Zevibel-voorzitter bestrijdt gedeputeerde J. v. Dongen T&wVi Raad Hontenisse kreeg toelichting op traverse rijksw. 60 Kloosterzande Vrijdag ook in Axelse koopavond slagerijen VAARWEL-WELKOM Mevrouw, u krijgt het bestel TIJDENS VISSERIJFEESTEN ZIERIKZEE: Wij zijn geen fatalisten j -r is nog zoveel te bevechten Stasbtai) Pcjltcin Hoogseizoen op camping Kamperland Rijnmond en Westerschelde Benepen Beterschap Machineschade bij waterleidingmij. „Zuid-B eveland'' Kredietdag in Goes Wielerronde in Middelburg DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 (Van onze redacteur) Na Bruinisse heeft gisteren ook Zierikzee zijn mosselfeest gehad. Een feest voor de vele honderden toeristen, die gisteren naar Zierik zee waren gekomen. Een feest ook voor de leden van ZEVIBEL (Zeeuwse Visserij Belangen) met hun dames, die op reünie waren. Enerzijds een toeristisch evenement dus, anderzijds een uitgaansdag voor ingewijden. Vooral voor de eerstgenoemde met fototoestellen uit geruste categorie waren er een mosselprinses en twee hofdames aan wezig, was er een vlootshow en waren er wedstrijden en extra goed kope mosselen in overvloed. Voor de tweede categorie was er boven dien een bijeenkomst in hotel Concordia waarop, zoals te verwachten was, weer het een en ander is gezegd over dat grote probleem dat de vissers in Zeeland aldoor maar bezighoudt: wat gebeurt er met de mossel- en oestercultuur nu de zeegaten worden afgesloten? Om met het laatste te beginnen: de heer A. Lockefeer uit Hulst, voorzitter van ZEVIBEL, heeft nogal fel ge reageerd op hetgeen de gedeputeerde J. van Dongen vorige week tijdens het mosselfeest te Bruinisse heeft gezegd en dat hierop neerkwam, dat de oester- en mosselcultuur voor Zeeland als ver loren beschouwd moet worden. Heeft dat blijkbaar toen reeds een schok onder de vissers teweeggebracht en heeft burgemeester mr. F. Dijck- meester van Zierikzee meteen daarop gereageerd met te zeggen dat eerst de proeven in het Veersegat afgewacht moeten worden vóór 'n dergelijke uitla ting gedaan kan worden, gisteren heeft de heer Lockefeer namens ZEVIBEL deze mening nog eens dik onderlijnd. Hij sprak de hoop uit dat de minister z.o snel mogelijk de opdracht zal geven De mosselprinscs aan..,, een mosselmaaltijd. heerlijke (de wijn is om 9 uur alleen nog niet lek ker), een verrukkelijke mosselprinses met hofdames die dezelfde waardering verdienden, een feestelijke optocht naar de gepavoiseerde vloot (er waren ook schepen uit Tholen, Yerseke en Bruinis se aanwezig), een even door regen ge plaagde vlootschouw naar de mossel- gronden. het door scheepstoeters bege leide ophalen van de eerste mosselen door de Zierikzee 8", het rauw consu meren van die lieve beestjes door de mosselprinses (ze vertrok geen spier),de hofdames (vieze gezichten), burgemees ter Dijckmeester (zei klakkend met de tong: ..Prima, prima") en ZEVIBEL- vooorzitter Lockefeer (zei: „Lekker.... van m'n vader geleerd"), de snelle te rugtocht naar de koffietafel, de lezing van dr. A. Drinkwaard over de havens in het Oosterscheldegebied, de zwem en hinderniswedstrijden op het Haven plein, de massale mosselmaaltijd in de oude Vismarkt en tenslotte de taptoe van harmonie „Kunst en Eer". „Nie 'edaclit" „Da ha-je nie 'edacht van Zierikzee, hai!" riep de heer B. Schot, voorzitter van de organiserende visserijvereniging Zierikzee, gisteren naar een van zijn collega-vissers uit Bruinisse. Wel alles bijeen genomen mocht hij best 'n beetje trots zijn, die mijnheer Schot. Overigens is deze voorzitter van de Zierikzeese visserijvereniging er nog steeds vast van overtuigd, en hij steekt die mening niet onder stoelen of ban ken, dat de Oosterschelde nooit gedicht zal kunnen worden. En daar is hij, tus sen het mosselen eten door, gistermid dag wel een beetje mee geplaagd. (Van onze redacteur) Reeds in juni 1958 besloot de gemeen teraad van Hontenisse in principe mede werking te verlenen aan de verbetering van de traverse Rijksweg 60 te Kloos terzande, waarvan toen evenwel de defi nitieve