Je hele prof$ niet )ffen naar Salo Vandaag vertrekt dr. Van Roijen naar Veldslag op plein voor Jozefkerk Japan ontzet over RussiscJi cynisme Bredase jongeman verongelukt Vlucht per delegatie Dode bij aanrijding te Baarle-Nassau Schilderijendiefstal te Aerdenhout opgelost? It De formele besprekingen over Nieuw-Guinea: Bed voor De Gaulle Geen Hiroshima meer Noorse oogst in gevaar Voedselcrisis in Oost-Duitsland DAGBLAD VOOR ZEELAND Pitten Bloemen gische jongen Dosterschelde verdronken igpest in Engeland 4 mensen in juarantaine Joy-riding of diefstal? Algerië Politiek bureau houdt teugels streng in handen Lagere temperatuur Nieuwe methode Weer taalrelletjes in Antwerpen Amerika beheerst Kongolese vliegvelden Stormen teisteren Japan en Formosa Voor „muur"-poging Zware eisen voor Oostduitse jeugd Drie Duitsers gearresteerd in Bern JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! 102e JAARGANG No. 24048 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen. C. J v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland Wafl Pe DINSDAG 7 AUGUSTUS 1962 Abonnementsprijs t 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Biibureaus Terneuzen IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) REGERING AKKOORD zonnebrandolie, plastic, verf Zelfs boomschors wordt ver isolatiemateriaal, kinine, es- en kunstmest, igen verklaren, dat jaarlijks 80 miljoen ton minderwaar- >eschikbaar voor de chemische can komen. kte rietsuikerstengels wer- and, totdat de chemici er een r staken. Nu worden er kunst- er, board voor de bouwindu- eer voedzame veekoeken van gebruikt zeegras, vermengd an stro als bouwmateriaal. De zijn nog een stapje verder ge- ervaardigen een op board ge- iteriaal, dat ideaal is voor niet te gebouwen en voor isolatie- iw soort afval, dat nu waarde le tomatenpit. De pit is klein, at zeer nuttige olie. In Italië laboratoria druk bezig uit to rn huishoudelijke olie. en zeep het afval uit de vuilnisbak- gebruik gemaakt. Jarenlang iiropese en andere landen vuil- ikt voor het maken van par tterreinen, bouwgrond en zelfs n. De methode is eenvoudig, svuil wordt gestort op stukken t land, in kanalen en afgravin- laag vuil wordt direct bedekt aag aarde. Zo wordt het vuilnis udige en winstgevende wijze •kt. Engeland staat vooraan in nisverwerking, waaraan Birm- jn vliegveld dankt en waardoor en laagliggende terreinen nd tot bruikbaar land worden Londen heeft het huisvuil ge- or het ophogen van lage gron- laakt zo ruimte voor duizenden ^kenden. »ine Jersey met zijn bloemen- n, maakt uit de jaarlijkse hoe- afval tienduizend ton waarde- and wil men de enorme graan- and wil men de enormeg raan- en vruchtbare gebieden nabij en op deze wijze gaan bewer- gkok is een Britse constructie- ppij bezig met het optrekken grootste kunstmest-uit-afval-fa- wereld, die een jaarproduktie ;n van 80.000 ton. agelijks worden nieuwe weten- dijke ontdekkingen gedaan. Het i,e plan is een cementprodukt en uit de materialen, die aan zijn in sintelhopen. Het eind- t van een chemisch proces zal vig cement zijn. eze wijze zullen deze grote sin- i, die dikwijls het lansdchap •n, voorgoed verdwijnen en ge- jd zal men er vele hectaren wol land mee terugkrijgen. /an onze correspondent), jmiddag omstreeks twee uur is osterschelde tussen Bergen op Rilland Bath, ter hoogte van de ardpolder, een zestienjarige e jongen, C. A. M. S. uit Kalmt- or de ogen van zUn vader en oertjes en zusjes verdronken, igen, die half ontkleed in een igsgeul aan het pootjebaden door het ter plaatse wisselende errast. Hij was de zwemkunst loende meester en is waarschijn- le modder gestikt. Ier kon geen hulp bieden, omdat niet kon zwemmen. Vier Goese die aanwezig waren, hebben de üt de modder en het water Se' hem over een afstand van onge- kilometer door de slikken laar de zeedijk. Het ontzielde had toen reeds 25 a 30 minuten 'ater gelegen. De inmiddels ont- eneesheer, dokter Kamps uit Bath, kon niets anders dan de nstateren. Het