zijn waarop alleen een gezond verenigingsleven mogelijk zijn. Enkele andere sprekers voerden hierna nog het woord. Als eerste was het de vice-voorzitter van de v.v. Vlissingen, de heer Butz, die de jubilerende vereni ging alle lof toezwaaide, maar het jam mer vond dat niet meer mensen genoten hadden van het schitterend ontplooide voetbal van die middag. De heer M. J. Fok, 2e voorzitter van EHBO zei met veel plezier naar de jubilerende ver eniging te zijn toegekomen, om als tegen stander van Vlissingen te fungeren. Hij bood namens zijn vereniging een fraaie ets aan, die een plaatsje zal krijgen in de bestuurskamer. De voorzitter van de zustervereniging Goes dankte voor de uitnodiging, wat ook de erevoorzitter de heer Koster deed. Laatste spreker con stateerde tevens de sterke opgaande lijn in de vereniging en sprak de hoop uit, dat bestuur en spelers erin zullen slagen om Robur terug te brengen in de KNVB- klasse. Ook de heer A. Bertens kreeg het woord om te vertellen, dat hij had ge noten van de gespeelde wedstrijden. Tot slot van de welvoorziene koffietafel sprak de heer P. J. Janssens, voorzitter van het jubileumcomité een dankwoord tot alle aanwezigen die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan het welslagen van deze dag. Vlissingen-EBOH (8-2) De v.v. Robur heeft in het kader van haar jubileum het Goese voetbalpubliek een bijzondere middag geboden met het laten spelen van de Zeeuwse kampioens- ploeg Vlissingen tegen het uit het be taalde voetbal gedegradeerde EBOH uit Dordrecht. Aanvankelijk leek het er op dat Vlis singen een moeilijke wedstrijd zou tege moet gaan. Direct na de aftrap zette EBOH een hoog tempo in, maar de Zeeu wen, waarin de naar NAC verdwenen Groenenwegen was vervangen door Van Oosterhout (ex Walcheren) wist de eer ste stormloop goed op te vangen. Na 20 minuten scoorde v. Oosterhout (1-0), kort daarop gevolgd met een doelpunt van B. van Maris. Rob Moens zorgde voor een 3e treffer (3-0) en nogmaals voor de rust schoot v. Oosterhout num mer vier in de touwen, waarmede EBOH een onverwachte grote achterstand had. In de tweede helft was het al Vlissin gen wat de klok sloeg, 5-0 door v. Oos terhout en een zesde doelpunt van B. van Maris (6-0), waarna de gasten de eer wisten te redden (6-1). Met nog twee harde treffers van Rob Moens werd de stand 8-1, terwijl in de laatste minuut EBOH de eindstand op 8-2 bracht. Een bijzonder compliment voor de hard werkende Vlissingse ploeg waarmede zij het Robur-jubileum glans verleende. Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252. Goes Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes. Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuiosch-Vlaanderen P. G KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2V* mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer f 0.20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1.60 en f 0.45 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Opening B.B.