De weg naar de overdracht van N w.-Guinea ligt Den Haag: reserve geboden nu Luchtig ditje een dutje leidde tot datje..... en een SOEBANDRIO EN VAN ROIJEN NAAR HUIS Uitgenodigde orthodoxie aarzelt nog Nog DR. VAN ROIJEN: in augustus akkoord? Taalgrens door de Leuvense Alma Mater Zinksulfaat-mysterie bevredigend opgelost BRONS MUMMIE-PROEF VOND GEEN DOORGANG Eerste Kamer akkoord met steun aan K.L.M. jpscheppen dagblad voor zeeland Soekarno nog onberekenbaar De adviseurs Noenmaal nieuw?:' e en bijzondere wegengids Igemaal in stadje t verdwijnen gaat Het Concilie 3. De overgangstijd tijdens welke Nieuw-Guinea onder V.N.-beheer staat, is bekort van twee jaar (Bunkers idee) tot acht maanden, en wel gerekend vanaf september van dit jaar. Droog weer De oude dames Gemeente zuinig op aardstralen (elk een lepeltje) springlevend Reces begonnen Knokpartij in gangpad van straalvliegtuig BOTSING TUSSEN BUS EN AUTO EIST ACHT GEWONDEN »ina's grote gids geeft lichtingen over de ruim i de belangrijkste routes Compleet met wegen- luropa en stift om de ransparante inkt op de men: 2,50. die een gen net - de kaart voorraad. Noord-ltalië, Oostenrijk, eden en Finland, ortugal worden later aan eft een speciale prijs: 90 Ct. yftig inwoners, die nog in de nken gedoemde plaats Camanche Amerikaanse staat Californi® chtergebleven, hebben daarvan aan een galgemaal met 450 vrien bezoekers afscheid genomen. ianche zal verdwijnen onder nen kubieke meters water, chter een dam, van 33 miljoen de Mokelumnerivier zullen v ïanche bestaat nog slechts uit en warenmagazijn met benzho0l ïn, een postkantoortje, een sc gesloten in 1957 toen er nog n» erlingen waren en een oua kerkgebouw. het goud, dat rondom Camanc t gevonden, heeft men het pr J jehoeven te loten varen* - jfliiar ;e prijs van het goud. 35 J* e merikaans ons. is er vanvye®^Mneii e van de exploitatie geen beg"1 102e JAARGANG No. 24043 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tei 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Voor God. Koningin en Vnderlnnd ïlüreau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, f 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. (BijbureausTerneuzenIJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) VAN ROIJEN ...naar huis... SOEBANDRIO ...naar huis... (Van een medewerker) Politieke en officiële kringen in Den Haag toonden zich vanmid dag nog zeer gereserveerd ten aan zien van de optimistische berichten die via de persbureaus uit Wash ington binnenkwamen. Hoewel men niet somber gestemd was In Athene is officieel bevestigd, dat de orthodoxe kerk van Griekenland een uitnodiging van het Vaticaan heeft ontvangen om waarnemers te zenden naai het oecumenische concilie. Een door de Griekse orthodoxe kerk inge stelde commissie voor interkerkelijke be trekkingen heeft intussen onderzocht of de kerk de uitnodiging al dan niet moet aannemen. De leden van de commissie zouden het hierover niet eens zijn ge worden. De kwestie zal nu worden voor gelegd aan de heilige synode of de hiërarchie van de orthodoxe kerk. Na een vergadering van de Belgische bisschoppen te Mechelen, waarop een plan werd uitgewerkt voor reorganisatie van de katholieke universiteit van Leuven, zijn er in de Belgische pers berichten verschenen over de mogelijkheid van een gedeeltelijke splitsing van de universi telt. Naar verluidt hebben de bisschoppen hun goedkeuring gehecht aan een decen tralisatie, die het eenheidskarakter van Leuven als de enige Belgische katholieke universiteit niet zou mogen aantasten. Men zou echter gaan onderzoeken welke faculteiten voor splitsing en welke cen tra voor spreiding in aanmerking komen. Het plan zou zijn uitgewerkt door twee Vlaamse en twee Waalse bisschoppen, wier namen geheim gehouden worden. Er zijn hoopgevende tekenen dat de kwestie-Nieuw-Guinea binnen zeer korte tijd van de baan zal zijn. Zowel de leider van de Neder landse