Goes achtst Walcheren Fruitweek te Goes heeft aantrekkelijk program Artiesten naar N.-Guinea Wedstrijden in kader van M'burgse vakantieweek Kerk Brouwershaven geheel gerestaureerd Roelandts kan Belgisch atletiekgezicht redden Zandzuiger gezonken te Bergen op Zoom LUXROY IMPRIME Hansweerts m zal niet doorg aan Meer pri van muz\ Z.-Vlaanderen ZUID-BEVELAND Kademuur Vlissiugse haven aanbesteed en Waar MIDDELBURG VL1SSINGEN oe lekkerste PINDAKAAS? mffcMan. Zomeravonrlvoetbal in Zeeland 2.45 vroom Dagblad De Stem TERNEUZEN VAN 8 TOT EN MET 15 SEPTEMBER Bondsreglement laat het niet toe T ransi tie-opleiding op Woensdrecht start 4 september Herstel varkens handel gevraagd Zware straffen voor avonturier 5opticiën* en „NEDERLAND - LINNENLAND" Promolicrcgcling Afdeling Zeeland Tijdens Europese kampioenschappen Gehele machinekamer onder water Aan onze abonnees en adverteerders HOOGWATER Vandaag Morgen StOi (Val Financiële sleut Twaalf wagens zek DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1962 afscheid kapelaan van haastert afgelast De bijeenkomst, die voor hedenavond was belegd om afscheid te nemen van kapelaan C.J. van Haastert, kan geen doorgang vinden, omdat de kapelaan plotseling wegens ziekte in het Vlissing- se St.-Jozefstreekziekenhuis moest wor den opgenomen. - Zoals bekend is kapelaan van Haastert benoemd tot godsdienstleraar aan de Volksabdij O. L. Vrouw ter Duinen te Ossendrecht. In de twee Middelburgse jaren was kapelaan van Haastert vooral belast met Domburg en in het toeristenseizoen met de zorg van de badgasten, het gasthuis, het jeugdwerk en de stand- en vakorga nisaties. afscheid kapelaan j. van dongen De vertrekkende kapelaan J. van Don gen is in de Petrusschool een zeer spon tane huldiging ten deel gevallen. De in groten getale opgekomen jongeren ga ven op een niet te miskennen en soms luidruchtige wijze uiting aan hun sym pathie voor deze kapelaan. Van hopman J. Stouthart kreeg hij als aalmoezenier der verkenners een laatste opdracht, die bestond uit het beklimmen van een draagstoel, waarin hij glorieus gezeten door de aula werd rondgedragen. Onder de vele sprekers, die de scheidende pre zen en veel geluk toewensten, waren vooral de woorden van zijn mede-kape laan van Nistelrooy treffend. Hij zag in het vertrek van „Jan, kapelaan van Don gen" in het bijzonder het verlies van een collega van niet te overschatten waarde. Pastoor H.M. Adriaaansens sprak ten slotte een dankwoord voor de door kape laan van Dongen aan de parochie bewe zen diensten. Als laatste vaarwel drukten veel parochianen en parochiaantjes hem de hand. r.c.s.-vlissingen Te Souburg werden een tweetal wed strijden gespeeld tussen R.C.S., Souburg en Vlissingen. R.C.S. I trad in het veld tegen Vlissingen II. Deze wedstrijd ein digde in een 1-3 overwinning voor de Vlissingers, nadat de rust al met 0-1 stand was ingegaan. R.C.S. II moest ook de eer laten aan Vlissingen III. Ruststand 0-3, eindstand 3-4. (Advertentie) Aardenburg Hansiveert benoeming aan lagere school Aan de r.-k. lagere school is met ingang van 3 september tot onderwijzer be noemd de heer g. Loggers uit Bergen op Zoom. Hij zal op deze datum de plaats in nemen van de heer R. Smet, die naar de r.