Grillige wind lokte verrassingen uit zware, nuttige wedstrijd verliest Baronie van Lierse Om de nationale tennistitels Winderige eerste etappe Jeugdronde geslaagd Cees Haest triomfeert in Ronde v. d. Molen Gouden Helm voor Deen Petersen Stolker leidt na gisteren 15 Nicl alledaags De tijdrit Niet gehandhaafd De uitslagen Zondag a.s. Ronde van Alphen Piet 8e van Est in Yisé Atletiekrecord Jutta Heine niet erkend Noad-TSC 2-1 Gelijk spel (1-1) bij NAC-Brugge Speedway in Tilburg Ronde van O.-Duitsland Ned. renners in achterhoede Prestatieprijs voor Jac. v. d. Kloot Tweede groepje Hoog tempo Romle van de Molen enKNWU Piet Rentmeester 4e te Antwerpen O.-Duitse wielerploeg voor Salo MARKTEN WATERSTANDEN 15 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1962 Juist op het moment, dat het interessant begon te worden om aan de hand van het vertoonde spel te bepalen wie wel en wie niet in aanmerking zou komen voor de nationale tennistitels 1962, verras te het grillige Nederlandse klimaat ons met een depressie, die alle prognoses omver wierp. Een zomerstormpje gierde over de weinig beschutte banen van de Mets in Scheveningen waar de spelers zich soms schrap moesten zetten en de ver laten scheidsrechterstoelen als vleugel lamme witte zwanen tegen de grond smakten. De wind speelde ongetwijfeld de hoofdrol in het gebeuren van woensdag. Hij pakte in een vlaag van overmoed ballen, die ruimschoots „in" leken te komen, om ze tot buiten de dubbellijnen te drukken en reageerde soms met een treiterig verstek laten gaan als een slimmerd de bal hoog tegen de wind in prikte. Onder deze omstandigheden was het natuurlijk allereerst zaak, de bal in het spel te houden Het dient gezegd, dat de favorieten zich over het algemeen ook in dit spelgenre goed wisten te handha ven. Bij de heren viel in feite slechts één geplaatste speler af in de race naar de laatste acht. Het was de roodgekuif- de Amsterdammer Ron van Gelder. In normale omstandigheden is laco nieke Hans Biesheuvel al een gevreesde tegenstander, door de vituoze manier waarop hij dropshot en lob weet te mixen, laat staan nu de wind nog een partijtje mee ging blazen. Tegen die ge bundelde kracht kon de Amsterdammer in de verste verte niet op. Biesheuvel kon als enige niet ge plaatste speler de kwartfinales binnen stappen. Hij komt daarin uit tegen Wil lem Maris, die tot dusverre vej-reweg de beste indruk heeft gemaakt en in zes (Van onze correspondent) Een duizendkoppige meinigste is dins dagavond getuige geweest van de ope ning van de West-Brabantse jeugd ronde. Mochten wij dezer dagen melden dat ruim 300 jongens gedurende een viertal dagen als deelnemers aan deze ronde tezamen met een grote karavaan volg- en reclamewageens de wegen rondom Roosendaal zouden bevolken, toen ronde-directeur Anton Rademakers op de Roosendaalse markt het officiële startsein gaf, waren niet minder dan 500 wielerenthousiasten aanwezig. Alle ogen werden op dat tijdstip gericht op de vlaggemasten, die recht tegenover het oude raadhuis op het grote midden plein stonden opgesteld. Hoewel het zomerzonnetje (nou „zomer" ook tijdens de verzorging op het veilingterrein te Etten niet ver stek liet gaan, was het daar maar een frisse bedoening. In Yecord-tempo was iedereen voorzien van koele drank en een ijsje en kon de reis na een half uur tje weer worden voortgezet. Via Sprundel, het rennersdorp St.- Willibrord en Rucphen ging het toen op huis aan. Pientere kereltjes onder de deelnemers konden onderweg verdekt opgestelde jury-leden waarnemen. Deze mensen maakten ijverig aantekening wanneer een ploeg keurig geformeerd voorbijtrok. De individuele deelnemers werden alleen bij excessei gewaardeerd- Onderweg vielen slechts enkele lekke banden te noteren. Ook de medische dienst bestaande uit enige comman do's had het niet druk. Al zag het c ernaar uit dat de renners bij de intocht Een terwijl een batterij schijnwerpers met een regenbui ontvangen zouden de masten in hun lichtbundels gevangen hielden, hees de 13-jarige Robbie van Iersel de Belgische