Walcheren Beste Nederlandse fruit thans in eenmalig fust Zeeuwsch-Vlaanderen 6voor RQl in v°°r qq I U slechts O V Zeeuwse aardbeienoogst viel zeker niet tegen Aanvaring op Wielingen Lourdestreinen weer te Roosendaal gearriveerd BOSCH OPTIEK Rovers en bedelaars LAATSTE NIEUWS Eerste Zeeuwse bramen voor Nieuw-Guinea De rover De bedelaar Competitie indeling van afd. Zeeland en VLISSINGEN ZUID-BEVELAND Verbetering van presentatie HULST SMAKELIJKE WEEKEND TIPS APPEL- CARRÉS slechts Uö NEGER- ZOENEN Hulst - Tel. 2327 Schooljeugd verdiende in vijf dagen 100 tot 150 gulden Marylin Monroe begraven Instuiven kwamen te Rilland bijeen Dagblad De Stem Sterfgeval op terugreis mm IN HUN DAGELIJKS DOEN EXAMENS HOOGWATER M.È Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1962 SNELLE OPHELDERING DIEFSTAL De Vlissingse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een bijzonder snelle vangst gedaan. Surveillerende agenten zagen een knaap wat stuntelig overweg gaan met een brommer. Op enkele vragen omtrent het vervoermid del kon hij geen nadere uitleg geven. In tegendeel, hij bekende, dat hij de brom mer enkele minuten tevoren bij een café op de Oude Markt had ontvreemd. Het bleek de 20-jarige zeeman J.C.M. de N. uit Maassluis te zijn. W ol pil aartsd ijk SCHIETING De handboogsociëteit Doel naar Hoger heeft een concours gehouden, waaraan door 56 schutters van 15 verschillende sociëteiten werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: hoofdvogel F. van Loenhout, Goes; le zijvogel G. van Steenbergen, Ovezande; 2e zijvogel L. Meijaard, Oudelande; le hoofdkal O. Steenaart, Kwadendamme; 2e hoofd kal Joh. van 't Veer, Oudelande; le on- derkal C.D. Raas, Ovezande; 2e onder- kal E. Rentmeester. Ovezande: le klep- prijs J.A. Rijk, Kwadendamme; 2e klep- prijs H.J. Driedijk, Wolphaartsdijk: 3e klepprijs L. de Jonge, 's-Heerenhoek. Met ingang van dit seizoen mag de uitvoer van Nederlandse appelen en pe ren naar andere landen dan België en Luxemburg, enkel plaats vinden in een malig fust voor zover het de kwaliteits klasse „Extra" betreft. Hiertoe is be slaten door het Produktsehap Groenten en fruit en deze maatregel is bedoeld als proef. Men wil namelijk nagaan wat de ervaringen zyn bij het verplicht gebruik van eenmalig fust voor de beste kwali teiten van het Nederlandse fruit. Aansluitend hierop heeft het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen be sloten gedurende dit seizoen de aanvoer van fruit van ,,extra"-kwaliteit op de Nederlandse veilingen enkel te doen plaats vinden in eenmalig fust. Onge acht de bestemming moet dit seizoen de extra kwaliteit dus in eenmalig fust op de veilingen worden verkocht. Fruit dat overigens voldoet aan de eisen maar niet in eenmalig fust zit, mag niet als .,extra"-kwaliteit worden verkocht. De eenmalige kratten voor de extra appels en -peren worden uniform van uitvoering. Er komt een nationaal han delsmerk op en verder een afkorting GEMEENTE HELST Ter voorkoming van brandgevaar wordt de bevolking aangeraden in dit seizoen aandacht te schenken aan het vegen der schoorstenen. De ervaring heeft geleerd dat schoorstenen meermalen oorzaak van brand zijn. Hulst, 7 augustus 1962 De burgemeester van Hulst, A.L.S. Lockefeer ,,De transfiguratie" koos twee nieuwe raadsleden Tijdens de algemene