Indonesische onderzeeërs bij Hollandia Kootje heeft een nieuwe aap Berlijners bekogelden weer Russische bus Taptoe Delft nadert Te Wuustwezel ramde trailer tram7 gewonden Achtervolging zonder één enkel schot Huishoudster gestoken en brand gesticht BrandtDoe dit niet meer ■i':m DAGBLAD VOOR ZEELAND In vlaag van waanzin ienmÜ^dnCaHvïrgPen0jeCt 231 1/2 Lag, jere rm'ddagtemperaturen RICKHY KOMT VANDAAG Tóch gegaan Eindhovens burgemeester naar V.S. Compensaties huurverhoging op sociale uitkeringen Russen laten derde kernbom los KLEINE OPEL IS ER NU! Jonge Duitser op stap met tankauto Soustelle naar West-Duitsland I y%. de haast waarmee het team, Tour de France-prijzen uit- zich van het ene adres naar dere moest reppen, zijn er onvolkomenheden in de oiuler- van onze vorige fotopagina n. Zo vergaten wy te vermel de twintigste prys, een bont- Je, uitgereikt werd door me- Bruyns van Maison Dorotliee, heer Lambers, die een por- schrijfmachine aanbood, dit imens de firma Holler en Van t de brommer van de prijs- r uit Hulst, de heer A- Dhanis, ninder was dan een D.K.W. 1-Luxe-Special. :.G. ie Amsterdam werd 9?' de Bankertstraat te Axel, ate ad ingevuld. ■uinlijke winnaar overhandigd heer De Jong uiterst links 102e JAARGANG No. 24059 Voor God, Koningin en Vaderland Upen was het een gelukkige Je prijs, een rijwieluit de Ispen ontving. Met dit prach- haar „tour" beginnen. de Tour-prijsvraag een vol le. Rianne kan nu thuis naar Is werd overhandigd door de \iit Amsterdam, anne uitlegt wat ze allemaal l.n.r. de dealer, de heer W. lieierse. Carry en Mary kijken Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. <i- H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda - Heigerslraat i6 - Tel 2234! (4 lijnen- Postgiro 278841. DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau "SI t'l anden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus TemeuzenIJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2P93) De 51-jarige J. K. te Beverwijk beeft gisteravond, waarschijnlijk in een vlaag van verstandsverbijs tering, zijn huishoudster, de onge veer 30-jarige mej. F. met een mes een steek in de rug toegebracht Daarna heeft hij de bovenverdie ping van het huis aan de Beijnes- laan 29, dat hij samen met haar bewoonde, in brand gestoken. De vrouw is in een ziekenhuis opge- ncmen. Zij werd niet ernstig gewond. De bovenverdieping is totaal uitgebrand. De benedenverdiepingen kregen water schade. De dader is nog voortvluchtig. De politie vermoedt, dat de man zich in een van de plaatselijke cafés op houdt. De geestelijke gestoorde K. die uit de ouderlijke macht ontzet is, heeft in het begin van de avond ruzie gekregen met zijn huishoudster, die hem zou willen verlaten. Toen hij de vrouw in de rug gestoken had, is deze naar beneden ge strompeld en heeft zij de buren gewaar schuwd. In de tussentijd stak K. zijn woning in brand, vermoedelijk met be- lulp van vijf liter petroleum die hij in huis had. In de verwarring die bij de brand ontstond is hij ongemerkt ver dwenen. De brandweer die snel ter plaatse was, daar de brandweerkazerne dichtbij is gelegen, had het vuur vrij srel onder de knie. BIJ STRIJENSAS heeft men zondag uit het Hollands Diep het lijk van een man opgehaald, dat waarschijnlijk al maan den in het water had gelegen. Men heeft het begraven op het kerkhof van Strijensas- De politie is er niet in ge slaagd het stoffelijk overschot te identi ficeren. HET AFGELOPEN weekeinde zijn uit een fabriek in Hitchin, in het Engelse graafschap Hertfordshire, meer dan 200 kTogram geheime en vertrouwelijke documenten gestolen. Deze documenten hebben betrekking op de bouw van straalmotoren en geleide projectielen, De gestolen