Zwart o PERQUIN FOUTEN! Mi nier en H inter en de verdwijn-kast Yoka Beretti repeteert Kostbaar dansmasker Stichting tot bevordering van goede lichte muziek Telefoon voor U: leuke rolprent Radioportret van Strindberg Rolschaatsshow op beeldscherm Luister riaar Vliegverbod in Katanga maakt Brood één cent duurder Spaanse ruzie in Rotterdam Radioprogramma 's' T.V.-eenakter uit Andalusië 7 e/evisit Euro-première „Footnote" van Terugblik Kat moedert over een stel muizen Martin Mons Stern-feuilleton ]ongen brak nek bij het duiken Sporen van een dinosaurus Lift begaf het „INVASIE" IN ROME DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 AUGUSTUS 1962 Yoka Berettigefotografeerd tij dens een repetitie van de uitzen- ding „Praat eerst eens met Lemai re", die vanavond onder regie van Jef de Groot door de AVRO op het scherm wordt gebracht Hilversum 1 402 m. DINSDAG 7 AUGUSTUS AVRO: 12.00 Licht ork. en zangsol. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12,30 Me- ded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Licht ens. 13,00 Nws. 13,15 Meded., evt. act. of gram. 13,25 Beursber. 13.30 Zing zonder zorgen, Engelse liedjes 14.00 Hobo-kwartet met con trabas, klass. en mod. muz. 14,40 V. d. jeugd 15,00 Vocaal ens., Italiaanse en Spaanse madrigalen 15,30 De vrouw in het wit, hoorspel 16,00 Extra vitaminen (gr.) 16,30 V. d. jeugd 17,30 Licht ork. 17,55 New York calling, praatje 18,00 Nws. 18.15 Event, act. 18,20 Pianospel, lichte muz. 18,30 Koper- ork., pop. blaasmuz. 19,00 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs 19,05 Bel canto (gr.) 20,00 Nws. 20,5 Discolaria 20,50 Neder- land-luchtvaartland, klankbeeld (2) 21,10 Me- tropole-ork. en zangsol. 21,40 Instr. licht kwintet 21.55 Zang en piano, mod. liederen 22,30 Nws. 22,40 Act. 23.00 Hedendaagse Ame rikaanse kamermuz. (gr.) 23,25 Mod. muz. (gr.) 23,55-24.00 Nws. WOENSDAG 8 AUGUSTUS VARA: 7.00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Soc.' strijdlied 7,23 Lichte ochtendklanken (gr.) (om 7,30 Van de voorpagina, praatje) 8,00 Nws. en soc. strijdl. 8,18 Lichte gram. 8.30 Verkeerswenken 8,35 V. d. kind. 8,55 Wat eten wij vandaag?, praatje 9,00 Ochtend- gym. v. d. vrouw 9,10 Klass. muz. (gr.) (9.35-9,40 Waterst.). VPRO: 10,00 Religie en cultuur, lez. (3). VARA: 10,20 Lichte gram. 11,00 El Rey que rabió. Spaanse operette (gr.) Hilversum 11 2MB m. DINSDAG 7 AUGUSTUS KRO: 12.00 Middagklok-noodklok 12,04 Licht lunchconcert (gr.) 12,30 Meded. t.b.v land- en tuinb. 12.33 Lichte gram. 13,00 Nws. 13,15 Platennws. 13,30 Dansork. en sol. 14,05 Operettemuz. (gr.) 14.35 V. d. plattelands vrouwen 14,45 Russische orkestwerken (gr.) 15.35 Vioolrecital (gr.), klass. muz. 16,00 V. d. zieken 16,30 Ziekenlof 17.00 V. d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Boeken en andere publikaties in de Ned. Antillen, door Henk Dennert 18.00 V. d. jeugd 18.20 Licht ork. met sol. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.25 Brabants Orkest en soliste, mod. en klass. muz. 21,20 Zang en piano 21,55 De Zilverfluit, licht progr. 22.15 22,25 Boekbespr. 22,40 Kamerork. en sol. klass. en mod. muz. 23,25 Klass. orgelmuz. (gr.) 23,55-24.00 Nws. WOENSDAG 8 AUGUSTUS NCRV: 7.00 Nws. 7,10 Gewijde muz. 7,30 Lichte gram. 7,50 Meditatie 8,00 Nws. 8,15 Radiokrant 8,35 Gram. 8,50 Walsmuz. (gr.) 9,00 V. d. zieken 9,35 Gram. 9.40 V. d. vrouw 10,10 Gram. 10,15 Morgendienst 10,45 Geestelijke liederen 11,10 Mod. muz. (gr.) Brussel Vlaams DINSDAG 7 AUGUSTUS BRUSSEL 324 m 12,00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12,35 Tuinbouwkron. 