-k. lagere school te Middelburg ver trekt. De heer Loggers zal de vierde en vijfde klas voor zijn rekening nemen. Ovezande a. j- larooy benoemd De heer A. J. Larooy, oud-hoofd der chr. school alhier, is benoemd tot on derwijzer aan de Herv. school in de De Ruyterstraat te Middelburg. uitslagen zomeravondvoetbal in de week van 18 t.m. 19 augustus Rayon Terneuzen: SC de Meyer-Hoek- veteranen 1-2; Mistrappers-Spadella 4-1; PZEM-Scheepswerf 1-0. Rayon Vlissingen: PSV 1-GPC 1 3-4; PSV 2-VAW 2 1-2; VAW 3-BBV '57 1 1-4. (Advertentie) SPECIALE STOFFEN- AANBIEDING Een prima kwaliteit „WINTER COTTON" in een serie modieuze herfstdessins. Voor japonnen, blouses enz. 90 cm breed NU per meter O RLE E SM AN N BERCErt OP ZOOM O O S T E RHOU T Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuvvsch-Vlaanderen: Steenstra at 14. telefoon 2377, Hulst vötor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur I Exploitatie* voor Zeeland; inspectie Zeeland F DE LIGT, L. K. M. DE JONG tel. 6252. Goes tel. 2377 HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen. Prijs voot losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2Vs mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. Kleintjes": 3 regels of minder 1.— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1,60 en 1 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. a. dukelo won viswedstrijd In de kreek te St.-Kruis, het Grote Gat. werd door de plaatselijke henge laarsvereniging voor de derde maal in dit seizoen een viswedstrijd gehouden, waaraan door 33 personen werd deelge nomen. De uitslag was: 1 A. Dukelo met 300 gram; 2 M. Nobus, Eede, 275 gram; 3 G. Paridaen, 155 gram; 4 W. van Wins- berghe, Eede 125 gram en 5 j. Canon, 90 gram. Sas van Gent bruinvis bestaat 30 jaar De Sasse zwem- en poloclub Bruinvis viert zondag haar 30-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan organiseert de ver eniging zondag een drie-landen zwem- en polotoernooi. Aan deze festiviteiten zal o.a. worden deelgenomen door de buiten landse clubs, Schwimmverein „Hellas" uit Eschweilen (Duitsl.) en de Swimming- club De Roubaix (België). Ook de ver eniging De Schelde uit Terneuzen zal aan het toernooi deelnemen. Alle ver enigingen zullen tegen elkaar in het krijt treden. De poloërs van Bruinvis zullen een halve competitie spelen tegen de clubs van de Duitsers en de Belgen. Bruinvis zal voorts op zaterdag 25 augustus deelnemen aan het provinciaal polotoernooi te Goes, waar onder meer een wedstrijd gespeeld zal worden tegen de sterke Bredase 3e klasser Baronie. ernstige schade bij autobotsing Op het kruispunt Koninginnegelaan- Leeuwenlaan verleende de bestuurder van een vrachtauto A.K. uit Terneuzen geen voorrang aan een betonauto van De Hoop, bestuurd door F.M.O. uit Zaam- slag. De vrachtauto liep daarbij vrij ern stige schade op aan het voorfront. Zuiddorpe Verheugend is dat dit jaar meerdere Goese instanties zullen inhaken op het corso en de fruitweek, waardoor de at tracties tijdens de fruitweek in betekenis stijgen. In korte trekken ziet het pro gramma er als volgt uit: Zaterdag: officiële ontvangst ten stad- huize en installatie van de fruitfee en haar hofdames door de burgemeester van Goes, mr. F.G.A. Huber. Daarna volgt een rondrit. Des middags zullen tevens de V.V.V.-P.Z.C.