Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Walcheren Schoolkwestie hield raad van Ovezande bezig Speeltuincorso viert zijn eerste lustrum Geleidelijke verbetering van de selectie-varkens Herfstig zomertafereel Engels jacht gestrand bij Nieuwersluis Schrijf- en Telmachines Wat en Waar MIDDELBURG Nieuwe wijk in de richting van het Zuid-Sloe OOSTBURG GOES Dagblad De Stem Dodelijk ongeval Op 25 augustus te Kloostersande met tractor m Capelle Geanimeerde tweede dag van Visserijfeesten Zeeuwse stapel boven landelijk gemiddelde I aarvergader ing oesterkwekers Faillissementen Twee wagens op elkaar bij zebra pad in Goes Profiteer nu nog van de lage prijzen van Kantoormachinehandel J. A. Biesbroeck IJZENDIJKE HULST AXEL SAS VAN GENT TERNEUZEN OOSTBURG VLISSINGEN MIDDELBURG Vlissingen-DFC Zomeravondvoclbal in Zeeland HOOGWATER GOES Vandaag Morgi en 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1962 2 De raad zal maandag a.s. worden ge vraagd een uitbreidingsplan vast te stel len voor het gebied tussen de Oude Vlis- singseweg en de Schroeweg, in de rich ting van het Zuidsloe dus. De oppervlakte van dit uitbreidingsplan bedraagt rond 35,7 ha. In het plan zyn 1495 woningen geprojecteerd, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van ongeveer 42 woningen per ha. Uit deze cijfers blijkt, aldus schrijven b. en w. aan de raad, dat het plan zo economisch mogelijk is opgezet. Wij prij zen ons gelukkig, zo vervolgt het pre advies, dat het mogelijk is gebleken bij een zo intensieve bebouwing midden stands- en arbeiderswoningen in een ver antwoorde stedebouwkundige opzet sa men te vatten. Gezien ook zijn ligging in de richting van het Zuid-Sloe zal het accent in dit stadsdeel op de arbeiderswoningen ko men te liggen. In het plan zijn verder o.m .een win kelcentrum en bijzondere gebouwen voor b.v. scholen opgenomen. Er zijn drie bezwaren tegen het ont werpplan ingekomen. Zij worden nog be studeerd. B. en w. zullen de raad hier over een afzonderlijk pre-advies voor leggen. Nieuw* en Sint Joosland CONCERT „O.N.D.A." Zaterdagavond zal de Muziekvereni ging O.N.D.A." te Nieuw-en Sint Joos- land een concert geven in de muziek tent op het Kerkplein. Breskens UITSLAG STRANDFEESTEN De evenementencommissie heeft in samenwerking met de muziekvereniging ,,Uit het volk - Voor het volk" strand feesten gehouden waarvan de uitslag is: hardlopen meisjes M. V. Oostenbrugge, M Cornelis en B. Aalbregtse. Jongens: P. Mettick, Dusseldorf, H. Schepens en R. Verschelling. Schatgraven: C. Daanse, H. Schepens, B. v. Akker, Ch. Leurgans, T. Sigmond, R. de Bliek, W- Abbink en C. v.d. Made. JONGETJE AANGEREDEN In de Dorpsstraat heeft een aanrijding plaatsgehad tussen de zevenjarige wiel rijder H. C. uit Breskens en een per sonenauto, bestuurd door B. D. uit Meise (B). De wielrijder, die plotseling van achter een personenauto uit kwam, lette niet op het verkeer en werd geschept door de personenauto, welke vanuit Schoondijke richting Spuiplein reed. Er war, wat materiële schade. De rijkspoli tie stelt een onderzoek in. Op de Boulevard ontstond een aan rijding tussen twee personenauto's. De heei M. uit Breskens wilde met zijn personenauto de Westlandstraat inrijden. Hjerbij gaf hij echter het doorgaand verkeer geen voorrang, waardoor een aanrijding ontstond met een Duitse per sonenauto bestuurd door W. P. uit Essen (D). De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. EXPOSITIE KUNSTWERKEN In de trouwzaal van het gemeentehuis opent burgemeester J. L. van Leeuwen (Advertentie) vanavond een tentoonstelling van schil derijen. plastieken, gouaches, tekeningen en gedichten van leden der Schiedamse kunstenaarsgemeenschap S 45. Deze