delegatie, dr. Van Royen, als de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, hebben gisteren hun koffers gepakt om respectievelijk in Den Haag en in Djakarta rapport uit te brengen. Uit de geruchten, vermoedens en prognoses die op het ogenblik in Washington loskomen, kan men afleiden dat er een definitief stadium in de onderhandelingen is bereikt. besproken hadden, loslaten. Soebandrio Onze ambassadeur in de V.S., dr. van Roijen verklaarde „zeer hoop vol te zijn gestemd" over de moge lijkheid, dat omstreeks half augus tus definitieve overeenstemming zal zijn verkregen. In antwoord op een vraag, nadat hij een onderhoud van 35 minuten had gehad met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, zei de heer van Roijen dat hij steeds van mening is ge weest, dat eens de verhouding tussen Nederland en Indonesië weer zeer vriendschappelijk worden. EEN NIEUWE MODE wordt ons uit Londen gemeld. Steeds meer ietwat snobistische lieden lopen daar met koperen armbanden rond, waarvan be weerd wordt dat zij reuma-pijnen, ver zachten. UIT EEN gevangenis bij de Spaanse stad Valencia zijn elf zware jongens ont snapt. Zij hadden een tunnel gegraven die van de timmerwinkel (binnen de d'kke muur) naar een bosje buiten de irrichting leidde. IN DE AMERIKAANSE staat Florida wonen sinds enkele dagen acht Cubanen meer dan vroeger. Het achttal war met een zeilboot uit Castro's paradijs ver trokken. ,.Wij hadden honger", zeiden zij eenvoudig. VOLGENS EEN schatting van een Cubaanse balling ontvangen ruim twin tigduizend Cubaanse boerenkinderen een Marxistische opleiding, omwille waar van het regime ze van hun ouders heeft gescheiden. HET MUSEUM voor oudheidkunde in Tri Aviv (Israël) heeft medegedeeld dat in de buurt van de stad bij opgravings werkzaamheden een wijnpers van 1500 eeuwen oud te voorschijn is gekomen- De wijn was (uiteraard) op. Britse fascistenleider Sir Oswald Mosley is dinsdagavond te Londen neer geslagen, toen hij het woord wilde voeren. Politie bevrijdde hem uit de handen j^grg1Jn i°uwenc|e en opdringende be- Volgens de beschikbare gegevens hebben de delegaties een compro mis bereikt tussen de ultimatieve eisen van Soekarno (Nieuw-Gui- nea zal vóór 1 januari a.s. ingelijfd moeten zijn) en de Bunker-for mule, die een vertragingstactiek beoogde. Concreet zou dit compro mis hierop neerkomen: 1Reeds binnen enkele weken wordt 'n overeenkomst getekend, waartoe Van Roijen en Soebandrio momenteel een machtiging van hun regeringen wil len vragen. 2. Het gebied wordt formeel of moge lijk symbolisch in mei 1963 aan Indonesië overgedragen. Z|_ Daartegenover staat de Indonesische belofte, dat de Papoa's de gelegen heid zullen krijgen te kiezen tussen de onafhankelijkheid en de aanslui ting bij Indonesië. De stemming daarover zou echter niet voor 1970 plaatsvinden. door eheTelic'?iC5:ing' medegedeeld I ?.°°Ghet K.N.M.I.. geldig tot van-' i avond plaatsen0^, bewolkt en °P de meeste P aatsen .droog weer. Matige wind tA^Azuidwest en west. Weinig ver- andering in temperatuur. Morgen op 6.54 uui op 5.02 uur maan lie: alleen doorschemeren dat er om streeks half augustus zaken gedaan zul len worden. Secretaris-generaal van de V.N-, Oe Thant, toonde zich gisteren zeer inge nomen, maar het waarom van zijn blijd schap onthulde hij niet. Minder opge togen waren de heren Jouwe en Tanggahma, leden van de Nieuw- Guineraad, die te elfden ure haar Washington zijn geroepen om als advi seurs bij de besprekingen met Indonesië op te treden. Hun landgenoot Kirihio steunt de Indonesische delegatie met zijn adviezen en alleen reeds om deze reden gaan Jouwe en Tanggahma allesbehalve opgewekt naar Amerika. Maar vooral betreuren de Papoea's het, dat zij of in het geheel niet, of te laat bij het overleg worden toegelaten. De Nieuw-Guinearaad beraadt zich intussen over een motie, waarin wordt gezegd dat het plan-Bunker, zonder dat het tot politiek symbolenwerk