IJZEN .SI Oostduitse generaal Poppe commandant in W.-Berlijn Westen negeert de benoeming totaal Paus der Zoeaven heilig verklaard? Tierende Algerijnen eisen verdrag van Evian Toch nog infiltranten aan land gezet? POPPE: VERDACHTE BEKENT OP HET LAATSTE OGENBLIK RTHEE PER! RATIS Grote wens van paus Joannes Geen Olympische vlag voor Aziatische Spelen Rubberbootje gevonden aan noordkust Nieuw-Guinea De aanslag op De Gaulle 50cMO% 245-io% 260-io% 280-io% 345-io% >RIA'S oordeel aat 49 95-io% 21-io% DAGBLAD VOOR ZEELAND Twee Nederlanders Liever cel dan vreemdelingen legioen Nog geen directe gevolgen Moord m Amsterdam opgehelderd Overstromingen in India Soblen kan langei leven dan verwacht BERLIJN RUSTIG VIA DE GESIGNALEERDE ONDERZEEBOTEN: Patrouilles op onderzoek MOEILIJK LEVEN Zeven m-val overleefd Lijk verwisseld in Geldrop 102e JAARGANG No. 24062 Voor God, Koningin en Vaderland 78ct-io% 60ct-i o% 40ct-io% èn 10% voordeel 65-10% -10% vragen door zijn hoof alleen het antwoora maar hij ver}a„tf naar, haar teru» Zn de waarschuwing had er niet toe bjJ" hem rustiger J Nu lieten zy hun een ogenblik stap ian en onwillekeur g ram onder de in<£rM woeste verlatenheia bergachtige streek- Uitgave: N. V. Uitg My. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. R. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. t Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor rip /,pP1]WSe Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 -— (B li bureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 260 OOSTBURG Nieuws telefoon 2893) Generaal Poppe, 35 jaar oud wordt door het Oostduitse persbureau be schreven als het type van de nieuwe socialistische commandant". Hij diende vanaf 1944 in het Duitse leger en keerde in 1948 uit Russische krijgsgevangenschap in Duitsland te rug. Hij nam dienst bij de Oostduitse Volkspolitie en later bij het „natio nale volksleger", waar hem steeds verantwoordelijker werkzaamheden werden toevertrouwd", aldus het Oostduitse persbureau. Twee Nederlandse deserteurs uit het Vreemdelingenlegioen zijn woensdag te Livorno veroordeeld tot gevangenis straffen van twee jaar en twee maanden wegens in juli gepleegde diefstallen. De 28-jarige Nijmegenaar L. Hermans en C. de Jong (22) kregen voorts elk een boete van 80.000 lire. De mannen hadden op Corsica een boot gestolen om naar Elba te deserte ren. Op Elba hadden zij enkele kruimel diefstallen gepleegd. Hermans en De Jong waren vrij laco niek onder hun straf. „Beter twee jaar in een Italiaanse gevangenis dan vier jaar zogenaamde vrijheid in het Vreem delingenlegioen", zo vertelden zij hun rechters. T\E TWEEDE STAP in Berlijn is gezet. Na de opheffing van de Sovjet-com- mandatur, werd donderdag j.l. bekend, dat het Oostduitse ministerie van defen sie generaal-majoor Helmut Poppe heeft benoemd tot commandant in West-Ber- lijn. Hij zal zijn hoofdkwartier in Kalrs- horst vestigen, waar tevoren de Sovjet- commandant van Berlijn was gestatio neerd. De benoeming is geschied door de minister van defensie voor Oost-Duits- land, Heinz Hoffman. Zij is gisteren meteen ingegaan en heeft in het Westen snelle en tegelijkertijd felle reacties opge roepen. Poppe werd benoemd „om de veiligheid te waarborgen van de hoofd stad van de Duitse democratische repu> bliek". Londen gaf meteen al' te verstaan dat de benoeming van generaal Poppe door het Westen volkomen zal worden genegeerd. Het zal niet afwijken van zijn regel van niet-erkenning van Oost-Duitse autori teiten. In Bonn verwachtte men dat het Westen de nieuwe Sovjet maatregel op dezelfde wijze zal behandelen als de opheffing van het Sovjet-commando de dag tevoren, wat neerkomt op het Engelse com mentaar. zal krijgen door de benoeming van de Oostduitse generaal Poppe. De nota verklaart, dat de geallieerden niet zul len toestaan, dat het leven van Berlijn in gevaar