>se- Huurverhoging, maar ook meer in het handje Amerikanen nemen geen enkel risico celling! Administrateur vergokte f 45.500,-: eis twee jaar Voor zesde keer sinds de oorlog Aardbeving teisterde omgeving Napels POLITIEKE REL RONDOM DE AZIATISCHE SPELEN Frankrijk bedreigd door nieuwe O.A.S.-terreur RUST IN BERLIJN Verdacht van moord te Amsterdam Op 1 september In Brabant en Zeeland 11-12 procent hoger MINISTERIE EOST UW PROBLEMEN OP VOOR EEN KWARTJE De „gele rijders zijn er weer BRONWATERS Huldiging succes volle zwemploeg Ir paar 2. Haarlem. Gizenga kerngezond Nederlands meisje in Zwitserland verongelukt Israël en Nat. China geen inreisvisa SPA CITRON SPA órtmuM&r BEURS VAN AMSTERDAM Damrak gesteund door Duitsland DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1962 schenken? n. Heerlijk© nee combi- n voorgoed ne nylons. 620822 HOE HOOG WORDT NU HUUR? (Van onze redacteur) ])e eerste huurverhoging van de drie die de Nederlandse huurders voor 1967 te wachten staan, gaat in op 1 september en nu die datum met rasse schreden naderkomt, stijgt hun ongerustheid dan ook met de dag. Maar of zij willen of niet de meeste huurders in Brabant en Zeeland zullen hun huisbaas na 1 september 12 procent meer huur moeten gaan betalen, omdat de meeste gemeenten in dezg provincies zijn ingedeeld in de klassen 4 en 5. Wie in een gemeente woont, die tot klasse 2 of 3 behoort, moet 11 procent meer huur betalen- De huurders in eerste-klas-gemeenten (maar noch in Brabant noch in Zeeland zijn er die) betalen na 1 sep tember 10 procent meer. Of u nu huurder bent of huisbaas, uw eerste vraag zal luiden: tot welke klas behoort de gemeente waarin ik woon? Het antwoord vindt u in het volgende lijstje, waarin de cijfers achter de plaats naam de klasse aanduiden. Als u uw gemeente niet aantreft in deze lijst, dan behoort uw woonplaats tot de 5e klasse en gaat uw huur het meest omhoog. Voor onze streken geldt dan: Axel (Sluiskil) 4; Bergen op Zoom 3; Breda 3: Breskens 4: Dongen 4; Drunen 4; Eind hoven 2; Etten en Leur 4; Geertruiden- berg 4; Gilze-Rijen 4: Goes 3; Goirle 3; Helmond 3; 's-Hertogenbosch 2; Hoek (deel dat grenst aan Terneuzen) 4; Koudekerke (deel dat grenst aan Vlis- singen) 3; Loon op Zand 4; Made en Drimmelen (dorp Made) 4: Middelburg 3: Nieuw-Ginneken 4; Oisterwijk 4; Oostburg 4; Oost- en West-Souburg 4; Oosterhout (kom) 3; Oss 3: Prinsenbeek 4; Raamsdonksveer 4; Roosendaal en Nispen 3; Sas van Gent 4; Sluis 4; Terheijden 4; Terneuzen 3: Teteringen 4: Tilburg 3: Udenhout 4: Vlissingen 3; Vlijmen 4; Vught 3; Waalwijk 3; West- dorpe (deel dat grenst aan Terneuzen en Sas van Gent) 4; Zierikzee 4. Uitzonderingen In beginsel geldt de huurverhoging voor alle- woningen, of zij nu voor of (Advertentie) na de oorlog zijn gebouwd. Er zijn echter uitzonderingen. De huurverhoging geldt niet voor: huizen die in de vrije sector zijn ge bouwd, dus zonder subsidie van rijks wege; voor deze woningen geldt de huurprijs die eigenaar en huurder onderling zijn overeengekomen, tenzij anders in het huurcontract is bepaald; premiewoningen die gebouwd zijn volgens de premieregelingen van 1950, 1953, 1957 of 1958, waarvan de huren nog nooit zijn verhoogd; halve-premiewoningen die zijn ge bouwd volgens de premie- en bijdrage regeling 1955 (d.w.z. dat het rijk de helft van