Atleet FRANS KUNEN einde fraaie carrière Europese aandacht zwemwereld richt LEIPZIG nu op Indeling le klas amateurvoetbal WIELERSPATTEN NAC-Willem II 26 augustus Brits voetbal in impasse TRANSFERS Nederland heeft het stellig bijsonder hard te verduren y Een goede vriend van de KNAU was ik (crosser) niet RBC moet naar Limburg ia Ab Geldermans ook in Chaam JO DE HAAN wint in Lommei Vc t l rek trainer Britse troeven Rusland sterker MARKTEN WATERSTANDEN 1 - 2ft :0g ad. ch en het de J. te /an t »da te Kos- J. ar- M. lis- id- ten il, J. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 31 JULI 1962 (Van onze sportredactie) Het besluit van Frans Kunen is definitief. Hij spreekt er over met enige bitterheid in zijn stem. Hij zal nooit meer deelnemen aan wed strijden, die door de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie worden georganiseerd. Enkele van de vele redenen? Tevergeefs heeft de Bre dase atleet bij de atletiekbonzen aangeklopt om een beschuldiging, die zo maar tegen hem was inge bracht en waarin gezegd werd, dat hij geld zou hebben geaccepteerd, ongedaan te maken. Tevergeefs heeft de sergeant-sportinstructeur gevraagd een beschuldiging, die door Dick van Rijn in een televi sie-uitzending zo maar aan zijn adres werd gedaan, gerectificeerd te krijgen. Om deze en vele andere dingen heeft Frans Kunen, nog steeds in het bezit van zes nationale records, besloten nooit meer zijn spikes ter hand te nemen om onder het vaandel van de almachtige bond te lopen. Met de nu 32-jarige sergeant eerste klas verdwijnt een markante figuur van het atletiekveld. Markant, omdat de Bre dase atleet zich op elke wedstrijd zeer grondig pleegde voor te bereiden. Mar kant, omdat er in.de laatste jaren prak tisch geen enkele meeting heeft plaats gevonden, waarin door Frans geen op merkelijke prestatie werd geleverd. „Het heeft de heren van de bond nooit lekker gezeten, dat ik als een van de weinige capabele lange-afstandlopers ook regelmatig deelnam aan crosses. Be paalde heren van de bond houden nu eenmaal niet van dit soort wedstrijden. Ik heb de atletiek echter steeds beoefend als pure amateur en daarom wenste ik te lopen waar en wat ik wilde. Een beste verstandhouding tussen de bond en mij is er niet geweest. Vele kleine en gro tere onaangenaamheden hebben mij doen besluiten er nu de brui aan te geven." Frans Kunen, hij erkent het graag, Frans Kunen. meer uitkomen door de KNAU Hij zal voortaan niet in de wedstrijden, die worden georganiseerd. heeft overigens zeer veel aan zijn sport te danken. Toen hij twaalf jaar geleden in militaire dienst ging was het zijn wens om sportinstructeur te worden. Hij kon dit uiteraard alleen maar bereiken door intensief aan sport te doen. Van het een kwam het ander. Kunen, een geboren Bredanaar, haalde de rang van sergeant. Van 1950 af liep hij alles bij elkaar een kleine duizend wedstrijden. De atleet, die aanvankelijk lid was van DJA, maar later naar Sprint overging, veroverde zijn eerste successen in 1953-1954. Zijn naam vestigde hij definitief in 1956 toen hij een aantal opmerkelijke prestaties leverde; prestaties, die sindsdien van week tot week werden herhaald. Frans Kunen, nu op het einde geko men van zijn officiële loopbaan, heeft nog altijd zes nationale records op zijn naam