Nieuw type wieg ten gerieve van verpleegsters enma „Ro-ro-ro'-ontdekker van veel jong talent t t Gemeente Sluis Roestvrijlichtverstelbaar en bovendien alles bij de hand Vooral vaders erg verrukt BOEKENPLANK nieuwe Austin Garage Kool SLECHTS 1 x IN 5 JAAR Drie lettergrepen - een begrip Boekenkoning leeft voort in herinnering Meditaties over feesten en alledaagse dingen Nergenshuizen Raadselboek In Sanguine Agni Dagelijks leven in spreekwoorden Mengeling Wonen met planten "'BQHRN Geertruidenberg BOHAN een eengezins woning BAL in Zaal Kunstmin H.W.A.Steenpoortc BOHAN 2000 inwoners van BRUGGE brengen het machtigste het Heilig-Bloedspel „Sanguis Christi" Streekvervoer Walcheren N.V. Middelburg Auto Mij. „Zeeland" N.V. - Goes Verloren DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1962 (Bijzondere medewerking) In een Australisch ziekenhuis heeft men met vereende krachten een nieuw type wieg of baby-ledikantje ontworpen en inmiddels in gebruik genomen. Waarom? Omdat evenals in Nederland de verpleegsters daar een zeer zware taak hebben, zodat alles wat kan dienen om hun taak te verlichten, met gejuich wordt ingehaald. Zo ook de nieuwe wieg. Hij werd ontworpen in het ziekenhuis voor vrouwen te Sydney. Dat het juist daar gebeurde zal u niet verbazen, als u weet, dat er de laatste jaren in dat ziekenhuis meer jonge Australiërs ter wereld zijn gekomen dan in enig ander ziekenhuis. Zowel de artsen als de verpleegsters hadden een groot aandeel in het ont werpen van de van roestvrij staal vervaardigde „bassinet". Een ingenieurs bureau zorgde voor de praktische verwezenlijking van hun ideeën. De nieuwe wieg is gemakkelijk hanteerbaar en licht. Hy bevat alles wat een baby nodig heeft om goed verzorgd te worden. Twaalf maanden lang hebben de artsen en verpleegsters op de nieuwe „bassinet" gebroed. „Wij hebben", vertelde de heer Golbs, secretaris van het ziekenhuis in Sydney, ,,alle scherpe hoeken en kanten zorg vuldig vermeden- U vindt in de nieuwe wieg geen gaatjes of holten, die als verzamelplaats van stof en bacteriën kunnen dienen. De eigenlijke wieg kan versteld worden van horizontaal tot bijna verticaal. De moeders vinden dat ge makkelijk. En ik verklap geen geheim, als ik zeg, dat vooral ook de jonge vaders verrukt zijn over die verstelbaarheid. Want nu kunnen ze hun spruiten goed bekijken zonder dat het nodig is, de baby's op de arm te nemen!" „Ziet u," vervolgde de heer Golbs, „onder de eigenlijke wieg is een lade voor watten, poeder en andere toiletbe nodigdheden. Voorts is er een afzonder lijk vak voor luiers, handdoeken, slopen en zo meer". „Een praktische vraag, mijnheer Golbs, is zo'n nieuwe type wieg duur?" „Nu, eerlijk gezegd, de nieuwe wieg is aan de dure kant. Hij komt op ruim 300,— per stuk. Toch zullen wij er vrij veel in gebruik nemen in ons zieken, huis. De nieuwe wieg maakt het voor een jonge moeder heel wat gemakkelij- kei om haar kindje zelf te verzorgen. I) weet natuurlijk, dat vrijwel iedere moeder haar baby graag bij zich op de kamer heeft. Moederliefde, moedertrots en de gelegenheid om onder toezicht van de verpleegsters de praktijk der baby verzorging te leren, zijn daar wel de ooi zaak van „Wij hebben voor de baby's, die een beetje voortijdig geboren worden, aan de niewe wiegen speciale stalen kastjes laten maken. In die kastjes wordt alles wat nodig is voor de verzorging van de jonggeborene apart bewaard. Het ge- vaai voor onderlinge besmetting of in fectie wordt daardoor veel kleiner. U weet het, baby's, en vooral „vroege" baby's zijn erg gevoelig in de regel!" „Een grote verbetering, die nieuwe „bassinet", verklaarde een jonge moe der, „en ik kan dat zeggen op grond van mijn ervaring. Weet u, ruim een jaar geleden was ik ook in dit zieken huis. Toen werd mijn jongste spruit hier geboren. Wat ik toen met de „ouder wetse" wieg niet kon, kan ik met de nieuwe wel: hem van mijn bed af „besturen". En het is heerlijk om je baby zo vlak bij je bed te hebben en zelf te kunnen verschonen!" Ook de artsen en de verpleegsters bleken zeer tevreden te zijn over de nieuwe vinding. En daarom is men voornemens om het nieuwe type wieg ook in andere ziekenhuizen en kraam inrichtingen in gebruik te gaan nemen. En waarom ook niet? In onze ge stroomlijnde wereld mag de mens best zijn eerste levenstijd doorbrengen in een gestroomlijnde wieg! Als men spreekt over Duitse pocket door bijna alle andere vogels begrepen, boeken, spreekt men over „ro-ro-ro". Deze drie lettergrepen zyn tot een begrip geworden, dat waar maakt, wat eens de auteur Kurt Tucholsky zo gedecideerd eiste: „Maak onze boeken joedkoper, op dat de mensheid er kennis van