de vastgestelde premie heeft betaald), tenzij in het huur contract anders is bepaald: huizen die op 31 maart 1960 niet meer deden dan 9 gulden in de eerste ge meenteklasse, 8 gulden in de tweede, 7 in de derde, 6 in de vierde en 5 gulden in de vijfde gemeenteklasse; onbewoonbaar verklaarde woningen, noodwoningen, of huizen met ern stige gebreken. Huuradviescommissie Wat deze laatste groep betreft, de huurder die meent dat zijn huis gebreken vertoont die de bewoonbaarheid ernstig schaden of dat het niet aan redelijke eisen voldoet tengevolge van verwaar lozing door de verhuurder, moet zich wenden tot de huuradviescommissie (Bergen op Zoom: Stationsplein 17; Breda: Parkstraat 10; Den Bosch: Oranje Nassaulaan 14; Hoek: gemeentesecretarie; Middelburg: Seissingel 4; Zierikzee: Oude Haven 34). Hij dient een vrzoek ^tweevoud jn te dienen en daarbij een rijksdaalder in te sluiten. Een afschrift van het verzoek wordt naar de eigenaar gestuurd. Als de huisbaas zich niet of niet voldoende verdedigt, kan het ver zoek van de huurder zonder meer wor den toegestaan. Als de verhuurder de gebreken van het huis heeft opgeheven en een verzoek om huurverhoging in dient bij de commissie, kan deze beslui ten de verhoging alsnog te doen ingaan. Als uw woning in goede staat verkeert, maar als dat alleen te danken is aan voorzieningen die u zelf hebt getroffen, kunt u bij de huuradviescommissie een verklaring vragen om buiten de huur verhoging te blijven. Als de huisbaas alsnog de kosten van die voorzieningen voor zijn rekening wil nemen, komt de zaak natuurlijk anders te liggen. Woningwetwoningen De woningwetwoningen (eigendom van woningbouwverenigingen of de gemeente) doen dus wel met de huurverhoging mee. Een uitzondering kan de minister maken voor die woningwetwoningen die -in ver gelijking met andere huizen al uitzon derlijk hoog in huur zijn. De minister kan ook bepalen dat de huur van dit of dat huis slechts met bijvoorbeeld 4 procent verhoogd mag worden, al naar gelang de huurprijs van soortgelijke woningen. In feite zijn dat woningwet woningen die een hogere huur doen dan de in 1961 gegunde woningwetwoningen plus gemiddeld 85 gulden per jaar. In eersteklas-gemeenten deden de in 1961 gegunde woningwetwoningen ruim 900 gulden per jaar, in de vijf deklas-gemeen ten goed 725 gulden. Kale huur Het kan zijn dat u een huur betaalt waarin allerlei extra kosten zijn ver rekend (water, gas, licht, verwarming, verzekeringen enz.) De huurverhoging moet voor de na de oorlog met steun van het rijk gebouwde huizen worden berekend over de kale huur. Als u uw woning met een ander deelt, betaalt u de huurverhoging gezamenlijk. Indien u als eigenaar of hoofdhuurder zelf de hoofdbewoner bent van het huis, dan mag u de onderhuur verhogen met 20 procent. Aparte regels gelden voor bedrijfs panden. Als de baas van een bedrijfs pand zijn huur wil verhogen (met 10, 11 of 12 procent, naargelang de gemeente klasse), moet hij met zijn huurder een nieuwe overeenkomst sluiten. In de nieuwe huur kunnen de verhogingen die tot stand zijn gekomen na 31 december 1953 worden opgenomen. Meer kinderbijslag Gaan de huren omhoog, ter compen satie van uw hogere uitgaven stijgen ook een aantal uitkeringen ingevolge de sociale verzekeringswetten. De kinder bijslag voor loontrekkers stijgt