- commandopost De nieuwe commandopost van de Be scherming Bevolking B-kring Zeeland b gevestigd in de kelder van het Landbouw centrum Zeeland zal op maandag 10 sep tember a.s. officieel geopend worden. De openingsplechtigheid zal worden ver richt door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland Jhr. Mr. A.F.C de Casembroot. T eenagerf estival Zaterdagavond werd op de Grote Markt te Goes een groot teenagerfestival ge houden, georganiseerd door de Evene mentencommissie. Vanaf 8 uur tot iets over 11 uur traden de Flying Comets, ook wel genoemd de Nederlandse Shadows op, afgewisseld door de Noisemakers. Bij deze orkesten zong Hans Boekhout, die momenteel met zijn plaat Bridge of Lo ve, in Amerika op de Hit-parade staat. Een meer dan duizendkoppig publiek, hoofdzakelijk jeugdigen en zeer-jeugdi- gen, hebben een avond lang genoten van de twist en rock en roll muziek die deze Haagse bands produceerden. In het be gin van de avond werd er niet zoveel gedanst, maar naarmate de avond vor derde werd er van de gelegenheid om te dansen steeds drukker gebruik gemaakt. WERKEN MIDDELBURGSESTRAAT WORDEN 7 SEPTEMBER AANBESTEED Na talrijke besprekingen gaat er thans schot komen in de uitvoering van de zeer ingrijpende wegwerken aan de Middelburgsestraat. Op 7 september zal Middelburgsestraat. Op 7 september a.s. zal namelijk de aanbesteding worden ge houden van het maken van parallelwe gen, trottoirs en het uitvoeren van al lerlei bijkomende werken. De aanbeste ding vindt plaats door de directeur van gemeentewerken en wordt gehouden in de raadszaal. (Advertentie) Ovezande TIJDELIJKE HUISVESTING R.K. LAGERE SCHOOL In verband met de restauratiewerk zaamheden aan de r.-k. lagere school, welke nogal ingrijpend zijn, zullen en kele klassen tijdelijk ondergebracht wor den in het gebouw, waarin tot voor kort de prot. christelijke lagere school geves tigd was. Met de werkzaamheden aan de kath. school is enige weken geleden be gonnen. Ze zullen vermoedelijk nog wel geruime tijd in beslag nemen. Zo moet er centrale verwarming aan gelegd worden, nieuwe vloeren moeten worden gelegd, sanitaire voorzieningen getroffen, enz. Oorspronkelijk had het werk voor wat bepaalde onderdelen be treft, met ingang van september gereed moeten zijn, aangezien dan het vijfde leslokaal in gebruik zou worden geno men, doch een en ander is ietwat ver traagd. Men is n.l. onder meer tot de ontdekking gekomen, dat de lozing van de w.c.'s geschiedde door middel van go ten onder de vloer. Verstoppingen met alle gevolgen van dien konden daardoor gemakkelijk tot een hoop viezigheid lei den. Men rekent er overigens op, dat de huisvesting in de Chr. school van korte duur zal zijn. Een onderbrenging voor langere duur is trouwens ook niet aan te bevelen, in verband met de toestand waarin dit gebouw verkeert. Wemeldinge AANVARING TUSSEN MOTORSCHEPEN Zaterdagmorgen ontstond er op het ka naal door Zuid Beveland te Hansweert een aanvaring tussen de motorschepen „Zwerver" en „Wyka". De Zwerver die vanuit de Westsluis in de richting Wemeldinge voer, werd aangevaren door het motorschip Wyka, dat plotseling vanachter enige gemeerd liggende schepen vandaan kwam. Beide vaartuigen kwamen met de voorstevens tegen elkaar waarbij de Zwerver een gat boven de waterlijn in de huidbepla ting opliep. Na een onderzoek konden beide vaartuigen hun reis voortzetten. Zierikzee KERMIS 1962 Op de kermism zuilen de volgende at tracties komen: een auto-scooter, een zweefmolen, een kinderdraaimolen, een balco-rotor, een schiettent, volleybal spel, gebakkraam, holly-cranes, een pof fertjestent, een palingkraam, een pinda kraam, een luchtschommel, een rups- baan en een suikerwerkkraam. Dit jaar zal de kermis voor het eerst gedurende kortere tijd worden gehouden dan voorheen. De kermis vangt aan op zaterdag 8 september en duurt tot en met donderdag 13 september. Reeds nu kan worden opgemerkt, dat de verkorting van de kermis geen grotere toeloop van kermisinrichtingen