ledenvergadering van de Camere van Rhetorica „De Trans figuratie" zijn twee nieuwe raadsleden verkozen. Het zijn de heren R. Lansu uit Nieuw-Namen en M. Close uit Hulst. De heer D. M. A. de Cock uit Hulst, die meer dan tien jaar de funct' van fiskaal heeft waargenomen, heeft deze in onderling overleg overgedragen aan het raadslid Louis Oomens. In dt a.s. jaarvergadering begin 1963 zal het tien jarig fiskaalschap van de heer de Cock op passende wijze worden herdacht. De Raad van de Camere is thans weer volledig en bestaat uit: Hoofdman Ch. Heirman, Griffier, P. G. J. Holthuizen, Fiskaal Ls. Oomens. Overige raads leden zijn: W. Colsen, M. Close, D. M. A. de Cok, Jos. van Driessche, R. Lansu en Em. v. d. Walle. Biervliet MOTORCROSS Op zondag 19 augustus zal te Bier- vliet een motorcross worden georgani seerd. Een aantal liefhebbers van de ze spectaculaire sport heeft een vereni ging gevormd om tot het houden van een dergelijke wedstrijd te kunnen ge raken. Reeds is men erin geslaagd de benodigde gelden —een niet gering be drag bijeen te brengen. Hierdoor is het mogelijk geworden een aantal voor aanstaande Belgische motorcrossers aan te trekken, die de strijd tegen el kaar zullen aanbinden. De wedstrijd (Advertentie) zal gehouden worden op een perceel weiland in de Kleine Zoutepolder, vlak bij de kom van het dorp. Dit terrein leent zich uitstekend voor een motor cross-wedstrijd gezien de steile dijk welke hieraan grenst en waarvan de berm op enige punten in het parkoers zal worden betrokken. Het laat zich dus aanzien dat op 19 augustus van eer. aantrekkelijke motorcross genoten zal kunnen worden. MOTORBOOT UITGEBRAND In de vroege morgenuren is een in de Paulinahaven gelegen motorboot door onbekende oorzaak uitgebrand. Dit betekende voor een aantal jonge lui uit deze gemeente een grote teleur stelling. Vele vrije uurtjes hadden deze jcngens afgelopen winter besteed om de boot zeewaardig te maken om zo doende in het zomerseizoen hun hart aan hun geliefde vissport te kunnen ophalen. Een naar de Paulinahaven terugke rende visser ontdekte de brand. Twee andere vissersbootjes moesten nog wor den weggesleept, omdat er gevaar be- srond dat de brand op deze bootjes zou overslaan. De motorboot was niet verzekerd. Philippine JUBILEREND ZANGKOOR Het parochieel zangkoor telt 15 augus tus enige jubilarissen. Allereerst de di recteur, de heer J. Moelker heeft op 15 augustus al 45 jaar volgemaakt, 13 jaar is hij zanger geweest in het instituut St. Marie te Huijbergen en in onze eigen parochie is hij nu al 32 jaar. Van al die jaren is hij ongeveer ruim 20 jaar tevens directeur. Naast hem staan verschillende leden die kunnen roemen op 40, 35 en 30 jaar zanger. Het zijn oude getrouwen, die elke zondag hun goede diensten bewij- zijn. Deze jubilarissen zijn de heren: A. van Hecke, de voorzitter, verder A. van Hijfte, W. Wijne, Arm. Wijne, O. Ram- meloo en J. Vermast. Evenals op de ge wone zondag zullen deze zangers ook op hun jubilerende 15 augustus dag in alle nederigheid hun stem laten klinken. CONCIERGE R. K. SCHOOL MET PENSIOEN. De concierge aan de St.