blue diamonds treden op in nieuw-guinea Motto van de delegaties: Visit Holland DODELIJK MEDICIJN NOG STEEDS NIET GEVONDEN Vakantiepret j duurde kort I Bakkers en melkhandel boos op dr. De Pous Stukgoed goed stuk duurder GESTOLEN BEN KHEDDA TROMMELT ZIJN AANHANG OP Iedereen weet ervan, behalve betrokkenen 899. Luchtbrug van Biak naar Bangkok treedt morgen in werking Verbolgen Luchtbrug aan de nzuster dagblad voor zeeland in vermiste vonden Maandag bezoek van afgezanten 5 Iets koeler Zeehond in sluis van Blokzijl ..Volk kan niet langer wachten Beroemde Franse parachutiste in verkeer gedood Apotheker looft beloning uit 102e .Taargang No. 24042 Voor God, Koningin en Vaderland Al vaker heb ik be- ogd, dat ik het prettig nd, in de twintigste uw te leven. Ik heb arbij gewezen op de zondere verrukkingen e radio, teevee en ortgelijke vindingen ij doen ondergaan, sel sterk geldt dit ech- r ook de gezondheids- irg of zoals men it in sociografische \pporten zou noemen de „medische begetei- ,ng". Het is een wat 'eemde latdrukking, e mij steeds doet den- ■n, dat een dokter kortdurend als een igelbetoaarder aan m'n jde meegaat. In feite •hter is dat nog zo jk. Nu de sterfdatum an de mens steeds la- r komt te liggen, koes- >r ik een vage hoop, at men er nog tijdens Xjn levensperiode wel i slagen zal, de dood olledig uit te bannen, eeds nu immers zijn e bejaardentehuizen te ering in aantal en de- enen die er toch in ge laagd zijn, daarin een laatsje ie bemachtigen pringen vrolijk touw- ie in de tuin. Vermoe- legenen die dit lezen kende in een vroegere zstorven zijn. Het was reken zoals het thans aafde stammen is; de over. ',erd jaar geleden blin- ig kreeg, kon men ge ler roepen. Tegenwoor- ndige verpleegster het njderen. Er is mij een die zijn sigaar vóór p de wastafel legt, de meemt, de buik dicht- gens de sigaar, zonder 'i te steken, verder op- andere prestaties dan eeuwen kon registre- tandpijn had kxvam ersoon terecht die de en het gezicht uit el- telde de patiënt d.aar lan verzorgde hij ziek een draadje aan zijn jt andere eind daarvan •alk vast, ging op tafel g daar vervolgens af. ede wil raakte men zo if. Wie ervoor zorgde, hoog te nemen en be- e veren, liep niet het te breken. Gebeurde s het allemaal nog veel k daarmee was men schijnen wel enkele delen bestaan te heb reu dit houten hamers, lium gaf men iemand leed zijn been af. dige combinatie waar- deel prettig was, het heb deze zaken over- nleiding van de me ng die mijn deel werd !e zoon hebben gekre- elukwens die gij thans n formuleert dank ik medische begeleiding breiding is in onze ge- Hoe zich deze in vroe- •ft moeten voltrekken, geen water had, is k niet kan ontsluieren, hter de medische zorg, ijstand is in orde. On- •n zuster beschikbaar iden op dezelfde voet ■langrijk deze taakver- k kunnen constateren, tweede zoon geboren was er perfecte hulp. aid ogenblik echter, ere zuster zeggen dat ntnomen zou worden, n kind geboren was in sterker behoefte had n wij. dit in hoge mate be- ok de zuster met. een iet en de meeste hoog leven lang zullen de geheugen gegrift blij- >en binnen deze muren hadden wel een pril laar dit volstond met open en het heen en van een doek over de ia ze nadenkend ging Het behoorde dus tot gezin voeding te ver bij voorbaat in ge- is een hoeveelheid voe- 1e kachel, waar zij lang- te verbranden. Ook erd gedacht. Een por- it die ik in de gasvlam te laten warm worden, lede, waarna ik vrouw en glaasje water aan- elkzaken nog niet open bezorger met vakantie iageten broeide in de daarvoor bestemd had. d kwam er een rook- pan maar ik achtte dit nen bij het koken wel Mijn vrouw lag in haar te geven en ik volgde verkeerd op. ijkr mate werden mijn licht doordat geregeld >n vriendinnen binnen- ets aan het eten deden, het gas wat lager, de wat hoger en zo kwa- n ritmisch knokproces. f een alles tevoorschijn mijn oudste zoontje of lebakken had. Daarmee le rodekool. De kote- o klein geworden dat er zag en de aardappels kwaardige zwarte kleur nkool deed lijken, am toen een kennis op pakje onder de arm jleek iets te zitten dat ordzee had ontrukt en kijken op paling bleek ■ebben het maar terug zijn toen naar de fri- Maar ik bedoel: een rzorqster is niet te on dank u. yorick nse rivierpolitie heeft in de Nieuwe Maas het lot gevonden van de 52- nse stoker op de grote Offeren. De man werd mist en is naar men aan- uisternis misleid te water ronken. Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. B. Brader. Hoofdredacteur: J- H- A- Bruna. Redactieraad: J- M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. E M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, U 3. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841 DINSDAG 31 JULI 1962 Abonnementsprijs 1 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, f 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voot Zeeuwsch Vlaanderen' HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Biibureaus Terneuzen IJs OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) De „Blue Diamonds" zullen woensdag 22 augustus voor een maand naar Nieuw-Guinea vertrekken om op te treden voor de daar gelegerde onderdelen van de strijdkrachten. De „Blue Diamonds" zijn op het ogenblik in militaire dienst. Zij hebben hun vier maanden durende elementaire oplei ding voltooid en zijn bestemd voor de opleiding tot sergeant- radiotelegrafist. Deze voortgezette opleiding zal twee maan den worden uitgesteld. Zoals bekend vertrekt Max Tailleur op woensdag 1 augus tus naar Australië. Hij zal tijdens zijn oponthoud in Biak de tournee voor Nieuw-Guinea regelen, waarvoor hij door de commissie Welzijnszorg van marine, land- en luchtmacht is geëngageerd. Deze tournee zal beginnen op 1 september. De „Blue Diamonds" zullen in Nieuw-Guinea twintig voor stellingen voor de Nederlandse soldaten geven. Zij zullen worden begeleid door een klein militair orkestje dat in Nieuw-Guinea aanwezig is. Er wordt nog gezocht naar een kleine groep artiesten die in hetzelfde programma als de „Blue Diamonds" zullen op treden. ZET OOGKLEPPEN OP Het jeugdige Amsterdamse echt- paar Wijersdat vrijdag opgewekt aan zijn vakantie per motorfiets Z was begonnen, is in het weekeinde Z in een neerslachtige stemming in S de hoofdstad teruggekeerd. Op de autosnelweg bij Oberhausen werd nagenoeg de hele bagage gestolen toen het echtpaar naast de motor in de slaapzakken lag te slapen. J De rovers lieten alleen enkele kledingstukken achter. De politie acht het niet uitgesloten dat het t echtpaar is bedwelmd terwijl de dieven hun slag sloegen. IN NEW YORK is weer een slaapmidde lentragedie gesignaleerd. De baby van een vrouw die pillen met thalidomide had ingenomen, stierf kort na de geboor te. Het kindje was deerlijk mismaakt. Aanstaande maandag krygt minister de Pons een delegatie uit het Nederlandse broodbakkersbedrijf op bezoek. Hy zal deze afgezanten gelegenheid geven hun hart te luchten over de kwestie van de broodprijzen. Door het in werking treden van de nieuwe Euromarktbepalingen zullen de meelprijzen stijgen en de bakkers vinden het vanzelfsprekend dat zij nu ook de broodprijs verhogen. De Utrechtse brood fabrieken wilden er zelfs gisteren al mee beginnen. Een broodje van acht ons zou 2 cent duurder moeten worden. Toen de bakkerskarren op het punt van uitrukken DE CANADESE ambassadeur in Den Haag, de heer J. Hebert, is tengevolge van een hartverlamming plotseling over leden Hij was 63 jaar oud en juist te ruggekeerd van een vakantie in Frank rijk. DE JAARVERGADERING van de cen- KL"ssLe van de Wereldraad van Kerken (van 7 tot 17 augustus) zal door twee waarnemers van de r.