voor het eerste en tweede kind respectievelijk van 75 tot 76 cent per dag en van 82 tot 83 Vtegens het verduisteren van 45.500 ten nadele van een cliënt in de maand ynei van dit jaar, heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr- H. E. van Renesse gisteren tegen de 39-jarige administrateur W. H. D. een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van de preventie ve hechtenis geëist. D. bekende dat hij al het geld had vergokt m speelhuizen in België nadat hij daar in 1960 20.000 eigen kaSitaal was kwijtgeraakt, „ik wilde n"et accep teren dat ik mijn geld kwijt was. daar om probeerde ik het terug te verdienen TCrdahchtegeld CUënt"' aldus de De President" van de rechtbank, mr. B. van der Waerden, hield de verdachte voor dat hij ernstig misbruik van het vertrouwen had gemaakt, dat een aan nemer uit Soest in hem stelde Deze had om aan een dreigend faillissement te ontkomen geld geleend om zijn credi teurs af te betalen. Hij stelde 48 000 administrateur ter hand. die slechts 2.500 gebruikte voor de schuld eisers de rest bracht hij regelrecht naar de Belgische speelhuizen. ..Erg" is eufemistisch uitgedrukt ®delachtbare. Wat ik gedaan heb is ver-' schrikkelijk aldus de verdachte, die verklaarde het verduisterde geld alsnog terug te willen verdienen door hard werken om de crediteuren van zijn cliënt schadeloos te kunnen stellen. Van de 80 cliënten, hoofdzakelijk Gooise aan nemers, zei D. er nog 30 over te hebben. De geruïneerde aannemer uit Soest, verklaarde als getuige dat hij aanvanke lijk groot vertrouwen in de verdachte had gesteld, omdat deze goed w,erk voor hem had verricht. Daarom had hij D. opgedragen het geld uit te betalen aan de schuldeisers. De officier van justitie stelde vast dat de goklust de oorzaak van de ver duistering was. „Ik heb zelden een zaak meegemaakt waar aan de ene kant zo veel vertrouwen bestond, terwijl daar aan de andere kant zo ruw misbruik van werd gemaakt."* De verdediger, mr. Strater voerde in zijn pleidooi onder meer aan dat D. eerst een paar duizend gulden had gewonnen op de speelbank. Na zijn eerste grote verliezen dacht hij een eigen winst gevend systeem te hebben ontdekt. Om de grote werkkracht van zijn cliënt te illustreren deelde hij mede dat deze dank zij de medewerking van de officier in de cel al weer balansen zit uit te rekenen. Hij bepleitte een gedeelte van de ge- eiste straf voorwaardelijk op te leggen. De rechtbank zal op 31 augustus uit spraak doen. cent per dag. Dat geldt ook voor het derde kind. Voor het vierde en vijfde krijgt u in plaats van 1,11 voortaan 1,13 per dag en voor het zesde en vol gende niet meer 1,25, maar 1,27 per dag. De kinderbijslag voor rentetrekkers gaat voor het eerste kind omhoog van ƒ19,75 per maand naar ƒ20,05; voor het tweede en derde kind van ƒ21.60 naar ƒ21,90; voor het vierde en vijfde van ƒ29,25 naar f29,80; en voor het zesde en volgende van 32,95 naar.33,45 per maand. Kleine zelfstandigen krijgen voor hun derde kind 54 in plaats van 53 cent per dag, en voor het vierde en de vol gende kinderen 75 in plaats van 73 cent. Meer A.O.W. De uitkeringen ingevolge de ongeval lenwetten worden na 1 september ver hoogd met 7,5 procent. De totale bijslag op de invaliditeitsrente wordt van 290 op 320 procent gebracht. De AOW-uitkeringen gaan ook omhoog en