wordt gebracht en dat niets de rechten der geallieerden in de vroe gere Duitse hoofdstad mag schaden. Westelijke diplomaten verklaren, dat alleen de toekomst opheldering kan ver heffing van het hoofdkwartier van deschaffen over de ware achtergronden West- van de nieuwe Russische actie inzake Berlijn. De geallieerden willen echter het zekere voor het onzekere nemen en Er is gisteravond een krachtig wes telijk protest uitgegaan tegen de op- Russische stadscommandant in Berlijn. Aangenomen mag worden, dat dit protest nog wel een scherper tintje Kort voordat de Amsterdamse rechercheurs van het politiebureau gisteravond het verhoor van de 23- jarige expeditieknecht bij een och tendblad L. C. B., die verdacht wordt TOEN de tien jaar oude Hans Kleijweg uit Schipluiden gisterenmiddag even na 5 uur in gezelschap van zijn moeder, twee zusjes en een broertje het miniatuur stadje Madorodam binnenstapte, beleefde hij een grote verrassing. Het bleek name lijk dat hij de miljoenste bezoeker van dit jaar was. Hij zal straks thuis kunnen spelen met een elektrisch te bedienen racebaan voor auto's, die hij als cadeau meekreeg. IN RHENEN IS in de A.G.F.-knopen- fabriek bij een snel om zich heen grijpende brand in de as gelegd. De totale schade worde geschat op één mil joen gulden. Tachtig personeelsleden zijn voorlopig zonder emplooi. IN HET RAMPGEBIED Zuid-Italië waar dinsdag 16 personen de dood heb ben gevonden en ruim 200 anderen zijn gewond door de gevolgen van 14 aard schokken, zijn woensdagavond en don derdagmorgen vroeg opnieuw twee bevingen geregistreerd. Zij waren van zo lichte aard dat ze blijkbaar niet eens zijn opgemerkt. AMERIKAANSE leger heeft gis teren met behulp van een Blue Scout raket £en kunstmaan gelanceerd. Bij zonderheden zijn niet bekendgemaakt. Men neeTM aan dat de Blue Scout wordt gebruikt bij lanceringen welke ten doel hebben gegevens over straling te verkrijgen. DE AMERIKAANSE filmster Hoot Gibson, die dertig jaar lang in talloze cowboy-films heeft gespeeld is donder dag m de ouderdom van 70 jaar in Hollywood overleden. Nog steeds koud Weersverwachting van het K.N.M.I. I LvondnteVm5°uPugrerrtaakt aanvankelijk voornamelijk In de l zuidelijke provineies nog zwaar he wolkt met plaatselijk regen Matige tot kraehtige. aan' de kust af en toe harde zuidwestelijke wind Nog steeds koud. J Het Belgisch weerkundig instituut t verwacht wisselende bewolking met I enkele buien. I Maximum temperatuur 15 20 Vandaag zon onder 19.47 uur maan onder 16.12 uur j Morgen zon op 5.39 uur maan op 0.48 uur. van moord op de 55-jarige kantoor bediende J. K. Termohlen, wilde af sluiten heeft de verdachte een vol ledige bekentenis afgelegd. De politie was na het hardnekkig ontkennen van verdachte en na vier dagen intensief verhoor reeds bezig 't dossier af te sluiten om de verdachte hedenochtend voor de officier van justitie te geleiden. Zijn bekentenis kwam op het laatste ogenblik. B. zal waarschijnlijk niet wegens moord worden vervolgd omdat het slachtoffer na een onenigheid in elkaar is gezakt, waaruit de verdachte conclu deerde dat hij was overleden. B- heeft de bewustloze man toen in het water gegooid, waarop deze door verdrinking om het leven kwam. Zaterdagnacht omstreeks half drie hebben het slachtoffer en de verdachte elkaar in de Declercqstraat in Amster dam ontmoet. Toen zij omstreeks vier uur op het terrein van het toekomstige Rembrandtpark waren, ontstond de on enigheid. De verdachte heeft bekend de politie tweemaal te hebben opgebeld vanuit de telefooncel op het Mercatorplein om de rechercheurs de plaats van het slachtoffer te wijzen. De rechtszaak zal waarschijnlijk te zijner tijd met gesloten deuren worden behandeld. De verdachte heeft verklaard dat hij het horloge van het slachtoffer, dat in een tas van B.'s bromfiets werd ge vonden, van de heer Termohlen heeft