Walcheren Trommelaeren weer eerste kampioenspretendenten bij Zeeuwsch-Vlaanderen „ORANJE" MEERDE IN VLISSINGEN Ook flesjes aangespoeld op Hollandse stranden Wederzijdse waardering in raadszaal te Hulst WIM LAROS MOCHT OP DE SCHOUDERS' Burghsluis.... ontluisterd Radio zeker laatste Voorlichtingsavond middenstandscentrale Val in vier meter diep scheepsruim ZUID-BEVELAND VLISSINGEN Aanrijdingen door geen voorrang verlenen Botsing tussen personenauto's Dagblad De Stem TERNEUZEN Dertigduizend kijkers Honderden volgelingen Zeeland zit nog met mysterie Stoffelijk overschot van Belg gevonden te Sas van Gent HOOGWATER Belg door auto gegrepen en gedood Vandaag Morgi en Radioprogra Televisiepro, DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 AUGUSTUS 1962 MIDDELBURG De Middelburgse middenstandscentrale heeft gisteravond in restaurant Wöhler een voorlichtingsavond georganiseerd naar aanleiding van de enquête, die de Middelburgse middenstandscentrale aan De machinist van de coaster „Tres- cenge", de Engelsman P. H. R. wilde via een naast het schip gelegen zandschuit op het Eiland de wal bereiken. Van het zandschip lag een luik open en de ma chinist van het Engelse schip viel in het ongeveer vier meter diepe ruim. Op last van dokter B. die spoedig ter plaat- het houden is ten einde de gemeentelijke se was> is de man naar het St.-Joseph winkelsluitingsverordening te wijzigen *™uis en aan te passen aan de wensen van de middenstanders enerzijds, en aan de veranderde omstandigheden anderzijds. De heer A. de Jonge, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg, gaf een toelichting op het enquêteformulier. waarna de vele aanwezigen in de gelegenheid waren vragen te stellen. De resultaten van de enquête zullen branche-gewijs worden verwerkt. Door de sterk ontwikkelde branchevervaging zal het, dat is giste renavond wel duidelijk geworden, even wel niet gemakkelijk zijn een voor alle partijen bevredigende oplossing te vin den. Knelpunten zijn de vrije zaterdag- dagmiddag, die wettelijk niet te regelen is en volledig op vrijwillige basis zou moeten worden ingevoerd, en sluitende vakantieregelingen. De secretaris van de Middelburgse kruideniersvereniging b.v. zei, dat de kruideniers in het vervolg alleen aan een vakantieregeling zullen meewerken, wanneer ook het grootwinkelbedrijf zich hieraan zal houden, en wanneer ook de slagers, groenteboeren en vishandelaars die tevens levensmiddelen verkopen, over dezelfde kam geschoren zullen wor den. ,,En als dat niet kan?" aldus de heer De Jonge. „Dan zullen wij, al zal de klok dan tien jaar teruggezet worden, gedwongen zijn ook open te blijven", al dus de secretaris van de Middelburgse kruideniersvereniging. Na een opmerking uit de vergadering zei de heer A. Imanse, voorzitter van de Middelburgse middenstandscentrale, wel te hopen, dat de geënquêteerden de vrije halve dagen niet over drie dagen zullen uitspreiden. Hetgeen theoretisch mo gelijk is. „Dat zou Middelburg als koopstad niet ten goede komen. Daarmee zou je de hele middenstand de keel afsnijden", al dus de heer Imanse. AUTO IN SLOOT Op de Veerseweg is zaterdagmiddag de Duitser J. A. O. met zijn personen auto in een sloot geraakt, nadat hij met succes had getracht een plotseling over stekende wielrijder, de 86-jarige B. M. uit Middelburg, te ontwijken. Mede door de grote snelheid, die de Duitse wagen had, raakte de bestuurder echter de macht over het stuur kwijt. O. kroop overigens ongedeerd uit de wrakstukken van hetgeen eens zijn auto was geweest. MIDDELBURG-TONGELEE 4-1 Middelburg voetbalde zondag tegen Tongelre. In de 25e minuut opende W. Vos de score met een hard schot in de rechterbenedenhoek 10. J. Huisman zorgde echter voor 1-1. W. Vos