Gevolg houding VS. inzake conflict Nieuw-Guinea Rakosi en Geroe uit Hongaarse partij Berlijners bekogelden bus met Russische soldaten Woordbreuk Washington wordt hoog opgenomen Spoedig garanties aan ambtenaren N.-Guinea Rechtse premier is links Opruiming ravage in Zeist Boekhouder verduisterde f 100.000,- Huldiging op Rode Plein Soustelle uit Italië gezet De Gaulle ondervindt sympathie van Den Haag DAGBLAD VOOR ZEELAND Licht verwacht door spanning rond Berlijn Oostelijke wind Pokken in V.S. en en Engeland Overstromingsramp in zuid-Columbia Wegens „onwettige processen'' Radio Vatikaan acht affaire Finkbine misdaad Weer Russisch ruimteschip fVraakneming op misdadige Vopo s 102e JAARGANG No. 24058 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962; Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. V. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. aaMaÜ Abonnementsprijs 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau /ppiiwsp Rilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeu wsch - VlaanderenHULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (BijbureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) WIJZIGT NEDERLAND EUROPEES BELEID? (Van onze parlementaire redacteur) In politieke kringen wordt ernstig reke ning gehouden met de mogelijkheid, dat het Europees beleid van de regering mede als gevolg van de houding van Amerika in het Nieuw-Guinea-geschil een herziening zal ondergaan. Met name wordt gedacht aan een wijziging van het Nederlandse standpunt ten aanzien van het streven van Frankrijk (E.E.G.) Europa tot een derde macht te maken tussen Oost en West. Zoals bekend, is de politiek van president De Gaulle op dit punt tot dusverre in hoofdzaak gefru streerd door de weigering van Nederland eraan mee te werken. Politieke waarnemers verwachten intussen niet, dat het Nieuw- Guinea-akkoord direct en op zeer korte termijn tot een wijziging van de Nederlandse Europese politiek zal leiden. Die koerswijziging voor ziet men eerst tegen de tijd waarschijnlijk in het najaar dat de spanning om West-Berlijn weer zal toenemen. 1) Meer invloed voor de E.E.G. binnen de NAVO. 2) Een eigen Europese atoommacht, dan wel werkelijke medezeggenschap over het gebruik van Amerikaanse atoomwapens. 3) Een eigen Europese standpuntbepa ling in de machtsstrijd tussen Oost en West. De grote moeilijkheid: hoe kan die grotere Europese invloed gerealiseerd worden zonder de kracht van het Westen als geheel te verzwakken In Bonn en Parijs, waar men een nieuwe crisis met stelligheid verwacht, leeft de overtuiging, dat Amerika ten opzichte van Rusland bereid zal blijken tot concessies, die gevaarlijk zijn voor de veiligheid van West-Europa. De Franse en Duitse waarschu wingen tegen een Kennedy-beleid, dat over ons maar zonder ons beslist :gijn tot dusverre door Nederland ge negeerd. Met de les van het Ameri kaanse optreden in het Nieuw-Gui- neageschil voor ogen zal Nederland, zo zeggen vooraanstaande politici, zijn standpunt wel in hernieuwde overweging moeten nemen. Drie punten De belangrijkste punten in dit band: Speculaties over een koerswijziging van ons Europees beleid deden op het Binnenhof de ronde na het vertrouwelijk gesprek, dat een regeringsdelegatie met als voornaamste woordvoerders minis ter-president prof. De Quay en minister Luns zaterdag met de commissies van Defensie en Buitenlandse Zaken uit de Tweede Kamer heeft gehad. Van regeringszijde is bij die gele genheid een nadere motivering gegeven van de pistool-op-de-borst-beslissing die Nederland inzake Nieuw-Guinea is af gedwongen. Met name is gewezen op het gevaar van een grote aanval van Indonesische kant en de woordbreuk van Amerika ten opzichte van Nederland. De woordbreuk Wij hebben reden om aan te nemen, dat er van de kant van de Kamer bij de regering op is aangedrongen, de be schuldiging van Amerikaanse woord breuk die in het algemeen door de in ternationale pers wordt onderschreven (Van onze parlementaire redacteur) In het begin van deze week wor den van binnenlandse zaken na dere mededelingen verwacht over de rechtspositie en dergelijke van de ambtenaren, die eventueel be reid zullen zijn ook na 1 oktober tijdens het V.N.