vlag. Hetzelfde deed de 11-jarige Duitser Karl Kühn voor zijn land- A. Pichot mocht dat als leider van de Franse ploeg doen. De 15-jarige Ber- genaar J. Gelens bracht de Nederlandse driekleur in top, terwijl de blauwe vlag vaii de raad van Europa door een ploegmakker werd gehesen. Dat gebeurde allemaal onder het spelen van de volksliederen der deel nemende landen, een muzikale omlijs ting waarvoor de kon. erk. harmonie „Vlijt en Volharding" tijdelijk onder leiding van de heer A. Roovers tekende. Het onweder dat vlak daarop los barstte beloofde voor de volgende dag niet veel goeds. In hotel „Central" waar later op de avond ploegleider, ver zorger en medewerkers elkaar ontmoet ten, hiel men op dat moment het glas voor het welslagen van deze zevende jeugdronde. De eerste rondedag werd gisteren morgen plechtig ingezet met een H. Mis, die door pater De Caluwé in het open luchttheater „Vrouwenhof" werd opge diagen. Veel renners waren daarbij aan- vezig. Al gaf het grauwe wolkendek be slist te denken, toch bestegen de deel- nemertjes met volle moed rond het mid daguur hun karretje en zette de kara vaan zich op de nieuwe markt in be weging. Nagezwaaid door familie en bekenden begonnen de renners aan de 45 km lange tocht, die hen deze eerste dag rich ting Etten zou voeren. In snel tempo trok de karavaan over de Gastelse weg, yr.aar. mensen van de verbindingsdienst bij de twee spoorwegovergangen een oogje in het zeil hielden. Buiten de bebouwde kom van Roo sendaal werd de taak van de gemeen te politie overgenomen door rijkspolitie- functionarissen. Voor hen is deze bege leiding een niet alledaags karweitje dat ze graag opknappen- Ze hebben plezier Jn. ze touristische rit. Precies volgens tijdschema „waaiden" de renners een rali uur na de start Oud-Gastel binnen, waar de kakafonie van geluiden veroor zaakt door tientallen luidsprekers vele dorpelingen uit de huize lokte. De zon brak door de wolken, toen de kakel bonte stoet Oudenbosch „aandeed" Daar was veel belangstelling voor deze „Tour UrÜ ',.De |,aters van de H- Fotnilie en de broeders van St -Louis mofele" fnTT de ionSens morele injectie te incasseren kregen. MHRI worden, toen de karavaan rond half zes de druk bevolkte Bredasche weg op draaide was het kurkdroog. Ruim een kwartier voor de geplande aankomst arriveerde de jongens weer op de Nieu we Markt. Op een parcours dat was uitgezet in de Zwaanhoefstraat vond 's avonds de militaire sprint plaats. De deelnemers moesten daar in een zo snol mogelijk tempo een afstand van 200 meter over bruggen. Men hield rekening met de leeftijd en het rijwiel van de renners. De tijd werd opgenomen in tienden van seconden. Hiervoor zorgden leden van de atletiekvereniging „Thor" en militai ren van het korps commandotroepen. De [unstigste tijd maakte de Duitser P. Wachentfeld van de Heinekenploeg. Hij behaalde 210 punten en daarmee de mi litaire trui van het korps commando troepen. De uitslag was verder: 2 N. Henning, eveneens van de Heinekenploeg met 221 punten; 3 Chr. de Groen van de Crusio- ploeg met 223 punten; 4 K. Verhagen van de Revilacploeg met 226 punten; 5 K. Grammes van de Novakploeg met 228 punten. In het ploegenklassement staat de Hei nekenploeg bovenaan met 995 punten. Nummer 2 is de Drie Hoefijzersploeg uit Den Haag met 1074 punten. 3 Pam Ne derland met 1074 punten. 4 Coca Cola Nederland met 1079 punten. 5 Locomotief Nederland met 1079 punten en 6 Foto Rembrandt Rotterdam met 1089 punten. De sportiefste renner was de Roosen daler W. Gommeren die de witte trui in de wacht sleepte en de pechvogel was de renner v. d. Zundert uit Bosschenhoofd. >T VANDAAG Na de behendigheidsrit die hedenmor gen op de Nieuwe Markt gaat plaatsvin den. beginnen de jongens vanmiddag om twee uur al aan de tweede en langste etappe. Deze tocht, over een afstand van 56 kilometer, gaat gedeeltelijk over Bel gisch grondgebied. Over Nispen (plm. 13.30), Essen (plm. 13.40), Kalmthoutse- hoek (plm. 13.50) en Huijbergen (plm. 14.10), gaat het naar Ossendrecht (plm. 14.45). Daar