produ ceerde 2-1 en daarna liet Delmotte zijn kwaliteiten zien 3-1. Delmotte zorgde ook voor de vierde treffer, zodat de eindstand 4-1 werd. Zaterdagmorgen om 11.50 uur vond op de Scheldestraat hoek Clijverstraat een aanrijding plaats tussen een bestel auto en een bromfiets. De bestuurder van de bestelauto, P. H. uit Middel burg, reed vanaf de Scheldestraat naar links de Clijverstraat op en verleende geen voorrang aan het rechtdoorgaan- de verkeer, in dit geval de bromfietser F. A. P. te Vlissingen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel was er lichte materiële schade. Zondagnacht omstreeks 4 uur had op de Boulevard Bankert nabij de Coosje Buskenstraat een aanrijding plaats tus sen een tweewielig voertuig, bestuurd door P. J. V. uit Vlissingen en een taxi, bestuurd door A. A. eveneens uit Vlissingen. De oorzaak van het onge val is gelegen in het feit dat de mo torrijder nabij de splitsing niet goed wist waar hij reed en daardoor frontaal op de auto botste. De duopassaiger kwam op de motorkap van de wagen terecht, terwijl de bestuurder met een bloedende hoofdwonde op het wegdek bleef lig gen. Dokter B. achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Daar bleek dat de motorrijder vermoedelijk een hersenschudding opgelopen had. De duo passagier B. uit Ritthem bekwam geen letsel. De motor werd zwaar beschadigd, terwijl de taxi ook enige schade op liep. Zondagmiddag om 13.40 uur vond op het kruispunt Vredehoflaan-President Rooseveltlaan een botsing plaats tussen drie personenauto's. Een der wagens, bestuurd door C. C. kwam na tweemaal over de kop te zijn geslagen in de weg berm terecht. De bestuurder kwam er wonder boven wonder met enige schaaf wonden en 'n kaakkneuzing af. De oor zaak van het ongeluk was dat de wa gen van J. W. uit Oost- en West-Sou burg op het kruispunt geen tijdige voor rang verleende aan de door C. bestuurde wagen die over de President Roosevelt laan reed. De arts G. uit Vlissingen ver leende eerste hulp. Na verbonden te zijn kon de heer C. naar huis terugkeren. Twee van de drie auto's werden be schadigd. GOES In de Beatrixlaan te Goes heeft za terdagmiddag een aanrijding plaatsgehad tussen twee personenauto's, bestuurd door resp. H. D. T. uit Goes en A. C. S. uit Waarde. De heer T. had geen voor rang verleend aan de rechts van hem komende auto van de heer S. De wa gen van T. belandde door de klap in de rozenbeplanting ter plaatse en ver nielde de afrastering. Beide auto's wer den flink beschadigd. De beide be stuurders kwamen met de schrik vrij. Geringe schade bij binnenbrand Zondagmorgen om ongeveer half tien is de vrijwillige brandweer uitgerukt voor een binnenbrandje in een niet be woonde woning aan de Pieter Jasperse straat. De dag ervoor was men in die woning bezig geweest om wat verf af te branden, en de woning een beetje op te knappen. Men vermoedt dat bij het af branden van de oude verf het eronder zittende zachtboard is gaan smeulen, en eerst zondagmorgen tot ontbranding is gekomen. De brand werd ontdekt door enkele buurtbewoners, die onmiddellijk met emmers water de brand gingen blus sen. De vrijwel direct ter plaatse zijnde brandweer kon volstaan met het na blussen met de nevelspuit. De schade bleef beperkt tot een gat in het pla fond en de zolder. Geslaagde oriëntatierit De MAC de Bevelanden heeft zaterdag avond een oriëntatierit georganiseerd, waaraan door 33 leden werd deelgenomen, De rit, uitgezet door het lid der wedstrijd commissie de heer M. van Oosten, voer de de deelnemers door nagenoeg de hele „zak" van Zuid-Beveland. Er waren geen onoverkomelijke moeilijkheden in ver werkt, zodat uiteindelijk de gemaakte tijden doorslaggevend waren voor het bepalen van de uitslag. Hierdoor kon het voorkomen, dat vele deelnemers met zeer weinig en een gelijk aantal strafpunten de ere-plaatsen moesten verdelen. De uitslag van de rit die bekend gemaakt werd in Hotel Ockenburg te Goes luidde: 1 G. Schout, 6 strafp. 