plannen nog moesten worden uit gewerkt. Dit is inmiddels geschied, en bijgevolg konden zy in de gisteren ge houden vergadering deskundig worden toegelicht door ir. W. Stuulen van de rijkswaterstaat, en directeur C. Roe- lands van de centrale dienst voor bouw en woningtoezicht en gemeentewerken in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze plannen, die gerealiseerd gaan worden in samenwerking tussen rijk en gemeente, behelzen in hoofdzaak de aanleg van een riolering met bijbeho rende huisaansluitingen en de creatie van rijwielpaden aan weerszijden van de rijbaan met in vakken verdeelde par keerruimten, alsmede voetpaden, waar toe inmiddels de voortuintjes der om wonenden konden worden aangekocht. Het door rijkswaterstaat uit te voeren werk gaat de gemeente Hontenisse f 62.000 kosten, waarnaast voor de ver betering van het Hof te Zandeplein en de gedeeltelijke riolering van de Presi dent Rooseveltlaan (die geheel voor eigen rekening komen) nog eens f 27.700 op tafel dient te komen, weshalve b. en w. een krediet vroegen en kregen van f 90.000. Hierbij komt nog een bedrag voor een daadwerkelijk onderzoek naar jan 25.000 voor de vernieuwing van de mogelijkheden om de teelt of de ver- straatverlichting, welk bedrag ove- watering van oesters en mosselen voor rige£s door de raadsleden m 1960 reeds Zeeland te behouden. De heer Lockefeer achtte het wenselijk, dat kamerleden, leden van gedeputeerde staten en an dere vertegenwoordigers van de pro vincie zich weerhouden van uitlatingen als die welke in Bruinisse zijn gehoord. „Dat komt onze zaak niet ten goede", aldus de heer Lockefeer. „Wij van ZE VIBEL zijn géén fatalisten", zo vervolg de hij „er is nog zoveel te bevechten... De heer J. Glerum, voorzitter van „Zeeland Presenteert", verzachtte deze woorden even later wat door er op te wijzen, dat de heer van Dongen de vis sers in Bruinisse heeft willen waar schuwen om toch vooral de krachten te bundelen en als één man de visserij- belangen te dienen. Subsidie De heer Lockefeer bracht verder in direct het twistpunt in visserijkringen ter sprake of er één of meerdere visse rij-feesten gehouden moeten worden in Zeelan.d. Als zijn persoonlijke mening gaf hij te kennen dat ieder goed ge organiseerd visserijfeest uit overwegin gen van propaganda toe te juichen is. Hij zei, dat deze plaatselijke feesten zo als in Bruinisse, Zierikzee en Breskens het ook verdienen gesubsidieerd te wor den. Hij stelde zich op dit punt dus lijn recht tegenover het standpunt van de voorzitter van het produktschap. De ge meentebestuurders spoorde hij in dit verband aan welwillend te staan tegen over subsidie-aanvragen (applaus van zelfsprekend uit vooral de Bruse hoek). Alles feestelijk Voor het overige was alles gisteren oven feestelijk in Zierikzee: een heel vroege ontvangst op het gemeentehuis In een open rijtuig verlaat de mossel- pnnses de haven om naar de vloot schouw te gaan. werd gevoteerd. Wanneer straks een en ander is verwezenlijkt, zullen o.a. de halten der busdiensten moeten worden verplaatst, evenals de oude pomp en de muziektent, die dan vermoedelijk wordt vervangen door een verplaatsbare, zo dat ook de „randgebieden", (zoals de h®er.Cornelissen de kerkdorpen groot steeds betitelt) op tijd aan hun muzikale trek kunnen komen. Tien van de veertien agendapunten scnoven zonder noemenswaardig com mentaar onder de hamer door. Hetgeen ende: 1. dé herbenoeming bij Vbnlw3!1!6 iVL' Fassaert, en J. de ovrYivffcU leden van het gecombineerd Sin» fn+UUr' u de financiële medewer- bedrag van f 3420 ter in- uif kÏS* Gun t.Weetal vertrekken van nnnii^Jb-oi ruik ziinde zustershuis tot noodlokalen voor de meisjesschool te Groenendijk; 3. de beschikbaarstelling van f 1068 voor verbeteringen in de kleuterschool aldaar; 4 een garantie verlening ad f 500 aan'df r.