gekregen. Moskou op niet mis te verstane wijze duidelijk maken, dat het Westen geen interventie duldt in zijn bewegingen over de toegangsroutes tot West-Berlijn. Echter zouden opnieuw voorstellen worden gedaan voor een conferentie van de vier militaire commandanten. De nieuwe toestand, ontstaan door de be noeming van een Oostduitse generaal tot bevelvoerder over de Russische sector, in West-Berlijn, zal een dergelijk voor stel thans echter onmogelijk maken. Wat de volgende stap zal zijn, moet uiteraard worden afgewacht, doch het zou niemand verbazen als pogingen in het werk worden gesteld het Oostduitse deel van Berlijn even hermetisch van het Westen af te grendelen als het overige deel achter het ijzeren gordijn j afgesloten is van West-Duitsland. politiek om de overblijfselen van de tweede wereldoorlog op te ruimen, een Duits vredesverdrag te sluiten en de situatie in West-Berlijn op basis van dit verdrag te normaliseren. Letterlijk zeide hij „Met of zonder de westelijke mogendheden, de kwestie van het Duitse vredesverdrag moet en zal worden op gelost. Een Oostduitse politieman is donder dag door Oostduitse grenswachten dood geschoten toen hij trachtte naar het westen te vluchten. De 19-jarige vluchteling werd neer geschoten, toen hij zich reeds drie tot vijf meter op Westberlijns gebied be vond. Hij werd met drie vuursalvo's uit machinepistolen getroffen. Westberlijnse brandweerlieden namen hem op en brachten hem naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis, maar bij aankomst bleek hij te zijn overleden. In vier staten van India doen zich op het ogenblik grote overstromingen voor. In Assam zijn de Brahmapoetra en de zij rivieren daarvan buiten hun oevers ge treden, waardoor bijna 600 dorpen onder water staan en naar schatting 50.000 men sen moesten evacueren. In Bengalen zijn ongeveer 35.000 inwoners van 65 dorpen door overstroming van de rivier dakloos geworden. Minstens negen mensen zou den verdronken zijn. Volgens medische rapporten is de bloedkanker van dr. Robert Soblen, de in Amerika op beschuldiging van spio nage tot levenslang veroordeelde, aan het afnemen. Deze toestand kan nog ver scheidene jaren voortduren, aldus een verklaring van het openbaar ministerie bij het Londense Hof, dat thans de be zwaren behandelt die door Soblens ad vocaat tegen een deportatiebevel van de Britse minister van binnenlandse zaken zijn ingediend. Toen Soblen vorige week werd onder zocht bevond men dat zijn toestand tij dens zijn verblijf in de Brixton-gevan- genis in geen enkel opzicht verslechterd was. Bij de behandeling van gisteren deelde Soblens advocaat mee dat aan de Britse minister van binnenlandse zaken de ge rechtelijke eis gesteld is om stukken van de Amerikaanse regering betreffende Soblen over te leggen. De 62-jarige Soblen zat met het hoofd in de handen gesteund terwijl zijn advo caat aan het woord was. Gedurende de zitting werd hij enkele malen de zaal uitgeleid. Paus Joannes XXIII heeft tijdens een gisteren in Castel Gandolfo gehouden audiëntie verklaard dat hij tydens het Tweede Vaticaanse Concilie heel graag Paus Pius IX tot de eer der altaren zou willen verheffen. In verband met de feestdag van het Onbevlekt Hart van Maria op 22 augustus wees de H. Vader er op dat Paus Pius IX tijdens zijn pon tificaat in 1854 {het dogma van Maria's Onbevlekte Ontvangenis proclameerde. Paus Pius IX werd als Giovanni Ma ria, graaf van Mastai Feretti in 1792 te Sinigaglia geboren. Op 54-jarige leeftijd werd hij tot Paus verkozen. Aanvanke lijk voerde hij in het bestuur van de Een gillende en schreeuwende massa van duizenden demon stranten heeft gisteren te Algiers het gebouw van de gouver neur-generaal bestormd en de opzegging geëist van het vredes akkoord dat te Evian met Frankrijk is gesloten. De betogers riepen: „Naar de galg met 19 maart". Op deze datum werd