2 C. Kriekaard, 6 strafp. 3 L. v.d. Zande,7 strafp. 4 J. Witz, 2 strafp. 5 C. Boonman, 7 strafp. 6 Mej. M. v.d. Broek, 7 strafp. 7 J. v.d. Kreeke, 7 strafp. 8 J. Hoogstrate, 7 strafp 9 M. Maas, 8 strafp. 10 P. Ver- heike, 8 strafp. s-Heerenhoek DRUKKE SCHIETING De schieting op de staande wip voor vrije schutters bezocht door 69 schutters van 13 sociëteiten, had de navolgende uit slag: Hoofdvogel J. de Rijke Edele Handboog Oudelande. Ie zijvogel L. Vermue uit Heinkenszand. 2e zijvogel O. Steenaert van A.D.L.M., Kwadendamme. Ie hoofd- kal F. Walse van Zonnevliet, Hellevoets- dijk. 2e Hoofdkal C. van de Guchte Spes Nostra Hoogezande. Ie Onderkal Jac. Smallegange, Zonnevliet Hellevoetsdijk. 2e onderkal A. de Jonge, H. Zoon van Willem Teil, Hoogezande. Ie Klep Jac Smallegange, M. Zoon, Zonnevliet, Hel levoetsdijk. 2e Klep L. de Jonge. Con- cordie, 's Heerenhoek. 3e Klep L. de Wil de, Juliana, Oudelande. Meeste vogels L. Verdonk, Concordia, 's Heerenhoek. Breskens UITSLAG HENGELWEDSTRIJD VAN „DE ZEEKRAB" De hengelsportvereniging „De Zee krab" heeft een onderlinge wedstrijd gehouden waaraan door 35 leden werd 1 M. v.d. Broeke 680 p: 2 A. Visser 365 p; 3 Iz,. Christiaansen 310 p; 4 J. Aalbregtse 305 p.; 5- J. Verduyn 225 p: 6 D. de Feyter 210 p; 7 J, Quaars 190 p. 8 A. v. Muiken 190 p; 9 A. Kareis 175 p; 10 A. Versprille 160 p. STRANDFEEST VOOR DE JEUGD Door de evenementscommissie wordt in samenwerking met de muziekvereniging „Uit het volk Voor het volk" een strandfeest gehouden voor de kinderen der badgasten en inwoners- De wed strijden zullen beginnen om 2 uur. Bo vendien zal de muziekvereniging 's avonds op de kiosk een concert geven en daarna een rondgang door de ge meente maken. (Advertentie) GEMEENTE ST.-JANSTEEN Ophalen van straat- en huisvuil Burgemeester en Wethouders van St.- Jansteen brengen hiermede ter openbare kennis dat in verband met Hemelvaarts dag het huisvuil in de buurtschap Hei kant, niet op woensdag maar op dinsdag 14 augustus zal worden opgehaald. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. J. I. M. REUSER, burgemeester. F. M. SMET, wnd. secretaris. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur I Exploitatie voor Zeeland: I inspectie Zeeland F. DE LIGT, I L. K. M. DE JONG tel. 6252, Goes tel. 2377 HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 21/2 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. T erhole JOCHIES VEROORZAKEN ONGEVAL Voor de heer A. van K. uit Leeuwar den is de vakantie vroegtijdig beëindigd. In Terhole kwam hij met zijn bromfiets ten val, toen hij enkele spelende wiel- rijdertjes, die met de sturen in elkaar geraakt waren en op het plaveilsel smakten, trachtte te ontwijken. Ook hij kwam ten val- Hij brak zijn rechter- bovenarm op twee plaatsen. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis te Hulst, later naar het ziekenhuis te Goes. Een der jongens klaagde over een pijn lijke rug. Hij zal een paar dagen het bed moeten houden. De heer Van K. was pas twee dagen op vakantie... JONGETJE AANGEREDEN Het zesjarige jongetje P. de K. is aangereden door een passerende per sonenauto, toen hij spelenderwijs de Baandijk opliep. Het ventje maakte een paar buitelingen. Het liep verwondingen aan het hoofd op. Ernstige verwondingen kreeg de jongen echter niet. INTERNATIONALE BRIDGEDRIVE In de raadskelder van het stadhuis te Sluis werd een internationale wedstrijd georganiseerd door de bridgeclub Luc- tor uit Terneuzen. Aan deze drive, die onder leiding van de heer