kan ne men'." Ernst Rowohlt was de vader van „ro-roro", de vader van het moderne pocketboek. Als geniaal vernieuwer in het uitge versbedrijf als zonderling en slimmerd als onbekommerd mens en vitaal zaken man vormde hij gedurende vele tien tallen jaren zoiets als een bolwerk van goede literatuur. Hij sprong in de bres voor vele zeer begaafde, consciëntieuze auateurs, nam ze in groten getale bij zich op, daar men hun kunst hoonde of geen aandacht aan hen schonk. Hij behoorde tot de mensen, die uit hun tijd niet weg te denken zijn, alhoewel zij in ieder willekeurig tijdperk buitenstaanders zijn: vitale eenlingen, vreemdelingen tegen over de grote massa, succesvolle pio niers. Ernst Rowohlt - hij stierf in 1960 en zou onlangs 75 jaar geworden zijn, gaf niets om methodiek, om een starre ideo logie, om het accentueren van bepaalde krachten en het op de voorgrond plaat sen van een tendens. Hij zette zich ech ter met geheel z'n persoon in voor men sen, waarin hij talent en karakter ont dekte. Voor velen was dat een geestelijk onwaardige methode. Rowohlt negeerde z'n critici echter en dat maakte hem een persoonlijkheid. In 1887 werd „vadertje Rowohlt", zo als men hem noemde, geboren. In z'n geboorteplaats Bremen bracht hij het tot bankbediende. Toen ging hij op uitnodi ging van de beroemde muziekuitgeverij Breitkopf en Hartel naar Leipzig. Van dat ogenblik af ging de wereld der boe ken voor Rowohlt open. München, Parijs derscheidenen van het culturele leven. Vele vrienden Lewis, al de Nobelprijswinnaars en on- Hij was voor hen een vader, zodat hij wist, wat zij in hun mars hadden. En wanneer hij samen met hen rond de ta fel zat en genietend van een heerlijk glas wijn, zowel zakelijke als particuliere ge sprekken voerde, gebeurde het wel eens, dat hij plotseling opstond en een wijn- of borrelglas tussen zijn tanden fijn- maalde. Een zonderling, over wie men eigenlijk niet mag treuren, omdat hij voortleeft, tezamen met zijn vrienden met Fallada, Tucholsky, Ceram, Camus en Kreuder, wier werken hij wereldbe kendheid gaf. Ook de „Rowolht-Verlag" leeft voort, die gedreven door erven voor en na waarde hecht aan levende persoonlijke contacten met auteurs uit de gehele wereld. De stapel puzzelboeken van het Spec trum wordt hoe langer hoe groter. Het nieuwste Prisma'tje op dit gebied is het „Raadselboek" dat Laurens A. Daane heeft samengesteld. Zelfs de inleiding is nu in de vorm van een puzzel gesteld, zodat degene die eens wil weten wat dit boek nu eigenlijk inhoudt, eerst de op lossing moet zoeken. Wie daar dan door heen is, heeft wellicht de smaak te pak ken. Het zijn geen kruiswoordraadsels, deze keer, maar puzzels en andere vraag stukken van zeer uiteenlopende soorten, Men kan er desnoods een geheel verre gende zomer mee doorkomen. J. H. weer München verblijfplaatsen uit zijft jeugd. Op twintigjarige 'jeftijd was hij bedrijfsleider van een dagblad. Hij was n^ maar nauwelijks cenentv. intig, toen hij »en uitgeversmaatschappij open de: dat was in 1908. Max Dauthenday, Herbert Eulenberg, Hugo Ball, Mecht- hild Lichnowsky en Arnold Zweig, be kende Duitse auteurs, schreven voor hem. In 1912 werd hij bedrijfsleider bij de ïtgeverij van Fischer. Na 1919 begint lowohlt weer een eigen uitgeverszaak n toen brak het eigenlijke „Rowohlt- ijdperk" pas aan. Door „Flinke Ernst", zoals hij in uitg' verskringen heettten maakten Walter Hasenclever, Carl Stern heim. Kurt Tucholsky. Emil Ludwig, Ro bert Musil en Joachim Ringelnatz naam. In an dertiger jaren waren het vooral de Amerikaanse romanciers, met name Wol fe en Faulkner, die Ernst Rowolht in zijn uitgaven opnam. Toen brak er weer een oor'og uit. weer moest hij ophouden en a 1945 gaf hij weer een bewijs van een ongebroken wil. Sinclair Lewis, Laxness, Albert Camus nieuwe namen, een geweldige verrijking van het pro- gromma. „Ro-ro-ro" werd geboren. En toen werd in 1950 de balans opgemaakt: 277 banden met een totale oplage van 28,5 miljoen exemplaren, een geweldig resultaat. Rowohlt was, de ongekroonde boekenkoning. Ze hielden allen van hem, als van een kind, welks grillen men kent: zijn hoog moedige landgenoot Rudolf Boschardt, de gevoelige Oostenrijker Musil, de eigenzinnige Henry Miller, de energieke Wat bij het doornemen van deze me ditaties opvalt, is hun oorspronkelijkheid. Verrassend nieuw is de kijk die men door de diepgravende meditaties krijgt op de betreffende feesten. Of het nu het feest is van het H. Hart, Maria Hemel vaart, Allerheiligen of Allerzielen, men is geboeid door de diepte en oorspronke lijkheid van denken. Het zou de gedachte-rijkdom tekort doen, als we enkele voorbeelden sum mier zouden