12.40 Amus. muz. (gr.) 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14,00 Operamuz. 15,30 Lichte gram. 16.00 Beursber. 16,06 Klass. kamermuz. 17,00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17,50 Boekbespr. 18,00 Gevar. muz. 18,20 V. d. sold. 18,50 Amus. muz. 19,00 Nws. 19,40 Lichte gram. 20,00 Omr. ork. 21,00 Lichte gram. 21.15 Jazzmuz. 22,00 Nws. 22,15 Lichte muz. 22.42 Lichte muz. 22.55-23.00 Nws. Rrussel Frans DINSDAG 7 AUGUSTUS BRUSSEL 484 meter 13,00 Nieuws 13.15 Lichte gram. 14.03 Belgische muz. 14.45 Omroepkoor 15.03 Amus. muz. 17,00 Nws. 17.15 Operamuz. 18.30 Lichte gram. 19,30 Nws. 20,00 Int. festival van Praag 1962. filji. ork.. mod. muz. 22,00 Wereldnws. 22.15 Jazz muz. 22,55 Nws. In het jaarverslag van de Buma lezen wij, dat door dit bureau voor muziek- auteursrecht de stichting „Conamus" in het leven is geroepen ter bevordering van goede Nederlandse amusementsmu ziek. Momenteel is in studie de instel ling van een raad van advies, om de uitgave van een of meer Conamus-al- bums te overwegen met de bedoeling hierin de beste Nederlandse amuse mentsmuziek te verzamelen en ter sti mulering van jonge Nederlandse compo nisten in het buitenland te verspreiden. Voorts bestaan er plannen om met fis cale hulp van Conamus platen te ma ken ter propagering van de Nederland se amusementsmuziek. Int 't bestuur van Conamus, dat onder voorzitterschap staat van Gerard van Krevzlen, hebben zit ting drie vertegenwoordigers van de vereniging van woord- en toondichters der lichte muze, te weten Jack Bess, P. Veriss en Jac. Millar, alsmede drie ver tegenwoordigers van de georganiseerde uitgevers van lichte muziek, de heren C. Smit, W. B. van Vught en A. J. G. Strengholt. Onder regie van Jack Dixon wordt morgen de eenakter „Zonnige mor gen" van de Spaanse schrijvers Se raf in en Joaquin Alvarez Quinteno opgevoerd. De medewerkenden zijn mevrouw Jacqueline Rooyaards-Sand- berg als Dona Laura, Philippe La- Chapelle, die de rol van Don Gonza les speelt en Cockie Boonstra en Har- r> de Garde als respectievelijk Petra en Don Juan. Beide acteurs hebben in hun leven meer dan 150 stukken geschreven en werden daarom in En geland wel eens vergeleken met Sir James Barry. Al hun toneelstukken, voornamelijk Andalusisch getint, wa ren het resultaat van een hechte sa menwerking. Nooit publiceerde de een iets, waaraan de ander niet had mee gewerkt. Hun toneelstukken worden gekenschetst als vlot en geestig, hier er daar wat sentimenteel. Serafin, die in 1871 in TJtrera werd geboren, stierf in 1938. Zes jaren later volgde O twee jaar jongere broer hem. Beiden waren in Spanje zo geëerd, dat nog tijdens hun leven in Sevilla een standbeeld werd opgericht. VPRO- regisseur Jack Dixon heeft dit stuk voor de televisie vertaald. nsieprogramma DINSDAG 7 AUGUSTUS NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20,00 Journ. 2(L20 Zendtijd pol. partijen: uitz. v. d. VVD. AV«^: 20.30 Praat eerst eens met Lemaire, progr. ^ond deze componist-pianist 21.05- 22.30 Telefoon voor u, komedie. VLAAMS BELQIE 19.30 Internationale jeugdkroniek 20.00 Nws. 20.30 Voordr. 21.05 Assepoester, verfilmd ballet 22,20 Nws. FRANS BELGIE 19.30 Uitz. van filo- soiie en lekenmoraal 20.00 Nws. 20,30 La tuur", sur'>rlse l'amour. spel 22,20 Lec tuur toor allen 23.10 Nws. 