staan. Hij liep de 10 Engelse mijlen in 51 minuten, 36 seconden, het geen tot nu toe geen enkele landgenoot vermocht. In één uur legde hij een af stand af van 18 kilometer 908 meter, het geen tot op heden niemand hem nadeed. Voor de 20 kilometer had hij 1 uur 3 minuten en 44.6 seconde nodig, een na tionaal record. De 25 kilometer werkte hij af in 1 uur 19 minuten en 41.6 sec. de 30 kilometer in 1 uur 36 minuten 20.6 seconde. Tenslotte heeft alleen Kunen de marathon gelopen in 2 uur 26 minuten en 7.8 seconde. „Ik heb het 25 kilometer-record offi cieel gevestigd in Blaricum tydens een nationale meeting. Ik liep de afstand, zoals gezegd, in 1 uur 19 minuten en 41.6 seconde. Enige tijd nadat ik dit record had gevestigd, liep ik in Berlijn. Met grote nadruk had ik gevraagd om mijn tijd goed by te houden, want ik voelde, dat ik opnieuw tot een nieuw record in staat was. Ik deed het verzoek goed op te letten aan een landgenoot- official. Hij had mogelijk een heleboel andere dingen aan zijn hoofd, want na afloop van de race (toen ik om mijn tijd vroeg) schrok hij een beetje en zei... 1 uur, 19 minuten, 41.6 seconde. Het was mijn Blaricumse tijd." De sergeant-atleet, wiens woonkamer in de flat langs de Klaverweide prak tisch geheel in beslag wordt genomen door een reusachtige prijzenkast, heeft alles bij elkaar een tiental nationale ti tels veroverd. Kunen werd tien-kilome ter-kampioen in 1958, 1959 en 1961. Hij behaalde de crosstitel in 1959, 1960 en 1962. Hij werd enkele malen veldloop kampioen en hij veroverde in 1960 de marathontitel. Terugblikkend op zijn atletiekcarrière (de Bredanaar mag daarover terecht spreken) zegt Frans Kunen, dat het be staan van een atleet hard is. Er zijn in de afgelopen jaren slechts enkele dagen voorbijgegaan, waarin niet of zeer wei nig werd getraind. „Voor wat de trajning betreft zat ik natuurlijk bijzonder" gunstig. Als sport instructeur haspelde ik bijna dagelijks meerdere kilometers af met mijn disci pelen. Daarnaast heb ik echter van dag tot dag uren geoefend. Ik heb het met plezier gedaan, maar zwaar was het. Een hoogtepunt uit de rijke carrière van de Bredase atleet. Prins Albert van België overhandigt de sportman een herinneringsplaquette. Hoe grondig heb ik me niet voorbereid op de Olympische marathon van Rome? Ik heb er alles voor gedaan en toch kwam ik als 36e binnen in 2 uur 31 minuten en 25 seconden. Het viel mij eerlijk gezegd een tikje tegen. Ik ge loof echter niet dat er ooit een mara thon is gelopen, die zo sterk was bezet als juist die in Rome. Mijn favoriet-atleten? „Ik heb altijd de grootste bewondering gekoesterd voor Emile Zatopek en Alain Minoun. Ik geloof niet, dat er een gro tere atleet is geweest als de Tsjechische locomotief. Van huis uit was hij een 5- en 10-kilometerloper. Op een goede dag stapte hij echter over naar de marathon en ook daarin vierde hij triomfen. Sinds de periode Emile Zatopek is er in de sport veel veranderd. Er is in vele lan- GUY IGNOLIN is winnaar ge worden van de Grote Prijs van Formies, 'n Franse etappenwed- strijd. Guy zegevierde in de le etappe en nam ook de tijdrit voor zijn rekening. PETER POST heeft tegenover een Belgische journalist ver klaard, dat hij in de aanstaande winter niet veel op de baan zal rijden. Peter wil zich het