de vredesovereenkomst tussen Frankrijk en Algerije getekend, die de onafhankelijk heid van het voormalige Franse gebied inluidde. De betogingen van gisteren volgden na een strijd om de macht tussen het Poli tiek Bureau van Ben Bella en de lei ding van Willaja vier, de guerrilla-een heid die verklaard heeft de „bewaker Brigade-generaal Rickhy van de V.N. is een veel geplaagd man op Nieuw-Guinea. Hier heeft zich hij zijn aankomst te Sentani een groepje Pa poea's opgesteld, dat door middel van in het Engels gestelde leuzen demon streerde: „V.N. verkoopt ons niet als dieren Tot donderdag waren overigens nog geen directe gevolgen te merken van de nieuw ontstane toestand. Amerika nen en Russen zetten hun patrouille- tochten naar beide stadsdelen rustig voort. De aflossing van de wacht bij het Sovjet-gedenkteken in de Britse sector vond weer plaats met drie pantser wagens. Ook in het luchtbeveiligingscentrum en in de gevangenis voor oorlogsmis dadigers in Spandau waar de Russen nog met de geallieerden samenwerken, ging het werk normaal door. De drie Russische pantserwagens zijn echter donderdag wel tegengehouden door Amerikaanse militaire politie. De wagens op de andere dagen gesloten waren thans open. Een officier en twee manschappen stonden met wapens aan de schouder in. de voertuigen. Tegen de bewapening werd door de Amerikanen bezwaar gemaakt. De wagens bleven vier uur aan deover gang staan voor de doorlaatpost Charlie, ook al omdat de begeleidende Russische officier een Amerikaans legerescorte weigerde. Men is ten slotte toch mét het escorte vertrokken. Halverwege de rit werden van twee pantserwagens de boyenluiken geopend, waardoor een militair met een machinepistool zicht baar werd. West-Berlijn is thans zo ver tot rust gekomen, dat de politie de speciale paraatheid van haar troepen heeft op geheven, die maandag j.l. was afge kondigd. Ook het prikkeldraad voor de muur werd gisteren opgeruimd. In een Duits-talige uitzending zeide de commentator van het nieuws, dat de nieuwe maatregelen in volledige har monie zijn met de bestaande Russische Aan de Indonesische organisatoren van de vierde Aziatische Spelen, die vandaag in Djakarta zullen beginnenis het verboden de Olympische vlag te voeren tijdens die spelen. Dit meldde de kanselier van het I.O.C., de Zwitser Otto Mayer. De weigering visa te verlenen aan de ploegen van Israël en Nationalistisch China was één reden, waarom ik gisteren de organisatoren héb getelegra feerd, doch ook speelde een rol dat de organisatoren niet formeel hebben verzocht deze spelen onder auspiciën van het I.O.C. te mogen houden. „Als regionale spelen om auspiciën van het I.O.C. verzoeken, krijgen zij toestemming een Olympische vlag te voeren", aldus Mayer. De Indonesische minister van buitenlandse zaken Soebandrio heeft ver klaard dat wat hem betreft Nationalistisch China en Israël kunnen deel nemen aan de Aziatische Spelen. Het organisatie-comité moet maar defini tief beslissen. Waarschijnlijk echter is Soebandrio te laat met die goedkeuring van de revolutie" te zullen zijn tot een nationale vergadering is gekozen. Woensdagavond had Ben Bella aange kondigd donderdagavond een grote poli tieke bijeenkomst te willen beleggen. De leiding van Willaja vier had daarop gis terenmorgen opdracht gegeven tot mas sa-demonstraties waaraan de gehele be volking van Algiers zou moeten deelne men en die acht uur zou Kipeten duren. Het doei van deze actie was de plannen van Ben Bella in de war te sturen. De betogingen kregen geleidelijk aan een heftig karakter. Des avonds moest de politie zich verschansen in het ge bouw van het algemeen bestuur en wer den brandslangen gericht op een menig te van naar schatting 20.000 betogers, die de hekken vernielden, ruiten ingooi den en het gebouw trachtten te bestor men. Op een andere plaats in de stad ging een menigte