stoffelijk °ver~ overgebracht naar het lijken- Rilland, waar het gisteravond officier van justitie is vrijge- )e jongen was afkomstig uit een et elf kinderen, waarvan hij de vas. it aan naar ken. ingen' 4-jarige wetenschappelijke em- 'an het Britse ministerie van G. A. Bacon is overleden aan Bacon was werkzaam op een rium voor het vervaardigen ei £ken van bestrijdingsmiddelen ifecties, die bij een bacterioio- oorlogsvoering kunnen worden nauwgezet onderzoek is thans Om te beginnen werd nagegaan, laatste weken met Bacon i is geweest. Dat blijken vieren- mensen te zijn, die line worden gehouden. Zij ne - preventieve behandeling pnaer- zullen pas woensdag weten oj an niet door Bacon besmet zij ibatietijd bedraagt namelijk drie dagen- j meisjes, die een bezoek hadden n het gezin Bacon en op r hun ouders in Libië waren zijn door de autoriteiten De wielerprofs, die door de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie werden geselecteerd voor d wereldkampioenschappen, die op 2 september in het Italiaanse Salo worden gehouden, hebben maan dagavond tijdens een vergadering in Breda unaniem besloten niet te gaan. De beweegredenen treft men oponze sportpagina. Maandagochtend trof de Eindho- vense politie in de sloot langs de nieuwe Tilburgseweg onder de rook van Eindhoven een gekan telde auto aan. Vlak daarbij lag de 21-jarige P. de L. uit Breda, die zwaar gewond naar het Binnen- ziekenhuis te Eindhoven moest worden overgebracht. Op enkele tientallen meters daarvandaan trof de politie het ontzielde lichaam van de 22-jarige F. V., eveneens uit Breda, aan. Uit het onderzoek is gebleken, dat de auto, eigendom van de arts L. B. U. te Breda, zondagavond of zondagnacht te Breda is weggenomen. Of hier sprake is van joy riding dan wel van diefstal is nog niet te zeggen, aangezien de toe stand van de zwaargewonde van die aard is dat verhoor door de politie nog niet kon plaatsvinden. Het kabinet heeft na uitvoerige gedachtenwisseling be sloten dr. J. H. van Roijen te machtigen tot het deelnemen aan de formele onderhandelingen onder leiding van de waarnemend secretaris-generaal der Verenigde Naties op basis van het voorlopig akkoord, dat op 31 juli onder lei ding van de heer Bunker werd bereikt. Dit is de inhoud van een communiqué, dat gisteravond na afloop van de kahinetszitting werd uitgegeven. Het kabinet is van omstreeks twaalf uur tot half zeven hijeen geweest. De eerste uren werd er evenwel over andere zaken dan de kwestie Nederlands Nieuw-Guinea beraadslaagd. In Haagse kringen meent men te weten dat 't kabinet weinig of geen moeite heeft gehad om tot een beslissing over het al of niet deelnemen aan officiële onderhandelingen te komen. Daartoe droeg in hoge mate bij de gematigde houding, die Soekarno in het weekeinde heeft tentoongespreid, en zeker ook het bericht uit Djakarta, dat de Indonesische president minister Soebandrio naar Washington zal zenden voor formele onderhandelingen op basis van het voorlopig akkoord. Ambassadeur dr. J H. van Roijen zal in verband hiermee heden middag naar Washington vliegen. Hij vertrekt om 14.30 uur van Schiphol. Op het ministerie van buitenlandse zaken kon men niet meedelen, of de ambassadeur een speciale opdracht van de regering heeft ge kregen. Het uit zeven leden bestaande politieke bureau in Algerië heeft er geen twijfel meer over laten bestaan, dat het vast besloten Is tot de algemene verkiezingen begin september de leiding in Algerië vast in handen te nemen. Het bureau maakte zondag bekend, dat Ben Bella was belast met de leiding var de binnenlandse coördinatie, waar bij nader werd toegelicht, dat deze post de coördinatie inhield tussen het poli tieke bureau en het voorlopig bestuur in Algerië. Deze functie geeft Ben Bella alle ver antwoordelijkheid voor het binnenlandse bestuur. Hij zal worden bijgestaan door zijn naaste medewerker Mohamed i Khider, die belast is met de financiën, j Khider is tevens aangesteld als hoofd i van het secretariaat-generaal van het i nationale bevrijdingsfront F.L.N. Boven- idien zal Khider in zijn nieuwe functie van woordvoerder van het politieke bureau de zegsman zijn van alle hoge Algerijnse regeringsorganen. Mohamed Boudiaf, een van Ben Bella's felste tegenstanders, is belast met de buitenlandse politiek. IN HET WILHELMINA-ziekenhuis te Doetinchem is gisteren overleden de 45-jarige Arnhemmer G. Weytmans, die zondagmiddag bij het oversteken van de Keppelseweg te Doetinchem door een Duitse personenauto werd aangereden en zeer zwaar gewond. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. PARIJS HEEFT gisteren de eerste tele visieuitzending in het Frans uit de Verenigde Staten ontvangen. De uit zending kwam om tien over half negen door. Het geluid van de transmissie via Telstar was uitstekend. De beelden in het algemeen ook. DOOR DE 48-UURSSTAKING van het navigatie-personeel van Air France hc-eft de maatschappij maandag bijna al haar vluchten moeten afgelasten. Van de 53 dagelijks uitgaande vluchten zijn er slechts negen doorgegaan. Van de 60 vliegtuigen die gisteren zouden arrive ren, kwamen er 36 aan. DE NEDERLANDSE minister van eco nomische zaken, J. W. de Pous wordt deze week in Oslo verwacht om de Noorse economie en andere problemen te bestuderen in verband met Noor wegens aanvrage om het lidmaatschap van de E.E-G. IN BONN zijn maandag deskundigen uit 43 landen bijeengekomen om onder auspiciën van de Verenigde Naties de beginselen vast te leggen voor het teke nen van een nieuwe wereldkaart. OP 15 AUGUSTUS zal het vijftig jaar geleden zijn dat de deken van Utrecht, mgr. A. W. G. M. Wiegerink, tot pries ter werd gewijd. Zijn jubileumfeest w«fdt gevierd op 2 september, de dag, waaFop hij ook afscheid neemt van zijn parochie. Na een plechtige hoogmis in de parochiekerk van het Heilig Hart V0B Jezus is er 's middags een receptie. Om half vijf volgt een plechtig lof tot dankzegging in de Heilig Hart-kerk. i J Verwachting geldig tot vanavond Een van de oceaan afkomstige de- pressie trekt over het Kanaal naar de J Noordzee. Een front, dat hiermee J samenhangt en dat zich uitstrekt over f noord-Frankrijk naar Duitsland be- i weegt zich, voorafgegaan door een J i regenzone in de richting van ons t i u n ^roiyt vormt de noordelijke FrStSïïïS8 Van .warme lucht in J vaï fï middagtemperaturen J '"meten graden worden ®e" J „„De depressie wordt gevolgd door een gebied met harde tot stormach- tige noordwestelijke winden, dat zich in de loop van de dag over ons land f "ltbreiden- Er wordt dan koudere i lucht aangevoerd, waarin enkele bui- I en maar ook opklaringen voorkomen f vandaag zon onder 20.21 uur t maan onder 23.15 uur. Morgen zon op 5.11 uur, onder 20.19 uur maan! onder 23.38 uur. J Drie hoge ambtenaren van het Neder landse ministerie van financiën en een deskundige betreffende Nederlands Nieuw-Guinea van het ministerie van buitenlandse zaken hebben maandag een bespreking gehad met mr. C. Schuer- mann, de Nederlandse ambassadeur bij de Verenigde Naties. Deze heeft verder op de dag besprekingen gevoerd met Indonesische functionarissen. Op deze bijeenkomst werden de financiële kwes tie besproken, die betrekking hebben op de overdracht. Deze Nederlandsè deskundigen zullen niet deelnemen aan de besprekingen tussen Van Roijen en Malik, maar zullen Van Roijen en mr. Schuermann van advies dienen. Het zijn mr. A. Rinnooij Kan, gedelegeerde van de minister van financiën, mr. J. L. O. Graaf van den Bosch, directie-lid der Ned. Bank, Ch. Weiter, hoofdinspecteur van de afdeling inspectie der rijksfinanciën en J. A. Benge, deskundige betreffende Nieuw-Guinea. Goedingëlichte zegslieden achten het mogelijk dat wanneer deze besprekingen soepel verlopen de formele onderhande lingen onder leiding van secretaris generaal Oe Thant volgende week een aanvang kunnen nemen. De Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio wordt het komende week einde ip de Verenigde Staten verwacht en zal zich waarschijnlijk