-beheer op BIJ EEN frontale botsing tussen twee auto's nabij het verkeersplein Ouden Rijn te Utrecht zijn twee Duitse dames (21 en 23 jaar) overleden. Drie personen werden gewond. Zij verkeren in levens gevaar. IN DE ARGENTIJNSE provincie Cor doba is een tweepersoons vliegtuigje op een menigte kijkers naar een voetbal wedstrijd neergekomen. Drie mensen verloren het leven, zes werden gewond. DE POLITIE in Nigeria heeft een ma- rihuanaplantage ontdekt, waarop een oogst stond die een waarde had van 16 8 miljoen dollar. BLIJKENS een witboek van de Britse regering zal het protectoraat Aden zich niet later dan 1 maart 1963 aansluiten bij een nog te vormen Zuidarabische fe deratie. HET VATICAAN heeft bekendgemaakt, dat Paus Joannes XXIII op 11 septem ber een radioboodschap zal uitspreken met betrekking tot het tweede oecume nisch Vaticaans concilie, dat 11 oktober begint. VOOR DE WONING te Parijs van de L ranse generaal Henri Desmet is zater dag een kneedbom ontploft. Er was ma teriële schade, niemand werd gewond. Het was de eerste ontploffing sinds twee maanden in de Franse hoofdstad. Weersverwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt zondag- avond te 23.15 uur: Aanvankelijk plaatselijke opklarin. gen, later meer bewolking. Mees- tentijds droog weer, behoudens later een kans op enkele onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit oostclij ke richtingen. Iets warmer. f Vandaag: zon onder 19.55 uur Maan op 22.26 uur t Morgen: zon op 5.32 uur. Maan onder 12.41 uur. Nieuw-Guinea te blijven werken. Op het Binnenhof verwacht men. dat de overheidsgaranties tege moet zullen komen aan de te recht hoge eisen van de ambte- narenorganisaties. Men betwijfelt evenwel of een genoeg zaam aantal ambtenaren zal aanblijven. De risico's zijn te groot, oordeelt men al gemeen. In dit verband wordt wel de vraag gesteld of minister-president prof. De Quay een beroep op de ambtenaren had mogen doen om op hun post te blij ven. Een dergelijk beroep is alleen ver antwoord, zo zeggen sommigen, als de regering ook in staat zou zijn de veilig heid van de ambtenaren te garanderen. Dat is niet het geval. Auto's en guldens Overigens is onder de ambtenaren op Nieuw-Guinea grote opluchting merk baar, nu officieel bepaald is, dat auto's gerekend zullen worden tot de huisraad te behoren. Dat betekent, dat men de auto's zal kunnen meenemen naar Ne derland, als tenminste het toegewezen aantal kubieke meters scheepsruimte niet wordt overschreden. Voorts werd gezegd, dat de V.N. de waarde van de Nieuw-Guinea gulden hebben vastgesteld op 362 cent per dol lar. hetgeen neerkomt op erkenning van de bestaande koers. Vrees onder politie Onder de politieambtenaren in Nieuw-Guinea bestaat momenteel de vrees voor wraakoefeningen van de zijde van illegale en pro-Indonesi- sche elementen onder de Papoea's, Ambonezen en Indonesiërs, die nu nog gevangen zitten maar straks wellicht vrijgelaten zullen worden. De politiebureaus in Nieuw-Guinea worden overstelpt met verzoeken om be scherming. Het openbare leven in Nieuw-Guinea komt intussen steeds meer onder invloed te staan van afwikkeling van zaken. F.N.