-wandeltochten worden gehouden, terwijl de handelsreizigers een voetbalwedstrijd zullen spelen 'voor de patiëntjes van „Zonneveld", „Iepenoord" en „Welgelegen" op Walcheren. De fruit fee zal de aftrap verrichten en des avonds zal zij de prijzen uitreiken aan de win naars van de wandeltocht. Des avonds zal een boerenkapel van internationaal formaat de Zeeuwse feestavond opluis teren. De Goese Middenstandscentrale biedt op de Grote Markt een mossel maaltijd met bier aan, waaraan circa 1000 personen zullen deelnemen. Maandag: des avonds zullen enkele Goese amateurs, orkestjes en het kinder- circus „Jong Artiestenbloed" voor net publiek optreden. Dit wordt een afwis selend programma. Dinsdag: officiële ontvangst van de fruitfee op de veiling, met daarna uit reiking van het aangeboden fruit aan de patiënten van de Goese ziekenhuizen. De avond staat geheel in het teken van de sport, waarbij het Zeeuws keurturners- korps zal optreden. Woensdag: officiële opening van de ten toonstelling „Merck toch hoe sterck" van de A.V.O. In de avonduren zal de frifit- fee een bezoek brengen aarr de show, die door de Goese Middenstandsvrouwenver eniging onder leiding van Karin Kraay- kamp in de „Prins van Oranje" gebracht wordt. Donderdag: braderie op de Grote Markt dooh Goese middenstand. Hiervoor blijkt meer belangstelling te bestaan dan voor heen; bovendien komen een aantal fir- „concordia" uit axel concerteert Vrijdagavond geeft harmonie Concor dia uit Axel hier een concert onder lei ding van haar directeur, de heer Van Meures. Slechts zelden krijgt het Zuid- dorpse muziekminnend publiek zo'n avondlijk concert aangeboden. Het con cert wordt gegeven onder de linden van wege de goede akoestiek op die plaats. Ten kantore van de Rijkswaterstaat te Middelburg heeft de aanbesteding plaats gevonden van het herstel van de grote kademuur in de Vlissingse buitenhaven. De muur, die door oorlogshandelingen ernstig werd beschadigd, werd na de oorlog provisorisch hersteld en weer in gebruik genomen. De toestand was ech ter van dien aard, dat definitief herstel sinds lang urgent was. In totaal hebben 18 firma's ingeschre ven, waarvan de drie laagste waren: N.V. Aannemings Mij v.h. J.M. Strijland, Uithoorn 2.955.000; Bernhard Boerema, Bussum 2.959.000 en de N.V. v.h. fa. G. van Dijk en Zonen. Hardinxveld Gies- sendam met 2.960.000. De hoogste inschrijvers waren de Hol- landsche Beton Mij N.V., Den Haag voor ƒ3.325.000 en de N.V. Ned. Beton Mij Bato, Den Haag met 3.320.000. Door het bestuur der harmonie ,,Schel- degalm" is besloten dat het voorgeno men muziekevenement, op zaterdag 22 september a.s-, niet door zal gaan. Dit muziekevenement, voor gezelschap pen uit de omgeving, was er op gericht om door middel van onderlinge wed strijden vooral de jeugd wakker te ma ken voor dit soort muziek. Mede doordat bijna alle gezelschappen over .keurige uniformen benchikken, staat hen niets meer in de weg om in het openbaar op te treden, hetgeen de gemeenschap steeds weet te waarderen. Het bovenstaande deed de bescherm heer, drs. F. V. de Groof, bij het 75- jarig bestaan van „Scheldegalm" be sluiten een sierlijke zilveren wisselbeker beschikbaar te stellen met de bepaling, dat deze bij onderlinge wedstrijden als hoogste prijs uitgereikt zou worden. Indien deze beker aan zijn bestem ming zou voldoen dus het optreden van muziekgezelschappen te bevorderen door een soort marswedstrijd, al dan niet met signalen en drumbands zou mogelijk door dergelijke manifestaties de jeugd gemakkelijker voor het gezel schap gewonnen kunnen worden, de jeugd, waaraan ieder gezelschap zulk een behoefte heeft. Het muziekfeest te Hansweert zou re delijkerwijs geslaagd zijn, daar reeds 7 a 8 gezelschappen hun medewerking hadden toegezegd. Er blijkt echter in het reglement