'Advertentie) Voor hen, die hedenavond aan het scherm gekluisterd zitten, releveren wij in het kort even de inhoud van de twaalf jaar oude hoofdfilm „Telefoon voor u", (The Jackpot), die door de NTS om 21.05 uur wordt vertoond. Ja mes Stuart speelt de rol van de employé van een modezaak, die plotseling wordt opgebeld door een medewerker aan de quiz van de National Broadcasting Com pany, die hem meedeelt, dat hij die avond een antwoord zal moeten geven op een vraag in de wedstrijd „Telefoon voor u". Als na vele wederwaardigheden eindelijk de telefoon rinkelt en de huis heer dank zij het goede antwoord in het bezit komt van 24.000 dollar, valt hij flauw. Daarna stromen de prijzen bin nen en zelfs verschijnt er een Franse schilderes, die de huisheer wil portret teren. De gade van James Stewart wordt jaloers op het schilderesje. De inspecteur van de belastingen ver schijnt met een aanslag van 7000 dollar en James Stewart raakt verzeild in al lerlei moeilijkheden. Natuurlijk ont breekt in deze plezierige Amerikaanse rolprent ook nu niet het zozeer ver wachte happy end. De film is door de KFC goedgekeurd voor kijkers van veer tien jaar en ouder. Het was 14 mei van dit jaar vijftig jaar geleden, dat de Zweedse schrijver August Strindberg is gestorven. Zijn werk is voor de gehele wereldliteratuur van grote betekenis geweest en zijn to neeldrama's verwierven een bekendheid over de gehele wereld. De schrijver was in de tachtiger jaren de schepper van het naturalistisch drama en omstreeks de eeuwwisseling introduceerde hij in feite het expressiomistisch drama. Boven dien vindt men in zijn werk ook nog an dere stromingen in de dramatische kunst vertegenwoordigd. Aan deze kunstenaar zal woensdagmiddag op Hilversum I om 13.45 uur een radioportret worden ge wijd, dat tal van belangwekkende bij zonderheden vertelt over het leven van deze man, die ten onrechte als vrouwen hater beschouwd wordt. Amy van Mar ken schreef de tekst van dit radiopro gramma. De bekende Engelse schrijver Teren ce Rattingan, van wie onlangs door de Nederlandse tv het spel „Met eervol ont slag" werd opgevoerd, heeft van de Europese Radio Unie een opdracht ge kregen een televisiespel te schrijven. Het ligt thans in het voornemen van de E.B.U. om dit spel, dat „Footnote" heet, op een vaste avond in alle dertien aan gesloten landen voor de televisie te laten opvoeren. Het idee om alle Europeanen op dezelfde avond met een tv-spel te confronteren is afkomstig van de Ne derlandse regisseur en tv-pionier Erik de Vries. Zijn plan oogstte destijds grote waardering en het zal hem ongetwij feld voldoening schenken, dat reeds op zo korte termijn dit uitstekende idee kan worden gerealiseerd. In Nederland zal de televisiesectie van de AVRO in be gin december met de produktie en regie van „Voetnoot" worden belast. De rolschaatsclub „Marathon" in de residentie organiseert zaterdag 11 augus tus een internationaal rolschaatspro- gramma, waarvan de televisie een recht streekse reportage zal geven. Elisabeth Fiolet, Nederlands kampioene, zal haar bijzonder elegante sport demonstreren. Verder treden op het Nederlandse kam pioen-danspaar Riek van der Kruys en Frans Verbeek, terwijl daarnaast hun medewerking hebben toegezegd de be kende Duitse collega's Adda Mühler, Helko Barkowski en de Duitse rol- schaatskampioen Volker