papieren, foto's en tekenin gen hebben grote waarde voor concur renten. doch hun waarde vanuit een oog punt van veiligheid is moeilijk te schat ten. VAN WELINGELICHTE politieke krin gen in Paramaribo wordt vernomen, dat de Surinaamse minister van justitie en politie Shriemisier, besloten heeft af te treden. De heer Shriemisier heeft tot bei beschikbaar stellen van zijn porte feuille besloten in verband met een recente uitspraak van het hof van justitie te Paramaribo. PRESIDENT SOEK ARNO van Indonesië heeft de wens te kennen gegeven, dat eind 1962 een tweede Afro-Aziatische conferentie te Bandoeng kan worden ge houden. In 1955 is de eerste Afro- Aziatische conferentie gehouden. MALTA'S PREMIER, dr. Borg Olivier, heeft meegedeeld, dat de regering van Malta aan Engeland om onafhankelijk heid op zo kort mogelijke termijn heeft gevraagd. TIEN GROTE Britse vakbonden, die van 2 tot 8 september hun jaarlijks congres in Blackpool houden, zullen trachten een gezamenlijk standpunt te bereiken tegen over de kwestie van Engelands toe treding tot de E.E.G. De standpunten van de 1,4 miljoen werknemers alleen al van deze bonden zijn zeer verdeeld EEN MACHINIST van de N.S. is met zijn goedèrentrèin, toen hij van Eind hoven naar Roermond reed, door vier onveilige seinen gereden. Vermoedelijk zijn psychische spanningen de oorzaak van zijn fouten. STRAFFEN VAN anderhalf jaar met aftrek van voorarrest en var tien maan der. met aftrek zijn gisteren te Amster dam geëist tegen de 28-jarige auto monteur A. van der K. en zijn 24-jarige bi^r T. van der K-, die sinds november van ijet vorig jaar in de hoofdstad en omgeving een hele reeks autodiefstallen pleegden. HET AMERIKAANSE ministerie van defensie heeft opdracht gegeven tot de oouw van een nieuwe raket die, naar aeskundigen zeggen, tweemaal zo krach- nn üflcoï?r?v,n ,al.s de raket waarmee Nikolajev en Popovitsj wer- i tot j Verwachting van het K.N.M.I. Vja«?Xond 0Pgeraaakt, maandag. avond 23.15 uur. Enkele zonnige perioden, maar P'aatselyk ook enkele buien. Vrij kr?chtige zuidwestelijke wind. Lagere """dagtemperaturen. I Vandaag zon onder 19.53 uur maan op 22.55 uur. Morgen zon op 5.34 uur maan J onder 13.57 uur. De Nederlandse Koninklijke Marine heeft gisteravond om 20.30 uur plaatselijke tijd 35 km ten westen van Hollandia een landing verhinderd van een Indonesische onderzeeër. Er werd op dezelfde hoogte nog een tweede onderzeeër gesigna. leerd, eveneens van hel Russische type W-klasse. De onderzeeboten werden reeds sinds zondag gevolgd door jagers van de Koninklijke Marine. Gis terenavond werden zij met zoek lichten en door Neptune-vliegtui gen uitgeworpen lichtkogels in een fel lichtschijnsel gezet. Ingevolge de overeenkomst tussen Nederland en Indonesië volgde geen aanval. Hoe de schepen op de „licht"- waarschuwingen van Nederlandse zijde hebben gereageerd, is niet bekend. De laatste melding over gesignaleerde duikboten dateerde van twee weken ge leden. Het is niet denkbeeldig, dat de toen bij Manokwari waargenomen duik boten thans in de richting van Hollandia zijn gevaren. Eerste probleem Het verblijf van deze Indonesische onderzeeërs in de territoriale wate ren van westelijk Nieuw-Guinea zal het eerste punt van bespreking vormen tussen schout—bij-nacht Reeser en de Indiase V.N.