-k. Kerk wor- rtÜ? WÉT?"'1' Het is de eerste maal dat katholieke waarnemers een commis sie vergadering van de Wereldraad bijwo nen. DE G.G. EN G.D. van Amsterdam heeft gisteren voldoende polio-vaccin gekregen om alle kinderen die gevaar liepen be smet te worden na een explosie van po lio in twee Amsterdamse kindertehuizen te immuniseren. DE AMSTERDAMSE vreemdelingenpoli tie heeft enkele tientallen vakantievie rende vreemdelingen, die op pikzwart zaad zaten en zich in de schulden staken, over de grens gezet. I medegedeeld door Half 1^ geldig tot vanavond: 5 Hik h"volkt met plaatse- W 2 rCe™ nf motregen. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind Iets 5 rêwre middagtempera,uren ^ian gistel J ve™achtgiSCh weerlmndig instituut I gebied6' zafTee'l" bewolking oVndnedra2go:35Z uur"'61 2033 uur' j Morgen: zon 5.00 uur. Maan op 5.49 Door een onverwachte manoeuvre is op de rijksweg Den Haag-Utrecht een Duitse personenauto ter hoogte van de Meern van de weg geraakt en in een sloot beland. Het Duitse echtpaar en een zoontje raakten hierbij gewond. Een triest einde van een vakantie in Holland. Dr. DE POUS ...één tegelijk s.v.p.... stonden hebben de bakkers echter beslo ten om de prijsverhoging nog een week uit te stellen. Zij zullen wachten op wat de minister te vertellen heeft. De directie van een der grootste bak kerijen in Utrecht zei gisteren: „Wij weten niet wat er gebeuren zal als wij de prijs van het brood niet mogen verhogen, maar u kunt er wel op rekenen dat de hele bakkerijwereld op zijn kop zal staan als de minister ons geen prijsverhoging wil toestaan!" Het bestuur van de Nederlandse bak kerijstichting belegde meteen een spoed vergadering, evenals de vereniging van meelfabrikanten. De melkdetailhandelaren hebben ook een appeltje met minister de Pous te schillen. Hun drie organisaties hebben in Utrecht (vanwaar de victorie wel lijkt te beginnen) een gezamenlijke vergadering belegd waar de prijzenbeschikking voor consumptiemelkprodukten onder vuur werd genomen. De melkdetailhandel meende dat een kleine prijsverhoging nodig was om voor een behoorlijke distributie van het pro- dukt te kunnen blijven zorgen, maar de minister zei: nee. De drie organisaties riepen gisteren eensgezind: „Wij zijn even verbaasd als verontwaardigd over de prijzenbeschikking van de minister. Waar om zijn wij de gebeten hond, terwijl wij ons altijd keurig aan de regels van het economische spel hebben gehouden? Waarom moeten onze mensen onderbe taald worden? De minister heeft een maat regel genomen, die zowel de consument als de melkhandel ernstig schaadt! En dat allemaal om een prijsverhoging te weren, die slechts een paar centen per week beloopt Naar verwacht wordt zullen ook de melkdetailhandelaren wel door de minis ter ontvangen worden. Het verloop van de Nederlands- Indonesische besprekingen in de buurt van Washington is tot dus verre weinig verheffend geweest. Gisteren beschouwde men het als een kleine triomf dat minister Soe- bandrio bereid was aan de confe rentietafel plaats te nemen, terwijl het als een goed teken wordt be schouwd dat hij van zijn princi paal Soekarno toestemming heeft gekregen om nog een dagje langer in de V.S. te blijven. Al met al lijkt het, alsof Soebandrio op het puntje van zijn stoel zit. Eén lelijk woord en hij is weg. Hoewel niemand het precieze verloop van de onderhandelingen kent, gingen er gisteren geruchten over een nieuw com promis. Zoals men weet eist Soekarno Nieuw-Guinea per 1 januari a.s. op, doch Nederland wilde op basis van het plan-Bunker aan een overgangster mijn vasthouden om het gebied via de Verenigde Naties aan Soekarno toe te vertrouwen. Naar verluidt wordt er nu over een overgangstermijn van vier maanden gedacht. Per 1 mei zou Soe karno het omstreden brokje oerwoud kunnen aanvaarden. Daarmee is, aldus zeggen de diploma tieke jongleurs, tocht recht gedaan aan het principe van de indirecte overdracht. Alle tekenen wijzen erop dat de Ameri kaanse regering aan dit