-k Speel tuinvereniging „De Honte" voor het corso op 25 augustus; 5. een aantal be grotingswijzigingen en 6. de vaststelling van verordeningen inzake de pensione ring van gewezen wethouders. Tijdens de bespreking der notulen van de vorige vergadering ontstond een meningsverschil tussen de heren Van Wesemael en Rademakers, toen eerstge noemde er aan herinnerde dat laatstge" noemde destijds had beweerd dat voor de inventaris van het bejaardentehuis St.-Antonius een bedrag van f 400.000 praktisch geheel was besteed buiten de garanderende gemeenten Graauw, Hon tenisse en Vogelwaarde. De heer Van Wesemael meende na persoonlijke in formaties te kunnen vaststellen dat dit bedrag slechts f 30.000 bedroeg, doch zijn opponent hield hardnekkig vast aan wat hij had beweerd, en derhalve zijns inziens zeer juist was genotuleerd. Aan het einde van de raadsverga dering te Hontenisse die de laatste was van het vroedschappelijke ge zelschap in zijn huidige samenstel ling, heeft burgemeester C. J. van Hootegem alle leden zijn erkentelijk heid betuigd voor hun activiteiten in dienst van de gemeenschap en de prettige onderlinge samenwerking. Speciaal richtte hij zich in dit ver band tot de twee scheidende leden: wethouder F. Arends en de (afwe zige) heer J. Staal, waarvan eerstge noemde inmiddels 30 jaar raadslid en 16 jaar wethouder is geweest, terwijl laatstgenoemde zich ook als lid der havencommissie van Wals oorden byzonder verdienstelijk heeft gemaakt. De inmiddels 73-jarige wethouder van sociale zaken die niet vanwege zijn leeftyd doch louter om gezond heidsredenen vrywillig afscheid nam van het politieke podium, hoorde zich ook door de heer Everaert spontaan bedankt, nadat tevoren de burge- vader nog getuigenis had afgelegd van zijn erkentelijkheid jegens rijks waterstaat, benevens de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht, en gemeentewerken voor oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvan de gemeente Hontenisse altijd alle ge wenste medewerking heeft onder vonden. Overigens droeg dit afscheidscere- monieel een sober karakter want nog voor vier september gaat deze raad op excursie, waarbij het iets minder officieel kan toegaan. Intussen was de mededeling van de voorzitter verheugend dat Honte nisse er een nieuwe industrie bij- krygt op Walsoorden, waar het kunstvezelbedrijf „Enkev" uit Volen- dam zich gaat vestigen in de voor malige vlasfabriek. Een tweede onenigheid dreigde toen de heer Van Weseael n.a.v. de notulen de heer Cornelissen laakte met betrek king tot diens denigrerende uitlating je gens bepaalde lieden i.v.m. de a.s wet houdersverkiezingen. Laatstgenoemde wilde prompt in het geweer komen, doch de voorzitter hamerde deze nete lige aangelegenheid als zijnde ,,niet ter zake" van de tafel. De heer Everaert bleek begrip te heb ben voor het voorstel van b. en w. om ter bescherming van de vrije zaterdag voor het administratieve personeel het legestarief voor huwelijksvoltrekking op zaterdag te verhogen, doch hij meende in de voorgestelde bedragen van resp. f 50, f 100 en f 150 een bevoordeling dei- beter gesitueerden te moeten zien. Lie ver zag hij, evenals de heer Radema kers, de zaterdag-trouwerij helemaal afgeschaft, doch toen de voorzitter op merkte, dat we altijd nog in een vrij land leven, kon hij vrede nemen met een procentsgewijze evenredige verho ging waarbij de f 150 dan f 250 zouden moeten worden.Hij vroeg en kreeg hier omtrent hoofdelijke stemming en bleek daarbij slechts gesteund door de heer Van Leuven. Aldus zegevierde het b. en w.-voorstel, zij het met de aanteke ning „tegen" van de heer Rademakers. De verordening van het gemeentebe stuur van Axel waarin de vrijdagavond gesteld werd als zynde de koopavond voor alle winkelbedrijven, zal ook van toepassing blijven voor de slagers. Een verzoek van de slagers aan het gemeentebestuur om de verordening niet op hun bedrijven van toepassing te ver klaren, werd warm verdedigd door de heer Oggel, die met aandrang vroeg om de slagers terwille te zyn. De heer Den Doelder onderstreepte de mening van de liéer Oggel. Hij meende dat, indien aan liet verzoek der slagers niet zou worden voldaan, er voor de Axelse bevolking wel eens minder aan gename dingen zouden