van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, waarvan de meesten op Zuid- en Noord-Beveland lid zijn, een bepaling voor te komen, dat het aan leden verboden is aan andere dan door de Bond georganiseerde con coursen deel te nemen. Door genoemde Bond is dan ook aan de leden bericht gedaan niet aan het muziekfeest te Hansweert deel te nemen, met als resultaat, dat deze zich hebben teruggetrokken, alhoewel het feest alhier geen concours maar wel een onderling festijn zou worden. Onzes inziens kan deze bepaling echter niet van toepassing zijn op het door de plaatselijke vereniging te geven muziek feest, omdat dit feest alleen een treffen zou zijn van diverse gezelschappen met r.aar éigen keuze, uit te voeren marsen. De door genoemde Bond georganiseerde Met een korte plechtigheid zal dins dagmorgen 4 september op de vlieg basis Woensdrecht van de koninklijke luchtmacht de Belgisch Nederlandse transitie-opleiding van militaire vliegers van beide landen beginnen. Na een parade en een défilé volgt een vlieg- demonstratie. De chefs van de Belgische en Nederlandse luchtmachtstaven, resp. generaal-majoor A. Henry en luitenant- generaal H. P. Zielstra, zullen toespra ken houden. De transitie-opleiding op de Lock heed T-33a, een tweepersoons straal vliegtuig volgt op de voortgezette vliegeropleiding op de lichte straal- trainer ,,Fouga Magister" op de Bel gische vliegbasis Brustem. concoursen wijken in zoverre hiervan af dat b.v. de aangesloten leden in diverse afdelingen zijn ingedeeld, verplichte mu ziekstukken moeten worden uitgevoerd en de beoordeling door beroepsjuryleden plaatsvindt- Het muziekfestijn te Hansweert kan vergeleken worden met b.v. een regiona le sportdag, waarbij verschillende clubs eikaars krachten meten om uiteindelijk een prijs te winnen zonder dat de lande lijke organisatie, waarvan toch alle lid zijn, hieraan beperkingen stelt, integen deel deze ontmoetingen bevordert en nuttig vindt. Het is te hopen, 'dat de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen zou kunnen besluiten in het vervolg zijn leden toe te staan aan deze muziekeve nementen deel te nemen, zodat het po pulair maken van onze gezelschappen in het algemeen en het muziekleven op het platteland in het bijzonder hierdoor wordt bevorderd. ma's met demonstratiewagens. Des avonds wordt een groot boogschutters- concours gehouden op twee liggende wip pen met meer dan 100 deelnemers. De fruitfee gaat die dag naar de reeds ge noemde kinderherstellingsoorden om fruit uit te reiken aan de patiënten, dat hier voor door de handelsreizigers is beschik baar gesteld. Vrijdag is rustdag en zaterdag volgt dan het grote fruitcorso. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en omstreken heeft zich tot de ministers van Economische Zaken en Landbouw en Visserij gewend met het verzoek te willen bevorderen dat de handel in varkens op de markten weer mogelijk wordt gemaakt. Als gevolg van de langdurige mond- en klauwzeer-epide- mie heeft de varkenshandel gevoelige verliezen geleden. Thans bestaat cr naar de mening van deze Kamer niet langer aanleiding voor het sluiten der markten. Zij verzoekt zo spoedig mogelijk dc handel op de varkensmarkt weer toe te laten. Aan het verzoek is inmiddels steun verleend door de gemeentebesturen van Gouda. Meppel. Purmerend en Den Bosch én door de Kamers van Koophandel voor West-Friesland en Utrecht. In het kader van de Middelburgse va kantieweek werden zwemwedstrijden en straattekenwedstrljden georganiseerd door het comité Jeugd vakantie vreugd" in samenwerking met het club- en buurthuis Trefpunt". 