Raad Hulst spreekt over accommodatie sportvelden GRATIS FOLDER a Stormschade in het najaar zou financiële strop zijn 33 Gratis instructielessen Brunswick Bowling Wat en Waar Walcheren Levendige discussie over gebrekkige elektrificatie Archeologen in Hulst LUCTOR BOSCH OPTIEK RAAD VOGELWAARDE: Wedgwood POLDER VAN WALCHEREN 2 ZUID-BEVELAND vooral Uw autobanden Z.-Vlaanderen GOES Dagblad De Stem Wingewest Subsidies Straatnamen Gering JAVABIER Meteorologische prijs voor basis Woensdrecht Doktersdiensten Dierenartsen Giften voor Zeeuws thuisfront Nw.-Guinea Aanbestedingen HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG II AUGUSTUS 1962 2 Koudekerke L. C. LOUWS BEGRAVEN Onder grote belangstelling, vooral van de zijde van het personeel der P.Z.E.M.. werd het stoffelijk overschot van de heer L. C. Louws, in leven tekenaar-construc teur in de Centrale Zeeland der PZEM, op de begraafplaats alhier ter aarde be steld. Collega's droegen het stoffelijk over schot naar zijn laatste rustplaats. Op ver zoek werd aan de groeve niet gesproken. Westkapelle strandfeest. Vanmiddag zal het tweede VW-strand- feest worden gehouden. Op het pro gramma staan schatgraven (voor kleu ters van 3 tot 6), zaklopen (voor jongens en meisjes van 7 t.m. 10 jaar), het poort- jesspel (11 t.m. 13 jaar) en touwtrekken (14 en 15 jaar. (0i;ua*jaApv) riVOLIWEG 63 HULST TEL. 0X140—2461 Kortgene TEENAGERAVOND. De Evenementencommissie zal zater dagavond 25 augustus een teenageravond organiseren in de muziekkiosk op de Grote Markt. Die avond zullen optreden: The Flying Comets, ook wel de Nederlandse „Sha dows" genoemd. Hans Boekhout, de Nederlandse zanger die momenteel met zijn succeslied „Bridge of Love" in Ame rika op de hit-parade staat en The Noise makers, een orkest, dat in tegenstelling tot zijn naam een beschaafde indruk achter laat en dat reeds een grote faam in Nederland heeft verworven. KERMIS. Vandaag begint op de Grote Markt de kermis. Alles bij elkaar duurt het feest maar drie dagen. Morgen ligt het vertier stil. Maandag en dinsdag gaat men dan weer vrolijk verder. Baarland SCHOORSTEENBRAND Tengevolge van het stoken van een fornuis ontstond een schoorsteenbrand ten huize van de heer A. L. van de R. De brand liet zich eerst ernstig aanzien. De brandweer was snel ter plaatse. Met behulp van schuimblus-apparaten was het vuur spoedig onder controle en ge blust. Naar verluidt zal nu een nieuwe schoorsteen op het pand gebouwd moe ten worden. JONGETJE AANGEREDEN. Donderdagmiddag werd de 4-jarige Wim Schipper voor het gemeentehuis aangereden door een bestelauto van de fa. Gebr. M. uit Bergen op Zoom. Juist vóór de auto wilde de knaap de weg oversteken. Hoewel de bestuurder on- middelijk remde en het stuur omgooide, kon hij de jongen niet ontwijken, zodat deze tegen de weg geslingerd werd. Dokter Kole verleende eerste medische hulp. Het bleek, dat het ongeval zeer goed was afgelopen. Wim liep namelijk slechts enkele schaafwonden op. POLITIETOEZICHT IN DE WAR. Tijdens de raadsvergadering heeft de heer Van Hemert (Herv. Kiezers) op gemerkt dat het er soms baldadig toe gaat met het strandbezoek. Met de auto bezitters gaat het nogal, maar de brom fietsers en fietsers houden zich niet vol doende aan de voorschriften, met alle gevolgen van dien. De voorzitter zei dat het beroerde van de hele zaak is dat als een politieman gedetacheerd is naar Walcheren de andere met verlof is en andersom, zodat het normale politietoe- zich in juli en augustus in de war loopt. "Wij zijn hier de dupe van hun beider detachering naar de Walcherse bad