vindt de verzorging plaats. Van Hoogerheide uit (15.50) gaat de karavaan via Huijbergen, Wouwsche Plantage weer richting Roosendaal. Aankomst aldaar ongeveer half zes in de middag. gewonnen sets maar vier games heeft weggegeven. Piet van Eysden was heel wat minder op dreef. De Hilversummer won in vijf sets (6-4, 4-6, 3-6 6-1, 6-0) van Philip v. d. Kwast, die met het clan van de out sider voor soms briljante uitschieters zorgde- Bij de dames konden Anja Lepoutre en Els Spruijt, resp. als zevende en acht ste geplaatst, zich niet handhaven. Anja verloor na in de tweede set een 5-3 achterstand ongedaan te hebben ge maakt met 3-6, 8-6, 4-6 van de snelvoe tige Rotterdamse Patricia van der Heu vel en Els Spruyt had weinig in te bren gen tegen het Groningse meisje Trudi Groenman (2-6 2-6). Betty Stoeve, die in de eerste ronde voor een verrassing zorgde, door Freddy Marinkelle te ver slaan, plaatste zich door een overwin ning met 6-3, 7-9, 6-0 op Marjan Ver snel als derde niet geplaatste speelster bij de laatste acht. Herenenkelspel: derde ronde: Van Eysden-Van der Kwast 64 46 36 6i 61 60; Kuypers-Van Gas- selt 63 75 60; Hajger-Wittekamp 26 61 64 63; Okker-Vekemans 6—2 9—7 6—0; Maris-Barth 6—0 6—2 60; Biesheuvel-Van Gelder 60 61 97; Schneider-Nijeboer 62 61 63; Scholtz-Knol 4—6 6—3 6—3 2—6 6—3. Damesenkelspel: derde ronde: Mevr. de Jong-mevr. Pufkus 62 75; Trudi Groenman-Els Spruyt 62 62; Madeleine Weurman-Ineke Piesksma 6-0 62; Betty Stoeve-Angeline Versnel 63 79 60; mevr. Baars-Ria van der Hage 63 62; Patricia van der Heu vel-Anja Lepoutre 63 68 64; mevr. Ridderhof-Henriette Ruinen 61 75; Henny van Rijn-mevr. Thung 62 61. Als alle voorbereidingen volgens plan verlopen belooft de Ronde van Alphen, die aanstande zondag gehouden wordt weer zeer interessant te worden. Talrijke renners hebben reeds inge schreven. Bij de nieuwelingen heeft men een aantal teleur moeten stellen, omdat men aan een maximum van 70 diende vast te houden. De nieuwelingen starten om een uur. Het spannendste program mapunt zal 19 augustus de wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken zijn. Deze wedstrijd zal om drie uur aan vangen. Er zal ook fel gestreden worden om de talrijke premie's die er te verdienen zijn. De prachtige molen te Etten vormde een aantrekkelijke achtergrond hij het langs fietsen door dit ploeg je (uit Etten) in de Westbrabantse jeugd- wielerronde. In de Belgische plaats Visé won Sjef Planckaert woensdag een zware weg wedstrijd. Opmerkelijk was, dat hij Jac. Anquetil naar de tweede plaats verwees. Junkermann werd vierde, Piet van Est achtste en Jan Janssen negende. De tfjd van 23,3 seconden, waarmee Jutta Heine maandag de 200 meterrace in Malmoe won, zal hoogstwaarschijnlijk niet voor erkenning als Europees record in aanmerking komen. Toen de Duitse atlete liep, had zij het voordeel van een rugwind van meer dan twee meter per seconde. Op het Noad-sportcomplex werd woensdagmiddag een oefenwedstrijd ge speeld tussen Noad en het Oosterhoutse TSC. Hoewel de Tilburgers technisch een overwicht wisten op te bouwen, bleef de „schade" voor TSC, voor rust tot eén doelpunt beperkt. Het was v. d. Velde die de openingstreffer plaatste. Na rust zorgde midvoor Netten met een fraaie kopbal voor 2-0. Vlak voor tijd kon TSC bij een misverstand, toen de bal terug gespeeld werd de eind stand op 2-1 brengen. Evenals verleden zondag tegen Union St.-Gilloise heeft Leo Canjels het enige N.A.C.-doelpunt gescoord in de door 5000 toeschou wers gevolgde, gisterenmiddag ge speelde, vriendschappelijke wed strijd tegen Cercle Brugge. Onbe reikbaar voor de keeper, knalde Canjels de bal in het Belgische net. Dit geschiedde in de 2e helft. Daarmede waren partijen op gelijke voet gekomen, want in de 30ste minuut var: de eerste helft had de Brugse rechtsbinnen Daels het leder eveneens niet te stuiten door Peter van de Merwe in de Bredase touwen gejaagd. Door dit resultaat hebben de Belgische be- zcekers dus slechts gedeeltelijk revanche kunnen nemen voor de in Brugge ge leden nederlaag. Bevreesd voor de N.A.C.