's Morgens om 9 uur werd begonnen met de verschillende zwemwedstrijden gehouden in het zwembad aan de Pau- ledaelesingel. De prijswinnaars in de verschillende leeftijdsgroepen waren 8-9 jaar 25 meter schoolslag meisjes: 1 Monique Vroom, 2 Mariana Vroom. 3 Jannie Frangois. 8-9 jaar 25 meter schoolslag jongens: 1 Rien Drost, 2 Frank Weltrakt. 3 Abie de Bokx 10-11 jaar 50 m schoolslag meisjes: 1 Barbara Lebret, 2 Tineke Hoogestege, 3 Dientje Krijger; 10 jaar en ouder 50 me ter schoolslag jongens: 1 Max v. Pelt, 2 Henry Valk. 3 Bart Louisse; 12 jaar en ouder 50 meter vrije slag meisjes: 1 Sarie Verhelst, 2 Ineke v. Oord. Straattekenen 's Middags werd er door een 150 deel nemers, gesplitst in twee groepen, 5-9 jaar 90 deelnemers, 10-14 jaar 60 deel nemers, deelgenomen aan een straat tekenwedstrijd. De wedstrijden vonden o.a. plaats in Park de Griffioen en Park van Nieuwenhove. Als opdracht mochten de kleintjes kiezen uit de onderwerpen speeltuin, boten, kermis en feest, terwijl de ouderen een keuze konden maken uit de onderwerpen bloemen, kamperen, circus en markt. Een deskundige jury bestaande uit de dames Barends en Geers en de heren Arnoldus, v. Dalen, Heymans en Rijke, beoordeelde de ver schillende werken. De prijswinnaars in de verschillende leeftijdsgroepen waren hier 10-14 jaar: 1 Frederika Bergman, 2 Rina v. Mark, 3 Herman v. 't Loo, 4 Machiel Anthennise, 5 Jan v. Kasteel, 6 Henny Daniëlse, 7 Rens Machielse, 8 Dientje Krijger; 5-9 jaar: -5 jaar 1 Wil- ma Hendrikse; 6 jaar: 1 Trineke 7 jaar: 1 Ronny Niesthoven, idem: 1 Henk Don; 8 jaar: 1 Elisabeth Rijke, idem 1 Florentina Beekman; 9 jaar: 1 Matty Gieles, idem 1 Marty Roegholtz. De prijsuitreiking bij de kleintjes werd gedaan door de prinses Pauli Manse, 55 55 (Van onze verslaggever) De Middelburgse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen de Fransman J.R.G.C. en in die van P.H.R. uit Sas van Gent. De Fransman, een oud-parachutist uit de Algerijnse oorlog en decoratieschilder van beroep, had zich door een aantal vrienden laten verleiden met hun jacht mee te gaan en een wereldreis te gaan maken. De stemming aan boord was ech ter van dien aard, dat C. besloot te dros sen. En passant had hij echter van alles wat van waarde was aan boord, zoals geld en sieraden, meegenomen. De offi cier had tegen hem tien maanden on voorwaardelijk geëist. De uitspraak is tenslotte geworden drie maanden onvoorwaardelijk met aftrek van de voorlopige hechtenis. P.H.R. uit Sas van Gent, brillenkoop- man van beroep, stond terecht omdat hij zich had uitgegeven als opticiën-specia- list. Vooral bij de oudere mensen had hij veel succes en verkocht hij brillen tegen abnormaal hoge prijzen. Zo kocht een dame na zijn deskundige voorlichting een loop-, lees- en een t.v.-bril! De eis was hier anderhalf jaar onvoor waardelijk. De uitspraak werd twaalf maanden, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorlopige hechtenis. De goederen werden verbeurd verklaard. up mg» r n-'w llWl"" welke titel ze j 1. maandag verwierf tij dens de maskerade-optocht. De verdere uitslag van de maskerade-optocht was: 5 jaar: Connie Wattel, 6 jaar: Corrie Gieles. 7 jaar: Anneke de Vries, 8 jaar: Jan Jaap Sanderse, 9 jaar: Marian Vroom. 