wordt ge maakt, onverkort moet worden uitge voerd. Als dit niet gebeurt, aldus de motie, dan is een vreedzame situatie in Nieuw-Guinea ondenkbaar. ,,Pas op, dat wij hier geen tweede Kongo krijgen' suggereert de motie. aarzelde men toch bepaald, nu reeds het optimisme der berichten te delen. Nie mand was dan ook bereid enig commen taar te geven. De officiële voorlichtings diensten durfden het stereotype „geen commentaar" zelfs niet in de mond te nemen, teneinde niet de indruk te wek ken, dat hun langs officiële kanalen soortgelijke mededelingen hadden bereikt als de persbureaus over de wereld sein den. Aanvankelijk was zelfs een zekere ach terdocht te bespeuren ten aanzien van het nieuws. Aangezien in Washington noch in Nederland aanvankelijk officiële bevestiging werd gegeven van de berich ten, werd het voor mogelijk gehouden, dat van Indonesische zijde de indruk van de goede afloop der besprekingen werd gewekt, om de Nederlandse onderhan delaars als het ware te binden. Die ach terdocht verdween later wel, toen de mededelingen iets duidelijker werden, maar de reserve bleef. Temeer, omdat geen details bekend waren over wat als akkoord was aangeduid. In parlemen taire kringen vond men het maar beter eerst de rapporten van dr. van Royen af te wachten. Bovendien wees men erop, dat het tot dusver slechts ging om een vooroverleg, teneinde een basis te vin den voor definitieve besprekingen. Overeenstemming bindt nog tot niets, gaf men ons te verstaan, hierbij meer aan de president van Indonesië dan aan de Nederlandse regering denkend. Wat overigens niet wegnam, dat men toch ook beklemtoonde dat in Nederland de beslissing over een akkoord is voor behouden aan de staten-generaal. Terwijl de woordvoerders van de minister-pre sident en van het ministerie van Buiten landse Zaken zich vriendelijk lachend van elke mededeling onthielden, liet de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. H Jonkman wel blijken dat er iets in de lucht zat, toen hij de senatoren gis termiddag op reces zond. Hij wenste hun aangename, vergaderloze dagen toe, „al is het minder moeilijk dan voorheen zich voor te stellen dat de Kamei^ tussentijds bijeen zal worden geroepen." Geen steun Het persbureau United Press Interna, tional tekende uit de mond van „Haagse politieke kringen" de opmerking op, dat sterke Amerikaanse druk tot „veel te op timitsische berichten" uit Washington heeft geleid. Men heeft de indruk, aldus UPI, dat de door Nederland essentieel geachte af doende garanties voor het Papoea-zelf beschikkingsrecht niet door Indonesië zijn toegezegd. Alle Amerikaanse steun dent noteerde zelfs de opmerking: „Op Amerikaanse steun en redelijkheid valt niet meer te rekenen". Te haastig De New York Times hekelde gisteren Soekarno niet wegens de onrecht matigheid van zijn aanspraken, maar hoofdzakelijk wegens de haast die hij aan de dag legt. „Soekarno moet toch inzien dat er met een zo ingewikkeld iets als een bestuursoverdracht tijd gemoeid is", schrijft het blad. andere koers? Een ander Amerikaans commentaar, ditmaal van bevoegde kringen, sluit de mogelijkheid niet uit dat Soekarno na het resultaat dat hij thans al heeft be haald, nog plotseling van koers zal ver anderen waardoor de misere opnieuw begint. Boze brief Een aantal Papoea's uit Australisch Nieuw-Guinea heeft een kwade brief aan de V.N. geschreven, waarin deze orga nisatie ervan wordt beschuldigd, dat zij in strijd met haar handvest Indonesië zijn zin geeft bij het bedrijven van puur imperialisme. De brief is alleen infor meel ter kennis van de koloniale com missie gebracht. Officieel geaccepteerd is de brief niet. Guerrilla Eén der leiders van het Sentani-volk in Nieuw-Guinea, dat in de buurt van Hollandia woont, heeft gezegd dat zyn stam de guerilla tegen de Indonesiërs zal beginnen als deze het bestuur van de Nederlanders overnemen. De stam telt tienduizend leden. De Amerikaanse