H. Voorhans gespeeld werd, namen 68 paren deel. Voor de aanvang sprak burgemeester P. F. van Hootegem in de raadzaal een begroetingswoord. Er werd in twee groepen gespeeld, namelijk een combinatie van hoofd- en meesterklasse A en een combinatie eer ste en twee klasse groep B. De gehele middag en avond had alles een prettig en vlot verloop. Voor deze speciale gelegenheid was er een buffet ingericht in de kelder. De uitslagen luidden: Groep A: 1 Vissinga-Boscht 91 p.; 2. De Rijke-Oudshoorn 88,5 p., 3. Meester- Wiesen 84,5 p., 4. Jansen-van Dalen 83 p., 5. Maat-van den Dries 82 p. Groep B: 1. Benkilder-Goddere 97 p., 2. mevr. de Rijke en zoon 88,5 p., 3- Ma- reels-Jansen 88 p., 4. de Vos-N.N. 88 p., 5. mevr. Geel-Vingerhoed 84 p. Winnaars verliezersronde: 1. H. L. Pijma-J. Vergouwe- In iedere groep bestonden de prijzen uit een eerste prijs van honderd gulden, een tweede van f 75,- en een derde van f 50,-. (Van onze verslaggever) De voorlaatste marswedstrijd van het vierde Wereldmuziekconcours te Kerkrade is een volledige triomf geworden voor de Trommelaeren van Roesendaele, die uitstekend musicerend en mede dank zij een voortreffelijke show 116 van de 120 te behalen punten bijeen mar cheerden. Met dit indrukwekkend resultaat be haalden de ruim zestig Roosendalers niet alleen een eerste prijs met lof van de vermaarde en internationale jury, maar vooral ook onttroonden zij hier mee The National Band of New Zea land, die op zondag 29 juli bij de mars wedstrijden 115 punten kreeg toegekend- Met derhalve één punt voorsprong staan de Trommelaeren thans aan de leiding van de W.M.C.-marswedstrijden 1962. Het ziet er naar uit, dat de Roo sendalers het marswedstrijd-kampioen- schap, behaald tijdens het derde wereld muziekconcours in 1958, gaan prolon geren. De concurrentie, die hen nog wacht tijdens de laatste marswedstrijd van woensdag a.s. kunnen zij stellig glansrijk doorstaan. Naast het optreden bij de marswed strijden, waarbij de band gestoken in wijnrode jasjes en lichtbruine pantalons een fantastische indruk maakte, pre senteerden de Trommelaeren eveneens een grandioze show, die gadegeslagen werd door een enthousiaste menigte van 30.000 personen, die de zomerse hitte in de overvolle sportpark-kuip trotseerden. Het was zelfs zo warm, dat de Kerk- raadse brandweer, alvorens de mars wedstrijden konden beginnen, eerst de sintelbaan moest nat spuiten. Dit ver hinderde echter niet dat hoog het stof opwaaide bij een der vele onverwachte show-manoeuvres der Roosendalers. Het enthousiasme van de enorme volksmassa was zelfs zo groot, dat hon derden in pure extase nauwgezet de Trommelaeren volgen op hun tocht over de sintels, waardoor de politie z.elfs han delend moest optreden om het midden terrein weer vrij te krijgen. Overigens moest het middenveld ook schoon ge veegd worden voor een voortreffelijke slotshow, waarbij de Roosendalers geenszins onderdeden voor de vele Ame rikaanse korpsen, die het publiek in Kerkrade reeds eerder meermalen rij kelijk trakteerden op aantrekkelijke showprogramma's. De show werd besloten met de Van Gils-mars, genoemd naar de bescherm heer der Trommelaeren, die mede ge tuige was van het eclatante suces. Na het vernemen van de uitslag ging de instructeur van de Trommelaeren, de heer W- Laros op de schouders en hjj werd in een ware vreugderun het con coursterrein rondgedragen. (Zie foto). Hoewel Vlissingen op scheepvaart gebied wel het een en ander gewend is, was er voor de komst van de „Oranje" van de n.v. Scheepvaart mij. Nederland zondagochtend heel wat belangstelling. Het fraaie schip was om 2 uur in de nacht van zater dag op zondag gemeerd aan de kade van de Buitenhaven van Vlissingen. Om 8 uur in de ochtend begon de