Diesch. Op Hilversum I (402 m) is er om 20.05 uur de rubriek „Discotaria" met min of meer rare grammofoonplaten. Om 21.10 uur speelt het Metropole Orkest en om 21.55 uur volgt een herdenkingsconcert gewijd aan Claude Debussy. Hedendaag se Amerikaanse kamermuziek wordt om 23 uur uitgezonden en tot slot musiceert om 23.25 uur het Belgisch Nationaal Orkest. Op Hilversum II (298 m) biedt de KRO om 19.25 uur het populaire platen- programma „Licht te verteren". Daarna musiceert om 20.25 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans. De bas Jar- bas Braga geeft om 21.20 uur een zang recital. Het Radio Kamerorkest o.l.v. Maurits van de Berg komt om 22.40 uur voor de microfoon, terwijl tot besluit om 23.25 uur een orgelconcert wordt gege ven door Jeanne Desmessieux. Een V.N.-woordvoerder in Elisabeth- stad heeft bekendgemaakt, dat de Ver enigde Naties met ingang van heden, maandag een vliegverbod hebben inge steld naar en van alle onder beheer van de Verenigde Naties staande vliegvelden in Katanga. Een uitzondering geldt voor V.N.-vliegtuigen. Dit verbod is inge steld op verzoek van de centrale Kon golese regering in Leopoldstad. De voor naamste er bij betrokken vliegvelden zijn die van Elisabethstad en de basis Kamina. Welingelichte kringen in Elisabethstad zien in deze maatregel duidelijk de eer ste stap van het onder druk zetten van de regering van president Tsjombe, om een einde te maken aan de nu twee jaar durende afscheiding van Katanga van de rest van Kongo. De voornaamste vliegverbindingen in Katanga werden onderhouden door de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena, die vier vluchten per week uitvoerde tussen Brussel en Elisabethstad, via Oesoemboera. Men verwacht, dat de Verenigde Na ties ook een einde zullen maken aan de vluchten van door de Katangese rege ring gecharterde Rhodesische vliegtuigen tussen Kolwezi en Kongolo. Deze toe stellen, die levensmiddelen en andere goederen voor Kongolo vervoeren, maak ten tot dusver een tussenlanding op de basis Kamina voor het verkrijgen van een landingsvergunning van de Verenig de Naties. VERGETEN? Sockarno opende onlangs met veel pracht en praal het nieuwe Olympi sche Stadion in Djakarta, dat door de Russen is gebouwd. Hy vergat echter te vermelden, dat de autoweg erheen door de Amerikanen is aan gelegd. HOOP De 101-jarige weduwe Mary Cole, inwoonster van een Engels dorp, verklaarde tegenover een verslag gever, dat zij hoopte niet oud te worden, zodat zij hulpeloos en van anderen afhankelijk zou zijn. PRAKTIJK Examenkandidaten in de economie aan de universiteit van Frankfurt krijgen praktijklessen in het manager- spel. Zij moeten deelnemen aan na gebootste directievergaderingen van grootbedrijven. ECHT Jean Cocteau telefoneerde met 7ijn vriend Pablo Picasso en beklaagde zich zo over zijn reumatiek dat de schilder de hoorn op de haak legde. Even later belde Cocteau opnieuw op. „Wat is dat nou!", riep hij. „Je breekt het gesprek af terwijl ik nog aan het praten ben." „O, lééf je dan nog?", vroeg Pi- casso. „Je beschreef je pijnen zó echt, dat ik dacht, dat je al dood was.