heeft gehad. (Van onze correspondent) Tijdens de zomerfeesten te Hengstdijk ondervond het extra programma, dat was aangekondigd, enige vertraging doordat de bekende radio- en televisie artiesten ,,de Corinies" de boot Kruinin- gen-PerkpoIder hadden gemist. Zij brachten de stampvolle zaal spoedig in stemming met hun gezellige potpourris. De feestelijkheden in het kleine Zeeuwsch-Vlaamse dorpje gaan ook vandaag nog door. Vanavond zal optre den ..The two-three-four-five band" uit Haarlem ter afsluiting der feestelijkhe den, die werden georganiseerd voor het financieren van de nieuwe kleuterschool die Hengstdijk inmiddels rijks is. Ook het volksspelen-comité mag te rugzien op een geslaagd programma. Bij de traditionele voetbalwedstrijd: „binnenwijk" tegen „buitenwijk" was de spanning voelbaar. Alhoewel „bin nen" technisch beter was, moest men het onderspit delven tegen het ietwat ruiger spel van de tegenpartij met als aanvoerder Piet Klaassens (stoppers- spil) die in vele duels als overwinnaar uit de strijd kwam 1-2. In de koers op gewone fietsen was de spanning niet zo groot, doch wèl de ri valiteit. In de derde ronde ontsnapte Walter de Rijk uit het nog gesloten pe loton en reed een solorit waarin hij met uitzondering van drie renners allen 2 ronden achterstand bezorgde. De uitslag was als volgt: 1. Walter de Rijk, Hengstdijk; 2. Vic. v. d. Berghe, Lamswaarde op 1 1/2 ron de; 3. Willy Baart, Hengstdijk op 1 1/2 ronde; 4. Wim de Bakker, Hengstdijk op 1 1/2 ronde; 5. Em Boeykens, Hengst dijk op ruim 2 ronden; 6. L. v. d. La- voir. Hengstdijk, op ruim 2 ronden. De koers telde 25 ronden. Bij het ringsteken was de deelname niet zo groot. Als le kwam uit de bus OOSTBURG RAADSVERGADERING D gemeenteraad houdt woensdagavond om halfacht een openbare vergadering Tot de agendapunten behoort o.a. een verzoek van de Vereniging voor instru mentale muziek te Middelburg om sub sidie in het geraamde tekort van 'n te en W. stellen 'n maximum van 300.- voor Verder liggen er voorstellen tot aankoop van 't perceel Achternieuwstraat 2 ter sloping (1500) tot het verlenen van eer vol ontslag als onderwijzerzs aan de da mes S.A. Dhont en L.J. v.d. Hove en tot de benoeming van 'n leraar lichamelijke oefeningen aan de openbare ULO-school De enige sollicitant is J. Bruggeman uit Goes. OOSTBURG-HOOFDDORP 0-2 Oostburg ontving de Amsterdamse vierdeklasser Hoofddorp. De Amsterdam mers waren technisch beter en dit re sulteerde kort voor en direct na de rust in een 0-2 voorsprong, maar verder liet Oostburg het niet komen. TER NEUZEN OPENING KANTOORGEBOUW De directeur-generaal voor de arbeids voorziening dr. ir. D. R. Mansholt zal op vrijdag 7 september het nieuwe kantoor gebouw van het gewestelijk arbeidsbu reau (Rosegracht 2) officieel in gebruik stellen. Carla de Rijk; 2e Tilly Boeykens beiden uit Hengstdijk; 3e mevr. de Bakker-de Rijk, Eibergen (Gld.); 4e mevr. de Rijk- de Bruyn, Hengstdijk; 5e Marleen So- mers, Hengstdijk; 6e mej. Roos Strobbe, Stoppeldijk. Zaterdagavond omstreeks negen uur heeft zich te Bruinisse een ongeval voor gedaan dat het leven heeft gekost aan de 23-jarige W. van den Berge uit Bruinisse. Drie dames die op het fietspad liepen in de richting Zierikzee hoorden achter zich een bromfietser aankomen. Om deze te laten passeren wachtten zij op de vlakbij gelegen parkeerstrook. De heer van den Berge heeft waarschijnlijk te dicht langs de kant gereden, waardoor hij een dei- dames raakte en de