-voorhoede, hebben de gasten praktisch de gehele duur van de overigens niet van span ning ontblote wedstrijd het accent op de verdediging gelegd en het is ongetwij feld mede daaraan toe te schrijven, dat het Brugse doel slechts één keer in trilling kon worden gebracht. Al met al heeft N.A.C. uit drie fnendly'svijf punten weten te putten, hetgeen naar het zich laat aanzien een vertrouwenwekkend resultaat is met de competitie in het vooruitzicht. Komende zondag spelen de Breda- naars een vriendschappelijke uitwed strijd tegen A.G.O.V.V. in Apeldoorn. Voor 15 000 toeschouwers vonden op de sintels van het Tilburgse stadion woensdagmiddag de speedway-wedstrü- den plaats om de gouden helm. Het werd een enerverende strüd. In de tweede heat reed Nico van Gor- cum tegen de afrasteringsmuur. Hij kon later de wedstrijd voortzetten. Peter v. d. Berg, de Nederlandse jongen die naar Australië emigreerde en een prima speedway rijder is geworden, kwam te laat aan start. Zijn vliegtuig waarmee hij uit Engeland kwam, verloor door de storm een deur boven de Noordzee. De beslissende heat tussen Petersen en de Fin Timo Laine leverde een zege op voor Petersen (17 p.), 2 Timo Laine (Finland) 16 p., 3 Graham Warren (Nw. Zeeland) 11 p. en de Zweed Ragner Johansson 11 p. De heer v. d. Berg. de speedway promotor reikte de gouden helm uit aan winnaar Petersen- Wethouder J. Bagger man schonk de winnaar de herinnerings wimpel en hing hem de erekrans over de schouders. Manfred Weissleder heeft de tweede etappe van de Ronde van Oost-Duitsland voor amateurs, die leidde van Nordhau- sen naar Bad Langensalza over een af stand van 100 km, gewonnen in 2 uur 42 min. 51 sec. vóór zijn landgenoten Hoehne en ex-wereldkampioen Schur. Werner Swaneveld en Cees Lute, welke laatste met de Hongaar Fotor en enige Oostduitsers in de eerste helft van de etappe een geslaagde ontsnappingspo ging ondernam, doch tenslotte de winst toch weer moest prijs geven, plaatsten zch respectievelijk 16e en 18e met een achterstand van precies één minuut op de winnaar. De plaatsen van de overige Nederlanders waren: 29 Boom 2.44.26; 31. Rutte, 2-45.24; 56 Dieperink, 2.45.30. In het algemeen klassement na twee etappes, dat wordt aangevoerd door Klaus Ampler, met een tijd van 6.21.09. bezetten de Nederlanders de volgende plaatsen; 17 Swaneveld 18 Lute (beiden 6.23.22) 48 Dieperink 6.25.01, 55 Rutte 6.30.31; 72 Boom 6-57.30. Het resultaat van de le etappe luidde: 1 Klaus Ampler in de tijd van 3 uur 38 min. 18 sec. over de 147 km van Maagdenburg naar Nordhausen. Ook de tweede en derde plaats werden door Oostduitsers bezet, namelijk door Zirngibl en Weissleder. Werner Swane veld was de best geplaatste buitenlan der. namelijk 27e. De overige Neder landers bezetten de volgende plaatsen: 28 Cees Lute, 48 Wim Dieperink, 64 An ton Rutte; 73 Bert Boom. De tijd van Swaneveld, Lute en Die perink was 3.39.31, die van Rutte 3.45.07, terwijl Boom ruim 35 minuten na de winnaar binnenkwam. Deze ronde van Oost-Duitsland be staat uit totaal negen etappes. 1 gSgggSgSggggggj HARM VAN DALFZEN, die vorig sei zoen uitkwam voor de eerste divisie club Veendam, heeft besloten terug te keren naar de rijen der amateurs. Hij gaat de kleuren verdedigen van de 3e klasser K.H-C. (Kampen). Van Dalfzen is midvoor geweest van het Nederlands zaterdagelftal, foen hij lid was van de sportclub Genemuiden. (Van onze verslaggever). Cees Haest, de sterke amateur uit Rijsbergen, heeft de zevende Ronde van de Molen, voor een groot aantal toeschouwers verre den, op zijn naam geschreven. Na een schitterende race kwam hij alleen over de meet. Bij het ingaan van de laatste ronde demarreerde hij voor de zoveelste maal om weg te komen uit de kopgroep van vijf, t.w. Cees Haest, Jac. v. d. Kloot, G. Deykers, A. van Haren en Toontje Mertens. Deze kopgroep was zestien ronden voor het einde tot stand geko men. En net in die laatste ronde lukte het de felle Rijsbergenaar. Met een voorsprong van wel honderd meter fi nishte hij voor