-o ff icier en Dc stafchef van de landmacht in Hol- landia, brigadegeneraal W. D- H. Eek hout ir gisteren uit Hollandia naar Biak vertrokken waar hij generaal Rickhy (India) zal verwelkomen, die als advi seur van secretaris-generaal Oe Thant naar Nieuw-Guinea komt voor de rege ling van het staakt-het-vuren. Rickhy wordt vandaag verwacht. Hij zal onmid dellijk doorreizen naar Hollandia. Rickhy heeft reeds een belangrijke rol gespeeld als bemiddelaar in Kongo. In Hollandia meent men echter, dat hij een geheel verschillende toestand zal aan treffen. Dat geldt trouwens ook voor de 25 Zweedse, Ierse, Indiase en Maleise offi cieren-waarnemers die in het begin van deze week worden verwacht. Zij zullen toezicht moeten uitoefenen op de hand having van de wapenstilstandsbepalin gen. Speculaties verder met bewijzen te staven. Aangeno men kan worden, dat die bewijsvoering straks gegeven zal worden in de memo rie van toelichting op het wetsontwerp tot goedkeuring van het Nieuw-Guinea- akkoord. Zoals bekend, heeft een woord voerder van het Amerikaanse departe ment van buitenlandse zaken de verwij ten, welke prof. De Quay en mr. Luns (in bedekte termen nog) aan het adres van Washington hebben gericht, volko men ongegrond genoemd. Dit Ameri kaans commentaar heeft bepaald geen olie geworpen op de golven van de anti- Amerikaanse stemming, die naarmate er meer feiten bekend worden, op Plein en Binnenhof hoger opzwiepen. Zo weet men bijvoorbeeld nu ook te vertellen, dat Amerika zelfs in de pe riode van openlijke Indonesische agres sie in het geheim nog belangrijke wa- penhulp en andere militaire bijstand aan Djakarta heeft gegeven. Alle andere NAVO-bondgenoten hebben in die tya geen militaire hulp aan Indonesië ver leend. Ontlastende factor De animositeit jegens Washington is zo hoog opgelopen, dat men voorbijziet aan een factor, die ontlastend voor Ame rika zou kunnen werken, de omstandig heid namelijk, dat er in Nederland zelf fel geopponeerd is tegen het Nieuw- Guinea-beleid der regering. Men denke slechts aan de activiteiten van de groep- Rijkens, bepaalde Nijmeegse hooglera ren, protestantse zendelingen en de op positie. Deze gecombineerde oppositie heeft in Washington de indruk gewekt, dat Amerika het zich zonder al te veel moeilijkheden met Nederland te krijgen zou kunnen veroorloven de chantagepolitiek van Indonesië te hono reren. Ook de opposanten van minister Luns zijn echter weinig gelukkig met de uit eindelijke oplossing van het Nieuw-Gui- nea-geschil- Wat immers is er waar ge bleken van hun beweringen, dat er met Soekarno best te praten zou zijn De oppositie houdt zich thans opmerkelijk rustig. Daardoor komt alle accent te liggen op de rol van Amerika. Het is wel zeker, dat hierover bij het komende ka merdebat harde woorden zullen vallen, Dit kamerdebat over de goed keuringswet blijft na het gesprek van zaterdag op 6 september a.s. vastgesteld. De Kamer rekent er daarbij op, dat de regering het goed- keuringsontwerp niet later dan 27 augustus a.s. zal indienen. Het is nu reeds zeker, dat er in bijna alle frac ties tegenstemmers zullen zijn. Overigens wordt bij dit debat van de zijde van de Kamer nog geen duidelijke uitspraak verwacht over de gevolgen van de Amerikaanse houding op het gebied van de Europese politiek. De discussie hierover kan tegemoet gezien worden bij de algemene politieke beschouwingen over de nieuwe rijksbegroting die in ok tober zullen worden gehouden. De gezondheidsdienst van New York heeft gisteren het eerste geval van pok ken in de V.S. sedert 1947 gemeld. Het slachtoffer, een vijftienjarige Canadees, kwam op elf augustus per vliegtuig uit Brazilië en bracht het grootste deel van de dag op een groot New Yorks spoor wegstation door alvorens naar Toronto door te reizen. Hij verblijft thans in een ziekenhuis in Toronto. De gezondheidsdienst heeft personen die mogelijk met hem in aanraking zijn