naar New- York begeven voor de onderhandelingen met dr. Van Roijen- Aangenomen wordt, dat mr. Schuer mann en de financiële deskundigen ge sproken hebben over de kosten van overdracht, die Indonesië en Nederland overeengekomen zijn gezamenlijk te be talen, ieder de helft. Andere onderwerpen waren vermoede lijk de status van de Papoea-ambtena ren onder Indonesisch bestuur en of zij op hun huidig salarisniveau zouden bliiven. Onderwerpen, die in de loop van de week ter sprake kunnen komen zijn o.a. de status der Indonesische parachutis ten, die op Nederlands Nieuw-Guinea zij) geland. Aangezien er geen sprake van is, dat zij naar Indonesië teruggaan, zullen de beide delegaties waarschijnlijk overeen stemming moeten bereiken over een plaats, waar de Indonesische parachu tisten kunnen worden samengebracht, opdat zij geregeld van voedsel kunnen worden voorzien. AMBASSADEUR VAN ROIJEN Enige tientallen leden van de Oostduit- se delegatie op het wereldjeugdfestival in Helsinki zijn gedrost. De delegatie bestond uit 500 personen. Uit welingelichte bron is vernomen dat tenminste 18 van hen aan de West- duitse autoriteiten in Helsinki om reis- papieren hebben verzocht. Tenminste nog 7 zijn wel uit Finland, maar niet terug naar Oost-Duitsland vertrokken, echter zonder zich met het Westduitse consulaat-generaal in verbinding te heb ben gesteld. Een Oostduits meisje is door andere leden van de delegatie belet zich bij haar Westduitse verloofde te voegen cm te ontsnappen. Het meisje had afgesproken haar ver loofde, Dietrich Dickow, te ontmoeten in een taxi voor een der gebouwen van het festival. Andere gedelegeerden zagen haar en trokken haar uit de taxi, die tevens werd omsingeld. Toen de politie een onderzoek instelde bleek het meisje reeds naar Oost-Duitsland te zijn ge bracht. Ook in Berlijn is melding gemaakt van ontsnappingen. Het anti-communis tisch informatiebureau-West zegt dat twee Oostduitse matrozen, die als lid van de Oostduitse worstelploeg naar Helsinki waren gegaan, naar West- Duitsland zijn gevlucht, via Zweden. Nabij het Zweedse eiland Anholt sprong een zeeman van de Oostduitse vrachtboot Poel. Hij bevindt zich thans in West-Duitsland. President Charles de Gaulle zal bin nenkort een staatsiebezoek aan de Duitse bondsrepubliek brengen. Een probleem is echter om in de ver scheidene steden, waar de president zal verblijven, een extra lang bed te vinden. In München zijn geen proble men meer. De chef protocol van Beie ren baron Van Brand (foto midden) constateerde met de duimstok, dat het bed van de residentie drie meter lang was. De Franse staatsman kan zich dus rustig uitstrekken. Had men al gehoopt dat door het voor lopig opschorten van Frans-talige pre ken in de H. Geestkerk te Antwerpen moeilijkheden in de toekomst waren voorkomen, door een ernstig taai-inci dent in de kerk van Sint Jozef eveneens te Antwerpen is deze hoop de bodem in geslagen. De agenten patrouilleerden zondagmor gen voor de H. G eestkerk, waar het ge- Bij de sluiting van het internationale handelen de V.S. als „agent" van de centrale Kongolese regering zo is ver- vliegveld Loeano, nabij Elisabethstad, klaard door een V.N.-woordvoerder. Op het vliegveld hebben V.N.-militairen de teugels in handen. De V.N. zullen echter geen Katangese vliegtuigen neerschieten, die zonder toe stemming naar het geïsoleerde Kongolo (noord-Katanga) vliegen om voedings middelen en medische voorraden te brengen. De V.N. in Elisabethstad verklaarden riet waarom men tot het verbod was overgegaan. Tegen het einde van de middag had de Katangese regering, die gewoonlijk zeer snel reageert op ongunstige stappen van de V-N. of de centrale regering, geen commentaar op de maatregel geleverd. Het eerste vliegtuig, dat van de cen trale regering toestemming kreeg om een vlucht te maken was een toestel van de zending, dat een Afrikaan, die bij een ongeluk een schedelbreuk had opgelopen, naar Elisabethstad vervoer de. (Van onze correspondent) Maandagmiddag omstreeks half drie gebeurde op de weg Breda Baarle- Nassau nabü de St.