volgen de seizoen geheel op de weg con centreren. HENK NIJDAM. zo luiden Belgi sche berichten, zal zeker en vast in het team van Rik van Looij worden opgenomen. Het volgende seizoen zou de huidige wereld kampioen de beschikking hebben over vier Nederlanders, Peter Post, Piet van Est, Huub Zilver berg en Henk Nijdam. ANDRé DARRIGADE heeft zijn favoriet voor de wereldtitel te Salo al gegeven. Hij houdt het op Willy Vannitsen. Darrigade ver gat echter, dat de Belgische wie lerbond Vannitzen eerst nog moet aanwijzen. ROLAND APER, de Belgische kampioen van de onafhankelij- ken, heeft opnieuw een overwin ning geboekt. Hij zegevierde nu in Reningelst. JOS. HOEVENAARS is er hele maal niet over te spreken, dat hij in het kampioenschap van België werd gediskwalificeerd. ..Dat scheelt mij tienduizend frank", zei Jos. een prijs, die nummers één en twee in Nederland samen nog niet eens krijgen. RIK VAN LOOIJ heeft aange kondigd op 8 augustus aan de start te staan van een criterium in Grobbendonk. Vanaf die dag tot en met 24 augustus heeft Rik iedere dag een wedstrijd te rij den. Daarna gaat hij zich serieus voorbereiden op de wereldtitel strijd. „Als ik niet in vorm kom rijk ik niet in Salo", heeft van Looij aan dit alles toegevoegd. ROBERT CAZALA, de kopman van Liberia-Grammont, zou door Pelforth worden aangeworven om volgend jaar als kopman te kun nen optreden voor deze extra- sportieve groepering. -& JOSé MEIFFRET, die onlangs achter een auto, maar met een fiets een snelheid haalde van 203 kilometer, heeft aangekon digd een nieuwe poging te zullen ondernemen. „Ik kan 225 kilo meter halen", heeft de „renner" bijzonder optimistisch verklaard. den gezorgd voor een uitstekende me dische begeleiding van de atleten. Des alniettemin heeft Zatopek nog altijd re cords op zijn naam staan. Wat voor Frans Kunen de gezelligste wedstrijden waren? „Ik had er natuurlijk veel plezier in mee te kunnen doen in de verschillende militaire toernooien. Een van mijn mooi ste herinneringen bewaar ik aan een toernooi, dat in 1956 in Berlijn werd gehouden. Ik werd toen kampioen op de 5 kilometer van de geïnterallieerden. Met veel genoegen heb ik ook enkele meetings beleefd, die tussen oost en west gingen. Dan merk je wat er in Rusland en Amerika aan atletiek wordt gedaan. Tsjonge, wat worden die dames en heren voorbereid." Intussen.voor Frans Kunen blijven het herinneringen. Het eerste programma voor het be taalde voetbal op 26 augustus werd door de K.N.V.B. reeds samengesteld. Het luidt als volgt EREDIVISIE Spel. Enschede Feijenoord Sparta Blauw-Wit M.V.V. De Vole- wijekers G V.A.V. D.O.S. N.A.C Willem II A.D.O. P.S.V. Vclendam Fortuna '54 Ajax Heracles. EERSTE DIVISIE Go Ahead Fortuna VI. Excelsior V.V.V. Sittardia D.H.C. Eindhoven Schev. H. Sport Limburgia R-B.C. Elinkwijk Veendam Velox Roda J.C. D.W.S. Ensch. Boys. 2e DIVISIE A Zwolse Boys Heerenveen Zwarte- meer Alkmaar V.S.V. Vitesse K.F.C. Be Quick N.E.C. ZF.C. Wageningen Stormvogels De Graaf schap Oldenzaal A.G.O.V.V. Tubantia. 2e DIVISIE B Helmondia '55 B.V.V. Wilhelmina D.F C. 