weergeven. In 15 medita ties voert de schrijver ons door het kerkelijk jaar, niet als liturgist of exe geet, maar als theoloog, misschien beter nog, als christen-filosoof, die denkt over wat het hart van een mens is, en dus het Hart van de Godmens, over het eeuwige dat zich in de vergankelijkheid langzaam vormt totdat het ogenblik aan breekt dat de mens uit de tijdelijkheid binnengaat in de eeuwigheid (Maria He melvaart). De meditaties over de alledaagse din gen: arbeid, gaan, zitten, zien, lachen, eten. slapen, even oorspronkelijk als de voorafgaande, zou men „theologie van het alledaagse leven" kunnen noemen De meest gewone dingen krijgen door de belichting van de schrijver een glans, die ze kostbaar en zinvol maakt. De schrijver is overigens nuchter genoeg om de gewone dingen niet over te be lichten: men kan van een alledaagse dag geen feestdag maken. Maar ze zijn voor de christen: de ruimte voor het geloof, de oefening van het geduld, de heilzame ontmaskering van de grote woorden en de valse idealen, de stille gelegenheid om waarlijk lief te hebben en trouw te zijn Michel van der Plas heeft elf onbe tekenende Europese doipen bezocht en zijn ervaringen heeft hij neergelegd in artikelen voor Elseviers Weekblad. Deze verhalen over „de achterkamers van Europa" zijn nu gebundeld in een Else- vier-pocket. Men zal dit dichterlijk- journalistiek werk met genoegen lezen. Van der Plas bewandelt geen platgetre den paden, maar bezoekt oorden, waar het moderne toerisme nog niet is door gedrongen. De meeste dorpen, die hij be zocht, waren tot nu toe onbekend. Zelfs tot onze schande nog nooit gehoord, van het Friese Kootstertille hadden we Een landkaartje is aan de verhalen toe gevoegd, zodat de lezer zich gemakke lijk kan oriënteren. De tekeningen, die de tekst in het weekblad illustreerden, zijn helaas niet overgenomen. Dit G.G.G.-boekje van Dr. J. de Vreese s.j., wil een antwoord zijn op de wekroep van de Paus om het Kostbaar Bloed te maken tot voorwerp van onze devotie. Die hangt immers te-n nauwste samen met de devotie tot het H. Hart. Terwijl het H. Hart vereerd wordt, niet alleen als symbool maar ook als centrum van Christus' Verlossersliefde, is Zijn H. Bloed voorwerp van verering bovenal omdat het door de Vader bestemd werd als daadwerkelijke losprijs, en de vergie ting ervan de essentiële verwerkelijking werd van het Nieuwe en Eeuwige Ver bond, De devotie tot het Kostbaar Bloed richt zich dus tot de Persoon van Chris tus speciaal als onze Verlosser. Dit alles wordt door Pater de Vreese in het on derhavige werkje helder en overtuigend uiteengezet. Wij wensen het een grote verspreiding toe, met name onder die genen aan wie Mgr. Frencken de woor den „In sanguine Agni" als levensmotto meegaf. J.H. J. A. Meijers, leraar aan het Haagsch Lyceum en opvolger van Charivarius aan de Groene Amsterdammer, heeft in bo vengenoemd Prisma-deeltje van Het Spectrum te Utrecht, gepoogd een beeld te tekenen van het leven, de levensge- woonden en de levensopvattingen van Het voorgeslacht in spreekwoorden, die goeddeels vergeten zijn of hun oude zin hebben verloren. Er is op het gebied van spreekwoor den al heel veel gepubliceerd. In de bi bliografie, achterin dit boekje, zijn 61 werken opgesomd van de duizenden, die er bestaan. De heer Meijers heeft alge meen bekende en minder bekende spreekwoorden in verschillende hoofd stukjes gerangschikt. Daarbij belicht hij deskundig en geestig de taalkundige en folkloristische aspecten. Aldus is het niet alleen een leerzame, maar ook een ge noeglijke uitgave geworden. De vreemde talen leveren geen moeilijkheid op, daar de schrijver aanhalingen daaruit steeds in het Nederlands weergeeft. Frank Fehmers en Bert Snijders zijn op de gelukkige gedachte gekomen een aantal verhalen en gedichten van jon geren uit landen van het vrije Europa te bundelen. Hun boekje, dat bij de N.V. Drukkerij De Spaarnestad te Haarlem is verschenen, kreeg „Mengeling" tot toe passelijke titel. Er is werk opgenomen uit de Beneluxlanden, Duitsland, Frank rijk, Italië, Engeland, Denemarken en Noorwegen. Jos Hagers maakte zich verdienstelijk met het bijeenbrengen van de buitenlandse kopij. Het gehalte van de gekozen prozastukjes en van de poëzie is, gezien de jeugd van de auteur, zeer goed en veelbelovend. Er zijn zeker namen bij, die we in de toekomst nog meer zullen tegenkomen. Enkele Nederlandse dichters en schrij vers droegen een steentje bij uit sympa thie voor het initiatief. Zo vinden we hier proza van G. K. van 't Reve en verzen van Harriet Laurey, Ellen War mond, Jaap Harten en John O'Mill. Wie de Deense, Noorse en Italiaanse bijdra gen