Sovjets heffen commando in West-Berlijn op Stad is Navo-nest Anti-Kadar-groep smeedde komnlot RICKHY vandaag plotseling naar Djakarta flmtowa SPANNING GAAT NAAR HOOGTEPUNT Aanslag op De Gaulle mislukt LANDBOUW LUIDT DE NOODKLOK Zware gang ter stembus V.S.naar ongecontroleerd verbod op kernproeven Arrestaties in Hongarije Drie ballonvaarders samen over de Alpen Generaal - in eng hotelkamertje - heeft moeilijkheden DAGBLAD VOOR ZEELAND GEEN VERRASSING Normalisering Duits Vredesverdrag Toenemende bewolking In Asturië staken 5000 mijnwerkers Handels- en kantoor bedienden vragen Looncompensatie voor verhoogde A.O.W.-premie Beter half ei dan lege dop.... Moeilijkheden dreigen in Merauke JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! Diamanthandelaar m Antwerpen overvallen 102e JAARGANG No. 24061 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg- My. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J- H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. DONDERDAG 23 AUG.1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, f 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau vow ,|r 4e°nwse Fi anrlen- GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bjjbureaus Terneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 260) OOSTBURG In de omgeving van Villacoublay is woensdagavond een moordaan slag op president De Gaulle, ge pleegd. Zij mislukte. Er werden schoten afgevuurd op de auto, waarin het staatshoofd op weg was naar het vliegveld van Villacoublay om per vliegtuig naar zijn buitenverblijf te Colombey- les-deux-églises te reizen. Nie mand werd door de kogels getrof fen. Arrestaties hebben nog niet plaatsgehad. Vanuit een snel rijdende auto werd met een machinegeweer het vuur ge- opend op de officiële zwarte Limousine van de president. Twee banden van de wagen werden door kogels geraakt, terwij] een kogel afketste op de helm van een der motor rijders, die De Gaulle begeleidden. De bestuurder van een juist voorbijrijdende auto werd licht gewond. Do president keerde terug van een ka binetsvergadering in Parijs, waar beslo ten was strengere maatregelen tegen tegenstanders van het bewind te nemen. De president heeft zijn reis volgens plan vervolgd. De aanslag was de vierde poging om De Gaulle uit de weg te ruimen. Op 8 september van het vorige jaar trachtten leden van de O.A.S. door een explosie een eind aan zijn leven te maken, toen hij per auto op weg was van Parijs naar Colombey-les-deux-églises. Op 16 mei van dit jaar ontdekte de politie een nieuw komplot. Toen werden zestien personen aangehouden. Op 14 juni werd weer een samenzwering ontdekt, die ten doel had het staatshoofd te vermoorden op een rondreis van vier dagen door enige de partementen in oost-Frankrijk. Het heeft er alle schijn vandat de Russen gisteren een stap gedaan hebben om de situatie rond Berlijn nog meer toe te spit sen dan thans reeds het geval is. Woensdag werd namelijk bekend, dat de Sovjet-rege ring het commando van het garnizoen der Sovjet-Russische troepen in West-Berlijn heeft opgeheven. Het betekent, dat de Sovjet-Unie niet meer zal deelnemen aan het viermogendhedenbeheer over de on gelukkige stad. Uit de reacties blijkt, dat de Westelijken zich door deze maatregel niet zullen laten intimideren. De militaire vertegenwoordigers van de V-Sv, Frankrijk en Enge land in West-Berlijr« is meegedeeld, dat kwesties als de controle op het vervoer van personeel en voorraden van hun garnizoenen naar en van West-Berlijn „tijdelijk zullen vallen onder de bevoegdheid van het hoofdkwartier van de Sovjet-Russische troepen in Oost-Duitsland. taire N.A.V.O.