laat ijten iakt EUS aoMai) DE DUIKBOTEN NABIJ NIEUW-GUINEA Nederland protesteert bij V.N.-brig.-generaal Riekhy STENEN DES AANSTOOTS Diplomatie neemt Berlijn hoog op VANDAAG Wostok-tweeling kwam per parachute op aarde terug CHURCHILL WEER THUIS Soustelle niet welkom in West-Duitsland MINSTENS 20 DODEN BIJ VLIEGRAMP IN BRAZILIË len niet 1/ met -m Na 70 uit de politiek 1 Tumult in Australische Kamer v. Afgevaardigden bijlage „Ik had de aarde wel kunnen kussen 1st U-2 Actie voor Kootje is nu voorbij )OELA li ld, geld! dagblad voor zeeland Wat gebeurt met«■*- de infiltranten Koel weer MEDISCHE HULP VOOR GETROFFEN VLUCHTELINGEN Minister greep in Loonsverhoging voor Spaanse mijnwerkers „Het is groots door het heelal te zweven5' TWEE DODEN bij La Courtine ners is kritiek geuit op Amerikaanse U-2 vlieg- lag vanuit Texas naar Ir van de strategische te Upper Heyford zijn ■unctionarissen hebben ldat de drie toestellen lvorden voor het nemen rs op grote hoogte en de toestellen werd op Her Britse bladen afge- Cxpress noemde de U-2's Jngcn. Itch", die doorgaans de lering verdedigt., vroeg tMillan ,nee' zeggen als 1 besluiten een van de |land te laten vliegen?" iskou de beschuldiging de U-2's voor spionage ii worden, zei de Sketch Ij van een Amerikaanse 1 dat de vliegtuigen ge- jweeronderzoek op grote t zouden worden: „Nie- lat eigeniyk." Ikel voegde het blad er let Britse ministerie van I toe, dat bun opdracht Imet Kroestjevs laatste Iren aan de poolcirkel." U" 1.-.v. lüe schoorsteen houdt p man - een van de j Hij moest inderdaad |t hij door de slinge- van het schip niet len werd. Meer dan 1 het schip niet ver- pd op die dag wind- grote „Bremen" als lomtoon horen. Aan de ■passagiers en wuifden, lige notedop. Het piep- Jiclel als beantwoording Induceerde, hebben zij I; eens gehoord. Nadat Impagne en een heel Ide' „Bremen" 5 uitge- lis de ceremonie voor- lelijk brachten de twee lboot in veiligheid. Ze lit alleen aan materiaal Ijekost heeft, niet on- Iren van de golfslag in lllen. Ik in het schip steekt, ■Jr moesten 30400 ko- 1 met de hand geklon- J patrijspoorten en ra- ligezet, evenals op de ■an eertijds. De pl<m- fen met 23000 koperen 1 In het inwendige van ■en zich behalve de Ide stuurhut een ka- ponen en een kook- Lloyd" heeft het J de tijd van twee jaar I in verschillende lan- [zal het de Atlantische J naar de Verenigde lit op eigen kracht, een vrachtschip- 102e JAARGANG No. 24060 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad'. J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr, dr A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P V. M. Vercauteren. L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda - Keigerstraal 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. WOENSDAG 22 AUGUSTUS 19o2 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, t 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor 8° Zpenwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 - Bureau voor 7,eeuwsch-Vlaanderen- HUT .ST Rteenstraat 14 - te.efoon 2377 - (Bijbureaus: TemeuzenUsbaanstraat 24 - telefoon 26Q1 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) K.V.P.-bestuur stelt voor: (Van onze parlementaire redactie) Het partijbestuur der KVP wil een leeftijdsgrens van 70 jaar invoeren voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer, de provinciale staten en de gemeente raden. Daartoe is een voorstel tot regle mentswijziging ingediend dat zal behan deld worden op de bestuursraadverga dering die op 15 december a.s. wordt gehouden. Tevens is voorgesteld door het partij bestuur een bepaling op te nemen waarin wordt vastgesteld dat degenen die in enig orgaan of organisatieverband van de partij een bestuursfunctie vervullen deze zullen neerleggen bij het bereiken van de 70-jarige leeftijd. Ten aanzien van de verkiezing van leden van de Tweede