plaatsen", zo zei de voorzitter. Voorts werd afscheid genomen van de heer C. van Damme (A.R.), die zich niet beschikbaar heeft gesteld voor de nieuwe raad. Burgemeester Van Liere herinner de eraan, dat de heer Van Damme se dert 1946 lid is geweest van de raad, waarvan vijf jaar als wethouder. ,,U was kandidaat gesteld door een politieke partij, doch U voerde geen partijpoli tiek", aldus luidde het compliment dat de voorzitter de heer Van Dar e gaf. Op verschillende subsidieverzoeken werd afwijzend beschikt, ook op dat van het Wit-Gele Kruis. Kruiningen RAADSAGENDA De gemeenteraad van Kruiningen komt dinsdag 14 augustus a.s. voor de laatste maal in haar oude samenstelling in vergadering bijeen. Men zal op deze avond afscheid ne men van de heren J. Witte en Sinke (S.G.PO. Bijzondere aandacht zal geschonken worden aan het vertrek uit de gemeen teraad van de heer J. Witte die zich om gezondheidsredenen niet meer als kan didaat van de Vrije Lijst-Witte heeft ge steld. Deze markante figuur uit de ge meenteraad zal, nadat hij daarin 32 jaar zitting heeft gehad, het politieke terrein verlaten. Tot aan de oorlog heeft de heer J. Witte de S.D.A.P. vertegenwoordigd. Daarna is hij met de dissidente lijst Witte uitgekomen, gezien het feit, dat de P.v.d.A. hem op een niet verkies bare plaats wenste te zetten. Tijdens de vergadering zal men ook het feit herdenken dat de gemeente secretaris. de heer Blok. op woensdag 15 augustus 30 jaar in deze functie in dienst is geweest. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuw sch-V laander en P. G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CU. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2*/2 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. DVV TER ZIELE. De volleybalvereniging D.V.V. is op geheven. Dit blijkt uit een schrijven, dat het bestuur van deze vereniging aan het gemeentebestuur heeft gezonden en dat gelegd is bij de ingekomen stukken voor de raadsvergadering van maandag 20 augustus a.s. RAADSVERGADERING De raad zal maandag 20 augustus bij een komen. Op de agenda staan voor stellen tot het aanschaffen van materia len en leermiddelen voor de ulo-school en de kleuterschool te Colijnsplaat, tot het in gebruik afstaan van de Spuikom- aan de speeltuinvereniging Kortgene en een voorstel tot het in gebruik geven van het gymnastieklokaal te Colijnsplaat aan de drumband van de muziekvereni ging Wilhelmina aldaar. Sas van Gent TWEE VRACHTAUTO'S BOTSTEN Op een kruising op de rijksweg te Terneuzen heeft een botsing plaats ge vonden tussen een vrachtauto van de fa- M. uit Schoondijke en een uit de richting Terneuzen komende vracht auto. De bestuurder van de vrachtauto van de fa. M. had geen voorrang ver leend. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade was echter aanzienlijk. (Advertentie) Het pak van uw liart ST.-JANSTEEN, Tel. 3179 (Van onze correspondent) Met wethouder F. A. de Bakker op de voorzitterszetel kreeg de raad van Vogelwaarde een begrotingswijziging voorgeschoteld, waarin kapitaalswerken werden geraamd tot een totaal van ruim f 350.000,-. Het grootste gedeelte van dit bedrag is bestemd voor het bouwrijp maken van de uitbreidings plannen Boschkapelle en Stoppeldijk, maar ook de verbetering van de weg in dc kom van Stoppeldijk en het dem pen en rioieren van een sloot te Osse- nisse zullen flinke bedragen vergen. De heer Mangnus vroeg zich daarbij af of de hoge kosten, die verbonden zijn aan het rioieren van een sloot langs de Lageweg te Ossenisse, wel opwegen te gen het daarmee beoogde doel. Hij kruiste met deze opmerking meteen de degen met de heer Perdaen, die erop wees, dat de toestand daar ter plaatse onhoudbaar is. De voorzitter bevestig de dat, en hij toonde met cijfers aan dat dit werk zo voordalig mogelijk is op gezet. De elektrificatie van de onrendabele gebieden blijft een steeds terugkerend punt in de raad van Vogelwaarde. De heer Perdaen had becijferd dat deze gebieden per jaar ongeveer f 3000.