Jac. v. d. Kloot en G. Deykers. A. van Haren uit Puttershoek behaalde een fraaie vierde plaats, ter wijl Toontje Mertens als vijfde over de streep ging. De amateurs en onafhankelijken heb ben veel strijd geleverd. Zij gaven el kaar geen meter toe. Didect na het startschot van loco-burgemeester Jos. Willems begonnen er enkele renners al flink aan te trekken. De Belg Heyns liet het peloton al spoedig achter zich doch de inspanningen waren kennelijk te zwaar voor hem geweest. De cou reurs kregen vooral in de Antonius- straat een felle wind op kop te verwer ken. Heyns moest al gauw boeten voor zijn inspanningen; wel was er mee be reikt dat vanaf het begin volop leven in de brouwerij te noteren viel. G. Dey kers toonde zich in die beginfase ook erg actief. Hij wist vol te houden en sleepte een mooie derde plaats uit het vuur. Na elf ronden kregen we twee man aan de leiding; Jac. v. d. Kloot en A- van Haren. Dit tweetal heeft de koers werkelijk gemaakt. Steeds hoger werd het tempo opgevoerd. Met een machtig verzet maalde Jac. v. d. Kloot vele ronden onder de wielen weg. Maar de rest van het veld zat ook niet stil. Steeds weer werd geprobeerd weg te komen om de koplopers tot de orde te roepen. In de veertiende ronde vormde zich een tweede groepje, bestaande uit Toon tje Mertens. G. Deykers, Cees Haest en Piet Cooremans, dat in voortreffelijke samenwerking ging proberen de halve minuut op de koplopers goed te maken. Rondenlang hetz.elfde beeld, maar de voorsprong van Jac. v. d. Kloot en van Haren bleef rond de halve minuut. Weer anderen uit het peloton, dat op ruim een minuut volgde, probeerden iets van hun achterstand goed te maken. Het rennersveld viel uiteen in kleine groep jes. Even na half-koers moest Piet Coo remans lossen uit het tweede groepje. In de achterhoede leverde Piet Steen- voorden een prachtige prestatie, door vanuit de achterhoede op te rukken. Sa men met o.a. Pietje Dorst uit Rotter dam, J. Timmers en J. van Buren rukte hij snel naar de voorste gelederen. Een knappe prestatie leverde Leo van Don gen, door in één ronde vanuit het pe loton bij het groepje Steenvoorden te springen- Met nog zestien ronden te rijden moes ten Jac. v. d. Kloot en van Haren ca pituleren voor het grote geweld, dat achter hen ontketend werd. C. Haest, Toontje Mertens en G. Deykers spron gen er bij. Deze vijf renners zouden uit Kees Haest bereikt zegevierend de eindstreepwaar een glunderende ploegleider (herkent u hem?) de Rijsbergenaar hooggestemd opwachtte. moeten vechten wie van hen de sterk ste was. In hoog tempo werden de laatste ron den afgelegd. Cees Haest durfde het risico van een sprint kennelijk niet te nemen want herhaaldelijk probeerde hij weg te komen. Met een machtige rush slaagde hij daarin toen de bel voor de laatste ronde ging. Hij wist de minieme voorsprong te behouden en de erepalm voor zich op te eisen. De sprint van het tweede groepje werd gewonnen door Piet Steenvoorden vóór het vinnige Pietje Dorst. De pres tatieprijs bij de amateurs werd met ruime voorsprong gewonnen door Jac- v. d. Kloot. De uitslag werd: 1. C. Haest, Rijsbergen 2.33.18 uur; 2. Jac. v. d. Kloot, Zundert; 3 G. Deykers, St.-Wiïlebrord; 4. A. van Haren, Put tershoek; 5. A. Mertens, Breda; 6. Piet Steenvoorden, Heemstede, op 1 minuut; 7. P. Dorst, Rotterdam; 8. J. van Buren. Rotterdam; 9. Leo van Dongen. Made; 10. L. Luykx, België; 11. W. de Jong, St-Willebrord; 12. Piet van As, Roo sendaal; 13. Chr. Broekmans, Zeven - bergschehoek; 14. P. Kooiman, Rijns burg; 15. J. van Middelkoop, Rotter dam. Het wielerfestijn van de Ronde van de Molen was begonnen met een koers voor veteranen, die eveneens flink strijd leverden. De bloemen waren voor A. Post uit Baarn. De verdere uitslag luidde: 2. H. Hordijk, Rotterdam; 3. A- van Oosterbosch, Ossendrecht: 4. H. Stouten, Amersfoort en 5. C. Tilleuse, Tilburg, De nieuwelingen, die wat strijdlust be treft niet voor hun oudere makkers on derdeden, streden naast de overwinning nog om de Rainier Riethovenprijs, die gewonnen werd door G. van