compromis het nodige heeft gedaan, maar eerlijke waar-, nemers spreken van een nieuwe vorm van diplomatiek verkeer: namelijk oog kleppen-overleg. De garanties voor het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's zijn al een farce geworden. Nu dreigt ook het tijdelijke international© beheer een schijnvertoning te worden. De kranten in Djakarta beweren al dat Soebandrio vandaag met goed nieuws uit Washington zal terugkeren. De minis ter zal wel erg vermoeid zijn, want de besprekingen hebben vele uren geduurd. De Indonesische vice-premier, Djoean- da, vertelde gisteren: „Er is veel hoop op een vreedzame regeling". Dat er beslui ten in de lucht hangen wordt ook wel verklaard door het feit dat minister Luns nog steeds niet met vakantie is ge gaan. Het landelijk stukgoedtarief van de Nederlandse Spoorwegen zal met ingang van 1 september worden verhoogd met circa veertig procent. De vrachtprijzen voor snelgoed en ex presgoed gaan eveneens met ongeveer veertig procent omhoog, maar zij zullen tenminste anderhalf, respectievelijk drie maal de overeenkomstige prijs voor ge woon vrachtgoed bedragen. Het aantal gewichtsklassen voor zendingen expres- goed tot en met 10 kilogram wordt ver minderd tot twee, namelijk 0 tot en met 5 kg en 6 tot en met 10 kg. Een bijzondere reductie van 10 procent van de vrachtprijs zal worden inge voerd voor verladers die gedurende een jaar tenminste f 5000,- vracht hebben betaald. Het afhaalloon voor stukgoedzendingen en het loon voor afhalen en bestellen van kleine laadkisten (werkzaamheden die voornamelijk door Van Gend en Loos worden verricht) zullen per 1 september eveneens met 40 procent stijgen. Met ingang van dezelfde datum zullen het algemeen tarief en de speciale ta rieven 10 procent hoger worden, evenals de vrachtprijzen van het E.G.K.S.-tarief. Deze verhoging van 10 procent zal ook gelden voor veevervoer. De vrachtprijzen voor het Nederlandse gedeelte bij internationaal vervoer wor den op overeenkomstige wijze verhoogd. TWEE BRITSE leden van een Engels- Russische groep bergbeklimmers zijn bij een bergtocht in het Pamir-gebergte (Russisch-Centraal Azië) om het leven gfJ°,r?:ien- ongeluk gebeurde bij de afdaling. nauw met de K.L.M. samen bij het transport van evacuees naar Biak. De 17 vliegers van de Kroonduif verrichten bij na het onmogelijke. De Shell op Nieuw-Guinea heeft be sloten op korte termijn alle vrouwen en kinderen van personeelsleden te doen re patriëren. Vanaf morgen treedt er tussen Hollan- dia en Bangkok een luchtbrug in wer king voor het overbrengen van gezinsle den van de op Nieuw-Guinea verblijven de Nederlanders. Superconstellations brengen in het kader van de operatie „Spectrum" de evacuees van Biak naar Bangkok, vanwaar zij met gewone lijn- toestellen naar Nederland worden ge bracht. Merauke en Fak Fak zullen nog deze week worden geëvacueerd en daar na volgen Seroei, Manokwari, Hdllandia en Biak. Met de evacuatie van Merauke is al begonnen. De betrokkenen kregen één uur voor hun vertrek de aanzegging thuis. Men mocht 30 kilogram bagage meenemen, maar de meesten hadden niet eens de tijd om de helft van dat gewicht in te pakken. De K.L.M. wil via haar luchtbrug voor 18 augustus elhfonderd mensen vervoe ren, maar bovendien gaan er nog hon derden evacuees met de gewone lijntoe- stellen mee. De luchtvaartmaatschappij op Nieuw-Guinea, „Kroonduif", werkt De Nieuw-Guinearaad heeft zich een beetje verbolgen getoond over het feit dat zij niet in belangrijke maatregelen zoals die betreffende de evacuatie werd gekend. Hetzelfde vraagstuk is in Nederland aangesneden op een hoofdbestuursverga dering van de Arka, van welke organisa tie ongeveer 1300 leden in Nieuw-Guinea werken. De Arka stelt prijs op duidelijke richtlijnen, nu er op korte termijn huisvesting voor de gerepatrieerden moet worden voorzien. Daarbij komt waar schijnlijk