macht over het stuur verloor. Hij viel en werd zodanig ge wond dat hij in het Rode Kruiszieken- huis te Zierikzee, waarheen hij werd overgebracht, in de loop van de nacht is overleden. De dame die geraakt werd liep lichte schaafwonden op. Het slacht offer was gehuwd. Het achtste internationale blinden-hen- gelconcours, dat zondagmiddag in de beide kommen van de Vijverberg te Ber gen op Zoom werd gehouden en dat werd georganiseerd door de kon. erk. hengel- vereniging De Karper, is een groot succes geworden. De deelname was deze keer nog groter dan het vorige jaar en er waren in totaal 320 deelnemers (sters) uit het gehele land en ook uit België. Er deden 16 korpsen aan mee. Om 12.15 uur werd het sein gegeven om de hengels te water te werpen en het duurde niet lang of de eerste karpers werden gevangen. Regelmatig zag men toen de deelnemers met het net vechten om de knapen boven te halen, maar ook werden er visjes aan de haak geslagen van een hand lengte en soms van een vinger. Maar alles telde. Het concours duurde tot even over twse uur waarna men naar het clublokaal ver trok waar de jury heel wat werk had om de uitslag uit te puzzelen. De groot ste vis, een karper van 33 cm, werd ge vangen door P. v.d. Velde uit Nijmegen. De oudste deelnemer was de heer M. van Oevelen uit Bergen op Zoom (96 j.) Hij kreeg een extra prijs. Th. Wolters uit Oss had de meeste vis gevangen n.l. 4 m 89 cm.; mej. de Mees ter uit Zeeuwsch-Vlaanderen kwam als beste dame uit de bus met een vangst van 1 m 92. Voorzitter A. Snepvangers maakte Je uitslag bekend. Allereerst bracht hij allen dank die aan het welslagen hadden mee gewerkt, in het bijzonder het gemeente bestuur en de politie. De einduitslag individueel was: 1 Th. Wolters, Oss 4 m 89 cm; 2 M. de Bresser, Tilburg 3 m 6 cm: 3 M. Rinks, Meerssen 2 m 53 cm; 4 A. de Lavière, Platzak 'Z. Vlaanderen 2 m 35 cm; 5 M. Buijk, idem 2 m 15 cm. De korpsuitslag was: 1 O. en T.t Oss 946 cm; 2 Platzak 2, Z.-Vlaanderen 631 cm; 3 Platzak 1, Z.-Vlaanderen 498 cm; 4 Geduld overwint, Meersen 388 cm; 5 't Alfertje, Zundert 257 cm. Bij Hansweert In de monding van de buitenhaven te Hansweert is zaterdagmorgen een aan varing ontstaan tussen twee Belgische motorschepen, waarbij zeer ernstige ave rij ontstond. Het 350 ton metende motorschip Trans port 31, dat met een lading ruw ijzer van Duisburg op weg was naar België, zou de haven verlaten juist op het mo ment dat het 660 ton metende, met glas geladen motorschip Leoni, op weg van Brugge naar Tiel de haven binnen voer. De vaartuigen liepen met de voorstevens op elkaar in, waarbij grote ravage ont stond en zodanige lekkage aan het schip Transport 31, dat het dreigde te zinken. Het voordek was reeds onder water ver dwenen. Met de hulp van het ijlings toege schoten bergingsvaartuig Inktvis gelukte het om met pompen het binnenstromende water voor te blijven, waarna men een reddingskleed kon aanbrengen. Later werd het vaartuig naar de zijhaven ge sleept. Verder varen is niet mogelijk zo dat de lading glas ter plaatse overge slagen zal moeten worden in een ander schip. De Leoni kreeg eveneens lekkage. De voorpiek stroomde vol, maar bleef drijven op zijn waterdichte schotten. De Leoni zal de reis kunnen voortzetten. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De Vereniging voor Ziekenhuisverple- ging in Zuid- en Noord-Beveland is za terdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes in algemene vergadering bijeen geweest. Gezi ende gunstige financiële resulta ten en de vooruitgang in het aantal ver zekerden kon voorzitter M. Reijnhoudt, die erevoorzitter mr. dr. A. J. J. M. Mes is opgevolgd en voor het eerst de algemene vergadering leidde niet anders dan optimistisch zijn. Hetzelfde optimistische geluid kon de secretaris-penningmeester de heer A. de Lange in zijn verslag tot uitdrukking brengen. Hoewel hij met nadruk ver klaarde, dat hij het wel en wee van de vereniging niet in eigen hand had, stemde het hem tot tevredenheid, dat de resul taten over het afgelopen jaar zo bevre digend zijn geweest, temeer nu hij uit de functie van administrateur eervol is ontslagen. In plaats van de heer Walhout te Bors- sele, die verplicht was om af te treden, werd de heer H. van Damme te Hein- kenszand in de controlecommissie be noemd. De aftredende bestuursleden de heren S. Balkenende, J. Burger, M. van Hals en J. J. Pieper werden bij accla matie herkozen. (Van onze correspondent). De raad der gemeente Goes zal op dinsdag 4 september a.s. in openbare vergadering bijeenkomen om 19.00 uur. Naast de gewone agendapunten is er de belangrijke wethoudersverkiezing en een voorstel van b. en w. tot het garande ren van een bijdrage in een eventueel tekort van het te houden Zeeuwse Fruitcorso 1962. Aan het stichtingsbestuur is reeds alle gemeentelijke medewerking toegezegd voor het plaatsen van de muziektent, het aanbrengen van stadsfeestverlichting en het afzetten van het corsoparcours tot een totaalbedrag van f 6200.Dit be drag kan worden bestreden uit de in de begroting 1962 opgenomen post: Uitga ven in verband met evenementen, waar voor een bedrag van f 8000.- is geraamd. Als gemeentelijk aandeel in de subsidie van de evenementencommissie werd voorts een bedrag van f 1470,— toege zegd. Ondanks dit alles schijnt het stichtingsbestuur niet in staat te zijn een sluitende begroting op te stellen voor het te houden corso. Het tekort bedraagt het niet onaanzienlijke be drag van f 18.000.welk tekort voor namelijk zijn oorzaak vindt in het ver hogen van de prijzen voor praalwagens tot een bedrag van f 12.500.het beta- van vermakelijkheidsbelasting van naar raming f 4000.en een noodzakelijk ge achte reservering van f 5000,per jaar, ter dekking van het aan het organise ren van de fruitweek verbonden risico. In verband met dit alles heeft het stich tingsbestuur de gemunte verzocht een „Suske en Wiske en de kaartendans" ons huidige stripverhaal Kreeg van de corso-jury te Kloosterzande de eerste prijs. le prijs: Hof te Zandeplein-Pres: Roo- seveltstraat-Hulsterweg (Z.), met de wagen: Suske en Wiske en de kaarten dans. 2e prijs: Cloosterstraat (O.) met de wagen: Als de kat van huis is, dan sen de mufzen op tafel. 3e prijs: Groene- dijk (Z.) met de wagen. Wij boeren en boerinnetjes. 4e prijs: Hulsterweg (N.), met de wagen: De gelaarsde kat. 5e prijs: Noordstraat e.o., met de wagen: De schoen van juffrouw Kapoen. 6e prijs: Cloosterstraat (W.), met de wa gen: Met muziek door het leven. 7e prijs: Groenendijk (N.) Langemunt; met de wagen: Het sprookjesboek. 