-" Conversatie naar wens Reeds om half acht kunt u vanavond kijken naar het agrarisch nieuws. Na het journaal volgt een politieke uitzen ding van de WD. Vervolgens presen teert de AVRO om 20.30 uur een lied jesprogramma van Cor Lemaire. De hoofdfilm van deze avond begint om 21.05 uur. Vertoond wordt „Telefoon voor u" met in de hoofdrollen James Stuart en Barbara Hale. Deze rolprent is door de KFC goedgekeurd voor kijkers boven de 14 jaar. België Vlaams vertoont om 20.30 uur een NCRV-telerecording getiteld „Be hekst geld" en om 21.05 uur de film „Cinderella". De kat „Patana" van mevrouw Bianca in Italië werd verleden week voor een probleem gesteld toen twee van haar drie jongen stierven. De volgende och tend verscheen het dier met een ander katje en met twee pasgeboren muizen. Sedertdien zoogt zij alle. HAARCRÈME 26) „Tja. onze vriend was de man achter de deur, dat heeft hij trouwens zelf toegegeven. Maar of hij ook de moor denaar is?" „U had hem in elk geval kunnen in rekenen wegens zware mishandeling van een ambtenaar in functie," meen de adjudant Breiman wraakzuchtig. „Het zou me helemaal niet verwonde ren als hier niet zelfs een vervolging voor poging tot doodslag in zat." „Och neen, wat zou ik daar nu aan hebben? Dat brengt me geen stap ver der wat de oplossing van die moord betreft. Wat dat ambtenaar in functie betreft, de man kon aan mijn neus niet zien, dat ik tot de politie behoor. Nog daargelaten, dat het zo donker was, dat hij zelfs die neus niet kon zien Neen, als zijn vingerafdrukken ook op dat tubetje voorkwamen, waarin het maskergoedje sit, dan was het wat an ders. Maar ik zou niet weten, hoe ze daarop konden komen. Hij is niet in Votre Beauté geweest. In Votre Beauté komen, zoals mijnheer Elzerman te recht opmerkte, alleen maar dames. Ik heb zo'n idee, dat we de schuldige toch onder de vrouwen moeten zoeken, Breiman." „Hij kan een van die meisjes of die juffrouw Tersteeg hebben omgekocht," hield Breiman, die een diepe antipathie scheen te hebben opgevat tegen de heer Bert Verwijk, koppig vol. „Misschien," verzuchtte zijn chef, maar omkopen is nu eenmaal een operatie, waarbij de schuldige zelden vingerafdrukken achterlaat. Wie staan er nog verder op ons lijstje? Laten we eerst de heren maar afwerken, hoe wel deze hele pelgrimage mij wat mij betreft vrijwel doelloos lijkt, uit het oogpunt van vingerafdrukken bezien. We hebben de afdruk van de man ach ter de deur, het sou onredelijk zijn meer te verwachten „Je kunt nooit weten," drong adju dant Breiman aan. „Het zijn er ten slotte nog maar twee, inspecteur. We kunnen ze nog best even meenemen." „Nu. vooruit dan maar. We hebben uUa ®5rirnaal A gezegd, laten we dan het hele alfabet maar afwerken. Vol gende patiënt." De „volgende patiënt", de heer Zee- verijnen, ontving hen achter een groot bureau, volgeladen met folianten, die mui roken. Perquin had al dadelijk ieg^n, hemv om<?at hij een baard droeg. Volgens hoofdinspecteur Perquin hadden de meeste mannen met baar den iets te verbergen. In veel gevallen een fout in hun gelaatstrekken, die een karakterfout weerspiegelde, zoals een slappe mond of een wijkende kin. De heer Zeeverijnen scheen zich eerst niet geheel op zijn gemak te gevoelen, maar deze onzekerheid verdween al lengs door 's mans ingeboren eigen dunk. Perquin kreeg een gevoel als nam niet hij, maar mijnheer Zeeverij nen hier een verhoor af. "?,moet we* aannemen, dat u inza ge hebt genomen van de papieren van deze rampzalige vrouw?" begon hii zijn examen. J Perquin antwoordde dat dit inder daad het geval was. „Nu, dan is het u ook bekend, dat ik ben gestruikeld, gevallen in de put. die een lid van het geslacht dat van den beginne zich zo