Kamer in mei 1963 is een over gangsregeling voorgesteld, inhoudende dat Kamerleden die thans in de Tweede Kamer voor de KVP zitting hebben on geacht hun leeftijd voor de eerstkomende parlementaire periode kandidaat gesteld kunnen worden voor het kamerlidmaat schap. In de toekomst zal het dan zo worden dat kandidaten die op de dag van de verkiezingen de 66-jarige leeftijd hebben bereikt niet meer kandidaat ge steld kunnen worden. Alle andere kan didaten, zij dus die op de dag van de verkiezingen nog geen 66 jaar zijn, kun nen tot hun 70e jaar het lidmaatschap van vertegenwoordigende lichamen be kleden. Tevens is door het partijbestuur voor gesteld voortaan drie vice-voorzitters te benoemen voor het dagelijks bestuur en wel zo, dat een van de vice-voorzitters een vrouw zal zijn. Hoewel wij onze actie voor Kootje reeds hebben afgesloten bereikten ons ook gisteren nog gelden 15,—. die wij alsnog aan zijn vader zullen over maken. Wij vinden het zeer sympa thiek, dat sommige alsnog hun steen tje aan onze actie willen bijdragen. Echter de actie behoort nu tot het verleden. Vandaar het vriendelijke verzoek nu geen gelden 'meer voor Kootje bij onze bureaus te deponeren. Amper is brigade-generaal Riekhy, militair adviseur van waar nemend secretaris-generaal Oe Thant in Hollandia aangekomen, of de commandant van de Nederlandse strijdkrachten heeft bij hem officieel geprotesteerd tegen de ernstige schending van de wapenstilstands overeenkomst door twee Indonesische onderzeeboten van het Russischs type w-klasse- De boten zijn inmiddels verdwenen zodra zij zich ontdekt wisten. Uit radarwaarnemingen viel op te maken dat zij zich in ooordweste- lijke richting hebben verwijderd. Riekhy heeft Oe Thant van het protest inmiddels op de hoogte gebracht. Met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid, zoals dat heet, wordt van Nederlandse zijde verklaard, dat het de bedoeling was met de onderzeeboten guerrilla troepen aan land te zetten. Intussen is gebleken, dat Malakka ISRAëL HEEFT EEN fel protest inge diend bij de gemengde bestandscommis sie. omdat Syrische militairen een patrouillevaartuig van de Israëlische politie met granaten en machinegeweer bestookten. DE ENIGE OVERLEVENDE van hjet auto ongeval, dat in de nacht van zondag op maandag in de Johan Huizingalaan in Amsterdam-West gebeurde en waarbij drie mensen het leven verloren, is gis ternacht in het Wilhelminagasthuis aan zijn verwondingen bezweken. Het is de 46-jarige uit Duitsland afkomstige heer S. Feenstra. IN DE AFGELOPEN nacht zijn uit een vitrine op de dertiende verdieping van het Amsterdamse havengebouw onge veer 20 waardevolle polshorloges en stopwatches gestolen. De waarde ervan bedraagt ongeveer 6.000,— Van de öaaer(s) ontbreekt elk spoor.' DE NEDERLANDSE sopraan mevrouw Ore van Swol-Brouwenstijn is van Schiphol naar Argentinië vertrokken. Zij maakt de reis via New York en zai op 31 augustus de eerste van enkele voor stellingen geven in Buenos Aires. In het theater Colon zal het Argentijnse publiek haar kunnen horen in de opera Don Carlos. GRAAF ALBERT de Limbourg-Stirum heeft een romance tussen hem en prinses Irene ten stelligste ontkend. Toch blijft «et gerucht hardnekkig de ronde doen, omdat het Nederlandse hof zich dien- ingaande in stilzwijgen gehuld heeft. ontkenning, zo beweren sommigen, i*w ln ver^and met de bedenktijd van koningin en prins. Brigade-generaal Riekhy is dinsdag officieel met zijn werk begonnen. Hij heeft reeds uitgebreide besprekingen ge voerd over de militaire situatie en volgens nog niet bevestigde berichten zouden de Nederlandse troepen reeds een begin gemaakt hebben met zich op een aantal hoofdpunten terug te trekken. De Indiase brigade-generaal Riekhy waf bij zijn aankomst in burger ge kleed, evenals de leden van zijn staf. Hij heeft reeds besprekingen gevoerd met