8e prijs: Poolsplein-Zoutedijk; met de wa gen: Roodkapje en de wolf. 9e prijs: Kruisdorp e.o., met de wagen: Klein, klein kleutertje. Daarna werden nog enige kleinere prijzen uitgedeeld aan lopende groepen, die eveneens uitstekend voor de dag wa ren gekomen. Hierbij werd hulde ge bracht aan de familie van Dorselaar uit Kuitaart. die ondanks de grote af stand steeds tot de deelnemers behoort. De feestdag werd besloten met een ge varieerd amusementsprogramma in de speeltuin, dat goed werd bezocht en tot ieders genoegen verliep. Het feest comité kan op een geslaagd speeltuin- feest met corso terugzien. (Van onze correspondent) Begunstigd door fraai zomerweer, werd zaterdagmiddag te Kloosterzande, voor de vyfde maal, door de speeltuin vereniging De Honte een speeltuinfeest met corso georganiseerd. De opstelling van de optocht vond plaats te Groenen dijk nabij het Wilhelminaplein. De ver schillende buurtverenigingen hadden, met veel ijver, gezorgd voor een negen tal kunstig in elkaar gezette wagens, voorstellende diverse sprookjes. Omstreeks drie uur zette de stoet zich in beweging, begeleid door de jeugd drumband uit Terneuzen, de Koninklijke Harmonie St.-Cecilia en de fanfares Vrijheid-Ecndracht en Excelsior. Hon derden kijklustigen hadden zich langs de route opgesteld om te genieten van het kleurrijke schouwspel. Te ongeveer vijf uur kon de jury over gaan tot het bekendmaken van de prij zen, waarbij een der leden uitleg gaf van de wijze, waarop de jury tot haar beoordeling was gekomen. Tenslotte sprak burgemeester Van Hootegem een dankwoord tot alle medewerkers. Hij sprak de hoop uit, dat ook in volgende jaren met nog meer ambitie aan dit mooie speeltuinfeest zou worden mede gewerkt. waardoor het resultaat steeds beter zal worden. Vervolgens ging de burgemeester op verzoek van het feestcomité over tot de uitreiking van de prijzen die als volgt bleken te zijn toegekend: Geheel anders dan de jurydacht te Kloosterzande het eveneens stemge rechtigde publiek erover. De wagen .Met muziek door het leven", die door de jury zesde werd geklasseerd, bleek op de door de toeschouwers ingediende stemmingsformulieren veruit favoriet. garantie voor het tekort te bewerkstel ligen tot een maximum van de verschul digde vermakelijkheidsbelasting. B. en w. menen in hun voorstel het garanderen van een bijdrage in een eventueel tekort te moeten beperken tot de helft daarvan, met een maximum van het door de gemeente te heffen be drag, wegens vermakelijkheidsbelasting. Deze regeling is destijds ook toegepast bij de afdeling Goes van de WV voor de organisatiekosten Taptoe Delft. Het col lege kan de noodzakelijkheid van reser vering inzien, gezien de kwetsbaarheid van het fruitcorso, maar is van mening dat bij de vaststelling van een eventuel tekort daarvoor slechts een storting in het reservefonds tot een maximum van f 3.000.moet worden meegerekend. Dit, omdat in feite reservering alleen plaats heeft, wanneer er een batig saldo is, terwijl thans de mogelijkheid tot reser veren zelfs geopend wordt, wanneer er een tekort voorkomt. Uit de overgelegde balans van de stichting per 1 januari 1962 blijkt, dat men reeds een kapitaal heeft van f 12.000. Het college van b. en w. stellen de raad voor de gevraagde garantie te ver lenen, maar daaraan de voorwaarden te verbinden, dat het reservefonds door het stichtingsbestuur eerst zal mogen wor- aangewend na verkregen toestemming van het college van b. en w. Indien de reserve op een bepaald mo ment f 30.000.zal bedragen, zullen de eventuele volgende gemeentelijke garan ties beperkt blijven tot een werkelijk te kort, dit wil zeggen dat bij de vaststel ling van een tekort geen storting in het reservefonds a f 3.000.in aanmerking zal worden genomen. De opbrengst van de vermakelijkheids belasting bedraagt 25 pet. van de bruto- opbrengst. De opbrengst van de kaart