-basis is verandert! proberen voordeel te trekken uit het be staan van de Sovjet-Russische Komman- dantur door ongerechtvaardigde aan spraken te doen gelden op tussenkomst van de westelijke mogendheden in de binnenlandse aangelegenheden van de soevereine en onafhankelijke Duitse De mocratische Republiek en zijn hoofd stad. Deze commandanten proberen ook voor te geven dat er een soort van vier- mogendheden-Kommandantur in Berlijn bestaat, ofschoon algemeen bekend is, dat deze reeds in 1948 is opgeheven ten gevolge van het afzonderlijke optreden van de westelijke mogendheden. Het is, aldus gaat de verklaring verder, gemakkelijk in te zien dat de commandant van de westelijke mogendheden tot dergelijke maatrege. len hun toevlucht nemen teneinde het bezettingsregime in West-Berlijn te handhaven als dekmantel voor de mili taire N.A.V.O.-basis. Enkele andere taken, die thans zijn overgegaan op het opperbevel in Oost- Duitsland zijn het verzorgen van de wacht bij het Russische oorlogsgedenk teken in West-Berlijn en een Russische wacht samen met de westelijke mogend heden, voor de gevangenis te Spandau, waarin zich nog enkele Duitse oorlogs misdadigers bevinden. Het besluit om het Russisch militair commando in Berlijn op te heffen, en de bevoegdheden ervan over te dragen aan het Russisch commando in Oost Duitsland, is in politieke kringen in Berljjn, Bonn en Londen nogal nuchter ontvangen. Men verwachtte iets derge lijks en de maatregel paste goed in de Russische politiek om de status van de Over de achtergrond van deze maat regel behoeft men zich geen enkele illusie te maken, als men in het betref fende communiqué te lezen krijgt, dat de opheffing van de functie ten volle in overeenstemming is met het standvastig beleid der Sovjet-Unie om tot een Duits vredesverdrag te komen en de normali sering van de situatie in West-Berlijn. Overigens liegt deze verklaring er niet om ,,De militaire commandanten van de V.S., Groot-Brittannië en Frankrijk in West-Berlijn dat in feite in een mili- Verscheidene vooraanstaande Hon gaarse functionarisen zijn ontsla gen en velen van hen gearresteerd wegens het smeden van een „kom plot" tegen de Hongaarse Janos EEN NIEUWE bosbrand die gister morgen kort na middernacht bij Marti- gues aan de Franse Rivièra is uitge broken, en drie huizen en een uitgestrekt bosgebied heeft verwoest, is tot staan gebracht,aldus is te Martigues bekend gemaakt. Andere bosbranden zijn nog niet geheel bedwongen. DE STAATSSECRETARIS van econo mische zaken, drs. F. J. W. Gijzeis heeft, mede namens de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen cn van sociale zaken en volksgezond heid, aan de Sociaal-Economische Raad advies gevraagd over het steeds nijpen der probleem van de vakantiespreiding. TWEE PARIJSE kranten, „France Soir" en ,,Le Figaro" zijn gisteren in Algiers in de kiosken verschenen voorzien van grote zwarte blokken. Zij waren aan gebracht over artikelen, die niet de goedkeuring van de plaatselijke censuur hadden kunnen krijgen. VANUIT LA COURTINE zijn gisteren de stoffelijke resten van de beide Neder landse militairen, de sergeant-vlieger Keulen uit Harderwijk en sergeant- vlieger M. Huiberts uit Haarlem, die bij net vliegongeluk zijn omgekomen, met vhegtuig naar Soesterberg hotr om *n Nederland te worden begraven. J Verwachting van het K.N-M.I. tot* Y°il opgemaakt woensdag- J avond 23.15 uur 2 Geleidelijk toenemende bewolking, 2 voornamelijk in de hogere niveau's, 2 met tegen de avond van het westen 2 1 uit enige regen. Matige tot krachtige, J langs de kust later mogelijk harde zuidwestelijke wind. Aanhoudend koel weer. 2 u Verwachting van Ukkel Zwaar 2 bewolkt met opklaringen en enkele 2 buien. Maximumtemperaturen van l 19 tot 22 graden. Vandaag zon onder 19.49 uur. 2 Morgen zon op 5.37 uur maan 2 op 0.04 uur. Kadar, premier en leider van de communistische partij. Dit werd gisteren van betrouwbare diplo matieke zijde in Wenen vernomen. Bij het komplot zouden dertig tot vijf tig ambtenaren, onder wie vele hoge functionarissen van het ministerie van binnenlandse