kunnen gebeuren, bijv. het sluiten der slagerijen op zater dagmiddag om drie uur. De heer C. van Bendegem meende, dat de raad altijd op het standpunt heeft ge staan: Wie een koopavond vraagt, krijgt hem. Het tegenovergestelde moet vol gens hem ook mogelijk blijven. De burgervade-r verbaasde zich over de redenering der drie sprekers. Hij vond dat men geen dwang mocht uitoefenen op e.v. nieuwe vestigingen. „Als de sla gers geen gebruik wensen te maken van de koopavond, is het hun goed recht de deuren gesloten te houden", zei hij. Het gemeentebestuur dient, volgens de voor zitter, de belangen van de gehele bur gerij te behartigen en niet die van één bepaalde groep. De burgerij wilde volgens hem deze koopavond. Geen der sprekers uit de raad wenste stemmoing, zodat het voorstel van b. en w. om op het verzoek der slagers afwijzend te beschikken, er met een hamerslag van afkwam. Rommel of dislels? Achter de onbewoonde percelen Bui tenweg 2 en 4 bevindt zich volgens de heer Maas een behoorlijke hoeveelheid onkruid en distels. De heer Maas, die b. en w. hierop reeds had geattendeerd, had echter de mededeling gekregen, dat b. en w. na een ingesteld onderzoek moesten constateren, dat geen rommel of afval achter genoemde percelen aanwe zig is en er derhalve geen aanleiding bestond tot het nemen van maatregelen. De heer Maas zei dat hij nooit had gesproken van rommel, wel van vuil, waarmede hij dan distels en onkruid be doelde. Hij zei niet tevreden te zijn met het antwoord van b. en w. en daagde deze laatsten dan ook uit samen eens te gaan kijken. Burgemeester Van Dijke nam de toe geworpen handschoen op en kwam met raadslid Maas overeen daags na de raads vergadering de zaak ter plaatse eens in ogenschouw te nemen. Te Axel zal men binnen afzienbare tijd een vierde straatmaker in tijdelijke dienst kunnen aanstellen. Het onderhoud der straten baart het gemeentebestuur grote zorgen. Bestratingswerkzaamheden moeten tot op heden bijna steeds wor den uitbesteed. Eigen personeel zal het werk echter goedkoper kunnen doen. De gemeente verkeert e-chter thans dus in de uitzon derlijk gunstige omstandigheid een vier de straatmaker te kunnen aantrekken. De raad greep deze witte raaf dan ook met beide handen en machtigde b. en w. tot de aanstelling van een vierde straat- maker in tijdelijke dienst over te gaan. Het feit dat de gemeente Axel binnen afzienbare tijd zou kunnen uittreden uit de Dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht, was voor de heer Oggel een wel kome gelegenheid een motie in handen van b. en w. te deponeren, waarin ver zocht wordt een commissie samen te stel len die de raad kan adviseren inzake het instellen van een afzonderlijke dienst en een dienst voor grondexploitatie. De voorzitter wilde tot onmiddellijke behandeling der motie overgaan. De raad zag echter liever eerst een advies van b. en w., welk advies dan ook in de volgende vergadering tegemoet kan wor den gezien. (Advertentie) Zuinig met water Tengevolge van ernstige machine- schade is de maximale produktie- capaciteit van het pompstation van de N.V. Waterleiding Maatsehappij „Zuid-Beveland" te Ossendrecht ver minderd. Hoewel de reserve-installaties het normale verbruik gemakkelijk kun nen verwerken, kunnen de spitsver- bruiken, die op zomerse dagen wor den verwacht, op bepaalde dagen moeilijkheden veroorzaken. Bij een normaal en verantwoord ver bruik zonder waterverkwisting voor sproeien en koeldoeleinden zal wei nig of geen last worden ondervonden. Het Landbouw Coöperatie Centrum voor zuidwestelijk Nederland zal op woensdag 5 september in zaal Juliana te Goes een zogenaamde Kredietdag or ganiseren. Als sprekers zullen optreden ir. J Keyser, directeur van de Centrale Bank te Utrecht, over „de functie van de boerenleenbank in deze tijd", ir. N. Tonckens, medewerker aan genoemde bank, over .