debarkatie en om 12 uur zondag middag vertrok de „Oranje" weer voor een tweede cruise naar de Mid dellandse Zee. Burghsluis op Schouwen-Duivenland is, zoals Arnemuiden, vroeger een wel varend vissersdorp geweest. Er is op het ogenblik niet veel meer van die vis-activiteit te bespeuren. Burghsluis had nog iets anders met Arnemuiden gemeen. Een abnormaal groot aantal inwoners droeg er dezelfde familie naam. In Arnemuiden zijn er op het ogenblik nog de honderden van Bel- zens en Meulemeesters, in Burghsluis waren het vroeger de Van de Kloos ters. Maar het dorpje is praktisch ver dwenen. En ook van de Van de Kloos ters is er niet zo bijster veel meer over. Er is er echter in Burghsluis nog één, die van alles van de Van de Kloosters kan vertellen. Het is de vroegere reddingbootschipper H. van den Est. Zeventien mensen heeft deze schipper van de verdrinkingsdood we ten te redden. Schipper Van den Est weet naast het vertellen van verhalen ook nog een en ander van modelbouw (foto onder). Een symptoom van nieuwe bedrij vigheid in Burghsluis laat de foto bo ven zien. Vele toeristen, die in de kop van Schouwen logeren, gaan graag met de boot naar de haven van Co- lijnsplaat, om daar te kijken naar de binnenkomst van vissersboten «n het afmijnen van de vis. Gistermiddag om 1.30 uur ontdekte de bemanning van het motorschip Eendracht liggende aan de wal te Sas van Gent, tussen de wal en het schip het stoffelijk overschot van de 55-jarige L. de Baets, afkomstig uit Zelzate in België. De man was reeds sedert donderdag j.l. vermist. Het eerste onderzoek wees uit, dat er geen misdrijf had plaatsge vonden, maar dat het slachtoffer ver moedelijk door een ongeluk te water is geraakt. Hij is per fiets van huis vertrokken, maar de fiets is nog niet gevonden. Dooi de grote trek in het water kan niet goed bepaald worden waar hij ongeveer te water geraakt kan zijn. Het lijk is ver voerd naar het lijkenhuisje op de alge mene begraafplaats te Sas van Gent. Nog steeds spoelen op Walcheren nlet- geidentificeerde flesjes met oranje-j groene capsules of dragées aan. Inmid-| dels zijn nu ook dergelijke flesjes gesig naleerd op de Hollandse kusten tot dus verre echter nog niet in groten getale. In Katwijk werden er zondagmorgen drie gevonden, de Wassenaarse politie zit met twee flesjes opgescheept, terwijl twee van deze geheimzinnige dingen de stranden van Zandvoort en Schevenin- gen met een bezoekje vereerden. Over de herkomst van de flesjes is nog niets bekend. De mogelijkheid bestaat, dat zij in zee terecht zijn gekomen tengevolge van 'n aanvaring van het schip, dat de fles jes vervoerde. Onderzoekingen naar die mogelijkheid hebben echter nog geen resultaat opgeleverd. „Donderdag, nadat het eerste flesje bij ons was binnengebracht, zijn wij naar de haven van Vlissingen gegaan, waar op dat moment de Duitse coaster Alsterpark lag, die de nacht tevoren in aanvaring was geweest met een an dere Duitse coaster. Aan boord van het schip kende men de flesjes echter niet. Inmiddels wordt nauwkeurig nage gaan, welke schepen de laatste tijd in aanvaring zijn geweest", aldus ver- (Van onze redacteur) Ter jongste raadsvergadering te Hulst heeft, zoals reeds gemeld, burgemeester A. L. S. Lockefeer de gemeenteraad dank gezegd voor wat in de voorbije zittingsperiode in het belang der ge meente en gemeentenaren verricht werd en „waarvan de tekenen duidelijk waar neembaar zijn in de uitgroei, de ontwik keling, de uitbreiding en het aspect van de gemeente." Kwam o.a. de grenswijziging tot stand en kon de grondslag worden gelegd voor uitbreidingen, die het Hulst mogelijk zullen maken nog beter dan voorheen te fungeren als regionale centrumplaats: mede bij gebrek aan financiële middelen bleven