- in het gemeentelaatje brengen en gerekend over de dertig jaren waarin de bewo ners van deze gebieden nu al van elek triciteit verstoken zijn. kwam hij tot een bedrag hetgeen naar zijn mening wijziging van de aanduiding „onrenda bel gebied" in „wingewest" zeker rechtvaardigde. Om deze reden achtte hij het wenselijk, dat meer billijker voorwaarden werden geschapen om de bewoners van deze gebieden aan elektri citeit te helpen. Het huidige plan tot elektrificatie vond hij voor de belang hebbenden te duur- De voorzitter had dezelfde klachten gehoord op een on langs te Hulst gehouden vergadering, maar in dezen heeft de gemeente niet zelfstandig te beslissen. Provincie, P. Z.E.M., gemeente en belanghebbenden dragen bij volgens een bepaald schema en hij vreesde dat een hogere bijdrage van de gemeente ter ontlasting van de belanghebbenden geen genade zou kun nen vinden bij Gedeputeerde Staten. en Stoppeldijk-Hengstdijk kwam de raad tegemoet door een bijdrage te verlenen van f 1500,- in de autokosten van de wijkzuster. Een herhaald verzoek om subsidie van het retraitehuis Seppe te Bosschen- hoofd had succes. Gebleken was, dat reeds in 1953 een subsidie was toege kend van f 300,-, maar dit bedrag was terugontvangen omdat toen de verbou wing van het retraitehuis niet was doorgegaan. Met dit feit en met de waardevermindering van de gulden re kening houdend, vond de voorzitter nu een subsidie van f 500.- op zijn plaats, waarmee de raad kon instemmen. Tot gemeentearts in tijdelijke dienst werd benoemd dokter Buwalda uit Kloosterzande en tot lijkschouwers de dokters Buwalda en Ter Burg. De raad kon zich verenigen met de voorgestelde salarismaatregelen voor de gemeentesecretarissen, -ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand per 1 januari 1962. De geloofsbrieven van de nieuwbe noemde raadsleden werden in orde be vonden. waarna tot hun toelating als raadslid werd besloten. De garantie voor de geldleningen van het bejaardenhuis St.-Antonius te Groe nendijk werd verhoogd tot f 1.300000.-, zulks in samenwerking met de gemeen ten Hontenisse en Graauw en naar rate van het inwonertal. Hel gezelschap amateur-archeologen dat twee weken ln Aardenburg ver toeft, heeft een bezoek gebracht aan Hulst. De foto toont de oudheidkundige vorsers bij de oude vestingwerken Ui Hulst. In de financiële moeilijkheden van de Wit-Gele Kruisafdelingen Boschkapelle Het geven van namen aan de straten in de uitbreidingsplannen Boschkapelle en Stoppeldijk maakte een stemming nodig. B. en w. stelden respectievelijk bloemennamen en namen van het Ko ninklijk Huis voor, maar de heer De Schepper vond dit tamelijk afgezaagd. Hij voelde meer voor bekende namen uit de geschiedenis. Zijn voorstel werd met zes tegen vijf stemmen verworpen. Boschkapelle krijgt nu een Rozen-, een Lelie- en een Azaleastraat. Stoppeldijk een Wilhelmina-, Juliana- en een Bern- hardstraat. De voorzitter dankte aan het slot van de vergadering de raad, die voor de laatste maal in zijn huidige samenstel ling bijeenkwam, voor de prettige sa menwerking en het vele werk, dat in de afgelopen zittingsperiode in het belang van de gemeente is verricht. (Van onze redacteur). Tweemaal verlangde een der leden tijdens de gisterenavond gehouden raads vergadering te Hulst hoofdelijke stem ming over een b. en w.