vertaald heeft, wordt niet vermeld. Dit praktische en door de uitgever Zomer en Keunings te Wageningen, smaakvol gebrachte boekje heeft van de schrijver W. Amesz de ondertitel: Wen ken en ideeën voor iedereen, meegekre gen.: Het toont inderdaad wat men met enige kennis en goede smaak met ka merplanten kan bereiken. Wat die ken nis betreft, worden allerlei belangrijke zaken als watergeven, bemesten, verpot ten, bespuiten, belichting, verwarming e. d. behandeld, ook meer moderner ma nieren van planten houden in bijvoor beeld veenmos en turfmolm. Wat men met goede smaak (en wat ruimere fi nanciën) kan bereiken, tonen de zeer goede foto's. Het hoofdstukje „Bijzon dere plantenarrangementen" zal menig een aan ideeën kunnen helpen, om eens andere wegen te bewandelen. Aanbevo len. H. Ruime eengezinswoningen onder architectuur en di rectie van architekt H. L. M. v. d. Meys te Waalwijk. Aannemer: J. J. Ouweland te Dorst. Prijzen: vanaf f 19.215.— In dit bedrag zijn alle kosten (behalve de hypotheekkosten) begrepen, Ruime hypotheek mogelijk. Inlichtingen bij: BOUWGEMEENSCHAP N.Y Brigittenstraat 17 - Utrecht Tel. 030-16757-19727 alsmede bij onze rayonin- spekteur J. v. d. Berg Kon. Wilhelminasingel 72 te Waddinxveen, tel. 01828-3026 illlliw -....mini Te KOOP IN BREDA: met garage, 5 kamers, bad kamer, keuken, voor- en achtertuin. Nieuwbouw Te bevr.: S L. DONKERS Tel. 0 10—139802. A. S. ZONDAG van 6.00 tot 11.30 uur Wed. Geerts-Kockx OUDENBOSCH Voor een naar te PUTTE Met leedwezen geef ik hiermede kennis dat ten zijnen huize te Brussel, Rue Mayelle 45, vrij plotseling is overleden op 8 augustus 1962 na voorzien te zijn van de laatste H. Sacramenten, CHARLES ERNEST ROGIER geboren te Bergen op Zoom, op 19 juni 1902. Op verzoek van de overledene, heeft de begra fenis in stilte plaats gehad. De plechtige lijkdienst zal gezongen worden op donderdag 16 augustus a.s. te 11 uur in de pa rochiale kerk O. L. Vrouw van Lourdes, Avenue Woeste, te Jette-Brussel. J. P. A. M. Mastboom Ex. test. Correspondentie adres: Z. Z. Zoom 43, Bergen op Zoom. Nieuwbouw Tuinzigt: blokjes van 4 met en zonder garage, koopprijs v.a. f 24.800,- k.k blokjes van 3, koopprijs v.a. 28.000,- k.k. Makelaarskant Pluyter, WilhelminasLaat 20. Breda Tel 41155 b.g.g. 36449 Op een van de mooiste lanen van Kaatsheuvel met vrije ves tiging en direct leeg te aan vaarden en vrij op naam te leveren, nieuwe moderne zon nige confortabele grote mid denstandswoning met grote tuin achter het huis en voor kleine tuin te koop. Gemeen teplantsoen voor het huis. Dit is een huis waarvoor in Vught of Den Bosch vrij op naam 37 mille betaald wordt Inl. bij Willem de Zwijgerl. 55, Kaatsheuvel. Tel. 04167-3030. Gezinsfles SHAMPOO, olie of ei, van 155 ct. voor 98 ct. met 20 geldzegels. Bij aan koop van 3 stuks VéGé- toiletzeep met 10 korting. Alléén bij Uw VéGé- kruidenier. VERKOOP LANDHUIS te 's-GRAVENPOLDER NOTARIS te KRUININGEN is voornemens ten verzoe ke van mevrouw W. P. Woutersen-Sneep op woens dag 29 augustus 1962 's avonds om 8 uur in „De „Prins van Oranje" te oGes in het openbaar te verkopen: HET RIANTE LANDHUIS „WILGENHOF" aan de Goessestraatweg 32 te 's-Gravenpolder kad. sec tie A no. 1279, groot 20 are 50 centiare, bevattende be neden: eetkamer, zitkamei. slaapkamer, badkamer, keu ken, bijkeuken en garage. Boven: 3 slaapkamers, voor zien van centrale verwar ming (oliestook), 3 vaste wastafel (koud en warm) en mooie grote tuin. Dadelijk te aanvaarden na betaling der kooppennin gen, behoudens toestem ming van b. en w. Kijkdagen: 22 en 23 augus tus a.s. des namiddags 2-5 uur. Inlichtingen bij genoemde notaris. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming tijdens ziekte en overlijden van ons zoontje en broertje VICTOR betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die hebben meegeleefd in het bijzonder de zeereerw. heer pastoor, pater Sessing, behandelende geneesheren, donors en zus ters van het r.-k. ziekenhuis te Hulst, onderwijzend per soneel, vooral juffr. Fermont en leerlingen St. Jozefschool te Boschkapelle. Fam. G. Gelderland Boschkapelle, Veerwijk. Tc koop aangeb. plm. 5900m2 bosgrond gelegen in de omg. v.d. gem. Uden (N.Br). Prijs 60 ct per m2 Br. ond. no 59421. Te hoop in 58 gemeenten in Nederland: huizen voor zelfbe- woning. Vraagt gratis woning- lijst. N.V. Mij. Randstad-W.. Bergweg 154, Rotterdam, tel. 010- 41989-41052 48113. 