-generaal Rickhy, die gisteren zou zijn aan gekomen. Het vliegtuig van Rickhy arriveert echter pas hedenmorgen tien uur plaatselijke tijd in Hollandia. Hoe Indonesië de aanwezigheid van zijti duikboten denkt te rijmen met de paragraaf onder „A" inzake het Nieuw - Guinea-akkoord is nog een raadsel. Daarin stond n.l. Indonesië en Neder land zullen hun militaire strijdkrachten in het gebied noch versterken, noch her- bevoorraden met militair materiaal." De „optocht" langs de noordkust van de Indonesische onderzeeërs, die achter volgd werden door Nederlandse marine schepen (vermoedelijk de jagers Hr. Ms. Overijssel en Hr. Mr. Friesland) en de Neptunes,.' veroorzaakte onder de be volking van Hollandia een stroom van geruchten. Te meer werd grond aan die geruchten gegeven, omdat het Neder, lands commando algehele paraatheid had afgekondigd en grote eenheden landmachtpersoneel naar het bedreigde strand deed uitrukken. De V.N.-generaal Rickhy krijgt met dat al heel wat te bespreken met het Neder landse opperbevel, Waar men intussen plannen en voorbereidingen treft voor bet opvangen en voeden van de naar schatting 500 Indonesische parachutis ten die uit de oerwduden tevoorschijn zullen komen. Intussen is door de V.N. aan Pakistan verzocht, ten behoeve van de V.N., dui zend man troepen te leveren voor politie diensten in Nieuw-Guinea. Het anti-Indonesische „Front Natio naal Papoea" heeft gisteren een tele gram naar de secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, gestuurd, waarin het met kracht protesteert tegen de komst van Rickhy. Sarwon is de grote man van dit Front. De Nederlandse autoriteiten staan vooralsnog afwijzend tegen nieuwe protestplannen van Sarwon, maar hebben plotseling grote voortvarend heid getoond bij de Papoeanisering van bestuursfuncties. Womsimor, een van de Papoea-advi seurs van de Nederlandse delegatie te Washington, die op doorreis naar Hol landia op Schiphol was, zei te hopen, dat de Nieuw-Guinea-raad een delegatie naar Djakarta zou sturen, waar contact opgenomen kan worden met Soekarno. „Operatie Spectrum" Intussen hebben in de loop van de laatste vier weken tussen de twee- en drieduizend mensen per schip of vlieg tuig West-Nieuw-Guinea verlaten. De luchtbrug Biak Schiphol heeft var dit aantal sedert begin augustus De burgemeester van Eindhoven, ir. H. B. J. Witte is gistermiddag van Schiphol naar de V.S. vertrokken zonder ambtsketen. De burgemeester zou aanvankelijk met drii* wethouders op gemeentekosten een studiereis naar de V.S. ondernemen, doch het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant achtte het reisgeld van 40.000 gulden te hoog en keurde de reis af. Ir. Witte gaat thans clus voor eigen rekening naar Amerika. „De leden van de 101e Amerikaanse luchtlandingsdivisie in Philadelphia de bevrijders van Eindhoven hadden om namelijk al lang uitgenodigd eens op bezoek te komen", aldus de burge meester. „Ik had hun toegezegd dat ik dit jaar zou komen, aangezien ik dit uit stapje naar Philadelphia kon koppelen aan onze gemeentelijke studiereis- Nu die studiereis niet doorging, moest ik er toch wel heen". Niettemin zal de burgemeester nu de zaken omkeren. Hij zal pogen in New York toch nog één dag zijn licht op te steken over de winkelcentra, over het verkeer en over stedebouwkundige onderwerpen. Hij zal daartoe een be zoek brengen aan het gemeentehuis van New York. Donderdag vliegt hij dan naai Philadelphia, waar ruim 600 Amerikanen van de 101e luchtlandings divisie hun jaarlijkse bijeenkomst heb ben. Op de foto met een brede arm zwaai neemt de heer Witte joviaal afscheid. 