10 jaar: Jacqueline Alberti, 11 jaar: Frans en Marti Don, 12 jaar: Ha rold Overwijk. De werkcommissie van de vereniging „Nederland-linnenland", die zich bezig houdt metde zg. linnen-promotiecam pagne, wordt omgezet in een stichting. Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn vergadering van gisteren de ontwerpstatuten van de nieuwe stich ting, waarin vlastelers en -bewerkers, spin- en weefindustrie vertegenwoordigd zullen zijn, goedgekeurd. Voor de zondagcompetitie van de K.N.V.B., afdeling Zeeland ziet de pro motieregeling voor het seizoen 1962 1963 er als volgt uit De kampioenen der eerste klassen A ne B spelen promotiewedstrijden om één plaats in de vierde klas der K.N.V.B. De nummers laatst der eerste klassen a en B degraderen naar de tweede klas. De kampioen der reserve eerste klas promoveert naar de K.N.V.B., terwijl nummer laatst der reserve eerste klas naar de tweede klas degradeert. De kampioenen der tweede klassen a, B en C spelen promotiewedstrijden om 2 plaatsen in de eerste klas terwijl het best geplaatste reserve-elftal uit de tweede klassen promoveert naar de reserve eerste klas. De nummers laatst der tweede klassen a, B en C degraderen naar de derde klas. De kampioenen der derde klassen a, B naar de tweede klas. Gisterenmiddag zijn weer enige ar- cher, Voor Tony Boucher Anita Berry tiesten naar Nieuw-Guinea vertrok ken om daar een toernee te maken langs de Nederlandse militairen. Op de trap pan het vliegtuig zien we hier Willy Vervoort en Tony Bou- en verder de Blue Diamonds. Harry Mooten, die ook meeging, kwam pas op het nippertje op de luchthaven aan en missen we daarom op deze joto. België, een land dat nog nooit een gouden medaille heeft gewonnen op de Europese atletiekkampioenschappen heeft ditmaal misschien een winnaar: de hin dernisloper Gaston Roelandts. Verwacht wordt, dat ongeveer een do en C promoveren zyn Belgen zal worden uitgestuurd. De Toen woensdagmorgen omstreeks zes uur de machinist van de zandzuiger in de aan te leggen Theodorushaven te Bergen op Zoom op het werk arriveerde, kwam hij tot de ontdekking,, dat de af gelopen nacht de zandzuiger in de ge graven put was gezonken. De gehele machinekamer lag onder water en een gedeelte van de zuiger stak nog boven de waterspiegel uit. Het is niet mogelijk bij de zuiger te komen om te ontdekken hoe deze vol water was gelopen. Dinsdagavond had men nog een ver lengstuk aan de zuigbuis bevestigd. Men wilde woensdag met het zuigwerk verder gaan. De zuiger ligt in een gegraven kom met een waterinhoud van naar schatting 50.000 m3. Op sommige plaatsen was de kuil al 4 tot 10 meter diep. De directie, die dit werk uitvoert, werd ervan in kennis gesteld. In de loop van dinsdag werden er door de Bergen op Zoomse brandweer vier pom pen heen gebracht om het water uit de put te pompen, opdat men de schade aan de zandzuiger kan bekijken. De brandweer moest toch nog een 80 meter slang uitleggen om het opge pompte water weer in een sloot langs de dijk af te voeren. De vier pompen kunnen echter per uur een goede 300 m3 er uit draaien, maar ook komt er nog water in de put, zodat het een hele toer zal worden eer men de zuiger kan benaderen. De prachtige kerk van Brouwers haven is na vele jaren van restauratie gereed. Doordat het stadje in de loop der eeutuen steeds kleiner is qewor- ren, ligt het gebouw niet meer in het centrum. Aan de zuid-west-zijde grenst het zelfs aan open landerijen. In verband met de steeds verdergaande doorvoering van de vrije zaterdag, zullen onze kantoren m.i.v. 25 augustus a.s. 