59415 bqhSN HYPOTHEEKGELDEN beschikbaar op woonhuizen, winkelhuizen en boerderijen. Aflossingssysteem naar keuze. Inlichtingen bij: HYPOTHEKEN N.V. Brigittenstraat 17 - Utrecht Tel. 030—18751 of bij hypothekeninspecteur H. Franken, Wilhelmina- plein 4, Oudenbosch, tel. 01652—234. Illl I.S.O. scooter 150 c.c. 4 versn- sportmodel bj. I960, 10.000 km gelopen, te koop. Pracht ma chine. Wegens bijz omst Zat. dag van 2-8 uur Aquamarijn hof 116B, Breda. Tel. 22351. Door aanschaf V.W. Bestelwa gen, te koop: Simca Sta tioncar 1961. Km.stand 7600, icosmatten, achteruitrijlamp ^.ïZ., f 1000.- beneden de prijs. Inruil luxe wagen mogelijk. B. Ballotstraat 3, Kloetinge. Tel. 01100-6617, na 18 uur. 59331 Woonhuis met grote tuin. Di rect te betrekken Gelegen: Zandstraat 119. Sas van Gent Te bevragen: Tramstraat 21A, Sas van Gent. Autobedrijf Peet van Est. Keuze uit ruim 350 auto's. Ho ge inruil. Gemakkelijke finan ciering. 10.000 km schriftelijke garantie. Showroom: Nieuw Mathenesserstraat 77, Schie dam (grens Rotterdam). Tel. (010)-60900, ('s avonds tot 10 uur geopend, zondags van 11 uur v.m. tot 6 uur n.m.). Lambretta-scooter in pr. st. te koop event, te ruilen te gen goede br.fiets met bijbet. Hooilaan 90, Breda. 59463 Zie het glazen huis in onze elalage. Nog slechts enkele ge. riefelijke nieuwbouwhuizen op Ypelaar van f 28.000,- af; 3 of 5 slaapkamers Makelaars Van den Berg Co., Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda. Tel. 24421. 16581-X Kredieten tot f 4000,. voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraagt gratis folder Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen Postbus 1083. Rot terdam X Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten voor iedereen tot f 5000.-, voor aan schaf meubilair-woningtextie) Vraagt gratis folder Dan krijgt u algehele inlichtingen. Post bus 1371. Rotterdam. X Kampeer-auto, Renault-bestel, prima conditie, stahoogte 1.70 m., z. m. doelmatig ingericht, o.a. rondom glas, achteruit gang, aansl. gr. zonnetent, royale hangkast, z. v. berg ruimte, gootsteen, afvoer, str. water 65 1„ 3 kookst., ver licht, 4 slaappl., schuimrubb. matr., autopyjama, nodig rij bewijs B-E, direct te gebrui ken, geheel compleet Tel. 01601-339 59239-X Te Cadzond op vr. standpi. t. h. caravan, plm 5 p. (Inl tel. 01158-673), aug. en sept vrij Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve man, vader en oom, EDMUNDUS CORNELIS DE VLIEGHER echtgenoot van Elza Maria Lammens in de ouderdom van ruim 57 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. Koewacht Wed. E. de VliegherLammens Henri en verloofde Achille Familie de Vliegher Familie Lammens Koewacht, 10 augustus 1962. De uitvaartdienst, waarbij wij U beleefd uitno digen, zal plaats hebben op maandag 13 augus tus a.s. om 9.30 uur in de parochiekerk van de H.H. Philippus en Jacobus te Koewacht. Rozenkransgebed zondagavond om 7 uur in de kerk. en meest indrukwekkende openluchtspel ten tonele, dat ooit in Europa werd opgevoerd Een nachtelijk schouwspel in de middeleeuwse entourage van Belfort en Marktplein. De enige gelegenheid om vanuit Midden-Zeeland deze opvoering te gaan zien Per touringcar vertrekken wij uit GOES (17.30 uur) - MIDDELBURG (18.00 uur) SOUBURG (18.05 uur) - VLISSINGEN (18.15 uur) en tussengelegen plaatsen. Thuiskomst om circa l uur. Deelnemerskosten reis- en bootkosten prima tribune plaats): vanuit Goes f 15.—, Middelburg en Vlissingen f 14.50. Plaatsen zijn beperkt, dus tijdig opgeven bij: Markt 43 Telefoon 01180-3043 Westsingel l - Telefoon 01100 - 7600 en de verder bekende plaatselijke agenten te Vlissingen, Souburg, Middelburg, Breskens, Veere. Serooskerke, Oost- kapelle. Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Biggekcrke, Borssele, Goes, Kamperland, Wemeldinge, Yerseke, Krui- jningen - Rilland. WIJZIGING BASISPLAN VOOR DE WEDEROPBOUW Het Hoofd van het gemeentebestuur van Sluis brengt ter openbare kennis, dat het ontwerp wij ziging basisplan voor de wederopbouw voor de ge meente Sluis met de daarbij behorende bebou wingsvoorschriften met ingang van 14 augustus 1962 gedurende vier weken voor eenieder ter inza ge ligt ter gemeente-secretarie van Sluis. Tijdens genoemde termijn kan èenieder schriftelijk bij de gemeenteraad tegen de voorgenomen wijzi ging van het basisplan voor de wederopbouw met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften be zwaren indienen. Sluis, 8 augustus 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, P. F. VAN HOOTEGEM. Vakantie in Oostenrijk bij Bo- denmeer, vakantiewoning, 3-5 personen. Moderne kamer, rus tige zonnige omgeving. Koud en warm str. water, goed in gerichte keuken, c.v., auto stalling. Prijs per persoon f 3,- f 3,50 gulden. Gunstig gelegen voor wintersport. Otto Bohler, G. Schwerzierstr. 73, Schwar- zach. Voralberg. in Oostenrijk Margraten Z.L. frisse kamers met stromend water logies m. ontbijt f 4,. Pe Termaarstr. 