ex positie is tot en met 31 augustus dage lijks voor het publiek toegankelijk. Philippine VERFILMING DER MOSSELCULTUUR Op maandag 27 augustus zal rond het bekende mosselrestaurant Wissekerke te Philippine een niet-alledaagse drukte heersen, hoewel men ter plaatse in dit opzicht toch héél wat gewend is. De hr. v. Poecke uit Assenede (B.), oud on derwijzer gaat namelijk de mossel cultuur op de filmband vastleggen, zo gezegd „van de wieg tot het graf" of zo gewilt: van de geboorte tot het con sumptie-stadium. Reeds verschillende opnamen kwamen gereed en „Philippine" vormt nu de vol tooiing van de rolprent. Waaraan o.a. medewerking wordt verleend door het vermaarde harmoniekorps „Amicitia" uit Eeklo, dat 70 muzikanten telt en tot de Belgische ere-afdeling behoort. De ama teur-cineast kan steunen op volledige medewerking van het gemeentebestuur. Schoondijke WINKEL HEROPEND De heer De Bart heeft gisteren zijn herbouwde levensmiddelenwinkel her opend. Onder de aanwezigen die deze kleine plechtigheid bijwoonden was ook de waarnemend burgemeester, de heer J. de Feyter. Sluis ZWEMDIPLOMA'S In het Zwembad te Sluis werd ge zwommen voor bondsdiploma's van de K.N.Z.B. De examens voor de diploma's werden afgenomen door de heer Wage naar uit Vlissingen. De uitslagen lui den: Zwemproef: Ria Loete, Els Loete, Irene Bogaard, Hanny van den Cingel, Denise Guesquière, Elisabeth Kapsenberg, Ma ria Kapsenberg, Annelies Bosch. Janne- ke Kramer, Josje Ultee, Hanny de Ruy- ten, Sanny Verhage, Ria van Ameron- gen, Jack de Clerck, Jaap van de Luys- ter, Johan Visser, Wilmar Krijnen, Rudy de Witte, Tonny van Kilsdonk. Afge- zen 5. Diploma II (geoefend zwemmer) Jan U- naak, Wim Francke, Hans Benschop, He- leen de Brock, Wim Roth. Afgewezen geen. Diploma IV (tweede vaardigheidsdiplo ma) Adrie van Oorschot. Afgewezen geen. (Van onze correspondent) Tijdens de vergadering van donderdag avond heeft de raad van Ovezande zich opnieuw het hoofd gebroken over de in deze gemeente nogal moeilijke school kwestie. Dit geschiedde naar aanleiding van een vraag van de heer Remijn over de opheffing van de chr. lagere school. Aan sluitend op hetgeen hierover in de pers is verschenen, sprak hij zyn bevreem ding uit over de eventuele plannen van het gemeentebestuur tot kleine verbou wingen in genoemd schoolgebouw. Van de zijde van b. en w. is voorge- FANCY-FAIR T.B.V. JEUGDZORGWERK Ten bate van het r.-k. Jeugdzorgwerk gaat een comité, bestaande uit het be stuur en leiders van de Don Bosco, aan gevuld met enige andere mensen, op 6, 7 en 8 september in de twee zalen en de tuin van het Schuttershof een fancy- fair organiseren. Op deze avonden zal er naast de vele en aantrekkelijke attrac ties, soals het rad van avontuur, in de balzaal een bal worden georganiseerd met medewerking van de bekende dans en showband The Orpheans, o.l.v. Jan Baarends. Bovendien zal op zaterdag middag 8 september een groot teenager bal worden gehouden, waaraan mede werking wordt verleend door de band die bij het onlangs in Goes gehouden teenager-festival de eerste prijs heeft gewonnen. Aan deze fancy-fair is ook een grote loterij verbonden, waarvoor vele prachtige prijzen ter beschikking zijn. De verkoop van de loten is inmid dels gestart en de trekking van de loterij zal plaats vinden op de sluitingsavond op 3 september. F. MARCUS LEIDT DRUMBAND HOSANNA Het muziekgezelschap Hosanna is erin geslaagd de heer Fr. Marcus uit Bergen op Zoom bereid te vinden om de leiding van de drumband op zich te nemen. Hij zal de moderne methode voor opleiding tot klaroenblazer en voor het bespelen van overslag-, parade- en marstrom ter hand nemen. De eerste avond zal gehou den worden op woensdag 22 augustus onder het stadhuis. ZOMERKAMP „DON BOSCO" Ongeveer zestig jongens en meisjes van „Don Bosco" gaan op 25 en 26 augus tus zomerkamp houden. Voor de tweede maal gaat men dit jaar onder leiding van acht leiders en leidsters naar Oranjezon bij Oostkapelle. De kinderen die in leef tijd variëren van 7-15 jaar zullen kam peren in een aantal grote tenten. De be schikbare tijd zal worden gebruikt voor het maken van wandeltochten en voor gezelschapsspelen. Zondagavond 26 aug. hoopt men om ongeveer acht uur weer thuis te zijn. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: ifckikstraat 1, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2ya mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. steld dat in het gebouw twee lokalen zullen worden samengetrokken tot een vergroot gymnastieklokaal met de mo gelijkheid andere evenementen eveneens onderdak te verlenen Spreker noemde dit gezien de huidige slechte staat van het gebouw, weggegooid geld. Hij drong er sterk op aan dat bij de rijksoverheid op een nieuw gymnastieklokaal wordt aan gedrongen en memoreerde in dit ver band de alarmkreet van de schoolartsen- dienst, die rapporten heeft uitgebracht ten aanzien van de houding van de schoolkinderen. Hij herinnerde tevens aan hetgeen in de omliggende gemeenten op het stuk van de openbare gebouwen wordt gepresteerd en waar tegenover Ovezande, naar zijn mening, een bedroe vend figuur slaat. Die opmerking ging vergezeld van de welbekende slogan „In Ovezande kan niets". De voorzitter antwoordde hierop, dat de gemeente het chr. schoolgebouw lie ver kwijt dan rijk was, maar in de hui dige omstandigheden, mede in verband met de nodige vergunningen, die een jarenlange termijn vergen, is een tijde lijke oplossing noodzakelijk. Bovendien wordt er dan een hogere uitkering van rijkswege verkregen, waardoor het fi nanciële risico tot een minimum wordt beperkt. Door het samentrekken van twee loka len tot een lokaal wordt de rijksbijdrage verdubbeld tot een totaalbedrag van f 5200. Een urgentieverklaring op korte ter mijn is een volkomen illusie, gezien de nog veel dringender situatie in andere plaatsen en de krappe bouwmarkt, aldus het wederwoord van de voorzitter. 9 S'Gravenpolder BEGIN VAN BRAND OP HET GEMEENTEHUIS Tengevolge van schilderwerkzaamhe- dei. is een begin van brand ontstaan op de burgemeesterskamer van het ge meentehuis. De typiste ter secretarie, n»ej. J. A. W- R., die 's middags ter secretarie overblijft, bemerkte ca. half één een sterke rookontwikkeling en bel de terstond de brandweercommandant. Deze had met behulp van enkele brand- blusapparaten spoedig de brand onder de knie, waardoor erger werd voorko men. Heinkenszand LUCTOR-VOETBALWEDSTRIJD Op het gemeentelijk sportveld hebben de reserveteams van Luctor en Lewe- dorpse Boys en de „eerste keuze" van Volharding (Ovezande) en Kwaden- damme hun jaarlijks toernooi gehouden. De ploegen ontliepen elkaar weinig. Luctor versloeg in de voorronde Vol harding met 10, terwijl Kwadendam- me de Boys net de baas bleef 32. In de strijd om de derde plaats klopten de Boys Volharding met 31. De finale was zeer spannend. Kwadendamme opende de score, maar voor de thee wist Luctor op gelijke voet te komen In de tweede helft voegde de thuisclub er nog een doelpunt aan toe, wat de toernooi-overwinning betekende. Zondag a.s. volgt het Dr. Mestoernooi. Hieraan zullen Yerseke I, Lewedorpse Boys I, Luctor en Terneuzen deelnemen Het programma wordt in tegenstelling tri andere jaren, op één dag afgewerkt Hef vorig jaar wist de organiserende vereniging de wisselbeker te veroveren. De club die 3 keer achtereen of 5 maal in totaal het toernooi wint, krijgt de beker definitief