Veen uit Werkendam. Hij ging niet alleen de meeste keren als eerste over de finish maar ock de laatste maal, waardoor hij tevens eindoverwinnaar werd. De verdere uitslag is: 2. L. Poortvliet, Herkingen; 3. W. Prinsen, Hank; 4. (op ruim anderhalve minuut) A. Naaksge- boren, 's-Gravendeel; 5. A. Oosthoek, Zuidland; 6. M. Breur, Nieuwe Tonge; 7. G. van Hemert. Nieuwendijk; 8. J. van Kleef, Poeldijk; 9. H. van Gulik, Rotterdam; 10. J. van Driel, Werken dam. (Van onze sportredacteur) De eerste oefenwedstrijd, die Baronie deze woensdagmiddag tegen de Belgische ere-divisieclu'o Lierse S.K. heeft gespeeld, leverde de Bredase groen-witten weliswaar geen succes op zij verloren met 24 maar het elftal in zijn nieuwe samenstelling houdt onge twijfeld mogelijkheden in voor het naderende seizoen. Men moet er Immer rekening: mee honden, dat de Belgische gasten van gisteren twee klassen hoger spelen en dat was ook duidelijk merkbaar. Hun balbehandeling, positiekiezen, alsmede de beduidend grotere snelheid, welke zij ongeveer 500 toeschouwers (de concur re.utie N.A.C. speelde immers op het zelfde uur tegen Brugge deed zich hier voelen) bij Baronie van linksbinnen Jac. Vermolen en rechtshalf Marty Brouwers verrichten. Maar het was duidelijk, dat de formatie in haar nieuwe samenstelling nog niet op elkaar is in gespeeld. Geen wonder overigens, nu in deze ontmoeting van de eerste oefen wedstrijd sprake was, terwijl de bezoe kers er reeds drie achter de rug bleken te hebben. Het is dus te verwachten, dat de Baronnen komende zaterdag in de tweede oefenwedstrijd, die in Zwolle tegen Zwolse Boys wordt gespeeld, aan verband en kwaliteit gaat winnen èn tegelijkertijd, wat het tempo, dat nu te' vaak aan de lage kant lag, betreft Het begm was overigens uitstekend, want in de 10e minuut bezorgde Kees Groeneveld, met een machtig schot van de linkervoet, uit een voorzet van rechts. buiten Kop aan Baronie de leiding (1 ,:,"n schitterend doelpunt Vijf minu- demonstreerden, hetgeen vooral bij in- ten iater waren de paI.tijen ^ee™ Dp t.i -pae voet- Rechtsbuiten Hendriks snelle Lierenaar stelde midvoor grijpen van Immens belang Is, lagen op hoger niveau dan in de gelederen der thuisclub. Opmerkelijk goede dingen zagen de Goossens in staat „kuifje" Bastiaansen tevergeefs naar de bal te doen grijpen (1—1), Kort voor theedrinken werd een zelfde aanval opgezet en opnieuw was het Goossens die scoorde (12). Opnieuw gelijk Na de hervatting, waarin Lierse twee spelers bleek te hebben vervangen, bleek de Belgische ploeg een sterkere te zijn, maar dat zag men pas, nadat linksbinnen Vermolen, handig profite rend van te ver uitlopen van keeper Baeten, de gastheren aan de gelijk maker had geholpen <22). Twee minu ten later bracht rechtshalf Brouwers vanaf de doellijn nog redding bij een gevaarlijke aanval van Lierse. maar in de 20ste minuut namen de bezoekers opnieuw de leiding, al gebeurde dat dan dankzij een misverstand tussen doel man Bastiaansen en spil Schoenmakers. Het was rechtsbuiten Hendriks die dit maal scoorde (23). In de 25ste minuut bracht ilnksbinnen Alieslagers na een voortreffelijke soloren de eindstand op 2—4. Baronie heeft daarna nog diverse pogingen ondernomen om de balans meer in haar voordeel te doen omslaan, maar het ontbrak hun uiteindelijk aan het onmisbare doorzettingsvermogen. Zoals gezegd een zware, maar nuttige oefening, welke perspectieven naar beter inzicht draagt De organisatoren van de Ronde van 2 de Molen zijn allerminst te spreken l 1 over de wijze van optreden van de 2 2 K.N.W.U. Immers, voor de gisteren 2 2 te rijden course in Oosterhout had- 2 den de organisatoren renners met J 2 klinkende namen zoals Cees Snep- vangers, André van Aert, Gerben Karstens en Henk Cornelisse ge- 5 contracteerd. Zonder ook maar iets 2 te vernemen, zijn deze renners niet 2 aan de start verschenen. Dat konden 2 ze ook niet wantdeel uitmakend 2 van de selectieploeg voor de we- 2 reldkampioenschappen reden deze 2 knapen in opdracht van de Wieier- 2 unie voor hun training. De