1500 vrouwen en kinderen van ambte naren en militairen vervoerd. Voor de vrijwillige vooruitzending volgens de „Operatie Spectrum" staan nog twee duizend mensen ingeschreven, zodat blijkt, dat van de 4200 vrouwen en kin deren van deze groep zich 700 nog niet hebben aangemeld. „Spectrum" zal 18 september afgesloten kunnen worden. De charter-Constellations zijn gisteren teruggetrokken en vervangen door een extra DC-8, die de K.L.M. van een Philippijnse maatschappij heeft gehuurd Na voltooiing van „Operatie Spectrum" zullen volgens een ruwe schatting drie duizend mannelijke ambtenaren en par ticulieren achter zijn gebleven, de acht duizend militairen niet meegeteld. Over een militair afvoerschema is nog niets bekend. Particuliere bedrijven Het bestuur van de Vereniging van het Particuliere Bedrijfsleven (V.P.B.) in West-Nieuw-Guinea heeft gewaarschuwd, dat er voor november van dit jaar een grote schaarste aan levensmiddelen zal ontstaan indien het bedrijfsleven geen inlichtingen krijgt op basis waarvan een beslüit kan worden genomen om door te werken. Mr. J. O. de Rijke, woord voeder van de vereniging, verklaarde, dat hij bedrijven wist die voornemens waren om al hun handelswaren van miljoenen guldens uit het gebied terug te trekken. De Nederlandse ambtenaren in Hollandia hebben over het algemeen veel animo voor een spoedig vertrek. De minister en staatssecretaris van sociale zaken en de minister van maat schappelijk werk, hebhen, in verband met de op 1 september ingaande huur verhoging, compensatieregelingen voor sociale uitkeringen vastgesteld. Hieronder vallen de gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling voor handarbeiders en de sociale werkvoor zieningsregeling voor hoofdarbeiders waarbij een anti-cumulatieregeling in verband met te genieten invaliditeits- uitkeringen (loon plus 10,per week) wordt gehandhaafd. Voorhen, die vóór het begin van dit jaar onder die regelingen vielen, is een overgangsregeling ter voorkoming van dubbele compensatie gemaakt. De procentuele toeslag op de invalidi- teitsrente wordt per 1 september ver hoogd van 290 tot 320 percent. Voor uitkeringen op grond van de voorziening voor blinden zijn naar ge lang van de gemeenteklassen nieuwe normen gesteld. Eveneens zijn compensaties op de complementaire sociale voorzieningen, dus inclusief de voorzieningen voor zelfstandigen en beeldende kunstenaars in nieuwe normbedragen vastgelegd. In de uitkeringsregeling worden de maxima respectievelijk de norm bedragen voor kostwinners met 2,25 per week verhoogd, voor anderen met een aan de bestaande verhoudingen evenredig gedeelte van dit bedrag. In de werkvoorzieningsregielingen wordt de reeds eerder op de lonen toegekende hurencompensatie vermeerderd met 2.25. Indien de betrokkene reeds com pensatie ontvangst bij zijn uitkering in gevolge de invaliditeitswet vindt ver rekening plaats behoudens de regel dat steeds 10,van de invaliditeitsuit- kering vrij is. (Van onze correspondent) Gisteravond vond ongeveer 500 meter voorbij het Belgisch douane kantoor ter hoogte van de Kapel, onder de gemeente Wuustwezel, een ernstig verkeersongeval plaats waarbij zeven personen werden gewond. Om circa zes uur naderde vanuit de richting Nederlandse grens de elek trische tram Nederlandse grens Antwerpen. Van tegengestelde richting kwam een Belgische trailer met opleg ger. geladen met ijzeren spanten. Waar schijnlijk is op het fatale moment de stu.urkolom van de trailer gebroken, waardoor de chauffeur de macht over het stuur verloor, en in zijdelingse bot- De Sovjet-Unie heeft maandag in het proefgebied bij Nova Zembla opnieuw een kernwapen tot ontploffing gebracht. Het wapen had een uitwerkingskracht, gelijkstaande aan die van 12 megaton T.N.T. De explosie van maandag was de derde in de huidige serie. Deze begon 5 augustus met de beproeving van een v/apen van 40 megaton. De tweede explosie werd op 10 augus tus teweegbracht. Deze had volgens schattingen een kracht van drie mega ton. sing kwam met de uit twee stellen be staande tram. Beide tramstellen werden over de gehele lengte opengereten en zeven van de inzittenden werden vrij ernstig, doch niet levensgevaarlijk ge wond. De