zaken en defensie, zijn be trokken. De voornaamste leider in de samenzwering zou Antal Bartos, een onderminister van binnenlandse zaken zijn. Verder werd als lid van de „Anti- Kadar" -groep genoemd de voormalige minister van landbouw, Imre Doegei, die eerder dit jaar uit het centrale comité van de partij werd gestoten en daarna zijn parlementszetel moest opgeven. Volgens diplomatieke 'kringen had Doegei getracht voor zijn tegen Kadar gerichte beweging communistisch- Chinese steun te verkrijgen. In een aan de Chinese ambassade in Boedapest ge richt memorandum zou Doegei de Hon gaarse premier van „revisionisme" en „Titoïsme" hebben beschuldigd. Zondag j.l. werd, zoals gemeld offi cieel bekendgemaakt, dat Rakosi en 22 andere functionarissen uit de commu nistische partij warert gestoten- In genoemde kringen te Wenen zei men, dat de betrokkenen hun functie hadden moeten opgeven en dat velen thans in fabrieken werken. Maar som migen, onder wie Doegei en Dapsi, een onderminister van defensie, zitten nog in de gevangenis of hebben huisarrest. Deelneming van veel functionarissen van het ministerie van defensie en generaals is ten dele te wijten aan hun ontevredenheid over het beleid van Lajos Czinge, de minister van defensie, die een beschermeling van Kadar zou zijn. Het aantal mijnwerkers in Asturië, dat in staking of uitgesloten is, bedraagt thans 5.000. Thans is ook de mijn in El Soton gesloten na een langzaam-aan- actie van ongeveer 1300 arbeiders. De arbeidsonrust in het gebied zaterdag begonnen toen een groep mijn werkers die een halve dag vrij op zaterdag verlangt, 's middags de mijn verliet. Het conflict breidde zich uit toen meer mijnwerkers niet meer tot hun werk toegelaten werden nadat zij de stakers door een „langzaam-aan-actie" hadden gesteund. De Spaanse bladen hebben nogal wat bijzonderheden over de arbeidsconflicten gepubliceerd waaruit een verzachting van de perscencuur blijkt onder de nieu we en jeugdige minister van voorlich ting, Manuel Fraga Iribarne. westelijke geallieerden in Berlyn aan te tasten. In Londen zeiden politieke waarnemers weliswaar, dat de maatregel als een ver rassing kwam, maar blijkbaar was de verrassing niet groot, want de Britse regering liet ogenblikkelijk weten vast besloten te zijn samen met de andere westelijke mogendheden de geallieerden, rechten in Berlijn te verdedigen, onge acht de Russische maatregelen. In politieke kringen in Londen werd echter wel het vermoeden geuit, dat het heel goed mogelijk was, dat de Rus sische maatregel een „voorspel" was op maatregelen om de westelijke mogend heden de toegang tot Berlijn te ont zeggen. Dat zou dan speciaal de toe gang tot Oost-Berlijn betreffen. Veelbetekenend is het, aldus een Westduitse woordvoerder, dat het Sovjet-commando in Berlijn wordt op geheven op een tijdstip, dat de weste lijke stadscommandanten hun Russi sche collega verzoeken, aan de confe rentietafel te gaan zitten om verder bloedvergieten bij de muur te voor komen. De Russische maatregel werd hier daarom ook betreurd omdat men van mening was, dat juist via deze militaire commandanten in de afgelopen maanden herhaaldelijk een mogelijkheid was ge schapen om spanningen weg te nemen. Nu de Russische militaire commandant uit Berlijn is, zal een nieuwe weg ge zocht móeten worden voor doelmatig en snel overleg tussen West en Oost. Men acht daarom de politieke beteke nd van dit besluit even groot als bij voorbeeld indertijd de bouw van de muur. Het koninklijk Nederlands landbouw- comité maakt zich ernstige zorgen over de recente ontwikkeling van de in komens in de landbouw. Terwijl de nood zakelijke modernisering van de bedrijven veel financiële middelen vergt, was en is in het algemeen het prijsverloop van de vele niet gegarandeerde produkten ongunstig. In het bijzonder als gevolg van de slechte markt voor pluimveehouderij- produkten gaat op vele gemengde be drijven een noodtoestand optreden. De toeneming van het leverancierskrediet e.d. is een duidelijk symptoom van de onbevredigende inkomenssituatie. Het in werking treden van de E.E.G.