wel zo, dat gehuwde bejaarden 7 per maand meer krijgen. Zij ontvangen nu voortaan f2238 per jaar. Ongehuwde bejaarden krijgen ƒ6.50 per maand meer, zodat zij per jaar f 1440 gaan beuren. De AOW wordt ook nog verhoogd met circa 4 procent tengevolge van de ge stegen lonen. Ook de uitkeringen van de weduwenverzekering worden ver hoogd 6,50 meer)evenals andere speciale sociale voorzieningen. Minstens f 2,25 Ter compensatie van de verhoging der huren krijgt elke werknemer van 23 jaar en ouder een loonbijslag van 1,5 procent. Ongeacht de gemeenteklasse, moet de huurcompensatie tenminste ƒ2,25 per week bedragen of ƒ9,75 per maand. Als u meer dan 13.000 gulden per jaar verdient en dat salaris niet m een collectieve arbeidsovereenkomst is geregeld, dan kan het zijn dat u de loonbijslag incasseert, maar uw werk- beTalen*S verP^c^ de bijslag te U ziet: alles bij elkaar zit er nog al wat vast aan de huurverhoging van i september. Met name de vele uitzon deringen op de algemene regel dat de SiIJgen ,m?' 10- 11 12 procent maken de zaak ingewikkeld. Als u nog wvVra?en Zlt' kunt u het bost het Vnlvihni e," A £et ministerie van Lnïmt TS 'n? en bouwnijverheid bin- i v:erschlJnen' Daar staat alles over de huurverhoging in. Voor een kwartje zult u het in de boek winkel of op het postkantoor kunnen meenemen. 55 Koningin Juliana heeft een koninklijk besluit ondertekend, waarin wordt bepaald, dat de rijdende artillerie, bekend onder de naam „gele rijders" weer wordt opgericht. Het oude korps rijdende artille- ien, ofwel „gele rijders" was tot lan de mobilisatie van 1939 ge- egerd in de Willemskazerne in I irnhem. Het korps in zijn oor spronkelijke staat kan als zodanig tiet iceer worden opgericht, omdat le paarden uit de leg er organisatie ■.ijn verdwenen en uiteraard de vijze van oorlogvoering is ge wijzigd. De tweede afdeling artille- ïe, die in Schaarsbergen is ge- egerdzal echter met ingang van 15 januari 1963 met modern mate rieel de tradities van het oude korps weer opnemen. De nieuwe naam zal zijn „De elfde afdelingen rijdende artillerie". De huurverhoging van 10, 11 of 12 procent die met ingang van 1 sep tember zal wortlen doorgevoerd, is de zesde na de oorlog. 1. In 1951 werd de huurprijs van voor de oorlog gebouwde hulzen, die toen nog hetzelfde „deden" als in mei 1940, verhoogd met 15 procent. 2. In 1954 gingen de huren omhoog met 17 a 29 procent, afhankelijk van de gemeenteklasse. 3. In 1955 stegen de huren met 5 procent. 4. In 1957 volgde een verhoging van niet minder dan 25 procent. 5. In 1960 kwam er nog eens 20 procent bij. 6. Op 1 september 1962 zal een ver hoging worden doorgevoerd van 10, 11 of 12 procent, naargelang de gemeenteklasse. Wie mocht menen dat we er nu zyn, vergist zich. Bedoeling is dat de .huren in 1964 weer omhoog gaan, evenals in 1966. De Kongolese minister van binnen landse zaken, Kamitatoe, heeft een com muniqué uitgegeven, waarin wordt ge zegd dat ex-vice-premier Gizenga niet in hongerstaking is gegaan. Gizenga, die gevangen wordt gehouden op het eiland Boelambemba in de monding van de rivier de Kongo, had met een honger staking gedreigd. Volgens het communiqué hebben drie artsen, onder wie één van het internatio nale Rode Kruis, Gizenga bezocht on vastgesteld, dat deze zich in een zeer goede gezondheidstoestand