binnenkort het probleem van de herplaatsing van ambtenaren aan de orde. De economische toestand in Nieuw- Guinea heeft van de chaotische toestan den sterk te lijden. Sommige bedrijven liggen gedeeltelijk of zelfs geheel stil. Een veelzeggend teken is, dat het blad „Nieuw-Guinea Koerier" liquidatie over weegt omdat er praktisch niet meer ge adverteerd wordt. Alleen gouverne mentshulp kan het blad nog redden. De zeehond die de afgelopen week her haaldelijk in de IJssel is gesignaleerd be vindt zich op het ogenblik in Blokzijl. De zeehond is gisterenavond even na half tien op het droge gebracht. Men heeft er ruim anderhalf uur over ge daan om het dier in een net te krijgen. Met behulp van een hydraulische grijper is de zeehond daarna op de wal gehesen. Honderden mensen waren er getuige van hoe het dier op de wal werd ge bracht. Personeel van Burgers' dieren park te Arnhem bracht het dier in een kist naar Arnhem. Het dier meet 2,25 meter. Dit is een afbeelding van het be- 2 roemde zelfportret van Rembrandt 2 dat in de nacht van vrijdag op 2 zaterdag jl. is ontvreemd uit de villa van jhr. mr. J. H. Loudon te Vogelenzang. Het portret is gevat in een zwarte ebbehouten J lijst en links gesigneerd en geda- 2 terd R.H.L. 1630. De afmetingen 2 zijn 49 x 39 cm. De waarde ligt 2 tussen 400.000 en 500.000 gulden. Marie-France de Layardon de Fenoyl, die beschouwd werd als Frankrijks moe digste parachutiste, is zondagnacht om het leven gekomen toen haar auto op de verkeersweg Parijs-Rivièra uit de bocht vloog. Marie-France, die 20 jaar was, heeft meer dan 150 parachutesprongen ge maakt. Zij trad op met de bekende Fran se stuntman Gil Delemare bij dubbele sprongen tijdens luchtshows. De afgezant van de Algerijnse vice- premier Ben Bella, Mohammed Chider, die zondag in Parijs met aldaar ver blijvende Algerijnse nationalisten overleg pleegde, heeft hij zijn terugkeer in Oran maandag gezegd: „De crisis is thans voorbij". Tot vice-premier Ben Bella, die hem op het vliegveld opwachtte, zei hij, dat zijn missie succes heeft gehad. Tegen over journalisten verklaarde Chider dat het door Ben Bella ingestelde politieke bureau zich donderdag of vrijdag in Al giers zal installeren. Voor- en tegenstanders van Ben Bella zullen vandaag in Algiers confereren. Dank zü een grootscheepse opsporings- en waarschuwingsactie van de Amster damse politie weten zo langzamerhand enkele miljoenen mensen, dat twee be jaarde dametjes vorige week maandag in een apotheek aan de Binnenbantam- merstraat in de hoofdstad giftig zink- sulfaat hebben meegekregen in plaats van Engels zout. Een apothekersassistente ontdekte deze vergissing vijf minuten te laat. D© da metjes waren toen in de Chinese wijk al niet meer te vinden. Ze zijn ondanks al lerlei waarschuwingen via radio, dagbla den en televisie tot zondagavond onvind baar gebleven. Hoofdinspecteur L. F. J. Hulskamp van het bureau Jonas Daniël Meijerplein heeft ook in het weekeinde geen rust ge had. Tezamen met zijn rechercheurs ging hij er opnieuw op uit om een spoor te vinden van de dametjes. Een vrouw, die ongeveer vier dagen na haar dood in haar flatje werd gevonden, bleek het niet te zijn. Ook voor andere plotseling overleden bejaarde en alleenwonende vrouwen had de politie meer dan gewo ne belangstelling. Alle nasporingen zijn tot nu toe op niets uitgelopen. De ene dame is 1.55 a 1.60 m lang en 65 a 70 jaar oud. Zij droeg een middel- grijze mantel en had goed verzorgd grijs krullend haar. Zij droeg een donkere bril en een donkere (ouderwetse) hoed. Ze had een tenger, ietwat gedrongen postuur, een bolle, naar onderen spits toelopende gelaatsvorm en een bleke gelaatskleur. Haar linkerbeen is ver moedelijk wat stijf. Ze spreekt beschaafd Nederlands. De andere dame is wat langer, 1.70 a 1.75 m en 60 a 65 jaar oud. Zij droeg een lange zwarte mantel en een donkere hoed. Zij