-voorstel en beide keren trok het dagelijks bestuurscollege aan het kortste eindje. De eerste stem ming werd gevraagd door de heer Mar tens, en betrof een begrotingswijziging voor de bouw van was- en kleedlokalen op de nieuwe sportvelden waarmee ruim f 54.000,gemoeid bleek te zijn. De heer Martens oordeelde deze uit gaven op dit ogenblik nog niet urgent en hoorde zich in zijn opvatting gesteund door de heren Boel. Everaard, Leeraert, De Meurichy en Willemstein, zodat het b. en w.-voorstel met zes tegen vier stemmen kelderde. De r.-k. stichting voor geestelijke volksgezondheid van het Zeeuwse W.G.K. had gevraagd om ver hoging van de jaarlijkse gemeentelijke bijdrage voor 1962 van drie tot tien cent per inwoner, doch b. en w. meenden dit verzoek op grond van de slechte finan ciële situatie van de gemeente te moeten afwijzen, en dan bij de behandeling der begroting 1963 opnieuw te bezien. Op verzoek van de heer Van de Walle werd ook deze aangelegenheid, waarbij een bedrag van nog geen f 450.be trokken is, in stemming gebracht. Slechts wethouder Pica vet en de heer Leeraert bleven het b. en w.-standpunt trouw, zo dat de heer Van der Walle met 8 tegen 2 stemmen glansrijk zegevierde. Het was in eerste intsanlie de heer Everaard die er op attendeerde, dat het gevraagde verhogingsbedrag slechts ge ring mocht heten voor zoiets belangrijks als de geestelijke volksgezondheid. De heren De Meurichy en Van der Walle bleken er evenzo over te denken, en de hoofdelijke stemming wijzigde zelfs het trio in een octet. Wat betreft de nieuwe was- en kleed lokalen op de sportterreinen merkte de heer Martens allereerst op, dat hij bij de raadsstukken geen enkele schets of teke- (Advertentie) Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Firma M. J. JEREMIASSE Oostival 21, Goes Tel. 01100-6063 VESPA-SCOOTERS VOOR DE BEVELANDEN OOK VÖOR ONDERDELEN Garage KERCKHAERT Vismarkt 5, Hulst Dealer: AUTO- en MOTORENBEDR1JF ning had aangetroffen en derhalve niets wist van de vestigingsplaats, de bouw en inrichting, enz. Dit bleek overigens niet de schuld van b. en w. want de te kening lag wel degelijk bij de stukken, aldus de voorzitter, die er op wees, dat met deze bouw een drieledig doel werd beoogd, nl. een wasgelegenheid, een kleedlokaal en last but not least een verantwoorde bergruimte voor de kost bare maaimachines en dergelijke. Een sportterrein zonder accommodatie is geen sportterrein, oordeelde de burger vader, die in dit verband nog opmerkte dat men niet alleen met voetbal, doch b.v. ook met de gemengde hockeysport te maken heeft. Er werd lang en breed over gedelibereerd, doch de heer Mar tens liet zich niet overtuigen en wenste derhalve hoofdelijke stemming. Het voorstel van b. en w. om aan de Steensedijk ter realisering van het uit breidingsplan „Zuid II", een grondper- ceel van 260 m2 aan te kopen van mevr. BackerVoet oogstte algemene instem ming. De prijs bedraagt f 3,per m2, plus f 275,vergoeding voor het plant- recht van een elftal bomen dat zal moe ten verdwijnen. (Advertentie) In de gisteravond gehouden raadsvergadering te Hulst, die de laatste was in de huidige formatie der vroede vaderen, heeft burge meester A. L. S. Lockefeer alle leden zijn erkentelijkheid betuigd voor de bewezen gemeenschaps diensten in de afgelopen vier jaar. Speciaal richtte de burgervader zich tot de scheidende leden, Boel, Leeraert en de Meurichy, die op hun beurt deze dank terugkaat sten, waarna ook