onderminister voor Zaken van het Verre Oosten, Averell Harriman, verklaarde gisteren het on denkbaar te achten, dat er thans nog sprake zal zijn van verdere militaire acties tussen de Nederlandse en Indonesische strijdkrachten in Nieuw- Guinea. Tijdens de uitgebreide geheime be sprekingen zijn 24 of 25 punten gedetail- leerd besproken ,,en op al die punten bestaat er een wezenlijke overeenstem ming", aldus Harriman. Hoewel men niet somber gestemd was aar zelde men toch zeer bepaald nu reeds het eerst de rapporten va ndr. van Roijen af behouden aan de Staten-Generaal. Terwijl timistische berichten" uit Washington voor het Nederlandse standpunt zou dan anderen waardoor de misère opnieuw ook zijn weggevallen. De UPI-correspon- stam de guerrilla tegen de Indonesiërs zal beginnen als dezen het bestuur van De rapporten waarmee Van Roijen en Soebrandio thans huiswaarts reizen heb ben, aldus nog steeds welingelichte Washingtonse kringen, niet de aard van eon akkoord of zelfs maar een ontwerp daarvan. Beter kan men spreken van een voorlopige afspraak, die b.v. geen regelingen bevat voor een staking van de vijandelijkheden, zoals trouwens wel wordt aangetoond door 't feit dat gisteren enkele Indonesische vliegtuigen het luchtruim boven Nieuw-Guinea hebben geschonden. De voorlopige afspraak kan echter wel de werkformule opleveren voor een echt akkoord dat de overeenstem ming moet opleveren. Een goed teken acht men het, dat de beide dele gaties gisteren voor het eerst samen het noenmaal hebben gebruikt. Vriendelijk lachend heeft de wichel roedeloper J. Bron gistermiddag de terug reis naar Ede aanvaard, nadat het ge meentebestuur van Baarderadeel hem elke medewerking had geweigerd voor zijn proefneming om de mummies van Wieuwerd door middel van dé opheffing van aardstralen uiteen te doen vallen. Het „aardstralenkastje", dat zoals de heer Bron vertelde, een waarde vertegen woordigt van 5800 werd door hem bij een boer in de omgeving achtergelaten, Gistermorgen hebben premier De Quay en minister Luns de vaste com missie voor Buitenlandse Zaken en voor Nieuw-Guinea over de stand van zaken ingelicht. De besprekingen waren natuurlijk geheim. Dat er spijkers rnet koppen geslagen zijn is niet waarschijn lijk, want de regering wil eerst het rapport van dr. Van Roijen zien. Terwijl de „braintrust" rapporteert zullen de delegaties, geleid door ambas sadeur Malik voor Indonesië en door mr. Schürmann voor Nederland, door praten over technische en financiële aspecten van een eventueel verdrag. Uit geruchten kan men afleiden dat do overdracht, .althans in het begin stadium, een tikje toneelmatig zal zijn, Zo mag b.v. de Indonesische vlag van enkele openbare gebouwen in Hollandia wapperen, terwijl aan de voet van de vlaggestok nog Nederlandse militairen marcheren. De onderhandelaars wilden tegenover journalisten geen woord over hetgeen zij naar zijn komst stond uit te zien. Tijdens een persconferentie die in een naburig café werd gehouden, verklaarde de heer Bron volkomen overtuigd te zijn van zijn succes. Ook zei hij echter, uit een even tueel falen geen consequenties te zullen trekken. Tijdens deze bijeenkomst bleek echter tevens dat noch de redacties van het weekblad („De Spiegel"), dat de heer Bron tot zijn proeven heeft uitgedaagd, noch de heer Bron zelve de voor het ondernemen van het experiment vereiste gemeentelijke vergunning had aange vraagd. Beide partijen hadden kennelijk op elkaar gerekend. De gemeente schaar de zich aan de zijde van de kerkvoogdij door de toen alsnog aangevraagde ver gunning te weigeren. In een speciaal uit gegeven commentaar stelde het gemeen tebestuur, dat het wellicht in de toe- waarschijnlijk in de hoop dat de proeven* komst na onderling overleg tussen kerk- later hervat zullen kunnen worden. De voogdij, gemeentebestuur, wetenschappe- heer Bron arriveerde gistermiddag om twaalf uur in Wieuwerd, waar een hon- derdkoppige