echter nog vele wensen onvervuld. Een hartelijk woord ten afscheid richt te de burgervader tot de scheidende leden Boel, Leeraert en De Meurichy, waarvan laatstgenoemde raadslid was van 1939 tot 1941 en van 1946 tot 1962, benevens wethouder in de zevenjarige periode 1951-'58. Derhalve gewaagde de burgemeester van „een belangrijke staat van dienst in de gemeente," welke hij op andere wijze en in andere functies hoopte verlengd te zien. De heren Boel en Leeraert. die resp. zeventien en acht jaren deel uitmaakten van het gemeente bestuur, hoorden zich eveneens geprezen voor hun activiteiten als zodanig. Vrijwillig De heer De Meurichy toonde zich op zijn beurt erkentelijk voor enerzijds de prijzende woorden van de voorzitter en anderzijds voor de ervaren amicaliteit der raadsleden, die hij speciaal dank baar was voor hun medewerking aan maatregelen ten gerieve van „de mede mens in nood". Spreker betreurde het ten zeerste, dat zijn vrijwillig terug treden als raadslid tevens het afscheid moet betekenen als voorzitter der instel ling maatschappelijk werk, dat hem bij zonder ter harte gaat. Als nummer 1 van lijst 1 bij de recente gemeente raadsverkiezingen had hij evenwel ge meend de consequentie te moeten trek ken uit het behaalde aantal stemmen, waarin hij bepaald geen overtuigend vertrouwensvotum meende te mogen zien. De nieuwe gemeenteraad wenste hij een vruchtbaar en succesrijk werkter rein toe, hetgeen vergezeld ging van het verlangen, dat in de toekomst bij de samenstelling der verkiezingslijsten iets méér eenheid zal mogen bestaan... Verlies Nadat ook de heer Leeraert gedankt had voor de ondervonden collegialiteit binnen deze vroedschappelijke muren, wenste het niet-scheidende lid Willem- stein nog even te beklemtonen, dat het vertrek van de heer De Meurichy voor de Hulsterse gemeenteraad een groot verlies betekent. Waarmee de heer Mar tens het roerend eens was. Morgen, dinsdag 14 augustus, zijn de hoogwaterstanden in de provincie Zee land als volgt: Hansweert 1.33 en 13.49 uur; Terneuzen 0.55 en 13.11 uur; Vlis singen 0.27 en 12.43 uur; Wemeldinge 2.10 en 14.35 uur. [klaarde zondag wachtmeester Klooster man van de rijkspolitie te Westkapelle. Ook wordt het mogelijk geacht, dat de flesjes afkomstig zijn uit de lading van een wrak. In dat verband wijst men erop, dat sinds enkele maanden bij Cadzand werk zaamheden plaatsvinden voor het oprui men van het wrak van de „Fort Maison- neuve", een geallieerd transportschip, dat eind 1944 zonk met aan boord pro viand voor de geallieerde troepen. Er is nog een derde mogelijkheid, namelijk, dat de flesjes zijn gesmokkeld maar door de een of andere oorzaak in zee geworpen moesten worden. Over het laboratoriumonderzoek naar de aard van de dragées is nog steeds niets bekend. Te Aardenburg Vrijdagavond omstreeks zes uur is te Eede, gemeente Aardenburg. de 51-ja- rige R. van Quekelberghe uit St. Laurens- in België door een personenauto uit Oost burg aangereden. Met een schedelbasis- fractuur werd hij door de ambulance wagen van het Rode Kruis naar het St. Antoniusziekenhuis te Oostburg vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Het slachtoffer, dat als landarbeider werkte in dienst van de heer P. de Mil- liano te Eede, kwam van zijn werk terug en wilde komend uit de wijk Valeiskreek de Brieversweg oversteken. Uit de rich ting St. Laurens naderde toen de auto van de heer K. uit Oostburg. Van Q. werd gegrepen. Hij is vermoedelijk met zijn hoofd tegen de auto terechtgekomen. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Diamanten bij het ontbijt HULST Bioscoopgebouw 20 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur De helse stoot troepen, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Sebastian Kneipp, de waterdokter, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Een meisje met sex- appeal. 