geweest, verzocht zich te laten inenten. Voorts heeft het Britse ministerie van volksgezondheid meegedeeld, dat het driejarige Indische jongetje, dat donder dag werd geïsoleerd, omdat men vrees de dat het pokken had, die ziekte inder daad blijkt te hebben. Hij was woensdag met het passagiersschip „Oronsay" in Engeland aangekomen. De politie en de dienst voor de volks gezondheid zoeken naar de ruim duizend andere passagiers die contact met het jongetje gehad kunnen hebben. Men vreest dat overstromingen in de stad Florence (90.000 inwoners), in zuid- Columbia, meer dan honderd doden en enkele honderden gewonden hebben ge- eist. Volgens een Amerikaanse leger- missie, die boven het getroffen gebied heeft gevlogen, staat ongeveer een kwart van de stad onder water. De over stroming werd veroorzaakt doordat de rivier de Hacha, na een wolkbreuk, die vijf uur duurde, buiten zijn oevers trad. Aangezien dit 's nachts gebeurde werden velen in hun slaap door het water ver rast. Een twintigtal lijken is inmiddels geborgen, doch de Amerikanen hadden veel lijken, vaak van kleine kinderen, in het water zien drijven. De verbindingen met het getroffen gebied zijn verbroken. De Hongaarse communistische partij heeft Matyas Rakosi, een voormalig partijleider, en Ernoe Geroe, voormalig minister van bin nenlandse zaken, uit de partij ge stoten wegens hun aandeel in de organisatie van „onwettige proces' tegen leiders van de arbei dersbeweging in de jaren van de persoonsverheerlijking. Dit meldt het Boedapester blad „Neps- zabadsag", dat gisteren is aangehaald door het Sovjet-persbureau Tass. Het centrale comité van de Hongaarse partij keurde voorts de uitstoting uit de partij goed van zeventien voormalige medewerkers van de gerechtelijke macht, het bureau van de openbare aanklager en veiligheidsinstanties, die voor de pro cessen verantwoordelijk zijn, alsmede zes personen die nauw met Rakosi en Geroe samenwerkten. De slachtoffers van deze mensen zijn gerehabiliteerd. De besluiten zijn gegrond op de bevin dingen van een speciale commissie die het vorig jaar werd opgericht om een onderzoek in te stellen naar de politieke proeessen die in de jaren 1949-1953 „op valse beschuldigingen" werden gehou den, aldus het blad volgens Tass. Van Rakosi hoorde men het laatst in oktober 1958. Volgens doorgaans be trouwbare kringen was hij toen ernstig ziek in de Sovjet-Unie, als gevolg van een hartkwaal. In januari 1961 werd in officiële kringen in Boedapest gemeld, dat Geroe mogelijk uit de Sovjet-Unie, waar hij in de voorafgaande vier jaar had gewoond, naar de Hongaarse hoofd stad zou terugkeren. In 1956 had men hem na de „contra-revolutie" verboden Een foto van premier Harold Mac- Millan tijdens een jachtpartij in Swin don Moors. Zoals hier blijkt schiet de rechtse staatsman links. Radio Vatikaan heeft gisteren ver klaard, dat een „misdaad" is gepleegd in het Zweedse ziekenhuis waar eergis teren vroegtijdig een einde is gemaakt aan mevrouw Sherri Finkbine's zwan gerschap, om te voorkomen dat een door het gebruik van thalidomide misvormde baby zou worden geboren. „Moreel en objectief gezien is het een misdaad, die des te ernstiger is daar zij wettig tot stand is gekomen", aldus ra- dio-Vatikaan. De radio had mevrouw Finkbine reeds eerder veroordeeld even nadat zij had aangekondigd dat zij voor de operatie naar het buitenland zou gaan. ,De baby is vermoord als een aan valler tegen wie men het volste recht heeft zich te verdedigen. Maar de schoot van de moeder is het natuurlijk tehuis van de baby die moet worden geboren.... Indien anderen, zelfs de moeder, ge vaar lopen door zijn bestaan en de wij ze waarop hij is gevormd is dat niet zijn schuld. Hij heeft het leven niet gewenst en er nog minder om