't Gooi H.V.C. Haarlem Baronie; S.V.V. Xerxes; N.O.A.D. E.D.O.; Longa Hilversum; R.C.H, P.E.C. y IN HET INTERNATIONALE toernooi voor tennisleraren, dat maandag te Eastbourne is begonnen, heeft onze landgenoot Parlevliet de derde ronde bereikt door een overwinning met 6-0 6-1 op de Engelsman Stanswood. In de eerste ronde had Parlevliet een andere Nederlander, van Beem, geëlimineerd. De overige Nederlanders wedren allen uitgeschakeld. (Van onze sportredactie) Het comité Acht van Chaam heeft maandag ook een contract afgesloten met Ab Geldermans, zo deelde Toon van Beijsterveldt, de penningmeester. „Het zou inderdaad al te gek zijn ge weest als wy de Nederlandse kampioen niet zouden brengen". De technische commissie van de Britse voetbalbond heeft er maandag in een rapport de nadruk op gelegd dat spelers meer toewijding moeten tonen en oefen- meesters nauwer dienen samen te wer ken wil de nationale ploeg in de wereld kampioenschappen 1966 een beter figuur slaan dan dit jaar in Chili. De commissie geeft voor de verbete ring van het spelpeil in Engeland de volgende regels aan: 1. Grotere snelheid en vaardigheid bij de balcontrole. 2. Snel en juist plaatsen in moeilijke omstandigheden. 3. Aanpassingsvermogen. 4. Resoluut optreden van de verdediging. 5. Verbetering van de schietkracht in de voorhoede en halflinie. Vooral wat'betreft punt drie heeft de Britse ploeg te Chili moeilijkheden on dervonden. De commissie heeft voorts voorgesteld om vergaderingen van clubbesturen te houden om de noodzakelijke herziening van het Britse voetbal te bespreken. Jo de Haan is maandag winnaar ge worden van een internationale wegwed strijd voor prof-wielrenners, die in het Belgische plaatsje Lommei is gehouden. Hij legde de 155 km af in 4 uur 30 min. Tweede werd de Belg Lambrechts en derde diens landgenoot Vercauteren. Op de tiende plaats eindigde een groep van 45 renners, bij wie Wim van Est, Toon van der Steen, Jos Hinsen en Piet Da- JO DE HAAN weer present.... De Zwolse tweede-diviseclub PEC heeft zaterdag een contract afgesloten met de 22-jarige P. C. van Gorp van Heracles. De eerste-divsieclub Go-Ahead contracteerde maandag de 20-jarige rechtsbuiten van Hilversum Chris Lefe- ring. In totaal heeft Go-Ahead vier nieuwe spelers aangetrokken: Wim Bleyenberg (BI. Wit), Van Doorneveld (DWS), Thiemann (Borussia) en nu Chris Lefering. Op 18 augustus zal in het fraaie zwembad van Leipzig de eerste schrille startfluit weerklinken, die het begin zal betekenen van de Europese zwemkampioenschappen. Het is dus nog een korte spanne tijds, die nog rest van het voornaamste zwemgebeuren van het jaar 1962, een gebeuren waarover door afwezigheid van Westduitse zwem mers en zwemsters nelaas een wat sombere schaduw valt. Het bestuur van de Westduitse zwembond vindt, dat een start in Oost-Duitsland onmogelijk is geworden na de gebeurtenissen van 13 augustus 1961, de dag waarop een muur dwars door Berlijn werd getrokken. Natuur lijk zal dit niet-deelnemen het prestatiepeil ongunstig beinvloeden. De KNVB heeft de indeling bekendgemaakt van de eerste klasse amateurs, net enige opmerkelijke feit is, dat TSC in de komende competitie niet in de Brabantse afdeling zal spelen. De Oosterhoutenaren zijn namelijk ingedeeld in de klasse B, waarin de westelijke clubs strijden. Heel gezellig vindt TSC dit zonder enige twijfel niet. le klas A AFC DCG Gouda J Kon. HFC Hollandia HRC JOS osv t Purmersteijn i de Spartaan UW J Watergraafsmeer i le klas D Dinxperio DOS '19 ESCA