-Franciscusstlchting (Het Hooghuis) een ernstig verkeers ongeval, waarbij een der inzittenden het leven verloor. Een vrachtwagen van de Fa. J. P. van Zwaard uit Breda wilde de vrachtwagen van de heer Mulders uit Zevenbergen inhalen. Een der be stuurders verloor de macht over het stuur en daardoor kwamen de beide wagens frontaal met elkaar in hotsing. Beide wagens werden tegen een boom geslingerd. De heer Mulders en zyn jongste zoon werden uit de wagen geslingerd en kwamen er wonderwel met een zware shock af. De derde inzittende, de 16-jarige L. C. A. Mulders, die geheel rechts in de wagen zat werd dodelijk Sacramenten voorzien. De plaatselijke gekwetst en stierf enige ogenblikken I politie en burgemeester F. de Grauw later. Het slachtoffer werd door del waren spoedig ter plaatse, pater-overste van de laatste H. H.f Op de foto de verwoeste wagen- lukkig rustig bleef. Zij werden echter plotseling naar de Sint Jozefkerk gedi rigeerd, waar tientallen demonstranten tussen de gelovigen bleken te hebben plaats genomen. Tijdens deze mis werden de teksten door de gelovigen in het Frans gezegd. Dit gaf aanleiding tot gehoest en gekuch en agenten in burger van de opsporingsdienst, brachten onmiddellijk een tiental jongemannen naar buiten om ze naar het politiebureau te brengen. Alvorens met de predicatie te begin nen, deelde de priester op de preekstoel mee, dat zolang geen eindbeslissing ge nomen was inzake de Frans-talige pre ken, de toestand in de Sint Jozefkerk ongewijzigd zou blijven. De preek werd zodoende ook in het Frans gehouden. Onmiddellijk verliet een dertigtal gelo vigen de kerk, terwijl de politie opnieuw een stelletje „kuchers" buiten de kerk deur zette. Ondertussen hadden zich op het plein, waar de kerk aan ligt. een vijftigtal de monstranten verzameld. Toen voor de -tweede maal een aantal gelovigen buiten werd gebracht, drongen zij op naar het kerkportaal, uitroepend „Franskiljons buiten. Onmiddellijk werd de politie versterkt met een vijftig man. Zij trad de betogers tegemoet en plotseling, zonder dat iemand achteraf weet, hoe het begonnen is, kwam het tot een hevige vechtpartij. Talrijke agenten en demonstranten verlieten met kneuzingen en gescheurde kleren het terrein van de strijd. Pas tegen het einde van de mis zag de politie kans het plein vrij te 'maken van betogers. De wervelstorm ,,Nora", die Japan het afgelopen weekeinde heeft getroffen, heeft volgens de laatste cijfers aan 20 mensen het leven gekost, terwijl 13 per sonen werden gewond en er nog 11 worden vermist. Vooral op het eiland Hokkaido in noord-Japan heeft de wervelstorm grote schade aangericht. 35.126 woningen zijn hier door de storm vernield, beschadigd of onder water gezet. De Japanse rege ring heeft speciale maatregelen getrof fen voor de 24 plaatsen op Hokkaido, die het zwaarst van de wervelstorm hebben geleden. Wervelstorm ,,Opel", de opvolger van ,,Nora", heeft intussen op Formosa vreselijke schade aangericht. Minstens 31 mensen zijn hier omgekomen en meer dar 200 ernstig gewond. Vierduizend hui zen werden vernield. Een Oostduitse officier van justitie heeft gisteren gevangenisstraffen variërende van drie tot tien jaar ge- eist tegen twee meisjes en zeven jon gens, die van plan waren geweest naar het westen te vluchten. De officier zei bij het formuleren van zijn strenge eis dat hij een afschrikwek kend voorbeeld in deze wilde stellen. Het hof zal woensdag vonnis wijzen. De beklaagden, van 16 tot 21 jaar, werden ervan beschuldigd dat ze een vrachtauto hadden willen stelen om ermee door de Berlijnse muur te breken. In diverse delen van Noorwegen heeft de oogst ernstig te lijden gehad onder het slechte zomerweer. In de provincie Finmark, ten noorden van de poolcirkel is de situatie wat de aardappel- en groentenoogst betreft welhaast catastro faal. Het graan is er alleen nog maar geschikt als veevoer. Tot in het