gevraagd. Dege nen die hem als een indringer beschou wen en hem tot de doodstraf veroorde len handelen daarom naar willekeur". Volgens de radio was het bedroevend dat er wetten bestonden krachtens wel ke abortus werd toegestaan. naar Boedapest terug te keren. Volgens „Nepszabadsag" was bewe zen, dat een niet gering deel van de val se beschuldigingen door Rakosi zelf was bedacht. Zijn schuld was des te groter omdat hij ook ongegronde verdachtma kingen had geuit tegen leden en leiders van zusterpartijen en daardoor onschat bare schade op internationale schaal had veroorzaakt. De kliek van Rakosi had de persoonsverheerlijking bevorderd en geweldige schade teweeggebracht voor het volk, de partij en de zaak van het socialisme. Matyas Rakosi heeft eens in de hiërar chie van de communistische wereld een bijna even belangrijke plaats ingenomen als Josef Stalin. Rakosi, die thans 70 jaar oud is, ken de de voormalige Russische leider zeer goed en heeft lange tijd deelgenomen aan de pogingen van de Hongaarse com munisten om de macht in handen te krij gen. De Sovjet-Unie heeft zaterdag opnieuw een ruimteschip gelanceerd. Dit ruimtevaartuig heet „Kosmos 8" en is in een baan om de aarde gebracht. Aan boord bevinden zich wetenschappe lijke apparaten voor verder ruimte-on derzoek. Het is niet bemand. De „omlooptijd" van de Kosmos 8 is iets meer dan 92 minuten. De baan ligt tussen 604 en 256 km van de aarde. Woedende Westberlijners heb ben zowel zaterdag als gisteren een bus van het Russische leger met stenen bekogeld, waardoor beide malen een ruit werd ver nield. De stenen vlogen door de lucht zodra de bus de Amerikaanse controlepost Charlie was gepas seerd op weg naar het Russisch oorlogsgedenkteken voor het af lossen van de wacht. De soldaten in de bus doken weg. Evenals zaterdag, werd de bus gis teren door honderden Berlijners opge wacht. Op die manier wilde men lucht geven aan zijn woede over hét neer schieten, vrijdag j.l„ van een 18-jarige jongen, Fechter, door Vopo's toen hij over de Berlijnse muur wilde vluchten. De Vopo's lieten, zoals gemeld, de jon gen doodbloeden toen hij aan de oos telijke zijde van de muur was neerge vallen. Zowel vrijdag, zaterdag als zondag werd gescholden naar de Oostduitse grenswachten. kordon getrokken om de omgeving van Gisterenmiddag heeft de politie een de plek waar de jongen is neergescho ten en waar veel bloemen waren neer gelegd en twee kruisen waren opge- steld. De Westberlijners nemen het overigens de Amerikanen kwalijk dat zij geen pogingen hebben gedaan de stervende vluchteling te redden. Brandende wrakken Tegen het vallen van de avond gis- iVerd,eLmeniBte bi' de op meer dan 2.000 geschat. Een groep jongelui sleepte een auto wrak aan en plaatste dit midden op straat om de Russische bus te dwingen te stoppen hij terugkeer. Het wrak werd in brand gestoken doch brandde maar even. Het dubbele touw brak toen de Westberlijnse poli tie poogde het wrak weg te slepen en een tweede oude auto werd aange sleept en in brand gestoken. Tenslotte werden beide wrakken te ruggeduwd van de straat naar de open plek waar ze waren weggehaald De Russische bus bleef by het Rus sische gedenkteken staan. Verondersteld werd dat de bus in donker naarOost- Berlijn zou terugrijden via een andere controlepost, in de Britse sector Er werd gejoeld en met stenen ge gooid naar twee jeeps van de Ameri kaanse militaire politie die naar de controlepost Charlie reden Een groep van enkele' honderden jongelui drong op naar de muur waar deze dicht bij het Oostduitse regerings gebouw staat. Een aantal Westberlijnse politiemannen blokkeerde de doorgang met de rug tegen de muur en de kara- bijnen in de aanslag. Toen reserve-politie ter plaatse ver scheen, werd zij met