Hengelo Leones Quick N. Quick '20 Rheden Rigtersbleek VOSTA WVC ZAC le klas B cvv DCV Laakkwartier ONA Overmaas Quick Slikkerveer Spartaan '20 SVW TSC Unitas UVS le klas E Alliance Boxtv 1 Brabantia Helmond MOC '17 Schijndel de Spechten Tongelre TOP De Valk Valkenswaard Vlissingen le klas C Alliance Emmen Germanicus Jubbega KSC Neptunia Oosterparkers pjC Rood Geel Sneek Velocitas WW Zwaagwesteinde le klas F Blerick Chévremont Heer Minor RIOS '31 Sp. Emma Sp. Irene Sp. WW '28 Tiglieja Waubachse Boys Wilhelmina '08 Hoe staan nu de Nederlandse kansen? Niettegenstaande er een aanmerkelijke vooruitgang bij de hern is, in Leipzig zullen zij er een enkele uitzondering niet meegerekend nog niet aan te pas komen, maar vrij van enig chauvinisme laten we hier onmiddellijk op volgen, dat enkele Nederlandse meisjes opnieuw vu °Pw3chting zullen maken en wel licht op imponerende wijze. Welke lan den zijn op het ogenblik in staat tijden te maken op „Europees niveau"? Laten we ditmaal eens dicht bij huis beginnen, bij België, waar in de laatste maanden meer dan tien nationale records werden verbeterd. Dit wekt misschien enige verbazing, maar gezien de gemaakte tijden is de vooruitgang bij onze zuider buren gering. De Belgische zwembond heeft bij haar keuze voor Leipzig de voorkeur gege ven aan het zwakke geslacht dat het sterkst vertegenwoordigd zal zijn: vijf dames en twee heren. De afvaardiging bestaat uit Verbouwen, Smit en de da mes Annie Duym, Jenny Baeten, Rose Ann Meueter, Alice van Noten en Gaby van den Branden. De eerste vier meis jes zullen starten in de 4 x 100 meter crawl. Herman Verbouwen, amper achttien jaar, kwam in 1958 met een tijd van 1.09,05 op de 100 m rugslag tot zijn eer ste nationale record en tot op heden heeft hij er bijna 5 seconden afgepeu- terd. Hij is ook in 't bezit van 't Belgisch record 200 m rugslag met 2.28,8. De prestaties van de Belgische water- poloploeg zijn niet erg rooskleurig. Moeilijkheden bij de training, in ver band met het niet beschikbaar zijn van spelers 'en zwembaden, hebben er toe geleid, dat de Hongaarse polotrainer Keseru er onlangs de brui aan gaf. De Britse zwemploeg voor Leipzig zal bestaan uit ongeveer 42 leden. Bondssecretaris Dick Hodgson is niet tevreden over de prestaties en de hou ding van enkele topzwemmers(sters), maar zwemexperts zijn van mening, dat hij de zaken wat al te somber inziet en ,dat de vooruitzichten thans even gun- Ingrid Kraemer heeft ook in Leipzig kansen stig zijn als in 1958, toen Engeland in Boedapest vijf gouden- en vier zilveren medailles veroverde. De grootste troef in de komende strijd is lan Black. Het Duitse zwemfenomeen Gerhard Hetz heeft hem weliswaar zijn Europese records ontnomen, doch dat neemt niet weg dat de blonde Schot uit Aberdeen, die als 17-jarige met over winningen op de 400 m vrije slag, 200 m vlinderslag en 1500 m voor drie gou den medailles zorgde, in Leipzig weer present is en een aanval gaat doen op enkele Europese records van de Duitser. Black heeft zich de laatste tijd extra getraind op de verschillende sprintaf standen en zal straks eenieder met illu sies voor een gouden plak op de 100 m volkomen afschrikken. Hij zal zich dit maal nog niet wagen aan de taaie 400 m wisselslag. In 1959 was hij op de 440 yards en 400 m goed