„de kredietvèrlening op ba sis van bedrijfseconomische gegevens" en de heer B. Meijers, directeur van het boekhoudbureau en de accountants dienst van de Z.L.M. over „bedrijfsuit- komsten aan de hand van bedrijfs-eco- nomische boekhoudingen". Een forum zal hierna vragen behande len. U krijgt beslist het beste, als u -Knorr bouillontabletten vraagt. Nieuw en modern, samengesteld van 't fijnste vlees en voor zien van heerlijke kruiden. Neem Knorr bouillontabletten voor uw eigengemaakte soep, voor uw drinkbouillon of als smaakverfijner voor uw gerechtenl Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct Dubbeltablet Kippenbouillon 40 ct 1 Het is kampeer-hoogseizoen. Ook op Walcheren. Vaar met een kuststo- mertje langs Walcheren's kusten en U ziet (bijna) niets anders dan wei landen vol caravans en tenten. De tentzeilen lichten hel op onder de hier en daar doorbrekende zonne schijn en klapperen in de deze zomer immer aanwezige good-old westen winden, die een gemakkelijke prooi hebben aan de dicht op een gepak te tenten van de campings op Wal cheren. Zo dicht op elkaar gepakt, dat het de kampeer-buitenstaander de opmerking zal ontlokken: „Je hebt geen vierkante meter grond voor je- zell. Daar zou ik niet willen zitten." Er is op Walcheren echter nog een soort kampeerwalhalla, namelijk de camping van Boer Dom op Kam perland (zie loto boven), waar men alle mogelijke ruimte heeft. Ook het strandleven is er heel wat „om vangrijker" dan elders. Om de ver stuiving van het zand op Kamper land tegen te gaan, heeft men hele vakken strand met rijshout afgezet. Achter dat rijshout hebben de kin deren een miniatuur „scheepswerf" laten verrijzen. Zij brengen er de da gen zoek met het bouwen van veler- leivormige bootjes (foto midden). Ook op de camping Kamperland moet je overweg kunnen met de ta len, om de borden, die overal langs het strand en in de duinen zijn ge plaatst, te kunnen ontcijferen. Over 't algemeen is er geen woord Neder lands bij, zoals op het bord van de foto onder. Grapjassen hebben daar in liederlijk Duits het volgende (vrij vertaald) op geklad: Ter kennisneming: 1. Fietsen op de Noordzee is ver boden. 2. Zeehonden aan de lijn houden. 3. Tellen van de Noordzeegolven slechts toegestaan op 30 febr. 4. De vissen niet plagen. 5. Geen zout in zee gooien s.v.p. 6. Als het slecht weer is, graag zon meebrengen. In een zakje te koop bij de heer Meilenberg 's nachts tussen 12 en 24 uur. Tenslotte verzoekt men de lezers niet om deze grapjes te lachen. Het werkstuk is ondertekend door het „Vissen-comité" in het algemeen, door de heer A. Paling in het bij zonder. Er is dus een enigszins buitenlands tintje aan een vakantie op Kamperland, zoals trouwens over al in Zeeland in dit seizoen. M-A ff 5 Ui - êM Sp.Urfpfcr i fe Tl?**?*" <kn -"c-'-f->• :S Aac«vffcfrV >3tMs rw'ivsf- rUv; f Ai 3 f Cr is een wetsontwerp ingediend om een openbaar lichaam voor het ge bied van de Rijnmond in te stellen. Naast Rotterdam omvat het nog 23 andere gemeenten. Al die gemeenten zijn samen opgenomen in een reusach tig ontwikkelingsproces. Hiervoor is een goede onderlinge samenwerking en verstandhouding nodig. De vorming van één grote gemeente is niet te ver wezenlijken en zou ook geen uitkomst bieden. Alles maar laten afhangen van informeel overleg tussen de gemeente besturen zou evenmin doelmatig zijn. Zelfs samenwerking op basis van de Wet gemeenschappelijke regelingen biedt hier geen uitkomst. De rege ring stelt voor een afzonderlijk open baar lichaam in te stellen met een raad van 81 leden, waarvan er 54 rechtstreeks worden gekozen en de overige 27 door de raden der gemeen ten uit hun midden worden benoemd. Deze raad benoemt dan een dagelijks bestuur uit zijn midden. Drie leden moeten uit Rotterdam komen, de drie overige uit de andere gemeenten. Zo hoopt men dan een lichaam te krij gen, dat in vruchtbaar onderling over leg streekplannen kan vaststellen en herzien. Wel zullen Ged. Staten zulke streekplannen moeten goedkeuren. We zien in dit voorstel een gelukkig experiment. De groei van het Rot terdamse havencomplex, zo belangrijk voor de Nederlandse welvaart, mag niet belemmerd worden door admini stratieve bezwaren. Daarnaast dient