-Aloysiusschool te Philippine, de heer J. Moelker, gaat deze school als zodanig wegens pen sioengerechtigde leeftijd verlaten. De heer Moelker is 20 jaar als concier ge aan deze school verbonden geweest. Sluis GEMEENTE-ARCHIEF VERRIJKT Het gemeente-archief van Sluih is dezer dagen verrijkt met een manuscript van P. Meesters. Dit manuscript dat ge schreven is tussen de jaren 18281837 bevat de geschiedenis van de stad Sluis, aan de hand van de documenten die toen in het archief aanwezig waren. De heer Meesters was in die tijd in Sluis hoofd onderwijzer en tevens archivaris van de gemeente. IJzendijke BEGRAFENIS SLACHTOFFER GASONTPLOFFING. Het stoffelijk overschot van mevr. de H. slachtoffer van de ernstig gasontplof fing is na een plechtige uitvaartdienst in de r.-k. kerk onder grote belangstel ling ter aarde besteld. Een groot aantal medeparochianen vergezelde de stoet naar de begraafplaats. van de veiling waarvan het fruit afkom stig is. Extra kosten Op de Zeeuwse veilingen zal dezer dagen het eerste fruit in eenmalig fust worden verkocht. Er is reeds fruit ge veild, maar toen waren de eenmalige kratten nog niet beschikbaar. Of de proef interessant zal worden valt op het ogen blik nog niet te zeggen. Dat zal afhan kelijk zyn van de prijsontwikkeling, want het eenmalig fust vraagt nog al wat extra kosten. Daar tegenover staat dat de presen tatie op de buitenlandse markten veel beter wordt maar het is de vraag of de teler daarvoor een beloning zal ontvan gen, die zijn kosten goed maakt. Overi gens is het een maatregel die waard is. serieus beproefd te worden want vrijwel geen enkel fruit exporterend land maakt gebruik van de meermalige veilingkis- ten zoals Nederland en de presentatie van het fruit hierin is niet altijd even aantrekkelijk. (Advertentie) Toonaangevend in Brillenmode Dank zij rode en zwarte bessen (Van onze redacteur). De rode en zwarte bessen in Zeeland zijn zo goed als geplukt. Het plukseizoen viel veertien dagen tot drie weken later dan normaal en dat is een geluk geweest voor de vele scho lieren, die er op uit zijn zelf hun vakan tiegeld te verdienen. Nu viel de pluk precie, in het begin van hun vakantie. Uit geheel Beveland er\ Walcheren en zelfs uit Zeeuwsch- Vlaanderen zijn de scholieren uitge zwermd over de kleinfruitbedrijven vooral in de omgeving van Kapelle-Bie- zelinge. De meesten hadden niet meer dan vijf dagen nodig om een aardig vakantie kapitaaltje bij elkaar te plukken. Het plukken van de rode en zwarte bessen bracht ongeveer 40 ct per kilo op. Goede plukkers brachten het tot 70, 80 kilo per dag. De schooljeugd mocht niet mopperen. Vijf dagen van de grote vakantie „uit knijpen" voor een werkzaam verblijf tus sen de bessestruiken, om daarna met 100 tot 150 gulden op zak voor de rest van de vakantie eens lekker uit te darren. Op de Zeeuwse veilingen worden thans geen aardbeien meer aangevoerd. Enkele weken achtereen heeft dit produkt het veilingbeeld beheerst, vooral in Kapelïe- Biezelinge, maar nu is het weer ge beurd. In een mededeling aan de leden van de veiling „Kapelle-Biezelinge en Om geving" te Kapelle wordt gezegd, dat het nog nooit is voorgekomen, dat de aardbeienoogst zo laat viel als dit jaar. Toch is het gen ongunstig aardbeien seizoen geworden, hoewel het er daar aanvankelijk wel naar uitzag. De weers omstandigheden hebben er toe bijgedra gen dat de aardbeienteelt dit jaar in Zeeland niet heeft teleurgesteld, zeker niet wat betreft de late rassen. De vroege rassen