K.N.W.U. 2 had niet eens de moeite genomen het Oosterhoutse wielercomité hier- van op de hoogte te stellen. Ronde „Midden Augustus" De woensdag verreden vijfde rit in de Ronde van Midden-augustus won Michel Stolker niet alleen met een ronde voorsprong maar veroverde ook de leiding in het algemeen klassement. Ook Bas Maliepaard liet zich niet on betuigd; hij neemt nu de tweede plaats in van de algemene rangschikking. Maandag h.s. loopt deze rittenkoers ten einde. De Belg Norbert Kerckhove is winnaar geworden van de „Antwerpse PUI", een wegwedstrijd over 200 km. Htf versloeg in de eindsprint z(jn v|jf naaste con currenten, onder wie Piet Rentmeester, die als vierde over de eindstreep ging. De tweede en derde plaats werden ingenomen door de Belgen Covens en Hermans. De tijd van de winnaar was 5 uur 36 min. Met een achterstand van 32 seconden op Kerckhove plaatste Piet van Est zich als achtste. De Oostduitse ploeg voor de wereld kampioenschappen wielrennen die in Italië worden gehouden, is als volgt samengesteld Wegamateurs Klaus Ampler, Gustav Schur, Berhard Eckstein, Gunther Hoffmann. Karl Heinz Kazmierzak en Manfred Weissleder. Voor de ploegentijdrit starten Lothar Appier, Hans Scheibner, Manfred Fruenning en Kurt Mueller. GOES, 14 augustus. Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippeëieren 8; kl. eieren 5; eendeëieren 7. GOES. 15 augustus Export en Indu strieveiling. Yellow Transparent KL. I 75-80 89 70-75 89 65-70 62-64 60-65 48-50 55-60 39 KL. II 75-80 85 70-75 77 65-70 57 60-65 46 55-60 35-37 II D 28 Stark Earliest KL. I 70-75 141 65-70 131 60-65 101 55-60 67 Oomskinderenpeer KL. I 50-55 88 45- 50 60-61 II D 36 Zwarte bessen I en II 62 III 60. Yellow Transparent, geplukte kroet 17.30 kroet 15.20 Stark Earliest kroet 9.50 Perzikrode Zomerappel kroet 5 Goudreinette kroet 8.40 Div. appels kroet 5 Dubb. pr. bonen I 62.30-63.60 II 54.10-54.70. Gewone veiling: Yellow Transparent grof 34-47 fijn 27-37 Stark Sarliest grof 57-70 Oomskinderenpeer grof 62 fijn 17-38 Earley Laxton I 124- 145 II 80-124 grof 71-135 fabriek 26-100 Czarpruimen I 168-189 II 123-125 fabriek 66-82 Tollenaars grof 23-31 rijp 51 fabriek 14-25 Ontario I 149 grof 78-150 fabriek 34 Rode bessen II 107 Kruisbessen II 68-69 Frankenthaler I 270-280 Per doos: Rode bessen I 40-42 II 31 Frambozen I 57-58 II 46-58 III 37 Bramen I 55-64 II 47-51 Loganbessen 58-61 II 52. Per stuk; Per ziken I 19-55 III 14. Groenen, per stuk: Bloemkool AI 20-27 All 17-24 BI 11-17 Bil 12 afw. 11-14 Kropsla I 20-21 II 3.50-17 Kussa's I 16-17 11 8-19 Komkom mers A 20-22 B 10-12. per bos: Wortelen I 22-23 II 10-14 Kroten 4-9 Uien 18 Selde rie 10-11. per kg: Tomaten A 60-63 B 64-77 C 40-59 Uien 8-9 Augurken B 52-79 C 25-27 D 24-26 Kroten II 6-12 Gr. sav. kool 11-17 Rode kool 12-16 Waspeen 21 Spinazie II 9-13 Andijvie 34-40 Prelude 36-44 Pronkbonen II 87-101 Snijbonen II 103. Aardappelen bonken 16-18, grote 14- 16, drielingen 8-12. KAPELLE, 15 augustus. Frambozen in kratten I 226 II 193 Rode bessen Ex tra 122 I 108-109 II 87 Zwarte bessen II 102 III 60 Zure morellen ontst. I 73 II 65 III5 Dubb. bonen I 63.20-64.90 II 53.10- 55.40 Yellow Transparent I 75-80 91 I 70-75 89-91 I 65-70 63-64 I 60-65 50 I 55-60 41 II 75-80 82 II 70-75 74-78 II 65-70 58-62 II 60-65 49-51 II 55-60 35-38 lid 27-28 grof 44-45 fijn 25. Stark Earliest 70-75 131 I 65-70 135 I 60-65 95-96 I 55-60 68 II 75-80 120 II 70-75 122 II 65-70 115 II 60-65 89 II 55-60 60 lid 49 grof 95-102 fijn 33-40 kroet 15-20 Close II 65-75 57 IÏ 55-65 36 Oomskinderenpeer I 50-55 86-87 II 45-50 50.51.60 lid 34.35.50 grof 43 fijn 22 kroet doordr. val 15-23 Appelen val 20-21 kroet-van 7 1/2-16. Verpakt fruit: Stark Earliest I 75-80 163-168 I 70-75 171-173 I 65-70 147-157 Scarlet Pimp. I 70-75 148 I 65-70 145. Pruimen: Early Laxton 1 129-178 II 72-120 grof 102-139 fabriek 32-54 Czar I 169-232 II 90-120 grof 138-161 fabriek 42-61 On tario II 100 grof 110-151 Tollenaars I 40- 47 II 28-31 Occulanen I 17-26 Oranjepruim I 55-59 R. Cl. d'Ouillins I 116. Pruimen gesch. 