18 j. KLOOSTERZANDE H. Clarijs Kermisschieting Zaal van Leuven Dansen Willem Teil 15 uur Kermisschieting staande wip A. Raes 15.30 uur Kermisschieting St. Sebastiaan ANTWERPEN Noord-Brabantweek SAS VAN GENT Olympia 20 uur Inspecteur Calïaghan slaat weer toe. TERNEUZEN Luxor 20 uur Brandend zand, 14 J. SLUIS Seminarie St. Augustinus 14.30-17 en 19-21 uur Tentoonst. Oosterse kunst ANTWERPEN Noord-Brabantweek (Van onze radio- In een kleine, leerde zijkamer ir aan de Steynlaar zaten wjj dezer d de lieer W. C. Ki van de afdeling t bij de Nederland) Toen wij met een king de bedoeling hadden duidelijk onze gastheer dire< stoel, want het k dage niet zo erg dat de pers belan voor de technisch radiobedrijf. Misschien komt het w ste jaren, nu de tele land zich goed heeft radio zon beetje wor| een surrogaatmiddel, radio zo'n beetje wor visie nog ontbreken. I is er de directe snelh' municatiemiddel, waaj harde actualiteit onra ether naar de luiste brengen. En bovendie! speciaal bij de muzib| dit grote voordeel, dat naar behoeft te luistei betekent niet het film of toneel. Integ komst van de transis de jongere generatie ji liteiten van de rad dekken". Met een licht schou de heer Kalee voorbij van zijn technische m de mensen van de rad een beetje met de nek keken als er ook eer van de televisie in de ger werden wij als het ziek ingehaald, maar tej ven hoge politiefunctie de opening van de Sta- gelasten de reportage\ Binnenhof te verwijdere de emotionele gezagsdi op gewezen, dat hij dan ding droeg, als de Troor uitgezonden. Dit risico c litie-officier kennelijk want hij verdween spo< me soms echt wild mak< sen zo denigrerend gaai die oude rot-radio en c zicht zetten alsof de geli zijn laatste benen loopt werkelijk niet ver naa Hilversum I 4 MAANDAG 13 AUC AVRO: 12,00 Lichte orkesti en tuinb.meded. 12,33 Voor 12,43 Zangrec. 13,00 Nws. 13 of gram. 13,25 Orkest 14,00 P ne muz. 14,30 Voordr. 14,55 weet. licht progr. 15.50 Mod 17,30 Gram. v.d. jeugd 18,00 lez. 18,25 Zing zonder zorge: piano 19,30 V.d. jeugd 2( Schoolork. 20,35 Zangrec. 21 rij komt tot leven, hoors; gram. 21,45 Toneel, tekst, gesprek 22,05 Oude muz. Act. 23,00 Hammondorgelsp muz. (gr.) 23.55-24,00 Nws. DINSDAG 14 AUG AVRO: 7,00 Nws. 7.10 O Ochtendvaria (gr.) VPR< ning AVRO: 8,00 Nws. 8, 9,00 Gyvm. v.d. vrouw 9,10 9,15 KJtess. kamermuz. (gr. 9.40 Morgenwijd. 10,00 Arbeid 10,50 V.d. kleuters 11,00 V.c Hilversum II MAANDAG 13 AUG NCRV: 12.10 Pianospel m 12,25 Voor boer en tuinder tuinb.meded. 12,33 Licht ei of act. 13,00 Nws. 13,15 Spi 13.45 Fragm. uit Italiaanse 14.15 De zevensprong, wedstr orkest, koor en bariton, kl Moderne kamermuz. (er.) 16 16.30 Altviool en klavecimb 17,00 V.d. kleuters 17.15 Lich sol. 17,40 Beursber. 17,45 Reg rlname's ontsluiting, door V mann 18.00 Popul. orgelspel 1 (gr) 19,00 Nws. en weerber. deren 19.30 Radiokrant 19,50 De Wilkinsons, hoorspel 20 ork. 21,25 Moderne kamerrr van het 5e plenaire congres v van christelijke kerken te A Pianospel, zang en ritm. kw «n SOS-ber. 22,40 Avondove bespr. 23,05 Moderne orkesti Evangelisatie uitz. in de Spa 24.00 Nws. DINSDAG 14 AUGl KRO: 7,00 Nws. 7,15 Kl« f£r.) 7.45 Morgengeb. en o 8-15 Lichte gram. 8.50 V.d. vi «ram. 9.45 V.d. kind. 10,15 10.25 Moderne muz. (gr.) 11, 11.50 Volaan. vooruit, pr; MAANDAG 13 AUG NTS: 20,00 Journ. en weero Televizier 20,30 Hemo. de ge mentaire film 21,25-22,15 Da televisie-ballet. BELGlë VLAAMS: 19.30 Fe 20.00 Nws. 20.25 Het manneke act. 20.45 Cabaret 21,40 Feu 22,45 Nws. BEI.GIë FRANS: 19.30 V. Nws. 20.30 Sport 21 00 Docu 21,50 Voordr. 22,10 TV-spel

de Stem | 1962 | | pagina 2