de heren Wil lemstein en Martens nog uiting gaven aan collegiale en amicale gevoelens. We komen hierop nog terug. Tot de ingekomen stukken behoorde een circulaire van het provinciaal be stuur betreffende de autovergoeding voor burgemeesters, die werd vastgesteld op f 600.per jaar, als tegemoetkoming, en drie cent per inwoner benevens 12 cent per ha oppervlakte voor de eerste 2500 ha en tien cent voor de rest. De huidige regeling die een landelijk cachet draagt, en waarmee de heer Mar tens zich principieel nog steeds niet kan verenigen, is gebaseerd op het officiële bezoldigingsbesluit. Bijgevolg werd zij ook in de Hulsterse raadzaal tenslotte unaniem geaccepteerd. Tijdens de rondvraag, varieerde de gespreksstof van watervlooien in de Veste (van de Walle) tot niet volleerde zwemlustigen in het diepste water van het gemeentelijk zwembad (Leeraert) en van een motorcross op zaterdag ten nadele van de neringdoende midden stand (van de Walle) tot huwelijksplech tigheden ten gemeentehuize, waarbij de ambtenaar van de burgerlijke stand in zijn taak schromelijk tekort scheen te schieten (Willemstein). (Advertentie) HULST TEL. 2327 Toonaangevend in BRILLENMODE. Middelburg, dokter Teikema, tel. 2993; Vlissingen, dokter Grippeling, tel. 2190; Goes, dokter Bruinzeel, tel. 5462; Nieuw- dorp en Borssele, dokter Gelderblom, tel. 01196-327; Driewegen en 's-Heerenhoek, dokter Lucas Luyckx. tel. 01105-280; Ril- land-Bath, Krabbendijke, Hansweert en Kruiningen, dokter Nieuwenhuyse, tel. 01130-488; 's-H. Arendskerke, Wolfaarts- dijk en Heinkenszand, dokter Vos, tel. 01198-231; Kwadendamme en Hoedekens- kerke, dokter Wöstmann, tel. 01195-450. Dit week-end nemen waar voor Axel dokter Boor. Voor Sluis, Cadzand, Re- tranchement en Zuidzande dokter De Meijer te Sluis. Voor Terneuzen, dokter Nijsten. Voor IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat dokter Lockefeer te IJzen dijke. Voor Oostburg en Aardenburg dokter Soore te Oostburg, tel. 01170-2121. Dit week-end heeft dienst voor Oost burg, Sluis en Groede de heer Kapsen- berg te Sluis, tel. 01178-225. Voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag de heer C. Sysouw te Sas van Gent, tel. 01158-588. Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer De Nijs te Hulst. Het „Zeeuws Thuisfront Nieuw-Gui- nea" heeft in het tijdvak van 2 t.m. 8 augustus aan giften ontvangen f 6.922.41. (Advertentie) (Advertentie) albert/ ecjqjürmonb Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 2478 WEGVERBETERINGEN OP NOORD-BEVELAND Op het bureau van de provinciale wa terstaat te Middelburg heeft gistermid dag de aanbesteding plaats gehad van het verbeteren van een gedeelte van de weg KortgeneZandkreekdam-Veer- haven bij Kats en het omleggen en ver beteren van een aansluitend gedeelte van de provinciale weg Kortgene—Wis- senkerke. Er waren acht inschrijvers. Het aan nemingsbedrijf Zeeland N.V. te Middel burg was met f 515.000.het laagst. Hoogste inschrijver was A. C. van Hee uit Kamperland met f 570.000. Morgen, zondag 12 augustus, zijn de hoogwaterstanden voor de provincie Zee land als volgt: Hansweert 11.54 uur; Terneuzen 11.28 en 23.85 uur; Vlissingen 10.58 en 22.31 uur; Wemeldinge 12.32 uur. Kapitein J. Boer van de Meteo van de vliegbasis Woensdrecht. De „Nicola plaquette" voor het beste meteostation van de konink lijke luchtmacht is, voor presta ties geleverd in de jaren 1960 en 1961, toegekend aan de meteorolo gische dienst van de vliegbasis Woensdrecht. Deze plaquette, genoemd naar de or ganisator van de luchtmachtmeteodienst in de jaren na de