in zijn bezit. Wolphaartsdijk HOSPITAALSCHIP BEZOCHT ONZE PLAATS Het hospitaalschip Henri Dunant" van het Nederlandsche Roode Kruis heeft met zeventig Gelderse patiënten aan boord een bezoek gebracht aan on ze plaats. De onderafdeling Wolphaarts- dijk van het Nederlandsche Roode Kruis bezorgde in samenwerking met de vrou wenvereniging der Gereformeerde ge meente benevens de afdeling Wolphaarts- dijk van de Nederlandse bond van plat telandsvrouwen de patiënten een prettige avond- Aangeboden werden fruit en Zeeuwse boterbabbelaars terwijl de plaatselijke middenstand voor gebak had gezorgd. De leerlingen van de lagere school der Gereformeerde gemeente hadden kaarten getekend, terwijl de leerlingen van de openbare lagere school Oud-Sabbinge in Zeeuwse kleder dracht boekjes over Wolphaartsdijk aan boden. De avond werd muzikaal opge luisterd door het muziekkorps van „Ad- vendo" met de drumband. IJzendijke AFSCHEID KAPELAAN VERVAAT In het Jeugdgebouw zullen de paro- chianen zondagavond afscheid nemen van kapelaan W. R. Vervaat, die is over geplaatst naar Roosendaal. Tijdens zijn driejarig verblijf in IJzendijke heeft ka pelaan Vervaat zich zeer bemind gemaakt in de parochie. Men ziet hem dan ook node vertrekken. ïuiddorpe MUZIEKUITVOERING OP FANCY-FAIR Na een rondgang door het dorp met pittige marsmuziek gaf het mu'"~i- zelschap „Eikels worden bomen" een uitvoering onder de linden. Dirigent vi de heer W. de Causemaker. De muzi kanten hadden een talrijker publiek verdiend dan vanwege het nogal vroege uur, 15.30, nog maar op het fancy-fair- terrein aanwezig was. Drie, zeer jeugdi ge trommelaars, van welke het oud- Zuiddorpenaartje Jozef de Smet, zeker niet de minste was, trokken bij deze muziekuitvoering de aandacht. t (Van onze correspondent) De 43-jarige landbouwer J. Flikwecrt uit Capelle by Zierikzee is verongelukt met zyn tractor tydens het ploegen van een stuk land, dicht bjj zyn boerderij. Bij het maken van een scherpe bocht kantelde de tractor en kwam in een langs het stuk grond lopende watergang te recht. De heer Flikweert raakte onder de tractor in het tamelijk ondiepe water. Het vermoeden bestaat dat hij bekneld is geraakt, zich niet heeft kunnen op zichten en vervolgens is verdronken. Om één uur 's middags verliet de heer Flik weert zijn boerderij met de tractor. Toen hij om zeven uur nog niet was terug gekeerd toog men op onderzoek uit. Het ongeval moet kort na één uur zijn ge beurd, hetgeen wordt afgeleid uit het feit, dat nog maar een klein stukje grond ge ploegd was. De heer Flikweert was ge huwd en had drie kinderen. Het ongeval heeft in de kleine gemeenschap Capelle grote verslagenheid teweeggebracht. De tweede dag van de Visserijfeesten te Breskens is begonnen met een voet balwedstrijd tussen Breskens en een elftal, gevormd uit de manschappen van de in de haven liggende oorlogsbodems Cerberus en Bulgia. Deze wedstrijd werd met glans door Breskens met 11-2 gewonnen. De visserijkoningin Lidy de Looze reik te na afloop enkele bekers uit. Vooraf gegaan door de muziekvereniging „Uit het volk, Door het volk" trok men ver volgens vanaf het voetbalveld in optocht naar het Spuiplein waar een cabaret werd gegeven. Hieraan werkten mee The Blue Stars uit Terneuzen, de bekende Souburgse zangeresjes Suus en Emma, de Napoli- taanse zanger Jos Scheele en de confe rencier Theo Donkers. Ook op deze tweede dag was er veel animo van de zijde van het publiek. Tot besluit gaf de muziekvereniging een con cert op de kiosk. Vrijdag is er geen officieel programma daar de bewoners dan de wagens gereed maken voor het bloemencorso van zater dag. Dezer dagen is het negenentwintigste verslag van de twaalf in Nederland ge