voor 5.08,8, welke tijd toen een nieuw wereld- en Euro pees record betekende. In mei van dit jaar kwam de Westduitser Hetz bene den de 5 minuten: 4.35,8! Helaas is de kans verkeken dat Hetz en Black tegen elkaar uitkomen. Andere pijlen op de Britse boog zijn Anita Lonsborough, de Olympische en Britse schoolslagkampioene uit Hud- dersfield, de top-vrije slagzwemster Diana Wilkinson, haar broer Chris, de Britse schoolslagkampioen en de „kwart mijl-baby" Elisabeth Long. Anita Lons borough staat voor een moeilijke strijd tegen de bijzonder sterk zwemmende Oostduitse meisjes Karin Beyer en Bar bara Goebel. Brian Phelps, benjamin van de Britse ploeg in 1958, maakt ook nu deel uit van de afvaardiging. Phelps is geen knaap meer, maar nog steeds een uit stekend schoonspringer, die met zijn bronzen medaille in Rome het bewijs leverde dat zijn succes in 1958 geen stom geluk is geweest. Wally Orner, coach van het Britse schoonspringteam, heeft de laatste weken hard gewerkt om enkele schoonheidsfouten uit Phelps ogenschijnlijk feilloze sprongen weg te werken. „We hebben zijn kans op een betere puntenwaardering verbeterd en volgens mij is hij nu slechts 0.2 p. be neden de Amerikaanse Olympische kampioen Bob Webster", aldus Orner. De houdster van het Olympisch brons, Elisabeth Ferris, zal de jury in Leip zig naar zeer hoge cijfers doen grijpen. Uitvoering en evenwicht van deze me dische studente verschillen veel met die van vier jaar geleden, Jtoen zij als 17- jarige debuteerde. Haar beste presta tie leverde zij tijdens de Olympische 'Spelen in Rome, waar zij als derde ein digde achter de Amerikaanse Paula Jean Pope, met slechts 2.15 p. minder. Liz Ferris, 's werelds meest gracieuze duikster, is geen domme blondine. Ze kenL haar fouten ep weet maar al te goed dat zij volgende maand voor de moeilijke taak staat het de Oostduitse Olympische kampioene Ingrid Kraemer zo lastig mogelijk te maken. Wat mag men van Zweden verwach ten? Mogelijk nóg betere tijden. Een prestatie voor een land dat voor trai ning is aangewezen op bijzonder kleine instructiebaden. De zwemster Cederquist, die in Rome met 4.53.9 op de 400 m vrije slag zilver veroverde, stelt zich nu kandidaat voor goud. Bij de heren constateren we be tere tijden dan bij ons. T. Lindstöm- kwam op de 100 m schoolslag tot 2.41,1. B. Almstedt bracht dit seizoen 2.22,- voor de 200 m rugslag op de chrono meters en met 2.33,4 op de 200 m vlin derslag kan B. Bengston in de nabije toekomst nog voor verrassingen zorgen. Ook bij de Russische heren vooruit gang. De schoolslagzwemmer Gennadi Androssow, de vrije slag-zwemmers Prokopenko, Kolessnikow en de vlinder slagspecialist Markelow leverden top- Anita Lonsborough, Olympisch school slagkampioene, zal ook in Leipzig op nieuw van de partij zijn. prestaties. De vrije slag-zwemster Sa- maworowa (1,07.1), nummer een op rugslag Victorowa (5.19,2) en de sport- lerares Jegrorowa (1.21,9 100 m school slag) zullen vermoedelijk het sterkste deel vormen van de Russische dames- ploeg. Wat de waterpoloploeg betreft: bij het bezoek van het team aan ons land, in april van dit jaar, had het bij lange na niet de vorm als waarin zij tijdens de Olympische Spelen van 1960 een zil veren medaille veroverden. Het Neder landse zevental dwong de Russen in