's zaterdags GESLOTEN zijn. Voor abonnees die onverhoopt op een zaterdag geen krant ont vangen en woonachtig zijn in een der plaatsen waar een van onze kantoren is gevestigd, bestaat gelegenheid om tussen 18.00 en 19.00 uur op een van onze kantoren een exemplaar te komen afhalen, dan wel tussen 18.00 en 19.00 uur hiervan telefonisch mededeling te doen. Op zaterdagen zullen eveneens geen advertentie-opdrachten kun nen worden aangenomen. Uitsluitend' voor familie-advertenties van dringende aard (overlijdensadvertenties, geboorte-aankondigingen), bestaat gelegenheid tot het geven van telefonische opdracht op zondag avond tussen 22.00 uur en 22.45 uur. Ook kunnen deze schrif telijk op een van onze kantoren worden afgegeven uiterlijk tot zondagavond 22.45 uur. ploeg is nog niet gekozen en waarschijn lijk zal de keuze pas op het laatste ogen blik geschieden. De inschrijving sluit 26 augustus. Doch het staat wel vast dat Roelandts, vierde op de 3.000 meter steeplechase tij dens de Olympische Spelen in Rome, zal worden uitgezonden. Stellig zal dat ook het geval zijn met Aurele v.d. Dries- sche, een van de beste marathonlopers van Europa. Van den Driessche heeft nog nooit een grote titel gewonnen, doch is er wel dicht bij geweest. In 1958 in Stockholm ver speelde hij de Europese marathontitel toen een hittegolf zijn energie wegzoog. Te Rome moest hij uitvallen als gevolg van blaren, Roelandts die eerder dit jaar te Sheffield een internationale veldloop heeft gewonnen, zal misschien ook worden ingeschreven op de 5000 en 10.000 meter. Het op naam van Roelandts staande Belgisch record 3.000 m hindernisloop 's 8.38.2. Het wereldrecord is met 8.30.4 in handen van de Pool Krzyszkowiak. Andere kandidaten voor de Belgische ploeg zijn Jacques Pennewaerts, Belgisch recordhouder 400 m, Joseph Lambrechts, 800 en 1.500 m, Roger Verheuen 1.500 m, Eugène Allonsius 5.000 m, Henri Clerck 10.000 m, Leopold Mariën 110 m, kam pioen en nationaal kampioen tienkamp. Raymond van Dyck, polsstok, en Georges Salmon, de vroegere Belgische kampioen verspringen. De enige vrouw die in aanmerking kan komen is Simone Saenen, die reeds twee maal België heeft vertegenwoordigd bij de Europese kampioenschappen. Zij is nationaal recordhoudster kogelstoten en discus. Veel zal de Belgische ploeg niet pres teren. De hoop is gevestigd op Roelandts en Van den Driessche. HET STOCKHOLMSE blad „Ekstra- bladet" meldt, dat de Deense top- doelman Joern Larsen wellicht als vervanger zal fungeren voor de uit geschakelde Arsenal-keeper Jack Kelsey. Het blad heeft vernomen, dat Larsen een telegrafisch verzoek heeft ontvangen om naar Londen te komen- Morgen, vrijdag 24 augustus, zijn de hoogwaterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 9.45 en 22.19 uur, Terneuzen 9.25 en 21.58 uur, Vlissingen 8.58 en 21-34 uur, Wemeldinge 10.21 en 22.53 uur. XV/ - vxrnk GOES Grand 20 uur Ein Stern fallt vom Himmel a.l. MIDDELBURG Nieuwe Kerk 14 uur Orgelconcert door Ineke de Wit City 20 uur De vijf gevonnisten 14 Electro 19.30 uur Geld, vrouwen en revolvers 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Ein Stern fallt vom Himmel a.l. Luxor 20 uur De wet van de oorlog 14 HENGSTDIJK Danstent 19 uur Cabaret MIDDELBURG Nieuw-Middelburg 20-21.15 uur Zomer- concert Middelburgs Muziekkorps. BRESKENS Casino 20 uur Dia-avond HENGSTDIJK Grote danstent 19 uur Accordeonorkest „The