gouverneur Platteel en schout-bij - nacht Reeser. Een team van 25 V.N- waamemers zal hem nog voor het einde van deze week volgen. Ook worden er vliegtuigen cn helikopters gestuurd. Die zullen o.m. worden benut om de infil tranten in te lichten over de nieuwe situatie. Riekhy hoopte eveneens deze week nog geen commissie samen te stel len, bestaande uit drie Nederlandse, drie Indonesische en enige V.N.officieren, die bepaalde militaire zaken zullen afdoen. De commissie zal eventuele misver standen moeten voorkomen. Wat met de infiltranten zal gaan ge beuren, staat nog niet vast. Zij zullen worden geconcentreerd en zo nodig ge neeskundige behandeling krijgen van de zijde der V.N. Na 1 oktober zal de V.N.- bestuurder een beroep op hen kunnen doen zich aan te sluiten bij de veilig heidstroepen van de V.N. Generaal Riekhy was de overtuiging toegedaan, dat de taak van de V-N. op Nieuw-Guinea bepaald gemakkelijker zou zijn dan in Kongo. De aankomst van generaal Riekhy ging met kleine demonstraties van de ziide der Papoea's gepaard, die daartoe verlof hadden gekregen van het gouver nement. Zij voerden spandoeken mee, waarop o.m. te lezen stond „Nieuw- Guinea behoort aan de PapoeaV en „Wij moeten niets van de Indiase UNO hebben". De vertegenwoordiger van Oe Thant had veel belangstelling voor de demonstranten. Tien Papoea-leden van de Nieuw- Guinea-raad hebben een voorstel inge diend om koningin Juliana te verzoe ken dat het voorzitterschap van de raad met ingang van 1 september a.s. wordt opgedragen aan een Papoea. Zij hebben een ontwerp-adres opgesteld waarin zij de koningin verzoeken voor-het voorzit- tei schap een keus te doen uit drie Papoea-leden. Dit wordt nodig geacht omdat „de overeenkomst tussen Neder land en Indonesië" inhoudt dat de huidige banden tussen West-Papoea en Nederland binnenkort zullen worden ver broken". Het voorzitterschap wordt thans be kleed door mr. Sollewyn Gelpke, een Nederlander die buiten de voordracht var. de raad is benoemd. Verwachting van het K.N.M.I. tot i o0aiï?vond 0Pgemaakt dinsdagavond I 23.15 uur. j Aanvankelijk half tot zwaar be- wolkt met plaatselijk wat regen of; motregen, wegtrekkend naar het j oosten en in de middag gevolgd door enkele opklaringen. Matige tot krach. I tige wind tussen zuidwest en west. Aanhoudend koel weer. Het weerkundig instituut te Ukkel verwacht westnewind, buiig weer, wisselvallig. Vandaag zon onder 19.51 uur maan op 23.27 uur. Morgen zon op 5.35 uur maan onder 15.08 uur. dienst in westelijk Nieuw-Guinea. Men denkt er daar zelfs aan het aantal troepen in Kongo te verminderen. On- dertusssen is Pakistan gepolst voor het afstaan van duizend soldaten vóór de V.N. Het wordt in overweging genomen. Zes Indiase officieren zijn overigens reeds bij de V.N.-vertegenwoordiging op Nieuw-Guinea gedetacheerd. Barwick, minister van buitenlandse zaken in Australië, heeft gisteren in het huis van afgevaardigden te Canberra verklaard, dat mede door de bemoeienis, ser van zijn regering en die van de Verenigde Staten een oorlog om westelijk Nieuw-Guinea was voorkomen. Onder groot rumoer van het Huis hield de minister staande, dat de Australische diplomatie doeltreffend was geweest. Hij legde er overigens bij herhaling de nadruk op, dat hij het akkoord toejuichte op voorwaarde dat de belangen van de Papoea's gewaar borgd zouden worden. Gough Whitlam, leider van de Labour- oppositie, viel deze verklaring aan. „In vorige jaren", aldus deze, „had de regering te kennen gegeven een Euro pees bestuur over Nieuw-Guinea van essentieel belang te achten voor de ver dediging van Australië". Whitlam noem de de tegenwoordige Australische poli tiek er een van improviseren, uitstel len en capituleren. Baar Barwick repli ceerde „Ik voelde het als mijn plicht cm te doen wat ik kon om de gemoede ren tot bedaren te brengen en aan te