vestigde varkensselectiemesteryen ver schenen. In dit verlag zijn ook de in het werkgebied van het Varkensstam boek voor Zeeland over 1961 onderzoch te tomen opgenomen, welke afgemest zjjn op de selectiemestertj te Boxtel. Op de selectiemesteryen wordt de ge bruikswaarde van de ingezonden toom, die uit 4 dieren bestaat, vastgesteld, teneinde die fokdieren en -lijnen naar voren te brengen, die naast een snelle groei en een laag voederverbruik een gewenst slachtprodukt leveren. De vraag richt zich zowel in binnen- als buiten land bijna geheel op mager vlees. De verkregen gegevens van de over 1961 uit de provincie Zeeland onder zochte varkens geven aan, dat de kwa liteitsverbetering van de Zeeuwse var kensstapel zich geleidelijk aan voltrekt. De gemiddelde groei per dier per dag bedroeg evenals over 1960 0,62 kg en In hotel Oesterbeurs te Yerseke heeft de VEBO de algemene vergadering ge houden. Hoewel er enige belangrijke pun ten op de agenda stonden was de be langstelling niet erg groot. De penning meester, de heer C. Sinke, gaf naast een financieel verslag ook een uitgebreid over zicht over het afgelopen seizoen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Daane herkozen, terwyl de heer J de Koeyer-Schipper de plaats innam van de heer M. Nolet, die zich niet meer her kiesbaar had gesteld. Langdurig werd gesproken over prijzen en gewichten voor het nieuwe seizoen. Besloten werd te streven naar een ge wichtsvermindering van 6 kg voor iedere soort, een tussenruimte van 10 kg vanaf 2/0 tot 6/0 en een prijsverhoging voor de grote soorten. Tijdens de rondvraag werden verschillende vragen gesteld o.m. over de verzoeting van het Scheldewater, de aangekondigde huurverhoging door het bestuur der Visserijen en de uitgifte van gronden gelegen tegen de putten op het zuiden. Men vreest dat enkele putten waarin de broedpannen zijn opgeslagen, ongeschikt voor gebruik zullen raken. komt met het landelijk gemiddelde over een. Het hiermee corresponderende voe derverbruik bedroeg 3,14 V-E. (Voeder eenheid) per kg groei. (1 V.E. is plm. 1 kg varkensmeel). Landelijk komt het gemiddelde voederverbruik neer op 3,22 V.E. per kg groei. Het waarderingscijfer voor volvlezig- heid is over de jaren 1959 t.m. 1961 gestegen van 6,3 tot 6,9 en ligt hier mee tegen het Nederlandse gemiddelde aan. De gemiddelde spekdikte bedroeg 3 cm en komt overeen met het gemiddel de van alle selectiemesterijen. Het waarderingscijfer van het ge wicht van het achterstel, dat over 1960 werd vastgesteld op het hoge niveau van 8.8, handhaafde zich. Het landelijk cijfer hiervoor bedroeg 8.1. Het vrij hoge waarderingscijfer voor slachttype van 6,08 over 1960 was on danks de toegenomen volvlezigheid en de betere hamvorm niet haalbaar. Als gevolg van een lagere waardering voor de schouder en een iets ongunstiger classificatie werd het slachttype vast gesteld op 6.03. Het Nederlandse ge middelde hiervoor bedroeg 5,96. Uit de verkregen gegevens signaleren wij, dat de uit Zeeland onderzochte varkens met betrekking tot voederver bruik, de zwaarte van het achterstel en het slachttype boven de waardering van het landelijk gemiddelde uitkomen. Aan de overige onderdelen, met name de volvlezigheid en de bespiering van rug en lendenen dient men van fokkerszij de ter opvoering van de gebruikswaar de meer aandacht te schenken. Toen aan het eind van de schoolva kantie in 1958 het bestuur van speeltuin „De Honte" te Kloosterzande voor de schoolgaande jeugd een optocht organi seerde voor versierde steppen, fietsjes, karretjes enz. zal niemand hebben ge dacht dat in 1962 bij het eerste lustrum een optocht van werkelijk groot formaat door de straten van Kloosterzande zou trekken