51 prima Fryns, 04458-: 358. ension telef. 59450 In goede staat Fiat 1400B te koop. Rozenlaan 4, Breda. Voor een betrouwbare gebruik te auto is het adres Toon Gij- zen, Vestkant 125, Breda. Tel. 33346. De volgende auto's staan bij ons echt in voorraad: Volkswagen Karmann Ghia 1959, Fiat 1100 1959. Opel Olym- vol acc. 1957, Ford Consul pia 1951 spotprijs. Opeis Cara van 1959, Taunus 17M Bestel Nuova 500 1960. V.W. de Luxe gentjes open en dicht, Fiat stuks als nieuwe aanhangwa- 1960, Opel Rekord 1958. 8 met roldak 1958, Chevrolet Be- lair zwart 1958, Lelijk Eend jes I960. Opel Kapitan 1957. Al daze wagens zijn echt in pri ma staat en worden onder ga rantie verkocht. Inruil, verk. en financiering, 's Zondags ge opend 59500-X Vito-Garage in Breda, de ga rage die veruit in Nederland bekend staat met zijn goede naam op het gebied van het verkopen van le klas gebruik te automobielen, onder de vol le schriftelijke garantie, zowel op onderdelen als op arbeids loon. Di+ kunnen wij doen om- rede onze auto's le klas na gezien worden en getest. Voor dat u een gebruikte auto el ders gaat kopen, informeert dan eens hoe die garage be kend staat Want vele mensen worden bedrogen door het mooi aanpraten om een auto te kopen en zodra ze de cen ten hebben betaald mogen ze nief meer terug komen, voor eventuele garantie en worden ze met een kluitje in het riet weggestuurd. Naar onze gara ge mogen ze gerust een infor matie nemen, daar doen ze ons nog een plezier mee ook. Tijdens onze verbouwing is het ons niet mogelijk een grote massa auto's in voorraad te nemen maar wat er s^aat is 100 pc+ goed. Wij hebben in voorr. staan: Fiat. 2100 de Lu xe 1960, blauw met wit dak, iets aparts; Fiat 1100 de Luxe tweekleurig, type 1960; Fiat 600 1957, zeer zuinig, loopt 1 op 17 aan benzine; V.W. de Luxe type 1962, zeer mooi; V.W. de Luxe met roldak en dubbele bumpers; Renault Dauphine type 1961; Opel Ca ravan Stationcar 1959, met ra dio. Zaterdag gehele dag ge opend. Zaterdagsmiddags ge opend van 1 tot 6 uur. Inruil en financiering mogelijk. Let op het juiste adres: Ginneken- weg 340-342. Recht tegenover de kerk, vlakbij de Ginneken- markt. Tel. 01600-36173. 17161-X „Zoekt u bijverdienste-avond- werk?" Ook u helpen wij hier aan! Inl.: Ambacht. Postbus 21, H.I. 59524-X Welk katholiek meisje tussen 20 en 30 jaar, wil mijn huis houdster (25 jaar) komen hel pen in een zeer moderne nieu we pastorie in de nieuwe wijk „B-ouwlust" te 's Gravenhage? Brieven me+ uitgebreide gege vens zo spoedig mogelijk aan pastoor A. Burcksen, Zonne- oord 286 Den Haag59471 Wederverkopers gevr. Hoge provisie. Inl.: Postbus 3067, tfd 34, Rotterdam. 59507 Hulp i. d. huish. aangeb., voor d. en n. Br onder nó 59467 Nette gebruikte meubelen ook antiek enz. Van Halen, Gra- venstr. 4, M'burg. Tel. 3976. Mevrouw, koelte in de zomer, wai'mte in de winter, regel baar over één convector uit Brabants Oliehaardenpaleis Subliem verzorgd kleuren-fol- dejrpakket gratis op aanvraag. De Weerd's Loodgieters- en Sanitair-Installatiebedrijf, Markt 33, Etten. Tel. 01608- 2310 X Studiepiano te koop; ganglo per 9 mtr en breimachine, merk Passap. Oranjeboomstr. 335. Breda. Na 6 uur. 59266 Bruidsjapon, geheel compl. te koop. Maat 38-40 Nijverheids- singel 77, Breda 59339 Z.g.a.n. bouwlift te koop. KI. model Alsmede betonmolen en steigerhout. Brieven onder no. 59311. Zeer goede accordeon te koop, 96 bas. Zonnebloemstraat 4, Breda. 59330 Bekkers levert u Necchi, Mel- son. Adler, Gritzner enz. We- reldbek. merken, waarvan ook na jaren nog onderd. verkrijg baar zijn. Enkele licht besch, merk aut. z.z. naaims., waar mede u alles kunt doen, voor de zeer lage prijs van f 299. Met volle gar. en lessen van gev. vertrouwde zaak sinds 1890. Bekkers, Boschstraat 67, Breda. Tel. 41725 De zaak met de betere service. Gebr. gerevideerde inruilmachines a. f 20,-. Wij maken uw oude machine elektrisch v.a. f 40,- 59428-X Zware ijzeren hekken 1.5 en 2 m lang z.g.a.n. en 40 ton pri ma stalmest te koop. Ook steeds voorradig geslachte kip pen en haantjes. A. v. d. Bergh. Groenendijk 85, Kloos- terzande. Tel. 229. 18391-X Gitaren, nieuwe modellen en kleuren, te koop aangeboden Vanaf f 42. Ook elektrisch Koster-Dey, Stationsstr. 34 Axel. Tel. 476. X Wegens opheffing te koop, ca fé-inventaris. Molenstraat 18. Breda. 59273 Tico Huis, Lange Delft, Mid delburg De speciaalzaak voor Trix en Marklin elektrische treinen. 20340 Kostuumdozen, rokkendozen, broekendozen, taartdozen, sou venirdozen, 17 verschillende formaten in voorraad bij West- Middelburg, strate Papierh. Telefoon 2453. 