verkoop is in de begroting geraamd op f 21.000,terwijl die vorig jaar onder invloed van de gunstige weersomstan digheden f 33.692.35 bedroeg. Op 14 september: Officiële opening oeslerseizoen De opening van het oester- en mossel seizoen 1962-1963 is nu definitief vastge steld op vrijdag 14 september a.s. te Yerseke. Een zeer uitgebreid programma is in voorbereiding, waarbij o.a. een vlootshow van ruim 100 schepen op de Oosterschelde een belangrijke plaats zal innemen. Voor het eerst zal dit jaar ook een oester- en mosselrit met als einddoel Yer seke worden verreden. Voor alle deel nemers aan deze rit zullen plaatsen zijn gereserveerd op de kotters die aan de vlootschouw zullen deelnemen. De uitkering uit de B-verzekering werd met f2 per verpleegdag verhoogd vanaf 1 januari 1962 i.p.v. 1 juli 1962. Vanaf 1 juli 1962 worden ook de vervoerskos ten aan poliklinisch verzekerden ver goed, met dien verstande dat f5 voor rekening van de verzekerde blijft. Voorts werd aangenomen, dat met ingang van 1 juli 1962 de reiskosten voor polikli nische behandeling en van aanvullend verzekerden worden uitgekeerd, alsmede één-derde gedeelte van het bedrag, dat een ziekenfonds uit de verplichte of vrij willige verzekering vergoedt in de aan- schaffingskosten van een aantal kunst en hulpmiddelen. Met algemene stemmen werd het verze keringsreglement, dat door het bestuur was samengesteld, aangenomen. Tenslotte richtte voorzitter Reijnhoudt zich als eerste tot de scheidende heer A. de Lange. Spreker prees hem als een uitstekend organisator en werker op het medisch-sociaal terrein. „Omdat ook on ze vereniging zich beweegt op het sociaal terrein stond u op de juiste plaats. In het dankwoord werd ook mevr. De Lange betrokken, omdat zij zo nauw bij het werk, dat thuis werd verricht, was betrokken o.a. door haar trouwe zorg voor het personeel op het kantoor. Als blijk van waardering werd de heer en mevr. De Lange een symbolisch ca deau aangeboden in de vorm van een tinnen theeservies. Als tweede spreker richtte de ere voorzitter mr. dr. Mes, die zovele jaren met de heer De Lange voor de vereni ging heeft samengewerkt zich op humo ristische wijze tot hem. Hij sloot zich aan bij de woorden van de voorzitter. Spreker maakte tevens van de gelegen heid gebruik om zich met enkele waar derende woorden tot zijn opvolger de heer M. Reijnhoudt te richten. De heer Huissoon bood namens de ad ministratie van het Gasthuis een ets aan voor de steeds prettige samenwerking, die zij in de loop der jaren hadden on dervonden. De voorlichtingsbeambte de heer P. J. Janssens sprak een woord van dank namens het personeel. Voorts was een bloemstuk ontvangen van de zusterver eniging te Walcheren. Tot slot dankte de heer A. de Lange, die dit afscheid niet zag als een defi nitief afscheid, gezien de bestuursfunctie, die hij blijft bekleden, voor de waarde rende woorden en de ontvangen geschen ken en richtte zich tevens met enkele vriendelijke woorden tot zijn opvolger. Advertentie) (Van onze correspondent) Onder belangstelling van ©en groot aantal genodigden is gisterenmiddag de eerste overdekte Roll-curlingbaan ter wereld in gebruik gesteld. Dit voor Zee land grote gebeuren vond plaats in res taurant De Caisson te Kapelle, waar op initiatief van de eigenaar, de heer Leys en met medewerking van de Ocrietfa- brieken te Baarn deze baan tot stand is gekomen. Bij deze officiële ingebruikstelling sprak als eerste de heer B. P. Hofstede, adjunct-directeur