Amsterdam een 4-4 gelijk spel af. Na deze opsomming van Engelse, Russische en Zweedse prestaties blijft er nog voldoende concurrentie over. We denken hierbij aan de zwemsters C, Madarasz en Killerman (Hongarije), de befaamde Piacentini (Frankrijk) en de zwemmer J. Csihany (Hongarije). Toch mag worden verwacht, dat de Oranje-zwemequipe, vermoedelijk be staande uit o.a. Ada de Haan, Adrie Lasterie, Ada Kok, Marian Heemskerk, Jopie Troost, Lidia Schaap, Ria van Velsen, Tieneke Lagerberg, Rita Kroon, Ineke Tiggelaar en de zwemmers Johan Bontekoe, Jan Jiskoot Boudewijn de Jong, Kroon, Wieger Metsonides, Jan sen en Van Osch de sinds jaar en dag gevestigde reputatie van ons land als zwemnatie fel zullen verdedigen, moge lijk op formidabele wijze hooghouden. Oók ons waterpoloteam! Zonder de nationale eer diep in de grond te boren, moeten we echter toch constateren, dat de Nederlandse zwem wereld de laatste jaren wat overklast is geworden door talent uit omliggende landen. We spreken hierbij niet eens over tijden, die thans in Amerika, Australië en Rusland worden gemaakt. Een blik op de Europese ranglijst leert ons, dat alleen al in dit seizoen meer dan 10 Europese records werden verbeterd. Bela Rajki, een bekende Hongaarse zwemexpert, heeft eens een voorspelling gedaan omtrent de absoluut bereikbare snelheden bij het zwemmen. Over de gehele linie bleek hij er naast te zijn geweest en het zal nog maar korte tijd duren of zijn voorspellingen zullen met een vriendelijke glimlach ge^ lezen worden. De bijna voor onmogelijk gehouden prestaties hebben niet alleen de be langstelling van trainers en coaches, ook de medici staan voor feiten, naar wier verklaringen zij gedwongen wor den te zoeken. Deze medische interesse is in het buitenland heel wat groter dan in ons land; gezegd mag worden dat de me dische begeleiding in de sport in ons land nog in de kinderschoenen staat. W met al kan niemand met enige zekerheid voorspellen waar tenslotte de definitieve grens van het menselijk prestatievermogen zal liggen. Met we tenschap en wilskracht zal men steeds tot nóg snellere tijden komen. Ook in Leipzig DRUNEN. 30 juli Fruit Appelen 20-90 Aardbeien fet dop 14-53 p. doosje Bes sen: Kruis 30-105 Rood 80-140 Druiven 250-320 Frambozen in dozen 130-180 Per ziken 8-36 Pruimen kas 6-14 Pruimen 110-180 Groenten: Aardappelen 6-21 An dijvie 15-50 Bloemkool 11-37 Bonen: Dubbele 145-196 Snij 60-157 Tuin 7-13 Bospeen 10-30 Erwten 25-74 Komkommers 10-27 10-20 Kool: Rode 6-16 Savooi 7-11 Spits 7-15 Kroten 4-27 2-6 Peterselie 2-6 Peulen 25-98 Prei 41-70 Rabarber 5-16 Selderie 2-5 Sla 3 1/2-8 Spinazie 20-31 Tomaten kas 25-45 Uien 10-35 Waspeen 10-28. GOES, 30 juli. VVZB. Export- en in dustrieveiling. Zwarte bessen I 183, II 176, frambozen in kratten I 151-159, II 140-145, Talisman I en II 68, Red Gaunt let I en II 58, Jucunda I en II 75, Senga Sengana I en II 86, diverse aardbeien II 50. Gewone veiling: per doos: Talisman I 52, II 17-26, Red Gauntlet I 49, II 32, rode bessen I 32-33, II 20-25, frambozen II 34-40; per kg: Talisman II 50-110, Red Gauntlet II 110-120, kruisbessen I 49-65, II 31, rode bessen I 76-92, II 62-70, D. zure II 68, oranjepruimen I 70, II 43, Ruth Gestetner I 77, markiezen I 212-214, zoete morellen II 132-137, Varikse zwarte I 