20342 Te koop aangeboden een nieu we kinderwagen. Ginnekenweg 278, Breda.59299_ Z.g.a.n. haard t.k.a f 70,- 1 jj gebr Etna, en pick-up met ra dio en platen, Philips f 300,-. Fellenoordstr. 35, Breda. 59341 Smalfilmcamera 2x8 (Kodak Brownil) met tas aangeb Al les als nieuwL Prijs f 50,-. O- lympiastraat 58, 33219. Breda. Telef. 59342 Z.g.a.n.bandrecorder te koop, wegens emigratie. Past Pot- tersplein 9, Breda. (Belcrum 2 Pers. tent Rijsbergseweg te koop f 30, 254. Breda. Suède jasjes (ook nappa) en leren jassen voor f 10,- per maand. Rechtstreeks van fa brikant. Stuur even een brief je en u ontvangt nadere in lichtingen. Fa Zaal, O. Bote- ringsstraat 79.' Groningen. Tel. 05900-23776. 58876 'n S.G.A. plastic luierbroekje. He+ sluitstuk van iedere baby- uitzet.58945 Schrijfmachines. Nw koffer schrijfmachines v.a. f 137,50. Diverse gereviseerde machines o.a. Remington, Underwood en v.a. f 65,- m volle garantie. Reeds vanaf f 10.- per maand. Betaling in 6 maanden zonder rente. „Wilson", Utrechtsestr 133. Amsterdam-C. Tel. 38395- 94957. Vrijblijvend demonstra ties door geheel Nederland. Horloges, uitsluitend gesteend anker. Bet. vanaf f 1,50 p. w. Ook gouden ringen, pendules. Vr. inl. W. Schoutissen, Pol- derstraat 32, Breda. 58665 Compl. foto-inventaris te koop. Best. uit: kleinb.camera, ver- grotingsapp., glansapp. enz. enz. Alles in 1 koop, t.e.a.b. Teteringsedijk 152A, Breda X Ter overname aangeboden een in goede staat verkerende ko lenhaard. Te bezichtigen: Ko- ninginnestr. 31, Breda. 59458 Zo goed als nieuwe stofzuiger aangeboden. Kex'khofweg 65, Breda 59459 Weggelopen uit Puttinge, 1.5 j. rund. Oormerk ZE 39556, A.J. Waterschoot, Pr. Roosevelt- 12, Kloosterzande Tel 367 Volg een typecursus met di plomagarantie. Snel. goed en zeker niet duur. Aanm. en inl. Instituut St.-Jozef, Piet Avon- tuurstraa+ 45 Breda Tel40326 Ford Anglia 1954, Vespa-scoo- ters 1958 geheel nagezien Hein- kel-scooter 1959 i.pr.st. voor zien van windscherm en rich tingaanwijzers Lloyd 400, bj. 1954 t. k. Garage „Rima", Boulevard 18-20, Roosendaal Tel. 3006. 9631 Wegens aank. van nieuwe een in prima staat zijnde V.W. Be stelauto t.k.a Jan Voogt, Spar- renweg 1, Breda. Tel 31027. Mercedes 220 bj. '52, met ra dio, iets moois f 750,-; Re nault 4 '56 f 950,-; Renault Fregate, bj. '55 f 850,-; V.W, Pick-up '54 f 700,-. Deze wa gens zijn in prima staat. Keu ring toegestaan, financ. mogel Café de Vaarkant, Bredase- weg, Etten.59313 Het betrouwbaarste adres, de Pree Autohandel, heeft voor u gereed staan: Ford Taunus 17M '61, Ford Taunus 17M '60 Renault Dauphine '59, Renault Dauphine '58. Fiat Multiply '58. B M.W. Isetta '57, B.M W. Isetta '56, Opel Rekord '60, Opel Rekord '59, Opel Rekord '58. Opel Rekord '57 2x, Opel Rekord '56 2x. Opel Rekord '55. Opel Rekord '54. Opel Re kord '53, Opel Olympia '52 2x. Opel Caravan '59, Ópel Cara van '57 3x. Opel Caravan '56 2x Opel Caravan '54. Opel Caravan '53, Opel Kapitan '57, Opel Blitz vrachtwagen '55, V.W. de Luxe '58. V.W. de Lu xe '56 2x met schuifdak. V.W. de Luxe '52, V.W Bestel '58, V.W. Bestel '57 2x. VW Ee- stel '55. V.W. Bestel '54, V.W. Pick-up met open laadbak '56, VW Aanhanger met hoge ge sloten laadbak. Op al deze wagens word+ 3 maanden of 10.000 km garantie gegeven. Tevens hebben wij een grote voorraad slooponderdelen van bovengenoemde auto's, vanaf 1950 tot en met 1962. Als gro te bijzonderheid eigen finan ciering voor wagens vanaf 1952 tot «n met 1962. Zater dags en zondags gehele dag geopend. Autohandel de Pree, Haagweg 31-35. Tel. 33915; Til- burgseweg 135, Tel. 39753, Breda. 17160 Van part. te koop: Opel Olym pia, bj. 1954, i.g.st. Biss. Mo- lenstr. 26, Etten. 59392-X Motor t. k. 78, Breda. Duivelsbruglaan 59381-X Ctr°ën 2CV 1959. Fiat 2100 I960, Fiat 2100 1961, Opel Ka pitan 1950 te koop Autobedrijf Staal, Ginnekenweg 271, Bre da. Tel. 34086. 59846 Prima D.K.W.-Hobby-scooter f 225,- t k. Valkenbergstraat 8,Made.59348 Te ruil of te koop: B.S.A. 500 cc KK, met Steib-zijspan, i.z. g.st. Tevens 2 a 3 pers. auto- bank Olmstr, 88, Breda. Van part. Morris 1000 Cabr. benz. 1:15 motor 12000 km gel. i.g.st.z. pr. f 475,- met bel krt wegens omst.h. Groene Woud 53, Breda. (BI.Kei).59329 Te koop Vespa 150 cc. i.z.g. st. 35000 km gel compl met accessoires, helmen, bel. en verz Nic. Beetsstr. 26, Etten. Tel. 01608-2181. Te koop Volkswagentje moto- rich-mechanisch prima in orde f 35,. Polderstraat 49, Belcrum Averos bromfiets i.g.st. prijs f 500,-. Baronielaan 325, Breda. Breda.59393 Een z.ga.n. Magneet bromf. te koop, zeer laag in prijs. Rijnst r68. Breda.59429 Belcrum-Grage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t.k. va. 1957. Min. Kanstraat 18-20, Bre- da. Tel. 01600-39900-39870 X Scooter te koop Prijs f 200,. Bosstraat 51, Breda. 