gevoelig heeft ge toond voor inblazingen van Satan, voor mij had gegraven. De vrouw, die nu haar oordeel heeft achterhaald, was dit op de een of andere wijze bekend. Zij stelde eisen. Zij was zeer onbeschaamd. Ik kan u verzekeren," mijnheer Zee verijnen vouwde zijn handen op een foliant voor hem. „dat ik lang heb moeten worstelen om tot een beslissing te komen. Het boetekleed ontsiert de mens niet, inspecteur, en ik wist mij schuldig. Maar ik mocht niet alleen denken aan mijzelf. Een bekentenis van mijn menselijke zwakheid, van. laten we het bij de ware naam noemen, mijn zonde, zou de zwakken onder hen die mij volgen, kunnen ergeren en zo een waterbron, waaraan zij zich drenk ten, doen verdrogen, hen achterlatend in een woestijn. Het is nu eenmaal zo, dat het maar weinigen gegeven is de opvoedende kracht van de zonde te be grijpen en te ervaren. „Ik deed dus het enige, wat mij te doen overbleef, ik betaalde. Ik betaal de, in de wetenschap, dat deze schan delijke afpersing onmogelijk lang kon duren. Dat deze vrouw binnen zeer kor te tijd het oordeel zou treffen. Inspec teur, het heeft haar getroffen." Er was zo'n boosaardige triomf in zijn stem, dat het Perquin koud over de rug In het NTS-journaal gaf 'de onderdi recteur van het Utrechtse „Pegus", ir. Goosscns, een uitzenzetting over het ont staan van de chloorgaswolken, die zon dagavond over de Domstad trokken. Behalve de 30.000 bezoekers, die het wereldmuziekconcours te Kerkrade bij woonden, konden ook de kijkers genie ten van de marswedstrijden, die in een stromende regen daar werden gehouden. De KRO-cameralieden gaven o.a. in dit barre weer suggestieve plaatjes van de vrolijk in de Limburgse modder dansen de meisjesbenen van de Amerikaanse Clifton high school-Mustang band. Een ongebruikelijke combinatie van een zangeres, een mondharmonicaspeler en een jazzviolist leverde een muzikale drie klank op, die vooral bij de liefhebbers van het lichtere genre wel waardering zal hebben geoogst. De Duitse cineast Joachim Heidt maak- tes een voortreffelijke documentaire over het onafhankelijke Rhodesia en de schrij nende contrasten, die daar heersen tus sen blank en zwart. Henk Neuman toon de in zijn toelichting opnieuw zijn kwa liteiten als tv-commentator. Loudi Nijhoff gaf vervolgens een pak kende voordracht van de short-story: „Een kopje thee" van de bekende Ame rikaanse novelle-schrijfster Catherine Mansfield. De geluidsregisseur was ken nelijk met vakantie, want veel van het gesprokene was moeilijk verstaanbaar. Dit rijk geschakeerde avondprogramma werd besloten met een fantasierijke pro duktie van de Hamburgse tv. die tevens gratis publiciteit leverde voor het Volks wagen-concern. de R. toe. „En ik hoop van harte, dat die pijn haar op het laatste ogenblik tot in keer mag hebben gebracht. Mijn vin gerafdrukken? Maar natuurlijk. Wie ben ik, dat ik mij zou verzetten tegen de wet? Ik hoop en vertrouw, inspec teur, dat ik mag rekenen op uw dis cretie. Denk aan de weerloze zielen, die onherstelbare schade zouden kunnen lijden door deze zaak." „Het zou mij niets verwonderen, als die kerel degene was, cti-e we moeten hebben," barstte adjudant Breiman uit, toen ze weer buiten stonden. „Wat een. „Het zou kunnen," meende Perquin nadenkend. „Hij houdt er zo'n privé kuddeke op na. Als een van de meis jes, die in Votre Beauté werkt tot zijn schaapjes behoort, zou het, dunkt mij, voor hem maar