16-49 val 10-34. Loganbessen p. d. I 56-61 II 34-39 Bramen p. d. I 63-83 II 35-60 Rode bessen p. d. I 31-38 II 27-31 Aardbeien p. d. I 100 II 35-40 Natuur- perziken p. st. 6 1/2-9 Kruisbessen p. kg Extra 85 I 72 II 53-80. Krieken 217. Aar- dapelen bonken 16-19 I 14-16 II 11-14 driel. 5-7 kriel 2 1/2 afw. 7 1/2-8 Groen ten: Kropsla 12-18 Bloemkool 11-43 Sav. kolo 17 Kusa I 25-26 II 18-22 Kroten 13 Komkommers 12-33 Snijbonen 137 Uien 8-14 Knolselderie 8 1/2 Zilvercien 50 To maten Extra I 61-67 C.CC. 49-56. MIDDELBURG 13 augustus Aardapp. eerstelingen bonken 21,40, grote 20.10. drieling 12; bintjes: bonken 18, grote 12.40 drieling 6,50, tomaten A extra 3,78, B extra 3,66. C extra 3,80, AI 3.65, BI 3,39, Cl 3,80, A2 3, B2 2.38-2.20, C2 2,10-2,20; fruit: appelen yellow transparant 70-op 73-78, 6n-70 67-88, 55-60 63-66, 60-65 61-73, IID 48-54. stark earliest 65-70 118-143, 60- 65 114-135, 55-60 84-113, III fijn 64-102, early laxton pruimen 87-169, kasperziken 6-13, rode bessen 96-143, druiven 254-261, karbonkelmeloen 106-108, orangemanna- nasmeloen 140-160 ogenmeloen 46-84, netmeloen 44-101. groenten: bloemkool 4 per kist 11-24, 6 p.k. 11-19, 8 p.k. 11-12, komkommers groen 75-op 20-28, 60-75 17-25, 50-60 14-20, 40-50 10-16, wit 10-24, andijvie 24-34, spinazie 7-47, prei 22-45, kussa 18-31, savooie kool 20-21, sla 350- 22, rode kool 5-12, spitskool 18-24, dubb. bonen 40-57,50, stoksnijbonen 106-179, pronkbonen 104-106, stamsnijbonen 41- 95, bospeen 10-26, boskroot 7-16, waspeen 14-30. ROTTERDAM 14 augustus 1962. Tota le aanvoer 3481, weekaanvoer 4815, vette koeien en ossen 400, gebruiksvee 1093, vette kalveren 600. graskalveren 340, nuchtere kalveren 446, paarden 59, veu lens 51, schapen of lammeren 439, bok ken of geiten 53. prijzen resp. le 2e en 3e kwal. vette koeien 290-325, 260-275, 240-255, vette kalveren 240-260, 210-240, 200-210, graskalveren 370, 280, 200, nuch tere kalveren 180, 160, 150, slachtpaarden 265, 250, 210, schapen 110, 95, 85. lam meren 100, 90 75, kalf- en melkkoeien 1200, 1100, 900, varekoeien 820, 720, 600, vaarzen 875, 700, 575, pinken 550, 475, 400, veulen 500, 425, 325. vette koeien: aanvoer groter, handel zeer traag, prij zen dalend, vette kalveren groter willig wat stijver, graskalveren even ruimer, slepend, iets minder, nuchtere kalveren als vorige week, goed, vast. slachtpaar den gewoon, wat levendiger, ruim prijs houdend, schapen en lammeren iets gro ter, kalm, als vorige week, kalf en melk koeien tamelijk, stil, wat gedrukt; vare koeien ruimer, flauw, teruglopen,d vaar zen en pinken iets meer, traag, lager, veulens flink, willig, wat hoger. TERNEUZEN, 15 augustus. Sla 4.30- 20,40, bloemkool A 25-46, All 23-44. BII 11-22. afw. 11-24. groene komkommers B 10-15. C 1. witte komkommers All 1-16. BII 15, CII 1. selderie 6-7, peen II 10-16, kroten 7-13, uien 4-12, Eerstelingen I 14. Bintjes bonken 17-18, I 13-15, II5-6, Eigenheimers I 14-20, andijvie 36-45, stamsnijbonen II 108, prins, bonen I 61- 64, II 33-54. Sabel II 28-29, Saxa II 25-29, kroten 4. rodekool 14-22, spitskool I 18- 20. II 7-15, savooiekool 13-22, Barima I 16-17, peen All 21, BII 10, prei All 55-58, rabarber II 12-16, tomaten A 60-62, All 51-54, B 63-64, BII 56-57. C 48, CII 45. uien 5-13; 'per doosje: rode bessen II 32- 44, frambozen II 50; per kg: pruimen Early Laxton I 156, II 77-117, Czar grof 151, I 161, II 108, Orange III 33-49, drui ven 182-300, appelen: Yellow I 75-90 70- 90, 65-62 60-49 55-39, II 70-76 65-57 60-46 55-35, IIB 26-29, III grof 40-41, III fijn 22-36. Konstanz 376 (—1). Rheinfelden 252 (—4). Ottenheim 320 (—12), Straatsburg 260 (—4), Maxau 435 (—3), PJochingen 110 4), Mannheim 265 (—2), Stein- bach 133 15), Mainz 260 (+2), Bingen 172 (—2), Kaub 186 (—2), Trier 83 (—1), Koblenz 184 (—4), Keulen 141 (—5) Ruhrort 322 (—6), Lobith 928 (—2) Nijmegen 711 (—2), Arnhem 758 (onver anderd), Eefde IJssel 280 (onveranderd), Deventer 180 1), Borgharen 3856 (—26) Belfeld 1085 (+3), Grave beneden de sluts 500 (—3).

de Stem | 1962 | | pagina 11