59440 3 Winkelkasten te koop aan- feb. met glazen schuifdeuren, vitrines en etalagekast, v. Berkel snelweger met gram- verd. en nationaal kasregis ter. Brieven onder nummer 59462. Over te nemen goede baanca- fé-frituur-logement. Gelegen grote baan Antwerpen - Lier Br. oace r.o 59303 Bestaande bouw: Baronielaan met garage f 50 000,- k.k Bra bantpark f 32.000.- k.k Blauwe Kei met c-v en garage f 50000 k.k Manaveld met c.v en ga rage f 50.000,. k k. Ulvenhout bungalow's v.a. f 70.000,- k.k Makelaarskantoor Pluyter, Wilhelminastraat 20 Breda. Tel. 41155 b.g.g 36449. X Nieuwe woonwijk „Tuinzigt": Eengezinswoningen, 4 kamers, keuken, douche, flinke tuin, schuur. Hypotheek wordt ver zorgd. Tussenwoningen f 23600 k.k.; hoekwoningen f 23.900,- k.k.; vrije vestiging. Bij snelle aankoop lage overdr.kosten Bouwbedrijf „De Bar. nie". Cimburgalaan 83 Bis Breda Tel. 33062-30875-36072. 56983 Voor de Opel liefhebbers heb ben wij een keurcollectie bin nen gekregen. Opel Rekord '61 Opel Rekord 1960 Opel Rekord 1959. Opel Rekord 1958. Opel Rekord 1957. Opel Rekord 1956 Opel Rekord 1955. Opel Rekord 1954, Al deze Opeis komen uit de eerste hand, zijn Hollandse wagens en rechtstreeks van particulieren. Verder nog di verse Fords zols, FORD Tau nus 17 M 1958. Ford Taunus 17 M Stationcar 1957, Ford Taunus bestelwagen me+ zijrui ten 1960, Ford Taunus 15 M de Luxe 1956, Ford Anglia '60 Ford Victoria met schuifdak 1955. V.W. de Luxe 1961, V.W. kleinbus 1958. V.W. Combi '61, V.W. Bestel 1956, Citroen (le lijk eendje) 1960-1959-1958 Peu gest 403 1960-1958. Mercedes 190 Diesel 1961. Fiat 1100 1959. Studebaker 1956, Opel B-litz m. lang chassis, zonder laadbak 1957, Mercedes 319 Diesel ge sloten bestelwagen 195.9, V.W. pickup 1960 met dubbele cabi ne. geschik* voor personeel vervoer (6 personen) en mate rialen, B.M.W. Isetta 1957 en nog vele anderen. A] onze wagens worden met 3 maan den en-of 10.000 km garan'.ie verkocht. Onze financierings- diens+ helpt u de betaling evt. te regelen. Inruil van uw oude wagen is mogelijk, wij geven de hoogste inruilwaarde Voor een betrouwbare wagen, naar een betrouwbare zaak, de zaak met de grootste voorraad, de grootste omzet en de grootste service. Belcrum-Garage, Min. Kansraat 16-20, Breda. Telef. 01600-39900-39870. Vlakbij groen te veiling en station. Zaterdags en zondags gehele dag geo pend. 59445-X In Duitse herder Kennel v. d. Schelde wacht". Tel 01174- 287, Hoofdplaat, zijn pups te koop, van de uitmuntende ver erver Fero van Gravenburg. Iets bijzonders. Geen luxe prij zen. 59454 Jachthond te koop, 2 j. heide- w., is bej. Pr. op waterwild. En jachth., D. st., korth. v. Gils, Gilzeweg 11. Ba vel Een Duitse herdershond, 10 maanden oud, te koop Stam boom. Gr. Margrietstr. 9, Ma de. 23291 Nest pinchertjes tc koop. Oud 10 w. Min. Verschuurstraat o, Rijsbergen. Tel. 338 Indien afwezig: St.-Bavostraat 63. Schotse collies te koop. Vader Briando, kamp. te Enschede 1961, res. kamp. A'dam 1962. Daalhuizen, Ruijsdaalstr. 52, Rijen.15926 Nest prachtige jonge cocker spaniels 6 weken te koop. A. de Kort, Dorpstraat 79, Ulven hout. 59275 Zeer kleine dwergpoedeltjes te koop. Zwart, bruin en wil, 4 maanden. Kennel v. Roviè'nna, Doelen 32, Breda. Tel. 44218. Bestel nu reeds voor direct of later uw draineerbuizen, met of zonder kraag, zodat u ze op tijd heeft. Ook leveren wij plastic draineerbuizen en glasvlies. Franco door geheel Nederland. Zowel gewikkeld als los. J.C. Sneep Dz„ Kon. Wilhelminalaan 2, Willemstad. Tel. 01687-380.9648 Pluimveehouders. Wekelijks te leveren leg- en "slachtkuikens. In elk kwantum ook kalkoen kuikens en 7-w. jonge hennen. Pluimveebedrijf en KuikenbToe derij Wim Jespers, Ulicoten. Tel. 04249-246 58949 Schieting zat. 11 aug. Inl. 2.50 en zon. 12 aug. Inl. 3.10. Ter 2.50 bij G Lij baart Hulst Telkens beg. 3 uur Het be stuur Schutterssoc. Graauwse Poort 18398 Kermisschieting maan. 13 aug in Het Witte Huis bij H. Cla- ri.is Kloosterzande f 10- gra* tis 18397 Schieting zon. 12 aug. bij P- Leeraert, Zandberg. 10 vogels verh. met 1.50 10 vogels vern. met 1.-. Inl. '3.10. Ter. 2.30 Inlvan 2-3 uur Het Bestuur Palingschieting St. SebastJaan bij v Leemput, Nieuw Namen op zat. 11 aug. 018390 Grote schieting op woensdag 15 aug. bij S. Blommaert, Sta tionsweg, Hulst. Beg. 3 uur. Bij slecht weer binnen. Schieting zon. 12 aug. bij C. de Kindt, Kapellebrug om 3 uur,018393 Schieting zon. 12 aug. bij J°h- Boussen, St Jansteen om 3 u. Bent u nerveus?Hebt u spreek angst? Wij willen u helnen. Inlichtingen gratis. Inst. torica", Dordrecht. 57110

de Stem | 1962 | | pagina 6