dringen op de hervatting van vreed Zcime onderhandelingen". En hij voegde eraan toe „Geen der westelijke landen, in het bijzonder die, waarmee Australië zeer nauwe betrekkingen onderhoudt, bed het Nederlandse bewind in het om streden gebied met militaire middelen willen handhaven. Sir Winston Churchill (87 jaar oud) heeft dinsdagmiddag het Middlesex- ziekenhuis in Londen, waarin hij 54 dagen geleden werd opgenomen wegens een dijbeenbreuk, verlaten. De mensen, die buiten het ziekenhuis hadden gewacht schrokken, toen zij de bejaarde oud-premier zagen verschijnen. Hij was bleek en mager. Toen hij voor zijn vertrek naar de Rivièra voor het laatst in het Lagerhuis was verschenen, icas hij veel dikker geweest. Zijn gewuij naar de menigte was geen energieke groet maar het zwakke gebaar van een oude man. „Hij ziet er ontzettend uit", merkte een omstaander op. Hoe moeilijk de toestand in Berlijn wordt, blijkt wel uit de gesprekken, die niet alleen aldaar doch ook in Washing ton gisteren hebben plaatsgevonden. Dean Rusk heeft de Russische ambas sadeur bij zich ontboden om over Berlijn te praten. Het gesprek duurde in totaal zevertien minuten, te kort, aldus oor deelde men, om spijkers met koppen te slaan. Overigens is over de inhoud van het gesprek niets uitgelekt. Burgemeester Brandt heeft met de Amerkaanse bevelhebber in Berlijn, generaal-majoor A. Watson geconfe- Voethalminnend Neder land staat klaar voor de aftrap. Zondag gaat de bal weer rollen! In welke samenstelling komen de profclubs uit en hoe staat het met de amateurs in onze eigen contreien? Dat kunt u lezen in een afzonderlijke voetbalbijlage, waar Dagblad De Stem vandaag mee komt en waarmee we alle voetballiehebbers onder onze lezers hopen te gerieven. reerd. Deze heeft overigens tot tweemaal toe geweigerd de Russische plaatsver vangende commandant, overste Tarasov, op zijn hoofdkwartier te ontvangen. De Rus werd geweigerd met verwijzing naar de uitnodiging van generaal Watson om de situatie in Berlijn met de drie westelijke commandanten te komen bespreken. Deze invitatie sloegen de Russen af. Adenauer wil via brieven contact zoe ken met bevriende mogendheden over de kwestie Berlijn. Men is bovendien voornemens eeri Witboek uit te geven, waarin alle ge beurtenissen rond de Berjijnse muur vanaf de oprichting ervan haarfijn uit de doeken zullen worden -gedaan mèt de achtergronden. De Amerikaanse militaire autori teiten in West-Berlijn hebben dinsdag gelast dat medische hulp zal worden verleend aan Oostberlijnse vluchte lingen, die gewond raken bij hun ont- vluchtingspogingen. Ambulances en medische troepen zullen in de buurt van de muur worden opgesteld, terwijl er bovendien aan gedacht wordt een beroep te doen op het internationale Roode Kruis. Dit zou men. vooral doen om het Oostduitse Roode Kruis te dwingen tussenbeide te komen, indien zich incidenten met vluchtelingen voordoen. De Westberlijnse politie was gisteren in de tweede graad van paraatheid ge bracht om protestbetogingen bij de muur te voorkomen. Bij de betogingen van maandag avond zijn minstens negen politiemannen gewond. Van de betogers werden er elf licht en acht ernstig gewond. Tot tweemaal toe hebben West- berlijners stenen gegooid naar een Russische legerbus. Zij gaven daar mee lucht aan hun overkropte ge voelens, maar het is een gevaar lijk spelletje heel de wereld be zweert de Berlijners ermee op te houden. Ondanks waarschuwingen moesten gistermiddag om één uur twee water kanonnen bij de muur in werking worden gesteld om driehonderd jonge mannen te verspreiden, die zich bij de beruchte doorlaatpost Charlie hadden verzameld. De Beierse grenspolitie heeft van het ministerie van binnenlandse zaken in Bonn opdracht gekregen om, indien Soustelle, de door Italië uitgewezen tegenstander van De Gaulle, mocht trachten West-Duitsland binnen