deden het minder goed want deze rijpten in een periode toen er geen regen viel en de grond erg droog was. Het ras Regina, een vroege aardbei, gaf dit jaar een lagere opbrengst. In 1961 kwam hiervan op de veiling in Kapelle-Biezelinge een aanvoer van 322 ton en dit seizoen 227 ton. Ook de ge middelde prijs van dit ras lag lager da" het vorig jaar, namelijk f 138.09 per 100 kg tegen f 147.94. De aanvoer van Red Gauntlet en Eengana nam belangrijk toe Van eerstgenoemd ras bedroeg h_t vorig jaar het aanbod 75 ton en dit jaar 167 ton. Van Sengana werd er in 1961 een hoeveelheid van 95 ton aangevoerd, dit jaar 191 ton. Opvallend is het verdwijnen van de Jucunda, vele jaren het hoofdras van de Zeeuwse aardbeien. In 1960 kwam in Kapelle nog een aanbod van 102 ton. Het vorig jaar was het nog maar 16 ton en dit jaar bedroeg de aanvoer van Jucunda 78 kg. De totale aardbeien-aanvoer bedroeg dit seizoen in Kapelle 844 ton en de gemiddelde prijs was f 135.62 per 100 kg Het vorig jaar bedroeg het aanbod 737 ton en de gemiddelde prijs was toen f 128.38 per 100 kg. In 1960 bedroeg de aanvoer 558 ton en de middenprijs f 97.37. Het blijkt dus, dat voor Kapelle en om geving de aardbeienteelt geleidelijk aan weer van grotere betekenis wordt. Op de Wielingen, acht mijl voor Vlissingen, heeft gisterennacht om kwart voor één een aanvaring plaats gehad tussen twee Duitse vrachtsche pen, het binnenlopende m.s. „Havel- stein" (6734 b.r.t. van de Norddeut- scher Lloyd in Bremen) en de 2851 b.r.t- metende ,,Alsterbliek" van de re derij Sloman uit Hamburg, die op weg was van Antwerpen naar Passajes aan de Spaanse noordkust. De kleinere „Alsterblick" werd aan stuurboordzijde boven de waterlijn zwaar gehavend en moest terugkeren naar Vlissingen. De „Havelstein" liep nagenoeg geen schade op. Het schip zette de reis naar Antwerpen voort. De foto laat zien hoe ernstig de schade was. Marylin Monroe is gisteren begraven, De plechtigheid vond plaats voor een zeer modern altaar, dat met bloemen was overladen. Onder de aanwezigen waren haar kap per, haar make-up-specialist, de huis houdster, die zondagmorgen de dokter had gealarmeerd, haar chauffeur en haar stiefzuster. In het klooster te Rilland zijn de besturen der Instuiven van Goes, Rilland en Hansweert in vergadering bijeen ge weest. Deze bijeenkomst is voortgesproten uit de wens te komen tot een grotere samen werking van de Instuiven onderling en het spreiden van de te organiseren ac tiviteiten. Men was voornemens te Ril land een sportief treffen te organiseren tussen een elftal van de eerdergenoem de Instuiven en een Brabants elftal. Ge dacht werd aan een voetbal- en handbal wedstrijd. Na afloop van dit sportief ge beuren hoopt men een dansavond te or ganiseren in De Ark te Rilland. Door verscheidene oorzaken kon men echter deze avond nog niet tot het de finitief uitwerken der plannen overgaan. Organisatorische en financiële aspecten zullen eerst nader bezien moeten worden. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes. Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2>/i mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1,60 en 0.45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Boordevol indrukken, opgedaan in de Franse genadestad Lourdes, keerden gis teren enige honderden zieken en pel grims in ons land terug. Reeds vroeg in de morgen liepen de twee speciale pel grimstreinen het station te Roosendaal binnen. Rond het middaguur arriveerde de ziekentrein met liggende en zittende pa tiënten. Direct na aankomst van deze trein heerste er op de perrons een grote bedrijvigheid. De reizigers werden na melijk door een „leger" van verplegers, verpleegsters, EHBO-ers, verkenners en andere hulpvaardige lieden opgewacht. Werdeen aantal brancard-patiënten per ambulancewagens afgevoerd, andere Lourdesreizigers konden onmiddellijk na aankomst dank zij medewerking van het N.S.-personeel een plaatsje vinden in gereedstaande treinen, die hen verder landinwaarts zouden bren gen. De eerste recatie van de meeste pel grims en zieken na aankomst te Roosen daal was de uitroep: „Brrrr, wat is het hier koud!" In Frankrijk heeft de tem peratuur tijdens het verblijf van de Ne derlanders aldaar namelijk steeds rond de 30 graden geschommeld- Aan de familie Quispel uit Zevenber gen, die bericht had ontvangen, dat broer Thijs tijdens de terugreis van de laatste H.H. Sacramenten was voorzien, moest helaas de mededeling worden gedaan, dat hun broer vóór zijn aankomst te Roosendaal overleden is. De heer Quis pel was ongehuwd. Op de fruitveiling in Kapelle-Bieze linge zijn woensdag de eerste bram-en van het nieuwe seizoen aangevoerd. De aanvoerder hiervan was de heer A. op 't Hof te Kapelle, die de bramen ter beschikking had gesteld van het comité Zeeuws Thuisfront Nieuw-Guinea. Ze) werden verkocht voor 36 cent per doosje van 250 gram. De bramen zijn dit jaai erg laat, want het vorig jaar omstreek deze tijd was in Kapelle de oogst reed volop aan de gang. Er worden in dit ge bied veel bramen geteeld. De stand vai het gewas is niet bijzonder maar bi gunstige weersomstandigheden kunnei er op de veiling in Kapelle toch wel 500 ton bramen komen. De pluk duurt meest al tot in het najaar de nachtvorsten komen. Wie kan zich duin en strand voor stellen zonder die grote witte of wit met grijze vogels, de meeuwen. Zelfs in menige stad of dorp en op het land aan de binnenzijden van de duinen en dijken, soms tot ver van de kust, ho ren zij erbij. Soms zijn het er enkele of kleine groepjes, maar bij ruwe, stormachtige zee, zoeken er meer hun voedsel achter de blonde duinenrij Menigmaal hoorde ik, als grote troe pen meeuwen over het land zwier ven: „Kijk eens wat een meeuwen, 't is weer ruw op zee." Dan bedoelt men meestal de zilver meeuw, met zijn grijze rug en vleu gels, zwart-witte vleugeltoppen en vleeskleurige poten. De rest is wit. Ik heb altijd het idee dat deze vo gel stijlgevoel bezit. De manier waar op hij kalm zwevend grote afstanden aflegt of brede kringen draait, zo rus tig, zo volkomen op zijn gemak, en misschien nog meer de plaatsen die hij weet uit te kiezen om rustig over zee of land uit te kijken, hebben me dat idee bijgebracht. U hebt zelf wel sens zo'n meerpaal gezien, van onder zwart, liefst pas geteerd, met de wit te kop en daarop een zilvermeeuw. Voor mij is die paal daar enkel voor die zilvermeeuw gezet. In een ander doel kan ik niet geloven. Als Ik dan zo de zilvermeeuwen idealiseer, dan kan ik bijna niet gelo ven dat hij tot de grootste rovers on der de vogels behoort. En toch is het zo, dat in de buurt van een zilver