- marktordening heeft voor de Nederland se agrarische verdelingsproduktie nog niet de zo noodzakelijke verruiming van afzetmogelijkheden gegeven. Nog steeds bedreigt onjuiste toepassing van de „spelregels", waartegen steeds gepro testeerd werd, de Nederlandse export positie. Het K.N.L.C. is verontrust over de groeiende achterstand van de landbouw in economisch en maatschappelijk op zicht, juist nu een concurrerende positie op de wordende Euromarkt moet worden behouden. Het verwacht, dat de Neder landse overheid bereid is en dat voorzover nodig van de E.EG.-autori teiten toestemming wordt verkregen om de geëigende maatregelen te nemen. De samenwerkende organisaties v handels- en kantoorbedienden delen mede dat zij verwachtende dat op 1 januari de loongrens voor de vaststelling van de premie voor A.O.W. en A.W.W. van 8250,tot 8850,en de premiebij- drage der werknemers van 7 tot 8 pet. zal worden verhoogd zich tot de staats secretaris van sociale zaken hebben ge wend met het verzoek de looncompen satie voor de verhoging der premiebij- drage dusdanig te doen vaststellen, dat de werknemers, die een inkomen van 8250,of hoger per jaar genieten, wat de lasten van de totale premieverhoging betreft, niet in een ongunstige positie worden gebracht. Voor de eerste maal in de geschiedenis zijn drie grote luchtballons tezamen over de Alphen gevaren. De ballonvaarders waren de Amerikaanse pilote Cony Wolf, de Belg Albert van den Bemden en de Zwitser Fred Dolder. Ze voeren met 30 kilometer snelheid op ongeveer 500 meter hoogte over de Jungfrau. De tocht was niet eenvoudig. De deelnemers hadden een cursus gevolgd in Mürren in het gebruik maken van berg-, dal-, hang- en gletsjerwinden. De Amerikaanse landde bij Locarno, de Zwitser in de bergen bij de Italiaanse grens en de Belg in de bergen bij Domodossola in Italië op 2500 meter hoogte. Vandaag zullen bij goed weer nog drie ballonvaarders gezamenlijk de Alpen oversteken de Turk Eskenazje, de Duitser Scheer en de Nederlandse Nini Boesman. Men verwacht wind met een snelheid van 70 kilometer op 4000 meter hoogte, die de ballonvaarders naar Italië zal voeren. Bij de jongste nationale gemeente raadsverkiezingen bracht mevrouw Houtvast uit het Limburgse Nuth te vens een stem uit voor haar in het ziekenhuis vertoevende man zonder diens schriftelijke toestemming. Bij de uitslag van die verkiezingen kwam echter een verschil van één stem tus sen de lijst Moonen en de lijst Brasse voor. Gedeputeerde Staten gaven toen toestemming voor een herstemming in het kiesdistrict waar de onjuiste stem was uitgebracht. Hierdoor togen giste ren 570 kiezers uit Nuth voor de tweede maal dit jaar naar de stembus. Foto: Êen huilende mevrouw Houtvast ver laat het stembureau. In Washington is vernomen, da de Verenigde Staten bereid zijn een ongecontroleerd verbod op kern proeven in de atmosfeer, in de ruimte en onder water ernstig te overwegen, wanneer men het bin nen enkele weken niet eens kan worden over een waterdicht ver bod. Brigade-generaal Rickhy, de militaire adviseur van Oe Thant, de secretaris-generaal van de V. N., heeft ook gisteren in Hollandia besprekingen gevoerd niet Nederlandse autoritei ten. Hij zou vandaag verschillende steden in Nieuw-Guinea bezoeken, maar hij heeft plotseling zijn reisplan gewijzigd en vertrekt vandaag naar Djakarta. TEGEN VIER ZAKENLIEDEN uit Tokio is een aanklacht ingediend wegens het smokkelen van transistor-radio's ter waarde van 1,5 miljoen dollar naar België en V.S. De vier mannen maakten gebruik van vervalste douanedocumen ten. Een reden voor die plotselinge reis is niet opgegeven, maar