van naar schatting 8000 mensen tot gewelddaden over, waarbij auto's het moesten ontgelden. De menigte voor het regeringsge bouw schreeuwde: „Er is genoeg ge praat, wij willen nu daden". Een lid van het Politiek Bureau verscheen daar op op het balkon en zei: „Wij staan aan uw kant. Lange leve het volk". Zijn toespraak ging echter grotendeels ver loren in het geschreeuw van de beto gers. De twee Indonesische onderzeeboten, die maandagavond zoals gemeld voor de noordkust van Nieuw-Guinea waren gesignaleerd op nog geen 40 kilometer van Hollandia, hebben naar alle waarschijn lijkheid toch nog enige infiltranten aan land gezet. Er is n.I. daar ter plaatse gisterennacht door de bevolking van een kampong een rubber boot aan het strand gevonden waarin munitie en voedingsmiddelen werden aangetroffen. Uit Hollandia zijn direct enkele pa trouilles van onze landmacht naar de Tanah Merah-baai gezonden de plaats waar de rubberboot gevonden is om een nader onderzoek in te stellen Het betrokken bootje zou ongeveer tien man kunnen vervoeren. V.N.'waarnemers De V.N. brigadegeneraal Rickhy is uiteraard direct op de hoogte gesteld. De positie van de para's is momen teel nog onzeker. De woordvoerder van het Indonesische ministerie van buiten landse zaken, Ganis Harsono, heeft ge zegd, dat de „drieduizend" Indonesische parachutisten die in Nieuw-Guinea zijn geland, „voorlopig" hun huidige positie zullen behouden. (De Nederlandse schattingen van het aantal para's op Nieuw-Guinea liggen, gelijk bekend, be duidend lager dan die van Harsono). Intussen zyn acht officieren van de V-N.-politie in de strook van Gaza voor een bezoek van zes weken aan Nieuw- Guinea vertrokken, waar zij als militai re waarnemers zullen optreden. „Dat is broodnodig", oordeelt schout-by-nacht Reeser. Pakistan heeft zich gisteravond bereid verklaard voor een contingent van 1.000 man troepen te zorgen voor het bewaren van de rust en orde in westelijk Nieuw- Guinea. Een andere activiteit inzake Nieuw- Guinea van de kant van de V.N. viel gisteren te signaleren van Oe Thant. Generaal Rickhy op Nieuw-Guinea. Hij heeft formeel verzocht om plaatsing van de overeenkomst tussen Nederland en Indonesië over westelijk Nieuw- Guinea op de agenda van de algemene vergadering der V.N. Hij vroeg dit punt voorrang te verlenen. Verwacht wordt, dat de algemene vergadering in de eerste weken van haar zeventiende zit ting, die op 18 september begint haar instemming zal betuigen. Aan het me morandum van Oe Thant, dat circa 30 pagina's telt, zijn een overzicht van het verloop der onderhandelingen en de be langrijkste punten van de overeenkomst toegevoegd. In de nota wordt meege deeld, dat de zelfbeschikking moet 'ge schieden voor eind 1969. Verder dat de kosten, verbonden aan wat de V.N. doen, door Indonesië en Nederland ge lijkelijk zullen worden gedragen. Hier onder vallen ook de kosten, verbonden aan de werkzaamheden voor het staken van het vuren. Ontevreden ambtenaren Met dat al weten de ambtenaren in Nieuw-Guinea nog steeds niet precies waar zij aan toe zijn. De regionale afdeling van de Al gemene R.K. Ambtenarenvereniging (ARKA) acht het beroep, dat zowel door prof. De Quay als door gou verneur Platteel op de ambtenaren is gedaan om onder het V.N.- bestuur nog enige tijd op hun post te blijven, ongemotiveerd zolang niets is gebleken van daadwerke lijke waarborgen voor de veiligheid van persoon en goed van de ambtenaren. Deze ARKA-afdeling acht het grie vend, dat regelingen voor spoedige repatriëring van de strijdkrachten wor den aangekondigd, terwijl de ambte naren daarover nog in het onzekere verkeren. Aan het hoofdbestuur van de ARKA in Nederland is verzocht er bij de regering op aan te dringen, dat aan iedere ambtenaar die zulks wenst ge legenheid geboden wordt om zelfs nog voor de overdracht van het bestuur aan de V.N., te