zuiden van het land toe, vrezen de boeren dat door de herhaalde nachtvorsten de aardappeloogst een mis lukking wordt en dat het graan niet voor de winter invalt zal rijpen. Zelden heeft een atoombom zulke hevige schokgolven veroorzaakt als de Russische megatonbom in Japan, het land dat gisteren de 17de verjaardag van de atoombomaanval op Hiroshima her dacht. Bij die aanval op 6 augustus 1945 viel een Amerikaanse 20 kilotonbom op de stad. 87.150 mensen stierven met hun stad. De Russische bom was duizend maal zo krachtig. De Japanners linksen, rechtsen of centrumgroepen zijn allen tegen kern proeven door wie dan ook. Het nieuws In Oost-Duitsland heerst een ten hemel schreiend voedseltekort. Bovendien is 'n omvangrijk verzet tegen het Pankow- regime aan het licht gekomen. Uit protest tegen de voedselschaar ste zouden Oostduitse soldaten zelfs heb ben gemuit. Het blijkt dat de stopzetting van de massavluchten uit Oost-Duitsland naar 't Westen niet de verbetering van de eco nomische toestand tot gevolg heeft ge had, die men ervan verwachtte, terwijl hierover algemene ontevredenheid is verwekt. De voedselsituatie in Oost-Duitsland wordt zo slecht genoemd, dat zelfs geen goede oogst de noodzaak van groter wordende invoer zal wegnemen. In Oost-Berlijn en in andere grotere Oostduitse steden is een indirect rant- soeneringsstelsel voor vlees en worst ingesteld- De Oostduitsers zullen van hun slagers een „klanten identiteits kaart" krijgen en op vertoon daarvan vlees en worst kunnen kopen. Zondag j.l. zijn in het kanton Bern drie Duitsers gearresteerd, die er van verdacht worden dat zij de schilderijendiefstal in Aer denhout bij jhr. mr. J. Loudon hebben gepleegd. Twee Neder landse politieautoriteiten zijn naar Zwitserland vertrokken om de drie arrestanten te verhoren. De drie verdachten zijn aangehouden in Interlaken nadat hun signalement door de politie te Bern via de politie- omroep bekend was gemaakt. Een van de arrestanten werd ook gezocht wegens diefstal van sieraden. De drie mannen zijn 41, 35 en 31 jaar oud. Zij zijn van Interlaken naar Bern overgebracht. De politie te Heerlen acht het moge lijk dat er Verband bestaat tussen de de schilderijendiefstal in Aerdenhout en een diefstal in Heerlen. Daar hebben tot dusver onbekenden, in de nacht van 8 op 9 juli ingebroken in de juwelierszaak van de edelsmid N. Huisman in de Geleenstraat. Er werden, nadat een etalageruit was ingeslagen, 58 ringen met een gezamenlijke waarde van 40.000,ontvreemd. Enige dagen geleden heeft de Duitse politie twee ringen in beslag genomen, die te koop werden aangeboden. Zij waren van de Heerlense inbraak af komstig. KONING SAOED van Arabië is maan dag met zijn Cornet-straalvliegtuig uit Frankfort naar huis vertrokken na een verblijf van ongeveer drie weken in het Westduitse Bad Nauheim. var de laatste Russische proef werd in de grootste bitterheid verwerkt. In Hiroshima kwamen 30.000 mensen bijeen op het Vredesplein, aangelegd recht onder de punt, waar destijds de atoombom ontplofte. Daar werd gebeden om „Geen Hiroshima's meer". Er werd een minuut stilte betracht, terwijl de klokken in kerken en tempels luidden. Burgemeester Sinzo Hamai van Hiro shima noemde de Russische proef „een staaltje van cynisme". Studenten in Tokio demonstreerden en kwamen zoals altijd in conflict met de politie. Zij hielden een betoging tegen kernproeven in het algemeen en organiseerden voorts een mars naar de Russische ambassade om een protest nota af te geven. Beide keren greep de politie in. Bijzonder pijnlijk was het nieuws over de Russische kernproef voor de wereld conferentie tegen atoom- en waterstof bommen, die thans in Tokio aan de gang is. Deze conferentie is een in hoofdzaak communistische aangelegenheid. De Japanse voorzitter van de conferentie heeft besloten, dat de conferentie zich speciaal zal dienen te beraden over haar houding tegenover de Russische proef. (Advertentie) DE BETERE VIRGINIA

de Stem | 1962 | | pagina 1