148-160, klerken I 180-184, II 107-148, Insp. LÖhnis II 98-118, zure morellen I 66-75, Frankenthaler I 300; per stuk: per ziken I 22-40, II 28, kaspruimen II 16. Groenten: per stuk: bloemkool AI 50-61, All 40-51, Bil 30, afw. 11-40, kropsla I 5-8, II 3.50-5, Kussa I 20-27, komkommers A 18-23, B 14-16, C 13; per bos: kroten 9-16, wortelen 15-22; per kg: tomaten A 50-58, B 50-51, C 35, doperwten II 15-20, dubbele pr. bonen I 119-149, II 112-135, snijbonen 83, tuinbonen II 15, Prelude II 125-127, Wagenaars I 92-102, zilveruien 40, andijvie I 26-38, postelein 47-51, gelesav. kool 10, groene sav. kool 12-17, kroten 8-10, aardappelen bonken 26-28, grote 13- 25, drielingen 7-12, kriel 3. KAPELLE, 30 juli Frambozen in krat ten I 162-169 II 148-156, in tubs 102. Rode bessen Extra 94, I 84-90 II 77. Zwarte bessen I 187 II 181 Aardbeien z. dop: Ta lisman I-II 78 Red Gountlet II 62. Sen gana I-II 82. Diverse II 51 III 50. Dubb. Bonen I 159-160 II 134-146. Kersen p. kg: Markiezen II 176, Morellen II 94-112 IIP 37. Varikse Zwarte I 149-165 III 14-50 Zure Morellen I 100 II 67-76 III 16-21 Vr. v. Werden II 158 III 24. Klerken II 155- 159 Inspect. Lhones II 152-155. Kruisbes sen p. kg I 40-70 II 20-28 Kasperziken p. st. I 17-23 II 14 III 9 Kaspruimen p. st. I 11-12 Ruth. Gestetter p. kg: I 87- 95 II 63-69 val 26-32 Rode bessen p. d. Extra 34 I 31. Loganbessen p. d. I 30-40 II 26-29 Aardbeien p. d. I 38-45 II 28-32. Aardappelen bonken 21-26 I 16-20 II 14-17 Driel. 41/2-15 kriel 2-41/2. Groenten: Kropsla 3 1/2-41/2 Komkommers 15-22, Bloemkool 11-45 Doperwten 19 Boskroten 6 1/2-10 Rabarber 13, Bosuien 14-16 Bos peen 23. Tomaten AI 44-47, B 46 C 41 CC 27-31. ROTTERDAM. 30 juli 1962. Totale aanvoer 946. Vette koeien en ossen 946. Piijzen: (resp. voor le, 2e en 3e kwal.): Vette koeien 295 335, 270 290, 250 265 per kg. Vette koeien aanvoer kleiner handel vlotter prijzen iets stijver, enkele prima's boven notering. TERNEUZEN, 30 juli. Sla 7-12.60, bloem kool A 34-43. All 14-35, BII 11-23, CII 11, afw. 11-17, selderie 1-2, peen 17-19, kroten 14-16, uien 1-10, Doré I 18, Eerste lingen b. 31. 117-27, II11-14, kr. 3-10. Bin- 31, I 17-27, II 11-14, kriel 3-10, Bintjes bonken 30. I 16-22, II 7-13, kriel 3-4, Eigenheimers I 22, kassnijbonen 169, prin- sessenbonen 165-180, Saxa 149-165, Sabo 145, peulen 1111, Wagenaars 66-89, r. kool 7-11, savooiekool 7-12, wittekool 19-20, waspeen 9-19. meloenen 136. doppers II 27. tomaten A 43-44, AU 25-38, B 35-42, BII 25-27, C 25, uien 27-32, zilveruien 46.50, aardbeien per doosje: Talisman I 41, II 33-37, Red Gauntlet I 45, frambozen per doosje I 49, rode bessen per doosje I 39-43, kruisbessen per kg I 77-81, II51, zwarte bessen per kg I 187, II 180. rode bessen per kg I 101-105, II 74-87, druiven per kg 244-267. Konstanz 276 1)Rheinfelden 261 (410); Ottenheim 322 (+2); Straatsburg 243 4); Maxau 424 (onv.); Plochingen 1C3 5)Mannheim 251 3)Stein- bach 124 (—3); Mainz 247 (—1); Bingen 165 (onv.); Kaub 176 (—2); Trier 82 1); Koblenz 180 (4-3); Keulen 130 (—4); Ruhrort 318 (—5); Lobith 926 (—10); Nijmegen 715 (—8); Arnhem 755 19); Eefde IJssel 286 12); Deventer 187 (—8); Monsin 5460 (—20)- Visé 4920 (—5); Borgharen 3878 (—201; Belfeld 1082 (onv.)Grave beneden de sluis 499 (onv.).

de Stem | 1962 | | pagina 3