echter vastgesteld, dat het complex Rijnmond onderdeel vormt van een zich steeds meer uitbreidend Euro pees havencomplex, waarbij niet alleen de rivier de Rijn, maar ook de Seine, de Schelde, de Maas, de Eems, de We- zer en de Elbe zijn betrokken. Het centrale deel zal op de duur de gehele Rijn-Maas-Scheldedelta kunnen gaan beslaan. Een en ander constateren de ministers Toxopeus en Van Aartsen in de memorie van toelichting en dan laten ze ook de volgende opmerking vallen: „De groei van het Rotterdam se havenverkeer is na de oorlog spec taculair geweest en alle tekenen wij zen erop, dat deze zich zij het met wisselend tempo in de toekomst zal voortzetten. Parallelle ontwikkelingen aan diep vaarwater elders in het land zullen er mede toe moeten bijdragen dat de expansie aan de mond van de Rijn niet ontijdig vastloopt". Dit is een veelbetekenende opmer king. Daaruit blijkt, dat de regering de zaak niet alleen in Europees ver band, maar ook in nationaal kader breder wil zien. En dan denken we meteen aan het Westerscheldebekken en de plannen om deze zeearm ook dienstbaar te maken aan de uitbrei ding van Nederlands havencapaciteit. De aandacht van de regering daarvoor zal dan logischerwijs intensiever moe ten worden dan we totnutoe konden waarnemen. Laten we hopen, dat de boven-geci- teerde opmerking daarvoor de inlei ding zal zijn. evacuatie uit Nieuw-Guinea is in volle gang. De overheid heeft die door haar publicaties en maatregelen sterk aangemoedigd. Het was, naar nu wel blijkt, een verstandige maatregel. Het einde van het Nederlandse be wind komt in het zicht. Het is beter de vrouwen en kinderen in deze nog betrekkelijk rustige omstandigheden vooruit te sturen. Dan kan later de verdere evacuatie ook zonder grote hindernissen geschieden. De regering schrikt echter terug voor de formele verantwoordelijkheid van deze aan moediging. Huisvesting en uit de ge zinsscheiding voortvloeiende kosten zullen in beginsel door de betrokkenen zelf gedragen moeten worden. In dit stadium geschiedt de evacuatie immers nog vrijwillig. We vinden dit een be nepen standpunt. De vrijwilligheid im mers, waarover de regering het heeft, is van een bijzondere soort. Daar zat een belangrijk element van dwang in. Dat moest de regering nu maar erken nen. In moeilijke omstandigheden als deze past geen juridisch formalisme. \7an de week hebben we melding ge maakt van de klachten in Kerkrade over de geringe belangstelling, welke der NTS betoonde ten opzichte van het grote internationale muziekcon cours aldaar. De AVRO wil dit weer goedmaken. Ze zal de volgende week donderdag met een televisiestaf van 30 personen een directe uitzending verzorgen van het galaconcert van het Nationaal Jeugdorkest van Israël, de grote overwinnaar van het concours in 1958. Dat heeft de harten in het diepe Zuiden weer wat vertederd. Helemaal hardleers is men in Hilversum toch niet. Dit teken van beterschap in de belangstelling voor het Zuiden moge door nog andere gevolgd worden. Na vele jaren start zaterdag 4 augustus om half drie een wielerwedstrijd, die gaat over 50 ronden van anderhalve kilo meter voor nieuwelingen te Middelburg. Voor deze ronde hebben alle vooraan staande Zeeuwse nieuwelingen ingeschre ven. Zo zullen onder anderen aan de start verschijnen Dies Kosten, Wim de Wilde, Jan Veerman en de de laatste weken bijzon der goed rijdende Camiel de Wolff. Uit Brabant komen G. Minneboo (in dit seizoen reeds 10' overwinningen), F. Vlasak (8 overwinningen) en van de Wal. die het afwachtingscriterium van de Ronde van Midden-Zeeland te Goes' won. De start en de finish zijn aan de Nassaulaan. De opbrengst van de Ronde van Middelburg is bestemd voor de actie „Sport Steunt Zonneveld". IN DE Belgische plaats Zoute zal op 13 en 14 augustus een gemengd Frans- Belgische tenniswedstrijd worden ge speeld. Er zullen in totaal 17 wedstrij den worden gespeeld: acht enkel- en dubbelspelen voor heren, vier enkel spelen en een dubbel voor dames en twee gemengd dubbelspelen.

de Stem | 1962 | | pagina 5