overige passagiers kwamen rret de schrik vrij. De gewonden werden na de eerste hulp voor verdere behande ling naar het ziekenhuis overgebracht. Hoewel de tramstellen geheel waren opengescheurd, bleven zij toch in de rails. Opgestuwd door de lading ging de trailer dwars over de tramrails, juist tussen twee langs de weg staan de bomen door, en boorde zich in de slootkant langs de weg. De chauf feur bleef daarbij op wonderbaar lijke wijze vrijwel ongedeerd. De trailer met oplegger werd zwaar gehavend. Het tramverkeer was ter plaatse geruime tijd geblokkeerd. Gisteren heeft Kootje van Sant berghen in Tilburg zijn nieuwe aapje gekregen. De foto laat zien hoe hij ont roerd zijn vriendje streelt, terwijl zijn vader de kooi vasthoudt. Rechts van deze de heer Chr. van Dijk van het Tilburgs Natuur-dierenpark. Naast hem de heer Heijmans, redacteur van ons blad. Geheel links nog een lid van de familie Van DijkVoor een verslag van deze heuglijke gebeurtenis ver wijzen wij u naar pagina 3. De Opelfabrieken zijn thans, na lange en geheime voorbereidingen, uitgekomen met hun „Kleinwagen", de Kadett. Het is een vierpersoons, tweedeurs wagen, met zelfdragende carrosserie, gebouwd volgens de klassieke constructie die de Opelfabrieken plegen toe te passen. We komen er nog uitvoeriger op terug. Joelende Westberlijners hebben maandag honderden stenen gewor pen naar een Russische bus, die Russische militairen naar het Rus sische oorlogsmonument in West- Berlijn bracht. De bus werd belaagd door onge veer 500 Westberlijners die het voertuig enkele minuten nadat het veilig door de Amerikaanse mili taire doorlaatpost Charlie aan de sectorgrens was gereden met ste nen bekogelden. Het was gisteren de derde opeen volgende dag dat Westberlijners uit protest tegen de moord op de 18-jarige Fechter een bus aan vielen. Om te voorkomen dat de bus. die dagelijks naar het oorlogsmonument in de Britse sector reed, door de West berlijners zou worden aangevallen had den 200 Westberlijnse politiemannen een kordon gelegd om de doorlaatpost Charlie. Maar de stenen werden ge worpen nadat de bus door de doorlaat post was gereden. Behalve de ramèn werden ook de zijkanten van de bus beschadigd. Enkele soldaten zouden licht gewond zijn. „Doe dit niet meer", heeft burgemees ter Brandt gisteren aan zijn West berlijners gezegd. Hij bedoelde daarmee de bekogeling van de Oostduitse bus, die vol zat met Russische soldaten. Hij zcide dit terwijl bekend was, dat gisteravond opnieuw demonstraties in de buurt van de muur zouden worden gehouden. Hy zeide dit ook om van zijn misnoe gen blijk te geven,d at anti-Amerikaanse demonstraties waren gehouden. Brandt heeft het niet by woorden alleen ge laten. Hy heeft aangekondigd, dat krach tige maatregelen tegen ordeverstoorders genomen zullen worden. „Bedenk", aldus Brandt, ,,dat de vijanden van het westen slechts zitten te wachten op het moment, waarop wij ons hoofd zullen verliezen. Zij willen de weield wijs maken dat West-Berlijn een haard van onrust is, die verwijderd dient te worden. De drie grote westelijke mogend heden beraden zich thans onderling over de jongste incidenten in Berlijn. Enge land vindt dat deze moeilijkheden recht streeks door de vier stadscommandanten besproken dienen te worden. Maar de Sovjets voelen daar niets voor. Een schriftelijke uitnodiging voor een be spreking van de kwestie Fechter met de Amerikaanse commandant wezen zij kortweg van de hand. De westelijke commandant menen thans, dat zich in Berlijn snel een toestand ontwikkelt, die de rust en orde in de stad steeds meer in gevaar brengt. De gevolgen kunnen, zeggen zij, ook ernstig zijn voor buiten de stad. Gisteravond vonden opnieuw onge regeldheden plaats. 