meeuwkolonie de andere vogels stuk voor stuk verdwijnen. De eieren van wulpen, grutto's, tu reluren, ple-vieren enz. worden ge roofd. En als een nest soms aan hun aandacht is ontsnapt, dan zijn de jon gen een welkome buit. Een bergeend, die met tien of twaalf jongen naar zee overtrekt, heeft er soms na enkele uren nog maar twee of drie over Zelfs heel jonge konijntjes nemen zij als prooi. Het is dan ook te begrijpen dat de vogelwachters van de meeu wenkolonies door het wegrapen van de eieren buiten de kolonie, of door een of meer eieren in de nesten, in de kolonies, door kalkeieren te ver vangen, proberen de uitbreiding te regelen. Want al duurt het een jaar of drie, vier voordat de meeuw vol wassen is. voordat hij twintig is en dat is een heel gewone leeftijd voor de zilvermeeuw heeft hij nog een talrijk nageslacht. Een bezoek aan zo'n meeuwenko lonie met een vogelwachter die u veel over hen weet te vertellen is buiten gewoon interessant. En mocht de vo gelwachter u dan een jonge zilver meeuw laten zien. die net gegeten heeft, dan is er kans dat hij zijn maal tijd, meestal een flink stuk vis. var louter angst en zenuwachtigheid aan uw voeten deponeert. Zelfs oudere vogels, die in het nauw gebracht worden, braken hun maal tijd uit en een vogel die enigszins op de meeuw lijkt, maakt van deze wetenschap een handig gebruik. De zogenaamde „jager" achtervolgt de meeuw, die met buit in de be-k of volle krop landinwaarts vliegt. Zo dra de meeuw van angst zijn buit laat vallen, of zijn krop ledigt, duikt de jager omlaag en vangt handig de buit van zijn prooi, die hij zelf vlot naar binnen werkt. Maar de jager zien we hier in ons land niet zo vaak. De meeste waarnemingen liggen in zo mer en herfst. Wel zien we tussen de zilvermeeuwen de mantelmeeuw, met zijn zwarte rug en vleugels die dui delijk groter is, of de kleine mantel meeuw, met zijn leigrijze vleugels en rug en ongeveer even groot is als de zilvermeeuw. Vaak ook meent de be ginnende vogelaar nog een of ander vreemd soort meeuw op het strand te zien, bruinachtig van kleur, maar tot zijn teleurstelling ontdekt hij dan later dat het een meeuw in jeugdkleed Als we de zilvermeeuw een rover noemen, kunnen we de kokmeeuwen de bedelaars noemen, al rooft hij soms niet minder. Van alle zeevogels heeft hij zich wel het nauwst aan de mens verbonden. U kent ze uit de stad, de witte meeuw met bruin zwarte kop, rode snavel en poten. Aan de kaden zoeken ze afval. Maar even goed pikken ze in het drukke stads gewoel een gevallen stukje patates- frites van de grond. Op het land vol gen ze de boer met de ploeg. In de vers omgewentelde aarde vinden ze vette pieren. En konden ze vroeger de paarden al amper bijhouden, nu met de vele en snellere traktoren, is het nog moeilijker steeds de aller malste worm te vinden. Zodra ze den ken maar iets te ver achter te komen, vliegen ze op om vlak achter de ploeg opnieuw te gaan zoeken. En tussen al dat wit gefladder, zorgt het kauwtje, in zijn zwarte pak, voor een stemmige noot. Niet enkel weet hij zijn vaste plek jes in de stad en op het land om voed sel te verkrijgen, ook het zomerdorp. het kampterrein heeft hij ontdekt. En tegen etenstijd vliegen er steeds meer over. Natuurlijk is er altijd wel een gulle kampbewoner, die wat brood strooit. En dat