heeft een fors, recht postuur en een forse, volle gelaatsvorm. Zij heeft een matte gelaatskleur en een tamelijk lage stem. Ook zij spreekt beschaafd Ne derlands. De politie heeft de laatste dagen ook eigen communicatiemiddelen ingescha keld om een spoor van de vrouwen te vinden. De radiowagens waren actief en luidsprekerwagens reden in de buurfl van de apothekerswinkel rond. De apo theker plaatste een advertentie, waarin een beloning werd uitgeloofd. De politie houdt er rekening mee, dat de dames met vakantie naar het buitenland zijn gegaan en dat zij het „laxeermiddel" (Engels zout) voor deze reis wilden mee nemen. Als zij het zinksulfaat innemen, moeten ze wel onmiddellijk merken dat er iets mis is, want men wordt er met een misselijk van. In kleine hoeveelhe den werd zinksulfaat vroeger wel als braakmiddel gebruikt. De mogelijkheid dat de dames al zijn overleden, noemt men bij de politie aca demisch. Men hoopt nu aan d© hand van de signalementen wat meer over de da mes te weten te komen. Vermoedelijk zullen hieraan deelnemen Mohammed Chider, vice-premier Belka- cem Krim en vice-premier Mohammed Boudiaf. Beide vice-premiers staan aan de zijde van premier Ben Khedda. Zoals bekend wensen Ben Khedda en zijn medestanders dat het politieke bu reau door de raad voor de Algerijnse revolutie, het voorlopige parlement, wordt goedgekeurd. De rechterhand van Ben Bella, Mohammed Chider, zei echter voor zijn vertrek uit Parijs, dat het nu niet meer mogelijk is de 72 leden tel lende raad bijeen te roepen. Volgens hem is echter een tweederde meerderheid in dit tijdelijke parlement v5ór instelling van het politieke bureau van Ben Bella. Premier Ben Khedda maakte maandag bekend dat de nationalistische leiders in Tizi Ouzou, Oran, Tunis of in Zwit serland naar Algiers moeten komen. Hun ononderbroken verblijf in de hoofdstad is noodzakelijk. „Wij hebben genoeg tijd verloren en het volk kan niet langer wachten", aldus Ben Khedda. De troepen, die zondagochtend Algiers zijn binnengerukt, hebben de veiligheids maatregelen in de stad verscherpt. Mili tairen van het vroegere plaatselijke mili taire bestuur moesten in hun kazernes blijven. Er werd bekendgemaakt, dat alle Algerijnen en Europeanen, die na de onafhankelijkheid gevangen zijn gezet, in vrijheid zullen worden gesteld. Het hotel Aletti, waar buitenlandse diplomaten, regeringsfunctionarisen en journalisten verblijven, werd door sol daten van het vierde militaire district, die Algiers binnenrukten, beschermd. Volgens in nauwe betrekking met vice- premier Ben Bella staande kringen zou den de leiders in alle (zes) militaire dis trieten, uitgezonderd die van Willaja drie xn het gebied van Kabylië, Ben Bella en zijn politiek bureau steunen. Zij noemden de instelling van een autonoom district Algiers, dat zondag door mili tairen van het vierde district werd bezet, een „kunstmatige schepping" van pre mier Ben Khedda. Door de bezetting van dit gebied is een neutraal gebied tussen beide kampen ontstaan. Volgens geruchten is vice-premier Mohammed Boudiaf, die wordt be schouwd als de felste tegenstander van Ben Bella, in de woning van zijn familie in het Auresgebergte, in oost-Algerië, „omsingeld" door volgelingen van de af gescheiden vice-premier van de voorlo pige Algerijnse regering. De kans dat de moeilijkheden in Alge- rië spoedig zullen worden overwonnen zal wellicht kleiner worden ten gevolge van deze gebeurtenis. Volgens latere berichten is Boudiaf ge vangen genomen en naar een onbekende plaats gebracht. Bij honderd duinovergangen langs de hele Zeeuwse kust zijn in het afgelopen weekend strandtellingen gehouden. Deze zonnige jongedame had haar plaatsje ingenomen achter de duinen bij Kamperland. Zij alleen telde zondag niet minder dan negenhonderd „strandover- gangers". En dan is haar post nog beslist niet de drukste.

de Stem | 1962 | | pagina 1