verkeert. Een Nederlands meisje, de 24-jarige Renate Mente uit Naarden, is gedood en haar nichtje, de 22-jarige Maria Bogaerts uit Soest, levensgevaarlijk gewond bij een ongeval in Zwitserland. Haar auto werd op een onbewaakte spoorwegover gang bij Orsières door een trein gegre pen. Beide meisjes werden na het onge val in bewusteloze toestand overgebracht naar het ziekenhuis in Martigny, waar een van hen kort na aankomst is over leden. Over het uitblijven van de inrels-visa voor de ploegen van Israël en nationa listisch China, die deel zouden nemen aan de Aziatische spelen in Djakarta is een politieke rel ontstaan, waardoor zelfs de toekomst van de spelen in ge vaar wordt gebracht. Het zou namelijk niet onmogelijk zijn, dat de Internatio nale Amateur Atletiek Federatie (I.A. A.F.) ernstig overweegt om het Azia tische sporttoernooi van haar iyst van erkenning af te voeren. Atleten, die aan de Aziatische spelen toch deel nemen, zouden dan niet meer op andere door de I.A.A.F. erkende internationale wedstrijden kunnen uitkomen. Zowel nationalistisch China als Israël zijn lid van de Aziatische sportfederatie en hebben aan de voorgaande toernooien deelgenomen. Aan beide landen zijn wel. iswaar de uitnodigingen tot deelname gezonden, maar de noodzakelijke papie ren zijn nog niet afgekomen, ofschoon beide landen hierom dringend hebben verzocht. Het negeren van de staat Israël zou het gevolg zijn van protesten van Arabische landen. Indonesië is een over wegend mohammedaans land, heeft nauwe betrekkingen met de Arabische landen en erkent Israël niet- Israël zou alle hoop op deelname hebben op gegeven. De regering van communistisch China heeft Djakarta doen weten, dat het pro bleem van ,.twee-China's" op de Azia tische spelen de betrekkingen tussen Peking en Djakarta zou „verwoesten". Daarentegen hebben de Phillippijnen, waarmee Djakarta eveneens de beste maatjes is, in bedekte termen te ken nen gegeven, dat het achter Israël en nationalistisch China staat. Soebrandio zei geen commentaar op de kwestie te hebben. Hij zal er eerst nog eens een nachtje over moeten slapen, Het Franse kabinet is gisteren onder leiding van president De Gaulle bijeen gekomen om maatregelen te bespreken in verband met een opleving van mis daden die naar men vreest de voorhoede 5 v CKPOWT Het is gisteren rustig geweest rond de muur. Demonstraties deden zich niet voor, maar de politie neemt ook geen enkel risico. Zij arresteerde bijvoorbeeld gisteravond 128 personen, die opnieuw relletjes dreigden te gaan ontketenen. Na legitimatie om uit te zoeken of er zich wellicht communisten onder hen bevonden, zijn zij weer vrijgelaten. Russische wagens voor het vervoer van manschappen naar West-Berlijn werden aan de sector-grens vastgehou den totdat twee auto's van de Ameri kaanse militaire politie waren gearri veerd om de auto's te begeleiden. De Russen hadden overigens gepantserde voertuigen ingeschakeld. De Westduitse justitie blijkt thans in het bezit te zijn van dossiers over minstens 25 procent van de Vopo's, die vluchtelingen hebben beschoten en deze hebben gewond of gedood. Er is een speciaal dossier-centrum voor opgericht, waarin tot nu toe al 800 mappen worden bewaard, die de bewijzen bevatten van moord, dood door schuld of zware lichamelijke verwonding door Vopo's. Waar de