tweede wereldoorlog, wordt eenmaal in de twee jaar uitge reikt aan die meteodienst, die de beste prestaties heeft geleverd bij de prakti sche dienstuitvoering en samenwerking met belanghebbende instanties. De me teodienst van Woensdrecht viel boven dien op door activiteiten die de vlieg veiligheid bevorderd hebben. Deskundigen van het K.N.M.I. hebben verklaard zich geheel te kunnen aan sluiten bij deze onderscheiding. KEES HUYBREGTS Blauwedijk 47, Middelburg: Telefoon 2155 (Van onze redacteur) In het prachtige Polderhuis te Middelburg heeft gistermorgen de algemene vergadering plaatsge had van het polderbestuur van Walcheren. Nadat de heer J. de Visser Pzn. uit Oost- en West Souburg, de nieuwe commissaris, tot de verga dering was toegelaten lichtte de voorzitter, jhr. mr. G. Rutgers van Rozenburg, de rekening over 1961 toe. Weliswaar is er een voordelig saldo van ca. 91.000 gulden geboekt maar het werkelijke batige slot moet tot 10.000 gulden worden te> ruggebracht aangezien er nog ver schillende achterstallige uitgaven te doen zijn. Zo is de stormschade aan de Walcher se zeewering in 1961 twee maal zo groot geweest als begroot was. Zelfs het voor het lopende jaar begrote be drag voor stormschade zal het tekort van 1961 niet voldoende kunnen aanvul len. Het bestuur hoopt nu mear dat er dit najaar geen ernstige stormen over Walcheren zullen trekken. Mocht dit wel het geval zijn, dan zal voor de herstelkosten geput moeten worden uit een „extra potje" waarin gelukkig nog 80.000 gulden zit, zo lichtte de voor zitter toe- Het polderbestuur kon zich zonder veel op- of aanmerkingen met de reke ning over 1961 akkoord verklaren. De heer A. de Buck vroeg hoe het staat met de nieuwe ontwatering rond om Veere nu de oude ontwateringsmo gelijkheid door de afsluiting van het Veerse Gat is komen te vervallen. Jhr. mr. Rutgers van Rozenburg zei hierop, dat de Deltadienst van Rijkswaterstaat nog geen beslissing over deze kwestie heeft genomen. „Wij menen dat alle consequenties van de afsluiting van het Veerse Gat voor het rijk zijn", aldus de voorzitter, een mening, die de Delta dienst van Rijkswaterstaat blijkbaar niet helemaal deelt. De bijdrage van de polder aan het Wegschap Walcheren zal in 1963 aan zienlijk hoger worden. Is die nu nog ongeveer 90.000 gulden, het volgend jaar zal de bijdrage ten naaste bij op 110.000 gulden worden vastgesteld. De oude dijknol bij Fort Rammekens is naar de mening van het polderbe stuur nog niet geheel hersteld. Het rijk wil flechts ten dele helpen bij de finan ciering. Het polderbestuur is nu bij de Kroon in beroep gegaan. Molesteren De keur op de stranden, waar over wij vorige week uitvoerig heb ben geschreven, werd snel vastge steld. De voorzeitter zei, dat nu in ieder geval tot in hoogste instantie zal moeten worden uitgemaakt wie het toezicht op de stranden zal krij gen: het polderbestuur of het rijk- De heer A. de Buck zei in dit ver band dat in Domburg en ook wel in andere plaatsen de duinen behoor lijk worden gemolesteerd door de toeristen. De voorzitter zei, dat het toezicht door het rijk op de nale ving van het rijkszeeweringenregle- ment wel eens te wensen over laat. Het polderbestuur besloot tot de aan schaffing van een echolood over te gaan, zij het een grotere dan oorspron kelijk was voorgesteld. Tijdens de rondvraag drong de heer H. v. d. Putte er op aan de zoutwater leiding op Walcheren zo snel mogelijk weer in orde te maken. Er komt nu zout water in het polderwater. Van de zijde der bestuurstafel werd medege deeld dat deze extra zouttoevoer van weinig invloed is op het toch al hoge zoutgehalte van het polderwater. Niette min zal de zoutwaterleiding t.z.t. her steld worden. 