2000 Westberlijners betoogden en riepen „Moordenaars" naar de Vopo's. 18.000 politiemannen van West-Berlijn in de hoogste graad van paraatheid gebracht. Om nieuwe inci denten. te vermijden heeft de Westduitse politie het Westberlijnse voertuigen on mogelijk gemaakt naar de doorlaatpost Charlie te rijden, waar zich de meeste relletjes hebben voorgedaan. De Bondsregering in Bonn heeft, alle Duitsers zowel in Oost. als West- Duitsland opgeroepen zich "in te span nen voor het opsporen van de moorde naar van de Oostberlijnse vluchteling Peter Fechter. „De dader zal met de volle hardheid van de wet worden ge straft", aldus de verklaring. Aan de verklaring is toegevoegd, dat iedereen wegens moord, het toebrengen van lichamelijk letsel of vrijheidsberoving voor het gerecht kan worden gebracht, die als dienaar van het Oostberlijnse regime misdaden jegens Duitsers be gaat. De vrouw van de Westberlijnse burge meester, Rut Brandt, heeft gistermiddag begeleid door haar echtgenoot, bloemen neergelegd bij het gedenkteken voor Peter Fechter. Uit de menigte werd ge- rcepen Willy, wij moeten wapens heb ben De voorzitter van het Westduitse vak verbond Richter heeft Kroestjev per brief verzocht Ulbricht bevel te geven het schieten van Duitsers op Duitsers te verbieden. De socialistische partij wil dat voorvallen aan zone- en sector grenzen voor de Verenigde Naties zullen worden gebracht. Als volkomen onwaar werd het Oost duitse bericht bestempeld dat een straal jager van de Westduitse luchtvaart zaterdag j.l. werd neergeschoten, toen de machine het Oostduitse luchtruim schond en een bevel tot landen negeer de. Bonn kwalificeerde deze berichten als volkomen onzin. De piloot had weliswaar 2 minuten boven Oost- Duitsland gevlogen, maar hij was terug gekeerd en had kans gezien veilig te landen op een Westduits vliegveld in het noorden. Ondertussen blijft Oost- Duitsland bij zijn lezing van het geval. Het zet er kennelijk alles op de span ning om Berlijn nog nerveuzer te maken dan die reeds is. Aan de officier van justitie te Amster dam is gisteren de 22-jarige vertegen woordiger in bouwmaterialen F. uit Wup- pertal voorgeleid. De jongeman ging er eind vorige week in Amstelveen met een tankauto vandoor. Hij logeerde met zijn ouders in Rotter dam, maar nam op een gegeven ogenblik de benen. Hij vroeg en kreeg onderdak bij een vriend in Amstelveen, die hij even wel teleurstelde, omdat de jonge Duitser er opeens vandoor bleek te zijn gegaan met het huishoudgeld. Het was zijn plan een hotel te zoeken, maar hij had geen vervoer. Op de Handweg in Amstelveen ontdekte hij een tankauto van een grote oliemaatschappij. Het contactsleuteltje zat er nog in en...* F. ging er met de tankauto vandoor. Bij Driebergen werd de avontuurlijke knaap de volgende dag aangehouden en op transport naar Am stelveen gesteld. Hij zal nu over de grens worden ^gezet. Delft gonst van de activiteit, nu de voorbereidingen voor de jaar lijkse Taptoe op de Grote Markt weer in volle gang zijn. Foto: Enige maten rust voor de tamboers. We zien ze hier in de zonneschijn die Nederland af en toe toch nog oplevert. Het mysterie rond de verblijfplaats van de gewezen Franse minister en anti- Gaullist Jacques Soustelle, heeft gisteren nog voortgeduurd. Zoals gemeld, was hij te Milaan door de Italiaanse politie aan gehouden. Hij moest het 1 and als „onge wenste vreemdeling" verlaten Uit zeer gezaghebbende kringen te Milaan ver neemt U.P.I., dat Soustelle Oostenrijk is coorgereisd en zijn toevlucht heeft ge zocht in West-Duitsland. Oostenrijkse autoriteiten ontkennen echter. dat Soustelle hun grens vanuit Italië heeft overschreden.

de Stem | 1962 | | pagina 1