schare belangstellenden al lijke personen en instanties en de heer Bron mogelijk zou zijn om tot een rege ling te komen. Is dit nou Holland? En moeten wij hier voortaan altijd wonen? En blijft pappa in Merauke? En onze poes ook? En ook ons speelgoed? Gaan wij echt nóóit meer terug? Het mysterie van de dames met het vergif" is opgelost. Eén van de dames zit gezond en wel in haar woning aan de Hanekamperlaan 63 te Oude Pekela, haar oudere, in Amsterdam wonende zuster, ligt in het Binnengasthuis. Zij maakt het goed, hoewel ze gistermiddag Een voorstel voor regeringshulp aan K.L.M. (een lening van 50 miljoen en garanties voor rente en aflossing voor lopende leningen tot 375 miljoen) werd gisteren door de Eerste Kamer goedgekeurd. Minister Korthals deelde o.m. mede, dat thans 1500 man personeel van de luchtvaartmaatschappij is afgevloeid en dat dit aantal aan het eind van het jaar 2000 zal bedragen. i«*> Mijnheer Victor Boucard, 51 jaar en parfumfabrikant te Port au Prince op Haïti, zat dezer dagen in de toe ristenafdeling van een straalvliegtuig op weg van Parijs naar New York. Boucard wilde een dutje doen. Deswege liet hij de rugleuning van zijn stoel zakken. De leuning trof Robert Santangelo, 30 jaar en fabrikant van televisie toestellen die achter hem zat op de knieën. Santangelo verzocht Bou card de leuning terug te nemen. Boucard weigerde. Dus schoof Santangelo zelf de leuning omhoog. Onmid dellijk liet Boucard de leu ning weer zakken. Eenstewardess kwam nu tussenbeide. Zij bood aan voor Santangelo een andere plaats te zoeken. Santangelo weigerde te verhuizen. Toen de stewardess wegliep, be gonnen Boucard en Santan gelo opnieuw. Minstens nog driemaal ging de leuning op-en-neer, of neer-en-op. Vervolgens grepen de heren elkaar in het gang pad beet. De stewardess rende naar de cockpit om daar hulp te halen, maar voor die er was gaf Bou card Santangelo een klap op het hoofd met een fles wijn. De vechtersbazen werden uit elkaar gehaald en ver uit elkaar gezet. De wond van Santangelo eiste drie hechtingen. Toen het vliegtuig in New York was geland, haalde Santangelo er een politie man van het vliegveld Idle- wild bij en eiste hij dat Boucard zou worden ge arresteerd. De politieman nen wist niet hoe ver hij kon gaan. Hij haalde er een douane-beambte bij. De douanier waarschuwde de federale recherche. Na veel heen-en-weer praten en overleg, schreef de recherche een klacht uit en deponeerde die bij de rechter. De aanklacht luid de „Misdaad aan boord van een vliegtuig geweld, pleging". Deze aanklacht was gebaseerd op een in september van het vorig jaar aangenomen wet welke de Verenigde Staten juris dictie geeft betreffende incidenten aan boord van vliegtuigen die in Amerika landen. Santangelo en vertegen woordigers van de Air France legden een verkla ring af. Boucard verkoos te zwijgen. Zijn advocaat stelde dat de zaak „duide lijk" thuishoorde bij de Franse rechtbank, niet de Amerikaanse. De rechter van instructie meende op zijn beurt dat beslissing daarover maar aan de Amerkaanse recht bank moest worden over gelaten. Hij stond Boucard toe over enkele dagen een zakenreis naar Duitsland te maken, vooropgesteld dat de parfumfabrikant be schikbaar zou zijn wanneer (en indien) zijn zaak zou worden afgedaan. „U kunt op me rekenen", beloofde Boucard. En hij zond een laatste verzengen de blik naar zijn aarts vijand Santangelo, welke naam betekent„heilige engel. Tot dusver is 25 miljoen op jaar basis bezuinigd. Men hoopt dit bedrag tegen het eind van dit jaar tot 45 miljoen op jaarbasis op te voeren. De K.L.M. streeft naar consolidatie van de produktie, verhoging van de beladingsgraad der vliegtuigen en sti mulering van de verkoop. Alles wordt gedaan om reizen naar en verblijf in ons land aantrekkelijk te maken. Zeer strenge maatstaven worden voor uiterst beperkte investeringen aange legd. De verminderde groei van de v*aag