5 WEKEN. Aanvang Damesmaandag 13 aug. a.s. 14.00 uur Herenvrijdag 17 aug. a.s. 19.30 uur Kinderen: woensdag 22 aug. a.s. 14.30 uur Opgave persoonlijk of telefonisch NASSAUSINGEL 28 BREDA Telefoon 38452 HET OPWINDENDE AMERIKAANSE KEGELSPEL T177" BRESKENS 14 uur Strandfeest (6-14 j.) Casino 20 uur Blanke vrouw in de jungle, 14 j. KOEWACHT A. de Schepper en P. v. Hove 15 uur Schieting SLUIS Seminarie St. Augustinus 14.30-17 en 19-21 uur Tentoonstelling Oosterse kunst ZUIDDORPE Alex Apers 19 uur Serie prijskaarten HULST Stadhuis 9-12 en 14-17 uur Tentoon stelling Guido Metsers Bioscoopgebouw 20 uur Psycho, 18 j- G. Lijbaart 15 uur Schieting IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur De onverzoenlijken, 14 jaar SAS VAN GENT Olympia 20 uur Inspecteur Callaghan slaat weer toe ZUIDDORPE A. Apers 15 uur Schieting A. Apers 19 uur Serie prijskaarten DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur De rivier van de dood AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Helden op sokken, a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur Sebastian Kneipp, de waterdokter, a.l. Concertgebouw 20 uur Dwars door de hel. 14 j. OOSTBURG Ledcl 20 uur Een meisje met sex- appeal, 18 j. NIEUW-NAMEN v. Leemput Palingschieting ANTWERPEN Noord-Brabantweek IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur De onverzoen lijken, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Schlager-raketten: 17 en 20 uur Diamanten bij het ontbijt HULST Bioscoopgebouw 15 uur De Dikke en de Dunne als struikrovers, a.l.; 18 uur La Paloma; 20.30 uur Psycho, 18 j. G. Lijbaart 15 uur Schieting ZUIDDORPE A. Apers 19 uur Dansen AXEL Het Centrum 15.45 uur Helden op sokken, a.l.; 20 uur De helse stoot troepen, 14 J. TERNEUZEN Luxor 14 uur Dwars door de hel, 14 j. 16.30 en 20 uur Sebastian Kneipp, de waterdokter, a.l. Concertgebouw 20 uur Dwars door de hel, 14 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur De rivier van de dood OOSTBURG Ledel 14 uur Brigitte op mannenjacht, a.l.; 16.30 en 20 uur Een meisje met sex-appeal, 18 j. KLOOSTERZANDE Ko de Waal 15 uur Kermisschieting Zaal van Leuven Dansen ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Schieting SLUISKIL M. Schecle 15 uur Kermisschieting KAPELLEBRUG C. de Kindt 15 uur Schieting ST. JANSTEEN Joh. Boussen 15 uur Schieting KOEWACHT A. de Kindt 15 uur Schieting 's-HEERENHOEK De Jeugdhoeve Ontvoering uit Boeda pest, 14 j. KLOETINGE Batavieren 13.30 uur Schieting MIDDELBURG Abdyplcin 20-21 uur Zomerconcert ONDA BRESKENS Casino 16 en 20 uur Operatie petti coat, a.l. ZUIDDORPE Onder de Linde 15 uur Fancy-falr; 15.30 uur Muziekuitvoering M. de Cock 15 uur Schieting HULST Stadhuis 9-12 en 14-17 uur Schilderijen Guido Metsers SLUIS Seminarie St. Augustinus 14.30-17 en 19-21 uur Tentoonstelling oosterse kunst CLINGE Weemaes 15 uur Schieting ANTWERPEN Noord-Brabantweek SAS VAN GENT Olympia 20 uur Diamanten bij net ontbijt HULST Bioscoopgebouw 20 uur De wereld van Suzie Wong. 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur De helse stoot troepen. 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Sebastian Kneipp, ae waterdokter, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Een meisje met sex- appeal. 18 j. KLOOSTERZANDE H. Clarijs Kermisschieting Zaal van Leuven Dansen Willem Teil 15 uur Kermisschieting staande wip A. Raes 15.30 uur Kermisschieting Sebastiaan ANTWERPEN Noord-Brabantweek

de Stem | 1962 | | pagina 2