stenen begroet en de Westberlijnse brandweer kreeg op dracht de politie te helpen de orde te handhaven. De Westberlijnse burgemeester Willy Brandt wekte in een radiorede de be- volking op niet de eigen politie aan te vallen. Hij zei, dat het stadsbestuur de geallieerden zou verzoeken „concrete maatregelen te nemen om een eind aan de incidenten bij de muur te maken. Protest V.S. De Amerikaanse bevelhebber In Ber lijn, generaal Watson, heeft zaterdag in een brief aan de Russische comman dant geschreven het gedrag van de Oostduitse grenswachten jegens de 18-jarige Fechter als „een daad van barbaarse onmenselijkheid" te beschou wen. Herhaling van deze daden zal tenslotte zeer ernstige gevolgen heb ben. Op het emplacement van het cen traal distributiebedrijf voor gas te Zeist, waar vorige week zondag een tank met kraakgas in de lucht is ge vlogen hetgeen de dood van een ma chinist tengevolge had, is men druk bezig met het opruimen van de aan gerichte ravage. Foto: Een grote kraan tilt de ont plofte tank van het dak van het ge bouw waarin de machinist de dood vond. De districtsrecherche van de Rijkspo litie te Utrecht heeft de 39-jarige boek houder A. V. R. uit Bunnik gearresteerd. De man wordt ervan verdacht op grote schaal frauduleuze handelingen te heb ben gepleegd ten nadele van zijn werk gever, het koelbedrijf De Jong uit Bun- nik. Men vermoedt dat het hier gaat om een bedrag van rond de 100.000.- De boekhouder heeft inmiddels tegenover de officier van justitie en rechter-com- missaris in Utrecht de fraude toegege ven. Bij een accountantsonderzoek over 1961 zijn de falsificaties aan het licht geko men. Van R. heeft in ongeveer vijf jaar tijd regelmatig bedragen laten over schrijven op zijn eigen girorekening. Via knoeierijen in de boekhouding van het koelbedrijf dekte hij deze stortingen. Van het geld is niets meer over. In zijn woonplaats stond de boekhouder bekend als een joviale en royale figuur. De Russische astronauten Nikolajev en Popovitsj zijn zaterdag op het Rode Plein te Moskou voor 150.000 toeschou wers gehuldigd. Bij deze gelegenheid kregen zij de orde van Lenin opgespeld. In de loop van zijn rede bij gelegen heid' van de officiële huldiging, heeft premier Kroestjev eens te meer gewaar schuwd, dat een Duits vredesverdrag moet worden getekend en dat de gealli eerde troepen uit West-Berlijn moeten worden teruggetrokken Hij deelde mee. dat de Sovjet-Unie tij delijk genoegen zou kunnen nemen met legering van troepen in Berlijn onder auspiciën van de V.N., mits dit geen NAVO-troepen zouden zijn. Hij noemde Laos en het recente akkoord tussen Ne derland en Indonesië over Nieuw-Guinea als voorbeelden van vreedzame regeling van internationale problemen „op basis van samenwerking en oog voor aller be langen." De Franse extremistenleider Jacques Soustelle is gisteren min of meer in het geheim uit Italië gezet en naar een niet nader aangeduid land vertrokken. Waar schijnlijk is dit Oostenrijk. Het nieuws over de deportatie werd verspreid door .gezaghebbende regeringskringen' maar officieel kon hiervan geen bevesti ging worden gegeven. Soustelle, leider van de Algeriie Frans"-beweging en vriend van de O A S: werd gisteren op een politiebu reau te Milaan vastgehouden, na in Ita lië te zijn aangehouden. Soustelle was donderdagavond uit Ro me te Milaan gearriveerd. Voor zijn ar restatie de volgende avond heeft hij zo veronderstelt de Italiaanse politie, een bezoek gebracht aan de omgeving van 9ar^a;rgeer: Daar zouden leiders vaP deA ïv zlJn samengekomen. Soustelle is de laatste tijd in verschei dene Europese steden gezien in gezel schap van andere uitgeweken leiders van rechtse Franse organisaties onder wie oud-premier Georges Bidault]

de Stem | 1962 | | pagina 1