te ko men, hem de toegang tot het land te ontzeggen. Mocht Soustelle echter om politiek asiel vragen, dan moet hij zolang worden vastgehouden totdat over dit verzoek zal zijn beslist. Tot dusver heeft Soustelle zich nog aan geen van de grensposten in zuid- Duitsland gemeld. DE RUSSISCHE premier Kroestjev heeft de Westduitse ambassadeur in Moskou meegedeeld, dat hij dit najaar „waarschijnlijk" de bijeenkomst van de Algemene Vergadering der V.N. zal bij wonen. Het verongelukken van een straal vliegtuig in de baai van Guanabara (Brazilië) heeft aan minstens 20 mensen het leven gekost. Tenminste 62 personen hebben de ramp overleefd. Het vliegtuig was onderweg naar Londen. Er waren Dank zij de bemiddeling van de nieuwe Spaanse minister van arbeid, Romeo Gorria, is een nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst gesloten tussen 12000 mijnwerkers van Rio Tinto, in de pro vincie Andalusië en de werkgevers Deze nieuwe overeenkomst voorziet in een verhoging der minimum-daglonen voor de onder- en bovengrondse mijn werkers van resp. 30 en 45 pesetas, ter wijl in vele gevallen loonsverhogingen werden toegekend van 80 tot 100 procent. Het was de eerste maal, dat in Spanje de minister van arbeid rechtstreeks de ro' van bemiddelaar heeft gespeeld. Maandag was een delegatie der mijn- verkers naar Madrid gekomen om de minister dank te betuigen. Inmiddels zijn in Asturië, waar maan dag vier steenkolenmijnen op las+ der autoriteiten werden gesloten, dinsdag opnieuw twee mijnen gesloten. De daar werkzame 500 arbeiders hadden zich solidair verklaard met de actie van hun 1.500 collega's van de vier eerst gesloten mijnen, die een halve vrije zaterdag verlangen. „Toen ik landde, had ik de aarde wel kunnen kussen',' aldus astronaut Nikolajew, die gisteren met zijn collega-in-de-ruimte Popowitsj in Moskou een persconferentie hield om over zijn erva ringen te vertellen. Hij kon nauwelijks tot uitdrukking brengen moe heerlijk het was door de ruimte te vliegen met een goede kameraad naast zich. Want achteraf blijkt dat beiden toen de landing in zicht kwam toch wel in angst gezeten hadden in verband met de voor hen onbekende reacties van de raketten. „Het is moeilijk onder woorden te brengen hoe groots het is om samen in het heelal rond te zweven", aldus ook Popowitsj en beiden kwamen niet uit gesproken over hun ervaringen in de toestand van gewichtloosheid. „Begrijp mij goed zei Nikolajew tot de pers mensen, „ik had geen gewicht en kon vrijuit door de cabine zweven zonder me ook maar een ogenblik onprettig tc voelen bij het omdraaien. Belangrijker dan deze lyrische ontboezemingen was echter de mededeling, dat de Russische ruimte-tweelingen hun reis hadden besloten met een valscherm- landing. De afstand tussen hun landingsplaatsen bedroeg ongeveer 200 kilometer. De raketten waren eerst afgeremd door middel van retro-raketten, daarna beschikte men over 'n aparte landingscapsule waarna de landing werd afgerond met een parachute-val. Keldisj, een wetenschapsman in Rusland, zeide dat de lancreingen en landingen volledig foutloos waren verlopen. Popowitsj onthulde tijdens de pers conferentie, dat de „tweeling" elkaar heel dicht genaderd waren „We ston den gereed om elkaar een hand te geven Cp een vraag van een Amerikaanse journalist zeide Nikolajev dat zijn Wostok geen kernwapens vervoerde. „Dat was ook niet nodig", waarschuw de hij, „want de Sovjet-Unie beschikt over projectielen, die volledig in staat zijn om atoomkoppen naar elk punt van de aarde te vervoeren". De bij de pers conferentie aanwezige Russische gene raals begonnen toen luid te applaudis seren. In aansluiting daarop gaf Nikolajev te kennen dat er een dringende nood zaak is voor vreedzame samenwerking in de ruimte. Hij leverde overigens felle kritiek op de Amerikanen, die met hun kernproeven op grote hoogte