van de Ocrietfabrie- ken. Hij zei o.m. dat het curlingspel van oorsprong een oud-Nederlandse sport is, die gespeeld werd in de 15e en 16e eeuw, waarna hij verder werd ontwikkeld door de Schotten, die voldoende graniet in voorraad hadden om de benodigde ste nen te fabriceren. In Canada is het cur lingspel nu zelfs volkssport en in Zwit serland wordt het ijscurling zeer inten sief beoefend. Deze curlingsport is nu ook geschikt gemaakt om te spelen bui ten de ijsbanen, doordat men de met fluorgas geïmpregneerde betonnen ste nen op rolletjes heeft gezet. Na de spel regels uiteen te hebben gezet droeg de heer Hofstede de baan officieel over aan de heer Leys met het overreiken van de curlingvlag. Vervolgens sprak burge meester H. G. van Suylekom van een machtige gelegenheid tot het ontplooien van sport en spel en het bevorderen van teamvorming. Hij deed de suggestie aan de hand om de eerste club de Kapelse Caisson Curling Club te noemen. De heer Haasdonk, sprekend namens de V.V.V. de Bevelanden noemde de baan een vergroting van de leefbaarheid van de streek, en een mooi initiatief. „Zee land heeft weer iets meer te bieden", aldus spreker. Na deze woorden begaf het gezelschap zich naar de baan, waar burgemeester van Suylekom de eerste steen wierp. De eerste niet raak, doch de tweede precies in de Tee. zoals het middelpunt bij dit spel heet.Tot slot van deze officiële ope ning werd een demonstratiewedstrijd ge speeld tussen twee fabrieksploegen van de OcrieGfabrieken. (Van onze correspondent) Een spectaculair transport van de 106 meter lange overspanning voor de nieu we Haringvlietbrug, die de verbinding zal vormen tussen de eilanden Goeree- Overflakkee en de Hoeksewaard, zal woensdag 12 sept, over de binnenwate ren van Zuidwest- Nederland varen. De eerste overspanning van de brug, die reeds in april van dit jaar had moe ten worden geplaatst, is gebouwd bij de firma Kloos in Kinderdijk. De vertra ging in de bouw van de staalconstructie is te wijten aan een vertraging in de aankoop van staal en de krappe arbeids markt. Het ziet er echter niet naar uit, dat het werkschema voor de verdere afwerking van deze brug in het gedrang zal komen. De bouw van de pijlers in het Haringvliet, waarop de overspan ningen zullen rusten, heeft een vlot ver loop. Verwacht wordt, dat de afleveringen van de volgende overspanningen vlotter zullen verlopen. De brug zal vermoedelijk in de zomermaanden van 1964 voor het verkeer kunnen worden opengesteld. Zij vormt dan een verbindingsschakel in de toekomstige Zoomweg. HULST Bioscoopgebouw 8 uur De wereld bij nacht, 18 j. GOES Grand 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. Luxor 20 uur Tarzan en de meerminnen 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Porgy en Bess, 14 j. Electro: 19.30 uur Tarzan en de meerminnen, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Nefertite, koningin van de Nijl, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Laat mij op zondag nooit alleen a.l. SAS VAN GENT Olympia 20 uur De vijand kwam 's nachts AXEL Het Centrum 20 uur De duivelse dr. Mabuse, 14 j. HENGSTDIJK 15.30 uur Kermisschieting bij P. v. Dijk Kermis en zomerfeesten Danstent 19 uur Finale twistkampioen- schappen 13 uur Volksspelen (2e gedeelte) TERNEUZEN Luxor 20 uur Ontaarde jeugd, 18 J. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Gevaarlijke puberteit HULST Bioscoopgebouw 20 uur Stootpatrouille, 14 Jaar

de Stem | 1962 | | pagina 2