een koud kunstje zijn haar tot zoiets te brengen. Maar in dat geval moeten we een tweede moord verwachten." „Een tweede moord?" „Ja, dat meisje. Want dan weet ze te veel. Mijnheer Zeeverijnen lijkt me geen man die iets aan het toeval over laat en een bijzonder hoge dunk van de menselijke natuur heeft hij ook niet." Die hoge dunk had mijnheer Rede laar wèl. Volgens hem was de mens één solied blok verblindend wit mar mer. Wat er aan spatjes of vlekken Gistermorgen heeft de minister van Economische Zaken, drs. J.W. de Pous, met vertegenwoordigers van de Neder landse bakkerijstichting gesproken over de broodprijs. Bij deze besprekingen waren eveneens vertegenwoordigers van de -centrale middenstandsorganisaties aanwezig. Aanleiding voor deze bespre king was de recente verhoging van de bloemprijs als gevolg van de heffing, welke in verband met het in werking treden van de graanverordening in de EEG is opgetreden. Het ministerie van Economische Za ken deelde later mede, dat de minister er zich mee kan verenigen, dat thans op grond van de gestegen bloemprijs de prijs van 't brood met. 1 cent per acht honderd gram zal worden verhoogd. Deze verhoging geldt vanzelfsprekend niet voor die gevallen, waarin reeds op de bloemprijsstijging met een brood prijsverhoging werd vooruitgelopen. Een steekpartij tussen Spaanse arbei ders, die in het verzorgingskamp aan de Rotterdamse Waalhaven wonen, heeft een ernstig gewonde tot gevolg gehad. De Rotterdamse politie trof het slachtoffer zondagnacht aan voor een patatzaak aan de Rietdijk. Het was de 38-jarige C. Revuelta. Hij bloedde hevig uit verscheidene steekwonden en werd in ernstige toestand opgenomen in het Sint Franciscus gasthuis. De dader, zijn 26 jarige collega V.P.E., werd op aanwijzing van getuigen kort na de ruzie aangehouden, niet ver van de plaats waar het slachtoffer lag. Zondagmiddag is de vijftienjarige J. Verbeeth uit Oosterbeek, die logeerde bij een familie in Bovenkarspel om het leven gekomen toen hij in het zwembad in Bovenkarspel een duik nam in het ondiepe bad. Het water was daar 80 cm diep. Hij heeft vermoedelijk zijn nek- wervel gebroken en moet vrijwel op slag dood zijn geweest. Het ongeluk werd opgemerkt door iemand die op enige afstand de jonge man had zien duiken en hem niet meer boven zag komen. opzat, zat alleen maar aan de buiten kant en was de schuld van omstandig heden en omgeving. Hij maakte echter een uitzondering voor Kitty Grijpsma, die, naar zijn uitlatingen te oordelen, een brok pikzwarte steenkool was. Mijn heer Redelaar was een vooraanstaand persoon op maatschappelijk gebied, hij zat in alle mogelijke commissies, was zeer progressief en een bekend huma nist. Hij had het beheer over talrijke fondsen. Het was werkelijk geen won der, verklaarde hij, dat er zo nu en dan weieens achterstanden waren. Het was ten slotte alles liefdewerk. Hij had daarnaast ook zijn drukke psycholo- genpraktijk. Het was vreselijk, als men bedacht met welke moeilijkheden de mensen rondliepen. „U hebt van zulke dingen geen idee, inspecteur. Jullie po litiemensen oordeelt alleen maar naar feiten cn wetsartikelen. Er bestaat niets bedriegelijkers dan feiten. U gaat er van uit, dat de mens slecht is, maar ik verzeker u, de mens is goed, goed. „Behalve dan mevrouw Grijpsma," veronderstelde Perquin vriendelijk. Mijnheer Redelaar keek hem met on ver-holen wantrouwen aan, maar Per quin