waarnemers wijzen op de vol gende punten die Rickhy wel licht tot een bespreking met In donesische autoriteiten nopen: 1. het incident van maandag avond j.l. met de onderzeeërs bij de baai van Tanahmerah; 2. moeilijkheden rond de in tocht van Indonesische parachu tisten in Merauke. In Merauke is n.l. inmiddels door het binnendruppelen van individuele Indo nesische militairen een wonderlijke situatie ontstaan. Groepjes van twee tot drie geüniformeerde Indonesiërs wandelen rustig door de uitgestorven straten en vooral de bioscoop is bij hen zeer in trek. De verhouding met de be volking is tot dusver goed geweest, maar het aantal militairen ter plaatse is dan ook klein. De meesten schijnen opgelucht te zijn, dat de beproevingen van de wildernis en de achtervolgings acties van de Nederlanders tot het verleden behoren. Zij gedragen zich vriendelijk. Para's melden zich Veertien volledig bewapende Indone siërs, die zich gisteren bij de districts officier Frits Eibrink Jansen te Merauke kwamen melden, vertelden, dat nog honderd andere parachutisten, onder bevel van een zekere kapitein Benny, waren samengetrokken in het woeste, moerassige gebied rond Merauke. Een Indonesische luitenant is terug gestuurd om contact op te nemen met de groep van kapitein Benny. Ver wacht wordt, dat deze groep vandaag Merauke kan bereiken. De intocht van deze groep en alle anderen is een punt van discussie. De Nederlandse bewindhebbers wil len, dat de Indonesiërs hun wapens en munitie in de jungle achterlaten. Waar nemers verwachten, dat de Indone sische parachutisten dit zullen weige ren en een volledig bewapende intocht zullen eisen- Behuizing Rickhy Generaal Rickhy heeft dus genoeg stof tot vraten. Daar komt dan nog een persoonlijk probleem bij: hij is n.l. niet tevreden over zijn behui zing. In Hollandia zelf is menigeen verbaasd over de aan Rickhy ge geven accommodatie. De generaal is ondergebracht in het propvolle gouvernementshotel. Blijkbaar toas er noch in het paleis van de gouver neur, noch in de riante woning van Reeser plaats voor deze hoge func tionaris en moest hij het doen met een gehorige hotelkamer zonder eigen badkamer. Terwijl in de eet zaal hoge ambtenaren een vaste tafel hebben, moeten vier functio narissen van de V.N., onder wie Rickhy, genoegen nemen met een tafeltje temidden van andere hotel gasten. Aan Rickhy is een stokoude Amerikaanse wagen toegewezen, ter wijl hoge burgerlijke en militaire autoriteiten in nieuwe Fiats en Fords rijden. De vertegenwoordigers van de V.N. zoeken naar kantoorruimte, daar zij momenteel hun werkzaam heden moeten verrichten op een platje of in kleine hotelkamers, waar niet voor verkoeling wordt ge zorgd. Munitieen lossen In Hollandia zijn voor de Nederland se autoriteiten moeilijkheden gerezen door de aankomst van de „Schie Lloyd" van de Rotterdamse Lloyd. Dit schip heeft militaire goederen aan boord, o.a. twee gedemonteerde Haw ker Ilunter-straaljagers aan dek en grote hoeveelheden wapens en munutie voor de Nederlandse strijdmacht in de ruimen. Indien de Nederlandse autoriteiten tot lossing overgaan, zou wellicht over. drachtsplicht aan Indonesië ontstaan. Bovendien zou sprake kunnen zijn van schending van het Nederlands Indonesisch akkoord, krachtens het welk beide partijen wapenzendingen naar Nieuw-Guinea zouden staken. Doch de Schie Lloyd weigert de wapens en munitie mee terug te nemen, daar het schip vele havens waar munitie- schepen zijn verboden, niet zou kunnen aanlopen. Bovendien wachten grote voorraden op bevrachting te Hollandia met bestemming Nederland en is reeds scheepsruimte toegezegd. De Neder landse autoriteiten overwegen militair materiaal over te hevelen naar het motorschip Lankoeas, dat speciaal met dertig passagiers en tientallen auto's van repatrianten naar Nederland zou koersen. De scheepvaartbepalingen staan echter