hoeft niet ver van de tent te zijn. Een meter of vier is vol doende. Vliegen ze eerst in bogen er omheen, steeds lager komen ze. Ein delijk heeft er een de moed om toe te happen. Recht boven het stukje brood richt hij zich op zodat hij met de vleugels sterk afremt, komt weer horizontaal en de vleugels hoog in de schouders slaand, zodat de toppen de grond niet raken, zakt hij met uitge strekte poten en de kop naar bene den gebogen, omlaag Hij pikt en di rect slaat hij zich weer omhoog, cn vliegt weg. Nu volgen er meer Ze fladderen af en aan. Het leukste is het, als ook een kauwtje zich onder het gezelschap mengt. Kijken de meeuwen altijd of de kust veilig is. het kauwtje heeft het veel sneller ge zien En terwijl de meeuw voorzichtig nog even boven het stukje brood flad dert, schiet het kauwtje rap onder hem door, pikt het brood mee, en de meeuw tast op een lege plek. Een ach tervolging van het kauwtje is meestal zonder resultaat, want vlot is deze met de buit verdwenen om het wat verder genoeglijk op te peuzelen Maar ligt het dicht bij de mensen, dan waagt het kauwtje er zich niet en laat hij de buit aan de meeuwen. Als het laatste stukje verdwenen is, ver dwijnen ook de kokmeeuwen. Komt er de volgende maaltijd een over vlie gen, die u lokt met het omhoog wer pen van een stukje brood, dan zijn in een ogenblik 't is mij nog alti.ft een raadsel hoe ze het zo snel in de gaten hebben en waar ze vandaan komen de anderen ook present, be delend om hun deel van de maaltijd J. C. De indeling van de voetbalcompetitie van de afdeling Zeeland voor het sei zoen 1962-1963 is nu bekend. In de zon dagcompetitie luidt de indeling als volgt: le klas A: Brouwershaven, Domburg, Dreischor, Hansw. Boys, Kruiningen, Noormannen, Patrijzen, Renesse, Ro- bur en Zierikzee II. le klas B: Groede, Hoofdplaat, Jong Ambon, Philippine, Retranchement, Ria W., Schoondijke, Sluiskil, Vogelwaarde en Walcheren. Res. eerste klas: Biervliet II, Breskens II, Clinge II, Corn Boys III, Goes II, Luctor II, Oostburg II, RCS II, Zeelan- dia II en Zeeland Sport III. Tweede klas A: Aardenburg II, Koe wacht II, Breskens III, Sluiskil II, Steen II, Terneuzen III, Vogelwaarde II, Walcheren II en IJzendijke II. Tweede klas B: Cortgene, 's Heer Arendskerke Kruiningen II, Kwaden damme, Middelburg IV, Patrijzen II, Volharding '32, Yerseke II, Vlissingen V en Zeeland Sport IV. Tweede klas C: Brouwershaven II, Burgh II, Dreischor II, Renesse II, SVOWK en Zonnemaire. Derde klas A: Domburg II, Kruinin gen III, Kwadendamme II, Lewed. Boy* II, Hansw. Boys II, Luctor III, Noor mannen II en Roburll. Derde klas B: Groede II, Hoofdplaat II, Middelb. Boys, RCS III, Retranche ment II, Schoondijke II, Walcheren III, IJzendijke III. Derde klas C: Clinge III, Corn. Boys IV, Graauw, Hontenisse III, HW 24 III, Philippine II» Ria W- II en Sluis kil III. Wanneer de eerste helft der compe titie een vlot verloop heeft, zal in de tweede klas C, de derde klas A, B en C anderhalve competitie worden ge speeld. Dit zal definitief bekend worden gemaakt na afloop van de eerste helft oer competitie. Uit de indeling van de eerste klas A blijkt dus dat men de Schouwen Duive- landse clubs nu heeft vermengd met die van de rest van Zeeland, hetgeen de aantrekkelijkheid van de competitie zeker ten goede 2al