Het woord speeltuincorso is eigenlijk een beetje misleidend, omdat men daar bij te gemakkelijk denkt aan iets een voudigs, plezierig wel voor kinderen maar niets voor volwassenen. Niets daarvan echter meer te Kloosterzande. Hoewel de naam gehandhaafd blijft, is de optocht gegroeid tot iets, waarbij de kinderen wel in hoge mate geïnteres seerd zijn, doch waaraan zij bij de op bouw geen deel meer hebben. Wel heeft men weten te bewaren, dat de wagens worden bevolkt door kinderen. Maar ook daarin is men overigens wel gaan se lecteren, omdat men naast een mooie wagen, welke moet voldoen aan een massa eisen, acteren van de kinderen vraagt waardoor de wagen veel meer leeft dan bij menig ander corso het ge val is. De wagens van voorgaande jaren getuigden van smaak en kennis en een grote mate van fantasie, welke op de juist manier werd aangewend. Het ziet er wel naar uit, aldus deelde het be stuur ons desgevraagd mede, dat de kwa liteit dit jaar weer beter zal zijn en dat alles van de voorgaande gaat overtrof fen worden. Het aantal buurten, dat met een wagen aan het corso zal deelnemen, is even groot als dat van vorig jaar. Negen wagens zullen dus weer strijden om de eerste prijs, de fraaie wisseltrofee waar van de buurt Cloosterstraat (oost) mo menteel de houder is. Het aantal groepen, dat naast de wa gens naar de prijzen zal dingen, zal min stens even groot zijn als in 1961. De kwaliteit was vorig jaar bijzonder en het laat zich aanzien dat deze dit jaar be slist niet minder zal zijn. In alle buur ten wordt momenteel hard gewerkt om alles op tijd gereed te hebben. Er heerst veel geheimzinnigheid en o wee de spion, die zich in de nabijheid van In hoger beroep is vernietigd het fail lissement van G. W. Naeije. h.o. Naeije's Meubelhandel. Meubelstoffeerdérij Mo dern en Naeije's Woninginrichting, Noord straat 11 te Terneuzen. (Advertentie) Donderdagmorgen om elf uur heeft zich bij de oversteekplaats in de L. P. van der Spiegelstraat te Goes een aan rijding voorgedaan. Een personenauto, bestuurd door mevr. W.H. uit Aarden burg, moest stoppen om een voetganger op het zebrapad voorrang te verlenen. Een achter haar rijdende personenauto, bestuurd door mej. H.D. uit Middelburg, moest hierdoor sterk afremmen. Haar wagen gleed echter door, tegen de ach terkant van de auto van mevr. H. op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide wagens liepen flinke mate riële schade op. een wagen van een andere buurt waagt Om de kosten van het bestuur t.a.v. dit corso te dekken organiseert men een grote loterij. De toegang tot het par koers is vrij. Het is niet alleen het corso, dat het fest maakt die laatste zaterdag van augustus. Neen, ook het avond-amuse ment-programma in de speeltuin draagt daar een grote steen aan bij. Men weet te Kloosterzande een pro gramma, dat bij ieder in de smaak valt, samen te stellen. Vorig jaar was voor 800 zitplaatsen gezorgd en dat waren er honderden te weinig. Hiermee zal dit jaar rekening gehouden worden. Het volledige programma bevat een keur van radio- en televisie-sterren met muziek, zang, acrobatiek en show. Woensdagmiddag is het Engelse jacht Santa Rosa wegens gebrek aan brandstof op de kust nabij Nieuwersluis, gemeente Breskens, gestrand. Het jacht is afkomstig uit Rewkesbury. Door de vrij harde westenwind dreef het tot tussen de paalhoofden. Door het op komende water werd het tweeschroefs- jacht steeds hoger op het strand gezet. Overslaande golven richtten in de kajuit nogal wat waterschade aan. De reddings boot President Wiersma trachtte het jacht vlot te trekken, hetgeen mislukte. In de nacht van woensdag op donderdag om ongeveer half een werd nogmaals een poging ondernomen, die