geen passagiers op een munitieschip toe, zodat de dertig pas sagiers misschien zouden moeten worden afgewezen. Een beslissing in deze situatie is nog niet genomen. Soekarno dreigt Terwijl de evacuatie in volle gang is, onder meer is gisteren een DC-8- straalvliegtuig van de K.L.M. over de Poolroute naar Nederland vertrokken met 163 passagiers uit Nieuw-Guinea, van wie er 91 kinderen zijn, en een bemanning van 12 koppen de staats secretaris mr. Th. Bot van Schiphol naar Nieuw-Guinea vertrokken is om met zijn naaste medewerkers verschil lende aspecten te bespreken van het bereikte akkoord, en de Nieuw-Guinea- raad na langdurige debatten een kan didatenlijst van vijf leden heeft opge steld, waaruit een voorzitter van de Nieuw-Guinea-raad moet worden 1 noemd, zit ook Soekarno niet stil. Hij heêft gewaarschuwd, dat hij het Indonesische leger naar Nieuw-Guinea zal sturen, als de V-N. niet in staat zouden blaken op afdoende wijze hun interimbestuur uit te oefenen. „Hoewel het Indonesische bestuur over Nieuw-Guinea pas op 1 mei 1963 begint", aldus Soekarno, „zullen wij uitvoering geven aan een ontsluitings- besluit voor het gebied op 1 oktober 1962, omdat op die dag hét civiel ver keer van en naar Nieuw-Guinea vrij is. Onze groehhemden (het soldatendom) zullen dan nog niet het gebied mogen betreden, maar indien de V.N. het moeilijk zouden hebben bij de uitoefe ning van hun bestuur, dan zullen ook zij naar Nieuw-Guinea gaan". (Advertentie) Amerika gaat daarbij uit van de gedachte, dat het beter een half ei kan hebben dan een lege dop. Het ontwapeningsoverleg in Genève is vastgelopen op het feit dat het Westen staat op een gecontroleerd kernstop- verbod, waarvan de Sovjet-Unie niets wil weten omdat het neer zou komen op spionage. Het zijn Brazilië, Zweden en andere „neutrale" landen die hebben voorge steld genoegen te nemen met een onge controleerd kernproefverbod. Intussen heeft de Geneefse ontwapeningsconfe rentie van 17 landen bij stemming be sloten haar zomerreces met een week te verschuiven naar 8 september. Het nieuwe Amerikaanse standpunt werd bekendgemaakt nadat de demo cratische senator Hubert Humphrey be kendheid had gegeven aan een brief aan Amerika's ontwapeningsdeskundige William Foster, waarin hij erop aan drong dat Amerika „onmiddellijk" een verwaterd kernproefverbod zou voorstel len gezien de toenemende radioactieve neerslag. Humphrey zei. dat veel veeboeren in Minnesota de staat die hij in de Senaat vertegenwoordigt hun kud den van grasland afhaalden en op geslagen voedergranen te eten gaven, omdat het percentage radio actieve Iodine-131 een omvang had bereikt die de Amerikaanse stra- lingsraad voorzorgsmaatregelen doet adviseren. Intussen heeft de Sovjet-Unie gisteren een nieuwe atoomproef genomen in de buurt van Nova-Zembla, 2000 km nood- westelijk van Stockholm. De ontploffing geschiedde op zeer grote hoogte. De kracht van de ontploffing wordt geschat op negen megaton. Het is de vierde kernproef van de Sovjet-Unie in het ge bied van Nova-Zembla sedert het begin van deze maand- AR1ST0NA Een 41-jarige diamanthandelaar is naar Zijn zeggen dinsdagavond in zijn kantoor te Antwerpen overvallen en bewusteloos geslagen. De handelaar, Bernard Mermel- stein, werd daarna beroofd van diaman ten ter waarde van 710.000 gulden en contant geld voor een waarde van onge veer 6.800 gulden. Volgens de heer Mermelstein deden de overvallers zich voor als kopers. De politie gelooft, dat de dieven deel uitmaken van een goed georganiseerde internationale bende. GRANDIOZE EUROVISIE SPORTWEEK zaterdag 25 augustus EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN ZWEMMEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN Komende week bijna dagelijks directe uitzendingen van de wereldkampioenschappen wielrennen uit Milaan, Salo en Brescia

de Stem | 1962 | | pagina 1