naar luchtvervoer wordt van tijdelijke aard geacht. Na herstel van evenwicht tussen vraag en aanbod kan slechts marginaal rendement worden verwacht, aldus minister Korthals. Hij zei voorts, dat na een niet be moedigend eerste kwartaal 1962, het tweede kwartaal een iets beter beeld te zien geeft. De minister verwachtte geen super sonische vliegtuigen vór 1970 of 1972. Tegen die tijd zal coördinatie in breed internationaal verband zeker nodig zijn, aldus minister Korthals. De Eerste Kamer is na de vijftigste vergadering in dit zittingsjaar op reces gegaan, tot 25 september. Bij een botsing tussen een bus van het gemeente vervoerbedrijf en een per sonenauto in de Amsterdamse tuinstad Geuzenveld zijn gistermiddag acht per sonen gewond geraakt. Zeven gewonden moesten ter verpleging in het Wilhel- minagasthuis worden opgenomen. De 68-jarige bestuurder van de per sonenauto had geen voorrang verleend aan de van rechts komende bus. De voertuigen botsten met flinke vaart tegen elkaar op. De bestuurder van de personenauto en zijn echtgenote werden uit de auto geslingerd. Zij werden naar het ziekenhuis gebracht. Zes inzittenden van de bus liepen ook verwondingen op. Een van hen kon na behandeling in het Wilhelminagasthuis naar huis terugkeren. om twee uur een lepeltje zinksulfaat heeft ingenomen. Gevaar voor haar leven bestaat er evenwel niet meer. De apothekersassistente mejuffrouw J. de K., die de vergissing in de apotheek maakte, kon weer verlicht adem halen, toen zij het nieuws over de gevonden dames had vernomen. Een week lang heeft zij in angstige spanning geleefd, want de kans was niet uitgesloten dat de dames al overleden waren. Gistermiddag om twee uur nam mevrouw G. Koers-van der Molen (bijna 63 jaar) een lepeltje met een laxeer middel in. Dat dacht ze tenminste, maar ze ging zich opeens zo naar voelen (ze moest zelfs braken), dat ze haar buur vrouw maar waarschuwde. Deze riep meteen de huisarts, die van de vergis sing in de apotheek nog niets wist om dat hij net van vakantie was terug gekomen. Hij zag een doosje met Engels zout liggen en ging daarmee naa^: de op het etiket vermelde apotheek' aan de Binnen Bantammerstraat. Een onder, zoek van de inhoud was bijna niet meer nodig, want mejuffrouw De K. ontdekte haar handschrift op het etiket, de datum klopte en.... de dokter liet mevrouw Koers toen maar meteen naar het Bin nengasthuis overbrengen. De vrouw werd daar onderzocht. De dokter con stateerde dat alleen de maag van mevrouw Koers een beetje van streek was. Uit het verhaal van mevrouw Koers is gebleken dat ook haar in Oude Pekela wonende zuster, mevrouw G. Dammers van der Molen (59 jaar), die vorige week bij haar logeerde, „Engels zout" heeft ingenomen. Dat was op 25 of 26 juli. Ze werd er erg naar van. viel prompt in slaap, maar voelde zich de volgende dag toch weer veel beter. Op 29 juli ging ze welgemoed naar Oude Pekela terug. Hoe het mogelijk is geweest dat beide vrouwen niet hebben gereageerd op de herhaalde waarschuwingen via radio, televisie, buurtbladen en politie- luidsprekerwagens is nog een raadsel. Het is onbegrijpelijk dat de vrouwen niet zijn gaan nadenken, toen zij het waarschuwingsbericht via de radio hoorden. Dat ze het gehoord hebben, staat in ieder geval vast. Ze zeiden toen tegen elkaar „Dat kunnen wij niet zijn". De vergissing is waarschijnlijk ontstaan doordat in het politiebericht werd gesproken van oude dametjes van 65 a 70 en 60 a 65 jaar. Hoofdinspecteur Hulskamp, die sinds vorige week maan dag elke dag in touw is geweest om een spoor van de „dames met vergif" te vinden, heeft uit deze gelukkig goed aigelopen zaak dit geleerd „Als het in een opsporingsbericht over vrouwen gaat, moeten we ze niet te gauw „oude dametjes" noemen." (Advertentie) G'"/ H0NDEBR00D SUPERIEUR' VO'ÓR IEDERS H6N0 EEK VERRASSING F 0.90 PEÏ( ZAKJE.V AN 700 GRAM HOLS GEZOND VOOR KAT EN HOND

de Stem | 1962 | | pagina 1