komen. KANTOOROPLEIDING. Te Hulst slaagden voor het diploma Ned. handelscorrespondentie: T. Antheu- nis, Heikant, M. van Overmère, Axel, N. van Overmère Stoppeldijk, I, Baart, St. Jansteen. Voor het diploma machineschrijven: M. de Cap, Terneuzen, M. Vervaet, Biervliet, J. de Block, Sas van Gent, J. de Buck, Cas van Gent, G. Gelderland, Sluiskil, H. Hoefeijzers, Sas van Gent, E. van Pa- melen, Biervliet, M. de Poorter, Hoofd plaat, M. de Vetter, Terneuzen, C. de Waal, Sluiskil, W. Wegman, Sas v. Gent, C. de Wilde, Sluiskil, A. Wijfels. Kloos- terzande, E. Adam, Koewacht, W. Dek ker, Zaamslag, M. van Ombergen, N.- Namen. N. Roelands, Lamswaarde, Th. Roelands, Lamswaarde, R. Vlegels, N.- Namen, A. Zijl, Axel, C. Beulens, Baar land, H. van Houten, St. Jansteen, P. v. Loon, Middelburg, Y. Wauters, Hulst, A. Wisse, Zaamslag, J. Boddaert, Hulst, C. van Duyse, St.-Jansteen, P. van Heese, Kloosterzande, C. Jongepier, Hulst J. Kints, Kloosterzande, R. Martens, Koe wacht, E. de Rijcke, Hulst, Th. Segers, Hulst, P. Verras, Paal, A. v. d. Bulck, Hengstdijk, H. Duerinck, Kloosterzande, E. van Duyse, St.-Jansteen, E. Herre- wegh, Heikant, A. Kerckhaert, Nieuw- Namen. H. van Laarhoven, Clinge, P. van Poorten, Graauw, E. Ruymbeek, St Jansteen, H. Sponselee, Vogelwaarde, H. De Vliegher, Koewacht, M. Boeren, Goes, A. de Kooning, Goes, G. Vermeu len, Goes, S. Verbeem. Goes, E. Krakeel, Goes, J. Aertssen, Hansweer, A. Bal, Baarland, J. de Baar, Ovezande, D. Boonman. Borssele, M. v. d. Dries, Bors- sele, E. Martens, Heinkenszand, C. de Poorter, Goes, M. Raats, 's-Heerenhoek, P. Raas, Heinkenszand, G. Raas, 's-Hee renhoek, C. Rijk, Ovezande, A. de Deijn, Kruispolder, J. Hemelaar, Vogelwaarde, J. Hiel, Vogelwaarde, D. de Keizer, Sluiskil, E. Lensen, Zaamslag, L. Leb- binck. Hulst, R. Naessens, Hulst, A. J. Piessens, Clinge, E. de Rechter, Heikant, M. de Rijk, Hulst, B. van Sikkelerus, Hengstdijk. T. de Schrijver, Lamswaar de, A. Warnier, Hulst. E. de Waal, Os- senisse, I. van Waesberghe, E. van Bun deren, Hengstdijk, F. Herwegh, Hulst, K. Hamelinck. Stoppeldijk, A. Schelfaut, Stoppeldijk, C. Vael, Graauw, J. Wee- maes, Graauw, J. den Hamer, Axel. ELECTROTECHNISCH OPZICHTER De heer H. A. J. Rammeloo te Philip pine, slaagde te Arnhem voor het exa men electrotechnisch opzichter. Morgen, vrijdag 10 augustus, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 9.29 en 21.55 uur; Terneuzen 9.07 en 21.32 uur; Vlissingen 8.43 en 21.10 uur; Wemeldin- ge 10.17 en 22.39 uur. MIDDELBURG City 20 uur El Cid, 14 j. Electro 19.30 uur Schiet of sterf, 14 j. Nieuwe kerk 14 uur Orgelconcert van Jan Hekhuis VLISSINGEN Luxor 20 uur De wraak der Apachen, 14 jaar Alhambra 19.30 uur El Cid, 14 j. GOES Grand 19.30 uur El Cid, 14 J. SLUIS Seminarie St. Augustinus 14.30-17 en 19-21 uur Tentoonstelling oosterse kunst HULST Stadhuis 9-12 en 14-17 uur Schilderijen Guido Metsers MIDDELBURG Polderhuis 21.30 uur Vergadering Pol der Walcheren HULST Stadhuis 9-12 en 14-17 uur Schilderijen Guido Metsers SLUIS Seminarie St. Augustinus 14-30-17 en 19-21 uur Tentoonstelling oosterse kunst SAS VAN GENT Olympia 20 uur Diamanten bij het ontbijt TERNEUZEN Luxor 20 uur Sebastian Kneipp, wonderdokter, a.l. lOSTBURG Ledel 20 uur Een meisje met te*" appeal, 18 j.

de Stem | 1962 | | pagina 2