repatriëren, behoudens stringente onmisbaarheid. Overigens maakte onze parlementaire redacteur in onze editie van maandag j.l. reeds gewag van het feit, dat in verschillende kringen de vraag gerezen was, of het beroep van prof. De Quay wel gemotiveerd mocht heten. kerkelijke Staat een democratische poli tiek. Na zijn terugkeer uit Gaeta, waar heen hij door een bloedige opstand te Rome gedwongen was te vluchten, was hij zeer conservatief bij het besturen van de Pauselijke Staat. Dit bracht hem in conflict met revolutionaire elementen in de Kerkelijke Staat en leidde tot de inlijving van Rome door Victor Emanuel bij Italië in 1870. Hij trok zich als ge vangene in het Vaticaan terug. Beroemd is zijn encycliek Quanta Cu- ra met de Syllabus met 80 dwalingen van 1864 waarin hij de beginselen en levensbeschouwingen van het liberalis me veroordeelde. Hij riep het eerste Vaticaanse Concilie bijeen, dat de onfeil baarheid van de Paus uitsprak. Dit was de oorzaak van de afscheiding van de Oud-Katholieken in Duitsland, weldra gevolgd door de Kulturkampf, die ook in Zwitserland weerklank vond. Geen Paus is zo ongelukkig geweest in zijn politiek, ofschoon hij bijzonder hard voor het welzijn van de Kerk werkte. Hij herstel de de hiërarchie in Engeland in 1850 en in Nederland in 1853. Hij wijdde de we reld toe aan het H. Hart in 1875 en maakte de H. Jozef patroon van de Kerk. Hij nodigde in zijn eerste encycliek de Oosterse afgescheidenen uit terug te keren tot de Kerk en hij had hen graag bij het Vaticaanse Concilie tegenwoordig gezien. Voor het behandelen van de zaken van het Oosten richtte hij in 1863 een spe ciale afdeling van de Propaganda op. Pius IX was om zijn eenvoud en de zwa re zorgen en rampen, waaronder zijn re gering gebukt ging, zeer geliefd bij het katholieke volk, dat duizenden vrijwilli gers als zoeaven leverde om Paus en Pauselijke Staat te verdedigen. Dit is de bestelwagen, t aanslag op De Gaulle die bij de betrokken i was. Toen de wagen werd onder- i zocht, waren er nog wapens en munitie in het voertuig. Voor nadere bijzonderheden over de aanslag zie pag. 7 van dit blad. J De 37-jarige Amsterdamse dakbedek- ker L. Berkman heeft gisteren een val van zeven meter overleefd, toen hij door een asbest-cementplaat van een loods viel. Met een gebroken linkerarm werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De dakbedekker bevond zich op het dak van een loods in aanbouw bij de centrale markthallen in Amsterdam, toen een plaat het plotseling begaf. (Van onze correspondent) „Dat is moeder niet", zei mejuffrouw Maria van Dijk gisterenmorgen, toen men de kist had geopend, die even tevoren was binnengedragen. Maria van Dijk, die een paar jaar geleden naar Canada emigreerde, was eer gisteren in Leende teruggekeerd om er de begrafenis van haar moeder, mevrouw M. van Dijk-van Rijsingen, bij te wonen. Onmiddellijk na de bijzonder pijn lijke ontdekking ging er een tele foontje naar het St.-Annaziekenhuis te Geldrop, waar men vertelde dat zich in de kist die naar Leende was gegaan het stoffelijk overschot be vond van mevrouw Popp-Rijntjes uit Someren. Men had de begrafenis ondernemer uit Geldrop nog gewaar schuwd, maar die had gezegd, dat het zo in orde was. Ijlings werden de pastoors van Leende en Someren, die al stonden te wachten, op de hoogte gebracht, terwijl men in Someren ook de rijks politie waarschuwde. Daar was men namelijk al met het stoffelijk over schot van mevrouw van Dijk op weg naar de kerk van St.-Lambertus. Na overleg te hebben gepleegd met de familie Popp besloot pastoor Van den Heuvel toch maar met de requiemmis te beginnen. Even na de consecratie droeg men de kist met het stoffelijk overschot van mevrouw Popp, dat uit Leende was gekomen, de kerk binnen. In Leende begon de uitvaart een uurtje later dan was afgesproken.

de Stem | 1962 | | pagina 1