ac. ontwikkeling van de" wetenschap mogelijk zullen bemoeilijken en die het heelal bevuilen. Als souvenir aan de aarde bleken de astronauten een lint met het portret van Lenin te hebben meegenomen. Zij hadden heerlijk kunnen eten en slapen. Vanuit de ruimte had Nikolajev duide lijk de kustlijnen en omtrekken van de steden op aarde kunnen onderscheiden. De maan zelf aanschouwden zij als een; lichtende bol in een zwarte ruimte. De uitgewerkte gegevens van de dubbele ruimtereis zullen in de toe komst worden vrijgegeven. Voor wat de medische aspecten be treft, deelde de betreffende mede werker mee, dat de astronauten geen stoornissen hadden ondervonden, zoals indertijd Titov. De polsslag was ge durende de gehele reis praktisch nor maal. De astronauten behielden hun volledige oriëntatievermogen, hun werk. en eetlust. Ook van hun hart hadden de astronauten geen last ge had, terwijl de hygiëne ondanks de lange reis uitstekend bewaard was ge bleven. Het luchtregelings-systeem in De Wostok-tweeling Nikolajev en Popovitsj op een receptie in het Kremlin. dc cabine zorgde voor een zeekust klimaat met gewone atmosferische druk en vochtigheid en regelbare tem peratuur. Voor wat de toekomst betreft meen den de astronauten dat reizen naar de maan en andere planeten geen droom beelden meer zijn. De Sovjet-Unie zal eerst reizen laten maken door automa. tische inter-planetaire ruimtestations, daarna zal de mens daarbij worden ingeschakeld. Blagonravov, Russisch wetenschaps man en voorzitter van de persbijeen komst (er waren vijfhonderd journa listen) zei het te betreuren dat Ameri ka niet was ingegaan op het voorstel van zijn regering dat onthouding van het gebruiken van satellieten voor militaire verkenningen inhield en bovendien een regeling behelsde voor hulp aan kosmonauten, die per ongeluk of noodgedwongen op buitenlands grondgebied landen alsmede voor de terugkeer van hun ruimteschepen naar eigen land. 93 passagiers aan boord en een beman ning van elf koppen. Het vliegtuig is bij het opstijgen van het vliegveld te Rio de Janeiro verongelukt. Volgens ooggetuigen is het ongeluk veroorzaakt door het klappen van een band nadat het toestel reeds een aan zienlijke snelheid had bereikt, doch nog niet was opgestegen. Het begon te slingeren. De piloot trachtte te remmen maar hij had het einde van de rolbaan reeds bereikt. Het toestel raakte een benzinepomp en verloor daarbij een motor. Door rondspringende vonken raakte het toestel in brand. Het raasde dcor een muur heen en stortte in zee. De reddingswerkzaamheden werden aanvankelijk door het duister bemoei lijkt. Later werden schijnwerpers op het wrak gericht. Militairen en burgers zwommen onvervaard naar het wrak om hulp te bieden. Sommigen sprongen zelfs gekleed te water. Schepen begaven zich eveneens naar de plaats van de ramp. Zij visten vele overlevenden uit het water op. Dit is het zesde grote vliegtuig- oi geluk in Brazilië sedert februari I960 en het vierde in de afgelopen tien maanden. Op 25 februari 1960 kwamen 61 mensen om het leven toen twee toe stellen bij het landen in de lucht boven Rio tegen elkaar opvlogen. Een Piper-Cubvliegtuig van de koninklijke luchtmacht, afkomstig van de vliegbasis Ypenburg en dat ingedeeld was bij de landmacht oefeningen in de omgeving van La Courtine is gistermorgen, neerge stort. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. Het ongeval speelde zich af tijdens een vlucht in het kader van de oefeningen. Dc slachtoffers zijn de 35-jarige sergeant eerste klasse P. M- Keulen cn de 26-jarige sergeant M. J. Huiberts. Sergeant eerste klasse Keulen woonde in Harderwijk. Hij was ge huwd en behoorde tot de onder steuningsstrijdkrachten van de kon. landmacht. Sergeant Huiberts was een, vlieger van de kon. luchtmacht. Hij woonde in Haarlem en was ongehuwd.

de Stem | 1962 | | pagina 1