gegevens vandaan gekomen zijn, wordt om veiligheidsredenen niet bekendgemaakt. Inmiddels heerst over de kwestie Berlijn nog steeds druk diplomatiek By de Berlijnse doorlaatpost Charlie is een ambulance van het Amerikaanse leger gestationeerd om medische hulp te verlenen aan vluchtelingen uit Oost-Duitsland. Ook Britse en Franse eenheden zullen deelnemen aan deze mens lievende dienst. De Westduitse regering heeft woens dag ingestemd met een voorstel van de Westberlijnse senaat alle van en naar West-Berlijn door Oost-Duits land rijdende auto's te registreren om controle te hebben over eventuele arrestaties. De afgelopen maanden was het aantal arrestaties van reizi gers door de volkspolitie aanzienlijk gestegen. verkeer. Oe Thant, de waarnemend secretaris-generaal van de volkeren organisatie zal tijdens het weekeinde een gesprek hebben met Kroestjev. Oe Thant blijft vier dagen in Moskou- Premier MacMillan van Engeland heeft met het voltallige kabinet de kwestie Berlijn aan een bespreking onderworpen. Men had niet de indruk dat het hier een „crisis-bijeenkomst" gold. zijn van een nieuw O.A.S.-offensief in Frankrijk. De minister van justitie, Jean Foyer, heeft gisteren een aantal decreten op gesteld, betreffende het bezit van ille gale wapens, snelle berechting van ge wapende bandieten en andere maatrege len, die een einde moeten maken aan de toenemende overvallen en berovin gen. Vooral in het zuiden van Frankrijk zijn deze de laatste tijd aanzienlijk in omvang toegenomen. Foyer heeft ver klaard, dat 80 procent van deze mis daden door vluchtelingen uit Algerië waren gepleegd. Hij gaf te kennen, dat de regering „zeer zware" straffen zou eisen in dergelijke gevallen. Volgens functionarissen bestaat ook reden om aan te nemen dat vele van de bosbranden aan de Rivièra te wijten zijn aan opzet. De regering acht de huidige golf van misdaad het werk van O.A.S.-leden die in juni en juli tezamen met de overige Europese Algerijnen Frankrijk zijn bin nengekomen. In Franse regeringskringen raakt men er hoe langer hoe meer van overtuigd, dat de O.A.S., omgevormd tot de zoge naamde nationale raad van het verzet (N.C.R.) onder leiding van oud-premier Bidault, een nieuw offensief voorbereidt, dat de uiteindelijke omverwerping van het regime De Gaulle ten doel heeft. Behalve bij Bidault zou de leiding be rusten bij ex-kolonel Argoud en Jacques Soustelle. Een beeld, van de aardbeving te Montecalvo bij Avellino in Italië, waarover wij elders uitvoerig berich ten. Boeren staan verslagen bij hun vernielde huizen en maken een schat ting van de aangerichte schade. (Advertentie) sedert eeuwen een der meest gerenommeerde voor uw gezondheid en voor uw genoegen ■fOÜVrscuter e^Cr Een Amsterdamse taxichauffeur heeft de 24-jarige expeditieknecht L.C.B.. die ervan verdacht wordt de 55-jarigo kan toorbediende J.K. Termohlen te hebben vermoord, in de nacht van zaterdag op zondag in de Jan Evertsenstraat gezien. In deze omgeving en omstreeks dit tijd stip moet volgens de gerechtelijk-ge- neeskundige dr. J. Zeldenrust de beer Termohlen om het leven zijn gebracht. Zijn lijk werd pas een dag later gevon den. De verdachte blijft evenwel ont kennen iets met de moord te maken te hebben. De taxichauffeur meldde zich bij de politie. Hij had B. in de nacht van zaterdag op zondag