wel gelukte. Het jacht werd vervolgens de haven van Breskens binnengebracht en op de hel ling gezet. „The last roses..." Zouden het werke lijk de laatste rozen van deze zomer zijn? De vallende rozeblaadjes dui den wel in die richting. Ook de knaap die zich in warme jack, kraag omhoog huiswaarts spoedt wekt niet op tot zonnige gedachten. Veeleer is dit plaatje van een klein hoekje te Brou wershaven een teken van de nade rende herjst. (per 1 september belangrijke prijsverhoging) Gentsestraat 21a-23 HULST Tel. 01140-2080 HOFZICHT THEATER DE WRAAK VAN HERCULES is een quasi-histo- risch schouwspel met Mark Forest in de hoofdrol. De duistere intriges en „bovennatuurlijke'gebeurtenissen worden zo gebracht dat ze een lach wekkend effect krijgen. Deze rolprent handelt over een zekere koning Emilius van Thebe die het aan de stok krijgt met de sluwe Eurito van Ecalia. Tot overmaat van ramp wordt de zoon van Emilius verliefd op de dochter van Eurito. (K.F.C., 14 jaar). BIOSCOOPGEBOUW EL CID. Charl ton Heston en Sophia Loren spelen de hoofdrollen in de film die momenteel zo'n grote opgang maakt- Hier wordt het levensverhaal behandeld van de legendarische held en nationale held Rodrigo Diaz de Bivar bijgenaamd „El Cid". Hij doodt in een tweegevecht de vader van zijn geliefde Chimène. Ver bannen door de koning wordt hij terug, gehaald door het volk en bevrijdt het land van de Moren. Zelf sneuvelt hij, maar zijn lijk, op een paard vastge bonden. verjaagd de vijand. Aldus reed hij de legende in. (K.F.C-, 14 jaar). HET CENTRUM El Cid. OLYMPIA THEATER El Cid. LUXOR THEATER BRIGITTE OP MANNENJACHT. In deze vrolijke komedie huppelt een even vrolijke 'Brigitte rond. Zij speelt er de rol van een voortvarende steno-typiste die het in haar hoofd heeft gezet haar direc teur te trouwen. Zij getroost zich daar voor allerlei opofferingen, maar tot slot ziet zij toch in dat hij niet de ware Jacob voor haar is. (K.F.C., alle leeftijden). DE MOLEN DER VERSTEENDE VROUWEN. Het decor van deze Itali aanse produktie is het Hollandse land schap. Deze griezelfilm is te onsmake lijk om genietbaar te zijn. Een jonge ten dode opgeschreven vrouw, dochter van een kunstzinnige vader, wordt door een verliefde dokter „gered". Tot dit doel worden verschillende andere vrouwen opgeofferd, wier bloed nodig is voor het redden van die ene. Ten slotte ontdekt een jonge man het geheim en maakt aan deze gruwel een einde. (K.F.C., 18 jaar). CONCERTGEBOUW: DE MOLEN DER VERSTEENDE VROUWEN. LEDEL THEATER MUZIEK- EXPRESS. Vivi Bach, Rex Gildo, Bill Ramsy en vele anderen zingen de film tot een doorlopend verhaal aan elkaar. Een succesvolle teenagerbar heeft te kampen met het binnen dringen van een aantal nozemachtige elementen. Er ontstaan vanzelf sprekend de nodige verwikkelingen die natuurlijk eindigen in een happy- ending. (K.F.C.14 jaar). FABRIEK VOOR OFFICIEREN- In deze film worden we geconfronteerd met de hardheid van de militaire opleiding. Ir een kazerne worden officieren af geleverd aan de lopende band. Zij ver langen er allemaal naar nu eens lekker te gaan vechten en daar heeft de regisseur van deze rolprent vol doende gelegenheid voor gegeven. (K.F.C., 14 jaar). LUXOR ZONDIGE LIEFDE. Eerder heette deze film ook wel „Ave Maria" of „Péché d'amour". De titel duidt al aan dat we te maken hebben met een romantische rolprent. De Neder landse titel suggereert heel wat, ter wijl de film heus niet zo zondig is als hij pleegt aan te duiden. (K.F.C., 14 jaar). ALHAMBRA: DE DOLLE GENERAAL, een komedie met Danny Kaye. De film stoelt op een verwisseling van personages. Een gewone soldaat wordt vanwege zijn uiterlijk verwisseld met een generaal en ziet zich plotseling