Swifters". terneuzen Luxor 20 uur Nefertite, koningin van de Nijl, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Laat mij op zondag nooit alleen a.l. SAS VAN GENT Olvmpia 20 uur Het zwarte schaap ZUIDDORPE Onder de Linden 20 uur Avondconcert Het ziet er naar uit, du. praalwagens voor de dag.J september zal dit fruitcj een fruitweek met een zcl met alle pracht en praal I is te verwachten dat vijfl de kleurrijke stoet. In dezl terwijl muzikanten van c zullen blazen. fi In de week van 8 september t l 15 september zal Goes volop jl langstelling staan. Na de instal de Zeeuwse fruitfee op zaterds tember volgt in de week daarop trekkelijk programma met vel] ties. Met als hoogtepunt dus hel se fruitcorso; het wordt oné weer een kleurrijke presentatie j Zeeuwse fruit. En vele duizend| ook nu dit schouwspel niet wil Wat de deelname betreft is opgaande lijn te constateren, echter heel langzaam. Met medewerking van de middenstl de Zeeuwse fruittelers zelf en gemeenten, die nauw bij de zijn betrokken, zoals Kapelle, dijke en Wemeldinge, moet het zijn om een nog grootser corsl weg te brengen. De medewer^T twaalf inzendingen staat vast) nog met drie deelnemers ondel wordt. Vijf gemeenten zijn vanT tij. t.w. 's Heerenhoek, Westerse] Wissenkerke, Wolfaartsdijk en Het succes van het vorige jaar I fruitcorso is voor het bestuur I stichting Zeeuwse Fruitcorso eenl ring geweest met enthousiasmel voorbereidingen van een nieuw beginnen. De gebruikelijke fi| steun van de fruittelersorganisq middenstand via de evenemen missie en de voorzieningen vanl meente Goes werden weer verkrJ Het succes van vorig jaar heeft geleid, dat de deelnemers in hun de kosten voor het gereedmaken 1 praalwagen worden tegemoet gt Er zal een startgeld worden v< voor elke wagen, die aan de mi: eisen voldoet. Daarnaast blijven bruikelijke geldprijzen van 750 voor een eerste prijs, 500 gulden v tweede en 350 gulden voor eet prijs gehandhaafd. Om de deelname uit de gemee stimuleren werd de extra gemee op 500 gulden gebracht, welk bet winnende gemeente naar eigen mag besteden. Het is thans definitief, dat 12 wagens aan de start zullen verst zo werd ons tijdens een gistermoi Hotel Centraal gehouden persco tie meegedeeld. Met 3 deelnemei den nog onderhandelingen gevoci is te verwachten, dat cr vijftien pi gens zullen meelijden. Het bestuur vindt het verheuge er vijf gemeenten zullen deel Het is echter zo, dat de gehele nauw verbonden is met de fruitt daarom is het wenselijk, dat het wagens van de gemeenten uitb ondergaat. Naast praalwagens neemt ook d name van reclamewagens toe. Er van zes grote wagen categorie luxe auto's zal dit jaar Praalwagens worden opge XaarHn00r getleel eÊn afWlSSe] daai door aantrekkelijker aanzien Niet minder dan tien muzie schappen zullen voor deAplui zoigen. Naast drie muziekkorp: Goes, „Hosanna", „Euphonia" er celsior is bij het aanwerven v; ziekkorpsen gedacht aan de geile vincie. Zo zulien aan het corso men „Witte van Haemstede" uit ?0^°" ui^ Wissenkerke vendo uit Wolfaartsdijk, en he hoer- en pijperkorps „Juliana" menwerking met het gezelschap uit Middelburg. Voor de eerste n Zeeuwsch-Vlaanderen present n harmonie „De Verenigde Vriende Sas van Gent. Verder zal Belgi tegenwoordigd zijn met het grote korps van Claeys-Flandria uit Zet Een bijzondere attractie is de werking van het bekende muziel met drumband en majorettes va Steenkolen Handelsvereniging uil

de Stem | 1962 | | pagina 2