in de Jan Evert senstraat zien rondscharrelen toen hij in zijn auto passeerde. Hij vond deze wan delaar in een eenzame omgeving en mid den in de nacht een beetje vreemd en stapte na de publikaties over de moord naar de politie. Zijn vermoeden dat het dezelfde man betrof bleek juist, want hij heeft bij een confrontatie B. her kend. De Nederlandse zwemploeg, die deelneemt aan de Europese kam pioenschappen in Leipzig, zal zondagavond in het Utrechtse Jaarbeursrestaurant officieel wor den gehuldigd. Het team wordt rond half tien op het station ver wacht, direct daarna volgt de hul diging. Slechts de naaste familie leden, clubbesturen en de pers zul len in het Jaarbeursrestaurant worden toegelaten. De stemming voor de internationale waarden is gistermiddag bij de opening meegevallen. Gezien de koersen van de niet officiële ochtendhandel van giste ren was men wat pessimistisch gestemd voor wat betreft de openingskoersen van. de officiële beurs. Genoemde „down"- stemming sloeg even voor de opening om in optimisme, doordat de Westduitse beurzen een onverwachte vaste tot zeer vaste tendentie te zien gaven. Dit was voor het Damrak ongetwijfeld een goede steun in de rug. Hierdoor konden de Philipsaandelen de handel inzetten op 157,50, tegen een vorige slotprijs van 157,60. Kon. Olie een halve gulden lager op 139,90. Unilever en Hoogovens praktisch onveranderd op respectievelijk 137 en 562. A.K-U. kwam zelfs op 368 ruim een punt boven de vorige slot- notering te liggen. De handel was in alle hoeken van de hoofdfondsen zeer kalm. De laagste prijs van de ochtendhandel was voor Philips 155,80, Unilever 136,30, Kon. Olie 139,40, A.K.U. 365 1/2 en voor Hoogovens 560. Geduren de de verdere beursduur kwam er in de openingskoersen weinig verandering meer. Hier en daar werd de stemming iets verbeterd. Vandaag, nabeurs worden de eerste halfjaarcijfers 1962 van het Philips- concern gepubliceerd. Een paar weken geleden was de beurs optimistisch ten aanzien van de te verwachten cijfers. In de scheepvaartsector viel weinig te beleven. De koersen schommelden rond die van het vorige slotniveau. De leiden de cultures brokkelden verder af door gebrek aan kooplust. Deli moest circa 3 gulden prijsgeven pp 143,50. Amster dam Rubber min 2 punten op 112 1/2 en H-V.A. ruim een punt op 124 1/2. De handel in deze sector was minimaal. Staatsfondsen praktisch met weinig zaken. Ned. '59 4U Ned. '61 4>4 Ned. *47 3»2 Ned. grootboek 1946 A.K.U. Hoogovens Philips Unilever Kon. Olie H.A.L. Scheepvaartunie Amst. Bank Ned. Handelmij. Lucas Bols Drie Hoefijzers Mach. Breda Zeeuwse confectie Bijenkorf Simons Emb.-fabr.-Houth. Van Gelders papier Heineken Hero Conserven Holl. Beton Mij. Kon- Zout Nij verdal Ten Ca te De Schelde Scholten Foxhol Thomassen en Drijver Van Vlissingen Katoen Vredestein Zwanenberg Organon NABEURSKOERSEN (Telefonisch avondverkeer) Kon. Olie 140.00 gb 141,50 Philips 155,70 gb 157.50 Unilever 136,80 137,90 Hoogovens 563. onveranderd 21-8 22-8 99*4 993a 99 A 995» 90 A 91'a 9114 9l3,a 366» 4 367» 4 562» 2 56134 157.65 157.30 137.10 137.20 140.50 140.05 125 123 »i 134»2 133'a 375» a 375 3 4 346 >2 348 840 847 378 243 240 335 824» 2 824» a 260 260 304 304 326 378 378 735 735 229 229 261 »2 263 779 779 672 670 318 317*4 390 385 883 876

de Stem | 1962 | | pagina 11