glimlachte met de vriendelijke on schuld van een cherubijntje. (wordt vervolgd. Een Thailandse dansgroep, welkp zal optreden in het Kurhaus in Scheve- ningen, is aangekomen op Schiphol. Een van de dansers, Adirek Chand- ruang laat een van de kostbare mas kers zien, welke bij de dansen worden gebruikt. Op een boerderij in de buurt van Jeruzalem zijn de versteende voetsporen gevonden van een dinosaurus die een miljoen jaar geleden moet hebben ge leefd. Dit is verklaard door prof. Mosje Avnimeletsj, een paleontoloog aan de Hebreeuwse universiteit. De vondst was herr- gemeld door een vroegere student. De versteende afdrukken zijn ongeveer 40 centimeter groot en voor zo ver bekend zijn ze de eerste vondst van motoTTs^lIsteTmorg'èii "de"' lift in het deze aard in het midden- of nabije oos-gemeentehuis van Heerlen van een hoog. ten Volgens de professor zijn dergelijke *e van tjen meter naar beneden gestort, vondsten op slechts een twintigtal plaat- In de iift bevond zich een gemeente- sen m de wereld gedaan Hu is voor-1 amtten die met de schrik vrij nemens binnenkort meer bijzonderheden kwam Door het breken van de as viele^ Tengevolge van een asbreuk in de bekend te maken. de tegengewichten eveneens naar be neden en dat ging gepaard met een harde klap, die de nodige consternatie veroorzaakte. Doordat er geen tegenge- wicht meer was, braken ook de kabels van de lift. De liftkooi werd op de eerste etage door de ingebouwde, automatische vangarmen vastgezet. De lift wordt jaarlijks gecontroleerd door het „Nederlands Instituut voor Lift- techniek" en krijgt zes maal per jaar een onderhoudsbeurt van de fabrikant. Het „Nederlands Instituut voor Lift- Rome beleeft opnieuw een invasie. Dit maal niet van barbaren of toeristen, maar van vlooien. De gezondheidsdienst weet niet waaraan de eeuwige stad dit massaal bezoek heeft te danken. Reeds hebben de onwelkome gasten de be roemde via Veneto bereikt. Er is een giote bestrijdingsactie begonnen, met techniek" stelt een onderzoek in naar desinfecterende middelen als wapen. I de oorzaak van de asbreuk. 39-2 Een kwartier voor de voorstelling begon kwam de ezelkar ratelend aan rijden en hield stil aan de achterzijde van het theater. Alessandro blies gro te stoomwolken uit zijn neus van ver moeidheid, maar Bozzoroni nam zich zelfs niet eens de tijd om een deken o- liep. „Ik heb gehoord, dat het een ver zijn rug te gooien... pijnlijke dood is," voegde hij eraan „Vlug knapen, de verdwijnkast moet op het toneel gebracht!" riep hij tot Minter en Hinter. Gedrieën tilden ze de kast van de kar en droegen hem door de deur naar binnen. Na enig gewurm op de trap bereikten ze het toneel, waar de heer Zumpf handenwringend op en neer liep. „Zo" riep Zumpf. „het liefst zou ik je dadelijk weer ontslaan. Laatkomers kan ik niet gebruiken!" „Ah. het ezel is oud en loopt niet goed meer," hijgde Bozzoroni, „maar wij zijn nog op tijd." „Nauwelijks!" riep de heer Zumpf, kribbig op zijn horloge kijkend. Bozzo roni staarde naar dat grote uurwerk en kreeg een vreemde blik in zijn ogen. „Ah!" riep hij, „knapen, verberg je achter het toneel, Heer Zumpf. ik bid u. verdwijn! De grote Bozzoroni moet nu alleen zijn om diep te ademen en de geest open te maken voor de tovers" Maar nadat de heer Zumpf schouder ophalend met Minter en Hinter verdwe nen was, stapte Bozzoroni behoedzaam naar de verdwijnkast....

de Stem | 1962 | | pagina 5