in deze hoge functie geplaatst- (K.F.C., 14 jaar). ELECTRO DE ZONDARES VAN ASSYRIë. Dit spektakelstuk handelt over een lieftallig jong meisje dat er van verdacht wordt de farao vergif tigd te hebben. Tot straf van haar zonde zal zij tegelijk met de farao begraven worden. Gelukkig daagt er tijdig redding op en gaat het lieve kind een betere toekomst tegemoet. (K.F.C., 14 jaar). CITY DE DOLLE GENERAAL. Dat de semi-profclub DF.C. uit Dordrecht, die zaterdagavond om half zeven tegen Vlissingen in het veld komt. deze laatste oefenwedstrijd voor dat volgende week voor hen de competitie begint als een serieuze oefening be schouwt, blijkt uit de opstelling van de Dordtenaren. In het doel staat Hentenaar, terwijl v d. Bos en Punt de backplaatsen be zetten. Sindorf, Los en Sluysdam vormen de middenlinie, terwijl de voorhoede be staat uit Kleinjan, De Visser, Van Rosmalen, De Kreek en De Boeff. Aan deze interessante krachtmeting gaat een voorwedstrijd vooraf tussen de A-junioren van Vlissingen en D.F.C. De opstelling van beide elftallen ziet er als volgt uit. D.F.C.doel: Hentenaar. achter: v. d. Bosch en Punt, middenline Sindorf, Lof en Sluijsdam. voor: Kleinjan. De Vissen, Vos Rosmalen, De Kreek en De Boeff. Vlissingen: doel: P. Baart, achter: J. de Waal en H. v. Wezel, midden: Cees Stroo, L. Verhulst en Chr. de Nooyer, voorhoede: W. van Maris, J. Lillipaly, R. Moens, C. Slikkeveer (veelbelovenle jongeman) en J. de Nooyer. De uitslagen zomeravondvoetbal van 6 t m. 13 augustus. Rayon Goes V.V.Z.B. D.A.F- S.C. 4—3 Haringman Keuringsdienst 2— 0. Rayon Terneuzen H.K.C. Hoek veteranen 11 Rijkswaterstaat Acivendo comb. 37 P.Z.E.M. Advendo comb. 21 P.TT. bundel- touw De Hoop 50. Rayon Vlissingen afd. I Zeemacht S.'B.L.V 4—0 Uiterton P.Z.E.M. 0—3. afd. II G.P.C. II B-V.V. '57 6—0. Morgen, zaterdag 18 augustus, gelden vc-or de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 4.58 en 17.07 uur; Terneuzen 4.00 en 16.19 uur; Vlissingen 3 30 en 15.44 uur; Wemeldinge 5.33 en 17.50 uur. w GRAND DE ONDEUGENDE MEIS JES VAN MONTMARTRE. De film behandelt een musical spelend in het Parijs van het fin-de-siècle. De rol prent die voorheen Can-can heette, is een onwaardige vertoning van de cabaretwereld in de Franse lichtstad. (K.F.C., 18 jaar). MIDDELBURG Electro 19.30 uur Zondares van Assyrië, 14 jaar City 20 uur De dolle generaal, a.L VLISSINGEN Luxor 20 uur Zondige liefde, 14 j. Alhambra 20 uur De dolle generaal, a.l. GOES Grand 20 uur Can-Can, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur El Cid, 14 j- AXEL Het Centrum 20 uur El Cid, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 19.30 uur El Cid, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Een meisje met sex- appeal, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Muziek-expres, a.l. VLISSINGF.N Alhambra 19 en 21 uur De dolle ge neraal, a.l. Luxor 19 en 21 uur Zondige liefde, 14 j. GOES Kon. J. v. Beieren 13.30 uur Schieting Grand 19 en 21 uur Can-Can, 14 j. MIDDELBURG v Electro 19 on 21.15 uur Zondares van Assyrië, 14 j. City 20 uur De dolle generaal, a.L BRESKENS Visserijfeesten HULST Bioscoopgebouw 20 uur El Cid, 14 J. Nys 15 uur Schieting AXEL Het Centrum 20 uur El Cid, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 19.30 uur El Cid, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Een meisje met sex- appeal, 18 j. Concertgebouw 20 uur De molen der versteende vrouwen, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Muziek-expres, a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur De wraak van Hercules, 14 j. DE KLINGE Cinema v. DUck 19.30 uur De vrouwen hater GRAAUW B. Plasschaert 15 uur Schieting

de Stem | 1962 | | pagina 2